s.v.v. MIEUWS HENGELSPORT V.C.ROOY DUIVENSPORT lh \yeniay SVV DE MOLENV/IEKERS M.A.C. R00Y DAMMEN M.H.C.V. LYCEUM '64 voetbaltoernooi SSS Overloon filmvorming Nieuws uit Overloon Camps-Optiek SPORT De in het afgelopen weekend gehouden Jeugdvierdaagse is wederom een succes geworden. Hier het défilé voor het gemeentehuis op zondagmid dag. Nadere gegevens en toegekende prijzen vindt U elders in dit blad. Foto: G. Kruijsen. Programma zondag 26 juni: Venray 1Mulo 1 (Helmond) 2.30 u. Venray 2Mulo 2 2.30 u, Venray jeugdsel.Vliegende Hollanders (Amsterdam 1 12.00 u, Venray veteranenVI. Holl. vet. Venray BIVI. Hollanders BI Het was zaterdag een drukke dag voor de veteranen. Een elftal ging naar het Teun Boon-toernooi in Eindhoven en bracht het daar tot de 3e plaats. Dit had even goed een eerste kunnen zijn, daar ze in de be slissende wedstrijd in de laatste mi nuten met 10 verloren en een ge lijkspel voldoende was geweest om het toernooi te winnen. Een ander elftal speelde thuis te gen Mulheim en verloor tegen deze zeer goed spelende Manschaft met 5—3. AFD. VETERANEN De wedstrijd tegen Hegelsom is in een 20 nederlaag geëindigd. Hoe wel we in het veld niet de mindere waren, werden we door tempo-te kort verslagen. Voor de rust maak te hun midvoor 10, wat hij na de rust nog eens herhaalde. De wed strijd werd in sportieve sfeer ge speeld. Zaterdag a.s. spelen we tegen RKLVV. Opstelling en aanvangstijd bij Café Thielen. Voordat we dan defintief met het ralleyrijden enkele weken stoppen, krijgen we zondag a.s. nog eerste de traditionele „vakantierit" in Over- loon. De Gebr. van Haren zijn ditmaal met het uitzetten van deze rit be last en hen kennende, mogen we weer op een pittig ritje rekenen, hetwelk voor de minder geroutineer de rijders ook de nodige ontspan ning zal opleveren. Deze rit, die nog gecontroleerd werd door G. Bom, telt mee voor de clubkompetitie '67 van MAC Rooy. De start is vanaf half twee bij ca fé Verstraten alwaar men om 1 uur terecht kan om in te schrijven. Dinsdag j.l. stond voor onze Dam vereniging weer een wedstrijd op het programma, ditmaal tegen de „Schuivers" in Bakel. De uitslag werd 117 in het voordeel der Bra banders. Ondanks deze nederlaag kunnen de persoonlijke resultaten toch wel verdienstelijk genoemd worden. Men vergete niet, dat bijna elke tegenstander voor onze nog jonge vereniging steeds moeilijk te bekampen is. Daar in Noord-Limburg maar wei nig damverenigingen blijken te zijn, is onze club wel gedwongen het in de Brabantse contreien te zoeken. De meeste der damclubs spelen reeds jarenlang in competitieverband en hebben zodoende veel ervaring. Vol vertrouwen zien wij de komen de competitie, die in september a.s van start gaat, tegemoet. Voor dinsdag 27 juni a.s. staat de return VenrayBakel op het pro gramma. Wij twijfelen er niet aan of onze dammers zullen hun best doen om de overwinning in Venray te houden. De wedstrijd wordt gespeeld in de achterzaal van café Thielen, Molenplein, aanvang 8 uur. Belangstellenden hebben gratis toegang. Alhoewel de competitie al lang voorbij is, vermelden we onderstaand de eindstand van de afd. H van de Onderbond waarin ons 2e dames elftal uitkwam: Venlo 2 14 14 0 0 28 Deurne 2 14 10 1 3 21 Venlo 3 14 7 2 5 16 Blerick 2 14 6 4 4 16 Venray 2 14 5 1 7 9 Tegelen 3 14 3 2 9 8 Horst 14 2 2 10 6 Venlo Girls 3 14 2 2 10 6 Venlo 2 en Deurne 2 zijn gepro moveerd naar de 4e klasse van de KNHB. In verband met de invoering van een nieuw competitiesysteem is de competitieindeling voor Dames 1 en Heren 1 het volgende seizoen als volgt: Dames 1: 3e klasse B. Best - Blerick - Concordia (Roer mond) - Heerlen - Nuenen - Sittard Venray - Weert. Heren 1 4e klasse B: Boxmeer - De Dommel (St. Michiels gestel) - DVS (Aalst) - Nuenen - Son - Venray. De competitie begint voor Dames 1 en Heren 1 op 10 september a.s. De jaarlijks georganiseerde onder linge hengel wedstrijden tussen HSV „De Roerdomp" Venray en HSV „Het Alvertje", Oostrum, waren an dermaal een succes. De door schoonmaakbedrijf „De Lelie" Venray en de fa. H. Smits, Venray beschikbaar gestelde wissel beker en complete werphengel, wer den gewonnen door resp. het korps Oostrum en E. Messemaeckers, Ven ray met 768 gram. De andere klasseringen waren als volgt: 1. Korps Oostrum 2. Korps Venray Individueel (senioren) 2. Verdam, Oostrum 733 gr. 3. van Es, Oostrum 500 gr. 4. H. Hendriks, Venray 443 gr. 5. van de Pasch, Oostrum 246 gr. Junioren: 1. W. Schwachöfer, Venray 75 gr. 2. R. van Es, Oostrum 65 gr. 3. H. Gooren, Oostrum 55 gr. 4. H. Schaminee, Venray 10 gr. Na een periode waarin maar wei nig getraind werd, voor sommigen in verband met de eindexamens, voor anderen in verband met de proefwerken voor de overgang, wordt het a.s. zondag weer „ernst". Alle drie de teams nemen deel aan het volleybaltoernooi van plaatsge noot VC Rooy. Het eerste zestal komt uit in de hoofdklasse en ontmoet daarin Roer mond B.C., Tupos (Baarlo), V.S.W. (Weert) en Flamingo's (Gennep). Het tweede en derde spelen in de eerste resp. tweede klasse. NATIONAAL VOLLEYBAL TOERNOOI A.s. zondag organiseert VC Rooy op het sportpark aan de Leunseweg het groots opgezette lustrumtoer- nooi. Om 11.25 uur zal door de voor zitter, de heer M. Custers, een ope ningswoord gesproken worden, waarna om 11.30 uur de wedstrijden zullen aanvangen. Er worden 88 teams verwacht zo dat plm. 700 volleyballers hun en thousiasme voor dit spel kunnen uiten. Op dit toernooi, dat met de inzet van alle VC Rooy-leden een manifestatie zal worden. De vereniging hoopt, dat voor. dit 9e toernooi een extra belangstelling zal bestaan van de zijde van het pu bliek. Hoofdklasseteams als Swift (Roer mond) bij de Dames en Karanoi (Eindhoven) bij de heren zullen zeer zeker prachtige wedstrijden laten zien. Om plm. 17.00 uur worden de finales gespeeld. Als bovendien de weergoden ons gunstig gezind zijn, zal het èn voor de inwoners van Venray, èn voor al le gasten een onvergetelijke dag worden. A.S. ZATERDAG 24 JUNI GROOT INTERNATIONAAL A.s. zaterdag wordt dan het grote A-toernooi gehouden, georganiseerd ter gelegenheid van het 15-jarig be staan van de SW-veteran en. Er zal in twee poules van elk 4 clubs wor den gespeeld. De deelnemende clubs zijn: F.C. Köln, met o.a. Hans Schaef- fer, Rohrig, Stollenwerk. Preussen Krefeld met o.a. Peter en verschillende Oberligaspelers. Blau Weiss Duisburg met Rudi Hahn enz. Dit wat betreft de Duitse gasten. Van Nederlandse zijde komen: Sittardia met Jan Notermans, Phennings, Elen, Beckers en een zeer bekende Joegoslaaf. PSV met Berend Scholtens (trai ner van SW), Coen Dillen, Bakers Piet Fransen enz. Willem II met o.a. van Roessel, van Beers, Formenoy en Mutsaerts. Dan nog de twee winnaars van het B-toemooi, nl. Sevenum dat be schikt over een hardwerkend en goed spelend veteranen-team zonder grote namen. En tot slot Wittenhorst met Jan Schattorjé, Gebr. van Issum, Paul Mol, Gebr. Martens enz. Dit toernooi zal ongetwijfeld vele voetballiefhebbers naar de Oostsin gel lokken. Er is daar aan alles gedacht, ook aan de inwendige mens. Het restau rant is open tot de finale en men kan daar terecht voor een koele dronk, maar ook voor een hartig hapje. Wij wensen de bezoekers een aan gename voetbalmiddag. Huldigingswedstrjjd Het toernooi wordt om 12 uur ge opend met een huldigingswedstrijd tussen de jubilerende SW veteranen en T.U.S. Geldem. Om 1 uur wordt begonnen met een hele reeks toernooi-wedstrijden, die duren tot ongeveer 7 uur. De toegang is gratis. Voor de wedstrijd SW-veteranen- T.U.S. Geldem zijn aangewezen: Math. Gommans, Jan Gommans, W. Arts, A. Swinkels, H. de Bruyn sr., H. de Bruyn jr., Jo Gommans, Th. Swinkels M. Oymans, E. Sijbers, J. Pirlo, F. Lucassen. A.s. zondag spelen onze veteranen om 12.00 uur aan de Oostsingel de returnwedstrijd tegen de Amster damse Vliegende Hollanders. Hiervoor zijn aangewezen: Jeu Arts, M. Oymans, Toon van Gerven, M. Hermans, P. Jansen, G. Poels, Jo Gommans, W. Clevers, J. Clevers, M. Beerkens, W. Tummers, B. Assen. I.v.m. nog te verrichten werk zaamheden worden ALLE veteranen heden vrijdagavond om half acht én zaterdagmorgen om 10 uur in het restaurant aan de Oostsingel ver wacht. Hier mag niemand ontbreken. P.D.V. DE VREDESDUIF Wedvlucht Pont St. Max. Aantal duiven 101. Afstand 343 km. Aan komst le duif 10.20.26, laatste duif 10.42.53. H. Crooymans 1 4 5 35; P. Janssen H 2 34; P. Janssen K 3 31 39; J. Kusters 6 18; P. Strijbosch 7 8 10 13 25 33 40 44; J. Maas 9 14; H. Kleus- kens 11 16; Jac. Ewalts 12 17 30; J. Strijbosch 15; Gebr. Willems 19 38; J. Verstegen Zn. 20 23 29; Chr. Cup pen 21 24; J. Janssen B 22 42 43; P. v. d. Laar 26 28; H. Ewalts 27; G. Janssen W 32 36; H. v. d. Heuvel 37; Jac. v. d. Laar 41. H. Crooymans was wederom de gelukkige overwinnaar. Wedvlucht Moulins. Afstand 584 km Aantal duiven 104. Aankomst eerste duif 15.33.59, laatste duif 16.51.29. Jac. Ewalts 1 5 19; Gebr. Hermans 2 12; P. Strijbosch 3 4 20 24; H. Crooymans 6 14; H. Kleuskens 7 8 26; P. Janssen K 9 11 15 18 25; J. Janssen B 10 17; J. Verstegen Zn 13 21 23; H. v. d. Heuvel 16; H. Strij bosch Zn. 22. Jac. Ewalts was hier de gelukkige overwinnaar en won tevens de beker voor de twee snelste duiven. Wedvlucht Orleans. Aantal duiven 116. Afstand 497 km. Aankomst eer ste duif 14.33.45. H. Crooymans 1 4 6 19; J. Kusters 2 8; J. Maas 3 21 26; P. Janssen H 5 22; P. Strijbosch 7; P. Janssen K 9 12; H. Kleuskens 10 23; J. Verste gen Zn 11 16 20 28 29; J. Janssen B 13 14 25 27; H. Ewalts 15; Chr. Cup pen 17; P. Strijbosch 18; Jac. Ewalts 24. Op deze wedvlucht ging H. Crooy mans eveneens met de eer strijken. Aan de koplopers onze gelukwenens. Een verrassende visie op een andere wereld! 't Is even een aanschaf. Maar dan gaat er ook een wereld van ontdekkingen voor U open. Een wijder perspectief op Uw vakan tie, op de natuur, of zelfs op het oneindige rijk van de sterren I Wij geven U graag een goed ad vies. Zo bent U er zeker van, dat U precies de kijker kiest, die bij Uw plannen het beste past. GROTESTRAAT 14a - VENRAY WERKGROEP HONKBAL A.s. zondag spelen we in Eindho ven op het PSV-veld tegen het team dat hier in Venray kansloos van ons verloor. Het is een Amerikaans honkbalveld, zodat we kunnen zien of we ook heuvel-specialisten in on ze werpersstaf bezitten. Het vertrek is bepaald op 10.30 u. aan de Levensschool, waar het bus je klaar zal staan. Opstelling: werpers: H. de Römph en F. Vroomen; catcher: W. Dom- meck; binnenveld: F. Edwards, L. Thielen, H. Janssen, H. v. d. Burgt; buitenveld: G. Vollenberg, M. Trois- fontaine, L. Straatman, G. Ver- koeyen. B. Barents is helaas wegens een bedrijfsongeval verhinderd mee te spelen. Vanaf deze plaats wensen we hem een spoedig herstel en een gezonde terugkeer achter het masker toe. SSS 1—Pr. Maria 1 Nederlaagtoemooi Afgelopen zondag speelde SSS zijn eerste wedstrijd voor dit toernooi te gen Pr. Maria uit Beugen, eveneens een le klasser. Overloon had een verjongd elftal samengesteld. Het begon goed voor SSS, want de strijd was nauwelijks begonnen toen een bal op links prachtig vrij gespeeld werd en in de doelmond geplaatst waar hij door A. van Opbergen on houdbaar werd ingeknald. Na dit doelpunt kwam Beugen met goede combinaties opzetten en het duurde dan ook niet lang voordat de gelijk maker tot stand kwam: 11, tevens ruststand. Na de thee was nog alles mogelijk, maar het spel van SSS was van veel minder gehalte, terwijl Beugen er nog een schepje op deed en met goed spel dan ook nog vier doelpunten wist te scoren, zodat deze wedstrijd zeer verdiend door de Beugenaren met 51 werd gewon nen. Een fikse nederlaag bij het be gin van dit nederlagentoernooi. SSS 2—De Willi's 2 Hierbij verging het Overloon be ter. Voor de rust kwam SSS 2 tot goede resultaten: 30. Na de thee dachten ze gewonnen te zijn, maar de Willi's kwamen sterk opzetten. Het werd 31 en het duurde niet lang of ook nummer 2 lag in de tou wen: 32. Het werd toen nog zeer benauwd, maar vlak voor het einde wist W. Hendriks een solo-rush te besluiten met een prachtig doelpunt: 42. Al met al een mooi' resultaat. GOEDE BELANGSTELLING IN HET AFGELOPEN SEIZOEN UITSLAG ENQUETE Voor de vierde maal heeft de Werkgroep Filmvorming Venray tij dens het afgelopen winterhalfjaar een filmprogramma van vijf hoofd films aangeboden aan de jeugd van het voortgezet onderwijs in Venray en omgeving. In totaal werden ruim 1100 abon nementen aan de schooljeugd uitge reikt (in de voorafgaande jaren wa ren er dit resp. 500, 800 en 1100). Voor de films werden speciale in leidingen opgesteld en aan de diver se leerkrachten kontaktpersonen toe gezonden, zodat deze de jeugd kon den inleiden op de te vertonen films. Bovendien werden er na film vertoningen discussies gehouden in klasseverband of in vrije groepen. Het vertoonde programma 1966 1967 bestond uit vijf hoofdfilms: 1. Topkapi 2. Tokyo Olympiade 3. De man die te veel wist (Hitch cock) 4. Het lot van een mens (Bondar ts joek) 5. Knotsgekke kerels in vliegende kratten (keuze) 6. Zuster Luc (met Adry Hepburn) (keuze) Bij deze gelegenheid heeft men 'n enquête gehouden waaraan 800 leer lingen deelnamen. Aan de hand daarvan kon een waarderinglijst worden opgemaakt waaruit bleek dat de volgorde van appreciatie het volgende was: 1. De man die teveel wist 2. Knotsgekke kerels 3. Het lot van een mens 4. Zuster Luc 5. Topkapi 6. Tokyo Olympiade. Uit deze enquête bleek ook, dat de filmserie over het algemeen zeer goed in de smaak is gevallen. Ruim honderd ingezonden enquête-formu lieren toonden dat aan met begelei dende opmerkingen als „Fantas tisch", „Zo doorgaan", „Programma uitbreiden" enz. Ook werd om meer rust tijdens de voorstellingen ge vraagd. Er zijn besprekingen gaande om te komen tot een speciale selectie uit de programma's voor jeugd en volwassenen, die dan per abonne ment uitsluitend bezocht kunnen worden door de rijpere jeugd van de hoogste klassen van het meisjes en jongens M.O. Indien de betreffende scholen middels hun kontaktpersonen hier aan medewerking willen verlenen kan wellicht aan een reeds lang be staande wens van deze categorie ge volg worden gegeven. VOLWASSENEN Naast de filmserie voor de jeugd werd afgelopen seizoen' ook de Werkgroep een filmprogramma, be staande uit vijf hoofdfilms aange boden aan de volwassen filmliefheb bers in Venray en omgeving. Na verspreiding van 2000 propa ganda-folders werden 175 abonne mentskaarten van 11,per stuk verkocht. De films werden vertoond op maandagavonden en werden bezocht door gemiddeld 200 personen, waar bij de verkoop van losse kaarten is meegerekend. Voor iedere filmvoor stelling kreeg elk ingeschreven lid een filminleiding toegezonden of voor de aanvang uitgereikt. Deze in leidingen werden door de Werk groep opgesteld. De geplande nabe sprekingen kregen geen belangstel ling. Kenmerkend was dat het gezel schap bezoekers wei. voor 95 pet. verschilde met het doorsnee bios coop-publiek in Venray. Het vertoonde programma bestond uit de vijf volgende hoofdfilms: 1. Le Bonheur. Regie Agnes Varda. 2. This sporting life. Regie Lindssay Anderson. 3. Evangelie volgens Mattheus. Reg. P.P. Pasolini. 4. Phima della rivoluzione. Regie B. Bertolucci. 5. La Vérité. Regie H. Clouzot. Ook hier werd gevraagd om een waardering die als resultaat had: 1. Le Bonheur 2. La Vérité 3. Evangelie Mattheus 4. Sporting Life 5. Prima dellarivoluzione. Voorts werden er enkele vragen gesteld in verband met het samen stellen van het programma voor het volgend seizoen. De aantallen, die hierop hun wens te kennen gaven staan achter de vragen vermeld: 1. Meer kleurenfilm 14 35% 2. Meer aktie, spanning 12 30% 3. Meer humor 16 40% 4. Eenzelfde keuze als vorig seizoen 18 45% Er zijn reeds besprekingen" gaan de ten aanzien van de programme ring voor volgend seizoen, waarbij zoveel mogelijk rekening zal worden gehouden met algemeen geuitte wensen. Zaterdagavond werd in Over loon het jaarlijkse federatief mu ziekconcours van de Federatie van Muziek- en Zanggezelschappen in de gemeente gehouden. De organisa tie berustte bij de gemengde zang vereniging „Logeko" uit Overloon en het werd gehouden in het ge meenschapshuis. Aan het concours namen deel: de fanfares van Holt- hees, Maashees, Vortum en Over loon en de harmonie van Vierlings beek, alsmede de zangverenigingen van Groeningen, Vierlingsbeek en Overloon en het kinderkoor van Overloon. Als jury fungeerden de heren S. Terpstra uit Nijmegen, speciaal voor het vocaal gedeelte en Kingma uit Venlo, speciaal voor het instrumen taal gedeelte. Het gaat op dit con cours niet om prijzen. Wel worden de prestaties in cijfers uitgedrukt, maar het rapport van de jury is het belangrijkste omdat men daar weer lering uit kan trekken voor een nog betere uitvoering van de gebrachte werken. Het concours werd geopend door de heer J. v. d. Berg, voorzitter van de federatie uit Overloon, die een kort welkomstwoord sprak tot de leden van de gezelschappen tot de juryleden en tot de belangstellen-, den. De organiserende vereniging „Lo geko" Overloon opende het concours met enkele zangnummers. Vervol gens was het programma door loting vastgesteld en uitgevoerd afwisse lend een muziek- en zanggezelschap. Omstreeks 11 uur vond de sluiting plaats. De voorzitter bracht dank aan de gem. Zangvereniging „Logeko" voor de perfecte organisatie, aan de gezelschappen voor de vlotte mede werking aan de afwerking van het programma. Tot slot gaf de heer S. Terpstra zijn indrukken over het concours. Hij was buitengewoon te vreden over de prestaties en hij vond het een zeer geslaagd con cours, een van de beste die hij tot nu toe heeft mogen meemaken. Ook de heer Kingma kon dit volkomen onderschrijven. Het deed de heer Terpstra groot genoeg enkele gezel schappen te hebben mogen jureren, die hij enige jaren gemist had en nu met goede resultaten zijn terugge keerd. Onze dorpsgenoot de heer Jo van Bommel slaagde te Nijmegen voor het Ulo-diploma A en B. Hij genoot zijn opleiding te Stevensbeek. Vrijdag maakten de leerlingen van de hoogste klassen van de lage re scholen, onder leiding van het schoolpersoneel hun jaarlijks school reisje. De reis ging eerst naar Den Bosch en vervolgens naar Rotterdam en na aldaar vele bezienswaardig heden te hebben bekeken ging het naar Hoek van Holland en van daar uit weer naar Rotterdam en werd 'n bezoek gebracht aan dierentuin Blij- dorp". Op de thuisreis werd nog halt gehouden bij de speeltuin „De Nach tegaal". Verkeersongeval. Op de split sing Haarlemmermeerlaan-Vierlings- beekseweg had een aanrijding plaats tussen twee personenwagens. Een Duitse wagen kwam uit de Haar lemmermeerlaan op de Vierlings- beekseweg in botsing met een wagen uit Vierlingsbeek. Persoonlijke onge lukken deden zich niet voor, maar de materiële schade was groot. Op de Baansestraat ter hoogte van boerderij Baltussen te Overloon had maandag een vrij ernstig ver keersongeval plaats. Bij een foutieve inhaalmanoeuvre kwam de perso nenauto, bestuurd door mevr. v. D.- V. eerst tegen een lichtmast en daar na in een sloot terecht. De oorzaak van dit ongeval was de autobestuur der A. A. uit Overloon, die foutief inhaalde. Afgelopen weekend gingen de schutters van het St. Theobaldusgil- de weer ten strijde om hun schiet - kunsten weer eens te tonen. Ze kwa men weer goed voor de dag, want in Aayen-Bergen werd de le korpsprijs en de 5e personeelsprijs behaald. Ook in Gemert werd het beste beentje voorgezet. Aldaar behaalde men de 4e korpsprijs en de le prijs personeel. Dit was dus weer een succesvol weekend.

Peel en Maas | 1967 | | pagina 10