Venray In het jaar onzes Heren 1967 WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN VRIJDAG 29 DECEMBER 1967 No. 52 ACHT EN TACHTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL 2727 GIRO 1050652 ADVERTENTIEPRIJS 12 et p. mm. ABONNEMENTS PRIJS PER KWARTAAL 2.— (bulten Venroy 2J5) JANUARI Januari begon met overzichten. Zo wist de Rijkspolitie te melden, dat in 1966 13 doden in de gemeente ge vallen zijn en 154 gewonden bij 369 verkeersongevallen. In totaal werden in dat jaar 2659 proces-verbalen opgemaakt. Het Gewestelijk Arbeidsbureau wist te melden dat we met 254 werk lozen het nieuwe jaar in gingen, waarvan 137 bouwvakkers. De brandweer was in 1966 44 x uitgerukt en had een kwart miljoen schade genoteerd. Van het woningfront kon gemeld worden dat in 1966 208 woningen klaar gekomen zyn en dat er 124 op de grens van 1967 nog in aan bouw waren. Alle toch al niet op timistische berichten ten spyt zou de woningbouw in 1967 maar moeizaam voortgang vinden. Dit had tot resultaat dat einde dit jaar het aantal woningzoekenden een recordhoogte heeft bereikt. Het nieuwe jaar begon in zoverre slecht dat de N.V. Beeren om uit stel van betaling moest vragen. Op 10 januari keek iedereen naar de huwelijksvoltrekking van prinses Margriet en mr. P. van Vollenhoven. De gespreksgroepen in het deke naat Venray gingen ook in de maand januari van start en sommige paro chies wisten zelfs meerdere groepen „op de been" te brengen. De komende Twee Kamer-verkie zingen wierpen hun schaduw voor uit door het bezoek van de PvdA- reclame-karavaan op 24 januari, waarbij de voorzitter van de PvdA, de heer Tans een verkiezingsrede hield in het cultureel centrum. Bij die gelegenheid waren ook de heren Den Uyl, Nederhorst, Willems en Oehlen in Venray. De aanleg van het grondlichaam voor de doortrekking van de Deur- neseweg naar de Wanssumseweg werd aanbesteed. 18 wegenbouwers schreven in. Reef Oldenzaal N.V. was de laagste met 1.283.000, Met de bouw van het binnenbad begon het aannemingsbedrijf Gebr. Vervoort uit St. Oedenrode. De aan- neemsom bedroeg bijna 5 ton, de bouwtijd 12 maanden. Op het nieuwe reconditioningcen- ter van Rank Xerox kon de vlag gehesen worden. Daarmede had de 5600 m2 grote nieuwbouw (kosten 3,5 miljoen) zijn hoogste punt be reikt. Het gemeentebestuur begon dit jaar met bezoeken aan de kerkdor pen, waar gesproken werd met af gevaardigden uit -het verenigings leven en de gemeenschap, speciaal over de problemen van het betref fende kerkdorp. Oostrum had in ja nuari de primeur. In Ysselsteyn kwamen bij een brand bij een landbouwbedrijf 145 varkens om. Einde januari werd begonnen met de voorbereidingen voor de bouw van de nieuwe pastorie van de Pa terskerk. Venray kreeg met Sheng Shin zijn eerste Chinees resetaurant. De raad trok een krediet uit van 15.000,om de plannen van de doortrekking van de Beekweg naar de Maasheseweg te laten opstellen. De raad besloot ook een socio grafisch onderzoek in te laten stellen van onze gemeente. Een en ander is voorgeschreven door de Wet op de Ruimtelijke Ordening. In december leverde het ETIL het eerste deel van het rapport hier van af, waarin op tal van gronden werd aangetoond dat het Rijk ook na 1968 Venray moet blijven steu nen als kerngemeente, wil men komen tot de uitbouw van een centrumgemeente, die voor de ge hele streek van betekenis is. Dat de Tweede Kamer besloot per augustus 1968 de Mammoetwet in te voeren had voor Venrays scholen grotere gevolgen dan de fusie van de AVRO met de RTN. Maar daar over later. De gemeente gaf op grond van nieuwe mogelijkheden in deze maand nog gauw even de rijks- goedkeuring af voor a. de bouw van het nieuwe zie kenhuis; b. de bouw van het bejaarden centrum, bestaande uit een ver zorgingscentrum met 97 eenper soons- en 82 2-persoons zit-slaap- kamers en een zeven verdiepingen hoge bejaardenflat met 63 woon eenheden. Maar het werd einde mei voordat de minister voor het bejaarden centrum zjjn vergunning gaf. FEBRUARI Februari werd ingeluid met een groots vastelaovesfeest. Venray tel de met die dagen 9 Prinsen en 99 leden van Raden van XI. Tezamen met het publiek zorgden zij voor n goed geslaagde vastelaovend 1967, waarbij jong en oud aan zijn trek ken kwam. Vooral de optocht kwam dit jaar bijzonder goed uit de verf. Voordien had de KVP verkie- zingsploeg een bezoek aan Venray gebracht, waarbij drs. Schmelzer in een druk bezochte vergadering in Zaal Wilhelmina zijn visie op de ko mende verkiezingen gaf. Daarbij was ook staatssecretaris De Meyer aan wezig. En ternauwernood was de Vastel aovend voorbij of ook de Partij van de Arbeid belegde nog een debat avond, waarop ir. Oehle de algeme ne toestand besprak. En tenslotte kwamen de staatsse cretaris drs. van Son met de KVP- kamerleden nog op werkbezoek met o.m. een bezoek aan Rank Xerox. Het kon niet op Bü de Tweede Kamerverkiezing sprak 79,9 pet. van de Venrayse stemmers zich uit voor de KVP (tegenover 91,2 pet. bü de kamer verkiezing in 1963); 6,2 pet. voor de PvdA (t.o.v. 4 pet. in 1963); 2,6 pet voor de VVD (0.9 pet. in 1963); 1.3 pet. van de ARP (0,4 pet. in 1963); 0,5 pet. voor de CHU en 0,5 pet. voor de CPN, 0,8 voor de Staatkundigen en 4,1 pet. voor de Boerenpartij; D66 wist 1,9 pet. te „vangen". De Stichting Ontwikkelingsorgaan Noord-Limburg ging in februari of ficieel van start. In deze stichting werken samen de 20 Noord-Lim burgse gemeenten (waaronder Ven ray) de Kamer van Koophandel en allerlei maatschappelijke groeperin gen en instellingen. De raad foeterde dat nog steeds geen uitspraak gedaan is over het knipperlicht dat een bouwmaat schappij op eigen houtje heeft aan gebracht aan de Langeweg. Ze zou echter nog tot november moeten wachten voordat er definitief be scheid kwam. En toen werd het bouwbedrijf vrijgesproken De opdracht werd gegeven voor het opstellen van een plan voor ver- keersordening in Venray. Op 22 februari was er een in schrijving voor het bouwen van een brug over de Loobeek; fa. A. Rüger bouwt ze voor 82.600, MAART Op het Lyceum vierde Pater Ca- nisius Vastbinder zijn zilveren pries terfeest. In Leunen waar hij 14 jaar kapelaan was, werd hij om dit feit gehuldigd. Van 10 t.m. 19 maart exposeerden in de soos de Venrayse kunstenaars Gussen Wie en Eeltje de Vries. Op 11 maart sloot daarop aan een plaint-in, waarbij de autoriteiten en notabelen proeven van bekwaam heid aflegden, die later ten bate van de soos werden verkocht. De Boerenleenbanken in Venray gaven in maart de cijfers bekend over 1966. Het bleek dat de spaar gelden met 11 pet. of met ruim 3,8 miljoen toenamen tot bijna 37 mil joen. 26 miljoen guldens waren als voorschotten en kredieten verstrekt. Ook de bibliotheek verstrekte op vallende cijfers over 1966. 68.000 boeken werden in 1966 uitgeleend. Hiervan kwam meer dan de helft voor rekening van de jeugd. Bijna 3200 mensen maakten gebruik van de studiezaal. De Zangertjes van St. Frans na men weer deel aan de uitvoering van de Matthas Passion in Venlo. In Ysselsteyn herdacht men het 10-jarig bestaan van het gemeen schapshuis aldaar met een gemeen schappelijke feestavond. 70 plattelands jongeren uit Tilburg waren te gast bij de Kring Venray van de M.B.L. Zondag 19 maart herdacht de H.E. Heer P. A. H. Loonen, dat h(j voor 12Va jaar tot deken werd benoemd in het dekenaat Venray. In een plechtige concelebratie in de De kenale Grote Kerk werd dit feit herdacht. De parochie bood hem in een feestelijke receptie in de foyer van de schouwburg 6.000,- aan voor een nieuw altaar in de Grote Kerk. Vele felicitaties wer den de jubilaris aangeboden. De 1600e telefoonabonnee werd in deze maand aangesloten in de ge meente Venray. In de kapel van het ziekenhuis werd de Z.E. Heer P. Philipsen uit Klein-Oirlo door Mgr. P. Moors tot priester gewijd. Zijn vader, die als patiënt was opgenomen in dit zie kenhuis, kon op deze manier de wij ding van zijn zoon meemaken. Op zondag 16 april droeg hij in Casten- rays parochiekerk zijn eerste plech tige H. Mis op. Pater Servatius Smits vierde in zijn geboorteplaats nog zijn gouden priesterfeest. Later in het jaar ver ongelukte hij dodelijk in Nijmegen. Jan Pieter Schols wist bij de Zuid Nederlandse kampioenschappen in het kunstschaatsen te Tilburg de eerste plaats te bereiken. Bij gelegenheid van de ingebruik neming van de onderverdieping van San Damiano door Gezinszorg reik te Deken Loonen de pauselijke on derscheiding Pro Ecclesia et Ponti- fice uit aan mej. Erna Raedts, die reeds jaren lang de leiding van dit instituut heeft. Mond- en klauwzeer dreigde weer verschillende varkenstallen te deci meren. Een groots opgezette inen- tingsaktie wist echter groot kwaad te voorkomen. APRIL Terwijl de na minister Biesheuvel benoemde kabinetsformateur P. J. de Jong een regering vormde, werd in Venray „reclame" gemaakt voor de jongerenmis. In Heide ging voor de 8e maal de motorcross van start, met dit jaar voor het eerst vele bekende renners in de 500 cc seniorenklasse en zij spannen. Frans Sigmans uit Bakel was de grote winnaar. Op het Desselke is men begonnen met gespreksgroepen, die naar aan leiding van het rapport van het Op- bouwcentrum Noord-Limburg over dit deel van de kom zullen proberen wensen en verlangens van de daar wonende mensen op te lossen en/of naar voren te brengen. Een delegatie van de gemeente raad van Meinerzhagen in Nordrhein Westfalen bracht een bezoek aan Venray en werd officieel ten ge meentehuize ontvangen. De N.V. Beeren te Weert werd officieel failliet verklaard. Ook de Venrayse vestiging van dit bedrijf sloot de poorten. Het bruidspaar Thei Deriet-Jans- Beken herdacht zijn gouden huwe lijksfeest. De Venrayse bouwvakkers namen afscheid van J. Ponjee, die 37 jaren penningmeester van de plaatselijke afdeling was en als vertegenwoor diger van het Sociaal Fonds voor de Bouwvakkers optrad. De Eerw. Zusters Alberti, Albuini en Manilla vierden op St. Jozef hun gouden kloosterfeest, terwijl Zr. Christienne haar zilveren feest vier de. De kantonrechter te Venlo eiste 30,boete tegen de ophanger van het knipperlicht aan de Langeweg. De directies van de vier Limburg se schouwburgen Maastricht, Heer len, Sittard en Venray gaan samen werken. Een van de resultaten van die samenwerking is de uitgave van het blad Spectaculair, waarin de maandelijkse programa's van deze 4 schouwburgen vermeld staan. De heer Fr. de Vocht nam afscheid als chef Algemene Zaken van het gemeentehuis, wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Hij werd opgevolgd als loco-secreta ris door de heer A. Janssen. Ter gelegenheid van dc geboorte van de nieuwe prins Willem Alexan der werd door het Oranjecomitë een herinneringsboom geplant nabij de Vredeskerk. De geboorte had plaats op 27 april. In het St. Radboudziekenhuis te Nijmegen overleed na een kort stondige ziekte de heer P. A. M. Burgman. De heer Burgman was de stichter van de Inalfa-fabrie- ken te Venray, Stadskanaal en Hamont. Daarnaast was hy voor zitter van de Industriële Club, vi- ce-voorzitter van de Rotary en voorzitter van de Kath. Levens school. Voor de begrafenis bestond zeer grote belangstelling, niet het minst van de kant der vele zaken relaties. Op Koninginne ver jaardag kreeg de heer J. Ponjee de gouden eremedail le van de Orde van Oranje Nassau. De heer M. van Meyel kreeg de zil veren, evenals de Eerw. Broeder Frugentius van Huize Servatius en de herenP. Haegens, M. Kerstens, H. Linders W. Lucassen, J. Peeters, A. Rutten, W. Selder, J. Verhaegh en W. van Waayenburg. MEI De Grote Kerk gaf de balans vrij over 1966 en bleek over dat jaar een tekort te hebben van meer dan ƒ9.000,In 1967 schat men het te kort op 11.000;De Vredeskerk had een tekort van 10.000,en verwacht over 1967 een tekort van 41.300,—. Voor de bouw van het nieuwe zie kenhuis werd een 7I</»°/o obligatie lening uitgeschreven voor een be drag van 6 miljoen gulden. De heren M. Arts en H. Custers ontvingen de pauselijke onderschei ding Pro Eclesia et Pontifice bij hun 50-jarig lidmaatschap van het kerk koor van de Grote Kerk. Sgt.-maj. Hensing werd onder scheiden met das Verdienstkreuz des Verdienstordens Bundesrepublik Deutschland. In mei liep het werklozencijfer in Venray op tot over de 300. Huize Servatius gaf het aanne mersbedrijf Gebr. Dinghs opdracht tot de bouw van een eigen zwembad. 95 patiënten van Huize Servatius gingen op bedevaart naar Lourdes. Op 27 mei herdacht Huize Ser vatius zyn 60-jarig bestaansfeest en maakte plannen bekend dat St. Paschalis in Oostrum ingericht zal worden voor de verpleging van zwakzinnigen. Hier zullen 400 mensen ondergebracht gaan wor den. Sj. van Kessel en W. van Gelden herdachten hun gouden huwelijks feest. Bij het bekendmaken van de nieu we dienstregeling van de Zuid-Oos- ter werd ook bekend gemaakt dat het aantal busreizigers gedaald is met 10 procent. Pastoor J. G. B. Vervoort deed mededeling van zijn ontslagname als pastoor van Oirlo. Hij volgde daar mede het voorbeeld van Mr. van Hal de burgemeester van Amsterdam. Te Katwijk aan de Rijn overleed Pater Martianus Briels, in leven le raar aan het gymnasium en 20 jaren lang voorzitter van de welstands commissie in onze gemeente. Venrays raad stelde B. en W. in staat een lening aan te vragen van liefst 2,7 miljoen voor de wolken krabber aan de Beekweg. JUNI Tot opvolger van wijlen de heer P. A. M. Burgman is door de aan deelhouders van N.V. Inalfa be noemd tot directeur zijn broer de heer J. J. M. Burgman. Een door de provinciale Planolo gisch Dienst uitgegeven studie over de toekomst van de kleine dorpen bracht in juni enige beroering, om dat hierin gesteld werd dat de over heid zich dient te onthouden van stimulerende maatregelen voor die dorpen. B. en W. beloofden in een apart onderzoek die suggestie op haar werkelijke waarde te toetsen. Door het gereedkomen van het re gionale woonwagenkamp valt de poort dicht van het Venrayse kamp. De Ruilverkaveling Lollebeek be steedde voor bijna 1,2 miljoen aan verbeterignen voor 11 km wegen en 7,5 km waterlossing bij Oirlo en Castenray. Zondag 18 juni vierde mevr. Hee- sen-Verdelllen te Leunen haar 100e verjaardag, waarvoor grote belang stelling bestond. In oktober over leed zij. De provinciaal van de Paters Car- melieten Pater Bertold Heynen werd tot Generaal Definitor der Orde be noemd. De negende jeugdvierdaagse trok weer als vanouds veel belang stelling. 1867 100 jaren geleden kwam het Hertogdom Limburg bij Neder land als elfde provincie. En daar mede werd Venray Nederlands. We hebben het 100e verjaardagsfeest langs onze kleren af laten glijden. De Limburgse Jagers gaven hun (laatste?) taptoe op de Grote Markt. De fanfare Smakt-Holthees vierde haar gouden jubilee. Een geslaagde kringsportdag waaraan 8 afdelingen van de JBTB en 14 afdeling van de MBL deelna men, werd georganiseerd door de afdeling Merselo in het Venrayse sportpark. 12 juni stak oud-hoofdingenieur- directeur van de Volkshuisvesting en Bouwnijverheid Ir. Chr. Klui- ters de eerste spade in de grond voor het Venrayse bejaardencen trum. Kosten hiervan bedragen 5 miljoen guldens. De drumband van de Leunense fanfare behaalde de eerste prijs en recht van promotie. De bisschoppelijke bouwcommissie heeft de goedkeuring gehecht aan het bouwplan voor de nieuwe recto- raatskerk te Smakt. Mevr. Rutten nam als Venrays ge meenteraadslid deel aan het 8e con gres van de Raad van Europese ge meenten in Berlijn. De aktie zieke kinderen naar Lourdes, die Herwonnen Levens kracht afd. Venray bij haar gouden jubileum organiseerde, werd afge sloten. 28 zieke Venrayse kinderen hebben hierdoor een bedevaart naar Lourdes kunnen maken. Rank Xerox werd kampioen in de zomeravondcompetitie voor het be drijfsvoetbal. Vrjjdag 23 juni stak burgemeester mr. Custers de eerste spade in de grond voor de bouw van het nieu we lyceum, dat gereed moet z(jn vcor het schooljaar 1969. Op het kerkhof van St. Petrus- Banden werden in een massagraf de stoffelijke resten bijgezet van de Paters Franciscanen die op 't kloos terkerkhof begraven waren. Dit kerkhof werd geruimd. Diana organiseerde bij gelegen heid van haar 70-jarig bestaan een handboogschuttersconcours. Een grote slotavond in de schouw burg sloot de aktie af, waarmede de Zangertjes van St. Frans en het Venrayse publiek samen 19.000, bijeenbrachten voor hun a.s. Rome reis. Met een meerstemmig gezongen mis namen de fraters-minderbroe ders afscheid van Venray bij hun vertrek naar De Bilt. Ze zijn de eer sten die het Patersklooster gaan ver laten dat verkocht is aan de St. Martinusstichting te Den Bosch. Hotel De Gouden Leeuw ging in andere handen over, evenals de Kroongroothandel Karei Wijnen N.V. De raad stelde 1,6 miljoen kre diet beschikbaar voor een nieuwe 9-klassige BLO-school op het Des selke. De ex-VW'er en oud-international Jan Klaassen gaat de Leunse voet balclub trainen. De SW-veteranen verzorgden een internationaal-veteranen-toernooi. JULI Juli begon met een algeméne loons verhoging van l,5°/o en met de zo veelste huurverhoging. De Zangertjes van St. Frans ver trokken welgemoed naar Rome, waar ze bij de Zusters op de Via di Porta Pertusa logeerden. Op woens dag 5 juli werd een concert verzorgd terwijl ze op donderdag 6 juli ken nis maakten met de sacrista van de Paus, mgr. van Lierde. Vrijdag 7 juli en zaterdag 8 juli werden con certen gegeven, terwijl zondags de Pausmis verzorgd werd. Dinsdag 11 juli werd de thuisreis aanvaard. Op 8 en 9 juli waren liefst 276 van de beste Limburgse zwemmers en zwemsters in Venrays zwembad volop bezig met de Limburgse zwemkampioenschappen. Spio had gezorgd voor een vlotte organisatie. Op 8 juli vertokken uit Yssel steyn een 40-tal jongeren naar Beie ren als gasten van de Nieder Baye- rische Jugendring. Op 8 juli boekte men de 100.000 bezoeker van dit jaar in het zwem bad. Op 15 juli herdacht Pater Ophey in Oirlo zijn gouden priesterfeest. Bij alle scholen werden de eind examens afgenomen en tientallen jongeren zagen hun werken be kroond met einddiploma's en dan begonnen de vakanties. De eerste geruchten dat N.V. Bee ren overgenomen zal worden duiken op, maar worden steeds niet be waarheid. Nu gelooft niemand er meer aan. Men ontdekte dat het beeld van St. Oeike gestolen was. Het werd later in Eindhoven teruggevonden in een jute zak verpakt, op het bureau van gevonden voorwerpen der Ned. Spoorwegen. Dit had tot gevolg dat verschillende maatre gelen genomen werden voor een betere bescherming van Venrays beeldenschat. Het comité van Kindervakantie werk zorgde dan van 17 tot 22 juli voor de jongens en van 24 tot 29 ju li voor de meisjes. Dinsdag 18 juli kwam onverwacht Z.K.H. Prins Claus in Venray, toen hij na een werkbezoek aan Zuid- Limburg vanaf het vliegveld de Peel weer huiswaarts vloog. Burgemees ter mr. Custers bood de Prins vla'! aan en een boekje over Venray. Op zondag 23 juli droeg de neo mist Pater Leo Noy zijn eerste plechtige H. Mis op in de St. Petrus Bandenkerk. In Veltum wordt begonnen met de ontsluitingswerkzaamheden voor het eerste deel van dit plan. AUGUSTUS Augustusmaand betekent kermis. Venrayse kermis werd druk bezocht en goed gevierd. En dat ondanks het feit dat de werkloosheid nog altijd rond de 200 mannen trof. Het feit dat ook dit jaar weer tientallen Duitse jongeren kwamen werken in de aktie „Versöhnung über die Graber, op het Duitse kerk hof, was voor de Nederlandse Radio Unie aanleiding hiervan een repor tage te maken. Een reportage waar over nogal enige deining ontstond, omdat een voorstelling van zaken gegeven werd, die bepaaldelijk on juist was. Een televisieploeg van de Duitse televisie bracht daarop een bezoek aan Ysselsteyn en aan Hil versum, waarbij de reportageman beslist geen groots figuur sloeg. De Duitse jongeren werden offi cieel door het gemeentebestuur ont vangen in de foyer van de schouw burg. In Oirlo werd op dinsdag 15 aug. de Z.E. Heer Schoren tot pastoor geïnstalleerd door Deken A. Loo nen, waarby de gehele Oirlose ge meenschap acte de presence gaf. Op vrijdag 18 augustus herdacht de Eerw. Broeder H. J. Stoef, over ste-directeur onder grote belangstel ling zijn zilveren professiefeest ir Huize Servatius. Bij de opbouw van de nieuwe hoogspanningsmasten tussen Heide en Ysselsteyn gebeurde een dodelijk ongeval. Met de nieuwe benoemingen van de Paters Franciscanen loopt nu het Patersklooster leeg. Men be gon dan ook prompt met de uit verkoop van wat achtergebleven spullen. In Oostrum opende burgemeester mr. Custers de nieuwe Boerenleen bank. De bibliotheek schreef haar 1000e volwassen lid in. D.I.S. Oirlo vierde zijn 40-jarig bestaansfeest. De leerlingen van de lagere land en tuinbouwschool hebben hun oude school aan de Stationsweg definitief verlaten om met stil le trom hun intrek te nemen in de nieuwe, die in plan Zuid ge bouwd is. 25 augustus kon ook Venray de eerste kleurentelevisie zien. Het was een uitzending van het gulden schot. In verschillende café's en restau rants gaven Venrayse handelaren een demonstratie. Venrays gemeenteraad keurde Venrays centrumplan goed. met de angstige vraag op de lippen: „Wanneer zullen de gelden daar voor nodig, beschikbaar komen?" De Peeldraver in Ysselsteyn or ganiseerde een concours-hippique al daar, waaraan meer dan 400 ruiters deelnamen. De gezamenlijke Venrayse wan delsportverenigingen brachten 1750 wandelaars op de been bij de bijna traditionele wandelsport. SEPTEMBER Het 100-jarige Roode Kruis zorg de dat begin september Venrayse zieken en verpleegden in de bei de psychiatrische ziekenhuizen een boottocht konden gaan maken. La ter in de maand was er een fecst- week, waarbij uit allerlei aktivi- teiten geld geslagen werd voor het doel wat gesteld was, een nieuwe ambulancewagen. Een bliksem- aktie besloot deze fecstweek, die in totaal f 11.000,bijeen bracht voor de nieuwe ambulance. Zondag 10 september werd het Nederlandse kampioenschap in de 250 c klasse beslist op de 9e motor cross die op de Heide georganiseerd werd. Frans Sigmans werd de na tionaal kampioen. J. P. A. Nelisen N.V. kreeg de op dracht tot de bouw van het bed denhuis, de polikliniek en de be handelingsruimten van het nieuwe ziekenhuis alhier voor een totaal bedrag van 10 miljoen. B(j de aanbesteding van de ver betering van de Deurneseweg was Vissers Wegenbouwbedrüf de laag ste met 1.8 miljoen guldens. Op het concours in Someren be haalde het trompet- en jachthoorn korps St. Petrus-Banden een eerste prijs in de 2e afdeling. De bandleden werden met dit suces gefêteerd. De Volleybalclub VC Rooy her dacht haar tweede bestaanslustrum. Zondag 17 september nam dc Kon. Harmonie Euterpe en de Fanfare St. Jan deel aan het bondsconcours te Blerick. De Merselose fanfare haalde in de afdeling uitmuntend heid een eerste prys, terwü' de Kon. Harmonie Euterpe eveneens in deze afdeling niet alleen een eerste prüs won, maar ook het recht van promotie kreeg en de lof der jury. Beide korpsen werden gefêteerd o.m. met een officiële ontvangst ten stadhuize. De Mechelse herder Nero van de heer L. Janssen, Luciastraat werd de nieuwe Nederlandse politiehond kampioen. Op zondag 24 september werden wederom door SV Leunen nabij het zwembad internationale skelterraces georganiseerd. Ook het Carmelietenklooster op de Smakt is leeg gekomen nu fraters en paters vertoken naar Amsterdam. Venrays zwembad sloot zün poor ten nadat het in het afgelopen zwemseizoen 167.500 zwemlustigen binnen die poort had gehad. Oud-minister Juglall van Surina me kwam in Venray de tentoonstel ling openen over hedendaagse Suri naamse kunst. De raad gaf zijn financiële mede werking voor de oprichting van een regionaal jeugdcentrum en voor een regionaal instituut voor maatschap pelijk werk, die beide in het Carme lietenklooster op de Smakt worden ondergebracht. (Vervolg zie elders)

Peel en Maas | 1967 | | pagina 1