GESLAAGDEN Boerenleenbank levenMeizekeiingen mater amabillisschool Voor het afsluiten van reisverzekeringen handelsavond school cassettes Camps Verloofden weekend fa. MARTENS Roode Kruis Venray UITKERINGEN SINDS 1960 VRIJWEL VERDUBBELD DODELIJKE ONGELUKKEN NEMEN STERK TOE Ongevallen met dodelijke afloop, zowel in het verkeer als elders, vor men de laatste jaren een belangrijke factor in de groei van de uitkerin gen, die de levensverzekeringsmaat schappijen doen wegens overlijden van verzekerden. In 1966 verloren 1.113 polishouders het leven door ongevallen, 18 pet. meer dan in 1960. De uitkeringen die de maatschap pijen verschuldigd werden, bedroe gen 13.3 miljoen gulden, dat is bij na het dubbele van 1960. Dit bedrag heeft betrekking op uitkeringen-in eens en op periodieke betalingen, waarbij kleine verzekeringen (zg. volksverzekeringen) buiten beschou wing zijn gelaten. Deze sterke stij ging wijst uit, dat uitkeringen van levensverzekering van toenemende betekenis zijn voor het levensonder houd van nabestaanden. Het gemid delde bedrag waarop per dodelijk ongeval aanspraak ontstond, was in 1966 ruim 11.900 gulden, terwijl het in 1960 nog slechts 7.270 gulden was. Aan uitkeringen wegens overlij den door andere oorzaken dan on geval werd het levensverzekerings bedrijf in 1966 ruim 113 miljoen gulden verschuldigd. Het gemiddel de ligt in deze sector belangrijk la ger dan bij dodelijke ongevallen; het bedroeg ruim 8.300 gulden. Dit ver schil wordt o.m. veroorzaakt door dat bij ongevallen, vooral in het verkeer, veelal verzekerden ziin be trokken die nog betrekkelijk jonge polissen hebben; deze hebben over het algemeen een hoger verzekerd bedrag dan de oudere polissen. Ook wordt steeds meer gebruik gemaakt, van de mogelijkheid om een levens verzekering te sluiten waarvan de uitkering wordt verdubbeld wanneer het overlijden het gevolg is van een ongeluk. Hiermede is slechts een ge ringe extra premie gemoeid. In totaal hebben de levensverze keringsmaatschappijen in 1966 uit betaald 477,3 miljoen gulden, waar van 83,7 miljoen wegens overlijden van verzekerden, 180,3 miljoen bij het bereiken van de einddatum van polissen en 213,3 miljoen aan perio dieke uitkeringen, zoals lijfrenten e.d. De totale uitkeringen zijn sinds 1960 met ruim 200 miljoen gulden toegenomen. De cijfers over het eer ste kwartaal 1967 wijzen uit dat deze stijging voortgaat. Er werd in de eerste drie maanden van dit jaar 126,2 miljoen uitgekeerd, tegen 113,5 miljoen in het eerste kwartaal 1966. de bank voor iederéén SLUITINGSAVOND MIDDELBARE VENRAY Voor jongelui, die een school voor voortgezet onderwijs als gymnasium, h.b.s., m.m.s. of mulo e.d. gevolgd hebben, doch deze school helaas niet hebben afgemaakt biedt de Middel bare Handelsavondschool te Venray een mooie gelegenheid om deze voor tijdig afgebroken studie alsnog met een diploma bekroond te zien. Deze school omvat 3 leerjaren, waarin de vakken Ned. Taal en Ned. Handels correspondentie, boekhouden, be- drijfsrekenen, handelskennis, be drijfsleer en rechts- en wetskennis onderwezen worden. Wie alleen de lagere school ge volgd heeft, kan tot het eerste leer jaar worden toegelaten. Heeft men reeds meer onderwijs genoten, dan bestaat de mogelijkheid om tot de tweede en soms zelfs tot de 3e klas toegelaten te worden. De lessen worden gegeven in de Muloschool te Venray vanaf donder dag 24 augustus a.s. en wel op maan dag, dinsdag, donderdag en vrijdag van 18.15 tot 20.45 uur. Jongelui van Venray en omstre ken, grijp deze unieke kans aan om meer kennis te vergaren en om een waardevol diploma te behalen. Voor aanmelding zie de adverten ties die enkele malen in dit blad zul len worden opgenomen. Het was ongetwijfeld een openba ring voor vele ouders, voor de H.E. Heer Deken A. Loonen, vertegen woordigers van sociale en maat schappelijke organisaties, voor de vertegenwoordigers van Venrays in dustrie, aalmoezenier Dings, de aal moezenier voor de werkende jeugd pater Latte, voor de vertegenwoor digers van onderwijsinstellingen, welke met docenten en leerlingen van de Mater Amabilisschool de schouwburgzaal van het Cultureel Centrum te Venray bevolkten, het goede acteertalent van de toneel groep der MA te aanschouwen, die met de nodige verve en charme werd gebracht, met goede muziek en bo venal uitstekende costuums en de- Petronella en Gertrud konden uit de Duitse TV zijn weggelopen, maar dan hun goed gebrachte humor af gestemd op Venray en de MA. Willy Marcon lag ons goed, terwijl de Ballroom Sisters hun oude en moderne creatie vele harten stal. Ook The Great Mater Show was het aankijken meer dan waard. Kapelaan Driessen jr. kon aan het begin van de avond, sprekende na mens het bestuur, een welkom toe roepen aan een geheel gevulde zaal en deed dit tevens namens de voor- zittster van de M.A. mevr. De Kroon die wegens vakantie verhinderd was. Tien jaren M.A. zijn bijzonder goed geweest, veel is er ten goede veranderd. Er was een bescheiden begin, men wist immers toen nog te weinig van het MA werk af, maar de school is uitgegroeid tot een in stelling die veel bekendheid heeft gekregen. In de afgelopen tien jaren is ook veel veranderd in de leer methode. Men is, aldus kapelaan Driessen, blijven meegroeien. Het doel is ech ter onaantastbaar gebleven, vorming tot toekomstige moeder en huis vrouw en zelfs nog verder dat men de plaats zal weten te vinden in de samenleving. De positie inbreng van KELTUM JUWELIERSPLEET EN DURFINE EDELSTAAL aparte afdeling van onze moderne zaak vindt U vele modellen couverts en cassettes overzichtelijk opgesteld. Uit zo'n unieke kollektie is het fijn om te kiezen en de beste keuze te maken. GROTESTRAAT 16 - VENRAY het MA werk is echter nog lang niet ten einde of vervolmaakt, verder zal moeten worden gezocht totdat de eigenlijke strekking gevonden zal zijn. Ook het officiële gedeelte van de ze avond was in handen van de meisjes zelf. Hoofdleidster mej. Ver- berkt, zonder wie de huidige Ven- rayse MA ondenkbaar is, vertelde aan de ouders wat de taken zijn van bestuur en docenten, het aanstellen van leiders, het geven van gebou wen en te zorgen dat het geld er is. Docenten welke twee avonden per week hun ervaringen en deskundig heid in dienst stellen van de leerlin gen, werkgevers welke in het Ven ray se land voortreffelijk meewerken met het MA werk. Zich tot de verloofden van de meisjes richtend, vertelde de hoofd leidster met veel vuur dat er nog meer plannen op tafel staan om zelfs lessen te gaan geven tesamen zodat vele gezamenlijke wensen en proble men op deskundige wijze zullen kunnen worden belicht. Zich tot de ouders richtende, vroeg mej. Verberkt meer belang stelling te tonen voor de leerlingen. Een brok mogelijkheden gaat voor het Venrayse meisje nog altijd ver loren. Het Venrayse meisje is qua intelligentie en capaciteit tot veel meer in staat als de huidige moge lijkheden bieden. Dan was het woord aan de meis jes zelf, die ditmaal zelf de diploma's uitreiken. Dankwoord namens de eerste en tweede jaars leerlingen werden uitgesproken, terwijl een extra applaus bestemd was voor de facjes welke hun derde jaar, dus 40 avonden tesamen waren geweest, waarin een hechte band was ont staan, de ontdekking dat juist in dat derde jaar veel vriendschap was ge sloten, rijke ervaringen waren opge daan en dat het voor de meisjes en leidsters een grote voldoening was geweest bij elkaar te zijn geweest en zeker geen verloren avonden waren geweest. Deze dank werd op voor treffelijke wijze vertolkt door mej. de Bruyn. Het was een uitermate geslaagde avond en de diploma's werden uit gereikt aan de volgende meisjes: Cursisten die het facultatieve der de cursusjaar van de Mater Amabi lisschool volgden: Thea van Bracht, Elly de Bruyn, Ans Versteegen, Toos Versteegen, Carla Noy, Joke Emonts, Mariet Lenssen, Gerrie Swinkels en Nelly Schattefor uit Venray; Marjan Ger- rits, Smakt; Jeanne Lenssen, Els Zegers uit Holthees; Tilly Noy, Joke Verhoeven, Helma Stappers, Nelly Stappers en Els de Rijck uit Over- loon; Phielien Arts, Door Kuypers, Blitterswijck; Nelly van Asten, Mia Emonts, Jet Heidens, Annie Horre- voets, Ysselsteyn; Nelly Jeucken en Annie Jeucken, Oostrum; Truus Cox Merselo; Nelly Willems, Leunen. Cursisten die het eindgetuigschrift van de tweejarige cursus ontvingen: Janssen, Bets Lenssen, Gerrie Baart- man, Thea Smits, Nelly van Soest, Marietje van Cuyck, Gerry Beer- IN GESPREKSCENTRUM MANRESA Voor hen die verloofd zijn, of daartoe serieuze plannen hebben, organiseert gesprekscentrum Man- resa van 14 - 16 juli a.s. een week end. Het ligt in de bedoeling om samen de verschillende aspecten van de voorbereiding en de beleving van moderne huwelijk te bespreken. Op de avond van aankomst kunt u zelf kenbaar maken wat U graag aan de orde gesteld zou zien. Het geheel zal niet het karakter dragen van een cursus. Wij stellen ons veeleer voor dat het een uit wisseling zal zijn van ideeën en pro blemen die onder ons leven. Dit on der deskundige leiding. De zaterdagavond zal gevuld wor den met het vertonen en bespheken van enige inzichtgevende films die de sexuele kant van het huwelijk belichten. Ook een echtpaar zal hier bij aanwezig zijn, dat zich gaarne bereid houdt om eventuele vragen te beantwoorden. We beginnen vrijdagavond 14 juli om 8 uur met een broodmaaltijd. We eindigen zondagavond omstreeks de zelfde tijd. De kosten bedragen 30,per persoon. Opgave kunt U doen, schriftelijk of telefonisch bij het se cretariaat van gesprekscentrum Manresa te Venlo, tel. 04700-12845. BABY IN KINDERWAGEN AANGEREDEN In Boxmeer werd een kinderwa gen aangereden door een bromfiets berijder. De drie maanden oude ba by De Kort viel uit de wagen en moest met diverse verwondingen naar het ziekenhuis te Boxmeer wor den overgebracht. Voor alle reparaties Schoolstraat 30 Tel. 2889 kens, Annemie Bonants, Antoinette Willy Arts, Martha Lucassen, Betty Lenssen, Marijke Peeters, Willy van Zwol, Venray; Mia Cox, Maria Cox, Jacqueline Deenen, Gonny Lenssen, Anny Tax en Mien Versteegen Wanssum; Diet Christiaans en Nelly de Swart, Swolgen; Mieke Emonts, Nelly Emonts, Mien Jacobs Diny van Hoof, Anny van Osch, Merselo; Nel ly Graat, Jacqueline Camps, Nellv Wilms, Oostrum; Riek Hendriks, Els Kreutz, Anny Kleeven, Neel Vissers, Blitterswijck; Truus Martens, Gerda Direks, Henny Direks en Maria Ouwerkerk, Leunen; Jo Arts, Truus Lemmen, Ysselsteyn; Finy Botden, Diny Marcellis, Vredepeel; Henny Drüggen, Annie Donders en Jeanne Weys uit Castenray. 57 eerste jaars cursisten ontvingen een bewijs het le cursusjaar met succes te hebben gevolgd. JAARVERGADERING Niet de kwantiteit der leden van de afdeling Venray van het Roode Kruis waren op de jaarvergadering aanwezig maar zeker wel de kwali teit. De vergadering werd gehouden in Hotel De Keizer. Deze jaarvergadering, die wegens het bedanken door dr. L. Kroft on der leiding stond van de heer J. Col- sen, had een zeer vlot verloop, waar speciaal naar voren kwamen de ve le aktiviteiten welke in het jaarver slag van secretaris Bolhuis de revue passeerden. Dr. Oosterbaan moest na vele ja ren van onbaatzuchtige zin zijn werk als colonnecommandant neerleggen in welke functie dr. Hermans werd benoemd. De financiële politie van de afde ling werd gunstiger dank zij de ver hoogde inkomsten van de koliekten. Het 100-jarig bestaan van het Ne derlandse Roode Kruis en het 20-ja- rig bestaan zal in Venray in septem ber worden gevierd en zal in het teken staan van geldwervende en niet geldkostende aktiviteiten. De kolonne telt 37 leden. Bij vele evenementen als motor-, auto- en paardensport, sportdagen, skelter- races, wandelsport en voetbalsport wisten de Roode Kruisteden zich daadwerkelijk in te zetten. Dank van het bestuur voor deze inzet waardoor het Roode Kruis reoresen- tatief naar voren kwam was zeker op zijn plaats. Vijftien dames werden opgeleid voor het welfarewerk waardoor het aantal geslaagden tot 26 was geste gen die 25 chronische zieken regel matig konden bezoeken. De verkoop van de vervaardigde artikelen blijft nog een punt wat de nodige aan dacht zal verdienen. De Bloedtransfusiedienst heeft 540 donors ingeschreven waar 403 afna- mes plaats vonden. Geklaagd kan worden over de afrekening via het centraal laboratorium. Ook op enkele scholen heeft de Venrayse afdeling reeds de nodige aandacht onder de leerlingen ge trokken. Onhoudbaar werd de toestand van de ambulanceauto van het Roode Kruis genoemd, die als reserve voor het ziekenveroer en gewonden inge schakeld kan worden. De communi catie schiet herhaaldelijk tekort. Po gingen om tot een voor de Venrayse gemeenschap acceptabele vervoers- regeling te komen zijn tot nog toe ondanks alle mogelijke pogingen niet verwezenlijkt kunnen worden. Getracht zal worden in het te stichten gezondheidscentrum ruimte te krijgen voor het Roode Kruis, terwijl het verder onverklaarbaar werd genoemd dat de bejaardenver eniging nog steeds niet had gerea geerd voor het plaatsen van S.O.S.- driehoeken. 1340 leden staan ingeschreven. De inning is nog altijd een grote uitga- vepost. Na het financiële verslag van pen ningmeester dhr. Weegels, werd eveneens de begroting goedgekeurd en de penningmeester voor het ge voerde beleid hartelijk bedankt. Bij acclamatie werden de be stuursleden herkozen, terwijl soc. drs. E. Franke tot voorzitter be noemd werd en een der eerste taken van de nieuwe voorzitter was om aan de volgende geslaagden de di ploma's uit te reiken. Hierbij dient nog vermeld te worden dat de cur sisten werden opgeleid door dr. Ver- cauteren. De geslaagden zijn: Mej. M. Arts, Mej. H. Gellings, Merselo; J. Delauw en mej. M. Direks, Venray. Laatst genoemde kreeg alleen een verkla ring omdat zij nog geen 18 jaar oud was. Mej. H. Hoedemakerse Ende poel, mej. J. W. van Osch Venray en de heren J. Willemsen, H. van Ass, P. Drabbels, H. Ewals, Jans Beken, M. Lenssen, F. Vlemmings en G. van Osch, Venray. Mej. van Osch bracht namens de cursisten dank aan dr. Vercauteren voor de wijze waarop deze de cusus- stof naar voren had gebracht. Met een aansporing om het Roode Kruis-werk ten dienste voor de ge meenschap te blijven steunen en verdere aandacht te vragen voor de vieringen van het 100-jarig lande lijk en 20-jarig Venray's bestaan in september in 't vooruitzicht, kon de nieuwe voorzitter zijn eerste jaar vergadering besluiten welke tevens werd bijgewoond door dr. Vercaute ren, kolonneleider dr. Hermans en kolonnecommandant P. Rippe. TELEVISIE BIJ SLECHT WEER De NTS zal van 3 juli tot 15 aug. „bij aanhoudend slecht weer" op al le middagen (met uitzondering van woensdag en zaterdag) weer „regen programma's" uitzenden. Deze zullen bestaan uit korte films, afleveringen uit serieprogramma's, documentai res,, kinder- en tienerprogramma's. De NTS gaat daarbij af op de ad viezen van het KNMI. Indien er uit zendingen plaatsvinden, wordt dit een avond tevoren via het scherm bekendgemaakt. Te Venlo slaagde voor het di ploma bediende dameskapster mej. Ivonne Hensing, Smakt. Te Helmond slaagden voor het Mulo-diploma: Maria Jenniskens en Mia Vergeldt uit Ysselsteyn; Henny Ewalts, lice Bartels, Marie-Louise Slits, Johanna Brune uit Venray en Maria Kessels uit Oostrum. Tonnie Bus en Riet de Weert uit Ysselsteyn. Ze waren allen leerlingen van de Meisjes-mulo in Deurne. Te Venlo slaagden voor bejaar denhelpster de dames: Marij van de Vorle, Tiny Kusters, uit Venray; Tonny Verheyen, Ysselsteyn; Nelly Steeghs, Oirlo; Ricky Thielen Oos trum; Tiny Janssen, Meterik; Mien Jenniskens, Meterik; Mientje Leys- sen, Liessel. Zij genoten hun opleiding in Hui ze „Berkeleheem" te Horst. HUISHOUDSCHOOL „MARIANUM" VENRAY Dinsdag 27 juni vond op de huis houdschool weer de jaarlijkse di ploma-uitreiking plaats. 's Morgens was er eerst een H. Mis tot dankzegging van de hele school gemeenschap, waarna een feestelijke bijeenkomst in de school. Aanwezig waren o.a. de heer De Ponti namens het schoolbestuur van de Ver. voor Landbouwonderwijs en de Commissie van Beheer onder voorzitterschap van H.E.H. Deken. Nadat woord van felicitatie waren gesproken, een lied was gezongen en 'n voordracht gespeeld, werden de diploma's door de H.E.H. Deken uit gereikt. Voor enkele scheidende leerkrach ten waren er woorden van waarde ring en bloemen ten afscheid. Lijst van geslaagden: Assisten-opleiding 1966-1967: Heieen Bastiaans, Irma Goertz, Truus Gommans, Kitty Ghielen, Ma rijke Litjens, Truus Valckx, Lucia Apers, Truus Arts, Antoinette Arts, Louise Barents, Tiny v. d. Berken, Marion de Bruyn, Henriëtte Custers, Mia van Dijck, Truus Janssen, Els Kelders, José v. d. Laar, Marlies Lingers, Jo de Mulder, Wilma van Opbergen, Netty de Römph, Thea Verhaegen, Thea Verstappen, Wies Willems, Ria Wijnands, allen uit Venray; Elly Aben, Elly Arts, Jo Baltussen, Oostrum; Miep Arts, Elly Engels, Laura Engels, Merselo; Lien Claessens, Martha Cremers en Leo- nie Drüggen, Castenray; Mia Hei dens, Leunen; José Janssen, Heide; Gerda Juffermans, Wilma van Veg- hel, Nelly Vergeldt, Ysselsteyn; Ria Willems, Heide. V.V.B.-opleiding: Jeanne Janssen, Koos Thoone en Agnes v. d. Wijngaard uit Venray; Nelly Custers, Oostrum; Toos Jans sen, Ysselsteyn; Wilma Janssen, Merselo; Hetty ten Brinke, Gerrie Jeuken, Maashees; Marian v. d. Eyn- den, Deurne; Maria Janssen, Vier lingsbeek; Annelie Smits, Boxmeer, Ria Steeghs, Castenray en Helmie Verstappen, Asten. Kinderverzorgster-opleiding Ria Janssen, Annie Linders, Anita Martens, Nelly Tijssen uit Venray; Tiny Beelen, Annemie Haegens uit Horst; Ria Bruysten, Vredepeel; Berna Franssen, Rijckevoort; Anny Gommans, Mia Jenniskens en Truus Holtakkers uit Leunen; Beppy van Ooyen, Oostrum en Mieke Wassen- berg uit Boxmeer. Vormingsklas 1966-1967: Jacqueline de Lauw, Gerry Ste vens, Venray; Toos Flinsenberg, Ys selsteyn; Annemie van Hout, Toos Janssen en Truus Raedts, Oostrum; Helma van Rens, Heide; Mariet Vo- gelsangs, Oirlo; Liesbeth Rutten, Maashees. 2e jaars primaire opleiding 1966- 1967: Carla Beemer, Maria Claessens, Anny Franssen, Thea Geurts, Rita van Helden, Annemie Volleberg, Nelly v. d. Voorn, Ria Winnen, Marij Kuijpers, Tillie Zwanenberg, Beppy Aben, Jeanny de Jong, Beppy van Lieshout, Tillie de Mulder, Jeannie de Römph, Netty Schellen, Mar ja Beerkens, Anny v. d. Berg, Tonny Cremers, Henny van Cuyck, Henny Janssen, Netty Janssen, Mariet Loo nen, Roos Lormans, Jeanne Swag- hoven, Petra Thoone, Wilhelmien Tijssen, Rini Vranken, allen uit Ven ray; Lenie van Asten, Maria Stip hout, Ysselsteyn; Truus Broeren, Henny Camps, Hanny Coopmans, Nelly van Enckevort, Ans Raateland Trees Verstegen, allen uit Oostrum; Nelly Bistervels, Tiny van Cuyck, Maria Engels, Marion Janssen, Mia Poels, Lina Poels allen uit Merselo; Gerda Cox, Petra Dinghs, Marly Duykers, Truus Gooren, Dien Hei dens, Tonny Steeghs en Ans Vul- lings, allen uit Castenray; Lenie Achten, Annemiek Rongen, Dien Verstappen, Oirlo; Anny Custers, Annet Heidens, Thea Hellegers, Ri ka Koenen, Els Kusters, Els Kusters, Mariet Litjens, Truus Litjens, Annie Ouwerkerk, Hanny Smets en Tiny Thuyls, allen uit Leunen; Toos Lenssen, Veltum; Oda Droesen, Ans Rongen, Heide; Marian Peeters te Vredepeel; Gerda Janssen, Veulen; Rina Kersten, Elly Raaymakers uit Overloon. Naai-opleiding le jaars: Nelly Claessens, Antoinette Flin senberg, Anny Janssen, Venray; Nel ly Kursten, Swolgen; Mia Litjens, Leunen; Nelly Poels, Ysselsteyn; Ri- ny Rongen, Venray; Mientje Wil lems en Anny Wolters.Blitterswijck. Naai-opleiding 2e jaar: Nelly van Bracht; Truus Franssen, Christien Schwachöfer, Nelly Smits, Venray en Marianna Peters, Broek huizen vorst. ONGELUKKEN TIJDENS HET WEEKEND Op de hoek GasstraatOver- loonseweg verleende de bestuurder van een trekker met oplegger, R. uit Heeswijk, niet voldoende voorrang aan de luxe auto bestuurd door de Spaanse gastarbeider B. Behoorlijke materiële schade. In de Gasstraat nam de be stuurder van de luxe auto v. d. L. uit Mierlo de bocht verkeerd en be landde tegen de trottoirband. Be hoorlijke materiële schade. Op de Stationsweg slipte de personenauto bestuurd door M. uit Horst en sloeg over de kop en kwam in een bouwland terecht. De wagen werd totaal vernield, maar de be stuurder liep geen noemenswaardig letsel op. Op de kruising Gasstraat Maasheseweg nam de bestuurder van de luxe auto, H. J. uit Venray de bocht te wijd en kwam in botsing met de geparkeerde wagen welke bestuurd werd door mej. K. uit Ven ray. Het bleef bij materiële schade. Op de kruising Patersstraat Poststraat verleende de bestuurder van de personenauto W. uit Maas- bree geen voorrang aan H. uit Ven ray. Materiële schade. MAROKKAAN LAG GEWOND LANGS DE WEG Voorbijgangers vonden in de nacht van zaterdag op zondag om streeks half een op de verlengde Kruisstraat de Marokkaanse gast arbeider B, die in Venray in pen sion is, gewond langs de weg liggen. De man moest naar het ziekenhuis worden overgebracht. De rijkspolitie tracht uit te zoeken of de gastarbei der met zijn bromfiets is gevallen dan wel aangereden is. Eventuele getuigen kunnen zich in verbinding stellen met de rijkspolitie te Ven ray. IN MAAS VERDRONKEN Zaterdagmiddag is de 22-jarige ongehuwde Theodorus Achten uit Groeningen in de Maas bij Boxmeer verdronken. Het slachtoffer was de zwemkunst niet meester. Na drie uur dreggen is het stoffelijk overschot gevonden. GEEN VOORRANG VERLEEND Op de kruising Puttenwegvan Beurdenstraat verleende de brom fietsberijder J. H. D. uit Vortum- Mullem geen voorrang aan de auto bestuurd door L. v. V. uit Yssel steyn, Materiële schade. SCHEDELBASISFRACTUUR Maandagmorgen omstreeks 3 uur is dooor tot nog toe onverklaarbare oorzaak de 18-jarige bromfietsberij der B. V. uit Venray met zijn brom fiets tegen een links van de Deurne- seweg staande boom gereden. Met een schedelbasisfractuur en hersen- bloedign is de bromfietsberijder die van Ysselsteynse kermis huiswaarts keerde naar het ziekenhuis in Ven ray overgebracht. ERNSTIG GEWOND Door onverklaarbare oorzaak bot ste zondagavond de 35-jarige Ma rokkaanse gastarbeider B. met zijn bromfiets op de Langstraat frontaal tegen de tegemoetkomende auto, be stuurd door de 25-jarige G. P. uit Ysselsteyn. Met zeer ernstige ver wondingen moest de Marokkaan naar het ziekenhuis worden ver voerd. De bromfiets werd totaal ver nield, de auto zwaar beschadigd. ZEER ERNSTIG GEWOND Zondagavond kwart over negen sloeg de bromfietsberijder de 17-ja rige H. V. uit Ysselsteyn plotseling van de Puttenweg de Paardenkop- weg op zonder voldoende te letten op het verkeer. Hij werd door de personenauto, bestuurd door M. v. H. uit Amby aangereden en kwam evenals zijn duopassagier mej. W. v. O. uit Veulen, te vallen. De brom fietser bekwam diverse verwondin gen van ernstige aard en werd ter plaatse voorzien van de H. Sacra menten. Zijn duopassagiere bekwam eveneens ernstige verwondingen. Beiden zijn opgenomen in het Ven rayse ziekenhuis. VOETGANGER AANGEREDEN Maandagmiddag omstreeks 2 uur werd de voetganger J. C. v. d. Z. uit Deurne door een achteropkomen de bromfietsberijder J. H. R. uit Ys selsteyn op de Puttenweg aangere den. Voetganger bekwam lichte her senschudding, terwijl de bromfiets berijder een diepe vleeswond aan een zijner handen opliep. DE SLOOT IN Maandagmorgen kwart over acht moest de vrachtautobestuurder M. uit Scherpenisse te ver naar rechts uitwijken voor ene tegemoetkomende vrachtauto welke op de Deurnese- weg aan het inhalen was. Via de wegberm kwam de wagen uit Scher penisse in een sloot terecht. Nar de identiteit van de verkeerszondaar wordt een onderzoek ingesteld. Het bleef gelukkig bij lichte materiële schade.

Peel en Maas | 1967 | | pagina 2