H°ud uw snelheid intoom! Kerkelijke Diensten INGEZONDEN noodsituatie voor l.t.s-ers van 4 tot en met 10 juni Pastoor Vervoort neemt ontslag Lag. Techn. School Hand.-avondschool Kringsportdag onkruid in gazons PAROCHIEKERK VENRAY Priester van de week: Kapl. Driessen Grote Markt 5 - Tel. 1882 Zondag: 3e zondag na Pinksteren. 7.00 Mathias Lommen; 8.00 overl. fam. v. d. Vegt-v. d. Bogaard; 9.30 Hoogmis voor de parochie; 1100 fam. van Dijck-Wismans; 18.00 Karei van Ham v.w. de buurt. Maandag: 7.30 gest. jgt. Antoon Janssen en echtgenote; 8.15 Theodo ra van Haren-Zegers; 9.00 Karolina Flinsenberg-v. d. Mortel en dochter Annie; 19.00 Herman Jeuken. Dinsdag: 7.30 gest. jgt. Willem Poels, echtgenote, kinderen en be- huwdkinderen; 8.15 tot int. van de Paus en de leden van het Aposto laat van het Gebed; 9.00 mevr. v. d. Borst-Jans Beken; 19.00 Jean Jans sen v.w. buurt ver. St. Jozef. Woensdag: 7.30 gest. jgt. Jean Oudenhoven en echtgenotes Gode- frida van Tilburg en Gerarda van Mil; 8.15 Deken Hanraets; 9.00 overl. fam. Sijbers-Cremers; 19.00 Catha- rina Drenth-Borgman. Donderdag: 7.30 gest. jgt. fam. v. d. Voort en Camps; 8.15 mevr. v. d. Borst-Jans Beken; 9.00 Helena Hanraets; 12.00 25-jarig huwelijk Imming-Romijn. Vrijdag: 7.30 Jacobs Verhallen en overl. fam.; 8.15 Wed. Verriet- Meijer; 9.00 overl. moeder en doch ter Rongen; 16.00 huwelijk Verba- kel-Thuyls; 19.00 R. Verblakt v.w. de buurt. Zaterdag: 7.30 W. van Gaal, echt genote en kinderen; 8.15 overl. fam. Clephas-Ligteveld9.00 Helena Han raets; 19.00 Lambertus van Haren v.w. Genootschap St. Joseph. Biecht ten van 18.00-19.00 uur. Mededelingen: Maandagavond om 8.00 uur ouder avond voor de ouders van de kinde ren die dit jaar de Doopbeloften zullen hernieuwen. De avond wordt gehouden in zaal Wilhelmina. Akolieten- en misdienaarslüst 4 t.m. 10 juni Zondag: 7 uur J. van Ham en J. Bollen; 8 uur Jac. Laurensse en Tonnie Jansen; 9.30 H. Ebberink, M. Manders, J. Manders en L. Bexkens; 11 uur L. Manders en J. Ebberink; 18 uur Martin Cuppen en Willy Janssen. Maandag, dinsdag en woensdag: 7.30 Johny van Gestel en Louis Wijnhoven; 8.15 Pieter Janssen en Jan Ruyten; 9 uur Adje Verbeek; 19 uur Martin Spee en Hub Janssen. Donderdag, vrijdag en zaterdag: 7.30 Jac. Laurensse en Tonnie Jans sen; 8.15 Peter Gerrats en Hans Kooien; 9 uur Jos Laurensse; 19 uur Johny Peeters en Jos Bexkens (be halve donderdag). Donderdag 12 uur: Huub Gooren en Geert Kengen. Vrijdag om 4 uur: Willy Janssen en Paul v. d. Heuvel. PAROCHIE PATERSKERK Priester van de week: Pastoor Pothof Tel. 1973 b.g.g. 2337 Zondag: 3e zondag na Pinksteren. H. Missen om 6.30, 7.45, 9.00 en 11.45. Hoogmis om 10.15; 18 uur avondmis. Maandag: H. Bonifatius, bisschop en martelaar. Dinsdag: H. Norbertus, bisschop belijder. Laatste dinsdag van de Antonius-noveen. 19 uur avondmis met voorbede voor de aanbevolen intenties. Woensdag: Mis van zondag j.l. of votiefmis. Donderdag: Mis van zondag j.l. of votiefmis. Vrijdag: Mis van zondag j.l. of votiefmis. 10 uur pl. H. Mis waar onder huwelijkssluiting voor het bruidspaar Hendriks-van Gooi; 15 u. pl. H. Mis waaronder huwelijksslui ting voor het bruidspaar Strijbos- van de Meer; 19 uur avondmis voor zegen te vragen over onze gezinnen. Zaterdag: H. Margarita, weduwe. Om 5 uur en om 6 uur en na de avondmis tot 8 uur gelegenheid om het sacrament der biecht te ontvan gen. 18.30 avondmis als zondagsvie ring. Mededelingen: Zondag a.s. 4 juni eerste zondag van de maand, extra kollekte voor de bouw van de pastorie. Mogen we weer een vriendelijk beroep op u doen ons goed te helpen. Dank U! Misintenties Zaterdag: 18.30 Gerardus van Houdt (buren). Zondag: 7.45 Harry Lenssen; 9.00 Herman Jans-Beken; 10.15 overl. ouders Koenen-Hendriks; 11.45 Al- bert Fleurkens, echtgenote en zoon; 18 uur voor de parochie. Maandag: 7.45 H. J. Verriet en Jo hanna Meyes; 8.30 geen int.; 19.00 meester Jacobus Din j ens. Dinsdag: 7.45 Jan en Willem Claessens; 8.30 uit dankbaarheid bij slagen in een examen; 19 uur voor overledene. Woensdag: 7.45 gel. zielen (offer bus); 8.30 geen int.; 19 uur Gerardus Verstegen (Gen. St. Jozef). Donderdag: 7.45 geen int.; 8.30 gel. zielen (Offerbus); 19 uur overl. broer. Vrijdag: 7.45 en 8.30 geen int.; 10 uui* huwelijksmis; 15 uur huwelijks mis; 19 uur gezinsmis. Zaterdag: 7.45 Gerardus v. Houdt (buren); 8.30 overl. fam. Jeurissen- Gielen. Dienbeurten Accolythen Zaterdag: 18.30 Eric Vastert en Jan van Lieshout. Zondag: 6.30 Peter Wijnands en Victor Pop; 7.45 Jan Meesters en Henk Arts; 9.00 Paul Pop en Lex Faessen; 11.45 Antoon Claassens en P. Philipsen. VREDESKERK VENRAY Zondag: 3e zondag na Pinksteren. 7.30 leesmis voor overl. fam. Smits- Litjens; 9.00 leesmis voor overl. Mathias v. d. Bereken (Geïllustreer de Pers); 10 uur hoogmis voor alle parochianen; 11.30 leesmis voor overl. Peter Thielen en Wilhelmina Linders-Herpen; 18.30 avondmis voor overl. fam. Coopmans-Loonen. Maandag: 8.00 leesmis tot bijzon dere intentie (V.); 19.00 avondmis voor overl. Gertruda van Hoof-Hoex (Reis vereniging). Dinsdag: 8.00 leesmis voor overl. Zwanik v. d. Berg; 19.00 avondmis uit dankbaarheid t.e.v. de H. Anto- nius. Woensdag: 8.00 leesmis voor overl. Gerardus Verstegen; 19.00 avondmis voor overl. Hendrikus van Lierop. Donderdag: 8.00 leesmis voor overl. Jos van Lierop. 19.00 avondmis voor overl. Frans Sijbers. Vrijdag: 8.00 leesmis voor overl. ouders Johannes Gossens en Elisa beth Kessels; 19.00 avondmis voor overl. Martinus van Rooy (Genoot schap St. Jos.). Zaterdag: 8.00 leesmis voor overl. ouders Jacobs-Janssen en Leo Stip hout; 19.00 avondmis voor overl. Antoon Creemers. Deze H. Mis geldt ook voor 't ver vullen van de zondagsplicht. Biecht gelegenheid van 57 uur n.m. Misdie naar slij s t van 4 juni tot en met 10 juni: Zondag: 7.30 W. Thijssen en M. Janssen; 9.00 B. Philipsen, H. Lin- ders; 10.00 T. Peeters, B. Arts en G. Swinkels; 11.30 M. Eibers, P. Pee ters; 18.30 W. Voss, J. Janssen. De week: 800 N. Philipsen, Th. v. Toor; 19.00 M. v. d. Bekerom, H. Janssen. Boekjes zaterdag: J. Janssen, M. Janssen, H. Linders, T. Peeters en P. Peeters. HERVORMDE GEMEENTE Zondag begint de dienst in de Hervormde Kerk aan de Maasweg in Bitterswijck om tien uur. Predikant is de Weleerw. Heer Keers. In Venray geen dienst. PAROCHIEKERK OOSTRUM Zondag: 3e zondag na Pinksteren. 7.30 Theo Camps; 8.45 overl. fam. Camps-Wolters; 10 uur Hoogmis, mnd. Peter en Louis Jeuken; 2 uur Rozenhoedje voor Mathijs Claessens. Maandag: 7.30 Meta Hulsman. Dinsdag: 7.30 gez. mnd. Jozef Thielen. Woensdag: 8.45 Johanna Zegers- Camps. Donderdag: 7.30 Maria Muyres- Dupont. Vrijdag: 7.30 Antonetta Moorrees- Custers. Zaterdag: 7.30 int. fam. M. Ver meulen; 7 uur avondmis voor de parochie. PAROCHIEKERK OIRLO Zondag: 3e zondag na Pinksteren. Eerste H. Mis om 7 uur; 2e H. Mis om 8.30; Hoogmis om 10 uur, opge dragen voor de overl. fam. Ver- sleyen-Peters. Maandag: 7.30 H. Mis. Dinsdag: 7.30 Stichting Piet Steeghs Henrica Hagens, Joanna Biesterfels, Maria Steegs. Woensdag: 7.30 H. Mis voor de overledenen. Donderdag: 7.30 H. Mis ter ere van St. Machutus, intentie Wed. v. d. Berg-Janssen. Vrijdag: 7.30 H. Mis tot zekere in- tie. Zaterdag: 7.30 H. Communie; om 7 uur avondmis. •PAROCHIE CASTENRAY Zaterdag 3 juni 19 uur avondmis als zondagsmis voor Anna Colbers- Naus. Zondag: 3e zondag na Pinksteren. 7.30 leesmis; 10 uur hoogmis voor de parochie. Zr. Theresilla Weys houdt toespraak en kollekte. Maandag: 7.30 gez. H. Mis Maria Henrica Geerets-Weys. Dinsdag: 7.30 2e gez. zeswekend. Maria Emonts-Geurts. Woensdag: 7.30 Gezinsmis tot int. van hen die in deze mis offeren. Donderdag: 7.30 gez. H. Mis Zr. Valesca (Nelly Versteegen). Vrijdag: 7.30 gez. maandd. Piet Emonts. Zaterdag: 7.30 leesmis ter ere van O.L. Vrouw van Altijddurende Bij stand tot int. van hen die hiervoor offerden. Biechtgelegenheid van 6.30 tot 7 uur. Om 7 uur avondmis als zondagsmis. Kerkpoetsen: Gon Weys en Gerda Wismans. Misdienaars: J. Geerets-P. Dinghs H. Steeghs-J. Tielen. Akolieten: J. Houwen, Jef Ram- bags, J. Strijbos, H. Vissers. Zondag: 3e zondag na Pinksteren. Om 7.30 leesmis voor de parochie; 9 uur hoogmis voor Theodorus de Bruyni; 10.30 leesmis voor de over leden fam. van Dijck-Heezen. Maandag: jaarlijkse aanbiddings dag voor de parochie. Om 7 uur uit stelling van het Allerheiligste tot 9 uur. Om 9 uur leesmis voor de schoolkinderen en voor iedereen die tijd heeft. Deze H. Mis wordt opge dragen voor Peter Willemse en Ca- tharina Geeraets; 's avonds om 7 uur weer uitstelling van het Allerheilig ste tot 8 uur. Om 8 uur gezongen H. Mis ter ere van het H. Sacrament, gest. jaargetijde voor Petrus Johan nes Smits en Gertruda Derks. In het aanbiddingsuur van 78 's avonds worden vooral de moeders verwacht, de leden van de vrouwen bond en verder alle vrouwen en meisjes die tijd hebben. De aanbiddingsuren in de morgen van 79 is misschien geschikt voor de oudere mensen. Ze hebben tijd en staan toch vroeg op. Mogen we bij deze inkorting van de biddag 's mor gens in de mis van 9 uur alle school kinderen verwachten. Gaarne de medewerking van de ouders; 's avonds om 8 uur kan de kerk vol zijn als allen komen die tijd hebben. Dinsdag: 6.45 leesmis voor Jacob Reijnders en echtgenote; 7.30 leesmis voor de overleden familie Ver- koeij en-Janssen (kindermis). Woensdag: 6.45 leesmis voor Jo hannes Voermans; 7.30 leesmis voor Antoon Loenen, echtgenote en Jo hanna Verheijen-Loonen. Donderdag: 6.45 leesmis voor Ma ria Loenen-Tielen en Jan Loenen; 7.30 leesmis voor Petronella Bister - velts-Litjens v.w. bejaardenvereni- ging (kindermis). Vrijdag: 6.45 leesmis voor Eduard Asselbergs; 7.30 leesmis voor Theo dora Martens-Heesen. Zaterdag: 6.45 geen H. Mis; 7.30 leesmis voor Theodorus van Cuijck en beide echtgenoten; 's avonds om 7 uur avondmis voor Elly Loonen en Elly van Berlo. Akolieten: Zondag: 7.30 Bert Smets en Bert van Hees; 9.00 H. Baltus- sen, M. Janssen, W. Cornelisen en Jan Voermans; 10.30 Theo en Tonny Cornelissen. Zaterdagavond 7 uur: Leo Heidens en Jan Voermans. In de week: 6.45 Fr. Thuijls en M. Vennekens; 7.30 M. Koch en J. Hei dens. A.s. zondag kindsheidfeest met op tocht. Nadere gegevens krijgt U thuis per circulaire. Kerkpoetsen: Mevr. van Osch. PAROCHIE YSSELSTEYN Zondag: 3e zondag na Pinksteren. 7 uur leesmis voor de parochie; 8.30 leesmis voor Frans van Soest en Anna van Bracht; 10 uur Hoogmis v. d. overl. fam. van Osch-Swinkels. Maandag: 8 uur leesmis voor Mar tinus Jacobs en Anna Roelofs. Dinsdag: 8 uur leesmis voor Anna J anssen-Smeets. Woensdag: 8 uur maanddienst v. Louis Arts. Donderdag: intentie van Claessens. Vrijdag: 8 uur leesmis voor rard Deters. Zaterdag: 8 uur leesmis voor Geer- truida Winnen-Arts; 19 uur avond mis voor leesmis uit dankb. v. d. fam. Janssen-Keyzers. 7 uur avondmis voor de fam. Swinkels- Ge- PAROCHIEKERK MERSELO Zaterdagavond 7.30 leesmis voor Leent je Arts. Zondag: 3e zondag na Pinksteren. 7.30 leesmis voor Jan en Martha Gielen; 10.00 Hoogmis voor de pa rochie; 11.30 leesmis voor Martinus Gerrits en Wed. Gerrits-Verlinden. Maandag: 7.30 gest. jgt. voor Ge rardus van Dijck en echtgenoten. Dinsdag: 7.30 gez. H. Mis voor Leonardus Thissen. Woensdag: 7.30 gez. H. Mis voor fam. van Rijswijck-Custers. Donderdag: 7.30 leesmis voor Jo hannes Janssen en Johanna Janssen. Vrijdag: 7.30 best. jgt. voor Lam bert Michels. Zaterdag: 7.30 best. jgt. voor An toon van Vegchel. Biechtgelegen heid: dagelijks na de H. Mis; zater dagavond van 7 tot 7.30 uur. RECTORAAT VREDEPEEL Zondag: 3e zondag na Pinksteren. 7.45 vroegmis tot int. van fam. van Vegchel-Peeters; 10 uur hoogmis tot bijz. intentie. Vandaag maandel. bij zondere kollekte. Maandag: v. d. zielerust van een overledene. Dinsdag: tot int. van fam. van Keij steren-Geur ts Woensdag: v. d. zielerust van overledenen (Horst). Donderdag: v. d. zielerust van Wilhelmina Ermens-Arts. Vrijdag: tot int. van P. Ermens- Arts. Zaterdag: v. d. zielerust van een overledene. Biechtgelegenheid: dage lijks vóór H. Mis; zaterdag van 20.00 tot 21.00 uur. RECTORAAT HEIDE Zondag: 3e zondag na Pinksteren. 7.30 leesmis voor het rectoraat; 10 u. gest. gez. jaargetijde voor Petrus Mathijs Janssen. Akolieten: Martien Derikx en Jos van Rens. Misdienaars van de week: Frans Vousten en Peter Muijsers. Maandag: 7.30 leesmis voor Peter Paul Janssen. Dinsdag: 7.30 leesmis voor Mar tinus Ewals en Wilhelmina Leijssen. Woensdag: 7.30 leesmis voor Jeane Giezen-Swinkels. Donderdag: 7.30 leesmis voor Pe trus Mathijs Janssen. Vrijdag: 7.30 leesmis uit dank baarheid. Te 10 uur plechtige huwe lijkshoogmis voor het bruidspaar van Osch-Linders. Zaterdag: 7.30 leesmis tot bijz. intentie. Te 4 uur Hoogmis b.g.v. het 25-jarig huwelijk van het bruids paar Peeters-Janssen. Biechtgele genheid van 78 uur. Te 8 uur avondmis uit dankbaarheid voor een 80-jarige. Kerkpoetsen: Nelly en Anny De rikx. RECTORAAT VEULEN Zondag: 3e zondag na Pinksteren. 7.30 leesmis afgest. fam. Drabbels- Klaassen-van Meyel; 10 uur Hoog mis voor de parochie. Maandag: 8 uur leesmis tot bijz. int. fam. Kuypers-Wolters. Dinsdag: 9e dinsdag ter ere van de H. Antonius van Padua. 8 uur lees mis voor de weldoeners van de kerk. Woensdag: 8 uur leesmis zal Sj. Burgers, echtgenote en zoon Hubert. Donderdag: 8 uur Hoogmis jgt. zal vr. Creemers-de Lauw. Vrijdag: 8 uur overl. fam. ouders van Wylick-Engelen. Zaterdag: 's morgens geen H. Mis, 's avonds om 8 uur leesmis uit dank baarheid. Akolieten voor 4 juni: Mattie Ku- nen, Gert Geerets en Willy v. Ooi. Kerkpoetsen: Nelly Classens en Betsy Coenen. RECTORAAT SMAKT Zondag: 3e zondag na Pinksteren. 6.15 en 7.30 gel. H. Mis; 8.30 pl. H. Mis bij gelegenheid van het 50-ja- rig bestaan van onze fanfare; 10 uur gel. H. Mis. Maandag: 7.30 H. Mis. Dinsdag: 7.30 voor Josephien As- selberghs. Woensdag: 7.30 H. Mis ter ere van de H. Jozef. Donderdag: 7.30 H. Mis voor Jo hannes Martens. Vrijdag: 7.30 H. Mis voor welsla gen van examen. Zaterdag: 7.30 H. Mis; 's avonds om 7 uur te Holthees pl. Eucharis tieviering voor Maria Asselberghs- Keursten. AANRIJDING Maandagmiddag had op de Jan Poelsweg een botsing plaats tussen twee auto's. De bestuurder van de personenauto H. C. uit Veulen had voorgesorteerd en wilde links af slaan op het moment dat de be stuurder van een andere personen auto met 4-wielige aanhangwagen aan het inhalen was. De materiële schade was groot, maar persoonlijk letsel deed zich niet voor. Op de Lorbaan reed de be stuurder van de luxe auto A. K. uit Merselo waarschijnlijk met te hoge snelheid waardoor deze in een bocht de macht over het stuur kwijt raak te, via een sloot op het weiland te gen een lichtmast tot stilstand kwm. De bestuurder moest met diverse verwondingen o.a. een gebroken pink en hoofdwonden naar het zieken huis worden vervoerd maar kon la ter naar huis worden vervoerd. Twee inzittende meisjes S. die in de auto zaten bekwamen geen noe menswaardige verwonindingen. De wagen werd vrijwel totaal vernield. Pastoor J. G. B. Vervoort uit Oirlo heeft zondag mededeling ge daan van het feit dat hij Mgr. Moors bisschop van Roermond, ontslag ge vraagd heeft uit zijn ambt te Oirlo. Het lag in zijn bedoeling met 1 juni a.s. met pensioen te gaan, maar van de zijde van het Bisdom is hem ge vraagd tot half juli alsnog dienst te willen doen, tot zijn opvolger is be noemd. Het ligt in de bedoeling dat Pastoor Vervoort zich in Nuenen bij Eindhoven gaat vestigen. De Z.E. Heer Vervoort zal dan bij na 14 jaren pastoor van Oirlo zijn geweest. Hij had in die tijd veel be moeienissen met de samenvoeging van de scholen, het vertrek van de Zusters en de verandering van het zustersklooster in bejaardentehuis van Huize Servatius, alsmede met de bouw van een parochiehuis. Hij heeft nog verschillende pogingen ge daan de verering tot de H. Machu tus, de patroonheilige van Oirlo, te bevorderen. DETAILHANDEL Ik weet niet hoeveel zaken bedrijven aangesloten zijn bij de Bedrijfsvereniging voor Detailhan del en Ambachten in Utrecht, maar ik heb het idee dat er ook in Ven ray niet weinigen van deze vereni ging een aanslag onder hun neus krijgen. Als tegenprestatie is ge noemde vereniging nu wel bereid om wat tekst en uitleg te gaan ge ven over de grote veranderingen die o.m. 1 juli a.s. in de sociale wetten zullen gaan optreden. Alleen moe ten de aangeslotenen dan wel even naar Venlo komen om daar in een of ander restaurant dan voorgelicht te worden. Als de aanslagen verzonden wor den weet men Venray wel te vin den, maar om voorlichting te geven, moeten de betrokkenen maar naar Venlo sjouwen. Wat een service, wat een service. J. V. PARKEREN In Venray-kom is in verschillen de plaatsen het éénrichting-verkeer ingevoerd en daarnaast het aan een zijde van de straat parkeren. Hier mede wordt een betere verkeers stroom en veiliger verkeer bevor derd. Deze maatregel begint haar zin echter te verliezen als de par- keerzijde gebruikt gaat worden door mensen, die er praktisch de gehele dag hun wagen parkeren, terwijl zij in een of ander bedrijf of winkel werken. Ze nemen de plaats in van mensen, die winkelen willen, maar nu hun wagen in de betreffende straten niet kwijt kunnen omdat de parkeerruimte in beslag genomen is door deze lang-parkeerders, die het schijnbaar te veel moeite vinden hun wagens te plaatsen op de beide plei nen of op de parkeerruimte bij het cultureel centrum. Zo dwingt men als het ware tot uur-parkeren over te gaan, wat weer kosten en moei ten met zich brengt. J. P. door de afdeling Merselo op het sportpark aan de Leunseweg. De deelname aan deze sportdag is van de verschillende afdelingen uit de krignen Horst en Venray. Voor de afdelingen van de kring Horst is de sportdag voornamelijk gericht op de diverse atletieknummers en voor de afdelingen van kring Venray - zullen de ritmische oefeningen ge jureerd worden. Vanuit kring Horst zullen 7 meis jes- en 5 jongensafdelingen deelne men. De deelname van kring Venray is 7 meisjes- en 4 jongensafdelin gen Om 11 uur voormiddag zullen de voorwedstrijden beginnen en ook de jurering van de ritmische oefe ningen. Het voorprogramma zal om 1 uur afgewerkt zijn waarna alle deelne mers zich opstellen voor een défilé mars met de Merselose fanfare rond het sportpark. Om 1.30 uur wordt dan de sport dag officieel geopend door de bur gemeester van Venray, mr. Custers. Het middagprogramma biedt dan het demonstreren van de ritmische oefeningen en de finales van de di verse atletieknummers waaronder de de 100 meter meisjes en jongens. Verder 400 m. meisjes en 400 m. jongens junioren alsook 800 m en 1500 m voor jongens. Andere num mers o.a. romeins wagenrennen, pyramidebouw en de 4 x 100 m es tafette voor meisjes en jongens. Voor de ritmische oefeningen zullen de kampioensafdelingen van vorig jaar n.l. meisjes van afdeling Heide en de jongens van de afdeling Venray hun titel deze dag weer moeten verdedigen. Om ongeveer 4.30 uur zal deprijs- uireiking van deze sportdag plaats hebben. De algehele leiding van deze sport dag berust in handen van le heer Timmermans uit Weert, algemeen sportleider van onze MBL en JBTB. GESLAAGDEN Aan de LTS te Venray werd het examen afgenomen voor electrisch booglassen voor beginners en gevor derden. De directeur van de LTS, de heer Hijl, wees op de ijver der cursisten en de toenemende belang stelling voor het vak van lassen. De examens werden gehouden on der toezicht van de rijksgecomiteer- de heer Pardieski. Aan de dagschool slaagden: le jaars booglassen: P. Creemers, A. Kunen, Overloon; L. Janssen, L. Keijsers, J. Hendriks, W. v. Hoof, J. van Bentum, L. van Mill, Venray; P. Vullinghs, Leunen; J. Hoeijma kers, Sevenum; J. Cornelissen, Oos trum; J. Coenen, Ysselsteyn; L. Classens, Oirlo; F. Broekmans, Well; M. Reukers, Geysteren; M. Emonts, America. 2e jaars electrisch booglassen: M. Arts, H. Cuppen, H. Willems, A. Voermans, Venray; H. Cuppen uit Wanssum; G. Poels, Merselo; H. Vis sers, Meerlo; J. Wijers, Afferden; B. v. d. Waeter, Meerlo en A. Knelis- sen, Broekhuizen, W. Jacobs, Over loon. Vrijdagavond kon de directeur van de R.K. Middelbare Handels 3-avondschool de diploma's van de 3-jarige cursus uitreiken aan de volgende geslaagden: De dames A. Aben, R. Bongaerts, A. Crooymans en G. Goumans uit Venray; B. Custers, Oirlo; J. Gee rets, Veulen. Bovendien aan de he ren G. van Daal, H. Driessen, V. Jansen, J. Jeucken, Chr. Smits en G. Willems uit Venray; H. Croonen, Tegelen en P. Custers, Oirlo. De heer P. Janssen, die de diplo ma's uitreikte, sprak een woord van gelukwens tot de geslaagden, die zo het volgen van deze middelbare avondcursus bekroond zagen met een diploma, dat o.m. vrijstelling ver leent voor het middenstandsdiploma. Hij waarschuwde de jongelui echter dat dit diploma geen eindpunt moet zijn, maar dat de maatschappij steeds meer beroep gaat doen op jongelui, die een steeds grotere en betere ontwikkeling hebben. M.B.L. EN J.B.T.B. Op zondag 4 juni a.s. is er weer de jaarlijkse kringsportdag van de MBL en JBTB. Deze wordt dit jaar georganiseerd BESTRIJDING VAN KLAVER EN Onkruidbestrijding in 't gazon is een dringende noodzaak wil dit niet door klaver, madeliefje en weegbree overwoekerd worden. Gazons zijn nu praktisch onkruidvrij te krijgen met een middel in spuitbus, Pesco 18-15 geheten, uit de landbouw bekend o.a. als Kamille-bestrijder in granen. De spuitbus heeft iets zeer bijzon ders nl. een zgn. omkeerventiel. Men kan de bus op zijn kop houden ter wijl op een onkruidplek wordt ge spoten. Het tweede belangrijke punt is dat de stof als schuim op het on kruid komt zodat men precies kan zien of de onkruidplek goed is ge raakt! Het onkruid sterft af en op de open plek groeit weldra weer gras voor een mooi gazon. Voor grotere percelen kan men gebruik maken van het vloeibare Pesco 18-15 in 100 cc flacons, voor gieter of rugspuit. Iedereen heeft tegenwoordig als het maar enigszins kan een gazon en het gehele jaar door kijkt men er naar. Jammer dat zovele gazons vol onkruid staan o.a. klaver en niet op de juiste wijze wordt verzorgd, dikwijls als gevolg van het inspan nende werk en gebrek aan tijd. Thans is men met één druk op de knop van zijn onkruid af. Het grote voordeel van dit systeem is boven dien, dat men de bus direct bij de hand heeft. Op elk gewenst moment kan men ingrijpen van mei tot oktober. Bo vendien is het een veilige directe methode, geen gieten, geen water en geen vuile handen meer. VAKOPLEIDING VREEST De Stichting Vakopleiding in het bisdom Den Bosch heeft in een schrijven aan de ministers van So ciale Zaken en Onderwijs dringend aandacht gevraagd voor de nood situatie waarin duizenden leerlingen van de lagere technische scholen komen te verkeren, als ze na hun eindexamen begin juni niet via het leerlingstelsel in het bedrijfsleven kunnen verder leren. Uit een ar beidsmarkt-analyse In Brabant is gebleken dat in grote delen van deze provincie minstens zestig percent van deze jongens niet in het be drijfsleven terecht kan. Voor een groot deel van Oost- en Midden-Brabant wordt verwacht dat tachtig tot negentig percent van de afgestudeerde LTS'ers in de metaal sector en de bouw geen pnderdak bij het bedrijfsleven kan vinden. Volgens het bestuur van de Stich ting Vakopleiding is in het verleden onvoldoende rekening gehouden met een recessie in het bedrijfsleven. In het bestuur van de stichting ziet men mogelijkheden in een over heidssubsidie voor die leerlingen aantallen die de bedrijven boven hun normale opnamecapaciteit van dit ogenblik tewerk zouden stellen.

Peel en Maas | 1967 | | pagina 6