SPORT-O „Het Gulden Schot" Jac. van Rhee in WMi HENGELSPORT SVV WANDELSPORT A.s. vrijdagavond 25 augustus 8 uur in Hotel „De Keizer" Toegang vrij voor personen boven 18 jaar S.V V. NIEUWS ia&viSai DE MOLENWIEKERS S.V LEUNEN V.V 00STRUM De eerste grandioze kleuren televisie uitzending gaat ook in Venray van start met Als een mijlpaal in de K.T.V. TECHNIEK demonstreren wij U dit uniek gebeuren. Patersstraat 24a JAARVERGADERING S.V.V. De belangstelling voor de algeme ne jaarvergadering maandag j.l. was zo groot dat Hotel Kemps de 120 aanwezigen maar nauwelijks kon bergen. Deze vergadering, die een half uur later begon dan de convocatie ver meldde, was ook nu weer geani meerd en het lukte voorzitter Rooij - akkers om ruim vier uur lang het gehoor van de leden te hebben. In zijn lange openingsrede bleek voorzitter Rooij akkers ook nu weer tevreden te zijn over het afgelopen seizoen. Veel lof had hij voor het zeer vele werk dat door de diverse commissies en in het bijzonder de Toto-commissie verricht was. De Toto-commissie Heeft het toch maar weer gepresteerd om het aantal toto-leden flink op te voeren, het geen uiteraard resulteerde in hoger saldo voor de penningmeester van SW, dat niet minder dan 13 procent hoger lag dan het voorgaande jaar. Een welgemeend applaus van de vergadering was hier dan ook zeker op zijn plaats. Ook het 5e elftal werd nog eens voor het voetlicht gehaald, dat op bijzonder fraaie wijze het afgelopen jaar het kampioenschap en promotie wist te behalen. Een felicitatiewoord richtte de voorzitter ook tot enkele jeugdleiders die dit jaar het diplo ma jeugdleider behaalden. SW be schikt thans over 9 gediplomeerde jeugdleiders, waarop de voorzitter bijzonder trots was en hoopte dat dit korps het komende jaar weer uitgebreid zal mogen worden. Ook de stille medewerkers, zoals o.a. de toto-ophalers, bezorgers club blad, terrein-afzetting, kassa etc. mochten de dank van de voorzitter aanvaarden. De trainingen werden redelijk be zocht. Bij de selectiegroep werd in totaal door 946 mannen getraind, hetgeen neerkomt op 15 per trai ning; bij de lagere elftallen werd door 1241 spelers getraind, wat een moyenne is van 36. Voorzitter Rooij akkers liet er geen twijfel over bestaan waarop zijn bestuursbeleid gericht is. Hij wil een door en door gezonde ver eniging en we geloven zeker dat hij hierin na twee jaar de leiding in handen te hebben, grootdeels ge slaagd is. JVIet ppn rionlm-uol'J ad.ll HUIZe St. Servatius voor de prachtige accomo date, waarvan SW het afgelopen ajar ook weer dankbaar gebruik mocht maken en voor het vele werk van de kantinebeheerders en last but not least aan Wout voor de keu rige verzorging van de kleedlokalen en wat daar zoal bij komt* besloot de heer Rooij akkers zijn openings rede. Dan was het de beurt aan sekre- taris Arts, die in 'n keurig uitgevoerd verslag de voorgaande jaarvergade ring nog eens de revue liet passeren. Penningmeester G. Gossens kon dit jaar iets vrolijker kijken. Er was sinds vele jaren een batig sal do. In zijn toelichting hief hij ech ter meteen de waarschuwende vin ger omhoog, want gebleken is dat vele verplichte uitgaven, zoals o.a. bondskosten e.d. enorm zijn geste gen. Ook hij was de mensen van de Toto bijzonder dankbaar voor de geweldige inzet, accuratesse die de mensen van de Toto-commissie aan de dag wisten te leggen. Hoewel de inleg landelijk sterk gedaald was, kwamen zij met een aanzienlijke verhoging uit de bus. Een pluim van de Nat. Sporttotalisator mocht deze commissie in ontvangst nemen. Nadat de kascontroleurs bij mon de van J. de Bruyn verslag uit had gebracht, hetgeen gepaard ging met een felicitatie aan het adres van de penningmeester, mocht ook de heer Gossens een welverdiend applaus in ontvangst nemen. J. de Bruyn was aftredend bij de de kascommissie en wordt opge volgd door P. Jeuken, die samen met P. Lenssen en W. de Vocht het komende jaar de bescheiden van de penningmeester zullen bekijken. Na een korte pauze was het woord weer aan sekretaris Arts, die met een uitgebreid en alles omvat tend jaarverslag de aandacht van de vergadering opeiste. Op onnavolg bare wijze was alles weer op papier vastgelegd. Dan volgde de bestuursverkiezing. Aftredend en herkiesbaar waren de heren M. Arts, T. Baldwin en H. Stevens. Er waren geen tegenkandi daten, maar de statuten vermelden dat er toch gestemd moet worden en dat de aftredende bestuursleden de helft plus een van het aantal uitge brachte stemmen moeten behalen om hun mandaat verlengd te zien. Er werden 104 stemmen uitgebracht waarvan M. Arts er 100 behaalde, T. Baldwin 66 en H. Stevens 97. Alle kandidaten werden dus herkozen. Dat men het werk van voorzitter A. Rooij akkers ook daadwerkelijk waardeert, bleek uit de hierna vol gende voorzitters-verkiezing. Van de 110 uitgebrachte stemmen wist hij er 97 te verwerven; T. Baldwin 6, G. Mulders 2, H. Stevens en M. Arts elk 1. Na het organisatieschema uiteen te hebben gezet, kwam men aan het punt: Bijdrage clubblad. Het voorstel van het bestuur om te kontributie met 0.50 per maand te verhogen (de 2.50 bijdrage per jaar vervalt nu) werd zonder slag of stoot door de vergadering aange nomen. Ook het punt: Spelen buiten club verband had alle aandacht. Besloten werd dat niemand mag deelnemen aan de bedrijfscompetitie en café voetbal (wild voetbal), en dat spe lers van de selectiegroep geen toe stemming krijgen om buiten vereni gingsverband te voetballen. De spe lers van de lagere elftallen kunnen hiervoor een week voor bedoelde wedstrijden toestemming vragen bij het bestuur. HULDIGING Intussen was beschermheer Lau- rensse ter vergadering gekomen, die belast werd met de huldiging van drie jubilarissen. Door het bestuur zijn zilveren in signes beschikbaar gesteld voor hen die 25 jaar aktief de voetbalsport beoefenen; 10 jaar bestuurslid zijn, 12V2 jaar commissielid en 40 jaar lid. In ons blad van verleden week plaatsten we reeds een uitgebreid artikel over Jac. Kusters, die 25 jaar de voetbalsport beoefent. Naast een bloemenruiker voor zijn echtgenote mocht hij een zilveren sigaretten aansteker en een foto, die 25 jaar geleden werd gemaakt, in ontvangst nemén. Ook de andere jubilarissen kregen bloemen en een blijvende herinnering. Sekretaris M. W. Arts, die 10 jaar het sekretariaat beheer de, ontving een polshorloge en kope ren jeugdleider H. Stevens mocht als blijk van waardering een foto toestel in ontvangst nemen. Nadat de hele vergadering in de gelegenheid was gesteld om de ju bilarissen te feliciteren, sprak se kretaris Arts namens de andere ju bilarissen een dankwoord. Van de rondvraag werd door slechts door enkele leden gebruik gemaakt. Zij zagen hun goed geformuleerde vragen tot volle tevredenheid door de voorzitter beantwoord. Geestelijk adviseur kapelaan J. Driessen kreeg hierna gelegenheid voor zijn modern opgezet geestelijk praatje. In zijn sluitingswoord vroeg de voorzitter zich af of SW dit jaar het antwoord kan geven waarop de gemeenschap wacht. Hij wenste alle SW'ers een prettige competitie toe en eindigde met de spreuk van Em- merson: „Wat wij het meeste nodig hebben in het leven is iemand die ons aanmoedigt te doen wat wij kunnen!" Prcgramma zendag 27 aug.: Venray 1PSV amateurs 2.30 u. Venray 2Volharding 2 2.30 u. Ysselsteyn 1Venray 3 (bekerwedstrijd) 2.30 u. Venray 5Boxmeer 3 12.00 u. Venray 6Quick Boys Esp. 12.00 u. Ysselsteyn 3Venray 7 12.00 u. LyceumVenray 8 2.00 u. Op het toernooi in Deurne wisten wij in onze poule de 2e plaats te behalen. In de eindrangschikking werden wij 7e, van 12 deelnemende clubs. A.s. zaterdag is er een thuiswed strijd tegen de Alte Herren van S. V.-Bracht. We verwachten een ge- lijkopgaande strijd, met de S.V.V.ers licht favoriet. Aanvang 6 uur, ter rein Oostsingel. Spelers: Math., Jo, Jan en Hans Gommans, B. v. Assen, G. Poels, W. Clevers, Toon Swinkels, M. Ooy- mans, Th. v.d. Laar, H. de Bruyn Jr en A. van Bergen. Uitslagen van 20 augustus: Wilbertoord 1 - Molenwiekers 1 9-1 Kronenberg 2 - Molenwiekers 2 1-2 Kronenberg 3 - Molenwiekers 3 0-5 Programma zaterdag 26 augustus: Oostrum 3 - Molenwiekers 3 aanvang 18 uur. Programma zondag 27 augustus: Molenwiekers 1 - Merselo 1 aanvang 14.30 uur. Oostrum 2 - Molenwiekers 2 aanvang 12 uur. De actieve leden welke nog niet medische gekeurd zijn moeten zich zo spoedig mogelijk melden. Afdeling Jeugd: Op het afgelopen zaterdag en zon dag gehouden jeugdtoemooi van B en A-elftallen, wist een B-elftal de 2e prijs te behalen, terwijl onze A- spelers de 4e pr. in de wacht sleep te. Uitslagen: Leunen 2 - Merselo 2 0-3 Leunen 3 - pers. St. Anna 4-2 Leunen 4 - Castenray 3 9-5 Prcgramma zondag 27 aug. 2.30 S.V.B.-comb. - Leunen 1 vertrek 1.30 uur. 2.00 Leunen 2 - Melderslo 3 12.00 Melderslo 4 - Leunen 4 vertrek 11.15 uur. Programma zaterdag 26 aug. 2.30 Wanssum A2 - Leunen Al vertrek 1.30 uur. 4.00 Leunen BI - Venray B4 2.30 Leunen B2 - D.I.S. BI 1.30 Wanssum B2 - Leunen B3 vertrek 12.30 uur. Zondag a.s. speelt Oostrum 1 om 2 uur tegen Swolgense Boys 2 op het terrein achter St. Paschalis voor de kringbeker. Omdat deze wed strijd vastgesteld'is zal de wedstrijd Oostrum 2Molenwiekers 2 ge speeld worden om 12 uur in plaats van 2 uur. Zaterdagmiddag speelt Oostrum 3 om 18.00 uur tegen Molenwiekers 3. Op woensdag 16 augustus speelde D.I.S. 1 zijn eerste bekerwedstrijd voor de kring Horst-Venray, tegen Sparta 2. In een zeer goede wed strijd leverde dit een overwinning op voor DIS 1-0. Afgelopen zondag 20 aug. werd er tegen KVC uit Kessel gespeeld. Het tweede elftal verloor met niet min der dan 2-5. Het eerste elftal bracht het er beter af en speelde met 1-1 gelijk. A.s. woensdagavond weer een kr.- bekerwedstrijd tegen America 1. A.s. zondag bekerwedstrijd van de afdeling Limburg, tegen Lottum 2. Zaterdagavond speelt het tweede in Ysselsteyn tegen Ysselsteyn 2. De DIS-veteranen brachten een 4-1 overwinning mee uit Pont (Did.) Zaterdag spelen ze tegen de vetera nen van de Molenwiekers Venray. A.s. zaterdag 26 aug. n.m. half 4 onderlinge wedstrijd Venray - Blit- terswijk te Maashees, aan de weg Maashees-Geysteren. Zondag 27 augustus het jaarlijks visfestijn ten bate van „Het Zor genkind" afdeling Venray. Ieder die een hengel in zijn bezit heeft kan aan deze wedstrijd meedoen. En hij steunt daarmee een goed doel en hij kan een van de vele prachtige prij zen winnen. Aanvang wedstrijd 14 uur. Men kan zich nog tot aan het begin van de wedstrijd opgeven bij Café „Den Braber" tegenover de kerk te Maashees. Zondag j.l. vertrokken acht bussen leden van de gezamenlijke Venray- se wandelsportverenigingen naar het Duitse Brügge. Ditmaal niet om deel te nemen aan een wandelmars, maar voor een bezoek aan het Na- tur- und Tierpark Schwalmtal. Zo'n kleine 400 tippelaars en tip pelaarsters hebben hun leiders en begeleiders goed bezig gehouden in de prachtige speeltuin, maar ook van de sprookjestuin, dierenpark en Rodelbahn werd volop genoten. Het was een prachtige dag voor de Venrayse wandelaars. Op zondag 27 augustus organiseren de wandelsportverenigingen Venray een wandeltocht voor de afstanden: 5 km, 10 km, 15 en 25 km. Deze wandeltocht wordt georganiseerd onder auspiciën van de KNBvLO. Deelneming staat open voor groepen en individuelen. De start is vanaf Huize St. Ser vatius. Alle afstanden starten om 13.00 uur. Het startbureau is open vanaf 10.30 uur. Inschrijfgeld. Voor de 5 en 10 km- afstand 1.25; voor de 15 en 25 km afstand 1.50. Georganiseerden krijgen 0,25 reductie. Individuelen voor de 5 en 10 km afstand 1.25; voor de 15 en 25 km afstand: 1.50, zonder reductie, tenzij zij kunnen aantonen dat zij lid zijn van de KNBvLO of een andere erkende wandelbond. Inschrijf adressen: A. Deykers, Stationsweg 42; B. v. d. Werken, St. Ursulastraat 52; Broeder Maturus, Stationsweg 46, Tel. 04780-1345 b.g.g. 2254. Het Nederlandse Roode Kruis af. Venray zorg voor eventuele medi sche bijstand. Iedere deelnemer die de tocht vol brengt ontvangt een mooie medail le. Verder zijn prijzen beschikbaar als bekers en groepsprijzen.

Peel en Maas | 1967 | | pagina 12