SPORTa rv emaij S.V.V. NIEUWS S.V.V. JEUGD TENNISSEN HANDBOOG Jonge mensen houden van aanbouwkamers als deze; dit ondervinden wij dagelijks. EHSEHmnsaga WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN verenigmgs drukwerk VRIJDAG 15 SEPTEMBER 1967 No. 37 ACHT EN TACHTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL 2727 GIRO 1050652 ADVERTENTIEPRIJS 12 et p. mm. ABONNEMENTS PRIJS PER KWARTAAL £- (buiten Vmroy 2_25) Uitslagen zondag 10 sept.: VOS 1—Venray 1 0—2 Venray 2Boxmeer 2 22 Panningen 3Venray 3 00 Venray 4Castenray 1 30 Venray 6Sevenum 3 16 Sevenum 4Venray 7 40 Venray 8Meterik 3 12 De eerste competitiezondag zit er al weer op. De successen van de di verse SW-teams zijn nogal wisse lend. Vaandeldrager Venray 1 ging op bezoek bij het Venlose VOS; een tegenstander, die toch wel enigszins gevreesd werd. Het spel van de Vossen was echter van veel minder gehalte als we de afgelopen jaren van hen gewend waren. Wel waren zij harder geworden, hetgeen echter jammer genoeg ten nadele van het spel is gegaan. Vooral in de eerste speelhelft heeft Venray het spel helemaal be- beheerst. Beide teams gingen in deze eerste belangrijke competitiewedstrijd iet wat nerveus van start, vooral de nieuwelingen hadden nog wat last van plankenkoorts, maar werden hier door hun medespelers snel overheen geholpen en zodoende kwam Venray al vrij vlug tot goed voetbal. De Venrayse verdediging speelde weer voortreffelijk en de weinige en dan ook nog fantasieloze aanvallen van VOS werden dan ook vrij gemakkelijk in de kiem ge smoord, zodat doelman Arts in de eerste speelhelft slechts eenmaal in aktie hoefde te komen. Veel beter verzorgd waren de SW aanvallen, die veelal over rechts ge speeld werden en waar J. de Klerk toonde zijn oude vorm weer geheel terug te hebben. Zijn directe tegen stander greep dan ook nogal eens mis, maar schroomde dan niet om veelvuldig en niet altijd sportief aan de noodrem te trekken. De talrijke Venray-supporters hebben tot de 37e min. moeten wachten voordat zij opgelucht kon den juichen voor een SW-goal. Tot dan toe had V.O.S. enkele malen niet over geluk te klagen. In de 32e min. n.l. kogelde H. Coppus de bal keihard uit een vrije trap tegen de lat, terwijl linkshalf Peeters een hardeschuiver juist naast zag gaan. In de 37e min. kwam dan de eerste treffer. J. de Klerk werd gelanceerd die zich nu goed vrijspeelde en be heerst in de linker benedenhoek in schoot: 01. Zoals te verwachten was kwam VOS in de tweede helft fel opzetten. De Venrayers moesten zich de eer ste 20 min. dan ook beperken tot verdedigen, dat kundig gedaan werd. Na 25 min. spelen kreeg linksbui ten Peeters de bal toegespeeld, pas seerde twee tegenstanders en besloot deze solo met een onhoudbaar schot: 02. Willy Peeters zag hierna voor de tweede keer een schot door de lat gekeerd. Daar de Venrayse achter hoede het de resterende tijd wist te klaren en de „schade" beperkt bleef tot enkele hoekschoppen, werd deze eerste competitiewedstrijd be sloten met een verdiende 20 over winning. De eerste punten zijn in elk geval binnen. Venray 2 speelde thuis tegen de reserves van Boxmeer. De SVV'ers die in deze wedstrijd tweemaal een voorsprong namen zijn echter niet verder kunnen komen dan een 22 gelijkspel. In het veld waren de Venrayers wel iets beter, maar er wordt door de voorhoede te veel individualistisch gespeeld, waardoor zij o.i. een winstpuntje hebben moe ten prijsgeven. Ook het 3e elftal heeft met een gelijkspel genoegen moeten nemen. Zij waren te gast bij Panningen 3. Technisch waren de Venrayers ver in de meerderheid, maar het geluk was aan de andere zijde. De gast heren speelden zeer hard en de slechte terreingesteldheid was er mede debet aan, dat zij niet tot nor male combinaties konden komen. Voor de rust ging het nog vrij be hoorlijk, maar na rust was de snit eruit. De doelman van Panningen was deze middag wel bijzonder goed MAASPALING cftotzd i>cui gennep. Wefoon 08851-1701 op dreef. Deze voorkwam enkele ze ker schijnende doelpunten. Als de Venrayers hier een overwinning met enkele doelpunten verschil hadden behaald, hadden de gastheren niet mogen mopperen; het mocht even wel niet zo zijn. Venray 4 heeft de competitie goed ingezet door Castenray 1 met 30 te verslaan. De rust ging in met een 10 voorsprong. Na de hervatting is Castenray slachtoffer geworden van hun eigen wapen. Werd Venray 4 voor rust vaak in de buitenspelval gelokt, in de tweede speelhelft werd Castenray door een vrije trap ver rast die door P. Schwachöfer in een doelpunt werd omgezet. Ondanks hevige protesten van de Castenray- doelman kende de scheidsrechter dit doelpunt zeer terecht toe: 20. Piet Schwachöfer maakte er even later nog 30 van en daarmee was het pleit beslecht. Venray 6 heeft zonder meer te leurgesteld. Zij speelden thuis tegen tegen het geroutineerde Sevenum 3. Sevenum wist te profiteren van en kele verdedigingsfouten en ging al met ,een ruime voorsprong rusten. Na de rust speelde Venray 5 wel wat beter, maar ze konden toch niet voorkomen dat Sparta 3 met 61 zegevierde. W. Arts redde voor Ven ray de eer. Venray 7 dat op bezoek was bij Sparta 4 in Sevenum heeft een 40 nederlaag geleden. Toch is het geen eenzijdige wedstrijd geworden. Er is vrij goed gespeeld, maar bij Sparta lukte het wat beter en zo kon den de gastheren bij de rust al op een 30 voorsprong bogen. Nadat het SW-team tijdens de rust wat gewijzigd was ging het in de tweede helft beter. Sevenum wist echter nog eenmaal te scoren en won met 4—0. Venray 8 tenslotte speelde thuis tegen Meterik 3. In de eerste speel helft waren de gasten iets meer in de aanval, maar Venray wist toch te scoren: -10. In de tweede helft maakte Meterik uit een scrimmage gelijk en kort voor het einde namen zij onverwachts de volle winst, door nog eenmaal te doelpunten. Programma zondag 17 sept.: Venray 1Venlose Boys 1 2.30 u. Helden 2Venray 2 2.30 u. Venray 3—MVC 2 12.00 u. Leunen 1Venray 4 2.00 u. Venray 5Brughusia 1 2.30 u. America 3Venray 6 12.00 u. Castenray 3Venray 8 12.00 u. Zaterdag 16 sept.: Venray 7Merselo 2 17.00 u. Venray 1 speelt a.s. zondag thuis tegen Venlose Boys. Ze staan hier mee voor een krachtproef, want de Venlonaren schijnen dit jaar over een bijzonder goed team te beschik ken met een produktieve voorhoe de, waarin o.m. oud-VW'er Boy Nijholt staat opgesteld. Het zal er dan ook ongetwijfeld gaan spannen aan de Oostsingel. SVV kan bogen op een hechte verdediging en de voorhoede komt er ook steeds beter in en daar vertrouwen we a.s. zon dag dan ook op. Een prognose is voor deze wedstrijd is echter moei lijk te maken. Ook de overige SW-teams staan stuk voor stuk voor moeilijke wed strijden, die allen de volle inzet vra gen van alle spelers. Allen succes! Supportersclub Met de competitie is ook de sup portersclub van SVV in aktie geko men en wel met 20 leden. Als men bedenkt dat de supportersclub pas enkele dagen geleden is opgericht, is dat geen slecht resultaat. Maar ook hier geldt het spreekwoord: hoe meer zielen hoe meer vreugde. SW heeft de competitie goed ingezet door haar eerste uitwedstrijd tegen VOS te winnen. Misschien hebben de supporters hier ook een klein aandeel in gehad door hun enthou siaste aanmoedigingen. A.s. zondag tijdens de wedstrijd VenrayVenlose Boys zal de sup portersclub een ledenwerfaktie op touw zetten. Men kan zich ook op geven bij onderstaande adressen: A. Vullings, Larïgstraat 6 M. Derks, Helfrichstraat 6 H. Snijders, Past. Ruttenstr. 12 en W. Klomp, Langstraat 14. Uitslagen zaterdag 9 sept.: Irene AlVenray Al 11 Venray A2Belfeldia Al 19 Venray A3Wittenhorst A2 15 Ysselsteyn AlVenray A4 91 Venray A5 L.Castenray Al 23 Castenray B2Venray B7 81 Venray ClMolenwiekers Cl 21 Venray C2Ysselsteyn C2 20 Programma zaterdag 16 sept.: Venray AlPanningen Al 4.30 u. RKDEV AlVenray A2 4.00 u. Wanssum A2Venray A3 3.00 u. Venray A4Holthees Al 4.30 u. DIS AlVenray A5 L. 4.00 u. Venray BIAmerica BI 3.00 u. Na de prijsuitreiking werd mevr. Cals, zowel door de senioren namens de heer Schim v. d. Loeff en door de junioren namens Paul Pop, be dankt voor de goede leiding van dit toernooi. Allen waren er van over tuigd, dat deze leiding veel tijd en moeite gekost heeft en het present je dat met deze dankbetuiging over handigd werd, was dan ook zeker op zijn plaats. Wanssum BIVenray BI Ysselsteyn BIVenray B3 TOP BI—Venray B5 L. Venray B6—EWC BI Sparta BIVenray B2 L. Venray B3Castenray BI Oostrum BIVenray B4 Venray B5 L.Swolg. B. BI Meerlo BI-Venray B6 Venray B7—BW B2 Venray ClYsselsteyn Cl Wanssum C2Venray C2 2—2 2—3 4—0 2—8 3.00 u. 3.00 u. 4.00 u. 4.00 u. 4.00 u. 2.00 u. 2.00 u. 2.00 u. Van de wedstrijd tegen 'Preussen' Krefeld valt voor ons niet veel goeds te vertellen. De gasten speel den beter en lieten ons dan ook een 62 nederlaag slikken. A.s. zaterdag kan dat weer goed gemaakt worden als de veteranen van Gennep ons komen bezoeken. Als wij met een behoorlijk elftal kunnen uitkomen zit er wel een overwinning in. Aanvang 5 uur. Ter rein Oostsingel. De volgende spelers zijn voor de ze wedstrijd aangewezen: Math. Gommans, Jo Gommans, Jan Gommans, Jeu Arts, G. Poels, B. Assen, W. Clevers, J. Clevers, Th. Swinkels, M. Oymans, E. Sijbers, A. Swinkels. van den munckhof nv De Venrayse kampioenschappen zijn weer achter de rug. Gerust kon na afloop gezegd worden: het was het aardigste toernooi, dat ooit in Venray heeft plaats gehad. De oor zaak? De grote deelname, maar vooral ook de enthousiaste deelna me door de jeugd, in alle opzichten. Niet alleen bij het spelen der par tijen, doch ook de bereidheid om ballen te rapen bij adere partijen, de bereidheid om te scheidsrechte ren, voor de verzorging met thee! Allemaal wezenlijke elementen, die juist een tennistoernooi tot een suc ces maken. Al met al was dit toernooi voor het bestuur een stimulans om voor het volgende seizoen weer nieuwe aktiviteiten te ondernemen. De uit slagen waren: Finale jongens enkelspel: P. Pop—H. Hansen 6-3 6-2 Meisjes enkelspel: D. MartensM. Ruyten 6-4 7-5 Gemengd dubbel jeugd: J. Cals-K. Nieuwenhuysen M. Ruyten-P. Cals 6-3 6-1 Meisjes dubbelspel: D. Martens-E. v. Haaren A. de Jong-K. Goumans 6-4 6-2 Heren enkelspel: E. v. Haaren sr-Br. Paymans 6-2 6-2 Dames enkelspel: Mej. Kortman-Mevr. Beurskens 6-4 6-1 Gemengd dubbelspel: Mej. v. Baar-B. Schim vd.Loeff Mevr. Cals-E. v. Haaren sr 6-4 6-3 Dames dubbelspel: Mevr. Beurskens-Mej. v. Baar Mevr. Cals-Mevr. de Vilder 6-0 6-3 Heren dubbelspel: I. Verhoeven-E. v. Haaren B. Schim vd.Loeff-Jusse 6-2 6-2 HONKBAL Met een prachtige vangbal, ver in het buitenveld, maakte Henk van de Burgt een einde aan mogelijke illu sies van de tegenstanders. Mocht D.A.R. vorig jaar de nodige mon sternederlagen ondergaan, nu zijn de rollen omgedraaid. Dat bleek al in de wedstrijd tegen de T.H. studenten uit Eindhoven. De 173 nederlaag die hun nog lang zal heugen, toont duidelijk aan, dat Venray opvallend beter honkbal is gaan spelen. „Waar getraind wordt, komt ook het resultaat", kan men na maan den werken eindelijk zeggen. Nauw keurigheid, snelheid, timing en re- aktie bij werpen, vangen, slaan en honklopen zijn voor velen zeer moeilijke technieken. Het is daarom bewonderenswaardig, dat deze jon gens, ondanks de vele nederlagen in het eerste jaar, ook dit jaar weer het doorzettingsvermogen gevonden Het LANGSTE en STERKSTE laken komt van TREFFER.Treffer lakens en slopen Overhemden Weekenders Pyama's Dusters LANGSTRAAT 49 TELEFOON 1281 hebben om aan hun eigen spelpeil te blijven werken. A.s. zaterdag speelt DAR de laat ste competitiewedstrijd tegen de Studs op het veld aan de Leunse- weg. De warming-up begint om kwart over twee, terwijl het „play- ball" om 3 uur geroepen zal worden. B. Barents wordt verzocht de gas ten om 14.55 uur op te halen aan het Z.O.-station. Opstelling: Werper: H. de Römph; achtervanger: W. Dommeck; bin nenveld: F. Edwards, L. Thielen, H. Janssen, G. Vollenberg; buitenveld: H. v. d. Burgt, B. Barents, Tj. Trois- fontaine, L. Straatman, P. v. d. Burgt. Coach: F. Vroomen. Voor zondag 24 september hebben we een uitnodiging voor het Odul- phus-toernooi in Tilburg. Op zondag 3 september werden te Swalmen Boukoul de korpskam pioenschappen van de Ned. Bond gehouden. Hieraan namen 26 zes tallen deel, uit ons district 2 zestal len t.w. St. Anna en Diana. Hiervan behaalde St. Anna met 2463 pnt. in 50 pijlen de 10e plaats en Diana met 2397 punten de 14e plaats. Beide teams schoten beneden hun kunnen. Op zondag 10 september werden wederom in Boukoul de persoonlij ke kampioenschappen van de Ne derlandse Bond verschoten, name lijk in klasse A, B, C en D. Uit elk district mocht in elke klasse een schutter deelnemen. In klasse A na men 18 schutters deel; in deze klasse werd J. Tijssen van St. Oda kam pioen met 431 punten in 50 pijlen. In klasse B namen ook 18 schut ters deel. Hierin behaalde H. Arts van St. Oda de 3e prijs met 396 p. In klasse C namen 13 schutteys deel. Hierin behaalde W. Spreeu- wenberg van vereniging Griendts- veen de 3e prijs met 325 punten. In klasse D namen 16 schutters deel. Hierin behaalde W. Wismans van St. Joris de 10e plaats met 250 punten. De schutters J. Tijssen, H. Arts en W. Spreeuwenberg ontvingen elk een prachtige beker. Deze wedstrijd was voor ons district en de schutters een mooi succes. Wij wensen deze schutters geluk met hun behaalde prestaties. Op 15 oktober wordt de winter vergadering van ons district gehou den bij Willem Teil. Voorstellen voor deze vergadering moeten zijn ingediend uiterlijk 25 sept. Zondag 17 sept. zal een 15 tal schutters uit Limburg tegen een 15- tal schutters uit Belgisch Limburg een wedstrijd schieten te Leopolds- burg in België en de returnwedstrijd wordt gehouden in Eysden op 1 ok tober. Op 24 september schieten de ze 15 schutters een wedstrijd te Echt tegen 15 schutters uit midden- en zuid-Limburg van de verenigin gen welke nog niet zijn aangesloten bij de Nederlandse Bond van Hand boogschutterijen. Deze wedstrijd is bedoeld als propaganda voor aan sluiting van deze verenigingen bij de Nederlandse Bond. Dit aanbouwprogramma, ideaal Toor de inrichting Tan slaap-, stadeer- en zitkamer, bestaat o.a. uit2-deurskast 245.-, ledikant 100x200 of 90x190 104.-, dekenkast 89.-, commode 89.-, boekenplank 39.-, bureau 169.-. De meubelwensen Tan jonge mensen kennen, dat is een belangrijk punt Tan de internationale meubel- organisatie „Europa Meubel". Deze aanbouwkamer kunt u samenstellen naar eigen smaak. Deze aanbouwkamer is door gezamen lijke inkoop wel heel aantrekkebjk geprijsd. Deze aanbouwkamer heeft de stijl en Torm Tan deze tijd. Daarom moet u hem eens bij ons komen bekijken. U zult het met ons eens zijn. Dit is betl Centrum voor beter wonen Venray. Wilhelmmastraat 6, KnJI Tel. 04780-2510 KB®

Peel en Maas | 1967 | | pagina 9