d LENTE s.v.v. NIEUWS s.v.v. JEUGD WANDELSPORT LYCEUM '64 DUIVENSPORT GYMNASTIEK SSS Overloon V.C.R00Y M.H.C.V. M maar HANDBAL k Voor j aarscollecties vallen vaak bitter tegen. Het najaar klinkt er nog in door. De kleuren missen warmte. Er is een duidelijk gebrek aan durf, frisheid, mode. Grote uitzondering daarop is onze nieuwe collectie japonnen, mantels, bonneterie. Die ontleent z'n kleur en gloed regelrecht aan 't lentezonnetje... nen op zaterdagochtend en zaterdag middag, 2 banen op zondagochtend en zondagmiddag, 1 baan op dins dagmiddag, 2 banen op dinsdag avond, woensdagmiddag en donder dagavond. Het bestuur is uitgebreid met twee nieuwe leden en wel heeft mevr. Franke zich bereid verklaard het secretariaat te verzorgen, terwijl mej. C. van den Munckhof vooral aandacht zal besteden aan de jeugd. Getracht zal worden ook voor dit jaar een trainer aan te trekken, speciaal voor de jeugd. De banen zijn geopend vanaf 1 april. Nieuwe leden kunnen zich melden bij Mevr. Cals, Grotestraat of bij Mevr. Franke, Tuinstraat 1. Het bestuur wenst alle leden een prettig tennisseizoen toe; zeker zal de betere accomodatie ertoe bij dragen, dat een gezellige sfeer, die nu eenmaal vooral bij de tennissport een grote rol speelt, de aanwezigheid op de tennisbanen veraangenaamt. Uitslagen: Venray 1—Milsbeek 41 Blerick 3Venray 2 01 Wanssum 2Venray 3 22 Venray 4America 2 12 Venray 5Venray 7 20 Molenwiekers 2Venray 6 41 Venray 1 had zondag j.l. bezoek van Milsbeek. De Venrayers hebben geen moeite gehad met deze a.s. de gradanten. De wedstrijd was precies vier minuten oud toen de Milsbeek- se doelman al tweemaal de minder prettige taak had gehad om de bal uit het net te halen. Dit vroegtijdige succes is het verdere gedeelte van de wedstrijd niet ten goede geko men. De SVV'ers geloofden het wel en van de gasten kregen we alleen maar wat krampachtig opgezette aanvallen te zien, waarbij het en thousiasme evenwel niet ontbrak. Een veel grotere zege heeft er zeker in gezeten, maar de Venrayers gin gen na deze 20 voorsprong te in dividualistisch spelen om de doel- puntenhonger (indien die er was) te stillen. Bovendien werd er in de voorhoede te veel en te lang getreu zeld, zodat er nogal vaak een Mils- beek-speler te vinden was, die de zaak nog kon klaren. Venray ging meteen na het begin- signaal in de aanval. In de 3e min. leverde dit het eerste doelpunt op. Een zeer goed opgezette aanval ont wrichtte de Milsbeek-verdediging. Nadat een ingeschoten bal tot twee maal toe was gekeerd, had men te gen het keiharde schot van L. Jen- neskens geen verweer: 10. Eén minuut later was het al 20 toen R. Linskens het voorbeeld van zijn linksbuiten volgde en eveneens met een keiharde schuiver de Mils- beekse doelman het nakijken gaf. Venray bleef aandringen, maar succes had men pas na een haff uur. Rechtsbuiten H. Coppus stevende alleen op doel af, maar werd op de rand van het strafschopgebied ten val gebracht door de linsback van Milsbeek. De Venray-rechtsbuiten strafte deze overtreding zelf af door de bal, die hij uit de toegekende vrije trap door P. van Aalsum kreeg aangegeven, zuiver en beheerst in de uiterste linker benedenhoek in te schieten: 30. Door even onoplet tend te zijn in de goed spelende Venray-verdediging, werd het 6 min. voor de rust 31. Na de hervatting werd de Mils- beek-doelman herhaaldelijk op de proef gesteld, maar deze wist met diverse fraaie reddingen voorlopig Venray-succes in de weg te staan. Het duurde dan ook een half uur eer de Venrayse voorhoede een van de talrijke aanvallen in een doel punt wist om te zetten. W. Peeters (deze middag linkshalf) bracht deze treffer op zijn naam. Het vuur, voor zover nog aanwe zig, was er nu helemaal uit. SW vond het kennelijk genoeg en de gasten geloofden niet meer in eigen kunnen. Het laatste gedeelte van de wedstrijd speelde zich dan ook voor een groot gedeelte af op het mid denveld tot het verlossende einde kwam door de zeer matig leidende scheidsrechter Nooyen uit Tegelen. Venray 2 heeft voor de zesde maal in successie de volle winst behaald. De Venray-resereves (een jeugdig elftal) ging in de competitie vrij zwak van start, maar heeft met de week een vooruitgang in dit team kunnen constateren. Het resultaat van intensieve training, kameraad schap en inzet is dan ook niet uit gebleven. Was dit team in de eerste competitiehelft niet in de bovenste helft van de competitieladder te vinden, thans is er nog alle kans om op een zeer eervolle tweede plaats te eindigen. Zondag j.l. waren de SVV'ers op bezoek in Blerick, waar het op moest tornen tegen de geroutineerde spelers van het derde elftal van Blerick. Deze ploeg speelde vrij hard waardoor de Venray-reserves met drie „aangeslagen" spelers het strijd perk verliet. Doelman Ewalts kreeg een trap juist onder z'n neus, rechts achter Coppus een beenblessure en Ad van Zwol een knieblessure. Het vaste voornemen van onze reserves om ook deze wedstrijd in hun voordeel te beslissen, werd hier door niet verstoord. Jan van Bakel was het die het enige en winnende doelpunt op zijn naam bracht. Venray 3 heeft het zondag in Wanssum tegen de reserves (rode lantaarndrager) niet verder kunnen brengen dan een 22 gelijkspel. Voor rust was het een matige ver toning, waarbij Wanssum na 20 mi nuten de leiding nam en deze tot de rust.jvist te behouden. In de 5e min. nuut na rust wist M. Janssen uit 'n pass van M. Lucassen gelijk te ma ken. Tien min. later namen de Ven rayers een voorsprong, opnieuw door M. Janssen, die de bal uit een vrije trap van J. van Duynhoven kreeg toegespeeld en de Wanssum-goalie passeerde. Na rust werd dan ook iets beter gevoetbald, waarbij Janos Rosmanics, die in de voorhoede was gaan spelen, zeker 4 schijnbare doel punten in de rook zag opgaan. De eerste keer bracht de paal redding, de andere keren wist een achterhoe despeler, toen de doelman reeds ge passeerd was, nog op 't nippertje op de doellijn redding te brengen. Wanssum wist 10 min. voor het ein de op gelijke hoogte te komen. Dit is een zeer pover resultaat tegen de ze laag geklasseerde tegenstander. Venray 4 heeft het tegen America 2 niet tot winst kunnen brengen. Na dat de gasten reeds een 02 voor sprong hadden genomen, kreeg Ven ray 4 een strafschop toegewezen, die door G. Rongen naast werd ge schoten. Kort daarop werd het ech ter toch 12. Venray 4 heeft de laatste fase van de wedstrijd het ac cent duidelijk op de aanval gelegd, maar tot doelpunten kwamen ze niet, zodat America met 12 de ze ge veroverde. De „derby". Venray 5Venray 7 is een aardige wedstrijd geworden, waarin vooral het 7e getuigde van een geweldige inzet. De betere tech niek van het 5e overwon uiteinde lijk. Door doelpunten van Th. Vol- lenberg en Th. de Haart werd de strijd met 20 in het voordeel van het 5e beslist. Een zeer slechte wedstrijd was Molenwiekers 2Venray 6, die door de gastheren met 41 werd gewon nen. De ruststand was 21. Drie grove blunders van de Venray-doel- man droegen aanzienlijk bij tot dit Molenwiekers-succes, dat uiteraard verdiend was. Programma zondag 9 april: Quick Boys 1Venray 1 2.30 u. Venray 2Helden 2 2.30 u. Venray 4Kronenberg 1 2.30 u. Venray 5Castenray 3 12.00 u. Wittenhorst 5Venray 6 12.00 u. Venray 7Sparta 4 12.00 u. Wegens te geringe belangstelling bij de laatste uitwedstrijden, zal er geen supportersbus naar Venlo gaan. De spelers vertrekken om 12.30 u. met een speciale bus. Uitslagen 1 april: Swift sel. Venray sel. 61 Venray AlVenlose Boys Al 11 Wittenhorst A2Venray A2 14 Venray A3Castenray Al 03 Meerlo BIVenray B4 21 Venray B6Leunen B2 39 Venray ClOostrum Cl 60 Leunen C3Venray C2 14 Sparta C4Venray C3 32 Toernooi Kevelaer Op het internationale Jeugdtoer- nooi te Kevelaer wist het Selectie elftal een mooi succes te boeken. Middels een verloren wedstrijd en 4 gewonnen wedstrijden wisten ze be slag te leggen op de eerste plaats en wonnen hiermede de ereprijs. Dat het voor de deelnemende clubs een boeiend duel was, bleek wel uit het feit, dat de laatste wedstrijd de beslising moest brengen over de be zetting van de eerste, tweede en derde plaats. Over het geheel was het voor onze spelers een plezierig weekend, waar ze met genoegen aan zullen terugdenken. Programma zaterdag 8 april: Om de Bisschopsbeker: Venray ASparta A 4.00 u. Competitie: Venray Al—RKDEV Al 4.00 u. Venray A2America Al 4.00 u. EWC AlVenray A3 4.00 u. Venray BI—EWC BI 2.30 u. Merselo BIVenray B3 4.00 u. Venray B4-Molenwiekers B2 2.30 u. Venray B5 L.Meerlo BI 2.30 u. Oostrum B2Venray B6 2.30 u. Leunen ClVenray Cl 1.30 u. Venray C2Leunen C3 1.30 u. Venray C3—HRC Cl 1.30 u. VENRAYS GLORIE A.s. zondag gaan wij wandelen in Berghem. We vertrekken om 11 uur. Jullie worden allen op tijd verwacht hoek Odastraat. Bezoekt a.s. vrijdag onze kien- avond om 8 uur in café Buitenlust ten bate van de wandelende jeugd. Iedereen is van harte welkom. V.C. RooyJGM (dames 3—2 De Venrayse dames, die pas één jaar in de overgangsklasse spelen, hebben door deze overwinning de finitief beslag gelegd op de 2e plaats. Dat deze zeer goed gespeelde wedstrijd een spannend verloop had blijkt wel uit de setstanden: 12-15 15-11 6-15 15-5 15-13. VC Rooy 2—TVC (dames) 2—2 Hoewel de dames met een beetje meer doorzettingsvermogen deze wedstrijd wel hadden kunnen win nen, mogen zij toch niet ontevreden zijn over de einduitslag. Setstanden 16-14 15-3 5-15 12-15. VC Rooy 1Tupos 1 (heren) 23 Goed voorbereid en onder luide aanmoedigingen begon het eerste herenteam. Vanaf het eerste mo ment was het een spannend en bit ter gevecht. De twee partijen waren goed tegen elkaar opgewassen, maar het was tenslotte Tupos dat het grootste uithoudingsvermogen bezat. Setstanden 12-15 15-8 10-15 15-10 5-15. VCV 2—VC Rooy 5 0—3 Het 5e herenteam had het deze week gemakkelijk. De tamelijk saaie ontmoeting was gauw beslist: 2-15 4-15 5-15. JovoVC Rooy 4 3-*-l Programma: Dames VC Rooy 1Activia 19.00 u. Heren VC Rooy 1Bekerveld 20.00 u. VC Rooy 5—VCV 15.00 u. Uitslagen: Juniorentoernooi Geldrop: VenrayEindhoven 10 VenrayKeep Fit 01 Heren: Venray—HMHC 2 0—4 Dames: Venlo GirlsVenray 2 31 Het bondstoernooi voor de jeugd, dat vorige week in Geldrop werd gehouden, is voor onze junioren niet zo'n daverend succes geworden. Als eerste tegenstander ontmoetten zij de junioren van Eindhoven, waar van met 10 gewonnen werd. De tweede wedstrijd was tegen Keep Fit uit Oss. Bij een gelijkspel tegen deze club zou er beslist moeten wor den door strafpushes, wie er zou overgaan naar de volgende ronde. Zover kwam 't helaas niet, omdat de Ossenaren in de laatste 30 secon den wisten te scoren. Jammer voor ons, maar verdiend voor de jongen: van Keep Fit, die 't ongetwijfeld nog ver hebben gebracht die dag. De andere deelnemer uit Noord- Limburg, Horst, werd ook vrij spoe dig uitgeschakeld, nl. na 't nemen van strafpushes tegen Geldrop. Als laatste competitiewedstrijd rest nog de uitwedstrijd tegen Ble rick A, die reeds de kampioensvlag hebben gehesen. Indien deze wed strijd a.s. zaterdag niet gespeeld wordt, wat waarschijnlijk is, zullen er mixed-wedstrijden gespeeld wor den tussen de jongens die nog niet vaak 'n wedstrijd gespeeld hebben. Raadpleeg dus op tijd de raambil jetten bij Cals. In de Pinkstervakantie wordt er een jeugd sportdag georganiseerd op het sportpark. De leden die vorig jaar hebben deelgenomen weten al, welke onderdelen afgewerkt zullen worden. Voor de nieuwelingen nc eens de opsomming: 1. pushen grote goal; 2 slaan klei ne goal; 3 vèr slaan; 4 hardlopen; 5 vèrspringen; 6 goal slaan; 7 dribbe len met stick en bal om paaltjes. Tot slot volgt de competitiestand junioren klasse 2A: Blerick A 10 10 0 0 20 Venray 11 5 2 4 12 Tegelen 12 4 3 5 11 Venlo B 12 5 1 6 11 Blerick B 10 4 1 5 9 Venlo C 10 4 1 5 9 Horst 9 0 2 7 2 Dames 2 konden het in Venlo met 5 invalsters en een ter elfder ure gecharterde keepster, niet bolwerken tegen Venlo Girls. Enkele jeugdige invalsters konden hier in iéder ge val een leuke wedstrijd meemaken. Heren 1 moesten hun 2e plaats op de ranglijst prijsgeven vanwege een verdiende 40 nederlaag tegen HMHC 2. Wil dit A-technische team volgend seizoen wederom hoge ogen gooien dan zal er hard geschaafd moeten worden aan techniek en spelinzicht. Enkele spelers dienen zelfs nog het doodeenvoudige stoppen-slaan eens goed te beoefenen. Programma a.s. weekend: Junioren: Blerick AVenray A Heren (vriendschappelijk): VenrayBlerick 2 13.30 uur J.l. zaterdag werd sléchts één wedstrijd gespeeld: Lyceum 1-VCT. Uitslag 30. Het was een matige partij volleybal, waarin het eerste team de toon aangaf. VCT kwam slechts sporadisch tot combinaties die met succes werden afgerond. De Lyceum-aanval, overigens ook niet op z'n best, deed het wat beter. De 30 overwinning was dan ook vol komen verdiend. De wedstrijd Lyceum '64 2Con cordia 2 ,die ook zaterdag zou wor den gespeeld, werd uitgesteld. Deze zal nu op 11 april worden gespeeld. Op uitnodiging van het Karl Hu- mann Gymnasium te Essen nemen zaterdag 8 april twee teams van Ly ceum '64 deel aan het internationaal schoolvolleybaltoernooi, dat jaarlijks door bovengenoemd gymnasium ge organiseerd wordt. Zondags nemen drie teams deel aan het op die dag te organiseren internationaal toer nooi voor clubteams, eveneens in Essen. In verband hiermee wordt de wed strijd Lyceum 2Hovoc 3 niet a.s. zaterdag, maar vrijdag 7 april ge speeld. Aanvang 8 uur. P.D.V. DE ZWALUW De eerste wedvlucht zit er al weer op en ondanks alle sombere weers verwachtingen, verliep de vlucht uitstekend en waren de verliezen nihil. In ieder geval een goed be gin. Komende week hopen we de uitslag te kunnen publiceren. Denk er ook nu weer aan de af stand te vermelden en schrijf zo duidelijk mogelijk, naam en adres niet vergeten. Komende week wordt de extra poule prijs van 10 cent ingevoerd. Dit houdt in, dat men per vlucht 10 cent extra betaalt. Het lid, dat de eerste prijs wint in de CC krijgt de totale inleg uitbetaald. Men doet dus vrijwillig mee. Zij die de eerste keer niet mee doen, maar later wel, moeten dus wachten tot de eerste in leg is uitgekeerd. We hopen op grote deelname. Als nieuwe lid heeft zich gemeld de heer E. Bouwman, Stationsweg 46, Venray. Reclames binnen 1 week bij onze secretaris. Zondag wordt voor het eerst een extra ereprijs vervlogen onder de leden van onze vereniging. De prijs zal bestaan uit een electrisch strijk ijzer. Inleg 25 cent per duif, aante kenen in de blanco kolom. Er bestaat nog gelegenheid tot het opgeven van Derby's voor onze CC. Dit kan gedaan worden bij onze se cretaris. Vliegprogramma's en rin- genlijsten zijn, voor zover nog geen ontvangen, aan het zelfde adres ver krijgbaar. Vier leden van de gymnastiekver eniging St. Christoffel gingen afge lopen zondag met frisse moed naar de voorselecties Inter BelgischNe derlands Limburg. De wedstrijd be gon om 12.30 uur in de sporthal te Blerick. Ze hadden het deze keer zwaar te verduren, want van heel Limburg deden er 71 meisjes mee. Ondanks dit grote aantal was het een plezie- rige en snelverlopende wedstrijd. Jacqueline Kerkhoff zette haar beste beentje voor en kwam op een succesvolle le plaats te staan. Marij en Nellie Litjens hadden een beetje met pech te kampen en behaalden de 6e en 7e plaats. Dit betekent dat Jacqueline Marij over een bepaalde tijd moe ten turnen tegen Belgisch Limburg en Nellie als reserve mee mag gaaa Tonnie van Zwol kwam met de 13e plaats ook zeer goed uit de bus. Meisjes ga zo door en allen van har te gefeliciteerd. De heren moesten zondag achter eenvolgens aantreden - tegen Athene 2 en Loreal 2. In de laatste wedstrijd tegen Lo real 2 stond er niets meer op het spel en er werd ook niet meer he lemaal serieus gespeeld. Zo speelde de keeper als veldspeler mee. De vermoeidheid sprak hier ook wel 'n rol mee. Al met al een matige wed strijd die geen verder commentaar verdient. De wedstrijd tegen Athene 2 ver toonde een heel ander beeld. Beide ploegen wogen aardig tegen elkaar op, getuige ook de 1615 eindstand. Hoewel de Venlose heren tech nisch iets beter waren, het switchen zit er bij ons nog steeds niet goed in, bleef de stand vrij constant in evenwicht. Met een ruststand van 77 nam de tweede helft een aan vang. Er zat dus nog alles in. Ieder een was dan ook optimistisch. Een kwartier voor het einde kwam Athene plotseling op een 16—12 voorsprong te staan. Maar onze he ren vochten terug, dankzij enkele prachtige goals werd het 1615, maar toen maakte het eindfluitje aan alle illusies een einde. Deze wedstrijd muntte uit door sportiviteit, inzet en teamwerk. Het was daarom jammer dat het geen overwinning werd. Maar het gaat bij iedereen gelukkig om de sport en niet om de punten. A.s. zondag geen wedstrijden. PVV (Helmond)SSS (Overloon) Vorige week stond in dit blad dat Overloon op bezoek moest naar Veg- hel, dit was echter een misverstand, want Overloon reisde naar Helmond waar PW haar opwachting maakte. Overloon zou het daar niet ge makkelijk krijgen. Het was dan ook PW dat al gauw aan een doelpunt kwam: 10. Met PVV iets meer in de aanval kwam PW na 30 min. op ietwat gemakkelijke wijze op 20. Overloon liet dit echter niet toe en kwam gevaarlijk opzetten. Bij een der aanvallen kwam de nood aan de man en maakte een der verdedigers hands. Dit leverde voor Overloon 'n strafschop. Hermens plaatste zich achter de bal, maar faalde ditmaal. De bal was te zacht en kwam bo vendien tegen de paal. Toch liet SSS het er niet bij zitten en kwam steeds gevaarlijk terug, wat dan ook re sulteerde in een doelpunt door M. van Opbergen. Rust. Meteen na de rust was het SSS dat het heft in handen nam en het duurde dan ook niet lang of de ge lijkmaker lag in de touwen. Deze treffer kwam op naam van Logtens. Overloon zette nu door maar vele goede kansen werden onbenut ge laten. Toch was het SSS dat de lei ding nam, weer was het Logtens die scoorde. Overloon dacht gewonnen te zijn en beging weer de fout om terug te trekken. Twee min. voor het einde kreeg PVV een vrije trap, die ongenadig hard werd ingeknald: 33. Hoewel toch nog wat pech in de laatste minuten, ging Overloon toch niet geheel ontevreden naar huis. Zondag a.s. V.O.W.—Overloon. De stand: Boskant 20 13 5 2 31 RKWN 17 9 7 1 25 Rood-Wit 18 10 4 4 24 Boekei Sport 18 9 1 8 19 KI. Arsenal 18 7 4 7 18 V.O.W. 18 8 1 9 17 Dijwse Boys 17 7 2 8 16 PVV 19 6 4 9 16 Overloon 20 5 6 9 16 RKZSV 19 5 5 9 15 Milh. Boys 19 5 3 11 13 Bruheze 19 5 2 12 12 SSS 2Stormvogels 2 Stormvogels kwam al snel aan 'n 10 voorsprong door een penalty. Even later werd het zelfs 0- Overloon kwam snel terug en kreeg eveneens een penalty die goed werd benut door P. Arts: 12. Dit was het nog niet, want voor rust wist J. Voesten de stand op gelijke voet te brengen: 2-2. Na de rust was alles aan de zijde voor Overloon, al werd er nog maar eenmaal gedoelpunt en wel door P. Janssen 32. Het werd een verdiende overwinning. Sambeek 3Overloon 3 Voor de rust wist Sambeek het doel nog schoon te houden. Na de rust kwam SSS opzetten en Sambeek de genadeslag. Er werd 8 maal gescoord. Zo won Overloon 3 ook nu weer en liefst met 80. De stand in de kop is: Overloon 17 14 1 2 29 Juliana 16 14 0 2 28 Boxmeer 16 11 3 2 25 Constantia 15 8 3 4 19 SSS VETERANEN Overloon '67SW Venray 12 01 11 door G. Keyzers (penalty). Rust. Eindstand 12 in het voordeel van Venray. St. Anna VenrayOverloon '62 01 Het enige doelpunt werd gemaakt door J. van Vegchel. Wedstrijden voor zaterdag 8 april: Overloon '67RKLW Lottum ArcenOverloon '62

Peel en Maas | 1967 | | pagina 12