s.v.v. JEUGD ut [yeniay 100 jaar Roode Kruis M.H.C V. HONDENSPORT DUIVENSPORT ZWEMMEN ook afdeling Venray viert herdenking rijks studietoelagen S.V.V. NIEUWS dichters componisten het neje vastelao vesliedj e 1968 VRIJDAG 25 AUGUSTUS 1967 No. 34 ACHT EN TACHTIGSTE JAARGANG E PEEL EN MAAS K GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL 2727 GIRO 1050652 WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN SPORT fi Uitslagen gespeelde vriendschap pelijke wedstrijden: Dames: HorstVenray 06 Heren: HorstVenray 25 Het hockeyseizoen werd geopend met een vriendschappelijke wed strijd tegen Horst. De eerste helft van de wedstrijd gaf een nogal ver warrend beeld te zien. Enkele speel sters van het eerste dameselftal van MHCV hadden nogal met aanpas- singsmoeilijkhenen te kampen. Hoe wel MHCV voortdurend in de aan val was, kwam hieruit slechts één doelpunt. Het was T. Thomassen die scoorde. De stand was dus bij de rust 10 in het voordeel van Ven ray. De tweede helft brak aan. Het leek wel of die eerste goal de angst, de onzekerheid gebroken had. Het samenspel begon vastere vorm aan te nemen. Horst weerde zich dapper, maar kon niet helpen, dat uit een strafbully een tweede doelpunt tot stand kwam. Dit kwam ook op de naam van T. Thomassen te staan. Kort daarop kwam de spil L. Cals, die nu door ruiling op de plaats van de midvoor T. Thomassen stond, in aktie. Zij benutte op een prachtige wijze de door de spil aangespeelde bal en bracht de stand op 30. De vierde goal liet niet lang op zich wachten. De linksbuiten T. Vorst wist in samenspel met de midvoor de keepster van Horst, die menig balletje geweerd heeft, voor een vol dongen feit te stellen. Stand 4—0. Spil T. Thomassen die op een ge geven moment haar kans schoon zag, trok met de voorhoede naar vo ren en bracht de stand op 50. De laatste goal, de zesde, werd nog door midvoor L. Cals gemaakt. Eindstand dus 60. Ofschoon dit een bevredigende uitslag lijkt, moeten de dames er re kening mee houden, dat ze in de competitie tegen sterkere elftallen zullen moeten kampen. Intensieve training is daarom noodzakelijk. Raadpleeg hieromtrent de raambil jetten bij Cals. Ook dit seizoen weer heeft de heer Huls weer zijn diens ten aangeboden als trainer en men tal-trainer van het eerste dames elftal. Laat dit een aansporing zijn tot een aktieve deelname aan trai ning en mentaltraining. Veel succes zondag in Weert. Zondag j.l. toog het eerste heren elftal naar Horst om aldaar een vriendschappelijke wedstrijd te spe len tegen de afvaardiging van de jonge Horster club. Nadat we ruimschoots de tijd had den gekregen de spieren los te lo pen en een balletje te slaan, begon nen beide elftallen energiek aan hun taak. Horst kwam wat lang zaam op dreef en zo kwam het dat onze voorhoede voortdurend de ves ting van de gasten bestookte. De re sultaten bleven niet uit; reeds na 10 min. bracht H. v. d. Pasch de stand op 01. P. Min volgde het voor beeld van onze jonge technicus door uit een strafcorner de bal hoog in de touwen te jagen: 02. Nu was Horst niet van plan dit zonder meer te nemen en al spoe dig verschalkte hun midvoor onze keeper met een afstandsschot van 14(H) meter: 1—2. Op dat ogenblik nam H. v. d. Pasch zich voor de 'Horstenaren eens even de les lezen en zo ge schiedde. Nog voor rust passeerde hij de keeper op zulk een beheerste en koelbloedige manier, dat menig een verzuimde te applaudiseren en slechts volstond met het aangapen van de jongleur. Na het kopje thee was het op nieuw onze midvoor-spil, die na een schitterende solo-aktie doel trof: 1-4. Zijn honger bleek echter nóg niet gestild te zijn en het heeft aan de knappe reddingsakties van de kee per gelegen, dat de achterstand van Horst beperkt bleef tot 15, want éénmaal was er zelfs voor deze ta lentvolle doelverdediger geen hou den meer aan. Nadat Horst de stand nog op 25 had gebracht vond de scheidsrech ter het welletjes en blies de wange tjes bol. Zoals reeds vorige week in dit blad vermeld, nemen Dames 1 en Heren 1 a.s. zondag deel aan een groot toernooi te Weert. Vertrek om 11.00 uur precies. Voor opstellingen en nadere mededelingen raadplege men het raambiljet bij ^Cals. Aan beide elftallen succes en hopenlijk zal het een der elftallen gelukken een prijsje in de wacht te slepen. Het competitieprogramma voor het seizoen 1967-'68 is voor dames 1 en heren 1 bekend. Onderstaand treft U dit aan. 10-9 Dames BlerickVenray Heren VenrayDen Dommel 17-9 Dames VenrayWeert Heren vrij. 24-9 Dames SittardVenray Heren VenrayNuenen 1-10 Dames VenrayBest Heren SonVenray 8-10 Dames VenrayConcordia Heren VenrayDVS 15-10 Beker en inhaalwedstrijden 22-10 Dames Nuenen-Venray Heren BoxmeerVenray 29-10 Dames VenrayHeerlen Heren St. OedenrodeVenray 5-11 Beker- en inhaalwedstrijden Nog een mededeling aangaande de training. Voortaan heeft onze vereniging vrijdagsavonds 2 uur de beschikking over het sportpark. Daarom is de training in het vervolg als volgt in gedeeld: 67 uur junioren dames en heren t.m. 15 jaar; 78 uur senioren da mes en heren vanaf 16 jaar. Wij hopen hiermede aan een reeds lang gekoesterde wens te hebben voldaan. Kom daarom in grote ge tale naar de training. HONKBAL In een ontmoeting, die als de bes te van het seizoen gezien kan wor den, kwamen D.A.R. en Deurne te gen elkaar uit. Er werden in nog geen twee uur acht volledige in nings gespeeld, d.w.z. 16 volledige slagbeurten afgewerkt. In de eerste innings werden door beide partijen geen punten gescoord. Door 2x3 slag en een vangbal wer den we ook in de tweede slagbeurt van „runs" onthouden en kon Deur ne door een veldfout van onze twee de honkman het eerste punt laten aantekenen. In de derde slagbeurt kwam Henk Janssen op het eerste honk door 4 wijd, stal vervolgens het tweede en derde honk, maar sneuvelde helaas door een verkeerde Ook Oirlo heeft zijn welpen-horde. Men merkt daar uiterlijk weinig van doch de jeugd is er best mee tevreden. Deze foto werd gemaakt tijdens hun zomerkamp in Wellerlooi, waar men het hart ophaalde aan speur tochten e.d. aanwijzing van de helper op het 3e honk. In de zesde slagbeurt kon Deurne met veel geluk eindelijk tot scoren komen. Door een half geraakte bal, die volgens de scheidsrechter bin nen de fontlijnen die overigens niet getrokken waren bleef lig gen, ontstonden er alsnog enige overhaaste aangooien van onze kant. Alles bij elkaar was het een bijzonder snelle en op hoog peil staande wedstrijd, die duidelijk aan geeft, dat we nu, na twee jaar figu rant geweest te zijn, eindelijk een belangrijke rol mee gaan spelen tus sen deze toch geroutineerde spelers. A.s. zaterdag spelen we tegen de „Black Wings" een vriendschappe lijke ontmoeting, die gezien moet worden als onze laatste voorberei ding voor het DAR-toernooi op 3 september. Het vertrek is om 14.00 uur in de Kruisstraat. Alle spelers worden hiervoor uitgenodigd. P.H.V. „BUITENLUST" Afgelopen zondag hield de ver eniging „Buitenlust" haar jaarlijkse kringwedstrijd van kring Peelstad en omgeving. Voor het eerst sinds lange tijd konden zij zich verheugen in goed weer. Er werd door 8 honden aan deze wedstrijd deelgenomen, waar van vier der eigen vereniging. Na een spannend verloop werd de uitslag om plm. 6 uur bekend ge maakt en luidde als volgt: 1. L. Janssen, Buitenlust, met MH Arno 295 p.; 2. P. Verleg, Mierlo- Hout met bouvier Tarsan 290,5 p.; 3. J. van Vijfeyken, Helmond met HH Bruno 285,5 p.; 4. T. Swinkels „Buitenlust" met HH Wilson 279 p.; 5. P. Verrijt, Mierlo-Hout met HH Rex 278,5 p.; 6. A. Fila „Buitenlust" met DH Sito 76,5 p.; 7. M. Pelzer „Buitenlust" met bouvier Basko 274,5 p.; 8. v. d. Boogaard, Aarle- Rixtel met HH Sonja 196,5 p. Na het bekend maken der punten werden de prijzen uitgereikt en nog enige tijd gezellig nagekaart. Wederom had „Buitenlust" de eer ste prijs. Ga zo door mannen. Op 14 sept, is de grote dag van het Nederlands kampioenschap. Dit wordt dan gehouden in Oosterbeek. Succes! uit kom en kerk dorpen worden uitgenodigd vóór 15 september in te sturen bij: bureau van dit blad. P.D.V. DE VREDESDUIF Wedvlucht Tergnier jonge duiven 30 juli. Afstand 280.783. Aantal dui ven 296. Aankomst eerste duif 9.35, laatste duif 10.14. H. Crooymans 1 7 9 18 21 22 30 61 66; J. Kusters 2 52 67 73; Chr. Cup pen 3 23 31 49; Jac. Verstegen 4; J. Maas 5; H. v. d. Heuvel 6 14 26 28 34 39; J. Creemers 8 36 48 53 54; P. Strijbosch 10 12 16 29 37 55 70 74; J. Janssen B 11 19 20 25 59 65 68; Jac. v. d. Laar 13 24 42 63 64; G. Janssen W 15 41; H. Ewalts 17; Jac. Ewalts 24 32 43 44; H. Kleuskens 27 46 51 71 72; J. Strijbosch Zn 33 45 69; P. Janssen K 38 56; P. Janssen H 40; J. Verstegen Zn 47 60; Gebr. Willems 50; G. van IJzendoorn 57. H. Crooymans was de grote over winnaar. Tevens werd op deze wed vlucht de eerste 4 prijzen in CC ver band door onze leden gewonnen. Een mooi succes. Wedvlucht Dourdan 6 aug. 1967. Jonge duiven. Afstand 437 km, aan tal duiven 225. Aankomst eerste duif 13.06. G. Janssen W 1 9 17 38 44; J. Maas 2 21; Chr. Cuppen 3 24 33 48; H. Crooymans 4 7 27 51; P. Janssen K 5 26 45; H. Kleuskens 6; Jac. v. d. Laar 8 18 20; J. Verstegen Zn 10 31 52; Gebr. Willems 13 30; H. Cox 12 46; Fr. Vermeulen 14 19; J. Cree mers 15 16 22 29 H. v. d. Heuvel 25 28 39; Gebr. Kusters 32 43; J. Jans sen B 34 35 36 37 53; Jac. Ewalts 40; J. Strijbosch Zn 41 54; Jac. Verste gen 42 50; Gebr. Hermans 47; J. Kusters 49 55 56 57. G. Janssen W was ditmaal de ge lukkige overwinnaar. Aan de koplopers van beide vluch ten onze gelukwensen. P.D.V. DE ZWALUW De leden, die menen voor een kampioenschap in aanmerking te komen gelieven dit op te geven bij onze secretaris, met vermelding van wedvlucht, CC prijs, ringnr enz. Voor wat betreft Vitesse zullen we nog even moeten wachten op de uitslag van Diest. Programma voor a.s. zaterdag: Eerste ronde „Om de Bisschops beker" Melderslo AlVenray Al 4.00 u. Venray BIBW BI 1.00 u. Oefenwedstrijden: VerplegersVenray A2 2.30 u. Venray A3-Venray A5 (Lyc.) 2.30 u. Merselo BIVenray B3 2.30 u. Leunen BIVenray B4 4.00 u. Venray B6BW B2 1.00 u. Trainingen: Dinsdagavond 7.00 uur: Alle B- spelers en C-spelers van 11 jaar. Woensdagavond 7.00 uur: Alle A- spelers en C-spelers van 9 en 10 jr. Limburgse kampioenschappen Open Baders te Geleen Zondag 20 aug. j.l. werd tijdens prachtig weer gestreden om de hoogste eer tussen alle Limburgse zwemverenigingen, die geen binnen bad bezitten, 11 in getal. De wed strijd droeg, een gezellig en sportief karakter. Hoewel het publiek soms wat opdringerig bleek, verliep alles toch ordelijk. De Geleense zwemver eniging Glana kan terugzien op een zeer geslaagde wedstrijd. Onze zwemmers kwamen, op een enkele uitzondering na, tot redelijke of goede tijden. Zo behaalde Anne- mie van Zwamen op de 50 mtr. vlinderslag een vijfde plaats. Bij de jongens kwam Frits Coenen in zijn leeftijdsgroep tot een goede vierde plaats. Arie Wester behaalde op dat zelfde nummer de derde plaats met de goede tijd van 38.5. Zijn broer Sjef Wester bij de jongens onder 14 jaar tot een vijfde plaats. Bij de 100 mtr. schoolslag dames wist Lia Lucassen tot een zesde plaats te ko men in de goede tijd van 1.41.13. Bij de heren was er op dit num mer een prettige verrassing. Ben Janssen zwom maar liefst 3 secon den sneller dan zijn persoonlijke snelste tijd (twee weken geleden gezwommen) en bleef met een tijd van 1.23.8 slechts 0.1 seconde van de 2e plaats en 1,1 van de kampioen verwijderd. Antoinette van Soest liet bij de meisjes zien dat ze vast van plan is haar plaats op de ranglijst weer te rug te veroveren, na een maanden lange afwezigheid. Ze bereikte een goede zesde plaats. De verrassing van de dag kwam hierna. Slechts het feit dat hij in de serie geen tegenstand had heeft Frits Coenen van de eerste plaats gehou den. Met 12 seconden achterstand werd hij nu verrassend tweede. Hierdoor werd de prestatie van de slechts een halve seconde langza mer zwemmende Arie Wester iets op de achtergrond gezet maar zijn tijd van 1.31.0 was nog altijd goed voor een vierde plaats. Sjef Wester behaalde bij de jon gens onder 14 jaar slechts een zes de plaats. Het is echter alleszins te begrijpen als men bedenkt dat hij in 27ü uur zesmaal aan de start moest verschijnen. Bij de jongens onder 12 jaar wist Peter Akerboom op de schoolslag 'n zesde plaats te behalen. Bij de 100 m. rugslag dames be leefden wij de verrassing van de dag. Slechts de eerstaankomende be haalde de limiet, terwijl nummer 3 reeds drie seconden langzamer zwom dan Lia Lucassen, die van de sportcommissie Limburg niet aan de start mocht verschijnen om Spio te vertegenwoordigen. Bij de 100 mtr. rugslag behaalden Arie en Sjef Wester ieder in hun leeftijdsgroep een goede 6e plaats. De wedstrijd HorstVenray kan helaas niet plaats vinden dit jaar, want de Horster zwemverenigingen kunnen niet de beschikking krijgen over het zwembad. Dit zyn de drie prijswinnaars: Frits Coenen, Ben Janssen, en Arie Wester. Het Nederlandsche Roode Kruis bestaat in 1967 100 jaar. De offici ële herdenking van dit feit zal te Amsterdam plaats vinden op 1 sep tember a.s. Ook het bestuur van de afdeling Venray zal dit feit gaan herdenken en wel in de derde week van september. Het bestuur wil de viering van deze herdenking geheel binnen de aandacht van de Venray- se bevolking brengen, temeer om dat zij door middel van deze viering van het 100-jarig bestaan van het Roode Kruis een speciaal doel voor de gemeente Venray wil realiseren. De gemeente Venray met kom en kerkdorpen bestrijkt een gebied van 146 km2 (14.600 ha) en heeft bijna 25.000 inwoners. In dit uitgestrekte gebied opereert één officiële zie kenauto, met altijd als parate steun achter de hand de inmiddels 10 jaar oude ambulance van de Venrayse afdeling van het Roode Kruis. De paraatheid en organisatie van deze ambulance berust bij de kolonne van de afdeling Venray. Wanneer er zich rampen voor doen, of wanneer er meerdere onge vallen tegelijk zijn, of wanneer de officiële ziekenauto patiënten ver voert buiten de gemeente, blijkt een JONGEREN CURSUS Voor de reeds aangemelde nieuwe cursisten, maar ook de meisjes die wel belangstelling hebben, maar nog niet definitief hebben besloten de Jongeren Cursus tijdens 't cursus jaar 19671968 te gaan bezoeken, zal ter kennismaking op donderdag 31 augustus a.s. 's avonds om half 8 in het clubhuis, Maasheseweg 10 te Venray, een openingsavond gehou den worden. tweede vervoersmogelijkheid, zoals die van het Venrayse Roode Kruis, een harde noodzaak te zijn. Aangezien de Roode Kruis-ambu- lance noodzakelijk vervangen moet worden, wil zij haar taken kunnen volbrengen, stelt het bestuur zich voor een aktie te gaan voeren tij dens de viering van ons 100-jarig bestaan om een nieuwe ambulance voor het Roode Kruis in Venray te kunn aanschaffen. S R. 65 - VENRAY Aan de zondag j.l. gehouden foto- fiets-oriëntatietocht werd door meer dan 30 leden van beneden 16 jaar deelgenomen. Dankzij de goede or ganisatie en het grote aantal deel nemers werd deze tocht een groot succes. Vrijdag 25 aug.: tuinfeest met openluchtbal voor leden en niet- leden beneden 16 jaar van 7 tot 10.30 uur. Zaterdag 26 aug.: 2 tot 6 uur voor de bejaarden, met de boerenblaas- kapel en de drumband. Entree is vrij. Van 7 tot 12 uur: voor leden en niet-leden boven 16 jaar. Zondag 27 aug.: 6.3012 uur voor boven 16 jaar. Leden hebben elke avond reductie. Orkest The Jetts. (Dit jaar twee nieuwe platen). Ver der rad van avontuur, schiettent, wijnbar, etc. Verder zijn er tal van andere so ciëteiten uitgenodigd. Zondagavond is tevens de trekking van de loterij. De opbrengst is bestemd voor De Zonnebloem. BESLISSINGEN 1967-1968 tussen 1-21 september 1967 Studenten en ouders behoeven zich door het uitblijven hiervan niet nodeloos ongerust te maken. Het Hoofd van de Afdeling Rijks studietoelagen van het Departement van Onderwijs en Wetenschappen deelt ons mede, dat de beslissingen op de aanvrgaen voor rijksstudie- loelagen voor het studiejaar 1967- 1968 dit jaar naar belanghebbenden verzonden worden tussen 1 en 21 september a.s. In het verleden kwamen deze be slissingen geleidelijk af in een pe riode die zich uitstrekte tussen juni en november. In verband met het in gebruik ne men van een computer bij de bere kening van de rijksstudietoelagen voor het studiejaar 1967-1968, wor den deze beslissingen nu gecompri meerd verzonden tussen 1-21 sep tember 1967. Wegens het overschakelen naar het nieuwe berekeningssysteem doet zich het eerste jaar een kleine ver traging voor, die men in de toe komst hoopt te kunnen ondervan gen. Het Studiefonds Limburg wijst alle belanghebbende Limburgse stu derenden er met nadruk op, dat zij zich derhalve niet ongerust behoe ven te maken over het feit, dat zij nog geen bericht op hun aanvrage voor een rijksstudietoelage hebben ontvangen. Dit betekent niet dat men geen rijksstudietoelage krijgt. Integendeel laat iedereen rustig afwachten. De beslissingen moeten allen nog be kend gemaakt worden. Voor binnenlandse studies heeft het daarom ook geen zin zich tot het Studiefonds Limburg te wenden dan nadat men een rijksbeslissing ont vangen heeft. Uitslagen zondag 20 aug.: Venray 2—RKDEV 1 2—1 Holthees 1Venray 3 04 Venray 4Resia 2 45 Venray 5—RKGFC 2 4—2 Holthees 2Venray 7 13 Venray 8—RKGFC 4 2—1 Venray 2 zette haar oefenpro gramma voort met een vriendschap pelijke wedstrijd tegen RKDEV 1 uit Arcen. Dit is geen goede wed strijd geworden, daarvoor was het spel te onsamenhangend. De groen witte ^DEV'ers wisten een geweldig enthousiasme aan de dag te leggen, maar de betere techniek van onze reserves heeft uiteindelijk toch ge zegevierd met 2-1, zij het dan dat een gelijkspel de verhouding beter zou hebben weergegeven. De beide doelverdedigers speelden in deze wedstrijd een excellente rol. Venray 3 was op bezoek bij Holt hees 1. Voor de rust kwam men niet tot doelpunten, wel waren de SW- ers overwegend in de aanval, maar het besliste schot ontbrak. In de 15e min. van de tweede speeglhelft werd er eindelijk gedoel punt toen P. Smits uit een voorzet van Loek Jenneskens 10 wist te scoren. Tien min. later wist Loek Jenneskens een vrije trap van P. Smits achter de doelman te koppen. Enkele minuten later was het weer Loek Jenneskens die wist te scoren en zodoende de stand op 3-0 bracht. H. Kerstjens maakte er 10 min. voor het einde 40 van. Venray 4 heeft zich tegen EWC 2 (of 1?) goed geweerd. Deze fors, maar sportief spelende EWC'ers wisten de wedstrijd met 54 te winnen, maar Venray 4 was de be tere ploeg en dat wil al heel wat zeggen. Venray 5 speelde tegen RKGFC 2, een sterke tegenstander. Toch is het de rood-witten gelukt beide puntjes te veroveren. Na een minder goede eerste helft, waarbij de SWers te gen een 10 achterstand aankeken, gingen ze direct na beginsignaal van de tweede helft in de aanval. Alles lukte toen beter, het samenspel was goed verzorgd en het resultaat was een 42 overwinning. Venray 7 was op bezoek bij Holt hees 2 en wist daar na goede wed strijd gespeeld te hebben met 31 te winnen. Venray 8 speelde tegen RKGFC 4 en ook dit SW-elftal wist te win nen, maar hier ging het minder goed. Hier was nl. een speler bij die niet weet hoe hij zich moet gedra gen. Hij maakte het deze keer zo bont dat zijn eigen mensen hem ge lasten het veld te verlaten. Zulke spelers doen er het beste aan om de voetbalschoenen maar aan de wilgen te hangen. Voor het overige twee gelijkwaardige tegenstanders, die sportief partij gaven. Uitslag 21 voor Venray 8.

Peel en Maas | 1967 | | pagina 5