ÏPns s.vv desselke pijls in Uenwy S.V.V. JEUGD v.v OOSTRUM JUDO GYMNASTIEK DUIVENSPORT RUITERSPORT ILJARTEN S.V. LEUNEN SCHAKEN M.A.C. R00Y TAFELTENNIS tQt WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN DE MOLENWIEKERS SSS Overloon Gespreksgroepen Ouderavond L.T.S. KLEEDLOKAAL VRIJDAG 28 APRIL 1967 No. 17 ACHT EN TACHTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 2727 GIRO 1050652 PRIJS PER KWARTAAL 1.75 (buitan Venray 2. ADVERTENTIEPRIJS 12 ct p. mm. ABONNEMENTS- SPORT Uitslagen zaterdag 22 april: Blerick sel.Venray sel. 41 Venray AlIrene Al 10 Venray A2—HRC Al 2—2 DIS Al—Venray A3 0—1 Venray B2 L.—HRC BI 0—1 Oostrum BIVenray B3 33 Venray B6Venray B4 06 Venray B5 L.Oostrum B2 51 Wanssum ClVenray Cl 32 Molenwiekers ClVenray C2 14 Venray C3Wittenhorst C2 10 Programma zaterdag 29 april: Venray sel.-Lindenheuvel sel. 4.00 u. Sparta AlVenray Al 4.00 u. Venray A2Montagnards Al 4.00 u. Venray BI—HRC BI 2.30 u. Leunen BIVenray B3 4.00 u. Venray B4Castenray BI 2.30 u. Molenw. B2Venray B6 2.30 u. Venray Cl—HRC Cl 1.30 u. Ysselsteyn ClVenray C2 3.00 u. Leunen C3Venray C3 1.30 u. Programma maandag 1 mei: „Oranje-toernooi" voor B-elftallen. Deelnemende verenigingen: Oos trum, Leunen, Castenray, Merselo, Ysselsteyn, De Molenwiekers, Ven ray 2 en 3. Terrein: gem. sportpark aan de Leunseweg. Aanvang 1.30 u. Programma donderdag 4 mei: (Hemelvaartsdag) Venray sel.EHC sel. 4.00 u. Venray B2 L.Venray BI 2.30 u. Merselo BIVenray B3 2.30 u. Castenray BIVenray B5 L. 2.30 u. Tegen het goed spelende elftal van Marathon uit Krefeld konden wij het niet redden en verloren met 3-0. A..s zaterdag hebben we twee wedstrijden. De eerste tegen het elftal van de PSV supportersclub uit Eindhoven. Deze begint om 4 uur. De andere wedstrijd gaat tegen SSS Overloon en begint om 5.30 u. Beide wedstrijden sportpark Oost singel. De volgende spelers moeten aanwezig zijn 16.00 uur in verband met twee te spelen wedstrijden. Math. Gommans, Jo Gommans, Jan Gommans, Hans Gommans, Jeu Arts, W. Arts, M. Oymans, Th. Swin- kels, P. Swinkels, Jan Clevers, W. Clevers, H. de Bruyn, Th. v. d. Laar J. Pirlo, B. van Assen, G. Poels, E. Sijbers, Stef Peters, B. Lucassen W. Claessens. Zondag j.l. gelukte het ons 2e elf tal om via een gelijkspel tegen Se- venum 3 't kampioenschap te beha len in de 3e klasse van de afd. Lim burg. In een matige wedstrijd gin gen de Molenwiekers meteen in 't offensief en zette de verdediging van Sevenum onder zware druk. Er ont stonden enkele goede kansen, maar die bleven onbenut. Ook de gasten kwamen enkele keren gevaarlijk opzetten, maar gedoelpunt werd er voor de rust niet. Ook na de thee ging de thuisclub fel in de aanval en na 10 min. spelen brak rechtsbuiten A. Willems alleen door en scoorde onhoudbaar: 01. Men probeerde nu door te drukken, maar de defensie van Sevenum hield stand. Na 20 mi nuten volgde na een fout in de ach terhoede van de Molenwiekers de gelijkmaker toen de linksbuiten de bal handig over doelman in het doel schoot: 11. Sevenum kwam na dit doelpunt fel opzetten, maar de Mo lenwiekers hielden stand tot 10 min. voor 't einde de gasten een straf schop kregen, nadat linksback Lins- kens de midvoor van Sevenum op ongeoorloofde wijze ten val had ge bracht. Maar de hard ingeschoten penalty belandde in de veilige han den van doelman H. de Bruyn. Het bleef 11. De aanvoerder van Sevenum was na afloop de eerste die zijn geluk wensen aanbood en een boeket bloe men overhandigde. Molenwiekers 1 verloor in Ameri ca met 32 en blijft dus in de ge varenzone. Harry Volleberg was de maker van beide doelpunten. Programma voor zondag a.s.: Molenwiekers 1HRC '27 1 Meterik 3Molenwiekers 2 Montagnards 3Molenwiekers 3 VETERANEN Zaterdag j.l. werd de returnwed strijd tegen St. Anna gespeeld. Hoe wel we met enkele invallers moesten spelen, is het toch een ruime over winning geworden. Direct na de af trap gingen we in de aanval, wat na 5 min. al resulteerde in het eerste doelpunt van Stiphout. Er werd goed samen gespeeld. De achterhoede van St. Anna kreeg dan ook handen vol te doen. Ze konden echter niet ver hinderen, dat Stiphout er na onge veer 10 min. 20 van maakte. Onze achterhoede bleek ook deze middag weer onpasseerbaar. Toen na onge veer 25 min. van Zwamen er 30 van maakte, zakte de tegenstand weg. Na de rust probeerde St. Anna het beeld een ander aanzien te geven. De linksbinnen van de gastheren deed alle moeite, echter tevergeefs. Na ongeveer een kwartier in de tweede helft verrichtte Stiphout de hattrick door zijn derde en ons 4e doelpunt te scoren. Vijf minuten voor tijd bracht van Zwamen de eindstand op 50. Zaterdag gaan we naar GFC in Grubbenvorst. Aanvangtijd en op stelling worden bij café Thielen be kend gemaakt. Uitslagen: Meerlo 3Leunen 1 32 Leunen AOostrum A 02 Wittenhorst B3Leunen BI 111 Leunen B2Meerlo BI 15 America B2Leunen B3 51 Oostrum ClLeunen Cl 02 Ysselsteyn C2Leunen C2 30 Wanssum C2Leunen C3 8^1 Programma zondag 30 april: Leunen 1Kronenberg 1 2.00 u. Wittenhorst 5Leunen 2 12.00 u. vertrek 11.15 uur Leunen 3Castenray 3 12.00 u. Zaterdag 29 april: Leunen BIVenray B3 4.00 u. Leunen B3Sparta B3 2.30 u. Molenwiekers ClLeunen Cl 1.30 u. vertrek 1.00 uur Wanssum C2Leunen C2 3.00 u. vertrek 2.15 uur Leunen C3Venray C3 1.30 u. Zondag 30 april speelt Leunen B2 een vriendschappelijke wedstrijd te gen een elftal van het Lyceum om plm. 2.30 uur. Vertrek 2.15 uur. Maandag 1 mei begint om 1.15 u. het B-jeugdtoernooi in Venray. Ver trek 1.00 uur. Zondag 7 mei B-jeugdtoernooi in Venlo. Vertek plm. 10.30 uur, thuis komst plm. 19.30 uur. S.v.p. tijdig melden als men niet mee kan doen. De wedstrijd Oostrum 2Venray 5, die voor Oostrum 2 zo belangrijk was, heeft Oostrum geen winst ge bracht. Oostrum 2 verloor met 12 al geeft deze uitslag de krachtsver houding op 't veld niet geheel juist weer, daar Oostrum 'n beter spel liet zien en ook meer in de de aan val was. Een dus enigszins teleur stellende uitslag voor Oostrum 2. CLUBKAMPIOENSCHAPPEN A.s. donderdag 4 mei worden de clubkampioenschappen gehouden. Als de inschrijvingen aan de ver wachtingen voldoen zullen ongeveer 60 judoka's de strijd met elkaar aan binden, verdeeld in 7 klassen. Bo vendien wortd er gestreden om de wisselbeker in de afdeling alle ca tegorieën. Voor de judoliefhebbers een datum om in de gaten te hou den. Zij zijn welkom in de Wilhel- minazaal om half twee. Zaterdag a.s. bezoekt ons B-eteam Roermond voor het afwerken van de competitie. Venray moet deze wedstrijd winnen, wil het van de onderste plaats afraken. Roermond is een sterke tegenstander, maar toch hopen we door het bijzetten van al le zeilen tot een puntenverdeling te komen. Zondags a.s. doen onze dames mee aan een toernooi in de Roda-hallen te Kerkrade. Dit zijn de eerste wed strijden in Nederland die onder aus piciën van de NJJB worden georga niseerd. We hopen dat deze primeur in alle opzichten voor onze dames zal slagen. Op Koninginnedag verzorgt de judoclub een demonstratie op het plein voor de schouwburg of met slecht weer in de Wilhelminazaal. Aanvang half drie. Wij hopen alle geïnteresseerden een inzicht te verschaffen in de technieken en toepassingen van het Judo. Bovendien verzorgen wij een Jiu-Jitsu demonstratie. Wij hopen dat velen deze unieke kans zullen benutten om nader kennis te maken met het judo. Deze maand slaagden: P. Weerts, P. Dommeck, voor gele band; W. Mulder oranje stip; A. van Stok- kum en G. Stiphout groene band. Proficiat! Woensdag 19 april is er voor de tweede keer een wedstrijd gehouden tussen de gymnastiekverenigingen VenrayWanssum. De wedstrijd was in de gymnastiekzaal te Wans sum. Aan deze kampioenschap na men deel 8 dames en 8 meisjes van iedere vereniging. Het waren span nende uurtjes. Iedere turnster deed haar best om de le plaats te beha len. Het was dan ook een doodse stilte toen de uitslag bekend ge maakt werd. Deze was als volgt: Dames 1. C. Philipsen, Venray 2. T. van Zwol, Venray 3. T. Verstegen, Wanssum. Meisjes: 1. M. Beterams, Wanssum 2. F. Franssen, Venray 3. A. van Lierop, Venray. Als groep won Venray het zowel bij de dames als bij de meisjes met een verschil van ongeveer 10 pun ten. Donderdag 4 mer zullen M. Litj ens en J. Kerkhoff meedoen aan de wedstrijd Belgisch-Nederlands Lim burg. De wedstrijd zal gehouden worden in de sporthal te Kerkgrade. Wij zijn weer zeer benieuwd hoe deze twee zich deze keer zullen plaatsen en wensen hen veel succes. P.D.V. DE ZWALUW A.s. zondag op de wedvlucht Terg- nier wordt wederom een beker ver vlogen voor de eerste prijs, geschon ken door de Gebr. Basten. In CC verband ditmaal als extra hoofdprijs een rijwiel, inleg 50 cent per duif, aantekenen in de blanco kolom. Willen zij, waarvan het coördinaat nummer niet in het bezit is van on ze secretaris, deze alsnog zaterdag avond meebrengen. Mocht U twijfe len of dit er is, dan breng het toch maar mee. Wij hebben deze beslist nodig. Denk aan de inzettijd op za terdag a.s. voor Tergnier en wel van 7.30 tot 8.30 uur 's morgens. Komt op tijd. Op zondag 30 april a.s. organiseert de kring Venray op het terrein bij het sportpark aan de Leunseweg een dressuurwedstrijd voor de ruiters van deze kring. Aanvang dressuur 11.30 uur. Na de dressuur zal nog een spring- wedstrijd worden gehouden. Bij de viering van Koninginnedag op 1 mei zal ook weer als andere jaren een demonstratie springen worden gegeven door de ruiters van de kring Venray op het terrein aan de Langeweg-Kempweg. Aanvang zal bij het verdere programma van de oranjefeesten worden bekend ge maakt. De jeugdige H. v. d. Laar behaal de vorige week het kampioenschap 3e klasse libre in clublokaal Klomp. De organisatie was in handen van Het Groene Laken. De uitslag was: 1. H. v. d. Laar 12 548 129 36 4,424 2. P. Swinkels 10 508 158 17 3,210 3. A. Luypers 8 482 193 24 2,497 4. J. Poels 8 472 ^93 16 2,445 5. M. Siebers 8 470 212 20 2,216 6. T. Kronenberg 4 464 196 14 2,367 7. J. Flinsenberg 4 470 199 17 2,361 8. H. Peeters 2 418 196 12 2,18 Donderdagavond beleefden een 12-tal jeugdige schakers de dag die ze met veel spanning al lange tijd tegemoet hadden gezien, nl. de ont moeting met een bejaarde schaker tegen deze jeugd. En ze hebben hun best gedaan; na enige maanden oefening onder lei ding van 2 leden der schaakclub Venray, konden 2 jongens hun par tij winnen de andere 10 verloren. De eerste winnaar Ant. Valckx ging triomfantelijk met zijn gewon nen schaakbord naar huis, terwijl de eerste verliezer Hub Jeucken als troostprijs een zak-schaakboekje kreeg, dat de pijn van het eerste verliespunt wel verzacht zal heb ben. Jac. Thijssen was de andere win naar; hij bracht zijn partij op so lide wijze tot een goed einde. De heren Broens en Th. Jeucken kunnen tevreden zijn met de resul taten van hun bemoeienissen, er is echt serieus geschaakt. Om half acht begonnen, kon men pas om 10 uur eindigen. Een lokaal der Ulo-school werd welwillend beschikbaar ge steld. De simultaan-speler, de heer De Lang Evertsen zal de jongelui re vanche aanbieden. Zondag organiseerde MAC „Gaef uw Gaas" in Venlo een oriëntatie- rit, meetellend voor de kringcompe.- titie van Midden- en Noord-Lim burg. Hoewel MAC Rooy zo'n 125 leden telt, konden slechts 4 leden de moed opbrengen te proberen zich te revancheren op Horst na de Lim burgse kampioenschappen. Hoewel het niet lukte AMC Horst te ver slaan, konden ze wel verhinderen dat Horst in het algemeen klasse ment de bovenste plaats zou over nemen. De uitslag: 1. Fr. JanssenMevr. Janssen Rooy 2. J. Imming-mevr. Imming, Horst 3. van Hoof, MAC Rooy. AMC Horst won deze rit met slechts 1 punt verschil van MAC Rooy, terwijl MAC Venlo derde werd en MAC Roermondia 4e. Afgelopen zaterdag gingen we naar de Noord-Limburgse kam pioenschappen in Venlo. Hier waren alle verenigingen van de afdeling bij elkaar. Er werd fel gestreden om de verschillende eerste plaatsen. Ook de Jacobs wissel-cup was zeer be geerd. Deze zou gaan naar de ver eniging met de meeste winstpunten. Venray had hier met ongeveer 20 personen ingeschreven. Toch waren er nog verenigingen met nog grotere aantal inschrijvingen. Verschillende van onze junioren en senioren wisten door de eerste rondes heen te komen. Dit mocht echter niet baten en voor en na werden ze bijna allen uitgeschakeld. R. Verblakt bracht het tot de derde ronde en B. Hendriks tot de vierde. Bij de junioren was het alleen J. Verblakt die wist door te dringen tot de kwart finale. Hier moest hij echter in de heer Engels, een van de beste juniorenspelers van Maasbree zijn meerdeer erkennen en eindigde zodoende op de vierde plaats. De dames van Venray, die in een aparte damesklasse hadden inge schreven, deden het enorm goed. Verschillende dames zelfs wisten stand te houden tot in de derde ron de. Toen moesten ook zij het onder spit delven. Alleen mej. W. Ver blakt wist door te dringen tot de finale. Toen begon echter de grote ervaring een rol te spelen en zij eindigde op een wel verdiende twee de plaats. A.s. zaterdag gaat ons eerste team naar Horst om daar een promotie wedstrijd te spelen tegen Blue Stars uit Venlo. De winnaar hiervan zal de komende competitie uitkomen in de tweede klasse. Wij wensen onze heren veel succes. SSS 1 heeft al zijn wedstrijden gespeeld en is geheel degradatie- vrij en blijft le klasser. In deze klasse is de degradant nog niet be kend; dit zal waarschijnlijk a.s. zon dag beslecht worden. Wel weten we wie de kampioen is. Het is „Bos kant" dat zonder te spelen, maar door het verlies van Nijnsel de ti tel behaalde en volgend zijn intrede in de grote KNVB zal doen. SSS 2 moest afgelopen zondag voor de laatste wedstrijd van de competitie naar Ottersum, maar de ze werd afgelast. SSS VETERANEN Afgelopen zaterdag speelde Over loon '67 een wedstrijd tegen Oirlo. De eerste ontmoeting werd door de '67ers gewonnen met 02, ditmaal pakte het echter anders uit. Met de rust was de strijd nog geheel open met een 2—2 stand, na de theepau ze doelpuntte Oirlo nog tweemaal, terwijl de SSS formatie slechts een maal doel troffen. Einduitslag 34. De doelpunten werden gemaakt door M. de Bruyn, J. Lichteveld en G. Keijzers. Overloon '62 moest op bezoek bij Deurne en had daar geen verweer en verloor de wedstrijd dan ook met 30, wat helemaal geen schande is tegen een geroutineerde en goede ploeg als Deurne. Wedstrijden zaterdag 29 april: Overloon '62BW Blitterswijck SW VenrayOverloon '67 De gespreksgroepen, die met me dewerking van de Stichting Op bouw- en Vormingswerk Noord- Limburg in de nieuwe wijken van het Desselke gevormd zijn om de specifieke problemen van deze vrij jonge buurt eens te bepraten, zijn reeds volop bezig. Reeds eerder hebben we in ons blad de lijst van wensen en verlan gens gepubliceerd die een enquête van deze stichting verzameld heeft in deze buurt. Deze lijst is nu uit gangspunt van de verschillende ge spreksgroepen, waarbij echter uit drukkelijk gesteld werd, dat deze gespreksgroepen er niet op de eer ste plaats zijn om die wensen en verlangens op te lossen. Dit zal mede een taak worden van de te vormen wijkraad, die men ook al via deze gespreksgroepen eenmaal hoopt sa men te stellen. In de drie gehouden vergaderin gen waren alle drie de gespreks groepen het er over eens dat nieuwe bewoners op het Desselke, evenmin trouwens in andere wijken van Ven ray te weinig informaties krijgen over mogelijkheden, die Venray op alle mogelijke terrein biedt. Een uitgave als Venray van A tot Z achtte men dringend nodig. JEUGD EN JEUGDVOORZIENING In deze drie vergaderingen werd gesproken over de jeugd en de voor- AUTOCROSS Zondag zal in Oirlo een autocross worden georganiseerd ten bate van de missie van Pater A. Peters, die thans op vakantie is uit zijn missie in Nyassaland-Afrika. Om 2 uur kunnen de cross-liefhebbers starten voor een 50 km cross door het Ven- rayse land, die is uitgezet door de heer G. Bom en waarop een gemid delde van 24 km gereden mag wor den. Er zijn pracht prijzen te ver dienen. De inschrijving staat open van half een bij de Boerenbond en het inschrijfgeld bedraagt 10,per deelnemer. VERENIGINGSDRUKWERKEN VAN DEN MUNCKHOF N.V. HINDERWET Openbare kennisgeving verzoek om vergunning Op de secretarie van de gemeen te Venray ligt ter inzage een ver zoek met bijlagen van Kind. This- sen, Grootdorp 41, Merselo-Venray om vergunning tot oprichting van een varkensfokkerij annex propaan- tankinstallatie met huisaansluiting op Grootdorp 41, kadastraal ge meente Venray sectie B nr. 2187 - 2194 - 2195. Op de secretarie van de gemeente Venray ligt verder ter inzage een verzoek met bijlagen van G. H. H. Direks, Teeuwenhofweg .4, Leunen- Venray om vergunning tot het op richten van een biggenfokbedrijf an nex propaan tankinstallatie op Teeu- wenhofweg 4, kadastraal gemeente Venray sectie D nr. 3256. Schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kan eenieder gedurende tien dagen na dagtekening van deze bekendmaking inbrengen bij het gemeentebestuur, waar dit verzoek ter inzage ligt De ingekomen bezwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. Mondelinge bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbrengen op een openbare zitting te houden op 15 mei 1967 om 16 uur in het gemeentehuis. Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray, Mr. M. M. L. G. M. CUSTERS. burgemeester. H. P. L. VORST, secretaris. Venray, 24 april 1967. zieningen voor de jeugd op het Des selke. Gezien het feit dat 31°/« van de bevolking van het Desselke be staat uit kinderen beneden de 10 ja ren (waarvan weer 75®/o nog niet naar school kan) is het gewenst dat er voldoende speelplaatsen voor de allerkleinsten komen over de hele wijk, mogelijk met toezicht. Of voor de wat oudere jeugd speelstraten kunnen worden inge richt, zal mede afhankelijk zijn van wat er gaat gebeuren met het braak liggend terrein aan de Ursulastraat en de Pastoor v. d. Gaetstraat, dat thans voor die jeugd vele mogelijk heden biedt. De buurt zou wel wen sen, dat dit terrein voor deze jeugd behouden blijft, aangezien er verder in deze wijken geen van dergelijke speelgelegenheden gemaakt kunnen worden. Speelstraten lijkt velen, ge zien het verkeer, slechts een lap middel. De vraag of met de 600 nog niet schoolgaande kinderen het Desselke niet rijp is voor e eneigen kleuter school, die dan tevens de bezwaren zou ondervangen van de verre tocht naar de kleuterschool op de Maas- heseweg, is wel uitvoerig aan de or de geweest, doch hier spelen zovele andere factoren mee, dat men het niet gewenst achtte hier nu maar di rect een bepaalde conclusie te trek ken, zonder dat men precies weet welke mogelijkheden er zijn en of die hiervoor zijn. De belangstelling van de ouders van de leerlingen van de LTS voor de laatste ouderavond in dit seizoen was groot. Ook deze keer werd deze in zaal Wilhelmina gehouden. De voorzitter van het oudercomité de heer Beemer, heette hen welkom, waarna de directeur der school, de heer Heyl, het onderwerp behandel de: „Wat verwachten de ouders van de school en wat verwacht de school van de ouders". Op duidelijke wijze belichtte de directeur alle facetten, welke met de opvoeding van de jon ge mens in deze streekschool te ma ken hebben. De school, aldus de heer Heyl, wil niet alleen de jongen vormen tot vakman maar ook tot mens. Samen met de ouders wil het lerarenkorps de jongen helpen, niet alleen op het gebied van het vak onderwijs, maar ook godsdienstig, zedelijk, cultureel en sociaal terrein. Daarom is een goede samenwerking tussen leraren en ouders onontbeer lijk. Verder nieuws op deze ouderavond was, dat aan de LTS in de toekomst ook een examenperiode zal worden ingevoerd en de leerlingen gaan tij dens het sporten een uniforme shirt dragen. In tegenstelling tot eerdere be richten zal het schoolreisje niet naar het PTT museum gaan, maar naar Duitsland en België en wel in twee groepen op maandag 22 en woensdag 24 mei a.s. Vertrek is bepaald op acht uur en thuiskomst uiterlijk half tien. Bij deze dagtocht is een bootreis op een stuwmeer gepland. Monschau en Valkenburg staan ook op het reisschema. De kosten bedragen voor de leerlingen 6.55, uit het schoolfonds wordt een bedrag van 5,betaald. De stemming bij de SSS'ers is er bepaald niet op vooruit gegaan nu wederom in de gemeenteraad van Vierlingsbeek de aanvrage voor een behoorlijke kleedgelegenheid weinig aandacht kreeg. Er zal voor de zo veelste maal weer eens overleg wor den gepleegd en misschien dat er dan een „keet" ter beschikking komt. Dat dit niet de naam van SSS ten goede komt en daarmee geheel Overloon, is intussen wel duidelijk.

Peel en Maas | 1967 | | pagina 5