V CE NTRA Pijls P'jb S.V.V, NIEUWS S.V.V. JEUGD Wtwiaaia BILJARTEN GOMMANS telefoon 1281 S.V. LEUNEN HANDBOOG fwCENTRA poederj koffie ssë snerzie bonen ss limonade soep- balletjes m m WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN Polyether of binnenvering-bed r houdtu flesjes Holland Star vruchten VRIJDAG 26 MEI 1967 No. 21 ACHT EN TACHTIGSTE JAARGANG F PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 2727 GIRO 1050652 ADVERTENTIEPRIJS 12 cl p. mm. ABONNEMENTS PRIJS PER KWARTAAL 1.75 (buitan Vonroy 2.—) Uitslagen: Melderslo 1Venray 3 12 Venray 4Melderslo 2 31 Venray 5Merselo 2 31 Meterik 3Venray 6 30 Venray 7—Oostrum 2 2—2 Omdat het de laatste wedstrijd van de competitie was en er toch niets meer op het spel stond, spra ken de mannen van Venray 3 af om maar eens te ruilen. De achterhoede ging het voor proberen en de voor- waartsen zouden de verdediging vor men. En dit ging prima. Er waren 12 min. gespeeld toen H. Kerstjens, na goed voorbereidend werk van J. Kusters, de bal hoog in de touwen joeg. De gelegenheids voorhoede draaide goed en bleef verwarring stichten in de defensie van Melderslo. Dit leidde tot een tweede doelpunt dat op naam kwam van E. Crooymans. Na de rust kwam Melderslo fel opzetten, maar de voorhoedespelers bleken ook goede verdedigers te zijn. In de 65e min. wist Melderslo de eer te redden, maar verder kwamen ze niet. Aan een lange reeks overwin ningen van Melderslo werd door Venray 3 een abrupt einde gemaakt. Venray 4 en Melderslo 2 geloof den het wel in de eerste speelhelft. Er werd matig gespeeld en het enige lichtpuntje was een doelpunt voor Venray 4. In de tweede speelhelft bleek dat de spelers toch ook nog wel eergevoel hadden. Fr. Swinkels doelpuntte uit een vrije trap, waar na Melderslo 2 fel en soms wel wat hard, kwam opzetten. De achter stand werd verkleind tot 21, maar hierna was het woord weer aan Venray 4 dat de eindstand op 31 bracht. Met spanning werd de wedstrijd Venray 5Merselo 2 tegemoet ge zien. Wilden de SW'ers de kans op de titel niet verliezen dan moest er gewonnen worden. Voor Merselo was het natuurlijk een erezaak om de SW'ers thuis te kloppen. Merselo heeft dan ook de sportieve plicht vervuld door zich ten volle -in te zet ten. Door een dekkingsfoutje in de Venray-verdediging kwam Merselo al vrij snel aan de leiding. Venray had het antwoord klaar en met goed opgezette aanvallen trachtte men een weg naar het doel te banen. De Merselose verdediging gaf zich ech ter niet zo heel gauw gewonnen en het duurde dan ook tot 10 min. voor rust voordat de gelijkmaker gescoord kon worden. Na de hervatting nam Venray het heft flink in handen. Nog tweemaal wisten de Venrayers te scoren, waarmee de wedstrijd, die een zeer sportief karakter had, ver diend werd gewonnen met 31. Venray 6 kon het bij Meterik 3 niet redden. In het veld waren de SW'ers heus niet de mindere, maar voor het doel ontbrak het beslissen de schot. Bovendien trof men een Meterik-doelman aan in blakende vorm, die „loeiers" van A. Arts en J. Driessen uit het doel ranselde als of het de gewoonste zaak van de we reld was. Met 30 zegevierden de gastheren. Venray 7 kreeg bezoek van het hoog geklasseerde Oostrum 2. Over het algemeen was het spel van de gasten iets beter verzorgd. Oostrum wist een voorsprong te nemen van 30, maar de SW'ers gaven zich niet gewonnen. Met nog ruim een half uur spelen werd Oostrum in de verdrukking gezet en zo waar wisten de SW'ers nog driemaal te scoren, waardoor de wedstrijd ein digde in een 33 gelijkspel. Beslissingswedstrijd Doordat Venray 5 ook in de laat ste competitiewedstrijd de volle winst behaalde zijn zij gelijk met Wittenhorst 4 geëindigd aan de top van de ranglijst. A.s. zondag wordt nu door deze twee teams een be slissingswedstrijd gespeeld op het sportpark van Horst-America. Ven ray 5 succes! De wedstrijd vangt aan om half drie. Trainingen Op donderdag 1 juni a.s. wordt de training hervat voor de spelers van de voorlopige selectiegroep. Betref fende spelers worden in het clubblad bekend gemaakt. Bedoelde spelers worden, voor zover niet verhinderd door militaire dienst .of verblijf buiten Venray, op donderdag 1 juni a.s. en vervolgens elke dinsdag- en donderdagavond om 7 uur op de training verwacht. Een persoonlijke oproep heeft niet plaats. Afmelding bij noodzakelijke verhindering dient te geschieden bij één van de leden van de Trainings commissie, t.w.: G. v. d. Velden, RooseveltstraatlH. de Bruyn, Beu kenlaan 20; J. van Daal, Pr. Bern- hardstraat 80; L. Sassen, Hofstr. 2a. Voor de jeugdspelers die binnen kort zullen overgaan naar de senio ren, wordt voorlopig een afzonder lijke aanpassings- en selectietraining gehouden, welke zal plaats hebben voorafgaan aan de training van de senioren van 6 tot 7 uur. De jeugdspelers die hiervoor in aanmer-king komen worden ook via het clubblad Rooyse Rakkers be kend gemaakt. De training voor de lagere elftal len zal na de training van donder dag 25 mei worden stopgezet tot na dere aankondiging. Uitslagen zaterdag 20 mei: Belfeldia AlVenray Al 11 Venray B3Ysselsteyn BI 60 Programma zaterdag 27 mei: Nederlaagtoernooi te Vierlingsbeek waaraan vijf elftallen deelnemen. Verder onderlinge C-wedstrijden. Zondag 28 mei: Deelname A-toernooi te Bladel. BW B2—Venray BI (huldigingswedstrijd) Het toernooi van zaterdag j.l. is niet helemaal geslaagd, doordat Bra- bantia zonder meer verstek liet gaan. Er werd toen met drie clubs gespeeld. De eerste wedstrijd werd door ons met 10 verloren van Kessel. Direkt daarna tegen Meerlo verloren we met maar liefst 51. De wedstrijd om de le plaats werd daarna door Kessel met 30 gewon nen. Al met al toch nog een ge slaagde sportdag, mede door de on derlinge vriendschap tussen de drie clubs. A.s. zaterdag komt Liessel op be zoek en we zullen trachten er nu eens een overwining van te maken. De volgende spelers zijn aangewe zen: Math. Gommans, Hans Gommans, Jan Gommans, Jan Pirlo, Jeu Arts, Wim Arts, M. Oymans, Gerrit Poels, V. Lucassen, B. Assen. H. de Bruyn jr., W. Tummers, E. Sijbers. Afmel ding voor vrijdag bij H. de Bruyn, Beukenlaan 20 of Th. Swinklers, He- monystraat 17. Op zaterdag 3 juni houden wij het B-toernooi bij gelegenheid van ons 15-jarig bestaan. Hieraan nemen 4 Duitse en 4 Nederlandse clubs deel, die spelen dan om twee plaatsen in het A-toernooi dat op 24 juni plaats vindt. Het A-toernooi is bijzonder groots opgezet. Bekende figuren uit vroe ger dagen en spelers van naam die tot voor kort nog in de hoogste regionen van het Nederlandse en Duitse voetbal speelden. Van Neder landse zijde komen o.a. PSV met Roel Wiersma; Sittardia met Jan Notermans; Willem II met van Roes- sel. Van Duitse zijde komen de vol gende clubs: FC Köln, Preusen Kre- feld, Blau-Weiss Duisburg met een oud Bundesliga-speler. Beide toernooien zijn beslist de moeite waard. HONKBAL In een matige wedstrijd, met een even matige scheidsrechter moest D.A.R. het honkbalonderspit delven tegen Deurne. Door de vele veldfou- ten, slecht honklopen en ontelbare verkeerde aangooien moesten we konstateren dat een vereniging pas gestart in de competitie van plan is reeds dit jaar hoge ogen te gaan gooien. Opmerkelijk waren echter onze vele goede vangballen van o.a. Henk Janssen, achtervanger Bert Barents en Henk v. d. Burgt. Werpresultaten van D.A.R.F. Vroom 6x3 slag. 10 x 4 wijd, 4 honkslagen tegen. H. de Römph 4 x 3 slag, 6x4 wijd, 8 honkslagen te gen. Deurne: 9x3 slag, 5x4 wijd, 6 honkslagen tegen. Kortom een wedstrijd om snel te vergeten en te trachten deze week het beter te doen. A.s. zaterdag om 16.00 uur komen we in het veld tegen PSV 4. Om 3 u. worden de volgende spelers op het veld verwacht: Werpers: H. de Römph, F. Vroo- men; achtervangers: B. Barents, W. Dommeck; Velders: F. Edwards, H. v. d. Burgt, H. Janssen, G. Vollen- berg, J. Wijnen, L. Straatman, G. Verkoeyen, L. Thielen. Zaterdagavond worden alle spe lers verwacht op een door ons na der aan te kondigen gelegenheid. Op 11, 12, 13 en 14 mei persoon lijke kampioenschappen Hoofdklasse VBB als sluitstuk van de Venrayse biljartcompetitie. Donderdagavond eerst partij winst voor L. Jacobs tegen de jeugdige J. van Asten. In de tweede partij ston den 2 kanshebbers P. Volleberg en M. van Asten. Dit werd de beste partij van het toernooi. P. Volleberg begon zeer sterk 42 116 1 60 totaal 219 car. in 4 beurten tegen 34 voor van Asten, maar van Asten kwam terug 82 in de 5e en 101 in de 10e beurt. Stand 279 P. Volleberg en 243 M. v. Asten. In de 11e beurt won Piet deze partij met een gem. van 27.27 tegen 2.09. In het verdere verloop van dit toernooi bleef P. Volleberg onge naakbaar alleen. A. Giezen bleef tot de voorlaatste partij in matchpun- ten gelijk, doch verloor toen kans loos van hem. J. Lucassen was to taal uit vorm. Voor J. van Asten, Ysselsteyn, en L. Jacobs, toegevoegd uit de 1ste klasse, waren de 300 car. te veel voor het spelen van goede gemiddelden. In de slotpartij speel- M. v. Asten won de beker, be de 2e plaats. Wat niemand gedacht had gebeurde: A. Giezen, sterk wed- strijdspeler, begon zeer goed en had in de 10e beurt een voorsprong van 115 car., pas in de 20e beurt pas seerde van Asten hem met een serie van 94, doch Giezen won in 26 beurten deze partij en daarmee de 2e plaats. P. Volleberg speelde de korste par tij in 10 beurten, hoogste serie 169. Volleberg voor de genoten gastvrij schikbaar gesteld door oud-voorzit ter Asselbergs, voor de speler die 't hoogst boven zijn vastgestelde gem. heeft gespeeld. Bij de prijsuitreiking dankte voor zitter Gerrats caféhouder Linders- ken prijzen en reikte vervol heid, de gevers voor hun geschon ken prijzen, en reikte reikte vervol gens op zijn bekende geestige wijze Voor een goed alsook voor vitrage en overgordijnen de prijzen uit aan de spelers. Eindstand: p. gem. h.s. 1. P. Volleberg VOP 10 17,85 169 2. A. Giezen Overloon 8 7,56 61 3. M. van Asten VOP 6 13,70 142 4. L. Jacobs, VOP 4 4,64 26 5. J. Lucassen ONA 2 4,90 37 6. J. van Asten BCY 0 4,89 30 Door zijn 4e plaats werd L. Jacobs kampioen van Leunen. Uitslagen: 4—0 34 7—3 2—4 2—1 Leunen 1Griendtsveen America 3Leunen 2 Leunen 3Ysselsteyn 3 Merselo BILeunen BI Wittenhorst B4Leunen B3 Leunen BI behaalde in de B3 klasse kring Horst-Venray het kam pioenschap. Programma zondag 28 mei: Leunen 1Meerlo 3 2.00 uur Zaterdag: Leunen schoolelftalHeide school elftal 2.00 uur Donderdag j.l. werd op de banen van St. Jan een vriendschappelijke wedstrijd gehouden tussen 7 schut ters van St. Jgn en 7 van St. Anna. Na een nek-aan-nek race wist St. Jan uiteindelijk met 1 puntje voorsprong te zegevieren. Over het algemeen werd echter te weinig ge schoten door beide verenigingen. Uitslagen: St. Jan: A. Stiphout 204 J. Krijnen 202 H. Volleberg 196 H. Hoedemaekers 193 M. Lenssen 192 G. Hulleman 192 J. Lenssen 188 Totaal 1367 St. Anna: W. Smits 210 J. Wijnhoven 209 P. van Ooi 209 Th. Rutten 202 J. Volleberg 184 Th. Verrijdt 176 H. Stoks 176 Totaal 1366 Het was een zeer sportieve wed strijd, waarna men nog enkele uren gezellig onder elkaar bleef. ST. ODA Zondag j.l. hield handboogschut terij St. Oda haar jaarlijkse koning- schieten. Koning werd de schutter J. Thijssen met 432 punten in 50 pij len, ridder P. Lemmens met 416 p. De zes hoogste schutters behaalden het aantal punten van 2394. 4 Pils Paraat pot a 50 gram Frisco literblik 3§ Keurko Frisco 2 grote flessen «8 sinas Zblikken a 120 gram 4-ntok* 140 400 cm. Kaurptrttprijt 1 ka*rt f 10.- bijbaUlinfl Winkelwaard* f 28.50 B«*talnu>nm*r 339 Bij Centra is uw gulden altijd méééér waardT 'centra!

Peel en Maas | 1967 | | pagina 5