1 Prei Fi er Venray in het jaar omes Heren 1967 Verwen met goud Kerkelijke Diensten Tofêara^e r Een goed uiteinde... en een goed begin WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN r* GOMMANS van 31 dec. tot en met 6 jan. DAF VRIJDAG 29 DECEMBER 1967 No. 52 ACHT EN TACHTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL 2727 GIRO 1050652 PRIJS PER KWARTAAL 1 p. n 2.- (buiten Venray Z25) (Vervolg van le blad) Als voorbode van een gelukkig nieuwjaar verhoogde Venrays ge meenteraad de reinigingsrechten op gemiddeld 24,per emmer en de rioolbelasting tot 33,per jaar. Bovendien voerde ze de straataanlegbelasting in, de eerste baatbelasting in onze gemeente. De raad ging verder akkoord met het afstaan van grond in erfpacht voor de bouw van een medisch centrum aan de Merseloseweg. 3,6 miljoen krediet verleende de raad voor de bouw van een brand weerkazerne, een w^kpost der BB de dienstgebouwen van gemeente werken en 4 dienstwoningen in zuid. In de schouwburg werd de jaar vergadering gehouden van de Jonge Boeren en Tuinders van het Diocees Roermond. De bioscoop heeft ingevolge raadsbesluit geen vermakelijk heidsbelasting meer te betalen. De nieuwe levensschool werd aan besteed en bouwbedrijf Akerboom kreeg voor 256.750,de opdracht. De Hoofdinspecteur van de gees- telijke volksgezondheid J. B. M. Veraart verrichtte de opening van het uitgebreide en vernieuwde ontspanningsgebouw van Huize St. Servatius, Den Kerkdijk De Stichting Werkplaats is veran derd en de Stichting Sociale Werk voorziening Venray, waardoor be halve de werkplaats ook andere pro jecten onder haar beheer bestudeerd opgezet worden. OKTOBER 1 oktober sloot de Ontvanger van 's Rijks belastingen voor goed de deur van het belastingkantoor op de Stationsweg. Concentratie van deze kantoren in Venlo was de oorzaak van deze sluiting. Oostrums Harmonie haalde op het Federatief concours de eerste prijs in de 2e afdeling. Het jonge korps werd zowel door het thuisfront als door het gemeentebestuur hierdoor hartelijk gelukgewenst. Ged. Staten keurden de Venrayse plannen goed voor de aanleg van sportvelden in Leunen, Oirlo en Ys- selsteyn. Het ontwikkelingsorgaan Noord- Limburg vraagt om dezelfde rechten voor Noord-Limburg als welke aan Zuid-Limburg gegeven worden. Bouwbedrijf Gebr. Janssen begint met de ombouw van het oude Min derbroedersklooster tot nieuwe ge riatrische inrichting voor bejaarden. Het stuitte nogal op enige moeilijk heden: a. door de nieuwe eigenaresse „uit gevonden" naam Heikant werd niet geaccepteerd en later ver anderd in De Kruuse. b. men begon te bouwen zonder bouwvergunning en de zaak kwam stop te liggen. Honderd patiënten van Huize St. Anna maakten een boottocht langs de Rijn. Rank Xerox haalde in het boek jaar 19661967 een omzet van 620 miljoen met een bruto-winst van 220 miljoen. 150 jongelui hielden bij gelegen heid van dë interkerkelijke vredes- week een voettocht van Meerlo naar Venray. 400 Ambonezen kwamen naar Ven ray om hier officieel het 3e lustrum van de Molukse kerk te vieren en officieel het vertrek van de Am bonezen uit het kamp Vlakwater. Bewoners van de Horbachwonin- gen in West hebben het gevecht op gegeven met de aannemer van hun woningen, waar o.a. te slechte dak pannen geleverd zijn. In Merselo herdacht de Boeren leenbank zijn gouden bestaansfeest. Aan de Langeweg werd een nieu we kunstzaal geopend, waar in de korte tijd van zijn bestaan reeds en kele interessante exposities zijn ge geven zowel van Venrayse als bui- ten-Venrayse kunstenaars. De nieu we kunstzaal wil tevens mogelijkhe den openen voor de verhuur van kunstwerken en reprodukties en als documentatiecentrum dienen. De enquête Bescherming Bevol king naar beschermingsmogelijkhe den in Venrayse woningen tegen eventuele radioaktieve neerslag is van start gegaan en zal ook het ko mende jaar duren. Het welvaartsplan Limburg „Lim burgs toekomst" kwam uit, waarin nog eens duidelijk gesteld wordt, dat in Noord-Limburg en met na me in Venray meer werkgelegen heid moet worden geschapen dan voor eigen behoefte nodig is. De afdeling Venray van de Ned. Kath. Aannemerspatroonsbond stel de een onderzoek in naar bouwwer ken die in de 2e helft van 1966 en in de eerste helft van 1967 gebouwd zijn door bouwvakkers in hun vrije tijd, zonder dat daar een aannemer aan te pas kwam. Het bleek dat in deze streek voor 1 miljoen gulden is gebouwd. Venrays gemeentebestuur kon voor 1968 een sluitende begroting aan de raad aanbieden. De besturen van de middelbare scholen in Venray hebben n.a.v. de invoering van de Mamoetwet mee gedeeld dat zowel op Jerusalem als op het Lyceum in 1968 begonnen wordt met de brugklas. In 1969 wor den deze brugklassen zowel bij Je rusalem als op het Lyceum voor meisjes en jongens toegankelijk. Ir. Vallen bracht aan het recreatie schap Peel en Maas een advies uit betreffende de recreatieve ontwik keling van dit gebied. Venrays raad keurde dat in zijn oktobervergade ring in principe goed. Het nieuwe structuurplan van Venray werd eveneens in die ver gadering aan de orde gesteld en goedgekeurd. NOVEMBER 100 Limburgse invaliden hielden een studieweekeinde in Mariann- hill. Na 5 jaren rectoraat over Miann- hill is Pater G. Willemse in dezelf de positie overgeplaatst naar Arcen. Het opbouworgaan Noord-Limburg publiceerde zijn statische beschrij ving van de Christus Koningparo chie. Op het Duitse kerkhof in Yssel- steyn werden wederom de traditio nele dodenherdenkingsdagen gehou den. Een wetenschappelijk onderzoek naar de vrijetijdsbesteding van Venrays jeugd werd door het Hoogveld Instituut in Nijmegen ingesteld. In november volgde de publicatie daarvan. Mgr. P. Moors maakte een nieu we aktie bekend voor de 1 procent bijdrage voor de Limburgse kerken. Elseviers Weekblad brengt een ar tikel dat hier nogal de tongen los maakte. Volgens dit blad is men namelijk op zoek naar nieuwe ruimte voor een nationale luchtha ven als Schiphol in de tachtiger jaren weer te klein zal zijn. Deze ruimten zouden deskundigen zoe ken in de Peel. Een hierbij gepu bliceerde kaart situeert deze nieu we luchthaven in de buurt van de Rips. De heer G. Hovens, die door de Deutsche Volksbund Kriegsgraber- fürsorge als gast voor 5 dagen naar Duitsland genodigd was, werd bij die gelegenheid ontvangen door de president van de Duitse bondsrepu bliek Dr. H. Lübke. Staatssecretaris drs. van Son, de gouverneur, mgr. van Odijk, deputé drs. v. d. Voort, het Eerste Kamerlid Mertens waren alemaal te gast op de jaarvergadering van de Kath. Limburgse Werkgevers die in Ven rays Cultureel Centrum gehouden werd. De bouwvakarbeidersbond vierde haar 40-jarig bestaansfeest en open de bij die gelegenheid haar nieuwe kantoor aan de Burg. v. d. Loo- straat. Het jaarverslag 1966 dat de zui velfabriek al in november uitgaf, bleek dat in 1966 deze fabriek 26 miljoen kg melk te verwerken kreeg. Het Economisch Technologisch In stituut Limburg bracht zijn rapport Moderne herentingen. Karakteristiek en manlijk mooi. Er is keuze in velerlei uitvoerin gen, zoals bijv.: monogram-en zegelringen. Ook met edel stenen zoals onyx en jaspis. Prijzen vanaf f 60.- GROTESTRAAT 16 - VENRAY TELEFOON 04780-1261 uit over de plaats van Venray als sociaal, economisch en maatschap pelijk centrum. En kwam daarin tot de conclusie dat Venray kan uit groeien mits de overheid blijft hel pen. De raad keurde de bouw goed van 139 eengezinswoningen in Veltum. DECEMBER De nieuwe vuilnisstortplaats in 't Venrays Broek werd in gebruik ge nomen. Venrays Kon. Harmonie Euterpe werd landskampioen in de afd. uitmuntendheid te Leiden en werd na een triomfale intocht behoor lek gehuldigd in de schouwburg. het l-a-n-g-s-t-e laken van Nederland voor de laagste prijs! I verkrijgbaar bij: LANGSTRAAT 49 VENRAY TELEFOON 1281 GRASLINNEN- EN FLANELLEN LAKENS, GLAD EN GEBORDUURD, OOK IN SETS De Zeer Eerw. Heer J. P. J. Dries- sen vroeg ontslag aan als kapelaan van de Petrus Bandenparochie. In de Paters parochie werd een parochieraad opgericht. De geriatrische inrichting De Kruuse nam de eerste patiënten op. Maak de kuip vol is de waarschu wing die Venray uit Den Haag krijgt nu het binnenbad zijn voltooiing gaat naderen. PAROCHIEKERK VENRAY Priester van de week: Hoogeerw. Heer Deken Eindstraat 6 Tel. 1275 Zondag: 8 uur Antoon Jenniskens; 9.30 hoogmis voor de parochie; llu. Martin Weymans v.w. fam. Ver- koeyen; 18 uur overl. ouders van Haren-Rous. Maandag 1 jan. 1968: 8 uur uit dankbaarheid; 9.30 hoogmis voor Mevr. Hermans-Pijpers v.w. een kennis V. P.; 11 uur Martin Wey mans v.w. de kinderen. Vandaag geen avondmis. Dinsdag: 8 uur Albert van Ger- ven; 9 uur Hendrika Thuyls-Muy- sers; 19 uur Mevr. Rutten-Franssen. Woensdag: 8 uur gest. jgt. Petro- nella Bouten-van Megen; 9 u. mevr. Odenho ven-S winkels; 19 uur W. Swinkels en zoon Harry. Donderdag: 8 uur Wed. Verriet- Beyer (zijaltaar); 8 uur Leonard Stiphout; 9 uur Martina Reynders- Seykens. Vrijdag: eerste vrijdag. 8 uur gez. H. Mis Godfried van Opbergen en Petronella Theeuws; 10 uur plech tige hoogmis uit dankbaarheid t.g.v. 40-jarig jubileum van de heer P. Janssen, hoofd van de Dr. Poels- school; 11.15 pl. huwelijksmis voor het bruidspaar Smits-Hagelaar; 19 u. dr. Bloemen. Zaterdag: Driekoningen. 8 u. gest. jgt. Th. v. d. Bogaart; 10 uur plech tige H. Mis uit dankbaarheid ter ge legenheid van 25-jarig huwelijks feest; 19 uur mevr. Hoevenaars- Neijs. Mededeling: Eerste vrijdag van maand januari zal geen ziekencommunie gebracht worden. Akolieten- en misdienaarslij st Zaterdag 30 dec.: 19 uur W. Jans sen en J. Bexkens. Zondag: 8 uur J. Bollen en J. van Ham; 9.30 G. Terwijn, H. v. d. Be- kerom, L. Bexkens en H. Manders; 11 uur A. Broers en A. Stevens; 18 uur P. Hansen en P. v. d. Heuvel. Maandag: 8 uur M. Cuppen en W. Janssen; 9.30 H. Ebberink, M. Jan sen, L. Manders en H. Verstegen; 11 uur P. Hanssen en P. v. d. Heu vel. Zaterdag 6 jan.: 19.00 J. van Ham en J. Bollen. Dinsdag en woensdag: 8 uur Mar tin Spee en Caspar Michels; 9 uur Huub Janssen en Jos Swaghoven; 19 uur Tonnie Janssen en Boude- wijn van Grinsven. Donderdag: 8 uur zijaltaar Peter Gerrats en André Gooren; 8 uur hoofdaltaar Hub. Gooren en Leon Oudenhoven. Vrijdag: 8 uur René Clevers en Hub Thuyls; 10 uur Johnny van Gestel, Geert Cox, Hans Kooien en Tonnie Pelzer. 11.15 Louis Wijnho ven en Twan Oudenhoven; 19 uur Jos Thielen en Paul Cuppen. Zaterdag: 8 uur Leo Claessens en Bert Verbruggen; 10 uur Jos Lau rensse en Bart van Bolhuis. PAROCHIE PATERSKERK Priester van de week: Pater Seraphinus - Tel. 1973 Zondag onder het oktaaf van Kerst mis. Feest van de H. Familie. Oude jaarsdag. H Missen om 7.30 9 11.45 en om 10.15 de hoogmis. Avondmis om 18 uur. Maandag oktaafdag van Kerst mis. Nieuwjaarsdag. H. Missen om 7.30 9 en 11.45 Hoogmis om 10.15 - er is GEEN avondmis. Dinsdag: feest van de H. Naam Jezus. Om 15 uur huwelijksmis v. het bruidspaar Knijnenburg-v. Leu ken. Donderdag: om 6 uur en na de avondmis tot 8 uur gelegenheid om het sacrrament der biecht te ontv. Vrijdag eerste vrijdag van de maand. Om 7.45 mis voor de school kinderen; 19 u. avondmis om Gods zeg ene vragen over de gezinnen v. de parochie. Zaterdag: feest van Driekoingen; 18.30 avondmis als zondagsvierring; Om 5 en 6 uur en na de avondmis tot 8 uur gelegenheid tot biechten. MEDEDELING Mogen wij U bij het begin van 't nieuwe jaar vragen of U uw jezins- bijdrage over 1967 hebt voldaan Zo niet, zoudt U dat dan spoedig willen doen z MISINTENTIES Zaterdag: 18.30 Ant. Crreemers. Zonlag: 7.30 ter ere van St. Ge- ra rdus en Maria v. Altijdd. Bijstand 9 uur Jo van Geenen; 10.15 overl. ouders Slits en zoon Theo; 11.45 u. voor de parochie; 18 uur ter ere v. de H. Geest. Maandag: 7.30 ter ere van Sint Antonius; 9 uur overl. moeder van Teeffelen en kinderen; 10.15 Jaco- ba van den Munckhof-van der Win kel en zoon Arie; 11.45 Wilh. Aarts. Dinsdag: 7.45 voor de gel. zielen; 8.30 tot zekere intentie; 19 u. overl. broer; 15 uur voor het bruidspaar Knijnenburg-van Leuken. Woensdag 7.45 tot zekere int. 8.30 gez. mis voor Gerard us Peters en Eli. Derks; 19 u tot zekere int. Donderdag 7.45 voor de gelov. zielen; 8.30 tot zekere intentie; 19 uur Agnes Vaske-Ma assen. Vrijdag: 7.45 P. Casimiris en ou ders; 8.30 gez. mis Jac Philipsen en Francina Derks; 19 uur gezinsmis. Zaterdag: 7.45 tot zekere intentie; 8.30 overleden familie van Meijel- Wilms; 18,30 avondmis overL ou ders Koenen-Janssen. Dienbeurten Akolieten Zaterdog: 18.30 Ant. Claessens en Philipsen; zondag: 7.30 Hans Arts en Henk Evers; 9 uur Cor en Jan Evers; ,10.15 Eric Vastert en Jan van Lieshout; 11.45 Victor Pop en Jan Schellekkens; 18 uur Paul Pop en Lex Faesen; maandag (nieuw jaarsdag) 7.30 Ant. Claessens en P. Philipsen; 9 u Hans Arts en Henk Evers; 10.15 Cor en Jan Evers; 11.45 Eric Vastert en Jan van Lieshout. VREDESKERK VENRAY Zondag onder het kerstoctaaf: oudejaar. Zaterdag: 19.00 avondmis voor overl. Noud van Lin en Martien Janssen. Zondag: 7.30 leesmis voor de ge lovige zielen; 9.00 leesmis voor overl. Piet Baeten; 10 uur voor alle parochianen ,om God te danken voor alle weldaden, die we in het afgelo pen jaar mochten ontvangen (hoog mis); 11.30 leesmis voor overl. moe der Anna Veugelers-Mulleners. 18.30 avondmis voor overl. mevr. van Haren-Segers (fam. S. v. H.). Maandag: Nieuwjaarsdag. De tij den van de H. Missen zijn als op zondag, maar er is geen avondmis. 7.30 leesmis voor overl. ouders Aerts-Biestervelts; 9.00 leesmis voor overl. Johan Clephas (M.); 10.00 hoogmis voor overl. Karei Jacobs; 11.30 leesmis voor overl. Leonarda Ewalts-Jansen. Dinsdag: 8.00 leesmis voor overl. Bernardus Albers; 19.00 avondmis voor overl. fam. Straatman-van Els. Woensdag: 8.00 leesmis voor overl. Theodorus Stevens; 19.00 avondmis voor overl. Herman Jeuken. Donderdag: 8.00 leesmis voor overl. Gerardus Verstegen; 19.00 avondmis voor levende en overledenen van de fam. van Gool-Smits. Vrijdag: 8.00 leesmis voor overl. Cato Janssen; 19.00 avondmis voor overl. Paul Burgman (P.D.V. De Zwaluw). Zaterdag: Feest van Driekoningen 8.00 leesmis voor overl. fam. Ueb- berch-Timmermans; 19.00 avondmis voor overl. Harry Swinkels. Mededelingen: Op de le vrijdag van januari wordt aan de zieken in onze paro chie geen H. Communie gebracht. De avondmis van zondag 31 dec. a.s. doen we als plechtige mis, om God te danken voor alle weldaden, die we in het afgelopen jaar hebben ontvangen en om Zijn hulp en zegen te vragen voor het nieuwe jaar. (Meerstemmige zang door dames- en herenkoor). We hopen dat velen deze H. Mis zullen meevieren. Zo kunnen we het beste het nieuwe jaar beginnen. HERVORMDE GEMEENTE Zondag begint de Oudejaarsdienst voor de Protestanten in het zaaltje Hoenderstraat 12 om tien uur. Predikant is de Weleerw. Heer Keers. In de Hervormde Kerk te Blitters- wijck geen dienst. sen; 19.00 avondmis uit dankbaar heid (N.). Zaterdag: Feest van de Verschij ning des Heren. 9.00 hoogmis; 19.00 avondmis. SERVICE NATUURZUIVER OPWEKKEND VERKWIKKEND y v

Peel en Maas | 1967 | | pagina 13