Spinazie a la crème niet alleen chemisch reinigen, ook... reparaties Fa. STRIJBOSCH J0HN deere Pijls pijls Brandweerwedstrijden te Meerlo De prik in de landkaart ruMT OMEGA Opening Kroon Supermarkt Politierechter TRIUMPH automobielen WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN Dit hebt u nog nóóit gegeten! Limburgs beste stomerij VRIJDAG 16 JUNI 1967 No. 24 ACHT EN TACHTIGSTE JAARGANG p PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 2727 GIRO 1050652 ADVERTENTIEPRIJS 12 cL p. mm. ABONNEMENTS PRIJS PER KWARTAAL 1.75 (buitan Venray 2.—) Op het voormalige voetbalterrein van de gemeente Meerlo werden ter gelegenheid van het zilveren feest van de motorisering van de Meer- lose vrijwillige brandweer de inter provinciale brandweerwedstrijden in de klasse 4 en 4a gehouden. De wed strijden werden beoordeeld door een deskundige jury onder voorzitter schap van de heer van Haterd uit Venlo, terwijl de organisatie in han den was van de heer Janssen, wed strijdleider in Limburg. De heer Janssen sprak voor de prijsuitreiking zijn misnoegen uit dat van de 11 ingeschreven ploegen er maar 6 aan de start waren ver schenen. Er was bijzonder goed ge werkt. Gelet werd op de juiste uit voering van de inzet en van de commando's. Techniek is onmisbaar, maar taktiek primair. De brandwe ren kregen de brand in een woning te blussen en als het goed was, dan moest eerst de straal op het woon huis, vervolgens in de schuur en ten derde in de keuken worden ingezet. Burgemeester drs. Dittrich wilde voor dat hij overging tot uitreiking van de prijzen, nog eens wijzen op de onmisbaarheid van de vrijwillige brandweercorpsen. Lid daarvan te zijn, is uitgegroeid tot een verplich ting van de gemeenschap. Het vrij- willigerschap draagt bij tot beper king van de brandschade. De vergoe ding welke de brandweerlieden krij gen, lijkt nergens op gezien wat zij moeten presteren: namelijk schade tot het minimum te beperken en de redding van de medemens. De vrij willige corpsen zijn onvervangbaar en zullen ook bij de oprichting van Regionale brandweren blijven be staan. Ook waarschuwde de burge meester dat de preventieve bestrij ding aandacht blijft verdienen. De uitslag na spannende strijd en met minimaal verschil was: Klasse 4a: Bedrijfsbrandweren: 1. Swagenmakers en Bogaert, Tilburg; tevens deelname aan de landelijke kampioenschappen te Den Bosch op 16 september. Klasse 4: Vrijwillige gemeentelijke brandweren: 1. Kockengen, Utrecht 426 pnt; 2. Posterholt 423 pnt.; 3. Ko then Utrecht 412; 4. Born 395 pnt. AANRIJDING Op de Jan Poelsweg te Ysselsteyn reed de bestuurder van de personen auto Th. L. uit Tilburg met te hoge snelheid. Toen hij daarom afremde, geraakte hij in een slip en botste te gen een paal van het bovengronds electriciteitsnet, die afknapte. Het gevolg was, dat de stroom uitviel voqr de bewoners van het Lovinck- plein en de Jan Poelsweg. De PLEM verzorgde in recordtijd dat de bewo ners weer van licht werden voorzien. WIELRIJDERS BOTSTEN Op het rijwielpad van de Horster- weg raakte de pedaal van de Ven- rayse scholier H. P. uit Weverslo de pedaal van de tegemoetkomende scholier Fr. Smits (13 jr.) uit Horst, waardoor beiden kwamen te vallen. Smits kwam echter zo ongelukkig terecht, doordat hij met een achter hoofd op een steen terecht kwam. Met een schedelbasisfractuur werd de scholier in levensgevaarlijke toe stand naar het ziekenhuis te Horst en later naar het ziekenhuis te Venlo overgebracht. !l Het intussen al veel besproken rapport over het Desselke gaf als klacht dat men voor zijn boodschap pen altijd naar het centrum van Venray moest. Aan deze klacht heeft de nieuwe Kroon supermarkt van de fa. Cremers op de hoek van de HoenderstraatBurg. v. d. Loostraat toch grotendeels een einde gemaakt. Want in de nieuwe 250 m2 grote winkel, die door Bouwmy Janssen opgeleverd is, brengt dit bedrijf thans een kollektie levensmiddelen, groenten, fruit, bloemen, diepvries, vers vlees, delicatessen, cosmetica, tijdschriften, brood en gebak, ta baks- en huishoudelijke artikelen, die er beslist niet om liegen. Burge meester Custers was bij de opening dan ook wat best tevreden over dit nieuwe zakenpand, dat inderdaad 'n aanwinst is voor het Venrayse za kenleven. Hij moest binnenstappen door een met een papier beplakte deuropening en kon toen van nabij bewonderen, wat via de grote eta lageruiten trouwens ook al te zien is, het enorme assortiment van deze Kroonsupermarkt. Hij feliciteerde dan ook van harte de heer Cremers, die voor twee ja ren op de gemeente gekomen was om verlof voor het oprichten van een noodwinkel. Die noodwinkel is intussen niet meer nodig want in dit nieuwe zakenpand kan meer gebo den worden. Het deed hem als bur gemeester kennelijk deugd dat hier een Venrayse middenstander weer eens blijk geeft met zijn tijd mee te gaan, door een complete supermarkt te bouwen, waarin o.m. vers vlees te krijgen is, dat verwerkt wordt op materiaal van Muvero N.V. Mevr. Custers mocht eens probe ren hoeveel winkelwaar in de han dige zelfbedieningswagentjes ging, waarna bij de cassière het bestede bedrag geschonken werd aan het Rode Kruis afd. Venray. Een geste van de heer Cremers, die door de vele gasten op hoge prijs werd ge steld. Gasten, die behalve de grote winkel ook de even grote kelders konden bekijken, met de enorme koelcellen voor groenten en fruit en voor het vlees en met de enorme magazijnruimten, die eens te meer aantoonden, welk een grote keuze er op velerlei terrein in dit nieuwe pand geboden wordt, 's Avonds ves tigde de jeugddrumband met een muzikale wandeling nog eens de aandacht op deze nieuwe zaak, die dan woensdagmórgen voor goed openging. Woensdagmiddag gooide een recla mevliegtuig nog verschillende para chutes naar beneden met snoep, maar ook met waardebonnen. De heer Cremers, die met zijn echtge note en winkelbedienden handen te kort kwam om de vele klanten in zijn nieuwe zaak te bedienen, mocht vele gelukwensen in ontvangst ne men en natuurlijk ontbraken ook niet de bloemen, die het feestelijk licht (verzorgd door de fa. Janssen uit Merselo) deze opening extra kleur en cachet gaven. Een zaak waarmede het Desselke veel problemen opgelost ziet. Kijk, wat de Iglo-koks deden. Zij hakten zorgvuldig spinazie. Die werd snel gaar gekookt. Intussen maakten zij een apart romig sausje met exquise kruiden. Dat mengden zij door de spinazie. En toen proeven... verrassend! Pak van 450 gram 1.45. En kijk nu eens bij uw winkelier in de diep- vrieskast. Daar ligt die verbazend lekkere spinazie a la crèmel Voor ul Tafelklaar! Alleen maar opwarmen. Niets toevoegenl Niets! Eet vandaag nog deze heerlijke iglo keuken-vondst. Spinazie a la crème! Verkrijgbaar in: Cuijk, Venray, Helmond en omstreken. WEET U NIET WAARHEEN? Wie werkelijk van een heerlijke vakantie wil genieten, zorgt natuur lijk in de eerste plaats voor een pro gramma. Hoe vaag ook, hoe onvolle dig nog, er moet een doel zijn voor de uitstapjes en een zekere waar borg, dat men straks niet voor de onaangename besluiteloosheid staat van het vaak vertoonde „wat nou", „waarheen" en ,is er wat te doen." Wie nog geen vastomlijnde plan nen heeft, zal tenslotte de knoop moeten doorhakken en, gaat hij met gezin of klein gezelschap, dan kan dit op gezellige wijze. Men spreekt af, dat een prik in de kaart zal be slissen en gaat dan tezamen op reis naar de plaats, waar de speld te recht kwam. Men kan ook informe ren bij de VW waar het gezellig is, of waar bepaalde evenementen plaats hebben in het beschikbare tijdvak. Men kan ook een keuze doen uit provincies, waar men nog nooit geweest is. Wie vele dagen te spenderen heeft, kieze een plaats, waar naast een ge zellig winkelcentrum ook een beetje mooie omgeving is. Liefst met een zwembad voor mooi en een amuse mentsgelegenheid voor slecht weer in de nabijheid. In alle bekende va kantie-oorden wordt aan die eisen voldaan. En heus, u hebt ze nog niet allemaal afgewerktU kent uw land nog niet en er is werkelijk veel te zien, anders zouden al die andere mensen er niet heen gaan! HET DAGJE UIT Een afzonderlijke categorie vor men de dagjesmensen. Als u niet een nachtje kunt overblijven en met het oog op de portemonnee, de kinderen of het werk van papa slechts een sinpperdag te besteden, probeert dan toch eens een behoorlijk uitstapje van te maken. Overlegt eens of er niet iets ex tra's gespendeerd kan worden om een grotere afstand te overbruggen. Volsta niet met de gebruikelijke speeltuin, waar de kinderen toch op andere vakantiedagen nog wel zul len komen. Met wat grotere kinderen oogst u heel wat plezier als u ze in staat stelt een grote dierentuin, de Rotterdamse tunnel, de miniatuur stad Madurodam, het sprookjesbos De Efteling, danwel het spoor- museum te laten zien. Verder zijn er de te bezichtigen kastelen, zoals het befaamde Mui- derslot, Huize Doorn met de kamers en het gouden eetservies van de Duitse keizer, en voor de scholieren musea, Artis en tentoonstellingen in Amsterdam b.v. te combineren met boottocht door grachten en havens. TWEE PROGRAMMA'S Zorg altijd voor twee programma's: één voor zonnig en één voor regen weer. Een bustocht bij de Zuid-Oos- ter zijn prachtige dagtochtprogram ma's en ook de Spoorwegen bieden keuze in overvloed) kan dan dienst doen als plaatsvervanger naast een boottocht naar de Zuiderzeewerken (Harderlijk). Voor een dagje in de stad moet het niet te warm zijn, maar naar het strand kunt u alléén gaan als het zonnig en niet te win derig is. Harde wind kan een war me dag aan de kust vergallen. Een dierentuin daarentegen kunt u bij alle weersgesteldheden bezoeken, want als er een bui valt, vlucht u de aquaria, apen- of reptielenhuizen binnen en wandelt ongestoord bij heerlijke verwarming verder. Hebt u al eens de bustocht over de afsluitdijk gemaakt? Een bezoek aan Alkmaar met zijn kaasmarkt (vrij dagochtend 10 uur) en Leeuwarden met de Oldenburg is beslist de moei te waard. Op één dag kunt u heen en weer. Neem de kaart van Nederland eens voor U. Er zijn zoveel heerlijke en voor u nog onbekende plekjes. Weet u het niet? Doe dan de blinddoek voor en prikWedden, dat het raak is als u daar komt? Wie autorijden wil leren, moet het bij Jansen proberen. Rijschool JAN JANSEN Tedderstraat 19 tel. 04780-1600 De oude tuinman had zich na een vriendelijke waarschuwing van de opperwachtmeester gemakkelijk uit de voeten kunnen maken. Dan had er geen politieman en zelfs geen haan meer gekraaid naar de „kenne lijke staat" van de verdachte en had er geen mens iets geweten van zijn duistere praktijken. Maar de tuinier maakte het die avond in maart met elke stap moeilijker. Heel toevallig zag de opper hem die avond laat zonder licht het dorp binnenrijden. De opper was in een bovenste beste bui. Hij reed zelf op een fonkelnieuwe fiets en hij had zijn nieuwe meubeltjes aangekregen en in het bureau gezet, zolang zijn nieuwe huis niet klaar was. Joviaal groette de politieman de onverlich te tuinman en riep: „Hé, wat mot dat op die ouwe fiets?" Bij die woorden héd onze lust- hovenier nog kunnen teruggroeten met een even luchtig: „En wat mot jij met die ouwe pet?" Maar dat deed deze schoffelaar niet. In 't duister verschoot hij van kleur ach ter zijn bakkebaarden, sprong van het duistere rijwiel en antwoordde geschrokken: „Die fiets.... die heb ik gepikt." Daar stond de gezagvoerder van het plaatselijke politiekorps in het donker met een onverwachts ont maskerde fietsendief die nog naar drank stonk bovendien. „Bah", zei de schout bij nacht op zijn nieuwe rijwiel, „je houdt je ouwe moer maar voor de gek, maar mij niet. Loop met dat ding naar huis en slaap je roes uit" En nog had de misdadiger kunnen gaan. Met zijn buit. Maar hij liet zichzelf en het gegapte karretje val len en stak zijn polsen naar voren. „Ik beken. Neem me maar mee." De opper krabde zich achter zijn oren. Hij kon helemaal geen arres tant gebruiken, want in de cel ston den zijn nieuwe meubeltjes. Hij kon een „zwijntjesjager" en het gestolen goed ook niet in de goot laten liggen. Daarom belde hij de stad, want daar was de fiets vandaan gekomen. Toen kwam de recherche met een boevenwagen om de harker te halen. Nog zou deze verdachte er goed afgekomen zijn als hij de politie mensen rustig had laten gaan. Want politiemannen zijn ook mensen. Er was geen aangifte binnengekomen van een gestolen fiets. Dus, rede neerde de recherche, was er geen fiets gestolen en kon de oude baas voorlopig rustig naar huis gaan. En ze wilden hem per auto gaan bren gen. Maar de halsstarrige grasmaaier hield niet van boevenwagens, stapte op eigen benen het bureau uit, pakte opnieuw een fiets en peddelde daar op naarNeen, niet naar huis, maar naar de opper om te vertellen, dat hij een andere fiets had moeten pikken om terug te komen. „M-maar", zuchtte de postcom- mandant ontzet, „je bent toch óók nóér de stad toe gekomen? Hoe heb je dat dan gedaan, gisteren?" „Naar toe? Nou, daarvoor had ik hier een karretje genomen", zei de snoeikun- stenaar. De meubeltjes stonden nog steeds in de cel, want het nieuwe huis van de politie-autoriteit was die dag nog niet klaar. En deze hakketakker was in staat zijn lange naam in het ma honiehout te kerven. „Ga maar naar huis", besloot de opper. „Als de zaak voorkomt, zul je het wel horen. Maar die twee fietsen neem ik in beslag." Nu stond dezelfde goedmoedige rijkspolitieman woedend te getuigen. „Waarom windt u zich zo op?" vroeg de politierechter. „Omdat die kerel toen naar huis reed op mijn gloednieuwe karretje", klonk het. Het werden 300,boete en drie maanden voorwaardelijk met een proeftijd van een jaar, want zo'n ar geloos oud baasje van 83 kunje toch echt niet meer in de kast stoppen, oordeelde de politierechter. JAN KLAASSENS gastspeler in Wanssum VEERTIG JARIG BESTAAN VOETBALVERENIGING WANSSUM Het komende weekend zal Wans sum in het teken staan van het 40- jarig bestaan van de voetbalvereni ging Juliana, in de volksmond beter bekend als voetbalvereniging Wans sum. Zaterdag om half twee is er een grote optocht door de gemeente met deelname van alle sportvereni gingen uit Wanssum, terwijl om kwart over twee burgemeester drs. Dittrich de feesten zal openen. Om half drie aanvang van het interna tionale jeugd voetbal toernooi tussen elftallen uit Wanssum, Venray en Wattenscheid Did. Om 6 uur vangt de receptie aan in het gemeenschapshuis te Wanssum en vanaf 8 uur is er de jubileum avond met huldigingen. Zondag na de plechtige Hoogmis om half twee optocht; om 2 uur Wanssum 1Wat tenscheid 1 (gastspeler Jan Klaassens VW). Kwart voor drie aanvang bis schopsbekerfinale B. 4.00 uur aan vang finale bisschopsbeker A. Uit reiking van de bisschopsbeker door mgr. P. Moors, bisschop van Roer mond. Om 4 uur tevens aanvang van de wedstrijd oud Juliana in en bui ten Wanssum. alle voorkomende zoals onzichtbaar stoppen stootbanden vernieuwen korter maken zakken vernieuwen enz. enz. Eindbtraat 16, Venray tel. (04780) 1303 tractoren - landbouw- Veltum 4 Venray Tel. 2037 werktuigen machines

Peel en Maas | 1967 | | pagina 9