Vergadering Gemeenteraad in \yeniay M.H.C.Y. V.C.R00Y s.v.v. MIEUWS Hei oranjefeest a.s. maandag in Venray CENTRUM EN KERKDORPEN IN SPORTIEF DUEL Het ingesloten programma voor de feesten op Koninginneverjaardag die dit jaar op maandag 1 mei ge vierd wordt, biedt een vrij traditio neel beeld, als men alleen kijkt naar de sportwedstrijden, die overal ge houden worden. Deze sportwedstrijden vallen nu eenmaal in de smaak op de eerste plaats bij de deelnemers en op de tweede plaats bij de kijkers en toe schouwers, die als ze willen zich overal kunnen bezig houden door het hele centrum heen en keu ze in overvloed hebben. Het avond programma ligt moeilijker. Er zijn concerten geweest, ook al van mili tairen met wat show en dat is op zijn tijd ook heel leuk en aardig. Maar dat kan ook al vanwege de financiën niet ieder jaar. Daarom is er ditmaal naar iets anders ge zocht, waarbij ook de mensen zelf meer betrokken konden worden, zo niet letterlijk dan figuurlijk. AVONDPROGRAMMA IETS NIEUWS Zo is thans in het avondprogram ma iets nieuws te vinden, waarvan zowel het Oranje-comité, als de deelnemers zich veel voorstellen. Daar vindt men namelijk het pro grammapunt: Behendigheidswedstrijden. Aanleiding hiertoe zijn de NCRV- uitzendingen geweest, waarin ver schillende steden elkaar in vreed zame wedstrijden probeerden de loef af te steken. Men had het idee iets dergelijks ook in Venray te or ganiseren, maar de vraag was wel ke groepen dan tegen elkaar moes ten „kampen" en of deze groepen zulks zouden willen doen. Met me dewerking van de sportraad zijn de verschillende clubs in centrum en kerkdorpen gevraagd en daar bleek men er wel oren naar te hebben. Toen er onder de sportlui belang stelling was, waren ook de twee ploegen gauw gevonden. Kerkdor pen tegen kom. En zo kan Venray maandagavond komen kijken naar twee ploegen van 25 mensen, af komstig uit kom en kerkdorpen, die samen een spel zullen „opvoeren' waarin gevraagd zal worden naar snelheid, behendigheid, uithoudings vermogen, kracht en teamgeest en waarin vooral de leiders van de twee groepen het niet licht zullen heb ben. VERSCHILLENDE OPGAVEN De ploegen worden namelijk voor verschillende, lang niet gemakkelij ke opgaven gezet. Opgaven met bal len, waar ze verschillende dingen mee uit moeten halen, vechten op een boegspriet, zelfs skilopen, mast- klimmen, brancarddragen, estafette lopen en fakkellopen. Daarbij moe ten dan nog allerlei opgaven ver vuld worden, die zo hoopt men ook de toeschouwer reden tot la chen zullen geven. Van ieder onderdeel zal duidelijk uitleg gegeven worden aan de ploe gen zowel als aan het publiek en voor de winnaars van de verschil lende onderdelen liggen punten klaar. Welke ploeg uiteindelijk de meeste punten heeft, die krijgt de grote Oranje-wisselbeker. De ploegen zijn intussen gevormd en hebben een heel summier over zicht gekregen van wat ze te doen en" te laten heben. Maar de fijne kneep jes van het vak horen ze op het mo ment dat ieder onderdeel aan het publiek wordt uitgelegd en voor hen is er dus ook nog menige verrassing in petto. Desalniettemin is het enthousias me groot en wind en weder dienen de, kan men dus maandagavond een leuke wedstrijd zien, die hopelijk naar meer zal smaken, omdat in zulk een spel toch het „zelf-doen" nog altijd meer naar voren komt als bij het passief bijwonen van een con cert of wat ook. NOG MEER NIEUWS biedt het programma en dat is voor het onderdeel kinderspelen. In het verleden is het zo geweest, dat alle kinderen uit de kom gezamenlijk konden meedoen aan de kinderspe len. Het aantal kinderen werd der mate groot, dat een goed overzicht slechts moeilijk te handhaven was, afgezien nog van het beschikbare terrein. Kinderen kwamen niet aan de beurt, werden van de voet ge lopen en meer zulke dingen waren dikwijls de minder prettige kanten van dit voorname onderdeel van het Oranjefeest. Het is daarom bijzon der gelukkig dat het Oranje-comité de scholen bereid vond ieder voor eigen school op die dag dergelijke spelen te organiseren, waardoor ieder kind beter aan zijn of haar trekken komt en ook meer variatie kan worden gebracht Het onderwij zend personeel dat hiervoor een deel van hun vrije dag beschikbaar stelt, mag op voorhand voor deze royale geste zich overtuigd weten van de dank van velen. (Vervolg). Kan in plan Veltum, waar toch nog enige ruimte ligt, niets gedaan worden om dit „teveel" aan flats op te heffen. Natuurlijk spelen hier fi nanciën een grote rol in, maar men bouwt toch ook niet voor vandaag alleen. De VOORZITTER gaf toe dat ge noemde cijfers inderdaad geen idea le verhouding weergeven. Maar men moet de zaak nuchter bekijken. Enerzijds en de gewoonten en de wensen van de mensen in 't oog houden, maar aan de andere kant ook het financieel haalbare. Op het ogenblik is financieel slechts haal baar deze verhouding. Of in plan Veltum daar nog iets aan gedaan kan worden, wordt al bekeken. Er is daar nog wat ruimte, maar of die voldoende is om flats om te zetten in normale woningen moet vooral op financiële gronden goed bekeken worden. Volgens de nieuwe wet kan B. en W. dan eventueel wijzigingen aanbrengen. MEVR. RUTTEN had al die vellen voorschriften eens bekeken en vroeg zich af of een en ander niet eenvou diger kan. Het zal allemaal wel heel mooi worden, maar komt de mens niet in verdrukking, in die zin, dat die nu niet kan bouwen zoals hij zelf wil. De VOORZITTER wees er op dat het zonder voorschriften nu eenmaal niet kan. Dat er zo'n hoop zijn ge worden, is omdat men liefst 10 ty pen woningen in plan Veltum mo gelijk wil maken, zodat er keuze is voor vele mensen. Juist deze veel heid van typen geeft de garantie dat aan de meeste wensen van b.v. par ticuliere bouwers tegemoet kan wor den gekomen. DE BRUYN had er wel vrede mee, maar al die voorschriften komen „ergens" allemaal terecht bij de bouwverordening. En die is hopeloos achter. Hoe staat het met de nieu we? Een interne werkgroep, aldus de VOORZITTER, is iedere week hierover aan het vergaderen. Dit jaar hoopt men het concept klaar te krijgen. Bij de bespreking van de voor schriften vroeg PONJEE zich af of de breedte van bouwpercelen voor eengezinswoningen in open bebou wing nu wel 15 meter moest zijn. Is dat niet te veel van het goede? De VOORZITTER meende van niet, maar hier kan eventueel van afgeweken worden. Toen geloofde de raad het wel en ging over naar de SUBSIDIES Het verzoek van de Limburgse Provinciale Commissie voor de On gehuwde moeder en haar kind om over 1966 voor elk geval, waarin diensten zijn verleend t.b.v. een in woonster van deze gemeente 10, subsidie te krijgen, werd door de raad ingewilligd. Zodoende krijgt de Commissie over 1966 40, ADVISEUR De gemeente heeft indertijd be sloten bij te dragen in de kosten van het Leunse gemeenschapshuis tot 3272°/o van de totaalkosten. Die waren geraamd op 266.137,Na derhand is besloten in dit huis ook ruimte te scheppen voor gymnas tiekonderwijs en dit heeft de kosten wat opgejaagd, die niet allemaal verhaald kunnen worden op rijk en andere instanties, f 2269,is het restant, waarvoor thans gevraagd wordt voor een gemeentelijke sub sidie. VAN OERS kon er vrede mee hebben, vond het zelfs belangrijk. Maar iets anders is, dat men hier nu wel gymnastiekonderwijs in geeft, maar dat nu blijkt dat het plafond hier niet op berekend is. Als daar bijv. een bal tegen aan komt, dan komen er stukken. En wie gaat die betalen VERMEULEN noemde dat een groot schandaal. Vakmensen hebben er indertijd al op gewezen dat dit plafond niet geschikt was. Men heeft dat zelfs proefondervindelijk vastgesteld. Maar er kwamen def tige en dure adviseurs, die het na tuurlijk allemaal veel en veel beter wisten als de vakmensen en het re sultaat is dat we nu met de stukken zitten en uiteindelijk natuurlijk de gemeente er voor op moet draaien. Met dit laatste was het de VOOR ZITTER niet eens, want daarover zal dan nog wel eens gepraat moe ten worden, maar wat betreft de eerste opmerking moest ook hij er kennen, dat in vele gevallen als veel adviseurs er aan te pas komen .de tekortkomingen eerder groter dan kleiner worden. JANSSEN vroeg zich af of men nu niet moet handelen. Nu is misschien nog kans op verhaal bij al die ad viseurs, maar zulks betwijfelde de VOORZITTER, die overigens stelde dat dit een zaak is van het Stich tingsbestuur. In afwachting daarvan ging de raad akkoord met de 2269,extra. Het verzoek om toekenning van een subsidie van 0,10 per inwoner door de Protestantse Stichting voor de Geestelijke Volksgezondheid in Limburg te Sittard werd niet inge willigd. De raad was bereid 100,- subsidie te verlenen voor het geval zij enige aktiviteiten moet ont plooien voor protestantse inwoners onzer gemeente, die tot op heden echter van haar diensten nog geen gebruik maakten. MEVR .RUTTEN vroeg zich af of deze stichting niet kon samenwerken met de Stichting Geestelijke Volks gezondheid Noord Limburg. De VOORZITTER had de indruk dat zulks nagestreefd wordt. ONTEIGENINGEN IN VELTUM Nadat de raad reeds eerder beslo ten had over te gaan tot de gronden en de daarop gelegen boerderijen van plan Veltum komen thans de huizen aan de beurt. De raad be sloot thans het onteigeningsbesluit te nemen voor een twintigtal hui zen, die hier nog moeten worden op geruimd om de nieuwe bebouwing mogelijk te maken. Intussen wordt met de mensen verder onderhandeld om op vrijwillige basis afstand te doen, maar de stok staat nu wel achter de deur. NOTARISBERG Het voorstel om op de Notaris- berg twee bouwpercelen te verko pen aan dokter J. L. Grubben, Sta tionsweg 77 en aan M. Verstraelen, Mgr. Nolensstraat 10, kreeg het fiat van de raad. Het gaat hier om een perceel van 2600 en 2750 m2 waar voor een prijs gevraagd wordt van 12.50 per m2. VERMEULEN wilde weten hoe het nu „feitelijk zat" met de Nota- risberg. Het blijkt dat er nog 4 ka vels over zijn, waarvan er indertijd 2 aan Huize Servatius zijn verkocht en 2 aan andere liefhebbers. Op alle vier is de bouw niet doorgegaan bin nen de bepaalde tijd en dus is thans de gemeente weer eigenaar. Huize Servatius heeft haar kavels terug gegeven met het verzoek deze te willen verkopen aan bovengenoem- den. Voor de andere twee kavels zijn meerdere liefhebbers en daar zal een keuze uit gemaakt moeten worden. TIMMERMANS was nieuwsgierig wat de bewoners van de Notarisberg thans tegen de nieuwkomers zou den zeggen. De VOORZITTER begreep die woorden niet goed, waarop TIM MERMANS de woorden aanhaalde van de Voorzitter toen het er om ging om de prijzen van bouwgrond te verhogen in Leunen. Toen was zijn voorstel om ook degenen bij té laten betalen, die er al woonden, want anders kreeg men scheve ge zichten met de nieuwkomers. Waar om wordt iher ditzelfde procédé niet gevolgd? De VOORZITTER vertelde dat de situatie hier toch wel anders ligt. De eerste bewoner van de Notaris- berg zit er notabene al 6 jaren. Deze periode met terugewrkende kracht te overbruggen is wel wat teveel van het goede. Overigens zou hij de nieuwkomers met alle achting be handelen, dat kon hij wel verzeke ren. BOUW BEJAARDENCENTUM Bij schrijven van 12 april 1967 heeft het Bestuur van de Woning vereniging St. Oda het gemeentebe stuur officieel in kennis gesteld van zijn voornemen om over te gaan tot de bouw van een bejaardencentrum op het terrein gelegen aan de West singel tussen Hoenderstraat en Mer- seloseweg. Het project is ontworpen door het Ingenieurs- en Architectenbureau Swinkels en Salemans te Maastricht. Als opdrachtgeefster treedt op be doelde woning vereniging, terwijl de exploitatie zal worden ter hand ge nomen door de „Stichting Bejaar dencentrum Venray". Het Bejaardencentrum zal bestaan uit een verzorgingstehuis plus een afzonderlijk flat-woongebouw voor zelfstandige bejaarden. Het verzor gingstehuis omvat 97 één-persoons kamers 8 twee-persoonskamers, 6 logeerkamers en 12 kamers voor in tern personeel. De zelfstandige be jaardenflat bestaat uit 96 wooneen heden. Elke wooneenheid biedt plaats aan 2 personen. De centrale voorzieningen in het verzorgingstehuis, keuken, recreatie e.d. zijn er op gericht dat ook aan elders wonende bejaarden diensten kunnen worden geboden. In het belang van de bejaarden die in het nieuwe centrum een te huis zullen vinden, heeft men ge poogd gunstige financieringsmoge lijkheden te vinden, waardoor de exploitatie en daarmee samenhan gend de pensionprijzen op een aan vaardbaar niveau kunnen worden gebracht. Met het oog daarop is het thans ontworpen plan er op gericht, op woningwetbasis te worden uitge voerd. Voor de financiering van de grond en bouwkosten, welke respectieve lijk worden geraamd op 649.411,84 en 4.704.000,is het noodzakelijk de Minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening te verzoeken overeenkomstig het bepaalde in de wet de hiervoor noodzakelijke lenin gen alsmede een jaarlijkse bijdrage te verstrekken. De raad gaf de toe- SPORT n De reis naar Horst vorige week is voor Venray succesvol geweest. Gezien de uitslagen, die hieronder volgen, zijn de jongens al aardig op weg hockeyers-inde-dop te worden. Het C-elftal moest het eerst aan treden en ofschoon de uitslag wel wat te gunstig voor hen uitviel, de Horster keeper stond voor 't eerst onder de lat, was de overwinning voor onze benjamins wel verdiend. Vooral de laatste goal van Camiel was stukje vakwerk. Daarna speelde Venray B tegen Horst B. Men kon zien dat deze jon gens, zowel van Horst als van Ven ray, wat meer wedstrijdervaring hadden. Het spel liep wat vlotter en er werd meer samenspel vertoond. Dit laatste was soms zoek bij de meisjes, waarvan er echter sommi gen blijk gaven een goede hockey- mentaliteit te bezitten. Als hier nog de nodige wedstrijden gespeeld wor den en de individuele handigheid wat opgevijzeld is, zullen de goede resultaten zeker niet uitblijven. Het A-elftal, dus „de groten" speelt al heel aardig (vooral als de tegen stand gering is!). Jammer is het, dat ook hier het samenspel nog te wen sen overlaat. Het volgend jaar ech ter, dus met ingang van de nieuwe competitie, zal daar eens duchtig op gelet en getraind worden. Uitslagen zaterdag j.l.: Horst CVenray C 04 Horst BVenray B 13 Horst (meisjes)-Venray (meisjes) 2-0 Horst AVenray A 02 Op maandag 1 mei, nationale feest dag, volgt de revanche van Horst. Zij komen dan in Venray proberen de bekers, die het Oranje-comité be schikbaar heeft gesteld, te verove ren. Of het hun zal lukken De opstellingen zijn nagenoeg het zelfde, behalve bij de meisjes. Daar worden enkele veranderingen aan gebracht, zodat de meisjes die vori ge week vrijaf hadden, nu wel aan de beurt komen. Kijk dus goed op het raambiljet bij Cals. Meisjes, denken jullie goed aan het Pinksterkamp in Nuenen! Opga ve vóór 1 mei bij L. Cals of P. Jeu ken. Bij onvoldoende deelname en dat zou doodjammer zijn kan het niet doorgaan. Denken de jongens ook aan de sportdag op Pinksterdinsdag. De volgende onderdelen worden afge werkt: pushen grote goal, kleine goal, ver slaan, hardlopen, ver springen, dribbelen met bal en stick en goal slaan. Programma maandag 1 mei: 13.30 u. Venray CHorst C stemming tot een dergelijk verzoek. In de toelichting stelden B. en W. nog dat de gemiddelde huur per bed in het verzorgingstehuis is berekend op 100,35 per maand en dat de ge middelde huur per wooneenheid voor zelfstandige bejaarden is bere kend op 123,50 per maand. DE BRUYN had ook in die toe lichting gelezen dat de plannen nu in Den Haag liggen en hij wilde we ten of dat het laatste station was en zo ja, wanneer begonnen kon wor den. Inderdaad blijkt dit het laatste station te zijn, want inmiddels is al een toewijzing via de woningsector aangevraagd bij Ged. Staten in Maastricht. Wanneer „Den Haag" zijn fiat geven zal is nog verborgen in hoofden en harten van degenen, die moeten beslissen. Er is indertijd toegezegd dat als de plannen voor 1 januari klaar en ingediend waren, men in het eerste half jaar zou kun nen starten. De plannen waren op tijd ingediend en nu is het dus maar hopen. VERMEULEN had goede hoop, want hier waren lang zoveel com missies niet bij betrokken als inder tijd bij het zwembad. JENNISKENS had vrede met de ze plannen, maar waarschuwde wel, dat zelfstandige bejaardenwoningen op de kerkdorpen ook noodzakelijk blijven. Voordat de VOORZITTER zulks kon beamen ging de brand- sirene. Ze bracht even spanning, want misschien kondigde ze een prinselijke geboorte aan, maar het bleek een gewone brand te zijn, die echter weer spanning bezorgde bij wethouder van Dijck, want bij die brand was zijn familie betrokken. BEËEDIGING Na deze onderbreking kon de raad staande aanhoren hoe de heer A. L. G. Janssen uit Oostrum, hoofd van afd. V beëdigd werd als opvolger van de heer F. de Vocht als waar nemend secretaris van onze gemeen te. Na aflegging van de beide eden wenste de VOORZITTER de heer Janssen geluk en sprak de hoop uit dat hij als loco-secretaris ook deze taak met zorgvuldigheid zou vervul len. Dat was het einde van de open bare vergadering, waarna de raad nog even bleef na-kaarten, maar toen gingen de deuren dicht. 14.25 u. Venray BHorst B 15.30 u. Venray meisjesHorst m. 16.15 u. Venray AHorst A Op 6 mei komen drie Venrayse elftallen in wedstrijden tegenover Deurne te staan. Venray A, B en 'n meisjeselftal spelen dan hun laatste wedstrijden van dit seizoen. Dan is het definitief afgelopen tot na de grote vakantie. A.s. zondag wordt een toernooi ge houden te Maashees, waaraan VC Rooy met alle teams zal deelnemen. Dit toernooi zal om 11.15 uur aan vangen en wij vertrekken per fiets vanaf het Henseniusplein om 10.15 uur. Voor de opstelling der teams, moet men het raambiljet bij Hotel Kemps raadplegen. Op 1 mei zal er als vanouds weer volleybal te zien zijn op het Hense niusplein. Dit keer is het 't 2e en 3e herenteam vergund om te probe ren de inwoners van Venray te la ten zien, wat deze sport beoogt en daarom een aansporing te meer om zo goed mogelijk uit de bus te ko men en te trachten een prijsje in de wacht te slepen. Dit toernooitje zal om 13.30 uur beginnen. Nieuwe trainingstijden met ingang van heden vrijdag 28 april. Dinsdag 19.0020.15 junioren jon gens en meisjes. Woensdag 18.1520.15 3e, 4e en 5e herenteam. Vrijdag 21.0022.15 uur selectie- groep dames; 22.1523.30 selectie- groep Heren. Zaterdag: 15.0016.30 junioren jongens en meisjes; 16.3018.00 3e, 4e en 5e Herenteam; 18.0020.00 Da mes 1 en 2; 20.0022.00 Heren 1 en 2. Nu de competitie afgelopen is, zal er weer volop getraind worden om de volgende goed te beginnen. Nieuwe leden of al degenen, die in volleybal geïnteresseerd zijn kun nen geheel vrijblijvend inlichtingen verkrijgen bij de sekretaris: M. Hen driks, Tedderstraat 23 (min. leeftijd 10 jaar). Ook op de trainingen zijn zij van harte welkom en kunnen zo hun en thousiasme uiten door lid te worden van onze vereniging. Vooral nu de zomer aanbreekt kunnen zij mèt al le andere leden tegemoet zien naar een aantal toernooien, die zoals alle VC Rooyers weten, heel prettig en ontspannend zijn. Uitslagen zondag 23 april: Venray 1V.O.S. 1 20 Panningen 2Venray 2 31 Venray 3Meterik 1 21 Meterik 2Venray 4 10 Oostrum 2Venray 5 12 Castenray 3Venray 7 02 Voor Venray 1 en 2 zit het voet balseizoen 1966-'67 er al weer op. Als laatste wedstrijd stond voor Venray 1 de thuiswedstrijd tegen het Venlose VOS op het programma. Het is een wedstrijd geworden, waarin beide teams goed aan elkaar gewaagd waren en waarin ook tech nisch goed voetbal te zien was. Het was de spelers niet aan te zien dat er weinig op het spel stond. Met volledige inzet werd gestreden om de eer, die terecht kwam bij Venray, die er gezien hun spel, ook wel de meeste aanspraak op kon maken. In de eerste speelhelft wist Ven ray 'n lichte veldmeerderheid te ne men, maar de Venlose defensie wist tot enkele min. voor rust hun doel schoon te houden, mede doordat de lat en paal succes voor Venray in de weg hadden gestaan. Een onver wacht en onhoudbaar schot van W. Peeters bracht Venray toch nog aan de leiding kort voor de rust. Na de hervatting gingen de SW- ers direct fel in de aanval en nadat de Venlose goalie al enkele fraaie reddingen op zijn naam had ge bracht, moest hij in de 7e min. toch zwichten voor een magnifieke kop bal van J. 'de Klerk. W. Peeters speelde meteen door naar de Klerk, die de bal over de handen van de doelman in het doel kopte: 20. Enkele min. later werd er weer ge scoord. J. van Bakel wist juist voor de doellijn de bal te bemachtigen, plaatste deze in het centrum voor het doel en werd ingeschoten. Na dat de scheidsrechter in eerste in stantie een doelpunt had toegekend, herriep hij deze beslissing op advies van de VOS-grensrechter, die bui tenspel geconstateerd zou hebben, hetgeen onmogelijk was, daar alle spelers achter de bal stonden. Venray liet hierna de teugels iets vieren, waardoor VOS in de aan val kon gaan, maar onder felle aan voering van J. Arts werd de verde diging hermetisch afgegrendeld, zo dat de hardwerkende VOS-ploeg niet eenmaal haar zwoegen met een doelpunt beloond zag. Met de stand 20 in het voordeel van Venray kwam het einde van deze aantrekkelijke en sportieve wedstrijd. Venray 2 was op bezoek bij Pan ningen 2. De SW'ers, die met en kele invallers moesten spelen, zijn er niet in geslaagd enige winst te behalen. De gastheren wonnen ver diend, zij het dan wel iets geflat teerd. Het enige Venrayse doelpunt werd gescoord door v. d. Kerckho- ven. Venray 3 heeft zondag tegen Me terik 1 door een 21 overwinning revanche genomen voor de neder laag, die de gasten hen onlangs toe brachten. Deze overwinning was be slist groter geweest als paal en lat niet diverse malen als redder voor Meterik waren opgetreden. Voor rust was 't een goede wedstrijd, vooral de eerste 20 - 30 min. speel de men zeer goed. Met de rust had Venray 3 dan ook met 20 de lei ding. De doelpunten werden ge scoord door J. Michiels en J. van Duynhoven. Na rust deed Venray 3 het heel wat kalmer, maar de ach terhoede kreeg het, ondanks deze kalmte toch niet moeilijk. In de achterhoede speelde H. de Bruyn 'n grote rol, hij had z'n dag eji was dan ook overal te vinden waar de bal kon komen. Ca. 10 min. voor het einde liet de Venray-doelman, die overigens zeer voortreffelijk werk verzet heeft, de bal door de benen glippen en hiervan wist Meterik te profiteren en de eer te redden. De SW'ers kunnen op een zeer be hoorlijke wedstrijd terugzien. Het is Venray 4 weer niet gelukt om de punten mee naar huis te ne men, hoewel de jongens zich voor de volle honderd procent gegeven hebben. Met technisch soms zeer fraai voetbal wisten zij Meterik 2 in de verdediging te druken. Na een tiental minuten viel het enige doel punt. Meterik brak door en wist door een misverstand in de achter hoede de score te openen. Venray 4 bleef aanvallen, maar vrouwe For- tuna was ook deze keer niet aan hun zijde. De beste ploeg verloor. Mannen blijf voetballen als afgelo pen zondag, dan kunen de resulta ten niet uitblijven. De puntjes zijn nog hard nodig. Winnen en daardoor nog een reëele kans hebben om kampioen te wor den, dat was de instelling waarmee zondagmiddag 22 spelers in Oos trum het veld opkwamen. Waar schijnlijk is dat ook de reden ge weest dat er vrij slecht gevoetbald werd. Aan spanning heeft het echter beslist niet ontbroken. De eerste 10 min. waren voor Oostrum 2, maar geleidelijk aan nam Venray 5 het initiatief over. Dit resulteerde in 'n penalty, toen een van de Oostrum- spelers in het strafschopgebied de bal met de hand wegsloeg. Het te tamme schot werd door de doel man bijzonder goed op dreef gestopt. Grote desillusie aan de kant van Venray en zoals dan zo vaak ge beurt, een doelpunt aan de andere kant, zij het dan ook door een blun der van de achterhoede: 10 voor Oostrum 2. Rust. De pauze scheen de Venray-spe- lers goed gedaan te hebben, want meteen trokken zij fel in de aanval, Vrij snel werd het 11 door Hub. Troisfontaine. Venray 5 ging door; een prachtig schot van Th. Volleberg zorgde voor een 12 stand, na 25 min. spelen in de 2e helft. Ofschoon Oostrum 2 het laatste kwartier nog alles geprobeerd heeft om tenminste nog gelijk te komen, hield de SVV-verdediging die overigens niet haar beste wedstrijd speelde het doel verder schoon. Venray 5, wat hierdoor al zijn uit wedstrijden won, blijft dus zijn kan sen op de titel behouden. Venray 7 was op bezoek in Cas tenray. Ook ditmaal kwamen de SW benjamins met de volle winst uit het strijdperk, nl. 20. Programma zondag 30 april: HBSV—Milsbeek (terrein Oostsingel Venray) 2.30 u. Venray 3America 2.30 u. Meerlo 3Venray 4 12.00 u. Venray 6Castenray 2 12.00 u. Beslissingswedstrijd De competitie heeft voor HBSV en Milsbeek een verlengstuk gekre gen. A.s. zondag zullen deze teams op het sportpark aan de Oostsingel uitmaken, wie er zal moeten degra deren naar de 4e klasse. De wedstrijdbal wordt ook nu weer verloot. Loten verkrijgbaar aan de ingang van het sportpark. Toto In verband met Hemelvaarts dag wordt volgende week de toto in genomen op woensdag 3 mei. De toto-ophalers komen die week op dinsdag- of woensdagavond. We verzoeken U dan ook vriendelijk uw formulier op dinsdagavond klaar te hebben. Loterij Daar er nog steeds 2 prijzen niet zijn afgehaald volgt hier voor de laatste keer nog de uitslag: Aanrecht nr. 2549 - Tent nr. 3950. De prijzen kunnen binnen één week nog worden afgehaald bij J. de Bruyn, Hoenderstraat 16, tel. 1635 Hierna vervallen ze aan de vereni ging. C0ENEN HOFSTRAAT VENRAY

Peel en Maas | 1967 | | pagina 10