O.V. ML Boerenleenbank Tentoonstelling in de Jeugdsoos INGEZONDEN Laat Uw salaris door Uw werkgever storten op Uw Het Lier is weer Lest BERGMANS Fa. Derks-Camps De Limburgse Onderlinge Verzekeringsmij. Ziektekostenverzekering 16,- Van vrijdag 10 maart tot en met zondag 19 maart is er in het gebouw vn de jeugdsociëteit, Hoenderstraat 10, een tentoonstelling. Er zijn een dertigtal schilderijen te zien van Eeltje de Vries en een aantal glas- drukken van Gussen Wie. Het is voor de eerste keer dat dit werk door de beide kunstenaars wordt ge- exposeerd. Op vrijdag 10 maart om 8.00 zal burgemeester Mr. M. M. L. G. M. Custers de tentoonstelling of ficieel openen. GUSSEN WIE Gussen Wie (Louis Claessens) is geboren te Leunen in 1933. Hij stu deerde achtereenvolgens aan de Kunstnijverheidsschool te Arnhem, aan de Jan van Eijck-Akedemie te Maastricht, aan 1'Academie de la grande chaumière te Parijs en bij de beeldhouwer Conra te Worpswede. Gussen Wie exposeerde in groeps verband te Worpswede, Antwerpen, Brussel, Venray Bergen op Zoom, Amsterdam en Wanssum. Het vorig jaar hield hij nog een tentoonstel ling in zijn eigen expositieruimte (Enge Steegweg, Leunen), samen met Albert Grosfeld. Enkele werken van hem zijn nog te zien in de foyer van het Cultureel Centrum. Het is voor de eerste keer dat Gussen Wie glas- drukken exposeert. EELTJE DE VRIES Eeltje de Vries is geboren in 1906 te Amsterdam. Hij studeerde aan de Technische School te Amsterdam en bij het Atelier Cees Bolding. Avond lessen volgde hij aan de Kunst nijverheidsschool te Keulen. In groepsverband exposeerde Eel tje de Vries in 'Oost-Duitsland. Tus sen 1947 en 1949 achtereenvolgens in Halle, Leipzig, Berlijn en Maagden burg. Na een langdurige onderbre king begon hij in 1958 weer op nieuw. In 1965 exposeerde Eeltje de Vries in Maagdenburg, ter gelegen heid van „20 jaar kunst in D.D.R." In datzelfde jaar hield hij een ten toonstelling in Foto Studio Kruijsen alhier. Het vorig jaar was werk te zien van hem in het Cultureel Cen trum. Dat het voorjaar in de lucht zit kan men zondags al merken aan de vele wandelaars, die op pad zijn. Het is zonder meer begrijpelijk dat er velen zijn die dan de uitbreidin gen in Venray-West gaan bekijken, zoals de 42 woningen tussen Hoen derstraat en Merseloseweg, het bin nenbad in aanbouw en dan vanzelf terecht komen bij de flats in West 2, tussen Merseloseweg en Vlakwa- terweg. Over het nut en de plaats ruimte van deze flats kan men van mening verschillen, maar men is het er wel over eens dat ze er miserabel bij liggen. Van enig groen is geen sprake, of men moet het onkruid dat welig groeit met deze naam vereren. Persoonlijk verwondert het mij dat er nog geen enkele vuilnis emmer op die kale stukken grond is omgekiept, dan was er in de kort ste keren een nieuwe vuilnisbelt. Als er een schaap over de brug is.... Trouwens de Vredeskerk ligt er ook maar povertjes bij. Het wordt toch wel de hoogste tijd dat daar wat aan gedaan wordt. En waarom het voorste gedeelte van de Vlakwa- terweg geen trottoirs krijgt, zoals de rest van die weg, is mij ook een vraagteken. Het zou die buurt toch echt wel opfleuren. Ik verwacht zonder meer dat de gemeente wel weer zal zeggen dat er geen centen zijn zoals voor de Kruitweg maar dan is het toch wel zaak dat men op de een of an dere manier een oplossing vindt, zo is het knudde!!! Het schoonhouden van die terrei nen door de gemeente (zoals b.v. aan de Langeweg, waar de rommel ongeveer 2x per week door de ge meente wordt verwijderd) kost trou wens ook „centen". P. S. ZES GEWONDEN BIJ BOTSING Op de Wanssumseweg stopte don derdag de bestuurder van de per sonenwagen, een in Weeze woon achtige Italiaanse gastarbeider even terwijl de verlichting maar zwak brandde. In de wagen waren nog drie landgenoten gezeten. L- U kunt Uw salaris naar behoefte opne men tijdens zeer ruime openstellingsuren. Op de gezinsrekening worden U geen kosten in rekening gebracht. Zelfs de formulieren ontvangt U gratis. U kunt de bank van Uw tegoed alle betalingen laten verrichten. Regelmatig terugkomende betalingen kun- Ir nen automatisch worden gedaan. Als U de boerenleenbank kiest vindt U ook de mogelijkheid voor aantrekkelijk sparen Crente 3 14tot 514%) en voor het afdoen van al Uw bank-, effecten- en assurantiezaken. de bank voor iederéén MAAR VOOR HEEL VERSCHILLENDE PRIJZEN Het Consumenten Contact Orgaan heeft in overleg met het miinsterie van Economische Zaken en in sa menwerking met de Nederlandse Huishoudraad een overzicht samen gesteld van de prijzen van de ver schillende merken Pilsener bier, die in ons land door brouwerijen, groot winkel- en filiaalbedrijven in de handel worden gebracht. Zoals bij prijsvergelijkende over zichten gebruikelijk werd iedere beoordeling van smaak en/of kwali teit achterwege gelaten. Ook met de door sommige bedrijven gegeven kortingen in welke vorm dan ook werd geen rekening gehouden. Bier moet voldoen aan bepaalde eisen, die in het kader van de Wa ren wet zijn vastgelegd in het Bier- besluit, o.a. t..a.v. het extractgehal te stamwort, waarvan 12 pet. onge veer overeenkomt met een alcohol percentage van 5. De vermelding van het alcoholpercentage is in ons land verplicht ingevolge de Drank wet en dient uitsluitend tot waar schuwing van de consument, dat de drank alcohol bevat. Uit de vermelding van een hoger stamwort of alcoholpercentage concludeert de consument vaak tot een betere kwaliteit, hetgeen echter volkomen onjuist is. Smaak en kwa liteit van het bier worden niet be paald door deze gehalten, doch door het gehele gistingsproces. Uit het onderzoek van de Consu mentenbond is gebleken, dat de prij zen omgerekend per liter variëren van 0.74 (Bavaria bij Simon de Wit in 450 cc fles) tot 1.30 (voor een groot aantal merken in 300 cc fles). Voor wat betreft het merk Bava ria werd vastgesteld, dat alle groot winkel- en filiaalbedrijven dit bier beneden en soms ver beneden de door de brouwerij opgegeven conmentenprijs verkopen. Het valt daarbij op dat het kopen van een grotere fles Bavaria-bier bij Centra een belangrijk prijsna- deel t.o.v. de kleinere fles oplevert. Bij Co-op is dit bier per liter in grote en kleine fles gekocht even duur. Opmerkelijk is het ook dat de eigen merken van de Gruyter, Spar, en VéGé niet godkoper zijn dan de grote landelijke merken. Dit is daarentegen wel het geval bij Vroom en Dreesman en Albert Heyn. Tenslotte kan worden gesteld dat met het artikel bier zo veelvuldig akties worden gevoerd en speciale aanbiedingen worden gedaan, dat 't voor de consument praktisch niet meer mogelijk is vast te stellen wat de „normale" prijs is en wat de „ak- tie-prijs". Alle reden dus om bij de aankoop van het thuis te drinken biertje ter dege op de prijzen te letten. BALDADIGHEID TE VENRAY Op de Testrikweg onder Merselo werden uit baldadigheid enkele markeringspalen uit de grond ge trokken. De rijkspolitie heeft de zaak in onderzoek. GUSSEN WIE EN EELTJE DE VRIES PAINT-IN Door onverklaarbare oorzaak be- I J'-f vw DROPPING MET GEVOLGEN Een negental jongelui uit Oploo waren gedropt en belandden in de gemeente Venray, wat eigenlijk niet het doel van hun dropping was. De jongelui vergaten de opdracht van de dropping en namen in Venray wat pilsjes en daarna frites. Of zij in een overmoedige bui geraakt, dat vermeldt het verhaal niet, wel dat zij in een dansgelegenheid een ruit insloegen. De Rijkspolitie spoorde de jongelui, die in de leeftijd van rond de twintig jaar waren, op en wist de dader van het inslaan van de ruit aan te houden. Hij verklaar de zelf dat hij uit baldadigheid had gehandeld. De schade werd vergoed en het laatste woord zal de politie rechter spreken omdat procesver baal werd opgemaakt. MOND- EN KLAUWZEER IN LEUNEN Op het bedrijf van de landbouwer Arts op het Schoor te Leunen, is mond- en klauwzeer geconstateerd. De geneeskundige van de gezond heidsdienst voor dieren heeft de voorgeschreven maatregelen geno men. Veertig varkens werden op de voorgeschreven wijze afgemaakt. Een team van enkele assistent dierenartsen zijn o.l.v. dr. Kremer begonnen met de enting van alle daarvoor in aanmerking komende dieren. Ingeënt zullen worden een gedeelte van Oostrum, Oirlo, Cas- tenray, Veulen, Veltum en Leunen. Enkele tienduizenden dieren moe ten worden ingeënt. ZONDER RIJBEWIJS AANRIJDING De Italiaanse gastarbeider P., wel ke te Venray werkzaam is, reed een door hem bestuurde personenauto op de Langeweg achteruit zonder voldoende te letten wat achter zijn wagen was. Hij reed tegen een paal en verkeersbord, waarbij paal en verkeersbord werden vernield. De wagen werd zwaar beschadigd. De gastarbeider was niet in het bezit van een rijbewijs. INVALIDEN TE GAST IN VENRAY De leden van de afdeling Venray van de R.K. Invalidenbond St. Li- duina zijn door de nog jonge afde ling Horst van deze organisatie uit genodigd op 9 maart in café Coppus, Veemarkt te Horst. De heer Thijs-, sen zal dia's vertonen van de ge slaagde reis van de Invaliden naar Luik. Tevens zullen dia's vertoond worden van het zwemmen van de invaliden in het Sportfondsenbad te Venlo. OVERPLAATSINGEN RIJKSPOLITIE Met ingang van 1 maart heeft de groep Venray van de Rijkspolitie versterking gekregen. Van de post Rips werd naar Venray overge plaatst de wachtmeester I Janssen; van de groep Grathem wachtmees ter van Bokhoven en van de groep Bergen, post Heijen, wachtmeester K. Nijmeijer. THEOBALDUSGILDE SHOWDE De uit 48 leden bestaande drum band van het Theobaldusgilde uit Overloon showde ter gelegenheid van het voetbaltreffen Venray Boxmeer op het voetbalterrein van St. Servatius. In hun prachtige uniformen en met hun goede discipline maakten zij een prima indruk. Ook de mu ziek die ten gehore werd gebracht, maakte een beheerste indruk. Emeritus pastoor van Boxtel van Overloon zag de show met veel ge noegen. BRAND TE OVERLOON Door onverklaarbare oorzaak brak brand uit in het loonbedrijf van J. Custers aan de Bossehoek te Over loon. In recordtijd stond het gehele bedrijf in lichterlaaie. De vrijwilli ge brandweer van Vierlingsbeek, welke in recordtijd ter plaatse was, kon niet verhinderen dat huis, stal len en schuur geheel uitbrandde. Van de inboedel kon vrijwel niets worden gered. De schade die onge veer 70.000,bedraagt, wordt door de verzekering gedekt. Omtrent de oorzaak stellen deskundigen een onderzoek in. GEEN VOORRANG Voorrangsregels werden nabij de Paterskerk te Venray niet in acht genomen door de Venlonaar J. toen deze aan de Venraynaar B., die uit de Oud Oostrumseweg kwam. De botsing, die toen onvermijdeliik was, had materiële schade ten gevolge. In het kader van deze tentoon stelling organiseert S.R.-'65 op za terdag 11 maart in zaal Wilhelmina een paint-n. Tussen 2 en 5 uur zul len een dertigtal kunstenaars en no tabelen uit Venray schilderen. O.a. hebben al toegezegd burgemeester Mr. M. M. L. G. M. Custers en echt genote en een aantal leden van de Rotary-club. Het materiaal wordt beschikbaar gesteld door de jeugd sociëteit. Voor de muzikale omlijs ting zorgt 's middags een rhytm. blues group. Vanaf 7.00 uur 's avonds zal er dansen zijn in Zaal Wilhelmina; er speelt dan Obcession. Om ongeveer 7.30 uur zal de ver koop plaats vinden. Alles zal bij op bod verkocht worden. De heer P. Rippe zal als verkoper optreden. Daarna zal er weer dansmuziek gespeeld worden tot 11 uur. De jeugdsociëteit biedt alle men sen van Venray èn de tentoonstel ling èn de paint-in, èn het dansen gratis aan. Het enigste wat zij verlangen is: belangstelling voor de creativiteit van de Venrayse ignezetenen en de Venrayse jeugd. (Ook een beetje be langstelling voor de verkoop bij op bod merkte de 66-jarige A. v. M. uit Oosterhout deze stilstaande wagen te laat en hij remde nog om een botsing te vermijden, maar dit lukte niet. De naast de bestuurder zittende -mevr. v. d. W. uit Arcen (50 jaar) en de zoon van de bestuurder de 25- jarige v. M. moesten met diverse verwondingen naar het ziekenhuis worden vervoerd, waar ook de be stuurder met minder ernstig letsel naar toe werd gebracht. Van de Italiaanse gastarbeiders was de 23-jarige F. er zeer'ernstig aan toe, aanvankelijk werd aan blindheid gedacht, maar later bleek dit een zware hersenschudding te zijn. De 25-jarige Italiaan C. moest met inwendige kneuzingen en een vermoedelijke ribfractuur eveneens naar het ziekenhuis worden overge bracht alsmede een andere Italiaan, welke na verbonden te zijn naar zijn pension kon worden vervoerd. De schade was enorm en het ver keer ondervond stagnatie van dit ongeval op de drukke provinciale weg. Medische en politionele hulp was spoedig ter plaatse. ASSURANTIEKANTOOR LEUNSEWEG 59 FINANCIERINGEN HYPOTHEKEN WEES EEN KAMELEON IN VROUWENGEDAANTE MET DANLONSI Een keuze uit een scala van kleuren. Danlon ny lons vanaf 2.26. OOSTRUM Verzorgt alle verzekeringen, ook voor U! Onbeperkte dekking ziekenhuis, inclusief 3e klas sanatorium-verzekering. telefoon 2311 telefoon 213 telefoon 1495 b.g.g. 1663 telefoon 1591 Vraagt vrijblijvend inlichtingen bij: L.L.T.B. Oostrum-Venray L.L.T.B. Merselo L.L.T.B. Leunen L.L.T.B. Venray-Heide Vertegenwoordiger: E. Camps Oosterthienweg 2 Oostrum tel. 1259 L.L.T.B. Ysselsteyn telefoon 200-300 b.g.g. 212 Vertegenwoordiger: P. v. Mullekom St. Barbarastraat 23 Griendtsveen tel. 04932-212 L.L.T.B. Castenray telefoon 229 b.g.g. 234 L.L.T.B. Oirlo telefoon 525 b.g.g. 527 Vertegenwoordiger: J. v. Lipzig Keuter 4 Meerlo tel. 320 Premie Ziekenhuis- Premie per kind beneden 18 jaar verpleging in: per persoon boven 18 jr voor de eerste 3 kinderen jaar '/«jaar kwartaal jaar '/«jaar kwartaal Klasse 3 120,- 62,50 32,- 60,- 31,25 Klasse 2 210,- 109,- 56,20 105,- 54,50 28,10 Klasse 1 360,- 187,50 96,50 180,- 93,75 48,25 Onbeperkte dekking specialistenhulp zonder ziekenhuisverpleging: a. eigen risico f 15,- p.p. met een maximum van f 30,- per gezin. 30,- 15,60 8- 30,- 15,60 8,- b. zonder eigen risico 40,- 21,- 10,80 40,- 21,- 10,80 Aanvullend op ziekenfondsverzekering: Klasse 2 100,- 52,- 26,80 50,- 26,- 13,40 Klasse 1 220,- 115/- 59,- 110,- 57,50 29,50 Vanaf het vierde kind, beneden 18 jaar, geen premie verschuldigd. Aantrekkelijke risicodekking bij tijdelijk verblijf in het buitenland.

Peel en Maas | 1967 | | pagina 10