in Ueniaij, HANDBOOG v.v. OOSTRUM BILJARTEN MOTORSPORT s.v.v. NIEUWS S.V. LEUNEN WANDELSPORT JUDO TAFELTENNIS Zondag: 2e zondag van de Vasten. Om 7.30 leesmis voor de parochie; 9 uur hoogmis opgedragen voor de zielerust van M. Lommen v.w. de tuinbouwvereniging; 10.30 leesmis voor Johanna van Cuijck-Verhoeven Om 3 uur vastenoefening. Maandag: 6.45 leesmis voor Johan nes Voermans; 7.30 gesticht jaarget. voor Peter Gerard Wilmsen, echtge note en zoon Simon, Emanuel Ber nard Loonen en Anna Maria Pee- ters. Dinsdag: 6.45 leesmis voor Th. Bouten; 7.30 leesmis voor de over leden familie Voermans-van Gerven (kindermis). Woensdag: 6.45 geen H. Mis; 7.30 gesticht jaarget. voor Petronella Litjens. Donderdag: 6.45 leesmis voor Hen- ricus Bqjnm, echtgenote en Johanna Beclet; 7.30 leesmis voor Mathijs Lit jens (kindermis). Vrijdag: 6.45 leesmis voor de over leden familie' Litjens-Claessens; 7.30 leesmis voor Willem Jenniskens. Zaterdag: 6.45 leesmis van dank baarheid; 7.30 leesmis tot zekere in tentie. Vart 45 biechtgelegenheid. Kerkpoetsen: Anny Claessens. Acolieten: 7.30 Bert Smets en Theo Cornelissen; 9.00 H. Baltussen, M. Janssen, W. Cornelissen en Jan Voermans; 10.30 Leo Heidens en Tonny Cornelissen. PAROCHIE YSSELSTEYN Zondag: 2e zondag van de Vasten. 7 uur leesmis voor de parochie; 8 u. leesmis voor Johannes Versteegen en Johanna Cleophas; 9 uur leesmis v. d. overl. fam. Lemmens-Rongen; 10 ur Hoogmis, gesticht jaarget. voor Peter Wilmsen, Petronella Litjens en hun zoon Simon. Maandag: 8 ur maand. v. Adriaan en Frans Kuunders. Dinsdag: 8 uur leesmis v. d. overl. fam. Lemmens-Poels. Woensdag: 8 u. maandd. voor Pie- ter Luyten. Donderdag: 7 uur avondmis voor int. van de fam. Geurts-Peeters. Vrijdag: 8 uur leesmis v. d. overl. fam. Claessens-Poels. Zaterdag: 8 uur leesmis voor Theo van de Ven. PAROCHIEKERK MERSELO Zondag: 2e zondag van de Vasten. 7.00 gest. lsm. voor Gerrits-Arts en Arts-Jeuken; 8.15 leesmis voor de parochie; 10 ur Hoogmis tot int. van fam. Janssen-Gerrits; 11.30 gest. lsm. voor Adam van Vegchel en Anna Maria Jacobs. Maandag: 7.30 gest. jgt. voor Lam- bertus van Meyel. Dinsdag: 7.30 leesmis voor Jan en Martha Gielen. Woensdag: St. Petrus' Stoel. 7.30 gest. jgt. voor Herman Zegers, echt genote en kinderen. Donderdag: 7.30 Hoogmis tot dak- zegging. Vrijdag: H. Mathias, apostel. 7.30 gest. jgt. voor Johannes van Osch en Johanna Arts; 19.30 avondmis in de Vasten. Speciaal voor hen die ten gevolge van bezigheden 's morgens niet in de gelegenheid zijn de H. Mis bij te wonen. Zaterdag: 7.30. gez. H. Mis voor overl. fam. Ewals-van Enckevort. Biechtgelegenheid: dagelijks na de H. Mis en zaterdagavond van 6 tot 6.30 uur. RECTORAAT VREDEPEEL Zondag: 2e zondag van de Vasten. 7.45 vroegmis tot int. van fam. Arts- Lucassen; 10 uur hoogmis v. d. zie lerust van overledenen. Maandag: v. d. zielerust van Hen- drika Herpers-Peeters. Dinsdag: tot int. van fam. Arts- Kuijpers. Woensdag: tot int. van fam. van Sambeek-v. d. Heijden. Donderdag: v. d. zielerust van overledenen (Horst). Vrijdag: H. Matthias, Apostel: tot int. van fam. Cornelissen-Hendriks. Zaterdag: v. d. zielerust van Hen- drika Herpers-Peeters. Biechtgelegenheid: dagelijks vóór H. Mis; zaterdag van 19.0020.00 u. RECTORAAT HEIDE Zondag: 2e zondag van de Vasten. 7.30 leesmis voor Martinus Ewals en Wilhelmina Leijssen; 10 uur Hoog mis voor het rectoraat. Akolieten: Johan en Toon van Rens. Misdienaars van de week: Frans Vousten en Peter Muijsers. Maandag: 7.30 leesmis voor Jeane Giezen-Swinkels. Dinsdag: 7.30 leesmis voor Peter Paul Janssen. Woensdag: 7.30 leesmis voor de overl. familieleden van Rens-Lit- jens. Donderdag: 7.30 leesmis voor Pe trus Mathijs Janssen. Vrijdag: 7.30 leesmis tot bijz. int. Zaterdag: 7.30 leesmis voor Maria Elbers-Manders. Biechtgelegenheid van 78 uur. Kerkpoetsen: Lea Rutten en Tiny PQels. RECTORAAT VEULEN Zondag: 2e zondag van de Vasten. 8 uur leesmis voor de parochie; 10 uur Hoogmis jgt. voor zal. Leo van de Goor; 2.30 Vastenlof. Maandag: 8 uur leesmis uit dank baarheid (J.). Dinsdag: 8 uur leesmis ter ere van de H. Antonius van Padua voor wel doeners van de kerk. Woensdag: 8 uur leesmis voor zal. Sj. Burgers, echtgenote en zoon Leo. Donderdag: 8 uur leesmis voor overl. S. Custers. Vrijdag: 8 uur leesmis voor zal. Theodorus Jacobs (fam.). Zaterdag: 8 uur leesmis voor zal. Theodorus Willems. Acolieten voor 19 febr. Mattie Kunen, Gert Geerits en Willy van Ooi. Kerkpoetsen: Mariet Geerits en Anny Classens. RECTORAAT SMAKT Zondag: 2e zondag van de Vasten. 7 uur H. Mis tot zekere intentie; 8.30 H. Mis voor Gerrit Janssen. Kapel. H. Mis voor de schooljeugd; 10 uur Hoogmis voor Peter Antoon Koenen. Maandag: 7.30 H. Mis. Dinsdag: 7.30 H. Mis voor Jose- phien Asselbergs. Woensdag: 6e woensdag als voor bereiding op het feest van St. Jozef. 7.30 H. Mis ter ere van de H. Jozef. Donderdag: 7.30 H. Mis tot int. fam. Janssen. Vrijdag: 7.30 H. Mis uit dankbaar heid. Zaterdag: 7.30 H. Mis voor Lam bert Hofmans. SPORT Tot lid van het hoofdbestuur van de Kon. Ned. Handboogschutters- bond is gekozen en als zodanig be noemd de heer Th. Lucassen. De heer Lucassen is naast hoofd bestuurslid, lid van het districtbe- stuur en voorzitter van Handboog schutterij „Diana". Hopenlijk zal district XI lang kun nen profiteren van de geweldige in zet die we van hem kennen. ST. JAN In de nog jonge handboogschutte rij St. Jan bruist het van aktivitei- ten. Zaterdag j.l. vond er op de bin nenbanen van deze vereniging een wedstrijd plaats tussen De Batavie ren 1 en 2 uit Castenray en St. Jan 1 en 2. Op vier banen werd gescho ten. Na een zeer vriendschappelijke wedstrijd bleek dat de gasten toch iets sterker waren. Het eerste zestal van De Batavieren wist 1186 punten te schieten, terwijl St. Jan er niet ver vanaf bleef nl. 1158. De hoogste schutter G. Hulleman van St. Jan wist in 25 pijlen 208 punten te ver garen. De woordvoerder van De Batavie ren dankte na afloop St. Jan voor de sportieve en gezellige sfeer die er tijdens dit treffen plaats vond. Door verhindering van voorzitter J. Krijnen, dankte secretaris G. Hul leman de gasten en hoopte in het a.s. zomerseizoen revanche te kun nen nemen in Castenray. Hierna deed men zich te goed aan de uitstekende erwtensoep, die me vrouw Volleberg beschikbaar had gesteld. Na nog enige tijd gezellig onder elkaar te zijn geweest ging eenieder .yoldaan naar huis. ST. ANNA Zaterdagavond j.l. arriveerden om 7 uur de handboog-landskampioe nen uit Boukoul, Maessen en zijn mannen, bij St. Anna om de jaar lijkse vriendschapelijke wedstrijd te schieten. Na een welkomstwoord door de heer M. Bonants, voorzitter van St. Anna, sprak P. Maessen, voorzitter van Soranus, zijn dank voor de uit nodiging van St. Anna en zei deze gaarne aanvaard te hebben. Hij was jaloers op St. Anna dat die zulke prachtige banen had om te schieten. De wedstrijd had een spannend verloop, speciaal de 2 eerste zestal len. Er heerste een stemming alsof de titel van het landskampioenschap op het spel stond. De uitslag was als volgt: Soranus 1St. Anna 1 12761278 Soranus 2St. Anna 2 11891036 Soranus 3St. Anna 3 1074998 Na dankwoorden wederzijds spe ciaal aan doelhouders fam. Linders- Volleberg voor de prima verzorging van drank en versterkende middelen voor de inwendige mens. Het was inmiddels 0.45 uur toen de schuttters en supporters van „So ranus" huiswaarts keerden met een groet van tot spoedig weerziens. Afgelopen zondag was 't voor Oostrum wel een succesvolle dag. Beide elftallen wisten de volle winst mee naar huis te brengen. Oostrum 1 won in Well met 2-1, terwijl Oostrum 2 Ysselsteyn op eigen veld wist te verslaan met 5-4. Uitslagen A-klasse: Ons GenoegenKOT 2—8 B-klasse: WanssumSVCB 66 VOPGroene Laken A 48 Onder Ons—Burggraaf 102 Ons GenoegenLos Band 84 C-klasse: PomeransLos Band 66 BCYGroene Laken B 210 Groene Laken COnder Ons 28 BiljarticDe Ketsers 102 Van de wedstrijd Groene Laken C Onder Ons zijn slechts 5 wedstrijd formulieren ingezonden. Door de 84 overwinning op VOP is Het Groene Laken kampioen ge worden in de B-klasse. Stand A-klasse: KOT VOP ONA BCY Pomerans OBK Ons Genoegen B-klasse: Groene Laken A ONA Los Band Wanssum SVCB Onder Ons VOP Burggraaf Ons Genoegen C-klasse: Biljartic Gr. Laken B Los Band Onder Ons BCY De Ketsers Pomerans OBK Groene Laken C 12—74 11—72 11—70 11—60 12—44 11—41 12—39 15—124 14—97 14—92 15—89 15—83 14—81 14—79 15—68 14—67 13—110 12—98 14—98 14—88 13—76 15—73 12—62 12—59 15—54 In de A-klasse speelden L. Nooyen en A. Swinkels (KOT3 hun partij in 9 beurten uit met gem. respectieve lijk 9.00 en 7,77. In de B-klasse waren J. Rutten (Ons Genoegen) 4.92 gem. en H. Ver- heyen (Onder Ons) 6.40 gem. het succesvolst. In de C klasse was het opnieuw G. van Asten (BCY) die met een gemiddelde van 5.00 voor de dag kwam, terwijl M. Arts (Gr. Laken) 3.75 gem., K. Snel, K. Wil- borts (Biljartic) 2.50 gem., H. Volle- berg 3.33 gem. en Br. Philippus (Bil jartic) 2.75 gem. eveneens een goede partij speelden. In de motorcross te Someren kwam Peter Willems opnieuw zeer sterk voor de dag. Na zijn eerste prijs in Dorst wist hij hier opnieuw beslag te leggen op de le prijs in de 500 cc. klasse. In de eerste manche ging hij als eerste van start en won met grote voorsprong. In de finale had hij een beetje pech doordat zijn machine uit de versnelling sprong, zodat hij als dertiende van start ging, doch door de aanmoedigingen van zijn supporters ging hij er geweldig aan hangen, zodat hij een paar ronden later weer ver en alleen op kop lag. Hij kreeg wederom een beker en tevens een contract aangeboden. Het ligt in de bedoeling dat wij ook in het komende seizoen Peter in Venray aan het werk zullen zien bij de in oprichting zijnde motorclub die dan onder auspiciën van de RKNMB een wedstrijd zal organise ren. MOTOCROSS DER WERELDKAMPIOENEN TE ST. ANTHONIS OP 19 MAART De traditionele openingsklassieker van het motocrossseizoen te St. An- thonis zal dit jaar plaatsvinden op zondag 19 maart. Ditmaal zal hij in het teken staan van de landenstrijd Zweden, België, Nederland. De En gelsen zijn dit jaar niet van de par tij, daar zij verplicht zijn, deel te nemen aan een kampioenscross in eigen land. Zoals ook in ons land gebeurt, krijgen de coureurs op die dagen startverbod voor het buitenland. De organisatie te St. Anthonis heeft de ze gelegenheid aangegrepen, om de jaarlijkse cross der wereldkampioe nen nu eens bijzonder te plaatsen in het teken van drie landen, n.l. Zwe den, België en Nederland. Boven dien werden 4 Zwitsers, Duitsers en Denen gecontracteerd. Behalve naar deze ontmoeting der 3 landen heeft het topduel tussen Joël Robert en de Zweedse wereld kampioen Torsten Hallman de gro te belangstelling. Robert, die op dit ogenblik als de beste rijder ter we reld wordt aangezien werd in 1966 geen wereldkampioen. Door een fantastisch rijdende Hallman en de hem achtervolgende pechduivel werd hij geklopt. Joël heeft echter groot se plannen, n.l. op de eerste plaats wereldkampioen te worden in de klasse 250 cc en als het mogelijk is hoog eindigen in de strijd om de ti tel voor de 500 cc. ADVERTEER IN PEEL EN MAAS Het aannemingsbedrijf Vervoort is, zoals wij reeds eerder meldden, begonnen aan het binnen-zwembad. Nadat de werkketen opgezet waren en het terrein bouwrijp gemaakt was, is het eerste grondwerk voor fundamenten en vloeren ter hand genomen. Onze foto toont het gedeelte dat ligt links achter de reeds be staande machinekelder. Op enige stagnatie door het huidige winterweer kan worden gerekend, doch al alles meeloopt mag men verwachten dat we volgend jaar om deze tijd een duik in het nieuwe binnenbad kun nen nemen. Foto: G. Kruijsen, Venray. Uitslagen: Venray 1Haslou 1 00 Venray 2—BW '27 1 2—2 Castenray 1Venray 4 30 Wittenhorst 4Venray 5 03 Hoewel de voor Nederland zo suc cesvolle werldkampioenschappen op de schaats velen aan het tv-toestel kluisterden is er door diverse SW- teams toch nog gevoetbald, al dan niet voor de competitie. Zaterdagmiddag speelde het 2e elf tal een vriendschappelijke wedstrijd tegen BW '27 1 uit Blitterswijck. In de eerste speelhelft kwamen de SW-ers tot goed voetbal en wisten een lichte veldmeerderheid te ne men. Venray nam de leiding, maar de gasten wisten weer op gelijke hoogte te komen. Venray 2 nam op nieuw een voorsprong, maar ook nu weer moest deze kort voor het einde worden prijsgegeven. In de tweede speelhelft zakte het spelpeil aan merkelijk. Zondagmiddag speelde Venray 1 een oefenwedstrijd tegen de 2e klas- ser Haslou uit Beek-Elslo. Hoewel de SW'ers met invallers moesten aantreden voor J. Siebers en P. van Aalsum, konden we konstateren, dat het spelpeil toch weer iets beter was dan de afgelopen wedstrijden. Het spel wordt echter nog te kort ge houden, reden waarom de Haslou- achterhoede de SW'ers geen enkel doelpunt toestond. Haslou speelde technisch een behoorlijk partijtje voetbal en kwam met open aan vallen vaak verrassend en gevaarlijk opzetten, maar de Venrayse verde diging deed het weer goed en ook zij wisten de gasten het scoren te belet ten. Na een gelijkopgaande strijd was 0—0 wel de juiste verhouding. Venray 4 was op bezoek bij Cas tenray, waar ze niet tot winst kon den komen. De Castenrayers wonnen met 30. De grote overwinnaar van deze zondag was SW 5. Zij moesten op bezoek bij Wittenhorst 4 dat samen met Oostrum 2 de ranglijst aanvoer de, gevolgd door de SW'ers. Door goed en enthousiast voetbal kregen ze de Horstenaren op de knieën. De 30 overwinning die Venray 5 mee naar huis nam was dik verdiend. Programma a.s. weekend: Zaterdag 18 febr.: Venray 4Jeugdselectie 2.30 u. Zondag 19 febr.: Spel. Irene 3Venray 2 12.00 u. Venray 3Melderslo 1 2.30 u. Venray 5—RKLW 6 12.00 u. RKLW 5—Venray 6 12.00 u. Venray 7Venray Al 2.30 u. Venray 1 is a.s. zondag nog vrij van competitie. Op zondag 26 febr. spelen zij thuis tegen Boxmeer. Dit belooft weer een interessante wed strijd te worden. Uitslagen: Leunen 1Melderslo 2 31 Leunen 3Merselo 2 13 Programma zondag 19 febr.: Castenray 1Leunen 1 2.30 u. vertrek 1.45 uur. Sparta 3Leunen 2 12.00 u. vertrek 11.00 uur Zaterdag 18 februari: Venray B2 (Lyc.)Leunen BI 2.00 u. vertrek 1.30 uur Venray B5 (Lyc.)Leunen B2 3.00 u. Voor A-jeugd en B3 komen mis schien ook nog oefenwedstrijden. Zie daarvoor de aankondiging bij 't clublokaal. AFD. VETERANEN Vrijdag 10 februari vergaderde de afd. Veteranen. Hoewel niet alle le den aanwezig waren, was de op komst zeer bevredigend, zodat we met vertrouwen de toekomst tege moet zien. Het bestuur van de afd. veteranen vertrouwt erop, nu we of ficieel gaan starten, op de medewer king van al haar leden te kunnen rekenen. Er zijn nog enige punten, die met het bestuur van de vereni ging besproken moeten worden. Zo dra dit is afgewikkeld, krijgen de leden dit mondeling of schriftelijk medegedeeld. Na afloop van de vergadering werd er nog gezellig gekiend, zodat we het geheel als geslaagd mogen beschouwen. Het bestuur is als volgt samenge steld: F. A. de Jong, voorzitter; P. v. d. Laar, secretaris; Vermeulen, penningmeester. De opstelling van het elftal kan men vanaf 's woensdagsavonds bij café Thielen vinden. Afmeldingen bij P. v. d. Laar, Langeweg 3. Zaterdag j.l. togen we naar Holt- hees om St. Anna te bekampen. In de eerste helft van de wedstrijd zag het er niet naar uit, dat we nog een grote overwinning zouden behalen. Hoewel we geregeld in de aanval waren, duurde het toch nog even voordat Merkx ons een 10 voor sprong bezorgde. Na de rust liep al les gesmeerd, zodat Merkx, Nogare de en Sjang (2x) ons een 50 over winning bezorgde. Zaterdag a.s. spelen we tegen de SSS veteranen uit Overloon, aan vang 3 uur. Verdere mededelingen bij Café Thielen. P.D.V. DE ZWALUW EN P.D.V. DE VREDESDUIF A.s. maandagavond tussen 8 en 9 uur bestaat er in lokaal v. d. Laar gelegenheid tot het prikken van een nieuw coordinaatnummer. Hier worden alle leden die de laat ste 2 jaren verhuisd zijn, verwacht. Ook de nieuwe leden der laatste ja ren worden dringend uitgenodigd. Komt men niet, dan zijn de ge volgen voor de betrefende leden zelf. Dit is beslist de enige en laatste kans om dat dit jaar nog te doen. De besturen der beide verenigingen rekenen dus op U. Uitslagen 11 februari: JSM 2—Red Stars 1 2—8 Seta 2Red Stars 2 73 Red Stars 4Noad 2 100 Maasbree 8Red Stars 5 37 Armada 6Red Stars 6 91 Red Stars 7Armada 9 73 In de ontmoeting JSM 2RS 1 werd het de Venlonaren duidelijk gemaakt dat hun overwinning van 64 in de eerste helft van de com- petititie niet verdiend was! In vlot tempo scoorden onze jongens de puntjes en uitslagen van 21-6 en 21-2 waren niet van de wind. Alleen hun sterkste speler was in staat ons twee puntjes te ontfutselen, nl. op B. Hendriks en R. Verblakt. De su bliem spelende H. Theüws had zelfs met deze speler geen moeite. Het tweede team toog zaterdag j.l. naar Sevenum voor de zeer zware uitwedstrijd tegen Seta. Het krachtsverschil tussen de beide teams was niet zo heel groot. Seta had het voordeel dat zij gewend wa ren aan het zeer slechte licht. N. Draaisma zorgde voor de drie tegen- punten, terwijl het dubbelspel met miniem verschil verloren werd. Stand in de derde klasse: JSM 3 12 12 1 0 25 97-33 Seta 2 13 10 2 0 22 92-38 Genooi 5 13 8 2 3 18 79-51 Red Stars 1 13 7 1 5 15 71-59 Hegta 1 13 6 3 4 15 68-62 JSM 2 13 5 3 5 13 63-67 TTC 4 14 4 1 8 9 55-75 Red Stars 13 3 1 9 7 51-79 ATTV 1 13 1 3 9 5 46-84 Setos 2 13 0 1 12 1 29-101 Red Stars 3 was vrij. RS 4 kreeg het thuis zeer moeilijk tegen NOAD 2 uit Reuver. Bijna al- le wedstrijden werden met ruim verschil verloren. In Maasbree was RS 5 hun tegen stander ver de baas, dit mede het feit dat J. Stevens bijzonder goed speelde; hij wees resoluut elke spe ler met een nederlaag van de tafel! Th. Verhalle had niet zijn beste dag hij kon maar een partij op zijn naam brengen. J. Verblakt verloor on nodig van een van zijn tegenstan ders. In het dubbel konden onze jon gens toch weer een puntje verdie nen. Uitslag 37. Red Stars 6 verloor zeer royaal van koploper Armada uit Horst. Al leen F. van Stokkum kon een set op zijn naam brengen en wist zodoende de eer te redden. Red Stars 7Armado 9. Al spoe dig werd Armada de illusie ontno men dat zij nog enige kans hadden tegen ons steeds beter spelende 7e team. De vorige wedstrijd werd door de Horstenaren met 73 gewonnen. Het resultaat was deze keer precies omgekeerd. Doordat ieder twee van zijn wedstrijden wist te winnen en bovendien opnieuw het dubbelspel werd gewonnen, ging Armada met een 73 nederlaag naar huis! Programma 18 februari: Rer Stars 2JSM 3 Red Stars 4Blue Star 4 Red Stars 5Hegta 4 Red Stars 6Maasbree 10 Red Stars 7Maasbree 11 Deze thuiswedstrijden beginnen allen om 18.00 uur. Setos 2Red Stars 1 16.00 uur DVO—Red Stars 3 17.00 u. Zondag 19 februari a.s. organise ren de Gezamenlijke Wandelsport- verenigingen de derde van de 4 win ter wandeltochten Start om 13.00 uur vanaf café Thielen, Kennedyplein. Inleg 0.50. A.s. zaterdagavond gaat het B- team van Venray op competitiewed strijd in Roermond. Wij zullen pro beren met het sterkste team op de mat te komen en trachten het zeer goed draaiende team van Roermond een nederlaag toe te brengen. Wij wensen onze judoka's succes. A.s. zondag gaan onze jongste ju doka's van 8 t.m. 14 jaar voor indi viduele wedstrijden naar Broekhui- zenvorst. Hier maken zij een goede kans om in de ereprijzen te vallen. Ook onze benjamins wensen wij heel veel succes. A.s. dinsdag zijn de trainingstijden normaal. Eventuele inlichtingen kunnen op de trainingsavonden ver kregen worden bij een van de be stuursleden. De lessen worden ge geven door de heer Royakkers zwarte band 4e dan.

Peel en Maas | 1967 | | pagina 8