Kerkelijke Diensten 18 METAALBEWERKINGSVAKLIEDEN van 27 aug. tot en met 2 sept. nieum cccktailfikoqkamma PAROCHIEKERK VENRAY Priester van de week: Kapelaan Driessen Grote Markt 5 - Tel. 1882 Zondag: 15e zondag na Pinksteren. 7.00 A. Hanen; 8.00 Jan Antoon Wis- mans; 9.30 Hoogmis voor de paro chie; 11.00 Herman Jans-Beken: 18.00 overl. fam. Janssen-Huibers. Maandag: 7.30 Helena Hanraets 8.15 fam. Thomassen-Cremers; 9.0Ó Wed. Willems v.w. buurt; 19.00 An na van Es v.w. buurt. Dinsdag: 7.30 Wed. Verriet-Beyer: 8.15 Harry Oudenhoven; 9.00 Helena Hanraets; 19.00 Anna van Es v.w. buurt. Woensdag: 7.30 Helena Hanraets: 8.15 Anna van Es v.w. buurt; 9.00 Mevr. Odenhoven-S winkels; 19.00 overl. fam. Hanssen-Verhofstad. Donderdag: 7.30 W. Verstraaten 8.15 Helena Hanraets; 9.00 Paul Burgman. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand. 7.30 best. jrd. Helena Gou- mans-Peters; 8.15 Maria Voermans- Janssen; 11.30 fam. Thomassen- Creemers; 19.00 Helena Hanraets. Zaterdag: 7.30 gest. jgt. P. Wil- lemsen-van Dijck; 8.15 Jan Vollen- bergh; 9.00 Paul Burgman v.w. buurtver. St. Jozef; 19.00 P. Hanen biechten van 18.0019.00 uur. Mededelingen: Zaterdag 2 september a.s. zullen we in onze kerk de nieuwe paro chiebundel gaan gebruiken. In de avondmis en de Mis van 11.00 uur zal uit deze bundel gezon gen worden. En wel de liederen Loof de Heer blz. 244 en Zingt voor de Heer blz. 271. Verder zullen vanaf 2 september de antwoorden voor de prefatie ge bruikt worden zoals ze in de nieuwe bundels staan: Dit geldt voor alle missen als volgt: De Heer zij met U En met Uw Geest. Verheft Uw hart Wij zijn met ons hart bij de Heer. Brengen wij dank aan de Heer on ze God Hij is onze dankbaarheid waardig. Naast de bundels die door de pa rochianen zijn gekocht heeft de Kerk ook een aantal bundels aan geschaft die in de bank worden ge legd voor degenen die er geen heb ben, of vergeten hebben. Wij zou den op 27 augustus dus komende zondag graag een extra bijdrage op de kollekteschaal willen vragen voor de bestrijding van de hoge kos ten van dit boek. Akolieten- en misdienaarsiyst van 27 aug. t.m. 2 sept. Zondag 27 aug.: 7 uur J. v. Ham en J. Bollen; 8 uur Tonnie Broers en Albert Stevens; 9.30 L. Bexkens, J. Ebberink, L. Manders en M. Man dors; 11 uur P. Thielen en M. Jans sen; 18 uur Martin Cuppen en Willy Janssen. Maandag, dinsdag, woensdag: 7.30 Adje Verbeek en Jos Laurensse; 8.15 Tonnie Pelzer en Jos Thielen; 19.00 Jan Ruyten en Hans Kooien. Donderdag, vrijdag, zaterdag: 7.30 Martin Spee en Huub Janssen; 8.15 Johny van Gestel en Louis Wijnho ven; 19 uur Huub Gooren en Geert Kengen (behalve donderdag). Vrijdag: ziekencommunie om 7 u. Geert Cox en Twan Oudenhoven. Vrijdag om 11.30 Peter Gerrats en Pieter Janssen. Zaterdag om 9 uur Jac. Laurensse en Tonnie Janssen. PAROCHIE PATERSKERK Pater van de week: Pastoor Tel. 1973 Zondag: 15e zondag na Pinksteren. H. Missen 7.30 9.00 11.45; Hoogmis 10.15; 18.00 avondmis. Vrijdag: eerste vrijdag. 7.45 H. Mis voor alle schoolkinderen; 10 uur pl. H. Mis waaronder huwelijkssluiting van het bruidspaar Ewals-Janssen; 19 uur avondmis om Gods zegen te vragen over de gezinnen van de pa rochie. Zaterdag: 8.30 gezongen H. Mis overl. ouders v. d. Beuken-Peters; om 5 uur en om 6 uur en na de avondmis tot 8 uur gelegenheid om het Sacrament der biecht te ontvan gen; 18.30 avondmis als zondagsvie ring. Mededelingen: I. Zondag 27 aug. a.s. komt Zuster Anna, werkend in de Missie van Nieuw Guinea, uw hulp vragen voor de missie van Nieuw-Guinea. Steunt U haar goed, ze verdient het. 2. A.s. zondag 27 aug. is er voor de laatste maal gelegenheid om van het oxaal gebruik te maken, daarna is het gesloten. Misintenties Zaterdag: 18.30 Karei Hendriks D.O. Zondag: 7.30 overl. leden Fran ciscaanse Missiebond; 9.00 Gerrit Koppes; 10.15 jgt Jan van Meyel; 11.45 Jozef v. d. Heuvel; 18 uur voor de parochie. Maandag: 7.45 Mathilda Wasscher; 8.30 genezing van een zieke; 19 uur overl. ouders Vermeulen Li na en voor Martien. Dinsdag: 7.45 voor genezing van een zieke; 8.30 Maria Emonts- Geurts; 19 uur zekere intentie. Woensdag: 7.45 overl. moeder; 8.30 zekere intentie; 19 uur Karei Hen driks D.O. Donderdag: 7.45 zekere intentie 8.30 Selida Virginia Rojer; 19 uur Jacobus Dinjens. Vrijdag: 7.45 zekere intentie (J.) 8.30 voor overledene; 10 uur huwe lijksmis; 19 uur overl. ouders Phi- lipsen-Linders. Zaterdag: 7.45 Jan en Willem Claessens; 8.30 gez. H. Mis overl. ouders v. d. Beuken-Peters. Donderdag 6 uur en na de avond mis gelegenheid om het Sacrament der Biecht te ontvangen. Dienbeurten Akolieten Zaterdag: 18.30 Peter Wijnands en Victor Pop. Zondag: 7.30 Jan Meesters en Henk Arts; 9.00 Paul Pop en Lex Faessen; 11.45 Ant. Claassens en P. Philipsen. VREDESKERK VENRAY Zaterdag: 19.00 avondmis voor overl. Wim van Gastel. Deze avondmis geld ook voor het vervullen van de zondagsplicht. Zondag: 15e zondag na Pinksteren. 7.30 leesmis voor overl. fam. Min- Vermeulen; 9.00 leesmis voor overl, ouders Crijnen-Janssen; 10 uur hoogmis voor alle parochianen; 11.30 leesmis voor overl. Sjeng Janssen. Geen avondmis. Maandag: 8.00 leesmis voor zegen in een huisgezin; 19.00 avondmis voor overl. M. Jeuken, echtgenote en kinderen. Dinsdag: 8.00 leesmis voor overl. ouders Jeuken-van Osch; 19.00 avondmis voor overl. Theo Siebers en moeder. Woensdag: 8.00 leesmis voor overl. Gerardus Verstegen; 19.00 avondmis voor Willy Hilgers. Donderdag: 8.00 leesmis voor overl. fam. v. d. Scftaal; 19.00 uur avondmis voor overl. Frans Sijbers. Vrijdag: Eerste vrijdag van de maand, bijzonder togeewijd aan de verering van het H. Hart. 8.00 lees mis voor overl. Cato Janssen. In deze H. Mis worden alle schoolkin deren verwacht; 19.00 avondmis voor overl. fam. Thielen-Hendriks. Zaterdag: 8.00 leesmis voor overl. Bertus Hendriks (Bouwvakarbei dersbond); 19.00 avondmis voor overl. Peter Oomens. Misdienaa rsl ij st van 27 aug. tot 2 sept. Zondag: 7.30 B. Arts en W. Frans- sen; 9.00 N. Philipsen en P. Peeters; 10.00 T. van Toor, T. Peeters, R. Jans; 11.30 B. Philipsen, H. Rijbroek. De week: 8.00 L. Simons, G. Swin- kels; 19.00 H. Janssen, H. Linders. Zaterdag BOEKJES 11.00: H. Rij broek, H. Janssen, J. Janssen, W. Voss, H. Linders, G. Swinkels. Misdienaars, jullie kunnen in de sacristie nog enkele mededelingen vinden. HERVORMDE GEMEENTE Zondag begint de dienst voor de Protestanten in de Veltumse kapel om negen uur. Predikant is de Wel- eerw. Heer Keers. Dan is er om half elf weer dienst in de Hervormde Kerk aan de Maas weg in Blitterswijck, waar de Heer Keers eveneens voorgaat. Zaterdagavond 19 uur H. Mis voor Joh. Wilh. Camps. Zondag: 15e zondag na Pinksteren. 30 Reiner Oehmen; 10 uur Hoog mis voor de levende en overleden leden van de Boerenleenbank. Maandag: 7.30 Martinus Reijnders en Petr. Kleuskens-Verheijen. Dinsdag: 7.30 Maria Muyres-Du- pont. Woensdag: 8.45 overl. fam. Mar tens en Maas. Donderdag: 7.30 gest. leesmis ter ere van O.L. Vrouw Behoudenis der Kranken. Vrijdag: eerste vrijdag. 7.30 gest. gez. jrd. overl. fam. van Rens-Lit- jens. Zaterdag: 7.30 Johannes Verhaag; 19.00 avondmis overl. fam. Janssen. •PAROCHIE CASTENRAY Zaterdag: 19.00 leesmis overl. ouders Wismans-Strijbos. Zondag: 15e zondag na Pinksteren. 7.30 leesmis gest. voor weldoeners van kerk; 10 uur hoogmis voor de parochie. N.B. Tijdens de kermis is de mis viering om 10 uur. Komt u dan ook meedoen? Maandag: 10 u. gest. gez. jrd. Pe tra Friesen. Dinsdag: 10 u. gest. gez. jrd. Mart. Dinghs en A. G. Cox. Woensdag: 10 u. Gezinsmis tot int. van hen die offeren. Donderdag: 7.30 4e zes wekend. Joh. Donders. Vrhijdag: 1ste vrijdag toegewijd aan het Goddelijk Hart. 7.93 gest. H. Mis t.e.v. H. Hart; 20.00 6e gez. zes- wekendienst Maria H. Heidens, Schouten. Zaterdag: 7.30 leesmis ter ere van O.L. Vrouw van Altijddurende Bij stand tot intentie van hen die hier voor offerden. Biechtgelegenheid: 18.3019.00 uur; om 19.00 avondmis e fabriek van moderne celstofartikelen Onze produktiewerkgroepen kunnen versterkt worden met die daarmede een passende funktie kunnen verwerven in het produktieapparaat voor Moderne Celstofartikelen. Naast de normale machinebesturing zullen deze metaalvaklieden namens de groep; e kontakten onderhouden met de technische dienst en de insteldienst; zelf storingen verhelpen en machines instellen o via greeps- en commissiebesprekingen voorstellen doen tot verbetering op technisch gebied. Vereist: diploma L.T.S.; minimum leeftijd 18 jaar; ploegendienst Belangstellenden kunnen kennis nemen van de werkomstandigheden. Er is voldoende gelegenheid om zich in te werken. Aanvullende trainingen worden gegeven. U kunt dagelijks terecht bij de afdeling Personeel van de N.V. Papierfabriek Gennep te Gennep (tel. 08851-1644). als zondagsmis. Kerkpoets: Miep Emonts en Truus Kuypers. Misdienaars: G. Gooren-G. Dinghs W. Dinghs-J. Classens. Akolieten: Jef Rambags, J. Strij- bosch, H. Vissers. Zondag: 15e zondag na Pinksteren. Om 7.30 leesmis voor de parochie; uur hoogmis voor Jacques Ver vuurt vanwege de parochie; om 10.30 leesmis tot zekere intentie. Maandag: 7.30 leesmis voor Theo dora Martens-Heesen. Dinsdag: 7.30 leesmis voor Mathijs Lit j ens. Woensdag: 7.30 leesmis tot zekere intentie. Donderdag: 7.30 gesticht jaargetij de voor Lambert Willems en echt genote. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand, 's morgens 7.30 leesmis voor Gerard Willemse; 's avonds om 8 u. gezognen dienst ter ere van het H. Hart, gest. jaargetijde voor Peter Joh. van Rens en echtgenote Ger- truda Litjens. Zaterdagmorgen geen H. Mis; avonds om 7 uur leesmis voor An toon Voermans. Akolietenzaterdagavond Bert Smedts en Jac. Koenen. Zondag: 7.30 Bert van Hees en Frans Voermans; 9 uur M. Janssen, H. Baltussen, W. Cornelissen en Jan Voermans; 10.30 Tonny en Theo Cornelissen. PAROCHIE YSSELSTEYN Zondag: 15e zondag na Pinksteren. uur leesmis voor de parochie; :.30 leesmis voor de fam. v. Schijn- del-Thijssen; 10 uur Hoogmis voor Gerardus Janssen. Maandag: 8 uur leesmis voor de overl. fam. Lemmen-Heldens. Dinsdag: 8 uur leesmis v. Hendri- kus van de Ven. Woensdag: 8 uur leesmis uit dank baarheid v. d. fam. Hubers-Spreeu- wenberg. Donderdag: 7 uur avondmis: lees mis uit dankbaarheid v. d. fam. Wismans-Philipsen. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand. 8 uur leesmis uit dankbaar heid voor de familie van Asten- Geelen. Zaterdag: 8 uur geen Mis; 11 uur pl. huwelijksmis voor het bruids paar van Ham-van Bakel; 19.30 lsm. voor Victor Luyten. PAROCHIEKERK MERSELO Zondag: 15e zondag na Pinksteren. 7.30 leesmis voor de parochie; 10 u. Hoogmis tot int. van fam. Flinsen- berg-Gooren; 11.30 gest. lsm. ter ere van St. Jan. Maandag: 7.30 leesmis voor Petrus Pubben. Dinsdag: 7.30 gez. H. Mis voor Johannes Janssen, echtgenote en zoon Piet. Woensdag: 7.30 gez. H. Mis voor overl. fam. Ewals-van Enckevort. Donderdag: 7.30 gest. jgt. voor Jo hannes Nooyen en overl. kinderen. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand. 8.30 gez. H. Mis ter ere van het H. Hart voor hen die geofferd hebben, verzorgd door schoolkinde ren. Zaterdag: Priesterzaterdag. 7.30 u. gest. jgt. voor Antonius Poels en Maria van Helden; 19.30 avondmis tot dankzegging ter ere van O.L. Vrouw (Poels-Hendrix). Biechtgele genheid: dagelijks na H. Mis en za- terdagaavond voor en na avondmis. Zondag 3 september in alle H. Missen kollekte voor missionaris. RECTORAAT VREDEPEEL Zondag: 15e zondag na Pinksteren. 7.45 vroegmis voor de zielerust van overledenen (Horst); 10 uur hoogmis tot int. van leden Veeverzekering. Door de week H. Mis om 7.45 uur. Maandag: v. d. zielerust van C. Kusters. Dinsdag: tot bijz. intentie. Woensdag: v. d. overl. van de fa milie Loenen-Cruijsen. Donderdag: v. d. zielerust van C. Kusters. Vrijdag: eerste vrijdag, 's morgens geen H. Mis; 20.00 gez. avondmis ter ere van het H. Hart voor de zie lerust van een overledene. Zaterdag: eerste zaterdag, gewijd aan het Onbevlekt Hart van Maria, priester-zaterdag: tot int. van fam. Hertsig. Biechtgelegenheid: dagelijks vóór H. Mis; zaterdag 20-21 uur. RECTORAAT HEIDE Zondag: 15e zondag na Pinksteren. 7.30 leesmis uit dankbaarheid 'tot int. van familie Swinkels-Litjens; 10 uur Hoogmis voor het rectoraat. Akolieten: Martien Stevens en Ton ny Derikx. Misdienaars van de week: Jan en Peter Michels. Vandaag kerkdeurkollekte t.b.v. het ziekentriduum. Zeer aanbevolen. Maandag: 7.30 leesmis voor Leo nard Giezen en Jeanne Swinkels. Dinsdag: 7.30 leesmis voor Marti nus Ewals en Wilhelmina Leijssen. Woensdag: 7.30 leesmis voor Pe trus Mathijs Janssen. Donderdag: 7.30 leesmis voor Ma ria Elbers-Manders. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand. 7.30 leesmis tot bijz. inten tie; 7.45 Avondmis voor Jean en Theo Camps. Zaterdag: 7.30 leesmis uit dank baarheid. Biechtgelegenheid van 7-8 uur; 8 uur Avondmis voor het rec toraat. Kerkpoetsen: Truus en Gerrie Gielens. RECTORAAT VEULEN Zondag: 15e zondag na Pinksteren. 7.30 leesmis voor de parochie; 10 u. Hoogmis overl. fam. Tacken-Geelen. Maandag: 8 uur leesmis uit dank baarheid fam. Reintjes. Dinsdag: 8 uur Hoogmis jgt. z. Martinus van Staveren. Woensdag: 8 uur leesmis voor zal. Sj. Burgers. Donderdag: 8 uur leesmis zal. Jac. Geurts en Wilh. Croymans. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand, toegewijd aan het H. Hart van Jezus; 8 uur leesmis uit dank baarheid H. H. Zaterdag: Priesterzaterdag. 8 uur bijz. int. voor priesterroepingen 's avonds om 20.00 uur jgt. voor zal. Drini van Rijswijck. Kerkpoetsen: Jo Bovee en Riek Geurts. Akolieten voor 27 aug. Gerard v. Staveren, Harry Drabbels en Cor Janssen. RECTORAAT SMAKT Zondag: 15e zondag na Pinksteren. 6.15 H. Mis; 7.30 H. Mis voor Jose- phien Asselbergs; Kapel: 9 uur H. Mis voor Hubertus Weys; 10 uur Hoogmis voor overl. van de fam. Basten-van Ass. Maandag: 7.30 H. Mis. Dinsdag: 7.30 H. Mis uit dank baarheid. Woensdag: 7.30 H. Mis ter ere van de H. Jozef. SCHOUWBURGNIEUWS noodzakelijk door uitverkochte cocktailserie 1967-1968 Men heeft de vlag niet uitgehan gen aan Venrays schouwburg, maar er is alle reden toe. Want hoewel over een maand pas de cocktail serie gaat lopen, is ze volledig uit verkocht. Er zijn mensen, die ge zegd hebben, ja dat eerste jaar dan gaan er een hoop uit nieuwsgierig heid naar die nieuwe schouwburg, maar wacht maar eens tot het nieuwtje er af isWelnu, het nieuwtje is er af en het resultaat is dat men nu al meer abonnementen verkocht heeft dan vorig jaar op al le series en dat de cocktailserie uit verkocht is. M'n liefje wat wil je nog meer Ook de toneelserie loopt prima, zeker na de aankondiging dat het Wiener Burgtheater als vijfde voor stelling in de serie is opgenomen. Datzelfde geldt ook voor de mu ziekserie, waarin het negerballet Djoliba is opgenomen. Dat gezel schap treedt thans op in Amsterdam en wordt door de pers zonder uit zondering een zeer bijzonder ensem ble genoemd en beslist niet omdat de daarin optredende meisjes oben- ohne dansen, maar omdat zij een fascinerende uitvoering brengen. Trouwens de muziekserie biedt an dere hoogtepunten, zoals het eerste concert, waarin de Bulgaarse violis te, Milanova, prijs winnares van het concours Elisabeth, het beroemde vioolconcert van Mendelssohn zal brengen. Een soliste van de eerste categorie, die dit jaar optreedt in alle grote steden, maar ook in Ven- ray te beluisteren zal zijn. Voor de muziekserie heeft men thans een extra orkestkamer ge bouwd op het toneel, die er voor zorgt dat de muziek heel wat beter gaat klinken. Vakmensen waren aangenaam verrast over de nieuwe accoustiek, die met deze kamer is bereikta en zowel voor muziek als voor het gesproken woord van groot belang is. Maar intussen zit men nu met het probleem dat de cocktailserie uit verkocht is. Geen nood, want de di rectie is er in geslaagd een nieuwe serie samengesteld te krijgen, de zgn. Cocktail B serie, die degenen, die teleurgesteld moesten worden voor de A serie toch ook weer ge notvolle avonden in het vooruitzicht stelt. Met enige reserve voor de da- Voor alle reparaties la. MARTENS Schoolstraat 30 TeL 2889 Donderdag: 7.30 H. Mis. Vrijdag: le vrijdag van de maand. 7.30 H. Mis; 11.30 gez. H. Mis voor Maria Asselberghs-Keursten. Zaterdag: 7.30 H. Mis; 's avonds om 7 uur H. Mis tot int. van fam. van Heumen-Gerrits. ta zal deze nieuwe serie er als volgt uitzien: Dinsdag 26 september Hoofdstad operette met Wiener Blut, een ope rette uitvoering met een internatio nale bezetting. Woensdag 25 oktober Zuid Nederlandse Opera met Das Land des Lachelns van Franz Lehar. In het stadstheater in Eindhoven moest de Zuid Nederlandse Opera 5 keer terug komen om een voor stelling te geven, wel een bewijs van de kwaliteit. Woensdag 22 november komt Syl vian Poons hier zijn jubileumvoor stelling geven van de Joodse klucht: Getrouwd of niet Deze voorstelling loopt thans in Amsterdam en veroorzaakt iedere avond opnieuw lachbuien tot en met. Deze voorstelling belooft een van de hoogtepunten te worden van deze serie. Een serie, die trouwens nog andere hoogtepunten kent na melijk in mei een opvoering van Die Czardasfürstin van Emmerich Kal- mann van niet minder dat het Wie ner Solisten Ensemble. Dit is een voorstelling, waarvan Mevr. Kal- mann zelf getuigde, dat ze van eer ste kwaliteit was. Al met al dus ook een program ma dat er zijn mag en dat ongetwij feld weer velen naar Venrays schouwburg zal trekken. Verenigin gen, die teleurgesteld moesten wor den voor de opvoering van Wiener Blut (2 voorstellingen) hebben nu keus uit Land des Lachelns of de klucht Getrouwd of niet. Hiervoor lopen speciaal voor verenigingen nog gunstige voorwaarden, maar men ziet aan de rest, dat men niet te lang moet wachten. DRIE WAGENS BETROKKEN BIJ AANRIJDING Inhaalmanoeuvre, niet volgens de regels van heer in het verkeer uit gevoerd, was oorzaak dat op de Deurneseweg onder Ysselsteyn een botsing plaats vond waarbij drie lu xe auto's betrokken waren, maar waarvan twee materiële schade op liepen. De Engelse militair uit Mün- chen Gladbach haalde in juist toen de voor hem rijdende wagen be stuurd door v. H. uit Deurne aan het inhalen was en daarbij in de berm werd gedrukt. Aan twee per sonen moest medische hulp worden verleend, maar deze konden na be handeld te zijn naar huis worden vervoerd. Materiële schade was be hoorlijk. INBREKERS GEGREPEN Op 24 juli veraste een kloosterling van de Carmelieten te Smakt onge wenste bezoekers in het Pelgrims huis te Smakt, alwaar de bewoners afwezig waren. De kloosterling con stateerde dat de ongewenste bezoe kers zich te goed deden aan de aan wezige drank. Bij de confrontatie met de kloos terling kozen de twee ijlings het ha zenpad. Vermistwerd naast de drank ook nog een geldbedrag. Het gelukte maandag de Venrayse poli tie te Cuyk aan te houden de 28- jarige L. v. R. en de 34-jarige W. W. beiden goede bekenden van de po litie. Zij hebben een volledige be kentenis afgelegd en zijn later op de avond in voorlopige vrijheid gesteld in afwachting van het verdere jus titionele verloop.

Peel en Maas | 1967 | | pagina 8