drukwerken van den munckhof nv venray V.C.R00Y drukwerken en een telefoonnummer om nooit meer te vergeten RUITERSPORT HANDBOOG HANDBAL BADMINTON HINDERWET BEJAARDEN VERENIGING ASPERGES l t drukwerken de einduitslag was nu reeds 5—3 in ons voordeel. Dit betekent dus dat ons eerste team komende competitie uit zal ko men in de tweede klasse. Een goede prestatie van onze he ren, temeer daar zij nu reeds twee opeenvolgende keren zijn gepromo veerd. Wij hopen in juli over te kunnen gaan tot de aanschaf van een trai ningsrobot. Hierdoor zal ongetwij feld het spelpeil een stuk verhoogd kunnen worden. Uitslagen van de op zondag 30-4 te Venray gehouden dressuurwed- strijd en springen voor de ruiters van de kring Venray. Dressuur L II: 1. P. van Ass, Ysselsteyn 2. J. Hendriks, Leunen 3. Fr Verheyen, Ysselsteyn 4. J. Bovee, Meerlo 5. H. Arts, Meerlo 6. J. Kleeven, Wanssum. Dressuur L I: 1. J. Gielen, Wanssum 2. K. van Rijs wij ck, Meerlo 3. M, Wismans, Venray 4. van Vegchel, Meerlo 5. G. Camps, Meerlo 6. G. van Tilburg, Leunen Dressuur L I: 1. H. Willems, Meerlo 2. J. Claessens, Leunen 3. P. Willems, Leunen 4. K. van Haren, Venray 5. H. v. Tilburg, Leunen 6. P. Kuenen, Leunen Springen: 1. H Arts, Meerlo 2. M. van Asten, Ysselsteyn 3 G Camps, Meerlo 4. J. Claessens, Leunen 4. L. v. Vegchel, Meerlo 6. J. Kleeven, Wanssum Uitslag springdemonstratie Koninginnedag: 1. H. Arts, Meerlo 2. H. Geelen, Meerlo 3. J. Hendriks, Leunen 4. M. Verschuuren, Venray 5. J. Vissers, Meerlo 6. J. Kleeven, Wanssum. De hoogtesprong werd gewonnen door J. Philipsen, Castenray met Hella met een sprong van 1.65 m. ST. JAN Donderdag 27 april heeft St. An na tegen St. Jan geschoten. Dit was de eerste keer dat dit gebeurde en hoe. Na een welkomstwoord van de ontvangende voorzitter, de heer M. Bonants, die aandrong op vriend schap onder de diverse verenigingen en naar het wederwoord van de voorzitter van St. Jan die St. Anna complimenteerde met deze prachtige doel en hoopte dat de vriendschaps banden die nu werden aangeknoopt tot in lengte van dagen zouden wor den doorgezet en uitgebouwd. Toen kon de wedstrijd beginnen. Er was overeen gekomen dat er zou worden gescohten naar het oude blasoen-gemiddelde van afgelopen seizoen. Na een spannende strijd kwamen de volgende persoonlijke resultaten uit de bus: St. Anna: 1. J. Wijnhoven 2. Th. Bonants 3. M. Volleberg 4. B. Zeeman 5. Th. Rutten 6. J. Boom 7. L. Claessens Totaal St. Jan: 1. G. Hulleman 2. H. Hoedemaekers 3. L. Hoogenhof 4. J. Krijnen 5. J. Weys 6. H. Lenssen 7. Jac. Emonts Totaal 229 210 206 192 192 191 190 215 213 198 192 186 148 126 1278 De strijd met het zevental was door St. Jan gewonnen met 4,82 bo ven het gemiddelde per blasoen. Na nog zeer gezellig te hebben ge babbeld was het weer bedtijd. Er is tevens afgesproken dat de return gehouden zal worden op donderdag 18 mei. Al met al een zeer geslaag de avond. De vereniging Artex heeft de wed strijd van a.s. zaterdag tegen onze heren verschoven naar een nog op te geven datum. Vrijdagavond kan er op het veld getraind worden door zowel de da mes als de heren van 79 uur en zaterdags van 24 uur. De laatste weken zijn voor ver schillende Venrayse speelsters en spelers succesvol geweest. Al loopt het seizoen dan praktisch ten einde, links en rechts zijn er nogal wat ak- tiviteiten geweest. Laddercompetitie: Wilbert Kruy- sen heeft zich hierbij opnieuw de sterkere getoond van Dr. Lie, die zijn revanche dus niet heeft kunnen nemen. Nationale kampioenschappen: We gens gebrek aan ruimte zijn dit jaar de nationale kampioenschappen al leen gehouden voor A klassers. Of schoon Pim Janssen nog B speelster is, schreef zij voor deze belangrijke wedstrijden in. In de dames-single won zij de eer ste wedstrijd van de nieuwe Bra bantse kampioene mej. T. Liebregts in 3 sets. Opnieuw dus een A speel ster, die door Pim verslagen is. In de volgende ronde echter moest ze de meerdere erkennen in de inter nationaal bekende Maria Ridder. In het dames-dubbel speelde zij samen met de andere B speelster Marjan Luesken de eerste wedstrijd tegen de geroutineerde A dames Eykhout-Verhoeven. Deze beide da mes verloren in 2 sets van de bei de jeugdspeelsters. In de volgende ronde werden Pim en Marjan ech ter in twee spannende sets versla gen door Mej. v. Beusekom-mej. Diepstraten. Tenslotte speelde Pim een fantas tische mixed-partij, waarbij zij het „heren-werk" moest doen, aange zien haar partner, de heer Hans Sweep, enkele uren voor de aan vang zijn enkel verstuikte. Op slechts één been speelde de heer Sweep aan het net de dames-partij, terwijl Pim achter in het veld alles retourneerde. Tegen alle verwach tingen in wonnen zij de eerste ron de van het ervaren paar H. v. Lei- den-Visman. Echter bleken de vol gende tegenstanders de Ridder-Rey- mers te sterk voor Pim en haar partner, waarbij echter opnieuw het prachtige werk van Pim vermeld mag worden. Al met al een zeer leerrijk toernooi. LimburgBrabant Tussendoor vond er nog een wed strijd plaats tussen vertegenwoordi gende ploegen van beide provincies. Hierbij speelde Pim al haar partijen tot winst, waarbij o.a. vermeld mag worden het prachtige tegenspel te gen de vijfvoudige Brabantse kam pioene mevr. Peskens. Limburg won overtuigend met 133. Hoofdstadtoernooi Amsterdam: In de zon overgoten oude RAI- hallen speelde Pim kompleet met zonnebril prachtige wedstrijden te gen de top van Nederland. Als enig ste Limburgse deelneemster wist zij twee eerste prijzen te behalen en wel in het Dames-dubbel en mixed. In de single verloor zij van Ingrid Schlegel, die zich echter goed kon concentreren op deze wedstrijd, aan gezien zij in de andere partijen al uitgeschakeld was. Dat temperatuur en zon een grote rol speelden be wees wel het feit, dat praktisch nie mand 2 finales bereikte. De wed strijden verliepen zeer sapnnend, hetgeen wel op te maken valt uit alle 3 sets partijen met de nodige verlengingen. Tot tweemaal toe wist Pim vooral in de mixed-partijen 'n schijnbaar verloren positie om te buigen tot enkele krappe, maar ver diende overwinningen. B-toernooi Helmond: Tijdens het laatste badminton- toemooi van dit seizoen in Helmond (sporthal Aarle-Rixtel) behaalde Pim opnieuw 3 finaleplaatsen, waarbij zij slechts eenmaal met haar partner Jurgen Siebert met een tweede prijs genoegen moest nemen. In het da- mes-enkel won zij in de finale van Wil Thijssen, terwijl zij samen met mej. Toos van Balen uit Den Bosch de eerste plaats behaalde in het dames-dubbel. Het programma was niet zo zwaar als in Amsterdam en kostte het Pim weinig moeite hier de nodige prijzen te behalen. C-toernooien: Intussen heeft ook Jeanne Jans sen zich opgegeven voor enkele toernooien in Eindhoven en Hel mond. Van deze nieuweling konden wij uiteraard nog niet veel ver wachten. Niettemin wist zij in Eindhoven in het dames-dubbel een ronde verder te komen, terwijl zij in Aarle-Rixtel in dezelfde catego rie 2 rondes verder kwam. Jammer, ^at haar partner wegens ziekte van haar moeder op de tweede dag ver stek liet gaan. Voor Jeanne en Wilbert staat nu nog het grote C-toernooi op het programma, hetwelk de BC Venlo op zondag 21 mei 1967 te Venlo or ganiseert. Voor beiden hopen wij op een klein succesje. HONKBAL Het competitieseizoen wordt ge durende het Pinkster-weekend on derbroken i.v.m. het zomerkamp. Training is er in het vervolg op elke woensdagavond om 18.30 uur en op zaterdag, mits er het weekend geen wedstrijden zijn. Voorlopig programma: 21 mei: DARDeurne 27 mei: DAR—PSV 4 3 juni: Studs 2DAR 4 juni: scheidsrechter voor Deurne- PSV 4. Attentie! Zaterdag 13 mei zal er vanaf 18.00 uur geen training meer zijn in ver band met het toernooi te St. Antho- nis, dat 14 en 15 mei gehouden zal worden. Hieraan zullen het eerste dames- en eerste herenteam deel nemen. De training van vrijdag avond gaat wel door! S R. 65 - VENRAY Vrijdag 12 mei: soos normaal ge opend. Zaterdag 13 mei: 14.30 uur sport park Leunseweg voetbalwedstrijd SWSR '65. Spelers gelieven zelf voor spullen te zorgen. 7.309.00: Top- of flop-avond voor beneden 16 jaar. 9.0011.30 voor leden boven 16 jr. is de soos normaal geopend. Zondag 14 mei: 7.0011.30: soos open. Maandag 15 mei: 7.0011.30 soos open. Dinsdag 16 mei: 7.Q08.30 soos voor jongens. Woensdag 17 mei: 7.008.30 soos voor meisjes. Op 28 april hielden de heren J. Costelijns, adj. directeur, hoofd programmadienst TV en F. Wegers, hoofdpropaganda van de KRO, een discussie-avond. Ruim 50 leden ga ven acte de presence. Ondanks het gratis dansen en „het-boompie-plan- ten Leden, van ook beneden 16 jaar, die een paar avonden of middagen willen helpen de tuin in orde te brengen kunnen zich opgeven in de Dinsdag 2 mei j.l. werd in de fo yer van de schouwburg een teach- in gehouden over de jongerenmis. Aansluitend werd, tegen de wil van vele aanwezigen in, een eucharistie viering gehouden. Bij de teach-in en de mis was de jeugdsociëteit or ganisatorisch niet betrokken. Tevens betreuren wij het dat deze, in alle opzichten mislukte, avond heeft plaatsgevonden. Vrijdag j.l. sprak voor SR '65 de heer Dirkx, voorzitter van D 66, afd. Limburg. Meer dan vijftig belang stellenden woonden deze avond bij, waaronder een aantal niet-leden. Er was geen belangstelling van de zijde der KVP en PvdA afdelingen te Venray. Verder voerde nog het woord de D 66-er Litsenburg. Op zondag 25 juni wordt te Ble- rick de KJM-sportdag gehouden. De reis en de onkosten (o.a. toegang sportpark, entree balavond) worden door de soos vergoed. De takken van sport zijn: voetballen, dames- en he ren-volley, ver- en hoogspringen, 100 m, 400 m en 3000 m. Opgave in de soos. openbare kennisgeving verzoek om vergunning Op de secretarie van de gemeente Venray ligt ter inzage een verzoek met bijlagen van H. Philipsen, Laag- heidseweg 19, Venray om vergun ning tot oprichting van een pluim veefokkerij annex propaantankin- stallatie met huisaansluiting aan de Laagheidseweg 19, kadastraal ge meente Venray sectie C nr. 5106- 3579-3580. Op de secretarie van de gemeen te Venray ligt ter inzage een ver zoek met bijlagen van P. W. M. Coopmans, Venraysbroek 2, Venray, om vergunning tot oprichting van een varkensfokkerij annex propaan- tankinstallatie te Venraysbroek 2, kadastraal gemeente Venray sectie C nr. 4697. Schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kan eenieder gedurende tien dagen na dagtekening van deze bekendmaking inbrengen bij het gemeentebestuur, waar dit verzoek ter inzage ligt. De ingekomen bezwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. Mondelinge bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbrengen op een openbare zitting te houden op 29 mei 1967 om 16.00 uur in het gemeentehuis. Venray, 8 mei 1967. Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray, Mr. M. M. L. G. M. CUSTERS, burgemeester H. P. L. VORST, secretaris Elders in dit blad kan men het verslag lezen van de jaarvergade ring van onze bejaardenvereniging, waarbij de heren van Opbergen als sekretaris en de heer Snoeks als penningmeester uit gaan vallen. Het is misschien toch wel eens goed onze bejaarden erop te wijzen, dat Mr. Imkamp tijdens de oprich tingsvergadering van onze bejaar denvereniging gezegd heeft, nl. dat de samenstelling van het bestuur de schakering weer moet geven van de onderscheiden groeperingen, die men in een bejaardenvereniging vindt. Of men dat nu kan zeggen van het nieuwe bestuur, wagen we in alle oprechtheid te betwijfelen. Met alle respect voor de gekozen leden, is daar wel wat te eenzijdig alleen een bepaalde groepering aan bod geko men. Maar ook de andere zal men wil men de bejaardenvereniging inderdaad een gezelschap maken waarin alle Venrayse bejaarden een plaats vinden recht moeten doen wedervaren. Noord-Limburg levert ongeveer 60' pet. van de Nederlandse produk- tie aan asperges. In 1965 was die Nederlandse produktie 9750 ton. Hiervan werd in dat jaar 5130 ton geëxporteerd naar Duitsland, 320 ton naar Denemarken en 325 ton naar België. Nederland zelf gebruikte hiervan nog geen 1000 ton, wat ge weten wordt aan de hoge prijs en aan de onbekendheid. De asperges bracht in 1965 op ruim 24 miljoen waarvan er 17 miljoen in Noord Limburg bleven. Aldus cijfers, die bekend gemaakt werden op de Venlose Veiling bij ge legenheid van de eerste Noord-Lim burgse aspergesdag, waarvoor talrij ke journalisten waren uitgenodigd, die behalve van deze interessante, doch droge cijfers, ook culinair kon den genieten van de asperges. As perges, die hen o.m. werden aange boden in keurige export doosjes, waarop vermeld stond: Das weisse Gold aus VenloAlleen een chau- venist zal er een opmerking over maken dat Noord-Limburg vereen zelvigd wordt met Venlo drukwerken groiestraai 28

Peel en Maas | 1967 | | pagina 14