SPORT GROOT IS gemeenteraad rob van Ihaaren ONS AANBOD LAAG ZIJN ONZE PRIJZEN Varkensmesterij H. van Dijck Besteedt uw vakantiegeld nuttig koopt meubelen... 655.- PROTESTANTSE SCHOOL ST. MARTINUS a.s. ZONDAG DANSEN Dancing De Ruif te Oirlo meisje werkster yoor enke,le halYe Accountantskantoor Th. van Waayenburg Speciale koopjes in uw Kroon-Zelfbediening NIEUWE JEUGDSPORTBEGELEIDERS Tijdens een vrijdag j.l. gehouden bijeenkomst in een der zalen van het cultureel centrum te Venray hebben 15 cursisten uit handen van de heer Tien, nationaal cursusleider van de Ned. Kath. Sportfederatie, hun bre vet jeugdsportbegeleider ontvangen. Dertien van hun -mochten tevens het Brevet voetballeider B in ontvangst nemen. De cursisten hebben gedu rende 36 weken hiervoor een cursus gevolgd, georganiseerd door de sek- tie opleidingen van de N.K.S. op ini tiatief van de Sportraad Venray. Zowel de schriftelijke als de prak tijkexamens zijn op 2 juni 1967 af genomen in het gemeenschapshuis en de gymnastiekzaal aan de Maashese- weg. De examens werden afgenomen door de heren Zeelen en Breukers. Docenten van de cursussen waren de heren Zeelen, Breukers en Lan- gekamp. Bij de diploma-uitreiking waren naast de heer Tien nog aanwezig de docenten, de heer G. van Elswijk namens de DLS, Mej. Palmaers van het Sportcentrum Limburg, de voor zitter en sekretaris van de Sport raad Venray. De geslaagden zijn: Curssu Venray (voor Jeugdsport begeleider en Voetballeider B): G. Janssen, J. Hermans, A. Jans sen, T. Pubben, Venray; A. Kuypers, Castenray; T. Nellen, Sevenum en J. Linskens, Oostrum. Voor Jeugdsportbegeleider: H. Ebberink (Spio) Venray en mej. I. van den Munckhof (Spio) Venray. VENRAY-KEVELAER Reeds geruime tijd lag bij de Sportraad Venray het plan voor om te komen tot een jaarlijks sport evenement, dat zou uitsteken boven de „normale" sportgebeurtenissen in Venray. Daar is al menig gesprek aan gewijd, tot men op de gedachte kwam eens een kijkje te gaan nemen in Kevelaer, een plaats van onge veer dezelfde grootte als Venray. Daar bestonden al enige kontakten o.a. met de SVV-veteranen, een kontakt dat de SVV-jeugd later nog uitdiepte. Daar bleek belangstelling te be staan voor een nauwer sportkontakt tussen beide plaatsen en dat had weer tot gevolg dat dinsdag een Ke- velaerse delegatie naar Venray kwam om eens met collegae uit Ven ray een gesprek te hebben. Dat is een leuk en goed gesprek geworden in Hotel De Zwaan, waarbij de sportraad en vertegenwoordigers van Venrayse sportclubs enerzijds en vertegenwoordigers van Kevelaerse anderzijds eens van gedachten heb ben gewisseld. Een gedachtenwisse- ling waar later ook de Jeugdraad aan deelnam en Venrays Mannen koor omdat ook uit Kevelaer ver tegenwoordigers van deze organisa ties mee naar Venray waren geko men. Natuurlijk is nog niets besloten over te houden sportevenementen, maar wel is al vast komen staan dat eerst de verenigingen onderling eens zullen kijken wat voor „spek er in de kuip zit" om dan in het komende jaar zo mogelijk hiervan een grote gebeurtenis te maken. Het onderlinge kontakt was zeer prettig en de heer Phobst, leider van de Kevelaerse delegatie als voorzit ter van de Turn- und Sportverein 1890 meende op het einde van de avond te kunnen vaststellen dat Venray en Kevelaer in de toekomst tot nauwere binding zullen komen, een binding die zich niet beperkt tot sportverenigingen, zangverenigingen en jeugd, maar zelfs op gemeentelijk vlak wellicht voor beide partijen gunstig zou kunnen zijn. Intussen is nog maar het eerste begin gemaakt, maar gezien deze avond is dat geen slecht begin. GESLAAGDEN Voor het op 8, 9 en 10 juni ge houden examen van de Stichting Ivio te Amsterdam slaagden: Voor het Klimroos-diploma: G. Janssen, T. Poels, T. Broeren, T. de Lauw uit Merselo; S. Beckers, T. Cremers, D. Delauw, W. Dijcks, H. Gerrits, M. Goemans, J. Hermans, N. Hendriks, A. Nellisen, A. Peeters, T. Stappers, M. School en A. v. d. Wijst uit Overloon; Tr Flinsenberg, T. Kunzler, A. Rongen, T. Rongen, N. Swinkels en M. van Dijck uit Venray. Voor Kennis Eerste Levensjaren: N. Aben, Tr. v. Dijck en M. Voes- ten uit Venray; T. Kuenen, H. Evers uit Merselo; M. Beckers, R. Beelen, W. Hermans, M. Hubers, A. Steeghs, A. Vloet, J. Weymans, N. Weerts, A. v. d Wijst en J Weide uit Overloon. Voor Eenvoudig Boekhouden: N. Aben, Tr. v. Dijck en M. Voes- ten uit Venray; W. Hermans, A. Vloet, M. Smit, M. Beckers, J. Weide en N. Weerts uit Overloon. Voor Bedrijfsrekenen, Kantoor kennis en Handelscorrespondentie: M. Smit en M. Voesten. Voor Modern Engels: J. Weide, A. Steeghs, M. v. Glab- beek, M. Hubers, T. Kuenen, R. Bee- lon uit Overloon; H. Evers uit Over- lo:n; Tr. v. Dijck uit Venray. Voor kennis Omgangsvormen: N. Aben, Tr. v. Dijck en M. Voes ten uit Venray; R. Beelen, M. Hu bers, A. Steeghs, J. Weymans, A. v. d. Wijst, J. Weide, T. Kuenen, M. Smit, Overloon; H. Evers uit Merse lo BEKROOND Op de internationale bakkersvak wedstrijden te Amsterdam werd de inzending van Pierre Pijpers, Grote Markt 9, alle luxe soorten groot en klein brood als enigste Limburgse inzending bekroond. HEIDEBRAND Om kwart voor twee werd dins dagmiddag de Venrayse vrijwillige brandweer gealarmeerd voor een heidebrand in het natuurreservaat Heidse Peel onder Ysselsteyn. Tijdens de lunchpauze hadden en kele arbeiders van een ontginnings maatschappij een sigaret gerookt en de peuk in de grond gedoofd, althans dat dachten ze. Op een gegeven mo ment zagen zij vuur in de Peel en heidegrond en hoewel zij nog hebben getracht dit vuur te doven, gelukte dit niet, doch greep razendsnel om zich heen. Urenlang is de Venrayse brand weer bezig geweest om de vuurhaard te bestrijden hetgeen uiteindelijk ook gelukte. Ongeveer 3 ha prach tige heide van dit natuurreservaat is veranderd in een zwart geblaker de vlakte. VERGADERING In Venrays gemeenteraadsverga dering, die ingevolge het genomen raadsbesluit nu dinsdag om 7 uur begint staat o.m. op de agenda: Toekenning van een sympathie- bijdrage aan de Raad van Euro pese Gemeenten in Maastricht a 50,Dit houdt wel in dat de gemeente Venray niet tot deze Raad toetreedt. Beëindiging van een pachtover eenkomst met A. J. Verstegen, Overloonseweg 67. De 1.27 ha ge meentegrond in het Venrays Broek die daardoor vrij komt wordt (na loting) verpacht aan A. van Dijck, Laagheidseweg 28 voor de prijs van 60,per ha. aankoop van 2015 m2 grond in plan Veltum van P. Jenniskens, Veltum 14 voor 5395, Verkoop van een strook grond aan L. A. Nelissen, Julianasingel 42, gelegen langs zijn woning, toegang geven naar een gemeen telijk terrein, waarop eertijds 'n noodwoning stond. De prijs be draagt 25,per m2 en er wordt een erfdienstbaarheid op geves tigd, zodat de gemeente nog steeds 't voornoemde terrein kan bereiken. Intussen kan de heer Nelissen dit terrein pachten voor 44,per jaar. Verpachting van 0.27 ha grond in Merselo aan G. Wismans, Pas 3 aldaar voor 110,per ha. Aankoop van 40 m2 grond van M. Gommans, Langstraat 47a in plan Veltum voor 80, Tijdelijke ingebruikneming van 7,7 ha gemeentelijk bouwland voor 966,en 6 ha bouwland en 8,48 ha weiland voor 1817, aan de Ruilverkaveling Lolle- beek. Verhoging van de voorschotten voor het kleuteronderwijs over 1966 met 75,per lokaal en 2,70 per kleuter. Idem over 1967 met 135,per lokaal en 3,70 per kleuter. Verlening van een krediet ten behoeve van de bouw en inrich ting van een 9 klassige streek school voor BLO met gymnas tieklokaal in het plan Desselke (geschatte kosten 1.669.400, kredietverlening ten behoeve van de. bouw van 8 wachthuisjes voor busreizigers t.w. Langstraat 33, Stationsweg 4, Stationsweg 130, R.K. Kerk Oostrum, 2 in Casten ray, Schoor en Deurneseweg na bij Ysselsteyn. Een en ander voor een bedrag van 9.214, Beschikbaarstelling van een kre diet t.b.v. de voorbereidingskosten voor de bouw van sporthal in samenwerking met het R.K. Ly ceum te Venray. Deze voorberei dingskosten bedragen 20.000, Verlenen van medewerking voor de bouw van een tochtportaal en modernisering van de kunstver lichting in de St. Claraschool voor een bedrag van 5000, Idem voor de aanschaf van nieuw meubilair voor de 5e en 6e klas van de Lagere school in Oostrum voor een bedrag van 6531,60. komplete woninginrichting schoolstraat 29 venray Bankstel ROMANTICA met zweetfauteuil Wij hebben voor u in voorraad, tegen onge kende prijzen: bankstellen, bergmeubelen, salonkasten, eethoeken, vloerkleden, bedden, dekens, matrassen, spreien, keuken meubels, slaapkamerkleedjes, exclusieve verlichting, vloerbedekkingen, gordijnen en vitrages Alles van goede fabrikaten, vakkundig plaat sen, hangen en leggen. Kom nü eens kijken Bankstel BRIGITTE met Schotse-ruit-kussens Bankstel COMPACT met 2 draaiiauteuils in div. kleuren leverbaar Bankstel NORA met losse kussens, bank en 2 iauteuils Na 1 juli wordt de omzetbelasting verhoogd (circa vier procent). NU kopen is daarom goedkoper kopen Behaaglijke REFLEXFAUTEUIL zeer comfortabel Prins Bernhardstraat Nieuwe leerlingen kunnen worden ingeschreven tot 14 augustus a.s. bij het Hoofd der School, Langstraat 70, tel. 2090 of bij een der bestuursleden. Land- en tuinbouwschool Stationsweg 51, Venray. Het toelatingsexamen zal plaats hebben op maan dag 26 juni a.s. te 9.00 uur v.m., in het gebouw aan de Stationsweg. De Directeur. A.s. zondag DANSEN in liet Gemeenschapshuis te Leunen Orkest: Les Amies o.l.v. Nelly van Melis. Aanvang 6 uur Orkest: René Verstappen ENTREE VRIJ Beneden 18 jaar geen toegang H. Rongen telefoon 04787-237 Wegens a.s. huwelijk van het tegenwoordige: GEVRAAGD per 15 augustus, een voor dag of dag en nacht en een dagen in de week. Mevr. TERMOTE, Hiept la, (achter ziekenhuis) Venray Tel. 04780-1430 Gevraagd: Enkele vakbekwame metselaars Goede verdiensten, 6 pet. vacantiegeld. Feestdagen doorbetaald. J. BARENTS, Doormanstr. 86, Hoek Vlak- waterweg TE KOOP bestaande uit: ruime goed onder houden woning met berging, 3 moderne varkensstallen voor 500 varkens. Totale oppervlakte 30 are. Gunstige ligging in de Gemeente Venray. Inlichtingen: Venray Tel. 04780-2275 Bij aankoop van f 10,- boodschappen: literblik perziken voor 109 Carton biskwie van Meursing 800 gr. 169 Pils, krat 24 flesjes 598 Reuze ontbijtkoek van 89 voor 79 Literblik doperwten nu 85 Pinda's grote zak, met 10 kroontjes 89 Dikke verse eieren 10 stuks 139 Baby-peertjes, zeer lekker, literblik 109 Vers van de bakker: Peer-abrikozenpunten 6 stuks 150 Prachtige tuinstoel, winkelwaarde f 14,25 nu voor 100 goudkronen of 2 kroonboekjes Bacon 100 gram van 89 voor 79 Boerenmetworst 100 gr van 72 voor 62 Puddingsaus 'Tova' van 78 voor 72 Grote tablet choc. v. Houten v. 100 voor 87 Diepvrieshaantjes let op prijs plm. 1 kg 269 Erwten met wortelen literblik nu 59 2 pak Momentorijst met prachtig boek voor 125 rijstrecepten samen 169 Grote Enka-zeem met gratis enka-sponsdoekje winkelwaarde 72 ct 450 Langstraat 42a Grootdorp 15 Merselo.

Peel en Maas | 1967 | | pagina 6