tot tQt |pns pijis gpns pijis Historische stads- en dorpsgezichten Kerkelijke Diensten IB3SBESV WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN Bent U ook een zakslaper? Ongelukken tijdens weekend van 9 tot en met 15 juli VRIJDAG 7 JULI 1967 No. 27 ACHT EN TACHTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 2727 GIRO 1050652 ADVERTENTIEPRIJS 12 ct p. mm. ABONNEMENTS PRIJS PER KWARTAAL 2.— (buiten Venray 2J25) Vorige week hebben wü in ons blad enige aandacht gewijd aan de zgn. „Monumenten in Venray", naar aanleiding van het feit dat de Gemeenteraad een hele waslijst gebouwen e.d. kreeg te beoor delen, welke in de toekomst bewaard dienen te worden. Deze week willen wij U iets meer vertellen over de taak van „Monu mentenzorg" en met name over de „Monumentenwet van 1961". De Monumentenwet van 1961 re gelt naast de vaststelling van een register van beschermde monumen ten, in de wandeling genoemd: de monumentenlijst, de aanwijzing van zogenaamde beschermde stads- en dorpsgezichten. De bescherming van waardevolle historische stads- en dorpsbeelden is, ten aanzien van de monumentenzorg zoals we die reeds langer kennen, een nieuw element. De stads- en dorpsgezichten om vatten namelijk groepen van ge bouwen, die door de huidige Monu mentenwet kunnen worden be schermd, indien deze groepen of complexen door hun bijzondere sfeer voor de schoonheid van stad of dorp van belang zijn. Vele voorbeelden zijn te geven van historische groeperingen, die een fraai, maar tevens ook een karakte ristiek, dat wil zeggen een voor een stad of dorp kenmerkend beeld vor men. Denkt U aan de stadsgrachten en havens, typische elementen in vele van onze oude steden: in Am sterdam zowel als Delft, in kleinere steden zoals Oudewater en Schoon hoven; in Haringen en Sloten in het noorden van ons land, of in het zui den in Middelburg of Goes. Ik wijs verder op marktpleinen, bijvoorbeeld in Haarlem met de oude Bavokerk, of de Markt in Gouda met zijn mo numentale gothische stadhuis. Van geheel andere aard, doch hierdoor niet minder belangrijk, zijn de historische dorpsbeelden: een dorpsstraat of een marktveld bij een oude, meestal uit de middeleeuwen daterende dorpskerk, of een groe pering van boerderijen en bescheiden huizen rond een brink, die met fors geboomte is beplant. Het gaat hier bij niet alleen om de gebouwen zelf, maar om het geheel van bebouwing mèt de tot de groepering behorende wegen en straten, eventueel sloten of grachten en de beplanting. Kort om, het gaat om alles, wat het stads- of dorpsbeeld mede bepaalt en tot de schoonheid of karakteristiek hier van, bijdraagt. In tegenstelling tot het „bouwkun dige" monument, het individuele ge bouw dus, zouden we bij de histori sche groeperingen kunnen spreken van een „stedebouwkundig" monu ment. Ik gebruik hier het woord „stedebouwkundig", omdat daarbij de nadruk valt op de situering van de gebouwen, op de relatie tussen deze gebouwen onderling of wat Mevrouw en meneer B. zijn zeer op hun komfort gesteld. Zij houden niet van spinnen in hun nek, noch van een frisse mier op tafel. Een middagslaapje in het hoge gras kan hun gestolen worden en van een eitje bakken op een primus willen zij niet horen. Mevrouw en meneer B. zijn voor een weekendje kamperen volmaakt ongeschikt. „Geen groter gemak dan eigen dak" zeggen zij. Het echtpaar B. behoort tot een steeds slinkende minderheid. Ook in hun straat staan ieder jaar meer lieden hun autootje of fiets te be laden met tenten en toebehoren; de groep naar-de-bossen-naar-de-heide- VANAF 1 JULI SPREKEN DE STREPEN Staan er 2 strepen op de weg. dan geldt voor u de dichtstbijzijnde. DusA mag overschrijden. B mag nitf overschrijden trekkers wordt groter, onverbidde lijk. Wil dit zeggen, dat het de mensen niet meer interesseert, waar en hoe zij in hun vrije tijd slapen en eten, en dat het „buiten zijn" hun ieder ongemak doet vergeten? De in de laatste jaren gegroeide hausse van kampeerders zou ons dit haast doen geloven. Wisten wij niet beter, dan zouden wij denken dat de luie stoel voor le moderne natuurvorser niets meer te betekenen heeft, dat de frigidaire hem koud laat. Maar wij weten beter. Als voor de bonkige strozak het soepele luchtbed niet in de plaats was gekomen, hadden wij immers velen met geen stok de camping op gekregen; en wanneer de handige vouwstoelen met schuimplastic zit tingen niet uitgevonden waren, wat zouden de kampwachters het rustig hebben. Neen, de intensivering van het kampeerbestaan heeft niets te maken met een plotselinge, verwildering van de menselijke beschaving. Het is een verschijnsel, dat nauw ge paard gaat aan de vergemakkelij king van het leven, welke mogelijk is geworden door de opkomst van de plastic en de synthetica. Maak een willekeurige camping koffer poen, en probeer er maar eens een ijzeren bord of een ijzeren kroes in te vinden. U zult vergeefs zoeken, want zelfs de schalen, die van kristal lijken, zijn van plastic. En bekijk dan die vrolijke place mats eens. Waar is het traditionele, linnen kampeerlaken? Deze kleurige borden-onderleggers zijn ervoor in de plaats gekomen; ze zijn gemaakt van Draion, en dus gemakkelijk wasbaar en kleurecht. Ook de dekens en de slaapzakken van Draion voldoen aan de moderne eisen: ze zijn vederlicht, zij kunnen tegen allerlei stootjes, ze geven een gezonde warmte, en wat reinigen betreft zijn ze niet lastig. Kamperen is 'n heus pretje geworden. Afgezien van de spinnen en de mieren zou het echt wel iets zijn voor meneer en mevrouw B. Misschien sluiten zij zich straks tóch aan bij de gelede ren der zakslapers en scheerlij ntrek- kers. Het zou ons niet verwonderen. ruimer omschreven op het histo rische plan van aanleg, zoals dit zich in het verleden heeft ontwikkeld* en zich nog steeds ontwikkelt. Hierbij komt een belangrijk nieuw aspect naar voren: het aspect van de plano logie of ruimtelijke ordening. Bij de uitwerking van de maat regelen voor de beschermde stads en dorpsgezichten heeft de gemeen te een belangrijke, zo niet de be langrijkste taak. Deze taak betreft in de eerste plaats het vervaardigen van het stedebouwkundig plan, waarbij, zoals ik al eerder heb ge zegd, de maatregelen erop gericht moeten zijn, dat de elementen die van belang zijn, inderdaad be schermd worden. De Rijksdienst voor de Monumentenzorg is steeds gaarne bereid de gemeenten hierover van advies te dienen. Deze bescher ming betekent echter niet „bevrie zing". Dat wil dus zeggen, dat be staande bebouwing vernieuwd kan worden, en dat eventueel zelfs nieu we bebouwing kan worden toege voegd. Het spreekt vanzelf dat deze bebouwing zal moeten voldoen, zo als elke bebouwing, aan de eisen van welstand en schoonheid. Binnen de beschermde stads- en dorpsge zichten zullen deze eisen mede af gestemd moeten zijn op het karak ter van de beschermde historische groeperingen. Hetzelfde mag gelden voor nieuwe bestratingen of nieuwe beplantingen. Het uiteindelijke doel is iets van de schoonheid in stad en dorp, die ons uit het verleden is overgeleverd, te behouden en als waardevol on derdeel van ons toekomstig levens milieu. VIERLINGSBEEK KRIJGT NIEUW GEMEENTEHUIS Vierlingsbeek beschikte reeds ja ren lang over een te klein, maar overigens fraai landelijk gemeente huis. Om praktische redenen kon 'n verbouwing niet uitblijven, een ver bouwing die bijna geen steen op de ander zal laten. Het nieuwe gemeen tehuis zal een lengte gaan beslaan van 27 meter en een statig, praktisch en sober karakter dragen. Een ge heel nieuwe herindeling van alle ruimten zal dit gemeentehuis eens zo groot gaan maken, hetgeen een financiële consequentie heeft van ongeveer drieënhalve ton. Over an- derhalgf jaar zal de nieuwbouw ge reed zijn. DRONKEMAN VALT MET BROMFIETS Zondagavond kwam de bromfiets- berijder H. J. V. uit Oirlo op de Cas- tenrayseweg te Oirlo met zijn brom fiets te vallen, waarbij deze brom fietser diverse verwondingen opliep. Hij verkeerde in kennelijke staat van dronkenschap, zodat zijn voer tuig in beslag werd genomen en uiteraard de nodige processen op liep. MEDISCH CENTRUM Nu vast staat dat het consultatie bureau voor t.b.c. in Venray zal blij ven is binnenkort de rijksgoedkeu ring te verwachten voor de bouw van het aan de Merseloseweg ge plande medische centrum. KIND VIEL UIT RAAM Wonder boven wonder mankeerde de 2-jarige van Bakel uit Vredepeel niets toen hij uit een 5 meter hoog slaapkamerraam viel. Waarschijnlijk is de zachte bodem bij de ouderlijke woning zijn geluk geweest. BALDADIGHEID De eigenaar van een nog nieuwe Mercedes, v. d. B. uit Venray, kwam tot de minder aangename ontdek king dat zijn auto, geparkeerd op de Langstraat, met een bijtend mid del overgoten was. De schade wel ke naar schatting 2.000,bedraagt, wordt niet door de verzekering ge dekt. De Rijkspolitie stelt een onderzoek BUITENLANDSE PELGRIMS BEZOEKEN OORLOGSGRAVEN IN VENRAY Binnen het kader van de „pelgri mages" die het Nederlands Oorlogs graven Comité al 21 jaar organiseert in samenwerking met de oud-strij- dersorganisaties in Engeland, Cana da en de Verenigde Staten, zullen a.s. zaterdag, vermoedelijk rond half twaalf, de Britse Mrs V. E. Ogilvie (47) en Mrs A. Ball (69) resp. we duwe en moeder van een gesneuvel de, diens oorlogsgraf te Venray be zoeken. PAROCHIEKERK VENRAY Priester van de week: Kapl. J. H. Driessen Dr. Poelsstraat 2 - Tel. 2385 Zondag: 8e zondag na Pinksteren. 7 uur Marteke Arts; 8 uur Mevr. v.d. Borst-Jans Beken; 9.30 hoogmis voor de parochie; 11 uur Cath. Drenth- Borgman; 18 uur Maria Minten- Delauw. Maandag: 7.30 overl. fam. van Dijck-Clephas; 9 uur Henk Hendriks uit Nijmegen; 19.00 dhr. Janssen vwg. de buurt. Dinsdag: dhr. Verstraeten; 9 uur Karei van Ham vwg. buurtver. St. Joseph; 19 uur Herman Jeuken. Woensdag: 7.30 Theodora van Ha- ren-Zegers; 9 uur uit dankbaarheid; 19 uur Mevr. Janssen-Derks. Donderdag: 7.30 Wed. Verriet- Beyers; 9 uur Swinkels-Wismans. Vrijdag: 7.30 Peter Bouten en zoon Gerrit; 9 uur Paul Burgman vwg. buurtver. St. Joseph; 10 uur plech tig huwelijk van der Werf-Rutten; 15 uur plechtig huwelijk Schwachö- fer-Driessen; 19 uur bijz. intentie. Zaterdag: 7.30 Henricus Kersten; 9 uur Anna van der Linden; 19 uur Lambert van Haren vwg. Genoot schap St. Joseph. Akolieten- en misdienaarslyst van 9 t.m. 15 juli Zondag: 7 uur J. van Ham en J. Bollen; 8 uur Hans Verstegen en Harrie Manders; 9.30 P. Thielen en M. Jansen, M. Manders, H. Ebbe- rink; 11 uur L. Manders en J. Ebbe- rink; 18 uur Peter Gerrats en Johny van Gestel. Maandag, dinsdag en woensdag: 7.30 Geert Cox en Twan Oudenho ven; 9 uur Pieter Janssen en Jan Ruyten; 19 uur Tonnie Pelzer en Jos Thielen. Donderdag, vrijdag en zaterdag: 7.30 Paul Hanssen en Willy Janssen; 9 uur Huub Janssen en Huub Goo- ren; 19 uur Jac. Laurense en Tonnie Jansen (behalve donderdag). Vrijdag: 10 u. huwelijksmis Louis Wijnhoven en Geert Kengen. Vrijdag: 15 uur huwelijksmis Jos Bexkens en Pieter de Bruyn. PAROCHIE PATERSKERK Pater v. d. week Pater Seraphinus Tel. 1973 b.g.g. 2337 Zondag: 8e zondag na Pinksteren. Feest van de Martelaren van Gor- cum. H. Missen om 6.30, 7.45, 9.00 en 11.45; Hoogmis om 10.15. 18.00 u. avondmis. Maandag: Zal. Emmanuel en ge zellen, martelaren. Dinsdag: H. Veronica, maagd. Woensdag: H. Johannes Gualber- tus, abt. Donderdag: H. Franciscus Solanus, belijder. Vrijdag: H. Bonaventura, bisschop en belijder. 19 uur avondmis om Gods zegen te vrgaen over de gezin nen van de parochie. Zaterdag: H. Henricus, belijder. Om 5 uur en om 6 uur en na de avondmis tot 8 uur gelegenheid om het sacrament der biecht te ontvan gen; 18.30 avondmis als zondagsvie ring. Misintenties Zaterdag: 18.30 overl. moeder en broer. Zondag: 6.30 Piet Thijssen; 7.45 v. d. parochie; 9.00 Wilhelmus Aarts; 10.15 Peter Johannes Schreurs; 11.45 overl. ouders Koenen-Hendrix18 u. overl. fam. Jeurissen-Gielen. Maandag: 7.45 H. J. Verriet en Johanna Meyes; 8.30 zekere intentie. 19 uur overl. vader M. Peters. Dinsdag: 7.45 voor overledene; 8.30 bijzondere intentie; 19 uur Jacobus Dinjens. Woensdag: 7.45 voor overledene; 8.30 Gerardus Verstegen (Gen. St. Jozef); 19 uur H. J. Verriet en Jo hanna Beyers. Donderdag: 7.45 overl. vader; 8.30 t.e.v. O.L. Vrouw en St. Antonius uit dankbaarheid; 19 uur levende en overleden fam. van Soest-Bollig. Dienbeurten Akolieten Zaterdag: 18.30 Jan Meesters en Henk Arts. Zondag: 6.30 Paul Pop en Lex Faessen; 7.45 Ant. Claassens en P. Philipsen; 9.00 Hans Arts en Henk Evers; 11.45 Cor en Jan Evers. Vrijdag: 7.45 gel. zielen (Offerbus); 8.30 Maria Emonts-Geurts19 uur Fons Beerkens. Zaterdag: 7.45 Hendrik Thissen 8.30 overl. vriendin. VREDESKERK VENRAY Zondag: 8e zondag na Pinksteren. 7.30 leesmis voor overl. Martinus van Rooy; 9.00 leesmis voor overl. Piet Voss; 10.00 hoogmis voor alle parochianen; 11.30 leesmis voor overl. Maria Hoedemaekers-Ver- stegen. Geen avondmis. Maandag: 8.00 leesmis voor het welzijn van de kinderen; 19.00 uur avondmis voor overl. Martinus Mar tens. Dinsdag: 8.00 leesmis voor overl. Cato Janssen; 19.00 avondmis voor overl. Frans Sijbers. Woensdag: 8.00 leesmis voor overl. Gertruda van Hoof-Hoex; 15.00 pl. eucharistieviering en huwelijksinze gening voor bruidspaar van der Vorst-Petri; 19.00 avondmis voor overl. ouders Johannes Stevens en Johanna Pijpers. Donderdag: 8.00 leesmis voor overl. Jos van Lierop; 19.00 avond mis voor overl. Comelis Linders en kinderen. Vrijdag: 8.00 leesmis voor overl. Gerardus Verstegen; 11.00 olechtige huwelijksinzegening en eucharistie viering voor het bruidspaar Ver- nooy-Janssen; 15.00 plechtige huwe lijksinzegening en eucharistieviering voor het bruidspaar van den Hoek- van Hoof. Zaterdag: 8.00 leesmis voor overl. Sjang Siebers (bejaardenvereniging); 19.00 avondmis voor overl. Nout van Lin en Martien Janssen. Deze avond mis geldt ook voor het vervullen van de zondagsplicht. Biechtgelegenheid van 57 uur n.m. Misdienaarslijst 915 juli Zondag: 7.30 B. Arts, M. v. d. Be- kerom; 9.00 M. Eibers, W. Franssen; 10.00 T. Peeters, P. Peeters, R. Jans; 11.30 T. v. Toor, H. Linders. Week: 8.00 H. Janssen, J. Janssen; 19.00 B. Philipsen, N. Philipsen. Woensdag: 15.00 huwelijk: T. Pee ters, R. Peeters, W. Franssen. Vrijdag: 15.00 huwelijk: M. Jans sen, G. Swinkels, H. Linders. Zaterdag: 10.30 boekjes: H. Jans sen, J. Janssen, H. Linders, T. Pee ters, P. Peeters, H. Rijbroek. Mededeling: Misdienaars, die met vakantie gaan, moeten de koster hiervan in kennis stellen. HERVORMDE GEMEENTE Zondag begint voor de Protestan ten de dienst in de Veltumse kapel om negen uur. Predikant is Ds. Hoogsteen uit St. Oedenrode. Dan begint de dienst in de Her vormde Kerk aan de Maasweg in Blitterswijck om half elf, waar de dienst wordt geleid door cand. Hoe- kert uit Amsterdam. Zaterdag: 7 uur avondmis Dora Arts. Zondag: 8e zondag na Pinksteren. 8.30 Hoogmis, mnd. Jozef Thielen" 10 uur Rosalia Camps-Hillen. Maandag: 7.30 Mart. Reijnders en Petr. Kleuskens-Verheijen. Dinsdag: 7.30 Hub Janssen en Wil- helmina van Dijk. Woensdag: 8.45 int. fam. M. Ver meulen. Donderdag: 7.30 Reiner Oehmens. Vrijdag: 7.30 Theodora Derks- Janssen. Zaterdag: 7.30 Mathijs Claessens; 7 uur avondmis Martinus Janssen en Wilhelmina Hoex. Zondag: 8e zondag na Pinksteren. Om 7.30 leesmis voor de parochie; 9 uur hoogmis gest. jaargetijde voor de afgestorven familie Schreurs- Verdellen; 10.30 leesmis voor Gerard Hendrickx. Maandag: 6.45 leesmis voor de overleden familie Claessens-Wilms; 7.30 leesmis voor Jacob Reijnders en echtgenote. Dinsdag: geen H. Mis om 6.45; 7.30 leesmis voor de overleden familie Voesten-Claessens-Nijssen; 10 uur leesmis van dankzegging. Woensdag: 6.45 leesmis voor Peter Willemse en Catharina Geeraets; 7.30 gesticht jaargetijde voor Piet Weijs. Donderdag: 6.45 leesmis voor Hen ricus Bomm, echtgenote en Johanna Beclet; 7.30 leesmis voor Petronella Bistervelts (van bekenden). Vrijdag: 6.45 leesmis voor Antonia Croijmans-Peeters en Martin Croij mans; 7.30 gezongen jaargetijde voor Gertruda van Dijck-Smits. Zaterdag: om 6.45 geen H. Mis 7.30 leesmis voor Theodorus Assel- bergs en echtgenote; 's avonds om 7 uur leesmis voor genezing van een zieke; biechtgelegenheid van 4-5 u. Akolieten: zondag 7.30 Tonny en Theo Comelissen; 9.00 M. Janssen, H. Baltussen, W. Comelissen, J. Voermans; 10.30 Bert Smedts en Frans Voermans. In de week: 6.45 Leo Reintjes en Jac. Koenen; 7.30 Jac. Heidens en H. v. d. Berg; zaterdagavond Theo Verstappen en Ger. van Meijel. •PAROCHIE CASTENRAY Zaterdag: 19.00 leesmis tot int. L. Zondag: 8e zondag na Pinksteren. 7.30 leesmis tot int. L.; 10 u. Hoog mis voor de parochie. Maandag: 7.30 gez. H. Mis overl. fam. Geerets-Classens. Dinsdag: 7.30 gez. H. Mis Maria Emonts-Geurts. Woensdag: 7.30 Gezinsmis tot int. van hen die offeren. Donderdag: 7.30 hoogmis v. dankz. v. fam. Rambaes-Ermens. Vrijdag: 7.30 gest. gez. jrd. Joh. v. Eindt. Zaterdag: 7.30 leesmis ter ere van O.L. Vrouw van Altijddurende Bij stand tot int. van A. B. tot int. van hen die hiervoor offerden. Biechtgelegenheid: 6.30 - 7 uur. Om 7 uur avondmis als zondagsrpis. Kerkpoetsen: Gon Weys en Gerda Wismans. Misdienaars: L. Cleven-G. Gooren G. Dinghs-W. Dinghs. Akolieten: J. Rambags (Gz), J. Rambags (Jz), L. Rambags, J. Swin kels. N.B. Kerkbijdrage. U denkt er aan dat het eerste halfjaar voorbij is? Stel niet uit als u besloten hebt in gedeelten te betlaen. RECTORAAT HEIDE Zondag: 8e zondag na Pinksteren. 7.30 leesmis tot bijz. int.; 10 u. Hoog mis voor het rectoraat. Akolieten: Johan en Antoon van Rens. Misdienaars van de week: Gerrit en Jan Michels. Kerkdeurkollekte t.b.v. de misdie naars voor hun „kamp". Gaat U niet aan onze jongens voorbij die elke morgen klaar staan om te dienen. Maandag: 7.30 leesmis voor Peter Paul Janssen. Dinsdag: 7.30 leesmis tot int. van familie Janssen-Philipsen. Woensdag: 7.30 leesmis tot bijz. intentie. Donderdag: 7.30 leesmis voor Mar tinus Ewals en Wilhelmina Leijssen. Vrijdag: 7 .30 leesmis voor Jeanne Giezen-Swinkels. Zaterdag: 7.30 leesmis voor de overl. vader Harry Rutten. Biecht gelegenheid van 78 uur. Te 8 uur Avondmis voor het rectoraat. Kerkpoetsen: Truus en Gerrit Gie- lens. RECTORAAT VEULEN Zondag: 8e zondag na Pinksteren. 7.30 leesmis voor zal. Rector J. Geurts (J.); 10 uur Hoogmis voor de parochie. Maandag: 8 uur leesmis voor zal. Sj. Burgers. Dinsdag: 8 uur leesmis uit dank baarheid fam. de L. Woensdag: 8 uur leesmis voor zal. Theod. Jacobs en zoon Leo. Donderdag: 8 uur leesmis voor zal. Jac. Geurts en Wilh. Crooymans. Vrijdag: 8 uur leesmis voor zal. Mart. Classens; 's 'middags om 4 uur pl. Hoogmis en huwelijksinzegening bruidspaar Leyssen-Geerets. Zaterdag: 20 uur leesmis jgt voor zal. Jan van de Goor. Akolieten voor 9 juli: Jan Geelen, Gerard Koenen en Harry Verhoeven. Kerkpoetsen: Jo Bovee en Riek Geurts. UECTORAAT VREDEPEEL Zondag: 8e zondag na Pinksteren. 7.45 vroegmis tot int. van fam. Coo- len-van Lank veld; 10 uur hoogmis voor het welslagen van het Vrede feest. Maandag: v. d. zielerust van een overledene. Dinsdag: v. d. zielerust van over ledenen (Horst). Woensdag: v. d. zielerust van overledenen. Donderdag: v. d. zielerust van overledenen (Horst). Vrijdage: tot int. van fam. Coolen- van Lankveld. Zaterdag: tot int. van fam. Pub- ben-Janssen. Biechtgelegenheid: dagelijks vóór H. Mis; zaterdag: 20-21 uur. RECTORAAT SMAKT Zondag: 8e zondag na Pinksteren. 6.15 H. Mis; 7.30 voor Joh. v. d. Win kel (gedurende de vakantie-tijd is er geen aparte H. Mis voor de schooljeugd); 10 uur Hoogmis tot int. fam. Wijnhoven-Braun. Maandag: 7.30 H. Mis. Dinsdag: 7.30 H. Mis. Woensdag: 7.30 H. Mis voor wel slagen. Donderdag: 7.30 H. Mis Pastoor Asselberghs. Vrijdag: 7.30 H. Mis. Zaterdag: 7.30 H. Mis; 's avonds om 7 uur H. Mis als jaardienst voor Josefien Assel bergs.

Peel en Maas | 1967 | | pagina 7