799.- S.V. LEUNEN RUITERSPORT BILJARTEN r Só HANDBAL lima martens Mitay DE MOLENWIEKERS verenigings drukwerk LYCEUM 64 Twee muziekcorpsen op concours Nieuwe Deurneseweg Champignons VREDES VOETTOCHT Schouwburg Bekendmaking TT TT Uitslagen zondag 10 sept.: Mol en wiekers 1America 1 01 Montagnards 2-Molenwiekers 2 30 TOP '27 3Molenwiekers 342 Het eerste elftal verspeelde beide punten aan America. Als er ooit een mogelijkheid is geweest dan mogen we gerust zeggen dat dit afgelopen zondag is geweest. Dat America vier minuten voor het einde 10 scoor de dankzij een doelpunt, was jam mer. Mannen bedenk dat als we niet op de goal schieten, er ook geen doelpunten komen. Ons 2e elftal verloor in een goe de wedstrijd eervol van Montag- .nards 2. Programma zondag 17 sept.: Molenw. comb. 1Molenw. comb. 2 aanvang 14.30 uur Molenwiekers 3RKDEV 3 12.00 u. De vrije zondag voor le en 2e elf tal zal benut worden om onderling e enoef en wedstrijd te spelen. Het 3e elftal krijgt RKDEV uit Arcen op bezoek. Indien alle spe lers zich voor de volle honderd pro cent inzetten en dat kinderachtige gedoe van 1 of meerdere spelers achterwege laten moet er toch één puntje in Venray kunnen blijven. Boetes We maken er onze spelers nog maals op attent dat de onkosten, voortvloeiend uit schorsingen etc., betaald zullen moeten worden door de veroorzaakte. Keuring De leden welke nog niet gekeurd zyn, worden verzocht voor 25 sep tember het keuringsgeld a 3.50 te betalen by de peningmeester: Beek- weg 25. De lyst van de te keuren leden hangt aan 't clublokaal. Bestuursvergadering Dinsdag 19 sept. bestuursvergade ring in het clublokaal. Afd. jeugd Molenwiekers AlLeunen Al 20 Castenray BI-Molenwiekers BI 25 Molenw. B2Ysselsteyn B2 30 Molenwiekers ClSW Cl 12 Programma zaterdag 16 sept.: Castenray AlMolenw. Al 16.00 u. Molenw. BI—DIS BI 16.00 u. Holthees BIMolenw. B2 16.00 u. Molenw. ClWanssum Cl 14.00 u. Uitslagen: Kronenberg 2Leunen 1 11 Leunen 2Kronenberg 3 130 Leunen 3Castenray 3 52 DIS 3—Leunen 4 0—3 Molenwiekers AlLeunen Al 20 Leunen BISparta BI 41 DIS BI—Leunen B2 2—1 Leunen B3Montagnards BI 23 Ysselsteyn ClLeunen Cl 03 Leunen C2Holthees Cl 13 Programma zondag 17 sept.: Leunen 1Venray 4 2.00 u. Leunen 4Leunen 2 12.00 u. EWC 3—Leunen 3 12.00 u. vertrek 11.00 uur Zaterdag 16 september: Leunen AlYsselsteyn Al 4.00 u. HRC BI—Leunen BI 4.00 u. vertrek 3.00 uur Leunen B2Merselo BI 2.30 u. Leunen B3 is vrij. Leunen ClOostrum Cl 1.30 u. Oostrum C2Leunen C2 2.00 u. vertrek 1.15 uur. Op zondag 3 sept. werden te Weert op de prachtige terreinen van het Bisschoppelijk College de kampioen schappen van de Limb. Landelijke Ruiterbond verreden. Door de afdelingen en individuele amazones en ruiters van de kring Venray werden de volgende prijzen behaald: Dressuur 8-tallen klasse zwaar: Meerlo 4e prijs. Dressuur 8 tallen klasse middel: Wanssum 3e, Ysselsteyn 5e en Leu nen 10e. Dressuur 8 tallen klasse licht: Venray 3e. Dressuur 4 tallen klasse licht: Meerlo 4e. Indiv. dressuur klasse middel: J. Willems Meerlo 2e; J. Custers, Meer lo 4e. Ind. dressuur klasse Licht II: J. Gielen, Wanssum 4e. Ind. dressuur klasse Licht I: A. Poels Ysselsteyn 6e; J. Claessen, Leunen 7e. Springen klasse B: H. Claessens, Leunen 11e. Springen klasse licht: G. Camps, Meerlo 2e; J. Bovee, Meerlo 5e; J. Custers, Meerlo 7e, W. v. Dijck, Ven ray 9e. Springen klasse middel: J. Bovee, Meerlo 3e. Springen klasse zwaar: J. Bovee, Meerlo 3e, H. Arts, Meerlo 9e. van den munckhof nv Woensdag 6 sept. vertrokken de Venrayse driebanders naar Helmond om de wisselbeker die ze voor en kele weken terug door een 10-2 overwinning wonnen, nu opnieuw te gaan verdedigen. De belangstelling was zeer groot, evenals de spanning want na 2 partijen was de stand 2-2. Na vier partijen was het 4-4 en na de 6e en laatste partij 6-6 zodat de Venrayers de wisselbeker definitief wonnen. De heer Kuypers overhandigde de beker aan de Venrayse nestor de heer Th. Kessels, gepaard gaande met ene dankwoord tot de Venrayse biljarters voor de betoonde sporti viteit en hij zei te hopen dat deze wedstrijden in het komende seizoen niet op de agenda zullen ontbreken. De heer H. Volleberg dankte de schenker van de wisselbeker en bood tevens een nieuwe beker aan die in het komende seizoen ingezet zal worden. Uit onderstaande uitslagen blijkt dat H. Jacobs een goede partij ge speeld heeft met een gem. van 0.44, evenals J. Lucassen die met een prachtig gemiddelde van 0.60 uit de bus kwam. Uitslagen: brt VerspagetJ. Lucassen 1820 33 v. d. HorstH. Volleberg 1320 45 VlemmingsTh. Kessels 1820 47 v. d. BergH. Jacobs 2013 29 BoersJ. v. Loon 2019 65 KuypersH. Janssen 2013 65 Ook in de wedstrijd tegen het in middels geroutineerde Wittenhorst- team hadden onze dames nog veel te kort. Weliswaar was het veldspel al een stuk beter als de vorige week, doch de afwerking van iedere aan val liet te wensen over. Ons team beschikt jammer genoeg nog niet over schutters, die een aanval kun nen afwerken. Wittenhorst, dat niet meer in de aanval is geweest als Hera wist niettemin elf maal het net te vinden, ondanks goed keepers werk van Lenie. Hera kwam slechts eenmaal tot een winstpunt door Wil lie van Zwol. die in de allerlaatste minuut het door de keepster verlaten doel niet meer kon missen. Met speciale aandacht voor het doelschieten op de komende trainin gen verwachten wij binnenkort ook andere verslagen te kunnen bren gen. Het herenteam is er t.o.v. vorig jaar wel op vooruit gegaan. Het be gin van de wedstrijd was hoopge vend. Na een 02 voorsprong werd de ruststand 43. Er zat nog alles in. Maar ook ditmaal bleek de eer ste helft onze sterkste te zijn ge weest, want door gebrek aan kon- sentratie of was het gebrek aan konditie? vielen er in de tweede helft gaten in de anders zo hechte verdediging. Al met al was het een sportieve en hoopgevende wedstrijd. Einduit slag: 13—8. Programma: Dames BreeHera 12.00 uur Heren BreeHera 13.00 uur Vertrektijd: dames 11.00 uur; he ren 12.00 uur. Vrijdag j.l. speelde Lyceum 1 een oefenwedstrijd tegen VSW uit Weert. Over het geheel genomen was het een matige wedstrijd. In de eerste twee sets stuitte het eerste team niet op veel tegenstand. VSW bleef aanvallend en verdedigend de mindere. In de derde set veranderde dat echter. Een sterk aanvallend VSW gaf het Lyceum-blok, dat ove rigens nog niet zo best fungeerde, geen schijn van kans. Toen Lyceum 1 zelf probeerde de gasten met aan vallend spel onder de knie te krij gen, bleek het blok van de tegen partij „waterdicht" te zijn. VSW won deze set dan ook verdiend. Over de laatste set valt niet veel te vermelden. Lyceum werd aanval lend gevaarlijker. Er werden bij VSW nogal wat technische fouten gemaakt en daar wist Lyceum 1 wel van te profiteren. Een 31 overwin ning dus. S. R. 65 - VENRAY Soos is normaal geopend. Nieuwe leden zijn tot 1 oktober vrijgesteld van kontributie. Opgave in de soos. Dinsdag en woensdag resp. voor jongens en meisjes. 1 okt.: internationale jongerendag met o.a. André van Duin, Miel Cools, Tims Kwartet. Nadere gege vens in de soos. PATRONAAT Het seizoen 19671968 wordt voor Venrays patronaat geopend op vrij dag 21 september. Nieuwe leden kunnen zich aanmelden vanaf 19.00 uur in het patronaatsgebouw. Ook nieuwe leden voor de drumband kunnen zich aanmelden. Zondag 17 september a.s. zullen twee Venrayse muziekcorpsen deel nemen aan het Bondsconcours in Blerick. De Kon. Harmonie Euterpe zal uitkomen in de afd. Uitmuntendheid voor harmonieën, fanfare St. Jan uit Merselo in dezelfde afdeling voor de fanfares. Het tijdstip waarop fanfare St. Jan optreedt is om 15.30 uur. Als verplicht nummer brengt deze fan fare o.l.v. de heer M. Arts de con cert ouverture van Johan Palla, ter wijl ze als keuze werken ten gehore brengt: A Rustic Holiday van Rim- mer en Rondo festivo van K. van Dijck. Koninklijke Harmonie Euterpe treedt op om 16.50 uur en brengt o.l.v. de heer P. J. Steyvers als ver plicht werk het Jubiloso con Alle- grezza van J. de Klerk en als keu- zewerken Second Suite van G. Holst en A Foster Ouverture van G. Boe- dijn. Om rond 19.00 verwachten beide korpsen de uitslag van hun optre den. Deze uitslag zal door middel van een extra bulletin bekend ge maakt worden aan het bureau van dit blad. Beide korpsen hebben wel nog een handicap. De Kon. Harmonie Euter pe is door een val van het steiger een tuba-speler kwijt geworden, terwijl de Merselose fanfare haar eerste piston-blazer kwijt is, die in het ziekenhuis moest worden opge nomen voor een operatie. Beiden liggen broederlijk op een kamer, maar beide korpsen zijn er wel wat door gedupeerd. Beide korpsen houden ook nog 'n generale repetitie. Kon. Harmonie Euterpe speelt zaterdagavond in de schouwburgzaal haar nummers en belangstellenden kunnen rustig eens komen horen tot welke prestaties dit korps thans gekomen is. Die avond begint om half acht. Fanfare St. Jan speelt ook als ge nerale repetitie alle werken en zal dat eveneens doen op zaterdag avond. Bij goed weer is ze te beluis teren op de kiosk in Merselo, maar is het weer wat slecht dan in zaal Arts. De toegang tot beide repeties is vrij. Ingenieursbureau van Kleef be steedde dinsdag de reconstructie en verbreding aan van de Deurnese weg. De begroting was 2.488.000, doch de werkelijke cijfers lagen op lager niveau. Hieronder een over zicht van de inschrijvingen: Hermens, St. Anthonis 2.475.000,- v. Kessel, Geldermalsen 2.394.000,- v.d. Marei, Hoofddorp 2.308.000,- Huberts, Nijmegen 2.270.000,- Haukes, Kekerdom 2.223.000,- NBM Zaandam, Den Haag 2.223.000,- v. Engelen, Nijmegen 2.185.000,- Peeters en Mey, Nijmegen 2.175.000,- Heymans, Panningen 2.169.000,- Bossink, Leende 2.126.000,- Brab. Wegenb. Geldrop 2.125.000,- Offringa, Vugt 2.114.000,- Ruf-Oldenzaal, Tilburg 2.103.000,- Kempen, Mierlo 2.100.000,- Rasenberg, Breda 2.080.000,- Wegenbouw Eindhoven 2.014.000,- v. Lee, Veghel 1.999.000,- Schapers, Raamsdonk 1.962.000,- De Bont, Eindhoven 1.908.000,- Vissers, Drunen 1.818.900,- De gunning is aangehouden. Het is nog niet bekend wanneer men met de werkzaamheden kan begin nen. DE PADDESTOEL VOLVARIA IN CULTUUR Op het Proefstation voor de cham pignoncultuur in Horst, zijn de on derzoekers er in geslaagd, een uit de tropen afkomstige eetbare padde stoel in cultuur te brengen. Deze eetbare paddestoel is reeds in grote delen van Zuid-Oost-Azië bekend. In Indonesië b.v. wordt hij de „dja- moerpadi" of rijstpaddestoel ge noemd. De Ltijnse naam is Volva- riella volvacea. In West-Europa zal hij op de markt gebracht worden onder de naam VOLVARIA. Hij wordt ge kweekt bij ongeveer 30°C en groeit twee a driemaal zo snel als de cham pignon. Smaak en aroma zijn iets sterker. Het is de bedoeling van het Proefstation dat, door het telen van de Volvaria, en in de toekomst van andere paddestoel-soorten, het sor timent van de Nederlandse commer ciële cultuur wordt verruimd. Ter opening van de Vredesweek, welke in alle kerken van alle kerk genootschappen gehouden wordt van 8 tot en met 15 okt organiseert de Jongeren Beweging Meerlo in sa menwerking met de Pax Christi werkgroep Noord-Limburg afd. Venray een vredesvoettocht met als gespreksthema: „Geen spreiding van kernwapens, wel spreiding van wel vaart." De tocht begint 'smorgens om 10 uur bij 't Brugeind te Meerlo waar de kapittels worden ingedeeld en de algemene gespreksleider een kleine inleiding houdt. De voettocht gaat naar de Vredeskerk te Venray, al waar een H. Eucharistieviering ge houden wordt. De inschrijving van deze Vredes- voettocht staat open voor iedereen die ouder is dan 16 jaar en kan ge- sciheden bij de heer René Poels, Mgr. Jenneskensstraat 12 te Meerlo tel. 04789-376. Het inschrijfgeld be draagt 1.50. Deelnemers krijgen de Vredeskrant toegezonden. Op dat zelfde adres zijn alle inlichtingen verkrijgbaar over de Vredes-voet tocht. DJOLIBA OPENDE HET SCHOUWBURGSEIZOEN De opvoering van de neger-musi cal Djoliba heeft 't tweede schouw burgseizoen geopend in ons dier baar Venray. Een schouwburgsei zoen, dat als de voortekenen niet bedriegen, nog succesvoller zal zijn dan het vorig jaar. Men begint de smaak te pakken te krijgen. En Djoliba was een ouverture, die er zijn mocht, in meer dan een opzicht. Guinese dansers en danseressen hebben een uitverkochte schouw burg iets getoond van de sagen en legenden in hun land, in een werve lend spel van muziek,-dans en zang, waarbij vooral Kouyate Sory Kan dia opviel, wiens heldentenor het toch niet onbelangrijke klankvolume van het Guinese orkest ver over stemde. In dat spel hebben de me rendeels zeer jonge Guineeërs ge toond te beschikken over een tem perament, muzikaliteit, lenigheid en ritme, dat de bezoekers soms te veel werd om te luisteren en te kijken. De musical liet ons de geschiede nis zien van het Afrikaanse dorp Tombicoundo en de grote rivier de Niger, die de inboorlingen kennen onder de naam Djoliba. Het eerste gedeelte, waarin verteld wordt over het monster van de bron, in de oer tijd van dit dorp, gaf het ensemble zijn volledige kansen, o.m. in de dansen en in het uitbeelden van de folklorische gebruiken. Kansen, die in het tweede gedeelte van deze mu sical als de meer moderne tijd van het dorp wordt uitgebeeld niet zo tot hun recht kwamen, ook al omdat o.i. hier te veel westerse invloeden merkbaar waren. Maar dat verhinderde niet dat het geheel een festijn van muziek en dans ge worden is, dat men niet graag ge mist zou hebben. Men heeft iets mo gen beleven van de rijkdom van de Afrikaanse volkscultuur en vele fraaie dingen mogen bekijken en beluisteren. Een bijna ovationeel ap plaus toonde aan dat directie een goede keus gemaakt had en dat Djo liba nog veel goeds voorspelt voor het verdere schouwburg-seizoen. Burgemeester en wethouders van Venray brengen ter openbare ken nis dat zij in verband met de te hou den wielerronde op zondag 17 sept. 1967 te organiseren door het Bestuur van de afd. van het Nederlandsche Roode Kruis, hebben besloten: voor zondag 17 september 1967 van 12 tot 18 uur, of zoveel korter of langer als de omstandigheden vereisen, door plaatsing van borden 11 van bijlage II van het Reglement Ver keersregels en Verkeerstekens te sluiten in beide richtingen voor alle verkeer, behalve voetgangers: 1. de Hofstraat, voor wat betreft 't gedeelte tussen de Julianasingel en de Grote Markt; 2. de Poststraat; 3. de Patersstraat; 4. de Henseniusstraat; 5. de Langstraat, voor wat betreft het gedeelte tussen de Paters- laan en de Henseniusstraat; 6. de Eindstraat, voor wat betreft het gedeelte tussen de Bonte koestraat en de Marktstraat; 7. de Hoenderstraat, voor wat be treft het gedeelte tussen de Schoolstraat en de Deken Thie- lenstraat; en 8. de Jan Hensenstraat. Venray, 13 september 1967 Burgemeester en wethouders voor noemd, Mr. M. M. L. G. M. CUSTERS, burgemeester H. P. L. VORST, secretaris PHILIPS TV - Uitstekende Philips super-ontvanger met vele auto matische functies. Beeldbuis: 59 cm. Scherpencon- trastrijk beeld. Natuurgetrouw geluid. Uitgevoerd in teak f819.- In donker of naturel. Zie de allernieuwste modellen uit de Philips-serie. Volop technische kwaliteit, - dus puur genieten van een contrastrijk,helder beeld en een magnifiek geluid. Koop een Philips om zijn fraaie model, bijzonder lage prijs en de geweldige service. Scherp genuanceerd, glashelder en toch fluweelzacht beeld waar u met plezier naar kijkt. O Bijzonder krachtige, natuurgetrouwe ge luidsweergave door toepassing van speciale luidsprekers. O Door toepassing van moderne materia len en fraaie houtsoorten hebben alle toe stellen een moderne vormgeving. O De bediening is zeer eenvoudig doordat een groot aantal functies automatisch wordt ver richt. O De naam Philips garandeert u uitste kende kwaliteit en jarenlange service. 1 telefoon 2389 schoolstraat 30

Peel en Maas | 1967 | | pagina 10