s.v.v. NIEUWS NELISSEN BILJARTEN Faillissemenfsverkoping te Arcen 71 J.P.R. VERANDERDE DE M0LENWIEKERS VRIJDAG 8 MAART 1968 No. 10 NEGEN EN TACHTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL 2727 GIRO 1050652 WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN Cat &jr~ Maandagmorgen is Venrays bin nenbad om 7 uur heel gewoon open gegaan en zijn de eerste klanten ontvangen. B. en W. zijn later op de ochtend met enkele raadsleden ook een kijkje komen nemen en konden meteen konstateren dat alle begin moeilijk is, want de klas van de huishoudschool, die zou komen zwemmen, moest verstek laten gaan, omdat die op haar beurt weer de leerlingen niet tijdig genoeg had kunnen waarschuwen. Maar dat wa ren van die begin-foutjes, waar iedereen maar om lachte, want later bleek wel, dat de „dienst-regeling" uitstekend werkte en dat nu een be gin gemaakt wordt om heel jong Venray de zwemsport machtig te doen worden. Een en ander zal ook nog allemaal officieel geopend worden, met een staatssecretaris en zo en met veel speeches, maar het feit ligt er dat een hele lijdensweg ten einde is en dat Venray nu met een binnen- buitenbad een inrichting rijk gewor den is, waarom vele andere en ook grotere plaatsen ons benijden. Ven ray heeft een gezonde recreatiemo gelijkheid bij gekregen, die men niet hoog genoeg kan waarderen waarvoor men niet dankbaar genoeg kan zijn. Als je als wat oudere rond deze „kuip" staat, dan gun je de jeugd graag, wat voor je zelf niet weg ge legd was. Wie voor 1020 jaren wilde gaan zwemmen kon naar Maashees fietsen of een proces ris keren in het Defensiekanaal of een van de kolken van de Venrayse be ken, afgezien nog van het feit dat het „ergens" een wonder is, dat er nooit ziekten zijn uitgebroken, want noch Maas, en zeker niet de beken waren voorbeelden van reinheid en netheid. Nu zijn er zonneweiden, nu zijn er behoorlijke zwembassins, nu zijn er leraren en leraressen en krijgt de jeugd onder schooltijd gra tis les en wordt gratis van en naar school vervoerd. Oud en jong kan terecht endat vinden we alweer heel gewoon We vinden het over een paar we ken weer heel gewoon dat de jeugd de zwembroek mee naar school neemt en dat ze zwemmen leert, net als geschiedenis en rekenen. We vin den het heel gewoon dat in de Vier Uutersten waar een paar jaar gele den alleen wat bergen gele zand en wat brem stond nu zonenweiden ge reed liggen om de storm mensen op te vangen, die bij zomers weer daar hun vertier komen zoeken. En we zijn al lang vergeten hoe we jaren gezeurd en gezanikt hebben om dit alles te mogen hebben. Zoals we ook vergeten zijn de dure beloften, die toen zijn gedaan om ook zelf ons eigen steentje er aan bij te dragen bij al die dingen, die we gratis, ca deau, voor niets kregen. O— Want de komende feestelijkheden en het drukke gebruik van het bin nenbad verdoezelen niet het feit dat van de 65.000,die Venray bij el kaar zou brengen, zijnde nog geen 5 procent van de totale in het Ven rays zwembad geïnvesteerde over heidsgelden, er nog geen 40.000, bij elkaar zijn. 40.000,in drie ja ren tijd mag dan een bedrag lijken, maar ligt nog altijd ver beneden de verplichting die we op ons hebben genomen En dat te moeten constateren in een Venray, dat juist na de oorlog zoveel gedaan gekregen heeft op zovele terreinen, of het nu gaat om waterleiding of om gymnastiekloka len, of het gaat om industrieterrei nen of een schouwburg, of het gaat om prachtige wegen en een sport park, is toch wel bij al het blije om wat gebeurd is, een wat bittere pil. Dankbaarheid is iets dat schijn baar kostbaar gaat worden. En het Uitslagen zendag 3 maart: Venray 1Quick Boys 1 20 Venray 2Wittenhorst 2 40 Venray 3Reuver 2 afgel. Kronenberg 2Venray 4 23 HRC '27 2—Venray 5 6—1 Griendtsveen 1Venray 6 04 Venray 7Oostrum 2 11 Leunen 3Venray 8 13 Het bezoekende Venlose Quick Boys heeft het de Venrayse formatie zondag j.l. behoorlijk moeilijk ge maakt. De gasten, die het accent zeer beslist op de verdediging leg den, slaagden er in de eerste helft in om de thuisclub uit hun normale spel te houden. Met het verstrijken van een vrij dorre eerste helft, die de score dubbelblank liet, was het te verwachten dat de gasten hieruit moed zouden putten om er in de tweede helft nog een schepje op te doen. De SW'ers speelden in die tweede helft wel een stuk agressie ver. en juist op het moment dat we dachten dat de SW'ers (nadat er weer een strafschop was gemist) niet die killers-mentaliteit zou kunnen opbrengen om een voorsprong te ne men, toen lukte het wel en werden er nog twee verdiende doelpunten gescoord. onvermogen om nog eens gezamen lijk iets te presteren, om gezamen lijk iets op te bouwen schijnt alleen maar groter te worden Dat mag rond de kuip vol darte lend spelende en zwemmende kinde ren toch ook wel eens hardop ge zegd worden Venray heeft in deze wedstrijd voortdurend een overwicht gehad, maar de ploeg draaide niet zo soe pel als we de laatste tijd van hen gewend waren. Het plaatsen was vaak onzuiver en met schieten zocht men het meestal te hoog. Er hebben zich in de eerste helft wel enkele seriéuze kansen voorgedaan, zoals o.m. in de 37e min. toen J. de Klerk zich keurig vrij speelde en alleen voor de Quick-doelman opdook, maar de bal iets te lang bij zich hield, zodat de hem fel op de huid zittende Quickers redding konden brengen. Bij een volgende aanval was het H. Coppus, die gevaarlijk voor het Venlose doel kwam opzet ten, maar hij werd met een forse charge van de bal gezet. In de tweede helft speelden de SW'ers, fel aangemoedigd door hun aanhangers, veel agressiever. Toch was de eerste serieuze kans voor de gasten. De ver opgedrongen Venray- achterhoede werd door de Quick- rechtsbinnen omspeeld en kwam oog in oog met doelman Arts, die echter met een prachtige redding zijn doel schoon hield. Kort hierop was het J. van Bakel, die een hard schot af vuurde op het Quick-doel, maar de bal ging enkele centimeters naast. In de 17e min. leek de spanning te breken. Linksachter J. Siebers kwam na een lange solo-rush het Venlose strafschopgebied binnen waar hij onreglementair werd aan- Op maandag 11 en dinsdag 12 maart 1968 telkens des namiddags te 2 uur en des avonds te half acht zal door deurwaarder C.A.M. Nieuwenhuis te Venlo, ten verzoeke van Mr. M.J.P.M. Schrijver, cu rator in het faillissement van W.P.M. Sap, wegenbouw te Arcen, in zaal „Alt Arcen", Koestraat 12 te Arcen, publiek contant worden verkocht, de tot dit faillissement behorende en andere inboedels, te weten: a. Vierzitsbank met clubs, lederen fauiteuils, salontafels, televi sie, radio, diepvrieskist, wasautomaat, electrisch fornuis enz. b. Verdere inboedelgoederen en antiek, als ingelegde commode, Geld. kussenkast, dekenkist, stoeltjes, tafeltjes, petr. lamp, spinnenwiel, houtblokbakken, ant. Amsterdamse staartklok m. mechaniek, zak- en peerketels, enz. enz. c. Verzameling antiek koper, tin,porcelein, curiosa, gouden en zilveren voorwerpen, sieraden, spiegels, snuitlampen, kande laars, marmieten, parapluibakken helmkitten enz. enz. d. Grote partij Perzische tapijten in alle maten. e. Betonblokken en afbraakhout enz. enz. De goederen zijn tebezichtigen op zondag 10 maart a.s. van 11 tot 20 uur aan de zaal, alwaar catalogus verkrijgbaar. Zaterdag zijn o.m. 76 werknemers uit de Venrayse bedrijven van J. P. A. Nelisen, die hier langer als 10 jaren in gewerkt hebben op stap geweest met hun collega's uit de andere Nelissen-bedrij ven in Haarlem. Een gezellige dag. waarbü niet alleen vele her inneringen zijn opgehaald uit de voorbije jaren, maar ook de di rectie de nodige nieuwtjes had voor hun „getrouwen". Zo deelde de heèr J. P. A. Nelis sen in de grote aula van de Haar lemse LTS mede dat de verschillen de Nelissen-bedrijven een soort structuur-wijziging hebben onder gaan. J. P. A. NELISSEN GROEP N.V. met als directeur J. P. A. Nelissen Haarlem is in de toekomst de moe dermaatschappij, waaronder de vier werkmaatschappijen ressorteren. En wel J. P. A. Nelissen Aannemings bedrijf N.V., J. P. A. Nelissen Beton- industrie N.V., J. P. A. Nelissen Ad vies- en Konstruktiebureau N.V. en Materia Nova N.V. Van deze 4 werkmaatschappijen is de heer L. A. Nelissen Venray pre sident-directeur, terwijl de heer J. P. A. Nelissen Haarlem hiervan pre sident-commissaris wordt. Bij deze mededeling voegde de heer J. P. A. Nelissen nog toe, dat in de toekomst ook gebruik gemaakt zal worden van een nieuw vignet, dat de oude vertrouwde N met daar over de letters J. P. A. zal gaan ver vangen. Verder bleek de J. P. A. Nelissen Groep N.V. belangen te hebben bij de N.V. Custers te Venray, bij Ne- duco te Helden, Banero in Amster dam en bij nog enkele andere be drijven, waarbij gewerkt wordt zo wel voor de EEG als voor de ont wikkelingslanden. LUCHTDOOP Met de uitreiking van een drietal koninklijke onderscheidingen aan gevallen. Strafschop besliste de ar biter. H. Coppus zou het vonnis vol trekken, maar de te zacht ingescho ten bal werd door de Venlose doel man gestopt. De SW-ploeg was de ze tegenslag toch vrij vlug de baas en ging opnieuw in de aanval. In de 30e min. was 't W. Peeters die met 'n effectvol schot via de handen van de Quick-doelman de bal in de touwen joeg: 10. Dit kwam het spel van de Venrayers ten goede. Het combine ren ging een stuk beter. In de 38e min. kwam dit ook in een tweede doelpunt tot uitdrukking. Een voor zet van de Venray-linksbuiten werd door H. Coppus, buiten bereik van de Venlose doelman, in het doel ge kopt; een prachtig doelpunt: 20. De gasten zetten nog een kort slot- offensief in, maar de Venrayse ver dediging had nog voldoende kracht om deze voorsprong te behouden, zodat ook deze wedstrijd, zij het met veel moeite, maar door enorme in zet, verdiend werd gewonnen. Venray 2 had bezoek van Witten horst 2. De Horstenaren, die tech nisch ver de mindere waren van de SW-reserves, zochten het vooral in verre passes, die meestal zonder al te veel moeite door de Venrayse ver dediging werden onderschept. De Venrayse aanvallers speelden in de beginfase te veel in de breedte en er kwamen daardoor dan ook weinig verrassende aanvallen uit. Met het Haarlemse werknemers, die reeds meer dan 40 jaren werken bij de J. P. A. Nelissen Groep N.V. door Haarlems Burgemeester in 't Frans Halsmuseum aldaar, waren dit de officiële hoogtepunten van dit intus sen traditie geworden tienjarigen- feest, dat overigens ook nog andere hoogtepunten kenden. Behalve een gezellige lunch in de aula van Haar lems LTS was er o.m. de luchtdoop van de deelnemers die in twee vlieg tuigen van Martins Air Charter een vlucht van een uur maakten boven Nederlands kust en daarbij o.m. de Deltawerken bezichtigden. Dat deze luchtdoop niet voor alle deelnemers zonder 'n ongelukje afliep mocht de verdere feestvreugde niet bederven. Het diner in Aviorama op Schiphol smaakte er niet minder om en het „gevarengeld" dat uitbetaald werd, liet de smart vergeten. Een combo zorgde met wat drank jes dat ook dit diner uitermate ge zellig was en toen de heren laat in de nacht weer in Venray terug kwa men hadden ze ook voor de achter gebleven dames nog een extra pre sentje. Dat ze voortaan in dienst zijn bij de J. P. A. Nelissen Groep N.V. nam men rustig op de koop toe, als het 10-jarigen feest maar gehandhaafd blijft. En met even veel elan als men za terdag feest vierde, sloeg men woensdag de eerste paal voor de zie- kenhuisbouw in Geldrop waar Ne lissen begon aan de eerste fase van een ziekenhuisproject dat ongeveer gelijk is aan dat van Venray. verstrijken van de tijd ging het ech ter wat soepelder draaien in de aan- valslinie wat in de eerste speelhelft resulteerde in een prachtig doelpunt van Jan van Bakel en Ad van Zwol. Deze stand bleef gehandhaafd tot vrij kort voor het einde. Toen wis ten de SW'ers de stand toch nog op te voeren tot 40 door doelpunten van J. Bastiaans en Fr. Odenhoven. Venray 4 bracht beide punten mee naar Venray en bleef daardoor in het spoor van de leiders. Zij ver sloegen in de laatste minuten het fel tegenstand biedende Kronenberg 2. De gehele wedstrijd is Venray 4 de „spielmacher" geweest, maar de zes man achterhoede van Kronenberg stond pas in de laatste 5 min. toe dat, wat het beste elftal toekwam. De voorhoede van Venray, ditmaal bestaande uit 5 man, zou deze mid dag geen loon naar werken krijgen. Er werd vrij veel op doel geschoten, maar steeds weer stond er het lichaam van een tegenstander in de baan van het schot, terwijl het hout werk zevenmaal redding bracht. De overwinning is nog in gevaar ge weest. Na een 20 voorsprong kwam Kronenberg door twee doel punten nog langs Venray 4, maar 2 min. nadat de Venrayers van de schrik bekomen waren, wisten ze voor de derde maal het net te vin den en de eindstand te bepalen op 32 in het voordeel van Venray 4. Venray 5 was deze zondag het eni ge team dat verloor. Zij speelden een ongelukkige wedstrijd. Van de zes treffers die op naam van HRC kwamen, werden er maar liefst vier door een eigen speler gemaakt. Bo vendien heeft dit elftal lange tijd met 10 man gespeeld. HRC heeft dis nummerieke meerderheid uitgebuit en de SW'ers met een 61 neder laag naar huis gestuurd. Venray 6 deed het een stuk beter. Zij waren op bezoek bij Griendts veen 1, dat zij na een goede wed strijd aan de zegekar bonden. Venray 7 zorgde voor een aan gename verrassing door kampioens kandidaat Oostrum 2 een 1—1 gelijk spel af te dwingen. Nadat beide par tijen enige kansen onbenut hadden gelaten, was het kort voor het einde van de eerste speelhelft ons aller Harry de Mulder, die een fout van de Oostrum-achterhoede met een ziedend schot afstrafte. Na de rust wist Oostrum via een strafschop ge lijk te maken. Hierna werd Oostrum wat sterker, maar de uitstekend spe lende Venray-achterhoede met als sluitstuk de zeer goed keepende Ot to Bunzei, wist zich staande te hou den. Venray 8 blijft het bijzonder goed doen. Zondag j.l. waren ze op be zoek bij Leunen 3, waar met 13 werd gewonnen. Langzaam maar ze ker stijgen ze naar de kopgroep. Vol houden zo! Programma zondag 10 maart: Venray 1Milsbeek 1 2.30 u. Megacles 2—Venray 2 2.30 u. Venray 3—HBSV 2 12.00 u. Hegelsom 2Venray 4 2.30 u. Venray 5TOP 2 2.30 u. Leunen 4Venray 6 12.00 u. Venray 7—Leunen 3 12.00 u. Wittenhorst 5Venray 8 12.00 u. Kaartavond De kaartavond die gepland was voor vrijdag 8 maart kan geen door gang vinden, aangezien het restau rant op die avond bezet is. Afzetting Het gedeelte voor de kleedlokalen is niet meer toegankelijk voor het publiek. Dit gedeelte is met draad afgezet en is geschied in opdracht van de KNVB. We hopen dat de toe schouwers hiervoor begrip zullen hebben en dit gedeelte ook vrij la ten. Afd. Veteranen Onze eerste wedstrijd in het nieu we seizoen is prima verlopen. Er werd uit van 't sterke Deurne met 21 gewonnen. Direct na de aftrap bleek al met wat voor een tegen stander we te maken hadden. Goed combineren was hun wapen om on ze verdediging uit elkaar te kunnen trekken. Die lieten zich niet van de wijs brengen en onderschepte de meeste aanvallen en als dat niet luk te hadden we altijd nog een keeper in het doel staan. Onze aanvallen waren daarente gen ook gevaarlijk. Na een kwartier onderbrak een verdediger van Deur ne een aanval met de hand in het strafschopgebied. De elf meter werd door Merkx omgebogen in een 1—0 voorsprong. Deurne drong aan om de achter stand weg te werken en vlak voor de rust bracht hun midvoor de stand weer op gelijke voet. Na de thee was het een gelijk- opgaande strijd met beide doelen om beurten in gevaar. Vijf minuten voor het einde gaf Janssen ons een 21 voorsprong. Deurne kwam hier na hevig in de aanval. Een gloeiend schot van een van de Deumese aan vallers werd door onze keeper vak kundig gestopt. Wat Deurne ook pro beerde, onze achterhoede met onze doelman aan het hoofd smoorde al haar aanvallen. Zo kwam het einde van een sportief gespeelde wedstrijd. In het afgelopen weekend heeft Huub van de Laar (Pomerans) in Sibbe voorwedstrijden gespeeld voor de 2e klasse KNBB jeugd. Zaterdag al toonde hij niet de min dere te zijn van zijn Zuidlimburgse tegenspelers. In drie wedstrijden be haalde hij 6 punten en een alg. gem. van ruim 7. De beste partij van het toernooi speelde Huub zondag tegen Dreessen: in slechts 0 beurten 150 punten, dank zij de prachtige slot- serie van 82 langs de band. Door zijn alg. gem. van 7.43 promoveert hij sa men met Dreessen (alg. gem. van 7.28) naar de Hoofdklas. Proficiat! Einduitslag: Pnt. h.serie alg.gem. H. v. d. Laar 10 82 7.43 Dreessen 8 69 7.28 Raeven 6 66 5.44 Dritty 0 42 3.21

Peel en Maas | 1968 | | pagina 5