Kerkelijke Diensten "tdppirage ~%tpgarage Dat was een spannende wedstrijd... van 17 tot en met 23 dec. Zangertjes van St. Frans En de beloning voor de spelers komt, als moeder de koffie binnen brengt. Lekkere koffie, dat is Douwe Egberts Koffie, het fijnste van de plantages, op speciale manier gebrand en, door de grote vraag, altijd vers bij tiw winkelier verkrijgbaar. FIJNE DESSERT 250 g 2.04 ROOD MERK 250 g 1.86 PAARS MERK 250 g 1.64 Dc boon is de beste bewaar plaats van het koföe-aroma Maal cfan.omzeK uw koffie, direct voor het zetten. Maandag: 8 uur leesmis voor de overl. fam. Philipsen-Groetelaars. Dinsdag: 8 uur leesmis voor Hen- drikus en Theo van de Ven. Woensdag: 8 uur geen mis; 7 uur boeteviering, waarna de H. Mis, weekdienst voor Mathias van Asten. Donderdag: 19.00 boeteviering, waarna H. Mis voor Thomas Michels. Vrijdag: 19.00 boeteviering, waar na H. Mis voor Aldegonda Janssen. Zaterdag: 19.30 leesmis voor de overl. fam. Lemmens-Poels; van 6 tot 7 uur gelegenheid voor persoon lijke biecht. RECTORAAT VEULEN Zondag: 3e zondag van de Advent. 8 uur leesmis voor de parochie; 10.00 Hoogmis, jgt. voor zal. vr. Kusters- Knops; 2.30 Adventslof. Maandag: 8 uur leesmis voor zal. Sj. Burgers. Dinsdag: 8 uur Hoogmis jgt. voor zal. Lamberdina Direks. Woensdag: 8 uur leesmis ter ere van de H. Antonius van Padua voor de weldoeners van de kerk. Donderdag: 8 uur Hoogmis voor zal. Rector J. Geurts. Vrijdag: 8 uur leesmis zal. Jac. Geurts en Wilh. Croymans; 's av. 8 uur Boeteviering en H. Misoffer voor zal. Dr. Bingen. Zaterdagavond 7 uur Boeteviering en H. Misoffer van de 4e zondag van de Advent, int. leesmis jgt. H. Holtackers, echtgenote en kinderen. Biechten voor Kerstmis: Biechten door de week voor of na de H. Mis; zaterdagavond na de H. Mis biechten in 2 biechtstoelen tot 9 uur. Akolieten voor 17 dec.: Ger van Staveren, Harry Drabbels en Cor Janssen. RECTORAAT SMAKT Zondag: 3e zondag van de Advent. 7.30 H. Mis voor Gerrit Janssen; 10 uur Hoogmis voor Antoon van Dijck en zoon Ser. Maandag: 7.30 H. Mis. Dinsdag: 7.30 H. Mis voor overl. ouders. Woensdag: 7.30 H. Mis ter ere van de H. Jozef. Donderdag: 7.30 H. Mis; 's avonds om 7.30 Boete- en Eucharistievie ring (Maria Nellen-Barents vanwege St. Jozefbroederschap). Vrijdag: 7.30 H. Mis; 's avonds om half 8 Boete- en Eucharistieviering (intentie fam. Wijnhoven-Braun). Zaterdag: 7.30 H. Mis; 's avonds om 7 uur in Holthees Boeteviering en Avondmis. ■RECTORAAT VREDEPEEL Zondag: 3e zondag van de Advent. 7.45 vroegmis uit dankbaarheid (Horst); 10 uur hoogmis voor de zie- lerust van overledenen. Door de week H. Mis om 7.45 uur. Maandag: tot int. van fam. Arts- Kuijpers. Dinsdag: tot int. van fam. Bloe- men-Seijkens. Woensdag: „Gulden Mis" ter ere van de Moeder Gods en de Mens wording: tot bijz. intentie. Donderdag: H. Thomas Apostel: tot bijz. intentie (Horst); 19.30 Boe teviering ter voorbereiding op het Kerstfeest. Vrijdag: v. d. zielerust van over ledenen. Zaterdag: tot bijz. intentie (Horst), Biechtgelegenheid: dagelijks vóór H. Mis; zaterdag van 19.00-21.00 uur (vreemde biechtvader). PAROCHIEKERK VENRAY Priester van de week: H.E.H. Deken A. Loonen Eindstraat 6 Tel. 1275 Zondag: 3e zondag van de Advent. 8 uur Antoon van Dijck; 9.30 Hoog mis voor de parochie; 11 uur Mar- tinus Barents; 18 uur Sjan Janssen. Maandag: 8 uur Theo Janssen en overl. ouders; 9 uur Piet Tacken; 19 uur Adolf Verbeek en Gertr. Gos- sens. Dinsdag: 8 uur Martinus Franssen en Petronella Beclet; 9 uur mevr. Odenhoven-Swinkels; 19 uur Johan Clephas vanwege buurtver. St. Jo seph. Woensdag: 8 uur Antoon Jans- Beken; 9 uur ter eer van O.L. Vr. van Oostrum; 19 uur Boeteviering gevolgd door gezongen Gulden Mis. Mevr. Janssen-Derks. Donderdag: 8 uur best. jaardienst Willem van de Vegt; 8 uur (zijaltaar) Martina Reynders-Seykens; 9 uur Theodorus Pouwels. Vrijdag: 8 uur Antoon Creemers; 9 uur P. Custers en echtgenote; 19 u. Boeteviering gevolgd door eucharis- ieviering J. Henckens. Zaterdag: 8 uur Hendrina Peeters- Takken; 8 uur (zijaltaar) Bern. Kro nenberg; 9 uur gez. H. Mis Godfried van Opbergen en Petronella Theuws; 19 uur Boeteviering gevolgd door de eucharistieviering Martinus Wey- mans v.w. de kinderen. Mededelingen: Zondag 24 december zijn de diens ten als volgt: 8 uur - 9.30 - 11.00 - 18.00. Eerste Kerstdag 25 dec. zijn de diensten als volgt: Nachtmis om 12 uur 's nachts; ged. de dag: 7 uur - 8 uur - 9.30 - 11 uur; geen avondmis. Tweede Kerstdag 26 dec. zijn de diensten om 7 uur - 8 uur - 9.30 11 uur; geen avondmis. Privé-biecht voor Kerstmis: vrijdag 22 dec. van 67 uur en zaterdag 23 dec. van 5-7 uur n.m. Kerstcommunie voor de zieken. De zieken van onze parochie zul len op eerste kerstdag de H. Com munie thuis gebracht krijgen. Gaarne zouden we vernemen wie op de eerste kerstdag de H. Communie wil ontvangen. Dit is niet bedoeld voor de zieken die iedere eerste vrijdag de H. Com munie ontvangen. Gelieve dit op te geven bij de Hoogeerw. Heer Deken of bij Kap. Driessen. De verwarming in de kerk. De verwarmingsinstallatie in onze kerk is omgebouwd op oliestook, waarschijnlijk heeft U verleden zondag goed gemerkt, dat er nu een behaaglijke temperatuur in de kerk is. Wij delen U dit mee om drie re denen: 1. Sluit de deuren wanneer U de kerk binnenkomt of verlaat. 2. Wij verzoeken de parochianen, die gedurende de week de H. Mis bijwonen en aan de noordkant (kant van klooster Jerusalem) de kerk binnenkomen, in het vervolg via de sacristiedeur de kerk bin nen te gaan en ook door deze deur de kerk te verlaten. Dit vra gen wij alleen met koud weer, dan kunnen de grote deuren aan de noordkant dicht blijven. 3. Denkt ook aan onze kollekte, om enigszins tegemoet te komen aan de kosten van ombouwing en verwarming. Kerkdeurkollekte op zondag 17 dec. Latijns Amerika vraagt hulp en steun van alle katholieken uit Nederland. Vergeet daarom de kerkdeurkollekte a.s. zondag niet. Akolieten- en misdienaarslyst Zondag: 8 uur P. Hanssen en P. v. d. Heuvel; 9.30 H. Ebberink, L. Manders, G. Terwijn, H. v. d. Beke- rom; 11 uur J. Bexkens, W. Janssen; 18 uur A. Broers, A. Stevens. Maandag en dinsdag: 8 uur Hub. Gooren en Leon Oudenhoven; 19.00 Peter Gerrats en André Gooren. Woensdag en donderdag: 8 uur Johnny van Gestel en René Clevers; 19.00 Tonnie Pelzer en Hub Thuyls. Vrijdag en zaterdag: 8 uur Jos Thielen en Paul Cuppen; 19 uur Hans Kooien en Leon Claassens. PAROCHIE PATERSKERK Pater van de week: Pastoor Tel. 1973 Zondag: 3e zondag van de Advent. H.H. Missen om 7.30, 9.00, 11.45; om 10.15 hoogmis; 18.00 avondmis. Woensdag: 19.00 boeteviering, waarmee verbonden korte Eucharis tieviering. Donderdag: van 57 uur en na de avondmis tot 8 uur gelegenheid om het sacrament der biecht te ontvan gen. Vrijdag: van 57 uur gelegenheid om het sacrament der biecht te ont vangen. Om 19.00 boeteviering waar mee verbonden korte Eucharistie viering. Zaterdag: van 36.30 gelegenheid om het sacrament der biecht te ont vangen. Om half zeven boeteviering waarmee verbonden korte Eucharis tieviering. Zondag 24 dec. geen gelegenheid om te biechten. Misintenties Zaterdag: 18.30 G. Philipsen-Thijs- sen. Zondag: 7,30 Ant. Creemers; 9.00 Theodoor Siebers en petekind Theo Siebers; 10.15 jgt. voor Anna Vink- Willems; 11.45 voor de parochie; 18.00 Thei Willems. Maandag: 7.45 voor de verlaten zielen; 8.30 overl. fam. Appels-de Boer; 19.00 overl. fam. van Meyel- Wilms. Dinsdag: 7.45 overl. fam. Peters- Derks en Arts-Janssen; 8.30 Jan Arts en Everdina Janssefi; 19.00 Jo van Geenen (v.w. de collega's). Woensdag: 7.45 ter ere van de H. Geest; 8.30 tot zekere intentie; 19.00 Maria Clephas-Wismans. Donderdag: 7.45 fam. Rongen (Well); 8.30 voor overl. broer; 19.00 Peter Joh. Schreurs. Vrijdag: 7.45 Jan Laurensse; 8.30 overl. ouders Jacobs-Duyf en overl. kinderen; 19.00 Jacobus Dinjens. Zaterdag: 7.45 overl. fam. Peters- Derks en Arts-Janssen; 8.30 tot ze kere intentie; 18.30 avondmis Adria- na Oudenhoven-Evers. Dienbeurten Akolieten Zaterdag: 18.30 Cor en Jan Evers. Zondag: 7.30 Eric Vastert en Jan van Lieshout; 9.00 Victor Pop en Jan Schellekens; 10.15 Jan Meesters en Henk Arts; 11.45 Paul Pop en Lex Faesen. VREDESKERK VENRAY Zaterdag: 19.00 avondmis voor overl. fam. Smits-Litjens. Zondag: 3e zondag van de Advent. 7.30 leesmis voor overl. Martinus van Rooy; 9.00 leesmis voor overl. fam. Derks-Smits; 10 uur Hoogmis voor alle parochianen; 11.30 leesmis voor overl. ouders van de Bekerom- Wijnen; 18.30 avondmis voor overl. Piet Vos en Tonny Achten. Maandag: 8.00 leesmis voor de ge lovige zielen; 19.00 avondmis voor overl. fam. Manders-Janssen. Dinsdag: 8.00 leesmis voor overl. Bernardus Albers 19.00 avondmis voor overl. Martinus Tonen. Woensdag: 8.00 leesmis voor overl. Héndrina Welten-Sanders (Bejaar denver.) 19.00 boeteviering voor Kerstmis met aansluitend korte eucharistieviering voor overl. fam. Jenniskens-Elbers. Donderdag: 8.00 leesmis voor overl. Wim Jeuken 19.00 avondmis voor overl. fam. van Dijck-Keurentjes. Vrijdag: 8.00 leesmis voor overl, Gerardus Verstegen 19.00 boetevie ring voor Kerstmis met aansluitend korte eucharistieviering als jaarge tijde voor overl. ouders Hendriks- Seijkens. Zaterdag: 8.00 leesmis voor overl, Piet Baeten en schoonzoon Harry; 19.00 boeteviering voor kerstmis met aansluitend korte eucharistieviering voor overl. Mathias van de Bereken. (Deze H. Mis geldt ook voor het ver vullen van de zondagsplicht.) Biecht gelegenheid voor Kerstmis van 3-7. Mededelingen: 1. De boetevieringen voor Kerstmis zijn dus woensdag, vrijdag en za terdag telkens om 7 u. 's avonds. Gelegenheid tot persoonlijke biecht: vrijdag van 57 uur en zaterdag van 37 uur en onmid dellijk na de boetevieringen. één mis te voorkomen 2. Regeling met Kerstmis: de avond mis van zondag 24 december om half zeven wordt gedaan als Kerstnachtmis. Om 12 uur is dan nog de nachtmis. Door deze twee missen hopen we allen zoveel mogelijk de gelegen heid te geven kerstmis mooi te vieren en de geweldige drukte in een mis te voorkomen. Vóór beide H. Missen worden kerstliederen gespeeld en beiden worden gezongen door het heren en dameskoor samen (meerstem mig). Op Kerstdag zyn de tijden van de H. Missen als op zondag, maar er is GEEN avondmis. Misdienaarslijst van 17 tot 24 dec. Zondag: 7.30 B. Arts, W. Frans sen; 9.00 P. Peeters, T. van Toor; 10.00 T. Peeters, R. Jans, M. Eibers; 11.30 H. Linders, H. Rijbroek; 18.30 G. Swinkels, H. Kusters. Week: 8.00 P. Peeters, L. Simons 19.00 B. Pelzer, G. Willemsen. Zaterdag: boekjes 10.30 P. Peeters, H. Kusters, B. Arts, H. Rijbroek, M. Dicker. HERVORMDE GEMEENTE Zondag is er voor de Protestanten weer dienst in de Veltumse kapel, aanvang tien uur. Bij vriezend weer in het zaaltje Hoenderstraat 12. Predikant is de Weleerw. Heer Keers, terwijl Mevr. v. d. Giessen enige adventsliederen zal zingen. In de Hervormde Kerk aa.n de Maas weg in Blitterswijck geen dienst. GEMEENSCHAPSVIERING VENRAY Zondagmorgen om 10 uur in San Damiano, Paterslaan. Zaterdagavond 19.00 H. Mis voor Herman Hoex (buurt). Zondag: 3e zondag van de Advent. 1.30 Antoon Kessels; 10 uur Hoog mis, maanddienst Mart. en Wilhel- mina Hendriks. Maandag: 7.30 overl. fam. Rutten- Kockelkoren; 19.00 boeteviering en H. Mis voor Maria Joosten-Camps. Dinsdag: 7.30 gest. gez. jrd. Ge rard Derks. Woensdag: 8.45 boeteviering en H. Mis Mathijs Claessens. Donderdag: 7.30 int. fam. M. Ver meulen. Vrijdag: 11.00 H. Mis voor de schoolkinderen; 19.00 boeteviering en H. Mis voor Rosalia Camps-Hil- len. Zaterdag: 7.30 overl. fam. Rutten- Kleuskens; 19.00 H. Mis voor Wil lem Janssen. Gelegenheid om te biechten van 17.00-19.00 uur in bei de biechtstoelen. PAROCHIEKERK OIRLO Zondag: 3e zondag van de Advent. 7.00 leesmis; 8.30 voor pater Jan de Ponti; 10 uur hoogmis voor de pa rochie. Maandag: 8.00 leesmis ter ere van St. Machutus. Dinsdag: 8.00 leesmis voor Willem Eijk. Woensdag: 8.00 geen H. Mis; 19.00 Gulden Mis, Gerard Kemmelings, Anna Maria Geurts en A. M. Kem melings. Donderdag: 8.0 leesmis Mart. Ne- lissen. Vrijdag: 8.00 leesmis Johannes Houwen; 19.00 Boeteviering. Zaterdag: 8.00 leesmis; 19.00 boe teviering met avondmis; 56 gele genheid om te biechten. •PAROCHIE CASTENRAY Zaterdag: 19.00 leesmis v. zieke. Zondag: 3e zondag van de Advent. 7.30 leesmis tot int. Arts-Heidens; 10 uur hoogmis voor de parochie. Inzameling zakjes Latyns-Amerika, a.u.b. meebrengen. Maandag: 8 uur gez. maanddienst Maria Emonts-Geurts. Dinsdag: 8 uur gez. H. Mis Wil lem Claessens. Woensdag: 8 uur GULDEN MIS, gez. jrd. Joannes Kuypers. N.B. Deze week zijn Quatertemper dagen: dagen van gebed voor pries ters en priesterroepingen. Denkt u er aan bij uw EXTRA misviering? Donderdag: 8 uur Gezinsmis tot intentie van hen die offeren. Vrijdag: 8 uur gez. maandd. Joh. Donders. Zaterdag: 8 uur leesmis ter ere van O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand tot intentie van hen die hiervoor offerden. Biechtgelegenheid van 1517 uur en 1819 uur. Om 19 uur avondmis. Kerkpoetsen: Wies Kuypers, Nel ly Kunen. Misdienaars: Gebr. Dinghs, J. Classens, J. Heidens. Akolieten: Jef Rambags, J. Strij bos. H. Vissers. N.B. BOETEVIERING met Eucha ristieviering: donderdag en vrijdag om 19.00 uur. Hartelijk dank voor de reacties op de mededeling (noodkreet) over Ge zinsbijdrage. De kollekte was echt op peil (183,-). Gezinsbijdrage kwam van verschillende binnen. Laat de laatsten nu volgen. Zondag: 3e zondag van de Advent. Om 7.30 leesmis voor de parochie; 9 uur hoogmis, jaargetijde voor Eli sabeth Reintjes-de Lauw; 10.30 lees mis voor Piet Verschuuren. Maandag: 7.30 gesticht jaargetijde voor Martinus Verheijen; 8 uur lees mis voor Martinus van de Poel en Maria van de Berg. Dinsdag: 7.30 leesmis voor Jac. Vervuurt (kindermis); 8 uur lees mis voor Ant. Loonen, echtgenote en Johanna Verheijen-Loonen. Woensdag: 7.30 Gulden Mis gezon gen jaargetijde voor Petronella Lit- jens; 8 uur gestichte leesmis voor Bernard van Meijel, echtgenote en kinderen. Donderdag: 7.30 leesmis voor Elly Loonen en Elly van Berlo; 10 uur H. Mis bij het afscheid van meester Vissers voor de schoolkinderen en de leerkrachten. Vrijdag: 7.30 leesmis voor Hendri na Heesen-Verdellen; 8 uur leesmis voor P. M. Lucassen, echtgenote en dochter Liza. Zaterdag: 7.30 leesmis voor Jo van Geenen; 's avonds om 7 uur leesmis voor Antoon Voermans; biechtgele genheid van 2.304 uur en van 58. Boeteviering: woensdag- en don derdagavond om 7.30. Akolieten in de week: 7.30 Jac Heidens en Jan Voermans; 8 uur Henk van de Berg. Zaterdagavond Jac. Koenen en Theo Stevens. De boekjes voor het volgen van de H. Mis zijn bij de ingangen van de kerk verkrijgbaar tegen betaling van 5 cent. PAROCHIE YSSELSTEYN Zondag: 3e zondag van de Advent. 7.30 leesmis voor de fam. Hubers; 8.45 leesmis uit dankbaarheid voor de fam. Linders-Poels; 10 uur Hoog mis voor de parochie. RECTORAAT HEIDE Zondag: 3e zondag van de Advent. 7.30 leesmis voor de overl. familie leden Peeters-van Osch; 10 uur Hoogmis voor 't rectoraat. Akolieten: Jan Ewals en Jacques Derikx. Misdienaars van de week: Jan en Peter Michels. Maandag: 7.30 leesmis voor de overl. fam. Nellen-Hendrikx. Dinsdag: 7.30 leesmis Leonard Giezen en Jeane Swinkels. Quatertemperwoensdag in de Ad vent: 7.30 leesmis voor Petrus Ma thijs Janssen. Donderdag: 7.30 leesmis voor Jo hannes en Hendrikus van Kempen, Quatertempervrijdag in de Advent. 7.30 leesmis tot int. van de familie Janssen-Philipsen. Biechtgelegen heid van 56 uur. Boeteviering van 6.156.45 uur; Boeteviering van 7 7.30 uur. Quatertemperzaterdag in de Ad vent: 7.30 leesmis voor het rectoraat. Biechtgelegenheid: van 5.306.30 u. Boeteviering van 6.457.15 uur. Boe teviering van 7.308 uur. Te 8 uur avondmis tot int. van de familie van Well-Pouwels. Kerkpoetsen: Tiny Poels en Truus Janssen. DAF- SERVICE OP BEZOEK IN ANTWERPEN Op uitnodiging van de Vlaamse volksbeweging zijn de Zangertjes van St. Frans afgelopen weekeinde te gast geweest bij een koor te Krui- beke bij Antwerpen. Om half twee precies zaterdag j.l. vertrokken ze dan per bus naar Antwerpen. De tocht duurde langer dan voorzien was, omdat de wegen, en zeker de weg van Turnhout naar Antwerpen, vanwege ijs en sneeuw bijna onbegaanbaar waren. Onze jongens werden bij particulieren on dergebracht. De organisatie hiervan was perfect. Binnen een half uur PANNE? 1032 BELLEN! lekkere koEEie... was het bestuur haar leden kwijt. ,s Avonds om 8 uur zou het eer ste concert plaats vinden. Het ont vangende zangkoor „Hartjes op Maat" opende het concert met een viertal Vlaamse volksliederen. Dit meisjeskoor bleek heel wat in haar mars te hebben. De vier Vlaamse volksliederen werden met vaardig heid en zuiverheid gebracht, zodat het voor ieder een genot was om naar te luisteren. Een daverend ap plaus viel het meisjeskoor ten deel. Daarna waren onze jongens aan de beurt. Het optreden van de zanger tjes bleek bij de stampvolle zaal goed in de smaak te vallen. 's Zondagsmorgen verzorgden de jongens de Eucharistieviering in de parochiekerk van Kruibeke. De geestelijkheid en de heren musici van de Vlaamse volkskunstbeweging waren over het gebodene zeer en thousiast. Ook de jongens waren zeer tevre den over de verzorging die hun „pleegouders" hen boden. Ze zijn dan ook zeer verwend. Kontakten zijn gelegd voor volgende vakanties. 's Middags moest er worden ge concerteerd in de stad Antwerpen, tijdens een bijeenkomst van de na tionale vergadering van deze Vlaam se volkskunstbeweging. Ook daar oogstten de jongens een klaterend applaus. Rond vijf uur ging het weer huiswaarts, over Belgisch besneeuw de wegen Hoe een en ander is bevallen ge tuigt een telegram, dat maandag j.l. uit Antwerpen werd ontvangen: „Diep bewogen door verheven schoonheid, die U ons heeft ge bracht. Zeer gevoelig voor de har telijkheid van de contactname. Danken wij U voor het onvergete lijke bezoek." Telegram was gericht aan het be stuur van de Zangertjes van St. Frans; afzender: Zangkoor „Hartjes op Maat." Diverse kontakten zijn weer ge legd. Een verzoek om mee te con certeren op een concours te Neerpelt (België- en een verzoek om op te treden tijdens een congres te Kort- rijk in het voorjaar van 1968. Of het koor aan deze verzoeken zal voldoen is nu een punt van de agenda van de volgende bestuursvergadering van de Zangertjës van St. Frans. Gebleken is wel, dat in Vlaande ren en ook in Wallonië een hechte organisatie bestaat, die zich ten doel stelt het bevorderen van het musi ceren door jeugdige beoefenaars. Iets wat we hier in Nederland niet kennen en wat o.i. een gebrek is.

Peel en Maas | 1967 | | pagina 6