Volley Club Rooy Kneusjes- beleid Goed plan wit teater DUIVENSPORT BADMINTON TWEEDE LUSTRUM %ope,arayt Ut yem TAFELTENNIS M.H.C.V. als barometer in sr 65 DE MOLENWIEKERS TROMPET- EN JACHTHOORN KORPS BEHAALDE le PRIJS Op het door de fanfare Somerens Lust te Someren georganiseerd fe deratief concours behaalde het trom pet- en jachthoornkorps St. Petrus- Banden in de tweede afdeling een eerste prijs. Met 1331/* pnt. kwam men een halve punt tekort voor promotie. De prestatie van de band, mede door de instructeurs Hoppen brouwer en van Eyck, geleverd, is destemeer vermeldenswaard, omdat dit korps een klasse hoger uitkwam dan eigenlijk nodig was. Zondagavond werden de muzikan ten ingehaald door de drumband van de Kon. Harmonie Euterpe en begeleid door ontelbare vele cla- xonerende personenauto's werd naar Hotel Kemps gegaan. Op het Henseniusplein werd vooraf nog een show gegeven. Zaterdagavond om 7 uur zal de officiële receptie plaatsvinden in ho tel Kemps. Daar zullen de jeugdige muzikanten gehuldigd worden, die reeds jarenlang de sympathie heb ben van de bevolking. Zondag gaat de volleybalclub VC Rooy haar tweede lustrum vieren, want in 1957 nam de heer Fr. Jans sen het initiatief tot het oprichten van deze volleyclub. Dankzij de steun die hij van verschillende per sonen ondervond kon op 23 okt. 1957 de oprichtingsvergadering gehouden worden o.l.v. de heer M. Custers. Bij de doopplechtigheid kreeg deze nieuwe vereniging de naam V.C. Rooy. Als clubkleuren werden ge kozen: geel-blauw. Op de eerste le denvergadering van 15 maart 1958 werd het eerste vaste bestuur geko zen. Dit zag er als volgt uit: voor zitter de heer C. Matthijssen; vice- voorzitter: dhr. M. Custers; sekreta- ris: dhr. Fr. Janssen; penningmees ter: dhr. K. Wijnen. Het aantal le den bedroeg toen 24. Zaalproblemen Zeker in het begin had V.C. Rooy zwaar te kampen met zaalmoeilijk heden. De trainingen werden gestart in de zaal van de Zusters Ursulinen. In juli 1958 stelde R.A.S. een buiten- veld besdhikbaar waardoor ook een dames-afdeling in de club werd op genomen. Toen wegens het groeiend aantal internen op Jeruzalem de zaal niet meer beschikbaar kon worden gesteld, verhuisde de club naar Vierlingsbeek. Dat was natuur lijk niet ideaal, maar tot maart 1960 toen de gymnastiekzaal bij de Mulo klaar kwam, heeft men dat vol we ten te houden. Sinds die dag traint en speelt men in genoemde gym nastiekzaal. Competitie De competitie 1958-1959 werd in gezet met één herenteam wat de derde plaats bereikte in de tweede klasse heren. In 1959-1960 werd ingeschreven: een herenteam dat de eerste plaats behaalde en promoveerde naar de le klasse. In 1960-'61 werden ingeschreven: vier herenteams en twee dames teams en in 1961-'62 wederom de zelfde teams. Toen was het resul taat: Heren 1 kampioen en Heren 2 kampioen, die promoveerden naar resp. overgangs- en eerste klasse. In 1962-'63 werden ingeschreven drie heren- en twee damesteams, terwijl ook de competitie 1963-'64 met vijf teams gespeeld werd. Toen werd Dames 1 kampioen en promo veerde naar de districtsklasse. Ook Heren 1 ging naar de nieuwe opge richte districtsklasse. In 1964-'65 werd ingeschreven: 4 heren- en 2 damesteams, waarvan Heren 1 en Dames 1 kampioen wer den. De heren gingen via promotie wedstrijden naar de overgangsklas se. In 1965-66 waren wederom zes teams ingeschreven. Resultaat: Da mes 1, Heren 3, Heren 4, Heren 6 kampioen met als gevolg dat allen promoveerden naar een hogere klas se. 1966-'67 ingeschreven vijf teams, nu echter geen kampioenen. Toernooien 19 juli organiseerde V.C. Rooy haar eerste buitentoernooi op het St. Servatiusterrein. Dit grootse evene ment zou een jaarlijkse traditie worden, zodat de club nu kan terug zien op negen welgeslaagde toer nooien. Eveneens werd in 1965 de grondslag gelegd tot het jaarlijks spelen van vriendschappelijke wed strijden tegen Hovoc (Horst). Ook nam de vereniging ieder jaar met verschillende teams deel aan buiten stedelijke toernooien, zodat het al gauw noodzakelijk werd een prij- zenkast aan te schaffen. Deze moest in 1967 reeds vernieuwd worden, vanwege het overvloedige aantal bekers, standaards, medailles, vaan- deels enz. Een extra feestelijk tintje had het eerste lustrum-toernooi in 1962. Bij dit lustrum werd de Fr. Janssen tot erelid benoemd, terwijl de heer J. Dirckx onderscheiden werd in de „Orde der Parelmoeren Volleybal Gevat in de Zwarte Flop- perhandjes". Een aanwinst voor VC Rooy, vooral met het oog op de toer nooien, was het slagen van 22 scheidsrechters in eigen club en wel 4 in 1958, 7 in 1964 en 11 in 1967. Bestuur Na enkele veranderingen in deze 10 jaar bestaat het huidige bestuur uit: voorzitter dhr. M. Custers( van 1963-'65 was de heer v. d. Velden voorzitter); penningmeester: dhr. P. Hoex; sekretaris: dhr. M. Hendriks; raadsheer dhr. K. Wijnen. (Hij stel de de statuten en het huishoudelijk reglement op). Geestelijk adviseur: kapl. Driessen (na het plotseling overlijden van kapl. Heymans op 2 juli 1963). Dat VC Rooy een welvarende club is blijkt wel uit het ledenaantal dat gestegen is tot plm. 80. Hopenlijk zal dit enthousiasme voor de volley- balsport in Venray blijven en het aantal leden toenemen. De deur van VC Rooy staat steeds voor nieuwe leden open! De regering is bezig de financiële positie van de ambtenaren te her zien. Men is begonnen de kinder toelage te korten. Daarnaast wil men de gepremieerde ambtenaren- spaarregeling en het verplaatsings- kostenbesluit rijksambtenaren be snoeien in die zin dat met name de hogere ambtenaren daarvan niet meer zullen kunnen profiteren. Uit gaven voor hypotheken, levensver zekeringen en studiekosten zullen niet meer voor premie in aanmer king komen. Het correctiebeleid van de over heid op de genoemde punten zal op goede gronden kunnen worden aan vaard. De opgesomde uitgaven ge schieden onder verantwoordelijk heid van de ambtenaar en het is principieel onjuist daarvan een deel af te schuiven op de werkgever, in casu het rijk. Iets anders is dat het niveau der rijkssalarissen over het algemeen niet zo hoog is dat bepaalde toela gen niet gerechtvaardigd zouden zijn. Het komt ons voor dat de her ziening van het rijkspersoneelsbeleid langs andere paden zou moeten worden geleid. Men zou eens moeten gaan letten op de kwaliteit van de ambtenaren in de funktie die zij be kleden. Voorts zou men eens moeten nagaan welke werkzaamheden in ambtelijk verband achterwege zou den kunnen blijven. Voor het overi ge zich toch nog uitbreidende werk zou men over uitstekende krachten moeten beschikken in dit grootste bedrijf van het land. En dergelijke krachten moet men dan goed beta len, zoals ook het bedrijfsleven be reid is dit te doen. Hetgeen thans aan de orde wordt gesteld is krui melwerk, dat het wezen van het ambtelijk kwaad niet aantast. Dat ambtelijk kwaad ligt in het bouwen van promoties op de hoeveelheid rompslomp die men rondom schept en het aantal krachten dat men on der zich heeft. Als de kwaliteit van werk en werkkracht niet voldoende kritisch wordt bekeken, trekt men de kneusjes naar zich toe. En dat kneusjesbeleid blijft als men de sa lariëring blijft beknibbelen en nien zijn heil zoekt in het afschaffen van kruimelvoorzieningen. Een groot aantal mensen in Ne derland wil de ontwikkelingshulp aan economisch achtergebleven ge bieden opvoeren. Zij zouden dit het liefst uit de staatskas doen, waarbij het opvalt dat diegenen die het min ste belasting betalen meestal het felste pleiten voor hulp uit de schat kist. Weldenkende financiers in ons land zijn echter van mening dat wij onze nationale begroting in ons land niet totaal kunnen ontwrichten voor ontwikkelingshulp. Wij beho ren tot de landen, die procentueel het meest bijdragen voor hulp aan minder bedeelde volken. Een nieuw plan voorziet nu in het uitschrijven van een lening voor de onontwikkelde gebieden. Met dit geld zal de regering dan samen met het bedrijfsleven een maatschappij in het leven roepen teneinde de in vesteringen in de ontwikkelingslan den te bevorderen. De lening zal slechts een lage rente dragen, an ders worden de lasten voor de ont wikkelingslanden te groot. Het komt ons voor, dat de rege ring hier met een goed plan komt. Er moeten twee voorwaarden dui delijk worden gesteld. In de eerste plaats mag er in geen enkele vorm druk worden uitgeoefend op het be drijfsleven om op deze lening in te schrijven. Vervolgens moeten er kleine coupures van de lening be schikbaar komen, zodat iedereen met een middelmatig inkomen kan meedoen. Wij denken aan coupures van 25,De lening is een goede graadmeter voor de publieke opinie in ons land. Aan haar slagen kun nen wij afmeten hoeveel al die krij tende politici voor miljarden aan ontwikkelingshulp in wezen voor volgelingen hebben. Het is te hopen dat zij voor de meerderheid van ons volk pleiten. Wij vrezen echter voor het succes van de lening. r ij b e w i j s daf kopen! (LANDELIJKE PREMIERE) U ziet geen verhaal. Pietje doet niet dit, omdat Truus dat deed en daardoor doetEr is de werke lijkheid te zien, de naakte realiteit. Soms is de realiteit een droom. Morgen moetje zeggen: I had a drea last-night. Iedereen wil geluk kig zijn, schamen met de ander of alleen. Teveel zijn er die het niet meer kunnen. Kommunikatie-stoor- nis! Dit kan alleen veranderen als iedereen de realiteit ziet. Daar gooit het wit teatertje in, medogenloos; in de harde, koude wereld anno 1967. Er is oorlog, er is liefde, er is hon ger, er is overvloed en haat, er is discriminatie, er is goedheid. Alles ligt door elkaar. Iedereen wordt gelijk geboren, als je echter een paar uur oud bent, dan is het leven al een burger of een zielig hoopje ellende geworden. De aanklager: zien wij het leven de hoopje ellende? Teveel mensen zijn geestelijk kapot; ze leven ach ter hun t.v. en krantje. In hun fiatje of op het terrasje. De aanklager: er is oorlog, er is haat, er is liefde, er is vrede. De wereld is verder dan de voordeur of het kantoor. Als de mensen slapen, dromen ze. I'm the greatest! Dit werd door de spelers op een uitzonderlijke wijze uitgebeeld. Slapend op het toneel. Ik ben zo ongelukkig en ieder een denkt toch dat ik zo goed ge trouwd bent. Een vaste baan, lieve kindertjes Ik ben de grootste play-boy aller tijden; alle vrouwen zwichten voor mij Ik een groot geleerde. Ik een souteneur. Ik ben, ik ben Is het een droom? A real dream? Wie wil er niet gelukkig zijn; laten we allemaal een bloem in de haren steken en lief zijn voor elkaar. Ge woon aardig tegen elkaar. Iedereen lacht als de spelers werkelijk de zaal ingaan en bloemen uitdelen. Love in San Francisco; love in San Damiano. Niet iedereen kan meer lief zijn; er zijn al mensen dood. Dit was de première van iets dat je elke dag weer opnieuw kunt zien, als je het zelf wilt. De tekst kwam niet altijd volledig tot zijn recht, omdat een paar spelers en speelsters gewoon de kwaliteit niet hadden. De overgave waarmee ze echter de tekst de zaal inslingerden, vergoed de veel. Hier werd geen toneel ge speeld; maar door negentig jonge mensen werd er geleefd. Na afloop had niemand zin om te dansen; wel om te praten en na te denken. Men was niet een avondje uit geweest; men was moe. v. K. SPORT AFD. VETERANEN Zaterdag j.l. was Lottum onze gast. Deze prettig gespeelde wed strijd werd door ons verdiend ge wonnen. Linders zorgde al spoedig voor het eerste doelpunt. Tot aan de rust kwam er geen verandering in de stand. Lottum maakte na rust gelijk. Door de Jong werd het 21, waarna Linders er 31 van maakte. De gas ten verkleinden de achterstand tot 32, waarna het door de Jong 42 werd. Nog even kwam Lottum te rug, maar verder dan 43 kwamen ze niet. Zaterdag 16 aug. is BW onze gast. Aanvangsuur en opstelling zoals ge woonlijk bij café Thielen. De DIS-veteranen hebben een ge lijkspel weten te bewerkstelligen te gen SVH uit Herkenbosch. A.s. za terdag spelen ze tegen Liessel. De eerste competitiewedstrijd is voor D.I.S. 1, 2 en 3 geen goed be gin geweest, alle drie de elftallen verloren. Vooral 't eerste elftal kwam in een tijd van 8 minuten achter te staan met20. Een penal ty werd door D.I.S. niet benut. Spoe dig hierna werd het 30. Hoewel DIS na de rust 't sterkste was, werd er door slecht schieten niet gedoel punt. Lomm won verdiend met 3-0. Hopenlijk weten de DIS-mensen a.s. zondag in Kronenberg beter te richten en te schieten. Het 2e speelt tegen Geysteren 2 en de nieuwbakken van het derde trek ken naar Ysselsteyn 3. In een overvolle zaal namen za terdag j.l. maar liefst 12 teams het tegen elkaar op. Drie teams uit Se- venum speelden tegen resp. Red Stars 1, 2, 3. En verder namen onze junioren het op tegen drie teams uit Horst. De resultaten waren de volgende: Red Stars 1Seta 1 46 Red Stars 2—Set 2 1—9 Red Stars 3Seta 3 46 Red Stars 6Armada 6 73 Red Stars 7Armada 7 37 Red Stars 9Armada 8 37 Het eerste team dat de komende competitie in de tweede klasse uit komt moest het in deze vriend schappelijke wedstrijd opnemen te gen de eerste klasser Seta uit Se- venum. Hoewel de uitdagers in er varing onze spelers ver de baas wa ren konden wij hen toch een paar puntjes afhandig maken. De heren stonden verbaasd over het verge vorderde spelpeil van onze spelers. Hun beste speler had in de eerste wedstrijd tegen R. Verblakt drie sets nodig om hem te verslaan, n.l. 20-22 21-19 en 19-21. B. Hendriks verging het in de 2e wedstrijd beter: hij won van J. Munten die al in menig toernooi zo als in Horst en hier in Venray de eerste prijzen weghaalde. De inval ler W. Toonen uit het tweede team zette ook zijn beste beentje voor, in drie sets zette hij de volgende speler van de tafel. In de volgende wed strijden scoorde Hendriks en Ver blakt nog een tegenpunt. Het 2e team speelde ook tegen een hoger geklasseerd team. Ze wa ren verre de mindere van hun te genstanders. Alleen H. Houben kon een tegenpunt scoren. Ons dames-team met als inval ler H. Barents gaven aardig partij tegen de iets wat meer geroutineer de spelers van Sevenum. Tegen- puntjes scoorden H. Barents 3x en mej. Sedee lx. Dat we dit jaar een sterk junio renteam hebben, bleek wel uit het resultaat van zaterdag j.l. Met 73 werd Horst van de tafel gewezen. Voor de punten zorgden J. Verblakt 3x, Th. Verhallen 3x en voornoem den scoorden ook nog in het dubbel. Red Stars 7 moest in vele op zichten zijn meerdere in Horst 7 er kennen. Alleen F. van Stokkum stond geen enkele puntje af en wist dus de enige drie tegenpunten op zijn naam te brengen. Onze jongste deelnemers uit onze vereniging namen het tegen drie spelers op die al een jaar in de com petitie meegedraaid hadden. Het beetje routine dat deze jongens zo doende bezaten, was beslissend voor de einduitslag. Met het oog op de komende com petitie heeft de competitie-commis sie besloten om de volgende spelers in de diverse teams te laten mee spelen: Senioren: le team: H. Theuws, R. Verblakt, B. Hendriks. Res. P. Ver stappen. Deelname 2e klasse. 2e team: H. Houben, J. Manders, W. Toonen. Res. H. Cuppen. Deel name 3e klasse. 3e team: W. Verblakt, M. Sedee, E. Verbove. Res. H. van Dierendonck Deelname 4e klasse. 4e team: A. Jeuken, J. Janssen, J. Stevens. Res. H. Thijssen. Deelname 4e klasse. 5e team: H. Thijssen, W. Koenen, P. de Vries, L. Hanssen. Deelname 4e klasse. Junioren: 6e team: J. Verblakt, H. Barents, Th. Verhallen. Res. J. de Visser. Deelname Jun. A. 7e team: J. de Visser, F. v. Stok kum, P. Boumans. Res. W. v. Rooy. Deelname Jun. B. 8e team: W. v. Rooy, E. Verhaegen mej. A. Verblakt. Res. G. Philipsen. Deelname Jun. C. 9e team: G Philipsen, F. Bonants, Jos Koenen. Res. M. Cuppen. Deel name Beginnelingencompetitie. 10e team: H. Manders, G. Ouden hoven, H. v. d. Veerdonk. Res. M. Cuppen. Deelname: Beginnelingen competitie. Wij wensen alle teams veel succes toe in de komende competitie en wij hopen dat het even goed zal gaan als in het afgelopen seizoen. Uitslagen: Zaterdag (vriendschappelijke wed strijden): Heren jun.: Venray BVenlo A 03 Venray CVenlo B 011 Zondag: Dames BlerickVenray 20 Venray 2Venlo 4 15 Heren VenrayDe Dommel 01 Horst 2Venray 2 013 De wedstrijden tegen Venlo vori ge week zijn niet zo succesvol ver lopen als we gehoopt hadden. Onze junioren kregen sterkere tegenstan- ders als waarom ze gevraagd had den, terwijl de meisjes door speel stersgebrek in Venlo, helemaal niet aan bod kwamen. Het B-elftal speelde tegen het A- elftal van Venlo en ofschoon de on zen zich vurig verweerden werd de score regelmatig opgevoerd en de uitslag 30 was wel verdiend. Het C-elftal speelde een verloren wedstrijd tegen Venlo B. De uitslag 011 behoeft dan ook geen com mentaar. A.s. zaterdag gaan we met twee jongens- en een meisjeselftal naar Horst. Het zal ons daar wel wat ge makkelijker vallen om 'n doelpunt je te maken dan tegen Venlo. Maar wat de uitslag zal worden tegen de steeds betere spelende Horster ju nioren blijft toch wel een vraag teken. Afgelopen zondag zijn Dames 2 met een bijna geheel nieuw elftal van start gegaan. Deze eerste wed strijd in de competitie werd thuis tegen VHC 4 gespeeld. Zonder van tevoren enige verwachting te heb ben gekoesterd, gingen de dames toch vol goede moed het veld op. Boven verwacthing was de stand in de pauze 0-1. Het viel niet mee om in de tweede helft deze stand te houden en het werd dan ook al gauw 02 en 03. Toch lukte het de twee voorspeel sters E. Hoekstra en J. Blaauwpot er nog enkele keren tussenuit te breken. Hun moeite werd beloond met een doelpunt: 13. Venlo was en bleef echter sterker en de eind stand was dan ook 15. Ondanks deze uitslag was er voor een nieuw, niet op elkaar ingespeeld elftal, voor de eerste keer niet gek gespeeld. Het eerste dameselftal van Ven ray speelde haar eerste competitie wedstrijd tegen Blerick aldaar. Het werd de dames al gauw duidelijk, dat het elftal van Blerick stevig in haar schoenen stond. In de voorhoe de waren prachtige aanvalscombi- naties te bespeuren en de achterhoe de paste ervoor onze speelsters eni ge kans te geven. De backs stelden zich zo in het veld op, dat onze voorhoedespeelsters, wanneer zij de middellijn overschreden, steeds op offside moesten letten. Slechts een paar doorbraken zouden ons kunnen redden. Helaas mislukten deze. De druk op onze achterhoede werd steeds groter. Toch wist zij de stand tot de rust op 00 te houden. Na de pauze echter viel al gauw de eer ste goal. De achterhoede had al haar krachten verspeeld en Blerick viel nog moeilijk te stuiten. Venray mis te haar spil T. Thomassen, hoewel binnenspeelster M. Hanssen haar prachtig verving. Deze speelster trof echter in de tweede helft een onge lukje. Haar hoofd werd flink ver wond door de klap van een stick. Met tien tegen tien werd verder ge speeld. En kort daarna viel de twee de goal voor Blerick. Hierbij bleef het. Eindstand 20. Na een lange afwezigheid in de MHCV-gelederen zijn ze er nu weer: het heren senioren 2 elftal! Niets dan lof voor deze wakkere elf, die de strijd aanbonden met het struise Horst 2. Eenmaal in het veld ver knoeiden zij geen tijd en geen bal len, na vijf min. lagen er al drie in. Door een groot technisch over wicht konden de Venrayse lef met een 06 voorsprong aan de tweede helft beginnen. Nog maar liefst ze ven maal dwongen de toekomstige veteranen de bal de doellijn te pas seren ondanks verwoed slagwerk van de Horster achterhoede. Tenslotte met een stick in de knuist, een glunderend gezicht en vermoeid van het doelpunten tellen stapten zij in het volkswagenbusje en verlieten het Horster hockeyveld. Heren 1 trad <3e eerste competitie wedstrijd in het krijt tegen De Dom mel uit St. Micihelsgestel, kampioen van een 4e klasse in de vorige com petitie. Het was de heren dan ook wel bekend dat alle zeilen moesten worden bijgezet om een goed resul taat te kunnen behalen. Zij hébben een goed resultaat behaald al werd verloren. De Dommel was een tech nisch en taktisch betere ploeg, die wist hoe ze een aanval moest opzet ten en hoe hun doel afgegrendeld moest houden. De Brabanders gingen dus ver diend met twee punten naar huis. De wedstrijd stond, zoals gezegd, op een technisch hoogstaand peil en we geloven dat het jaren geleden is dat een dergelijke goede wedstrijd aan de Leunseweg gespeeld werd. Toch hadden de onzen niet behoe ven te verliezen. Na in de le helft met 10 te hebben achter gestaan (de keeper verkeek zich op een hoge bal) was het onze ploeg die na rust de toon aangaf. Een schier onop houdelijke stroom van aanvallen werd op het Dommelse doel onder nomen, maar de kansen, die er legio waren, werden niet benut. Zelfs 'n strafpush werd onbenut gelaten. Ook de Dommel kwam menigmaal tot gevaarlijke aanvallen maar onze keeper wilde zijn fout van de eerste helft goed maken en liet zich niet meer verschalken. Programma a.s. weekend: Zaterdag: Dames en heren junioren spelen diverse wedstrijden in Horst. Zie voor vertrektijden en opstellingen 't raambiljet bij Cals. Zondag: Dames: VenrayWeert 13.30 u. Civicum (Cuyk)Venray 2 14.30 u. vertrek 13.30 v.a. Henseniusplein Heren: Venray 2Civicum 12.00 u. Heren 1: vrij. P.D.V. DE ZWALUW Wedvlucht Chimay, 3 sepL jonge duiven. Jac. Boom 1 11 22; J. Bastiaans 2 7 20; M. de Bruyn 3 6 46 55; P. Willems 4 13 37; Jac. Arts 5 32 38 44 64 68; H. Verrijdt 8 65; J. Boom Zn 9 33; H. Lucassen 10; F. Schellen 12 21 43; G. Boom 14 39; L. Cooopmans 15 16; Munckhof-Poels 17 35; C. Ba rents 18 47; H. L. Willems 19 74; A. Smits 23 50 78; P. Hendriks 24 54; E. Oudenhoven 25 26 69; A. Willems 27 67; J. van Haren 28; Joop Jans sen 29; H. Peters 30 56 66; J. Jans sen V 31 61; E. Vermeulen 34 49 73 75; J. Versieyen O 36 41 60; A. de Riet 40; W. Peeters 42 58 63; A. Wij nen 45 48; J. Heiligers 51; H. Philip sen 52 57 62; M. v. Houdt Zn 53; G. Vermeulen 59 72; Chr. v. Hoof 70; G. Janssen 71; Janssen St. 76; P. Man ders 77 79; P. Bertrams 80. Chimay (oude duiven): P. Hendriks 1 13; M. v. Houdt 2; H. Philipsen 3; Jaap Hendricx 4 22 25; W. Lormans 5 9 11 12 19 28 29; Munckhof-Poels 6 18 21; Gebr. Voes- ten 7 30; P. Manders 8; G. Boom 10 14; J. Bastiaans 15; P. Bertrams 16; Chr. van Hoof 17 23; E. Oudenhoven 20; Jac. Arts 24; H. L. Willems 26; A. Loonen 27. P.D.V. DE VREDESDUIF Wedvlucht Chimay. Afstand 201 km. Aantal duiven 193. Aankomst eerste duif 9.54.02, laatste duif 10.12.56. Oude duiven: P. Janssen K 1 3 13 18 20; H. v.d. Heuvel 2 16 34; J Janssen B 4 9 17 21 40 44; J. Maas 5 14; Chr. Cuppen 6 32 35 38; P. Strijbosch 7 19 37; J. Verstegen Zn 8; Gebr. Kusters 10 27 29 31 42; Jac. Ewalts 11 12 26; H. Kleuskens 15 23 39; Fr. Vermeulen 22 24 41; H. Crooymans 25 28; J. Creemers 30; J. Kusters 33; H. Ewalts 36; P. v. d. Laar 43. Op deze wedvlucht was P. Jans sen K de gelukkige overwinnaar. Late jongen. Aankomst eerste duif 10.00.34, laatste duif 10.12.53. J. Strijbosch Zn 1 11 41 46; J. Janssen B 2 21 28 29 30 31 32 34 39 45; Gebr. Willems 3 20 24 40; G. Janssen W 4 14 25 26; Jac. Verste gen 5 43; J. Kusters 6 9 23; Gebr. Kusters 7 15; H. Crooymans 8 18 35 42 47; Jac. v. d. Laar 10 22; P. Strij bosch 12 33 49; H. Ewalts 13 44; P. Janssen K 16 17 27; J. Creemers 19; H. Bouten 36; F. Vermeulen 37; Gebr. Hermans 38; H. Peeters 48. Op deze wedvlucht ging J. Strij bosch met de eer strijken. Aan de beide koplopers onze gelukwensen. Binnenkort staan wij voor de laat ste vlucht van dit seizoen. Deze wordt, zoals andere jaren, weer ge houden vanaf Rodeschool. Voor me nige liefhebber is dit de vlucht van het jaar. Maakt dus allen een paar duiven klaar voor deze Holland- vlucht. Zoals gebruikelijk worden op deze wedvlucht weer ereprijzen vervlogen. Dus leden stelt allen een ereprijs beschikbaar, zodat wij hier een lolletjes vlucht van maken. A.s. zondagmiddag zullen 6 jon gens en meisjes een vriendschappe lijke wedstrijd spelen tegen een jeugdteam uit Venlo. Het is zowel voor ons als voor de bezoekers de eerste keer, dat er officiële wed strijden gespeeld worden. De zenu wen zullen misschien nog wel par ten spelen, doch dit geldt ook voor de tegenpartij. In ieder geval ver wachten wij een leerzame middag voor onze nieuwelingen. Deze wedstrijd begint om 2 uur en wordt gehouden in de gymzaal Beuken laan.

Peel en Maas | 1967 | | pagina 6