Kerkelijke Diensten MARTENS WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN van 5 tot en met 11 maart BLUUPÜNET televisie komt van Geestelijk artikel Het lot van een mens Boerenleen banken in Venray VRIJDAG 3 MAART 1967 No. 9 ACHT EN TACHTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL 1512 GIRO 1050652 ADVERTENTIEPRIJS 12 cL p. mm. ABONNEMENTS PRIJS PER KWARTAAL 1.75 (buit>n Venray 2.—) PAROCHIEKERK VENRAY Priester van de week: kap. Driessen, Markt 5 tel. 1882 Zondag: 4e zondag van de vasten. 7 uur fam. Hendrikus te Fruchte- te Bulte; 8 uur W. Broers, echtgen. en overleden kinderen; 9.30 hoogm. voor de parochie; 11 uur M. Arts- Cornelissen; 18 uur Leonard Nooy- en, Petronella Zegers en zoon Simon Maandag: 7.30 fam. Johannes te Fruchte-Thijssen; 8.15 Math. Lom men v.w. eiervereniging; 9 uur Jan Sijbers en wederz. ouders; 19 uur Catharina Drenth-Borgman. Dinsdag: 7.30 Herman Jeuken; 8.15 W. Verstraaten; 9 uur Piet Sie- bers; 19 uur mevr. Dommeck v.w. de buurt. Woensdag: 7.30 best. jaard. Jan v. d. Boogaard en echtgen. en overl. kinderen; 8.15 t. e. v. H. Gerardus; 9 uur overl. fam. Lankveld-Crom- menacker en eerw. Broeder Othma- ris; 19 uur Martinus Verstraelen v. w. familie en bekenden. Donderdag: 7.30 Antoon Laurense; 8.15 Karei Jacobs; 9 uur Maria Arts- Lenssen. Vrijdag: 7.30 gest. jaard. Johan A Janssen en Anna van Vosselen; 8.15 Mathias Lommen; 9 uur J. Coenen; 19 uur mevr. Janssen-Derks. Zaterdag: 7.30 Arnoldina Aben-v. d. Mond; 8.15 P. Schreurs v.w. de buurt; 9 uur uit dankbaarheid; 19 uur Wilhelmina Verdijk; biechten v. 18 tot 19 uur. Mededeling: Zaterdag 11 maart wordt een bijzon der gebed gevraagd voor de wijde lingen van ons bisdom. Misschien vindt u tijd om de Eucharistievie ring bij te wonen Akolieten- en misdienaarslijst van 5 t.m. 11 maart Zondag: 7 uur J. van Ham en J. Bollen; 8 uur J. v. d. Hombergh en J. Manders; 9.30 H. Ebberink en P. v. d. Hombergh, G. Terwijn en H. v. d. Bekerom; 11 uur L. Manders en M. Janssen; 18 uur Jos Bexkens en Leo Bexkens. Maandag, dinsdag en woensdag: 7.30 Tonnie Pelzer en Jos Thielen; 8.15 Johny van Gestel en Louis Wijnhoven; 9 uur Hub Gooren; 19 u. Rudy van Braam en Geert Cox. Donderdag, vrijdag, zaterdag: 7.30 Paul Hansen en Paul van den Heu vel; 8.15 Hans Kooien en Peter Ger- rats; 9 uur Geert Kengen; 19 uur Hans Verstegen en Harrie Manders (behalve donderdag). PAROCHIE PATERSKERK Pater van de week: Pastoor Pothof Tel. 1973 b.g.g. 2337 Zondag: 4e zondag van de vasten. H. Missen om 6.30, 7.45, 9.00, 11.45, hoogmis 10.15; 18.00 avondmis. Maandag t.m. zaterdag: mis van de dag. Woensdag: 8.30 gez. H. Mis overl, ouders v. d. Beuken-Peeters. oDnderdag: 8.30 gez. jgt. Johannes Derksen. Vrijdag: 19.00 avondmis om zegen te vragen over al onze gezinnen. Zaterdag: om 5 uur en om 6 uur en na de avondmis tot 8 uur gele genheid om het Sacrament der Biecht te ontvangen. 18.30 Avond mis als zondagsviering. Mededelingen 1. 5 maart, eerste zondag van de maand, mogen we u vragen de bouwkosten der pastorie te hel pen dragen. Werp een extra gift op de kollekteschaal. Dank U. 2. In Venlo retraite voor verloofden van 17 maart 8 uur t.m. 19 maart 8 uur. Retraite voor ouders die de hedendaagse problemen wil len bespreken, in Venlo van 31 maart 8 uur t.m. 2 april 8 uur. Misintenties Zaterdag: 18.30 Theodorus Gou- mans; 7.45 overl. moeder; 9.00 Her man Jans Beken; 10.15 voor de pa rochie; 11.45 Hendrica v. d. Boom- Jeucken (Gen. St. Jozef); 18 uur avondmis overl. vader Boeren. Maandag: 7.45 Martinus Hendriks; 8.30 Martinus Peeters; 19 uur avond mis Annie van Dijk. Dinsdag: 7.45 Gerardus Aarts en Maria Theodora Aarts-Martens; 8.30 Pierre Vollebergh; 19 uur avondmis Martinus Veldhuizen. Woensdag: 7.45 voor overledene; 8.30 gez. H. Mis overl. ouders v. d. Beuken-Peeters; 19 uur avondmis Jan Vollenberg en overl. fam. Donderdag: .745 overl. ouders Her- mus-van Oers; 8.30 gez. jgt. Johan nes Derksen; 19.00 avondmis Maria Cornelia Jacobs-Duyf. Vrijdag: 7.45 Wilhelmina Hen driks; 8.30 Wilhelmus Driessen (bu ren); 19.00 Gezinsmis. Zaterdag: 7.45 voor overledene; 8.30 overl. ouders Karei Thomassen en echtgenote en overl. kinderen. Dienbeurten Acolythen Zaterdag: 18.30 Jan Meesters en Henk Arts. Zondag: 6.30 Paul Pop en Lex Faessen; 7.45 Ant. Derks en P. Philipsen; 9.00 Hans Arts en Henk Evers; 11.45 Cor en Jan Evers. VREDESKERK VENRAY Zondag: 4e zondag van de vasten. (Halfvasten). 7.30 leesmis bij gele genheid van een 80e verjaardag (v. G.); 9.00 leesmis voor overl. fam. Lenssen-Giezen; 10.00 hoogmis voor alle parochianen; 11.30 leesmis voor overl. Hendrikus van Lierop; 18.30 avondmis voor overl. Mathias Lom men. Maandag: 8.00 leesmis voor overl. Grad Verstegen; 19.00 avondmis uit dankbaarheid voor vader en moeder Willems-Jansen. Dinsdag: 8.00 leesmis voor een zie ke moeder voor voorspoedige beter schap (S.); 19.00 avondmis voor overl. Harry Swinkels. Woensdag: 8.00 leesmis tot bijzon dere intentie (V.); 19.00 avondmis voor overl. Martinus Martens. Donderdag: 8.00 leesmis voor overl. fam. Sijbers; 19.00 avondmis voor overl. Herman Jeuken. Vrijdag: 8.00 leesmis voor levende en overl. leden van de „Stille Om gang"; 19.00 avondmis voor overl. Peter Thijsen. Zaterdag: 8.00 leesmis voor overl. Hendrikus van Lierov; 19.00 avond mis uit dankbaarheid. Biechtgele genheid van 57 uur n.m. Mededelingen: 1. Door de avondmis van zaterdag om 19.00 bij te wonen, voldoet men ook aan de zondagsplicht. 2. De eerste zondag in maart den ken we aan 't betalen van onze gezinsbijdrage. 3. Zondag 12 maart: tweede inleve ring van de zakjes voor de vas- tenaktie. HERVORMDE GEMEENTE Zondag begint de dienst in het zaaltje Hoenderstraat 12 om 10 uur. Predikant is Ds. Hoogsteen uit St. Oedenrode. In de Hervormde Kerk aan de Maas weg te Blitterswijck geen dienst. PAROCHIEKERK OOSTRUM Zondag: 4e zondag van de vasten. 7.30 parochiemis; 8.45 Hoogmis, jrd. Peter Joh. Pouwels en Johanna Min- ten; 10 uur Martien Moorrees. Na de laatste H. Mis vergadering van de Stille Omgang in café van Dijk. Maandag: 7.30 Jozef Thielen. Dinsdag: 7.30 gest. gez. jrd. Jacob v. d. Voort en echtg. Woensdag: 8.45 Antoon Derickx. Donderdag: 7.30 overl. fam. Kes- sels-Verheijen. Vrijdag: 7.30 gez. jrd. Antonetta Moorrees-Custers; 7 uur avondmis voor de kinderen die dit jaar de eer ste communie doen. WAT MAKEN WIJ ONS TOCH DRUK.... De Nederlandse Kerkprovincie be reidt zich voor op een pastoraal concilie. Heel veel mensen maken zich daar geweldig druk voor. Tien duizenden zitten in gespreksgroepen hun problemen te bepraten. Des kundigen ziften de resultaten en commissies van zeer geleerde man nen en vrouwen studeren er lang op. Maar veel van dat gesprokene glijdt langs de koude kleren van de goe gemeente af, ten eerste omdat zij niet weten, ten tweede omdat het haar te hoog gaat en ten derde misschien omdat het haar niet zo bijzonder interesseert. De doorsnee-katholiek maakt zich niet bijzonder druk om Kerststruc tuur, al is die misschien uiteindelijk toch belangrijk voor hem. Dit soort dingen is eenvoudig te ver weg van hem en gehuld in nevelen der theo logie, waar alleen knappe mensen zich kunnen oriënteren. Hij wil antwoord hebben op de gewone dingen van het dagelijks leven, waar de meeste dagsluitingen en zondagspreken nauwelijks meer aan toe komen. Hij wil in gewone, verstaanbare taal bevestigd horen, dat Christus de Zoon van God is, die voor mens en wereld gestorven en verrezen is. Hij wil wederom ho ren wat dit in zijn dagelijks leven betekent. Hem speculaties en twij fels aanbieden is hetzelfde als ste nen voor brood geven. Is er in feite zoveel veranderd? Waar wij ons druk over maken is praktisch steeds uiterlijke structuur, zaak van presenteren. De boodschap van Christus blijft steeds hetzelfde: verzoening, genade, kindschap Gods. De praktische toepassing bij ft het zelfde al kan de entourage verschil len. Vroeger preekte de kerk meer liefdadigheid, thans sociale recht vaardigheid en liefde. Vroeger wer den wij genodigd deel te nemen aan allerlei devoties, thans aan gespreks groepen, maar de kern ervan is het zelfde: dichter te naderen tot Gods Zoon, Zijn voorbeeld te volgen en God te vragen om bijstand. Laten wij allen steeds bedenken, dat de perspectieven, die de nieuwe theologie opent, natuurlijk grote be tekenis hebben, maar dat zij feite lijk niets veranderen aan het dage lijks gedrag van de mens, wiens vragen wezenlijk dezelfde blijven doch alleen maar in andere entou rage gesteld worden. Zaterdag: 7.30 gest. leesmis Antoon Verheggen. Biechten van 67 uur. Zaterdagavond om 21.15 uur lof voor de deelnemers aan de Stille Omgang van het dekenaat Venray. PAROCHIEKERK OIRLO Zondag: 4e zondag van de vasten. H. Missen om 7.30, 8.30, parochie hoogmis 10 uur. Maandag: 8 uur zieledienst over leden familie Baltussen-van Ooi. Dinsdag: 8 uur Hoogmis voor de overledenen. Woensdag: 8 uur geen H. Mis, wel communie-uitreiken; 10 uur Huwe lijksmis bruidspaar Sassen-v. Rhee. Donderdag: 8 uur zieledienst overl. familie Hesen-van Kessel. Vrijdag: 8 uur Hoogmis tot zekere intentie. Zaterdag: 8 uur Hoogmis ter ere van O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand. •PAROCHIE CASTENRAY Zondag: 4e zondag van de vasten. 7.30 gest. leesmis L. Litjens en M. Meyers; 10 uur hoogmis voor de pa- ochie. Maandag: 7.30 gez. H. Mis Antoon Emonts. Dinsdag: 7.30 gez. jrd. Godefridus Philipsen en Petronella Cox. Woensdag: 7.30 Gezinsmis tot int. van hen die vandaag offeren. Is uw gezin er ook? Donderdag: 7.30 gez. H. Mis Maria Henrica Geerets-Weys. Vrijdag: 7.30 leesmis Anna Col- bers-Naus; 19.00 gest. gez. jrd. Joh. Rambags en Joanna Kuypers. Zaterdag: 7.30 leesmis ter ere van O.L. Vrouw van Altijddurende Bij stand tot int. van hen die hiervoor offerden. Biechtgelegenheid: 67 u. Kerkpoetsen: Riet Dinghs en Elly Vullings. Misdienaars: P. Roelofs-J. Emonts P. Wismans-M. Keysers. Akolieten: J. Rambags (Gz), J. Rambags (Jz), L. Rambags, J. Swin kels. N.B. Maandag 6 maart, laatste avond voor de gehuwden. Inleider: aalmoezenier Dings. Zondag: 4e zondag van de vasten. Om 7.30 leesmis voor de parochie; 9 uur hoogmis voor de overleden familie van Ool-Jeucken; 10.30 lees mis voor Piet Emonds; 3 uur kruis weg en lof. Maandag: 6.45 leesmis voor Arnold Pijpers, echtgenote en zoon Harry; 7.30 gesticht jaarget. voor Willem Keijzers, echtgenote en overl. kin deren. DWinsdag: 6.45 leesmis voor An- tonia Croijmans-Peeters; 7.30 lees mis tot zekere intentie (genezing van een operatie) kindermis. Woensdag: 6.45 leesmis voor Ma ria Loenen-Thielen en zoon Jan Loenen; 7.30 leesmis voor Antoon Loonen, echtgenote en Johanna Verheijen-Loonen. Donderdag: 6.45 leesmis voor de overleden familie Loonen-van Rens; 7.30 leesmis voor Hendrik Philipsen (kindermis). Vrijdag: 6.45 geen H. Mis; om 7.30 gesticht jaargetijde voor Hendrik Heesen; 's avonds om 8 uur leesmis voor Johanna van Cuijck-Verhoe- ven. Zaterdag: 6.45 leesmis voor Gerard Willemse; 7.30 leesmis voor Elly Loonen en Elly van Berlo. Van 45 uur biechtgelegenheid. Kerkpoetsen: Jet Heesen. Akolieten: 7.30 Bert Smets en Theo Cornelissen; 9.00 H. Baltussen, M. Janssen, W. Cornelissen en Jan Voermans; 10.30 Leo Heidens en Tonny Cornelissen. A.s. zondag is de hoogmis om 10.30 en om 9 uur leesmis v.w. het zilveren priesterfeest van Pater Ca- nisius. PAROCHIE YSSELSTEYN Zondag: 4e zondag van de vasten. 7 uur leesmis ter ere van Maria Go- retti v. d. fam. van Haperen; 8 uur leesmis voor Peter Joh. Philipsen; 9 uur leesmis voor de parochie; 10 u. Hoogmis gesticht jaarg. v. Willem Spreeuwenberg en Margaretha Ver voort. Maandag: 8 uur leesmis voor Jo hannes Stevens en echtgenote. Dinsdag: 8 uur maanddienst voor Louis Arts. Dinsdag: leesmis voor Willem Vol lenberg. Donderdag: 7 uur avondmis weekd. voor Johanna Aerts-Bar- ten. Vrijdag: 8 uur leesmis v. d. fam. Heidens-Smits. Zaterdag: 8 uur leesmis v. d. overl. fam. Jeurissen-Janssen. PAR(OCHIEKERK MERSELO Zondag: 4e zondag van de vasten. Halfvasten. 7.00 leesmis voor Jan en Martha Gielen; 8.15 leesmis voor Henrica Hoedemakers; 10 u. Hoog mis voor de parochie; 11.30 leesmis voor Petrus Pubben. Maandag: 7.30 gez. H. Mis voor Christina Michels-v. d. Hoven. Dinsdag: 7.30 gest. jgt. voor Pe tronella v. d. Heuvel, overl. ouders en kinderen. Woensdag: 7.30 gez. H. Mis voor welslagen van ned. pastoraal con cilie. Donderdag: 7.30 gest. jgt. voor Jo seph Emonts, Maria Poels en kin deren. Vrijdag: 7.30 gez H Mis voor de overl. fam. van Dijck-van Rijswijck. 19.30 Avondmis in de vasten. Zaterdag: 7.30 gez. H. Mis voor leden van de Veeverzekering. Biechtgelegenheid: dagelijks na H. Mis en zaterdagavond van half ze ven tot zeven uur. TJECTORAAT VREDEPEEL Zondag: 4e zondag van de vasten. 7.45 vroegmis v. d. zielerust van overledenen (Horst); 10 uur hoogmis ter ere van de H. Jozef v. h. geeste lijk en tijdelijk welzijn van de pa rochianen. Vandaag maandel. bijz. kollekte. Maandag: v. d. overledenen van fam. Poels-Duijkers. Dinsdag: v. d. zielerust van Hen- drika Herpers-Peeters. Woensdag: tot int. van fam. Cor- nelissen-Hendriks. Woensdag: tot int. van fam. Cor- nelissen-Hendriks. Donderdag: tot int. van fam. van Vegchel-Peeters. Vrijdag: tot int. van fam. van Ba- kel-Peters. Zaterdag: v. d. zielerust van Jo hannes Janssen en Johanna Janssen (Merselo). Biechtgelegenheid: dagelijks vóór H. Mis; zaterdag van 19.0020.00 u. RECTORAAT HEIDE Zondag: 4e zondag van de vasten. 7.30 leesmis voor Leonardus Wil- lems en Johanna Janssen; 10 uur gest. gezongen jaargetijde voor Wil helmus Jeneskens, Regina Rongen en zoon Leo. Akolieten: Jan Janssen en Piet v. Lierop. Misdienaars van de week: Joop Gielens en Martien Peeters. Maandag: 7.30 leesmis voor Peter Paul Janssen; 8 uur Avondmis voor Josje Rongen. Dinsdag: 7.30 leesmis Jeane Gie- zen-Swinkels. Woensdag: 7.30 leesmis voor Mar tinus Ewals en Wilhelmina Leijssen. Donderdag: 7.30 leesmis voor overl. vader Johannes Mommen. Vrijdag: 7.30 leesmis uit dank baarheid. Zaterdag: 7.30 leesmis voor Corne lls van Meijel en zoon Leo. Biecht gelegenheid van 78 uur. Kerkpoetsen: Maria Peeters en Hanne Janssen. RECTORAAT VEULEN Zondag: 4e zondag van de vasten. Zondag Laetare. 8 uur leesmis voor de parochie; 10 uur Hoogmis voor zal. vr. Cleven-Strijbos; 2.30 Vasten- lof. Maandag: 8 uur leesmis tot bij zondere intentie voor goede uitslag. Dinsdag: 8 uur leesmis tot bijz. intentie (G.). Woensdag: 8 uur leesmis uit dank baarheid ter ere van H. Gerardus (v. K.). Donderdag: 8 uur leesmis uit dank baarheid (fam. de L.). Vrijdag: 8 uur leesmis voor zal. Sj. Burgers, echtgenote en zoon Hub. Zaterdag: 8 uur leesmis voor zal. Theodorus Willems. Akolieten voor 5 maart: Jan Gee- len, Gerard Koenen en Harry Ver hoeven. Kerkpoetsen: Nelly Classens en Betsy Coenen. RECTORAAT SMAKT Zondag: 4e zondag van de vasten. (Halfvasten). 6.15 H. Mis voor overl. fam. Koopmans-Hendrickx7.30 H. Mis voor Gerrit Janssen; 10 uur Hoogmis voor Jacomina Thijssen- Geurts. Kapel: 7.30 H. Mis voor de schooljeugd. 8.30 en 9.30 H. Mis; 11.30 H. Mis voor Hubertus Weijs. 's Middags om 3 uur pl. Gebeds dienst; 's avonds om 6 uur Avond mis. Maandag: 7.30 H. Mis voor Louisa Waps-Verweer; kapel: 8.30 H. Mis; 's avonds om half 8 Avondmis. Dinsdag: 7.30 H. Mis. Kapel: 8.30 int. Hesemans; 's avonds om half 8 Avondmis. Woensdag: 8ste woensdag als voorbereiding op het feest van St. Jozef. 7.30 gez. H. Mis voor Jacomi na Thijssen-Geurts. Kapel: 8.30 H. Mis voor overl. fam. Michael Win ters-v. d. Speulhof; 's middags om 3 uur H. Mis; 's avonds om half 8 Avondmis. Donderdag: 7.30 H. Mis voor zegen in gezin; Kapel: 8.30 H. Mis ter ere van de H. Jozef; 's avonds om half 8 Avondmis. Vrijdag: 7.30 H. Mis voor overl. ouders de Haart-Creemers. Kapel: 8.30 H. Mis; 's avonds om half 8: Avondmis. Zaterdag: 7.30 H. Mis; kapel: 8.30 H. Mis; 's avonds om half 8: Avond mis. WERKGROEP FILMVORMING PRESENTEERT: Het is een opmerkelijk verschijn sel, dat vele Russische filmregis seurs, in tegenstelling met hun bui tenlandse collega's nog steeds sterk beïnvloed worden door hun illuste re voorgangers, de grondleggers van de Russische filmkunst en de Avant Garde. Hun camera-werk en hun monta ge is ten nauwste verwant aan vroegere stromingen en opvattingen. Dit heeft geleid tot opvallende pro- dukten als „De een-en-veertigste", „Als de kraanvogels overvliegen" en „De ballade van een soldaat". Het waren films die getuigden van een wei-overwogen vormgeving warme menselijkheid en zij waren vrij van al te nadrukkelijke com munistische propaganda-tendenzen. Deze kwaliteiten, die in het Wes ten algemeen erkend en toegejuicht werden, vinden we ook naast de re gie ook de hoofdrol voor zijn re kening heeft genomen. Het lot van een mens is het lot van Sokolof, een eenvoudige voor bijganger, die zijn trieste levensver haal vertelt aan een onbekende, die hij toevallig ontmoet tijdens zijn wandeling met het kind. Het is het verhaal van de armoe de en ellende in de twintiger jaren, van vreugde en tegenslagen in een goed huwelijk en vooral van de oor log, die het moeilijk bevochten geluk komt verstoren. Sokolof vertrekt naar het front, wordt gevangen genomen en zwerft van het ene kamp naar het andere, tot hij weet te ontvluchten, om dan tot de ontdekking te komen, dat zijn hele gezin bij een bombardement is omgekomen, terwijl een zoon, die in middels dienst heeft genomen, later sneuvelt in de gevechten om Ber lijn. Eenzaam, ontredderd en licha melijk gebroken geeft deze figuur gestalte aan zovele duizenden le vens, die en wel het meest in Rusland door de oorlog werden vertrapt. Het belangrijkste thema in deze film zien wij in de concentratiekam pen. Het walgelijk levend sterven en stervend leven, waarin de film een diepte bereikt, die hem tot een van de treffendste filmverbeeldingen van de gruwelkampen maakt. Geen vreugde is zijn deel, geen beproeving komt over hem, zonder dat de wijde vlakten, de verre bos sen en de hoge wolkenlucht zijn nie tigheid en tegelijkertijd zijn belang rijkheid accentueren. Zijn ontvluchting in het wuivende graanveld en zijn confrontatie met het verlies van zijn gezin zijn hier de meest treffende voorbeelden van. Deze Sokolof, op indrukwekkende wijze gestalte gegeven door regis seur en acteur Bondartsjoek, is zo maar een mens, die overweldigd wordt door het wrede lot, dat hem en miljoenen anderen treft. Hij is een herkenbaar mens, aan wie wij ons allen verwant kunnen voelen en wiens leven aanleiding werd tot een aangrijpende, eerlijke, technisch volwaardige film; alle mo derne dikdoenerij met de kamera ten spijt Voor de Boerenleenbanken in de gemeente Venray is 1966 een alles zins gunstig jaar geweest. De gelijk matige en voortdurende groei in al le sectoren van het Bankbedrijf, waarvan wij vorig jaar reeds mel ding maakten, heeft zich in 1966 on veranderd krachtig voortgezet. Dit moge uit de cijfers, welke wij ont leenden aan de diverse jaarstukken, voldoende blijken. Door de verdere uitbouw van het dienstenoakket, waarvan wij spe ciaal de Gezinsrekening en de Assu rantiebemiddeling noemen, werden steeds hogere eisen aan beheerders en personeel gesteld. Ook voor ef fecten- en deviezentransacties werd in toenemende mate een beroep op de Boerenleenbank gedaan. Door de Centrale Boerenleenbank te Eind hoven werden voor de kassiers/di recteuren enkele 4-daagse cursussen, ter bijscholing en informatie, geor- gi niseerd. De uitvoerige voorlichting en de vlote en correcte afwerking van de verschillende transacties werden door de cliënten biizonder op prijs gesteld. Ten opzichte van 1965 namen de spaargelden met ruiin 11 net. toe. In guldens betekent dit een stijging van 3.800.000,naar een totaalsaldo van 36.750.000,De overige kre- ditgelden belienen per ultimo 1966 ruim 7.100.000,zodat een bedrag van 43.850.000,aan onze zes Boerenleenbanken is toevertrouwd. De voorschot- en kredietverlening bereikte in 1966 de recordhoogte van ruim 26 miljoen gulden. Er werd voor een bedrag van meer dan* 7.500.000,uitgeleend, terwijl aan aflossingen 3.800.000,werd terug ontvangen. Evenals vorige jaren was ook thans weer een groot deel van deze uitleningen bestemd voor financie ring van woningbouw. Voor een duidelijk overzicht van de ontwikkeling der zes Boerenleen banken in Venray laten wij onder staand een overzicht volgen over de laatste drie jaren. (In duizenden guldens). 1964 Spaargelden 29.278 Overige credit- gelden 4.601 Totaal toevertr. gelden 33.879 Voorschotten 16.281 Kredieten in lop. rekening 2.588 Totaal uitgeleend 18.869 Aantallen: spaarrek. 14.085 voorschot rekeningen 1.359 lopende rekeningen 2.048 1965 1966 32.924 36.748 5.561 7.110 38.485 43.858 18.780 22.449 2.069 3.564 20.849 26.013 15.649 17.317 1.501 1.601 2.065 2.304

Peel en Maas | 1967 | | pagina 13