in Wemaij S.V.V. JEUGD ^.,.V ESHaaaÈa S.V. LEUNEN v.v. OOSTRUM LYCEUM '64 ZWEMMEN V.C.R00Y DUIVENSPORT BILJARTEN S.V.V. NIEUWS M.H.C.V, HANDBAL DE MOLENWIEKERS dus de heer van Emstede. In 1646 ontdekte men namelijk dat Venray- se mensen aan de sjouw gingen met een van de grenspalen, die de Hoen- der- of Roodenstaeck werd genoemd De schepenen van Helmond hadden daarvoor verschillende getuigen, o.a. Goirt Gerritse van den Wasbergh, stadhouder van Bakel, die weet te vertellen dat in 1639 al Venrayers deze grenspaal verplaatst hebben op het, Brabantse. Maar die van Bakel waren toen ook niet mis, want ze zetten toen in het open gat een an dere „staeck" en hielden het wat de grenslijn betreft daarop. Een ande re getuige, Maarten Stevens Bis schoppen uit Helmond getuigde dan verder dat hij in dat open gat nog de stenen heeft zien liggen, die ge woonlijk bij een dergelijke grens paal-plaatsing in de grond gelegd werden door de betrokken autori teiten, als een tweede aanduiding dat die plaats officieel de grens was De Verenigde Nederlanden gaan er zich mee ^moeien en Bakel ont vangt de opdracht niet op eigen houtje de grens weer recht te trek ken. Daarvan maken de Venrayers gebruik om een officieel protest in te dienen bij de Vorst van Gelre, die zich op zijn beurt weer verstond met het Verenigd Koninkrijk om de zaak te regelen. Er moest nu een scheidsgerecht benoemd worden. In 1650 wordt Bakel uitgenodigd hiervoor de nodige mensen te be noemen, maar Bakel heeft tijd ge noeg, al heeft het intussen de turf in het omstreden gebied al vast in beslag laten nemen. In 1654 moeten ze nog eens gemaand worden om de stukken over te leggen, maar het duurt tot 1657 voordat de heren Pieterzon en Barthold van Heezel als zodanig door de Brabantse ge meente worden aangewezen. Maar nog hebben ze tijd genoeg, tot die van Venray in 1662 bijeenkorven stelen of in beslag nemen op het Brabantse, als wraak voor de in be slag genomen turf én om brutaal weg nog eens te kunnen stellen dat zij recht op die gronden hebben.... Dan komen mensen klagen uit Aarle, dat ze standgelden hadden moeten betalen aan Venray.... Maar weer zijn het Venrayers die zich be klagen, nu bij de Spaanse koning. Maar intussen blijkt weer uit ande re getuigenverklaringen dat die van Venray zo brutaal zijn geworden, dat ze zelfs schapen kwamen gap pen van de Brabanders. Dan is voor deze mensen de maat vol en zij confiskeren op hun beurt Venrayse bezittingen in de Brabantse gemeen ten. Over al deze twisten en grensge schillen, die voorlopig be-eindigd werden door het tractaat van Venlo in 1716, waarbij weer opnieuw de Vredepeel betrokken werd, blijkt in de Brabantse peelgemeenten nog wel het een en ander te vinden. De heer van Emstede wijdt dit aan het feit dat in deze op zich gesloten gemeenschappen al deze stukken als zeer belangrijk werden bewaard. Hij meende dat ze ook voor de ge schiedenis van Venray zeer belang rijk kunnen zijn. SPORT Uitslagen zondag 8 oktober: Venray 1—VCH 5-0 Sp. Irene 3Venray 2 1-5 Venray 3Koningslust 2 2-0 Ysselsteyn 2Venray 4 0-0 Venray 5Molenwiekers 2 2-3 Wittenhorst 4Venray 6 0-1 Venray 7—EWC 3 3-2 Hegelsom 4Venray 8 2-2 Ondanks de regen was er voor de wedstrijd Venray-VCH vrij veel be langstelling. De bezoekers die de regen trotseerden, zullen hiervan beslist geen spijt hebben, want ze zijn voetbaltechnisch volop aan hun trekken kunnen komen. De grote 5-0 overwinning van Venray duidt al aan dat de SWers een behoorlij ke veldmeerderheid hebben gehad. De sportieve „Horsterweg-mensen" hebben de Venrayers volop gelegen heid gegeven om in haar spel te ko men, doordat ook zij met soms goed opgezette aanvallen de Venrayse veste trachtten te doorbreken, goed op dreef, maar dat neemt niet goed op dreeft, maar dat neemt niet weg dat de gasten toch enkele ma len gevaarlijk voor het Venrayse doel kwamen opduiken Eenmaal moest de doellat een treffer voor komen. De uitvallen waren echter te sporadisch om het de Venrayers erg moeilijk te maken. Venray be heerste het middenveld volkomen, van waaruit veel goede aanvallen werden opgebouwd. Het was dan ook aan de sterk spelende V.C.H.- doelman te danken dat de score in de eerste speelhelft tot één doelpunt beperkt bleef. Een mislukte uittrap van de VCH-doelman wist J. van Bakel te bemachtigen en onhoud baar in te schieten: 1-0. De Ble- ricksen hebben hierna, met inzet van alle krachten, geprobeerd de balans in evenwicht te brengen, ver der dan het schot tegen de lat zijn ze niet gekomen. Na de hervatting was Venray de gehele 45 minuten de betere ploeg. De VCH-ers zijn er bijna niet meer aan te pas gekomen. In de 12e min. bracht L. Clephas met 'n magnifiek schot de stand op 2-0. Drie minuten later verraste H. Coppus de doelman met een hard schot in de beneden hoek. In de 20e min. besloot Marcel Schwachöfer een lange solo-rush met een beheerst schot, waartegen de VCH-doelman geen verweer had. 4-0. H. Coppus maakte er in de% 30e minuut uit een strafschop 5-0 van. Door het uitstekende werk van de Blerickse doelverdediger van Deur- sen bleef het hierbij. Diverse har de schoten van Leo Jenneskens en J. de Klerk wist hij op fabelachtige wijze onschadelijk te maken. Ven ray heeft weer eens laten zien hoe voetbal gespeeld KAN worden.... en VCH heeft op sportieve wijze deze grote nederlaag aanvaard. Ook Venray 2 gaat onverdroten voort. Zondag jl waren zij op be zoek bij Spel. Irene 3 in Tegelen, waar zij met 5-1 wisten te winnen. Enkele seconden na het begin van deze wedstrijd loste P. Volleberg 'n schot vanaf hét middenveld, waar mee hij de Tegelse doelman verras te: 0-1. Drie minuten later was het weer P. Volleberg die succes had 0-2 Nog voor de rust verruimde P. van Aalsum de marge tot 0-3. Via een vrije trap kwam Spel. Irene op 1-3, maar het goed spelend Venray 2 wist met doelpunten van J. Basti- aans en Jos Custers de indstand op 1-5 te brengen. Een zeer verdiende overwinning. Venray 3 heeft zondag Konings lust 2 met een 2-0 nederlaag naar huis gestuurd. Deze uitslag had te gen deze zeer sportieve tegenstan der beslist groter moeten zijn, maar het ontbrak de SW-voorhoede aan schotvaardigheid. Het duurde dan ook tot 2 minuten voor rust, toen linkshalf H. de Bruyn uit 'n corner van M. Lucassen de zeer verdiende 1-0 liet aantekenen. Na rust was 't 'n steeds aanvallend Venray dat echter maar niet wist te scoren. Er werden enkele mooie kanssen ge mist. Maar in de 78e minuut was het P. Smits die Koningslust-doel- man wist te verschalken en zodoen de voor een grote opluchting zorg de. Ondanks het matig spel was dit toch een verdiende voorsprong en overwinning. Hoewel Venray 4 in Ysselsteyn voortdurend in de meerderheid was zijn ze er niet in geslaagd doelpun ten te scoren. De aanvallen, goed opgebouwd, werden te ver doorge voerd. Eindstand 0-0. In een zeer sportieve wedstrijd hebben Venray 5 en de Molenwie kers elkaar fel bestreden om de overwinning. Venray 5 was 't meest in de aanval, maar de gasten had den iets meer geluk en wonnen met 2-3. Venray 6 dat bij Wittenhorst 4 op bezoek ging, vertrok als duidelijke outsider. De mannen van P. vd Goor hebben echter laten zien dat ze voor geen kleintje vervaard zijn. Met inzet van alle krachten werd een verdiende 0-1 overwinning be haald. Venray 7 en EWC 3 waren twee gelijkwaardige tegenstanders. De S. V.V.ers speelden met meer overleg en dat bracht hen na een spannende wedstrijd 2 winstpunten op: 3-2. Venray 8 was op bezoek bij He gelsom 4. In de eerste speelhelft profiteerde Hegelsom van de sterke rugwind en scoorde 2x. Datzelfde deden de SW-ers in de 2de helft, zodat deze goed gespeelde wedstrijd eindigde in een draw: 2-2. Programma zondag 15 oktober Montagnards 1Venray 1 2.30 u Venray 2Panningen 2 2.30 u BW 27 2—Venray 3 2.00 u Venray 4America 2 2.30 u EWC 2—Venray 5 2.00 u Venray 6Castenray 2 12.00 u Melderslo 4Venray 7 12.00 u Venray 8Sparta 4 12.00 u. SUPPORTERSVERENIGING SVV A.s. zondag naar de belangrijke uitwedstrijd Montagnards - SW per supportersbus. Deelname voor leden 1.50 voor niet-leden 2.Vertrek om 13.45 uur vanaf café Klomp. U kunt zich opgeven tot zondag a.s. 12 uur op de bekende adresen. Wacht niet tot het laatste moment Vanaf donderdagavond kunnen de kaartjes voor de bus worden afge haald bij café Klomp. Geeft u op, als lid van de sup portersvereniging. Kosten 1 p.mnd Uitslagen zaterdag 7 oktober: Venlose Boys AlVenray Al 1-1 Venray A2—Blerick A2 2-3 Venray A3—TOP Al 1-1 Molenwiekers AlVenray A4 3-2 Venray A5 LYsselsteyn Al 0-1 Sparta BIVenrayBl 0-2 Venray B2 LAmerica BI n.o. Oostrum BIVenray B3 3-3 Venray B4Castenray BI 3-1 Meerlo BIVenray B5 L 0-2 Venray B6Swolgse Boys BI 1-4 Holthees BIVenray B7 11-0 Programma zaterdag 14 oktober: Venray AlRoermond Al 4.00 u Venl. Boys A2Venray A2 4.30 u EWC AlVenray A3 3.00 u Venray A4Castenray Al 4.30 u Holthees AlVenray A5 L 4.00 u Venray BILeunen BI 3.00 u BW BI—Venray B2 L 6.00 u Venray B3Merselo BI 2.00 u DIS BI—Venray B4 4.00 u Venray B5 LFCEB BI 2.00 u RK DEV B2—Venray B6 2.30 u Het wil niet zo best met de over winningen bij onze veteranen. Te gen de „oudjes" van Deurne werd het een 2-4 nederlaag. A.s. zaterdag is het weer oppas sen, wanneer gespeeld wordt tegen de veteranen van Kessel. Aangewezen spelers: Math. Gommans, Jan Gommans, W. Clevers, V. Lucassen, M. Beerkens, H. de Bruyn jr., M. Arts, J. Pirlo, Th. vd Laar, A. van Bergen, G. Poels, Stef Peeters. Aanvang 16 uur, terrein Oostsingel. Afmeldingen vóór vrijdag Uitslagen 8 oktober: VW 03de Molenwiekers 1 2-1 SW 5de Molenwiekers 2 2-3 de Molenwiekers 3Holthees 2 1-0 In een goed gespeelde wedstrijd zijn we toch verloren van VW 03. Al voor de rust moest 4x de paal en lat aan de VW-keeper de helpende hand bieden, maar gedoelpunt werd er niet. Een kwarteir na rust maak- WV tegen de verhouding in 1-0. Hierna drongen de onze nog verder op en moest VW alle zeilen bijzet ten om verder onheil te voorkomen, waarbij het houtwerk ons weer een halt toeriep. Weer was het VW die dank zij een doelpunt uit buitenspel de stand op 2-0 bracht. 10 minuten voor tijd mocht H. Volleberg een penalty nemen en bracht de eind stand daarmee op 2-1. Ons 2e elftal wist tegen Venray 3 aan het langste eind te trekken en won met 2-3. Ook ons 3e elftal behield de pun ten door thuis van Holthees 2 te winnen. Programma 15 oktober: de Molenwiekers 1FCV 1 14,3Q u Molenwiekers 2Wanssum 2 12.00 u Montagnards 3Molenw. 3 12.00 u AFDELING JEUGD Uitslagen zaterdag 7 okt. Molenwiekers AlVenray A4 3-2 Ysselsteyn BIMolenwiekers BI 0-1 Molenwiekers B2BW B2 1-5 Programma zaterdag 14 oktober: Ysselsteyn AlMolenw. Al 16 u. Leunen B2Molenwiek. B2 14.30 u. AFDELING VETERANEN Wederom mochten wij het zoet der overwinning proeven, ditmaal was Ysselsteyn ons slachtoffer. De over winning werd ons echter niet kadoo gedaan. Ysselsteyn liet zien dat ook zij op winst wilden spelen. De par tijen waren aan elkaar gewaagd. Voor de rust waren wij het meest in de aanval, dat resulteerde na ca. 10 minuten in ons eerste doelpunt. Van Zwamen was de maker. Beur telings waren de doelen in gevaar. Vlak voor rust konden we de voor sprong vergroten door een doelpunt van de Jong. Na de rust was het de beurt aan Ysselsteyn om met de wind als hun bondgenoot ons doel te belagen. On ze verdediging stond echter pal en wist elke aanval te onderscheppen. Eindelijk werd hun zwoegen dan beloond, maar verder lieten we ze niet komen. De 2-1 overwinning was een resultaat van hard werken. Zaterdag a.s. is MVC uit Maasbree onze gast. Aanvangsuur en opstel ling bij café Thielen. Uitslagen: RK LW 2—Leunen 1 Leunen 2Sparta 3 Sparta 4Leunen 3 Leunen 4Hegelsom DIS ALeunen A Leunen BI—BW BI 1-1 0-2 5-0 0-8 1-3 0-2 Programma zondag 15 oktober: 2.00 u Leunen 1Melderslo 2 12.00 u America 3Leunen 2 (11.15) 12.00 u Leunen 3Merselo 2 12.00 u Sparta 3Leunen 4 (11.00) Programma zaterdag 14 oktober: 3.00 u Venray BILeunen BI (2.30) 4.00 u Leunen B2Oostrum BI 2.30 u Leunen B3Molenwiekers B2 Zondag jl. stond de belangrijke wedstrijd tegen Holthees 1 op het programma, en onze jongens wisten dat er gewonnen moest worden, wil de men niet te ver achterop ge raken. Nu, ze hebben er goed aan gedacht en de volle buit na een goede wedstrijd mee naar Oostrum gebracht. Na een gelijk opgaande strijd was het na ongeveer 20 min. J. Achten die een voorzet van r.- buiten J. Custers .omzette in 'n doel punt: 0-1. Hiermede kwam ook de rust. Na ongeveer 29 min. in de 2e helft, was het weer Oostrum dat 'n goal maakte, nu, nadat r.buiten J. Custers zijn broer Leo met een lis tig hakballetje een pracht kans gaf. 0-2. Hierna werden paal en lat nog wel geraakt, maar geen doelpunten meer tot ongeveer 10 min. voor het einde. Holthees kon toen door een kopbal van de midvoor de eindstand op 1-2 brengen. Oostrum 2 zette haar overwinnin genreeks voort en bond hier in Oos trum nu Meterik 3 aan de zegekar. Oostrum 3 begint er ook beter in te komen, maar verloor thuis toch nog met 5-2 van Geysteren 2. Uitslagen: Holthees 1Oostrum 1 1-2 Oostrum 2Meterik 3 3-2 Oostrum 3Geysteren 2 2-5 HRC Al—Oostrum Al 2-2 Molenwiekers ClOostrum Cl 0-4 Holthees ClOostrum C2 5-0 Programma zaterdag a.s. Leunen B2Oostrum BI door de andere elftallen zullen vriendschappelijke wedstrijden ge speeld worden. Zie hiervoor de op stellingen. Programma zondag a.s. Oostrum 1Brughusia 1 Castenray 1Oostrum 2 Holthees 2Oostrum 3 Uitslagen vorig weekend: zaterdag: jongens: Boxmeer BVenray B 1-4 Tegelen B2Venray B2 1-2 meisjes: VenrayBoxmeer 0-8 zondag: dames: VenrayConcordia 1-0 Groen Wit 3Venray 2 5-1 heren: Venray—D VS 2-1 Venray 2Venlo 6 0-9 Ho wel de Venrayers op de prach tige sportvelden van Boxmeer van meet af steeds weer in de richting van de Boxmeerse goalie stevenden, durde het nog enige tijd voordat de goals genoteerd konden worden. Dit was te wijten aan het gebrek aan inzicht en het individuele spel van sommigen. Tegen een zwakke tegen stander levert dit geen moeilijkhe den op, maar bij Keep Fit en Venlo waar het samenspel door de spelers perfect uitgevoerd wordt, komen op onze manier de Venrayers niet aan de beurt. Wil men werkelijk een goede hockyer worden en niet een pingelaar of „houthakker" dan moet er samengespeeld worden. En daar aan ontbreekt het bij ons ten ene male geheel en al. Jammer, want individueel zijn er verschillende goede spelers bij. Een mooie wed strijd speelt men met elf man en niet alleen. Resultaat behaalt men gezamelijk en niet door een hard nekkige pingelaar. Zaterdag speelt B2 thuis tegen Blarileum uit Blerick. Als zij op de ingeslagen weg voortgaan - ze heb ben in Tegelen vorige week gewon nen met 2-1 - belooft ook deze wed strijd interessant te worden. De andere 2 jongenselftallen spe len op de Leunseweg een onderlinge oefenwedstrijd om het samenspel nog eens te beoefenen. Heren B2 speelde uit tegen Tege len 'n vriendschappelijke wedstrijd. De onze konden in een leuke wed strijd de volle winst mee naar huis brengen. De dames-junioren moesten tegen de iets oudere meisjes uit Boxmeer duidelijk het loodje leggen. Maar er is vooruitgang en dat is het aller belangrijkste. Afgelopen zondag speelde dames 1 tegen Roermond. 'N geweldige wed strijd was het niet, alhoewel MHCV soms getuigde van duidelijk spelin zicht en goed samenspel. Haar deze momenten waren spaarzaam. Het gevolg was dat men met een povere overwinning uit de strijd kwam. De enigste goal die gemaakt werd was van T. Thomassen, die uit een strafcorner de bal opving, tegen de leggers van de keepster speelde, en weer de bal opving en hem hoog de goal in sloeg. Na de rust ging het spel zo'n beet je op en neer. Hoewel Venray wat meer in de aanval was, kwam men niet meer tot het maken van nog 'n doelpunt. Jammer, maar toch twee puntjes verdiend. De wedstrijd Dames 2 tegen Groen Wit 3, Venlo, werd weliswaar geen overwinning, maar men mag over 't algemeen niet ontevreden zijn. Met een nieuwe keepster ging Dames 2 van start, zij toonde al direct voor geen kleintje vervaard te zijn en de bal een flink eind weg te kunnen slaan. Dat de eindstand toch nog 5-0 voor Groen Wit werd, was veel al te wijten aan het gekrioel voor de goal. De bal kwam niet of na veel moeite buiten de slagcirkel en er kwamen te weinig harde slagen die de bal naar het andere doel de den verhuizen. Het samenspel in de voorhoede was beter, maar er werd te dicht op elkaar gespeeld. We zul len 't spreekwoord „oefening baart kunst" maar voor ogen houden en gaan met volle moed naar de vol gende wedstrijd. Heren 1 hadden hun handen vol aan de stevig uit de kluiten gewas sen spelers uit Aalst. De uitslag is iet-wat geflatteerd. Een gelijkspel zou een betere afspiegeling van het spelbeeld gegeven hebben. Het samenspel in onze ploeg was beter als in de voorgaande wedstrij den. Toch werd er nog te veel ge pingeld, waardoor enkele spelers herhaaldelijk buitenspel kwamen te staan. In de eerste helft had DVS de leiding genomen via een prachtig doelpunt. Na rust was het E. v Ha ren die vrij voor doel niet kon mis sen. Tien minuten voor tijd slaagde H. vd Pasch er in uit een strafcor ner de bal tegen de doelplanken te caraboleren. Heren 2 hadden weinig verweer tegen het beter spelende Venlo 6. Vooral het samenspel en het spel inzicht is in deze ploeg - waarin 't moreel echter uitstekend is - nog dikwijls ver zoek. Programma komend weekend: De dames- en heren-senioren heb ben vrij vanwege bekerwedstrijden. Zaterdag a.s. speelt junioren B te gen Blariacum, Blerick. De 2 andere jongens-elftallen spe len onderlinge selectiewedstrijden. Voor aanvangstijden en opstellingen raadplege men het raambiljet bij Cals. Naar alle waarschijnlijkheid begint 21 oktober a.s. de competitie voor de jeugdelftallen. Uitslagen: Lyceum 1Lyceum 2 3-0 SBGLyceum 3 2-2 In een wedstrijd waarin beide ploe gen onder de maat speelden, heeft het eerste team een duidelijke 3-0 zege behaald op het tweede. Set standen: 15-5 15-5 15-11. Lyceum 3 speelde ook al geen al te beste wedstrijd tegen SBG uit Grubbenvorst. Een puntenverdeling gaf de krachtsverhouding weer. Programma voor a.s. zaterdag: 15.00 uur Lyceum 1VCRooy 2 15.45 uur Lyceum 3VCV Velden 16.30 uur Lyceum 2VCT Tegelen Alle jongens en meisjes uit Venray moeten voortaan met de bus van kwart vóór vijf mee Zaterdag 28 oktober is er diplo- mazwemmen. De kosten zijn 1.75 1.Deze moeten meteen wor den betaald. Alleen voor degenen die voor het diploma opgaan is er die dag zwemmen. De bus vertrekt om kwart vóór vijf. VCRooy 2TVC 0-3 dames. Vol goede moed vingen dames 2 deze wedstrijd aan. Het merkte al gauw dat het met een sterke tegen stander te doen had, maar het wilde zich niet meteen gewonnen geven, en vocht hard. Vooral de eerste 2 sets gaf het TVC niet veel toe 14-16 13-15. In de laatste set echter ver loor het een groot gedeelte van zijn enthousiasme en de uitslag was dan ook 8-15. KaranoiVCRooy 1 3-2 De eerste set werd in een snel tempo door dames 1 afgewerkt 8-15 Maar in de tweede set liet het zich overbluffen 15-9. In een zware 3e set lukte het de VCRooy-dames nog te winnen 12-15, maar hierdoor ver loren zij al hun kracht en in een de pressie speelden zij verder 15-2 15-3 Hovoc 3VCRooy 4 3-0 heren Ook hier was de uitslag teleur stellend. De heren voldeden niet aan de verwachtingen, maar bleven ver onder de maat. Setstanden: 15-3, 15- 4 en 15-7. VCRooy 3-Hovoc 4 3-0 Deze wedstrijd werd verrassend goed gespeeld door VCRooy. Met 'n groot doorzettingsvermogen wist het de eerste 2 sets op het kantje af te winnen 15-12 16-14. Hovoc was er in de 3e set zo door van zijn stuk gebracht dat het niets meer had in te brengen: 15-5. Valuas 2—VCRooy 2 1-3 Hier werd goed spel geleverd en hoewel Valuas de eerste set wonlö- 12, kon het VCRooy 2 in de volgen de sets niet meer bijbenen en daalde zijn spelpeil. Setstanden: 9-15 6-15 4-15. KaranoiVCRooy 1 3-0 Deze wedstrijd vormde het diepte punt van dit weekend. Dit lag ech ter in geen geval aan VCRooy. De heren 1 leverden n.l. uitstekend spel voor zover dit dan mogelijk was... De leiding was zo zwak dat van be de kanten herhaaldelijk fel gepro testeerd werd. Hierdoor ging ook de prettige sfeer verloren. Hopelijk raken we niet meer in een derge lijke situatie verstrikt. Maar nu de moed niet verhezen, doch de vol gende wedstrijden met enthousiasme tegemoet zien. Setstanden waren 15-13 16-14 17-15. Programma zaterdag 14 oktober: dames: VCRooy 1Roermond BC 19 uur heren: VCRooy 1Roermond BC 20 uur VC LyceumVCRooy 2 15 uur ConcordiaVCRooy 3 20.15 u Hovoc 4VCRooy 4 18.45 u. P.D.V. DE ZWALUW Zij die menen voor een of meer kam pioenschappen in aanmerking te ko men kunnen dat opgeven tot uiter lijk zaterdag 14 oktober bij onze se cretaris. Voor de CC moet dit schriftelijk in twee-voud gebeuren, ook inleve ren bij onze secretaris. Denkt er aan dat men alles ver meldt, dus: wedvlucht, daturrr, ring- nummer, cc-prijs, ver.prijs en pun ten. P.D.V. DE VREDESDUIF A.s. dinsdag 17 oktober om 20 u spreekavond over duivenziekte, in zaal Vollenberg. Mogen wij reke nen op de opkomst van alle duiven- liefhebbers uit Venray en omstre ken. Entree en loterij gratis. Het be looft een leerzame avond te worden. De leden van de Vredesduif wor den verzocht hun ringen voor 1968 op te geven tot uiterlijk dinsdag 17 oktober op bovengenoemde bijeen komst of op Langeweg 3. Wij delen u mede dat op 10 dec. a.s. een nationale tentoonstelling ge houden zal worden. Uitslag Roodeschool, afstand 217 km G. Janssen W 1 12; H. vd Heuvel 2; P. Janssen K 3 4 5 8 10 21 22; P. Strijbosch 6 9 13 16 20 24 26; J. Verstegen Zn. 7 18; Jac vd Laar 11 14 23; H. Strijbosch 15; H. Pee ters 17 19; P. Janssen H 25; Gebr. Willems 27; J. Kusters 28. G. Janssen W was op deze zware vlucht de gelukkige overwinnaar en P. Janssen K won de beker voor de 2 snelste duiven. Onze gelukwensen. In een thuiswedstrijd moest dit maal eerst het herenteam in 't veld treden. Als tegenstander fungeerde daarbij RK HBS, een ploeg uit Bu- del-Schoot. Hoewel Budel het eer ste punt scoorde en er in het begin vrij gevaarlijk uitzag, bleek 't toch niet moeilijk om met ruim verschil van hen te winnen. In de eerste helft ging de strijd ongeveer gelijk op. De rust ging in met 10-5 voor sprong voor Hera. In de 2e helft was de tegenstander nergens meer. De uitvallen van onze ploeg resul teerden in een flink aantal kansen, die overigens niet volodoende wer den uitgebuit. Eindstand 20-7. Daarna moesten de dames aan treden tegen koploper RK MSV uit Meyel. Het lag in de lijn der ver wachtingen dat de dames van deze geroutineerde tegenstanders zouden verliezen. Bij het beoordelen van de prestaties van de dames moet men zich één ding goed voor ogen hou den: hun team bestaat voor 't aller grootste gedeelte uit nieuwe speel sters. Dat is misschien een nadeel, doch ook een doorslaggevend plus punt: de dames bezitten kwantitatief betere speelster dan voorheen. De wedstrijd stond op een goed peil, al hoewel de wind de dames nogal 'ns parten speelde. De rust ging in met een verdienstelijke 2-3 stand. Meyel wist in de tweede helft uit te lopen tot 4-11. Programma: Dames: HeraHeidia 12 uur Heren: vrij. Uitslagen A-klas: VOP 1Ons Genoegenl 4-4 HGMVOP 2 6-2 B-klas: Ons Genoegen 2Gr. Laken 1 6-4 WanssumOnder Ons 1 2-8 Pomerans 1OBK 1 0-10 C-klas: de Burggraaf 1Gr. Laken 2 4-6 BCIJ 2—de Ketsers 1 6-4 OBK 2Biljartic 10-0 Onder Ons 2—SVCB 2 7-3 Pomerans 2Los Band 2 7-3 BCIJ 3de Burggraaf 2 8-2 de Ketsers 2Gr. Laken 3 1-7 (voorlopige uitslag) Standen: A-klas: VOP 1 3-17 Ons Genoegen 1 2-12 HGM 2-6 VOP 2 2-5 BCIJ 1-0 5-klas: OBK 1 3-22 Groene Laken 1 3-16 Onder Ons 1 3-16 Los Band 1 2-14 Ons Genoegen 2 2-12 Wanssum 3-6 Pomerans 1 2-4 :-klas: Groene Laken 2 3-21 BCIJ 2 3-20 OBK 2 2-16 de Burggraaf 1 3-16 de Ketsers 1 3-9 Biljartic 2-4 SVCB 1 2-4 )-klas: Onder .Ons 2 3-21 Pomerans 2 3-18 BCIJ 3 3-16 Los Band 2 3-15 Groene Laken 3 3-15 SVCB 2 3-12 de Ketsers 2 3-11 de Burggraaf 2 3-10

Peel en Maas | 1967 | | pagina 6