Centrale keuring te Neer Belastingkantoor weg belastingen^blijven Poliiierechier HARTINFARCT Venray tijdens het weekend WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN fa. MARTENS Limburgs beste stomerij VRIJDAG 22 SEPTEMBER 1967 No. 38 ACHT EN TACHTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL 2727 GIRO 1050652 ADVERTENTIEPRIJS 12 et p. mm. ABONNEMENTS- PRUS PER KWARTAAL 1— (buiten Vnnray 125) Onder grote belangstelling ook uit het buitenland werd te Neer de achttiende Limburgse keuring ge houden. Voor de deelnemers uit de ge meente Venray was de uitslag als volgt: Rubriek 6: Koeien met meer dan 4000 kg melk in levensproduktie: le Jennie van P. Crooymans, Over- broek; lg Marie van Th. Buddiger, Castenray. Rubriek 7: Koeien met een pro- duktie van 3 - 4.000 kg melk: lb Thea van Fr. Buddiger, Castenray. Rubriek 8: Koeien met een pro- duktie van 30 - 33.000 kg melk: la Bella van J. Gielen, Wanssum; lb Roosje van P. Hendriks, Geysteren; lc Gerda van L. Janssen, Oirlo. Rubriek 9: Koeien geb. 1 nov. '59, gekalfd in '67: le Mia van H. Philip- sen, Venray. Rubriek ló: Koeien geb. voor 1 1 sept. '60, gekalfd voor '67: lb Roos je van J. Rutten, Wanssum; If Dic kie van H. Philipsen, Venray; lg Marie van L. Pouwels, Venray. Rubriek 11. Koeien geb. vanaf 1 nov. '59 - 1 sept. '60: lc Cato van Gebr. van Dijck, Oostrum; ld Wil- lemien van J. Gielen, Wanssum. Rubriek 12: Koeien geb. vanaf sept. '60 tot 30 maart '61, gekalfd in '67: la Elisabeth van J. Gielen, Wanssum; lb Joke van Kind. J. van Meyel, Heide; le Marie van J. van Dijck, Oostrum. Rubriek 13. Koeien geb. na sept. '60, gekalfd voor '67: la Gonda van A. van Dijck, Oostrum; ld Wilma van G. Geerets, Castenray; le Toos- je van M. Rulh, Wanssum. Rubriek 14: Koeien geb. na 30 mrt. '61: lc Doortje van L. van Dijck, Venray; ld Annie van E. Tax, Wans sum. Rubriek 18: Koeien, geb. vanaf 16 mei '60 t.m. 8 mei '61 en gekalfd in '67: la Cato van J. Gielen, Wans sum; ld Mia van H. Geurts, Venray. Rubriek 21. Koeien geb. vanaf 10 dec. '61 t.m. 22 febr. '62, gekalfd in '67: la Greta van J. Rambags, Cas tenray. Rubriek 22. Koeien geb. vanaf 22 febr. t.m. 10 juni '62 en gekalfd in '67: ld Emma van J. Litjens, Geys- teren. Rubriek 23. Koeien geb. vanaf 1 mei '62 tot 1 dec. '62 en gekalfd voor '67: lb Cato van Gebr. van Dijck, Oostrum. Rubriek 24: Koeien geb. vanaf 10 juni '62 tot 1 nov. '62 en gekalfd: ld Marie van kind. J. van Meyel, Hei de. Rubriek 25. Koeien geb. vanaf 1 nov. '62 tot 10 maart '63 en gekalfd in '67: la Betje van H. Jenniskens, Wanssum; lb Wilma van G. Gee rets, Castenray; le Ronnie van M. Ruhl, Wanssum. Rubriek 27. Koeien geb. vanaf 10 maart '63 tot 30 sept. '63, gekalfd in '67: lb Doortje van H. Jenniskens, Wanssum; le Catharina van H. Geurts, Venray. Rubriek 29. Koeien geb. vanaf 20 sept. '63 t.m. 20 febr. '64 en gekalfd voor '67: la Ellie van Gebr. van Dijck, Oostrum. Rubriek 30. Koeien geb. vanaf 30 sept. '63 tot 10 jan '64 en gekalfd IMP: WEN NEK ER - SCHIEDAM in '67: la Gerry van J. Gielen, Wanssum; ld P. Hendrix, Geysteren. Rubriek 31. Melkvaarzen, geb. vanaf 10 jan. '64 tot 1 nov. '64 en gekalfd in '67: la Ina van M. Ruhl, Wanssum; lc Jansje van J. Gielen, Wanssum; ld Betje van H. Jennis kens, Wanssum. Rubriek 32. Jonge koeien geb. vanaf 20 febr. '64 t.m. 2 april '64 en gekalfd voor '67: la Lea van M. Ruhl, Wanssum; lb Hilda van Gebr. van Dijck, Oostrum; lb Dora van E. Reijnders, Geysteren; If Cato van Gebr. van Dijck, Oostrum. Rubriek 33. Jonge koeien geb. van af 9 april '64 en gekalfd voor '67: lb Nellie van Kind. J. van Meijel, Heide. Rubriek 34: Melkvaarzen geb. na 1 nov. '64 en gekalfd in '67: la Suzan van M. Ruhl, Wanssum; ld Norma van J. Rutten, Wanssum; le Nora van dezelfde. Rubriek 35. Vaarzen geb. voor 30 april '64: lb Woda van A. van Dijck, Oostrum. Rubriek 36: Vaarzen geb. na 20 april '65: la Roosje van J. Rutten, Wanssum; ld Trijntje van J. Gielen, Wanssum. Rubriek 38: Groepen eigen gefok te volbloeden, 3 stuks van 1 fokker: 2a Th. Buddiger, Castenray. Rubriek 39a. Groepen eigengefok- te volbloeden, 4 stuks van 1 fokker: la J. van Dijck, Oostrum; 2b E. Rijnders, Geysteren. Rubriek 39b. Eigengefokte vol bloeden 4 stuks van 1 fokker: la H. Jenniskens, Wanssum; lc A. van Dijck, Oostrum. Rubriek 40a. Eigengefokte volbloe den van 1 oktober: lm E. Tax, Wans sum. Rubriek 40b. Eigengefokte volbloe den 5 stuks van 1 fokker: 2b J. Rut ten, Wanssum; 3a G. Geerets, Cas tenray. Rubriek 40c. Eigengefokte volbloe den, 5 stuks van 1 fokker: la Gebr. van Dijck, Oostrum; lb P. Hendrix, Geysteren; 2a P. Crooymans, Over- broek. Kampioene: Leent je van G. Schul pen, Ohé en Laak. Het bericht dat wij vorige week plaatsten over de sluiting van het kantoor van de Ontvanger van 's Rijks belastingen aan de Stationsweg alhier, met ingang van 1 oktober a.s. heeft schijnbaar enige onrust verwekt. „Moeten we nu voor iedere habbekrats naar Venlo Hoe moet dat nu met betalenWaarom wordt Venray gesloten en blijft bijv. Boxmeer openzijn vra gen, die o.a. op ons bureau zijn neergedwarreld. Ja het is zo, op 1 oktober a.s. gaat het kleine, maar voor ons Venrayers toch wel gemakkelijke kantoor van de ontvanger van 's Rijks belastin gen, zoals dat zo mooi heet, toe. De deur aan de Stationsweg gaat op slot, de ambtenaren gaan naar Ven lo en de heer Ontvanger naar Box meer Als dat nu zou betekenen, dat er geen belasting meer betaald behoef de te worden, dan zou geen zinnig mens om dit afscheid treuren, maar de plicht om belasting te betalen blijft en daarom brengt dit afscheid toch wel moeilijkheden met zich. CONCENTRATIE In het kader van concentratie en met de grotere en betere mogelijk heden in het giraal verkeer, zoals dat zo mooi heet, heeft indertijd de Limburgse staatssecretaris Hoefna gels verordend dat alleen in die plaatsen een Ontvanger van de Rijksbelastingen zal „zitting" heb ben, waar ook een Inspectie is. Dat had tot gevolg dat men de uitbrei dingsplannen, die men tot 3 jaren nog had met het Venrayse kantoor, niet alleen verscheurd heeft, maar dat op 29 september a.s. de deur voor het laatste open is. We krijgen nu in Noord-Limburg en Oost-Brabant de wel wat vreem de situatie dat Venray gesloten wordt, maar dat bijv. Boxmeer voor lopig nog gehandhaafd blijft tot men het gebouw van de Inspectie in Gennep dusdanig heeft uitgebreid, dat daarheen de ontvanger van Box meer met zijn staf kan overhuizen. Dat 20 km. van Gennep ook de Inspectie van Nijmegen moet uit breiden, in verband met deze con centratie, doet de vraag rijzen of men deze inspecties niet geografisch gezien wat beter had kunnen ver delen, zeker nu men toch aan uit breiding en nieuwbouw bezig was. Temeer waar Rijksgebouwendienst in Venray toch al een nieuw kan toor moet bouwen t.b.v. het Ar beidsbureau. Maar tot heden is men bij de be lastingen nog niet aan een geogra fische herindeling toe en een In spectie Venray schijnt er voorlopig niet in te zitten. Dat in de Indus triële Kring Venray stemmen op gaan om de dienst invoerrechten en accijnzen naar Venray te krijgen in verband met de vele export-artike len, die hier vervaardigd worden, is een ander hoofdstuk, al toont het wel aan, dat we met die concentra tie toch niet zo heel gelukkig zitten. BETAAL MAAR PER GIRO Behalve „aardrijkskundige" be zwaren tegen deze sluiting, hebben we ook nog andereHet motto van 's lands belastingendienst mag dan zijn: betaal maar per giro, wie geen vreemdeling in Jerusalem is, die weet dat dat wel gauw gezegd is, maar is dat ook zo gauw gedaan. Voor de directe belastingen, zo wordt ons behulpzaam meegedeeld, kunnen betalingen via het postkan toor lopen. Daar kan men kosteloos gele stortingskaarten krijgen, die m,en dan netjes in moet vullen en op tijd bij de post moet inleveren. Dat zal wel, alleen blijft de vraag, waarom nu nog steeds zoveel men sen naar dat kantoortje op de Sta tionsweg komen. Ze duwen de amb tenaar het ontvangen aanslagbiljet onder zijn neus en die weet dan wel hoe laat het is. Die vult namelijk alles lekker in, strijkt de centjes op en de zaak is oké. Vooral oudere mensen en meer eenvoudige zielen vinden dit nog al tijd de beste oplossing, waarbij ook nog de factor meespeelt, dat ze deze methode vertrouwelijker en geschik ter vinden, dan ergens op een post kantoor stortingskaarten in te vul len, een operatie, die verschillenden van hen te moeilijk vinden Daaruit blijkt dat een dergelijk ontvangerskantoor een belangrijke service biedt aan verschillende mensen, die nu plotseling ophoudt en die nu maar via het postkantoor moet gebeuren. Of daar ambtenaren te vinden zijn, die aan de hand van een aanslagbiljet de kaarten invul len, mag betwijfeld worden En de gevallen, dat men wel eens met de Ontvanger wil praten over een soepelere regeling van de beta ling of over andere problemen? Dan moet men nu naar de Kaldenkerker- weg 26 in Venlo. Dat wordt er ook allemaal niet eenvoudiger en ge makkelijker op KALDENKERKERWEG 26 EN 56 Ja en daarbij moet men niet ver geten dat er in Venlo twee ontvan gers zitten. Een voor de directe be lastingen op Kaldenkerkerweg 20, een voor de motorrijtuigenbelasting op Kaldenkerkerweg 56. Wie dus in de toekomst een auto aanschaft en die moet aangeven, of zonder kentekenbewijs zit, kan in Venray niet meer terecht, maar moet naar de Kaldenkerkerweg 56. Nu kan men hier op het kantoor nog een aangiftekaart krijgen en men zal U daar precies vertellen hoevele belasting U moet betalen, maar ook dat is afgelopen. Na 1 ok tober moet U die aangiftekaart in Venlo aanvragen en zelf maar pro beren de tarieven voor de motor rijtuigenbelasting ergens vandaan te halen, terwijl U voor overschrijving of afgifte van een kentekenbewijs ook hoogst persoonlijk dezelve op de Kaldenkerkerweg 56 dient te verschijnen. Dat terwijl juist de mo torisering in deze contreien groter en heftiger is als ooit tevoren Neen, de service van de belas tingdienst maakt met de afsluiting van het Venrayse kantoor niet pre cies een heel goede beurt. En we vrezen met grote vreze dat juist eenvoudige en oudere mensen hier van het slachtoffer worden. Het slachtoffer omdat zij geen giro heb ben en niet begrijpen wat giraal verkeer nu feitelijk wel inhoudt. Ze zullen dan ook maar moeilijk van het nut van deze concentratie te overtuigen zijn. De Kenau die de volle breedte van het gangpad vulde, moge dan geen ware Simonsdochter van de Haar lemse stamvader Hasselaar zijn ge weest, haar struise gestalte, haar in drukwekkend stemgeluid en haar onmiskenbare invloed op de magis traten in de rechtszaal leken even imponerend. „Legt U dat hamertje gerust maar neer", commandeerde ze de politie rechter, die vergeefs trachtte haar woordenstroom af te hakken. „Ik ben nog lang niet uitgepraat over dat sujet". En ze overstemde het geklop ge makkelijk met haar verdere verhaal over de man die zijn vrije zaterda gen „verdeed" met luiwammesen, lanterfanten, leeglopen en lamlen digheden. Die man was haar wetti ge echtgenoot, „maar tegen zo'n nut teloze nietsnut kom ik in opstand, edelachtbare. Zo iemand kan ik niet volgen waar hij gaat of staat zon der m'n eerbaarheid te verliezen. En als dat niet met de wet over eenkomt, moeten ze de wet maar veranderen Er viel een abrupte stilte. De rechter keek verbaasd naar zijn ha mer, die een doelloos si,ukje speel goed leek, schraapte zijn keel en SÜKte kennelijk enkele vragen in. ..Volgende getuige", klonk het heel zacht in vergelijking met hei gebul der daar voor. De buurman nam het op voor de verdachte. „Wat zou u doen, meneer de president, als je met zo'n atoom bom getrouwd was? Zou u dan niet veilig een plekje zoeken in een schuilkelder? Nou, dat is nou pre cies wat haar man ook gedaan heeft. Het begon met de boodschappen meneer de president. Omdat zij zo ontzettend veel verstouwen kon, nam ze aan datter man van die zelf de kamelevrachten op z'n rug kan laden. Nou, hij was zo wijs wat snoepies en kleigneld mee te nemen en de kinderen van de buurt de pakken te laten sjouwen. Maar owee toen ze merkte, dat meneer even zat uit te blazenToen moestie stof zuigen op z'n vrije zaterdag. En zij razen als ze merkte dat de stofzui ger wel liep, maar hij effe stilstond. Meneer de president, het was nog niet goed als hij de koppies in heet water liet weken astie moest afwas sen, astie het bed rechttrok inplaats van het af te halen en op te maken, ook al had ie niet vergeten het on derlaken recht te leggen. En bij het vloeren zwabberen veegde hij het vuil niet onder de randjes, maar een héél eind onder het kleed en toch merkte ze het nog. Als ik 'm opbel de op zaterdag en zei dat ie onmid dellijk naar z'n werk moest komen, belde zij direct terug naar z'n baas of die wel werkelijk gebeld had en dan kreeg hij op z'n lazer omdat het niet zo was De politierechter knikte wijs en instemmend. „Maar was is nu pre cies op die bewuste zaterdag ge beurd?" _,Nou ja, u zult toch ook 's willen uitslapen op uw vrije zaterdag? Hij wou dat ook, meneer de president. Maar hij kreeg geen éne zaterdag de kans. En toen had ie d'r wat op ge vonden. Hij ging niet meer op zater dagavond, maar op zaterdagochtend baden, snappu wel?" „Neeaarzelde de rechter. „Kom nu", grinnikte de buurman. „Met een hoofdkussen ging die er in. En dan liet ie de kraan lopen van de wastafel! Haha, rechtuit in het bad en de deur op de knip. Kon hij een uurtje langer pitten!" De enorme gestalte van Kenau verhief zich dreigend in de getui genbank, maar een wijze parket wacht drukte haar tijdig weer om laag. Op de publieke tribune klonk onderdrukt gegrinnik. „Ze ontdekte het bij het raam ze men", vertelde de getuige verder. „Toen sloeg zij van woede oen ruit in om hem met een emmer te lijf te gaan." „O, dus is er sprake van zèlfver- dediging van de verdachte?" Dat was nog niet eens nodig, me neer de president. Ik zag 'r uitglib- beren oxer een stukkie zeep. En toen deed zij aangifte van mishandeling. Die arme kerel van d'r sliep nog, toen ze de politie belde." 't Was een sterk verhaal, maar de officier eiste snel ontslag van rechtsvervolging en de rechter sloot zich daar bij aan. Kenau vertrok in een aardbeving naar de minister van justitie. Om de wet te veranderen. Voor alle reparaties Schoolstraat SO Tel. SM6 Eindstraat 16. Venray tel. (04780) 1303 VOORAL IN WELVAREND DEEL VAN DE WERELD Onderzoekingen hebben uitgewe zen, dat hartinfarcten momenteel in het welvarende deel van de wereld de grote doders zijn. Opvallend is wel, dat het percentage dat sterft aan een hartinfarct in het welva rende deel van de wereld veel ho ger is dan elders waar men het min der goed heeft. Dit wijst er op, dat het hartinfarct een welvaartskwaal is. Uiteraard is men bijzonder nieuws gierig welke factoren hierin de grote rol spelen. Nerveuze spanningen spelen een rol, doch zij zijn het niet alleen, zoals men aanvankelijk wel dacht. Zware rokers lopen een gro tere kans door een hartinfarct te worden getroffen dan niet-rokers. Een andere zeer ongunstige factor schijnt een zittend leven te zijn. Zij die veel beweging genieten lopen 'n kleinere kans. Ook de overvloedige voeding is een niet te onderschtten factor. Men wordt te zwaar, het hart wordt te vet, heeft het aanzienlijk moeilijker en een coronaire trombo se doet zich eerder voor. Vetten en suikers spelen daarbij een grote rol. Een Britse geleerde, prof. John Yudhin, is van mening dat suiker in deze kwestie een heel belangrijke rol speelt. Met de wel vaart is het suikerverbruik sterk gestegen en daarmee ook het aantal doden door hartinfarct. Hij wijst er op, dat er volkeren in Oost Afrika zijn, die wel veel vet, maar weinig suiker gebruiken en waar hartinfarct onbekend is. Fysiek met deze volkeren vergelijk bare mensengroepen die echter veel suiker gebruiken kennen een hoge sterfte aan coronaire trombose. Die feiten geven te denken meent deze onderzoeker. Over het algemeen is men het er in medische kringen over eens, dat er voor het optreden van coronaire trombose niet één enkele factor is aan te wijzen, doch dat men te ma ken heeft met een complex van factoren, waarvan er een aantal hierboven zijn genoemd. Vast staat wel, dat ons goode leven, vnnral wat betreft de overmatige voeding en weinig beweging, als geheel 'n zeer belangrijke rol speelt. TROMMEL- EN JACHTHOORN CORPS RECIPIEERDE Zaterdagmiddag recipieerde be stuur en leden van het trommel- en 'jachthoorncorps van de St. Petrus- Bandenparochie - in de volksmond beter bekend als de drumband van het patronaat - in hotel Kemps, we gens het te Someren behaalde suc ces: de eerste prijs op het federa tief concours. De populariteit van dit corps was al lang bekend, maar dat deze zó groot was bleek overduidelijk op de receptie. De H.E.H. deken A. Loo- nen ging hier velen voor in het fe liciteren, o.m. de wethouders onzer gemeenten: de heren A. van Dijck, G. Schols en Fr. Janssen; benevens vertegenwoordigers van vrijwel alle verenigingen op maatschappelijk en sociaal gebied. Bij deze receptie werden vele ca- deaux aan de drumband aangebo den. ONGEVALLEN Het afgelopen weekend was vrij rustig wat betreft de verkeersonge vallen in de gemeente Venray. - Op de Midden Peelweg moest de bromfietsberijder A. v.d. G. uit Wa- mel uitwijken voor een uit een rechts gelegen uitrit komende on verlichte auto. Door een snelle re actie kon de bromfietsberijder wel iswaar de auto ontwijken, maar hij kwam daardoor in de naast het rij wielpad gelegen greppel terecht. Hij liep daarbij een lichte hersenschud ding op en moest zich medisch laten behandelen. De automobilist reed zonder zijn identiteit bekend te maken door, en naar deze automobilist speurt nu de rijkspolitie. - Op de Deurneseweg ontstond be hoorlijke materiële schade toen de bestuurder van een luxe auto - N.B. uit Ysselsteyn - een links gelegen inrit wilde inslaan juist op het mo ment dat de bestuurder van een an dere luxe wagen aan het inhalen was. Gelukkig ontstond er geen per soonlijke schade van betekenis. V.C. ROOY VIERT 2e LUSTRUM V.C.Rooy, de populaire volleyclub van Venray, vierde afgelopen zon dag haar tienjarig bestaan, zonder uiterlijk vertoon, maar geheel in tiem temidden van leden en oud leden. V.C.Rooy is niet meer weg te denken uit het Venrayse sportleven en het was daarom jammer dat de feestviering niet openlijk geschiedde. De feestdag werd ingezet met een H. Mis in de kapel van St. Jozef te Smakt, waarna koffietafel in het pelgrimshuis aldaar, gevolgd door 'n feestvergadering. Hierbij werd secr. Hendriks gehuldigd voor het ont zettende vele werk dat hij voor V. C.Rooy gedurende deze 10 jaren had gedaan. Als dank werd hem het lus- trumverslag aangeboden. In de namiddag werd een fietsen- ralley voor de leden gehouden, in de mooie omgeving van Smakt, terwijl in de avonduren een feestavond ge organiseerd was. V.C.Rooy heeft opzettelijk niet bij dit 2e lustrum willen blijven stil staan, maar zal ongebroken op de ingeslagen weg blijven voortgaan - daarvoor staan bestuur en leden borg DOORGEREDEN NA AANRIJDING Voorbijgangers vonden zondag avond omstreeks half tien de 19- jarige Venrayer L.H. zwaar gewond liggen aan de kruising Poststraat Julianasingel. Volgens summiere ge gevens bleek de jongeman door 'n luxe wagen op het trottoir te zijn aangereden. De bestuurder van de wagen had zich niet om het slacht offer bekommerd en was doorgere den. H. moest met een zeer ernsti ge kaakfractuur naar het zieken huis te Eindhoven worden vervoerd. De groepscommandant der Rijks politie te Venray verzoekt eventuele getuigen zich met hem in verbinding te stellen, telefoon 04780-1234 of 1100. ONTEIGEN ING7 vraagt kosteloos inlichtingen bij F. HOLLEMAN Onteigenings-adviezen. Breda, Ignatiusstr. 42a. telefoon 01600-41754

Peel en Maas | 1967 | | pagina 11