spinazie a la crème Kerkelijke Diensten Politierechter OMEGA DENK AAN UW VASTEN0FFER van 12 tot en met 18 februari Camps Geestelijk artikel Dit hebt u nog nóóit gegeten! De grof gebouwde bonk voor het wankele hekje moest een fijn be snaarde blanke ziel bezitten, want volgens de openhartige dagvaarding had hij zich gelijk een vlindertje ontpopt tot een andere gedaante. De officier mocht dan wel spreken van bedrog en misleiding, mogelijk met de opzet tot kastijding, maar dat laatste was nog helemaal niet be wezen en het nobele streven naar 'n betere levenswandel in monnikspij juist wel. Nu stond de Capucijner, die geen Capucijner was, zonder bruine pij, maar nog met volle bruine baard te recht voor de politierechter. Niet omdat hij wederrechtelijk barrevoets gegaan was, want dat verbiedt onze wet niet, maar omdat hij met boom takken een bevallige, doch volgens hem aanvallige, juffrouw zou heb ben gedreigd, geslagen en daardoor pijnlijk had aangedaan. „Zij had op m'n tenen getrapt", sprak de pseudo-monnik, „op m'n blote!" En hij keek verongelijkt als of er heiligschennis was gepleegd. „Als u uw schoenen had aange houden, had u er niets van gevoeld", dacht de rechter. „Ik moest toch wel met m'n blo te en 't was nog hardstikke koud en nat ook. 'k Heb er een lelijke griep van gekregen." „Moest?" verwonderde de officier zich. „Had iemand u opgedragen dat pak aan te trekken?" „Met carnaval hoeft er niemand een ander pakkie aan te trekken en toch doen ze 't. „Ho ho", riep de officier, 't was nog lang geen carnaval!" en hij bla derde in de stukken om de juiste datum te vinden. „Jawel, voor ons wel. Kijkt u maar in de coffiecaatsie van de ver eniging. 't Is een carnavalsvereni ging en we benne er allebei lid van." „Ik niet", zeiden officier en rech ter tegelijk, maar die bedoelde hij niet. „M'n meissie." „O, en omdat het uw meisje was, ging u haar slaan." „Nee, omdatte ze me op de tenen trapte. Express. En omdatte ze me wèg wou hebben. Omdatte ze met z'n tweeën waren, wat ik niet zien mocht." „O, dus daarom had u zich ver momd „Néé!" riep de getergde ex-Capu- cijner met ongepaste stemverheffing „We hadden ons allemaal verkleed, 't Was een feestje van de carnavals vereniging als voorlopertje op 't grote carnaval. Maar toen ik m'n eigen meissie eindelijk ontdekte in een verpleegstersgedoetje, zat die d'r buurjongen te zoenen en toen ik daar wat van zee, stoof ze op me af en begon me te meppen en te trappen." „Dat is uw lezing dus van het ge beurde, maar de getuige verklaarde daarnet dat ze bezig was met een mond-op-mond beademing omdat haar buurjongen was flauwgeval lenhernam de politierechter. „Die was net zo flauw als u nou". „O, dus u constateerde dat die jon gen niet was flauwgevallen. Maar hij had toch zijn ogen dicht. Dat verklaren hier twee getuigen." „Van genot ja. Als u zoent doet u toch ook uw ogen dicht zeker?" De rechter moest het geproest in de zaal weghameren. „Dat is alle maal niet terzake. Het gaat er om wat u deed. U bent de zaal uitgelo pen, hebt takken van een boom ge sneden en bent gaan slaan." „Welnee, edelachtbare. Ik had bloemen bij me voor haar. En die bos heb ik haar toen gegeven!" „Takken staat hier in de dagvaar ding." „Stélen met bloemen er aan." Na veel heen en weer gepraat en navraag bij de politieman die het verbaal had geschreven, waren de bloemen omschreven als katjes, die de verdachte voor de aanvang van het feest had geplukt uit de tuin vande buurjongen. „Dus moet er nog een vervolging komen wegens diefstal", dreigde de officier. „Welja, dan mag u hier iedereen en u zelf ook vervolgen voor alle appeltjes die wel eens bij een buur man uit de boomgaard haalden!" riep de verdachte. „Terzake", hamerde de rechter. „U hebt haar geslagen met die wil- gentakken. Of er wel of geen katjes aan zaten is hier niet in 't geding." Er ontbrandde een nieuw twist gesprek over de manier waarop bloemen door verliefde jongelingen aan hun aangebedene worden over handigd. De getuigen gebruikten hiervoor verschillende uitdrukkin gen waarvan we onthielden: toege worpen, in 't gezicht gesmeten en met kracht op 't hoofd geslagen. „Maar ik kwam toch als Valen- tijn!" galmde de gewezen Capucij ner. „Ik zou een bloemenhulde bren gen aan degene die dat het meest verdiende, zoals Valentijn altijd doet en „Maar Valentijn steelt die bloemen niet, slaat er de uitverkorene niet mee en staat er niet omheen te draaien!" „Goed, goed, ik heb haar die bloe men wat ongelukkig in 't gezicht ge duwd misschien, maar dat kwam omdat ze me op m'n tenen trapte. Ze wilde niet dat ik haar zag met die knaap, maar ik wilde juist goed doen. Ik kwam als Valentijn een boeket bloemen aanbieden en dat mislukte door dat loeder. Daarmee achtte de rechter de sno de daad van Valentijn bewezen. Waarmee in ons land de eerste bloe menhulde van een goed bedoelende Valentijn werd bestraft met vijf en twintig gulden. Een goede les voor volgende Valentijns: ga nooit barre voets naar uw beminde PAROCHIEKERK VENRAY Priester van de week Kapelaan Driessen, Dr. Poelsstraat 2 telefoon 2385 Eerste zondag van de Vasten. 7 uur uit dankbaarheid t.e.v. H. Ge- rardus, fam. van Dijck-Driesseo; 8 uur mevr. van Haren-Zegers v.w. de buurt; 9.30 uur hoogmis voor de parochie; 11 uur Theodorus Pou- wels; 18 uur Antoon van Osch. Maandag: 7.30 uur Pierre Bom en overl. familie; 8.15 mevr. Drenth- Borgman v.w. de buurt; 9 uur Hen- ricus Kersten; 19 uur mevr. Dom- meck v.w. de buurt. Dinsdag: 7.30 Wim Verstraaten v. w. de buurt; 8.15 uur Maria Minten- Delauw v.w. buurtveren. St. Jozef; 9 uur Catharina Drenth-Borgman; 19 uur P. Schreurs v.w. de buurt. Woensdag: 7.30 Jean Janssen; 8.15 Joseph Vosters en dochters Annie en Truus; 9 u. Joop Biesebroek en zn.; 19 u. mevr. Hoevenaars v.w. buurt. Donderdag: 7.30 Arnoldino Aben- v.d. Mond; 8.15 Wim Verstraaten; 9 uur Mathias Lommen v.w. buurt. Vrijdag: 7.30 best. jaard. Willem v.d. Vegt; 8.15 Pierre Bom en overl. familie; 9 uur mevr. Janssen-Derks; 19 uur Theodora Theuws. Zaterdag: 7.30 gest. jaarg. Johan nes H. Bogaers en echtgen. Baken; 8.15 Truus Schols-Vosters; 9 u. Her man Jeuken; 19 uur overl. familie v.d. Sterren-Hendricx. Biechten van 18 - 19 uur. Mededelingen: 1. Zondagmiddag om 4 uur bijeen komst van de H. Familie. 2. De Vasten is begonnen en daar mee ook de Vastenactie. Het is de bedoeling dat het hele gezin voor zover mogelijk mee bijdraagt voor de dringendste noden in de wereld. U zult eerstdaags de aktiekrant in uw brievenbus vinden, waarin deze noden staan vermeld. De zakjes waarin u het verzamelde geld kunt afdragen, zal u in de week vóór de inlever-zondag thuis bezorgd wor den. Deze afdracht heeft in 3 etap pes plaats: op 26 febr. en 12 en 26 maart. 3. De eerste H. Communie zal plaats hebben dit jaar op Hemelvaartsdag 4 mei a.s. Op 20 februari a.s. is i. v. hiermee een ouderavond in zaal Wilhelmina. Aanvang 8 uur. PAROCHIE PATERSKERK Pater van de week Pastoor Pothof telefoon 1973 b.g.g. 2337 Eerste zondag van de Vasten. H. Missen om 6.30 7.45 9.00 11.45 en de Hoogmis om 10.15; avondmis 6 u. Maandag t.m. zaterdag mis v.d. dag. Vrijdagavond 7 u. avondmis om ze gen af te smeken over alle gezinnen van de parochie. Zaterdag om 5 uur en om 6 uur en na de avondmis tot 8 uur gelegen heid om het Sacrament der Biecht te ontvangen. 18.30 avondmis als zon dags-viering. Mededelingen: We willen in de Vasten vooral denken aan de noden in de grote wereld en daarvoor offeren in de Vasten-actie. In de loop van de week krijgt u het eerste zakje van de Vasten-actie. Doet u daar gere geld wat in, en brengt u dat eerste zakje de 3e zondag van de Vasten mee naar de kerk. Dank u wel Wilt u de gezins-bijdrage goed bij houden? Een goed begin is het halve werk. De zondags-misboekjes die liggen in de portalen van de kerk kosten ons meer dan 5 ct. Laten de kinde ren 5 cent geven en laten de vol wassenen iets meer geven, zodat we uit de onkosten komen. Het gebeurt de laatste tijd blijkbaar nog al, dat men de boekjes zo maar meeneemt. Wilt u zo goed zijn er iets voor te geven? Dank u. Misintenties: Zaterdag: 18.30 Willem Jenniskens als jaargetijde. Zondag: 6.30 voor de parochie; 7.45 Maria Catharina van Houdt- Custers; 9 uur overl. fam. Claes- GROTESTRAAT 16 - VENRAY sens-Vennema; 10.15 Jan Jenniskens als jaarget.; 11.45 uit dankbaarheid bij gelegenheid van 82e verjaardag; 18 uur avondmis Wilhelmus Aarts. Maandag: 7.45 ter ere van H. Geest; 8.30 Wilhelmus Driessens (buren); 7 uur avondmis Martien van Aarssen. Dinsdag: 7.45 Martinus Hendriks; 8.30 t.e.v. St. Antonius uit dankbaar heid; 7 uur avondmis Martien Veld huizen. Woensdag 7.45 Selida Virginia Rojer; 8.30 Gerardus Aarts en Maria Theodora Aarts-Martens; 7 u. avond mis Maria Cornelia Jacobs-Duyf. Donderdag 7.45 Constans Rojer; 8.30 Gerrit Koppes (buren); 7 uur avondmis Maria v. Well-Peters. Vrijdag: 7.45 overl. vader; 8.30 u. voor overledene; 7 u. gezinsmis. Zaterdag 6.15 Wilhelmina Hen driks; 7.45 t.e.v. H. Geest; 8.30 Hen- drica Boom-Jeucken (Gen. St. Jozef) Diensbeurten accolyten: Zaterdag 6.30 avondmis Hans Arts en Henk Evers; Zondag 6.30 Cor en Jan Evers; 7.45 Eric Vastert en Jan van Lieshout; 9 uur Peter Wijnands en Ant. Claassens; 11.45 Jan Mees ters en Henk Arts. Heren Accolyten: vrijdag 10 febr. groepsbespreking om 19.45 uur in de sacristie. VREDESKERK VENRAY Eerste zondag van de Vasten. 7.30 leesmis voor overl. fam. Wijn- hoven-Volleberg; 9 uur leesm. voor overl. Maria Hoevenaars-Weijs; 10 uur hoogmis voor alle parochianen; 11.30 leesmis voor overl. Wim van Gastel; 18.30 avondmis voor overl. Hubertus Peters. Maandag: 8 uur leesmis voor een zalige dood; 19 uur avondmis voor overl. Herman Jeuken. Dinsdag: 8 uur leesmis voor overl. Pater Muysers; 19 uur avondmis v. overl. Jaap Min. Woensdag: 8 uur leesmis voor alle overl. parochianen; 19 uur avondm. voor overl. Karei Janssen en Theo van Soest (Bruns Bonke). Donderdag: 8 uur leesmis v. overl. Herman van Ass; 19 uur avondmis voor overl. Pierre Litj ens. Vrijdag: 8 uur leesmis voor overl. Johannes Gossens en Elisabeth Kes- sels; 19 uur avondmis voor overl. Johan Stevens en Johanna Pijpers. Zaterdag: 8 uur leesmis voor overl mevr. Dommeck (reisver. NKV); uur avondmis voor overl. ouders v. Gestel-Rongen en zoon Jo. Biecht gelegenheid van 5-7 uur n.m. Mededelingen: Iedere zaterdagavond geldt de H. Mis van 7 uur ook voor het vervul len van de zondagsplicht. Zondags avonds is de H. Mis om half zeven. HERVORMDE GEMEENTE Zondag begint de dienst in het zaaltje Hoenderstraat 12 om 10 uur. Predikant is Ds. Mondt uit Gennep. In de Hervormde Kerk aan de Maasweg te Blitterswijck is geen dienst. PAROCHIEKERK OOSTRUM Eerste zondag van de Vasten. 7.30 ur parochiemis; 10 uur hoog mis, gest. jaarg. fam. v. Heijster. Maandag: 7.30 u. Martinus Reijn- ders en Petronella Kleuskens-Ver- heijen. Dinsdag: 7.30 uur gest. gez. jaard. Elisabeth Thuyls. Woensdag: 8.45 uur Johannes Ver haag (bejaarden). Donderdag: 7.30 uur Gerard Arts. Vrijdag: missie vrij dag voor de jeugd; 7.30 uur gez. maandd. Mart. en Wilhelmina Hendriks; 7 uur nm avondmis voor alle gezinnen van de parochie. Zaterdag: 7.30 Anna van Gerven en ouders; 6-7 uur biechten. PAROCHIEKERK OIRLO Eerste zondag van de Vasten H. Missen om 7.30 8.30 en parochie hoogmis om 10 uur. Maandag 8 uur gest. hoogmis v. Jacobus Bots, Maria Dinghs en Anna Maria van Arsen. Dinsdag: 8 uur zieledienst overl. ouders Janssen-Jenniskens. Woensdag: 8 uur zieledienst Hen- ricus Maassen en Catharina Rongen. Donderdag: 8 uur gest. H. Mis. Vrijdag 8 uur H. Mis voor de over ledenen V. Zaterdag: 8 uur jaard. Antonetta Teuws. 's Avonds biechtgelegenheid van 5 tot 7 uur. Woensdag, vrijdag en zaterdag zijn de quatertemperdagen, daarom bid den wij vandaag het gebed voor priesterroepingen •PAROCHIE CASTENRAY Eerste zondag van de vasten. 7.30 leesmis Anna Coebers-Naus; 10 uur hoogmis voor de parochie. Maandag: 8 uur gez. maandd. P.J. Classens. Dinsdag: 8 uur gest. gez. jaard. Jac. Heidens en naaste familie. Woensdag: 8 uur gezinsmis t. int. van hen die in deze mis offerden. Donderdag: 8 uur hoogmis van dankzegging. Vrijdag: 8 uur gez. jaard. Pieter Philipsen en Antoinetta Jacobs. 19 uur avondmis bijzonder voor de schoolvrije jeugd. Zaterdag: 8 uur leesmis t.e.v. O. L.Vrouw van Alt. Bijstand tot int. van hen die hiervoor offerden. Van 6 tot 7 uur biechtgelegenheid. Kerkpoetsen: Mia Duykers en Gerda Wismans. Misdienaars H. Steeghs, J. Thie- len, J. Geerets, P. Dinghs. Akolieten: J. Houwen, Jef Rambags, J. Strijbos, H. Vissers. N.B. Gehuwdencursus voor jong gehuwden wordt gegeven in zaal Jacobs op 20 en 27 febr. en 6 maart. Telkens om 8 uur. Eerste zondag van de Vasten 7.30 leesmis voor de parochie; 9 uur hoogmis voor Willem en Theodoor van Opbergen; 10.30 leesmis voor J. Loenen; 3 uur Vastenoefening. Maandag: 6.45 leesmis Jacob Reijn- ders en echtgenote; 7.30 gez. jaarg. voor Maria Buijssen-Lamers. Dinsdag: 6.45 leesmis v. Johannes Voermans; 7.30 leesmis Antoon Loo- nen, echtgen. en Johanna Verheijen Loonen (kindermis). Woensdag: 6.45 geen H. Mis; 7.30 gest. jaarg. Martinus Peeters, beide echtgen. en overleden familie, 's Avonds 7 uur leesmis tot int. van de familie L. Cox. Donderdag: 6.45 leesmis v. Maria Loen-Thielen en Jan Loenen; 7.30 leesmis Arnold Pijpers, echtgen. en zoon Harry (kindermis). Vrijdag: 6.45 leesmis overl. fam. Litjens-Claessens; 7.30 leesmis An- tonia Croymans-Peeters. Zaterdag: 6.45 leesmis v. Willem Arts en Gertruda Niessen; 7.30 lm. Johanna van Cuyck-Verhoeven. Deze week zijn de quatertemper dagen. Zaterdag biechtgelegenheid van 4 tot 5 uur. Kerkpoetsen: Anny Willems van de Brienshoek. Akolieten: 7.30 Bert Smets en Theo Cornelissen; 9 uur J. van Ooi, H. Baltussen, M. Janssen en W. Cor nelissen; 10.30 Tonny Cornelissen en Jan Voermans. PAROCHIE YSSELSTEYN Eerste zondag van de Vasten 7 uur leesmis voor de parochie; 8 uur maand. Louis Arts; 9 uur leesm. Allegonda Janssen; 10 uur hoogmis als best. jaarg. Johanna Verlinden- Maessen. Maandag: 8 uur leesm. Hendrikus Maessen, Maria Mans en Jacques Maessen. Dinsdag: 8 uur leesm. Martinus Jacobs en Anna Roelofs. Woensdag: 8 uur leesmis Martinus Peeters-Geurts. Donderdag: 7 uur avondmis Pier re en Harry Janssen. Vrijdag: 8 uur leesmis Christina Stoffels-Kroon; 10 u. huwelijksmis voor bruidspaar Lemmens-Rongen. Zaterdag: 8 uur leesmis Theodora Winnen-Holtermans; 4 uur huw.mis bruidspaar Bemelmans-Geurts. PAROCHIEKERK MERSELO Eerste zondag van de Vasten 7 uur leesmis voor de parochie; 8.15 leesmis Johannes Nooyen; 10 u. hm. voor Theodora v Osch-Poels, 11.30 gest. leesm. Willem Claessen en An na Maria Jacobs. Maandag: 7.30 gez. H. Mis t.e.v. O.L.Vrouw tot dankzegg. int. fam. van Cuyck-Heiligers. Dinsdag: 7.30 gez. H. Mis t.e.v. H. Antonius. Woensdag: 7.30 gest. jaarg. Siber- tus Muysers en Anna M. Weijs. Donderdag: 7.30 gez. H. Mis overl. familie v. Dijck-van Rijswijck. Vrijdag: gez. H. Mis v. Lambert Michels. Zaterdag: gez. H. Mis uit dank baarheid int. fam. Arts-Janssen. Biechtgelegenheid dagelijks na de H. Mis en zaterdagavond van 6-6.30 RECTORAAT VREDEPEEL Eerste zondag van de Vasten 7.45 vroegmis int. fam. van Bakel- Peters; 10 uur hoogmis bijz. int. Maandag voor de zielerust van Hendrika Herpers-Peeters. Dinsdag voor de zielerust van Anna M. Poels-Geurts. Woensdag: voor de zielerust van overledenen (Horst). Donderdag: voor de zielerust van Gertruda Muijsers-v.d. Sterren. Vrijdag: tot int. fam. Arts-Frans- sen. Zaterdag voor de zielerust van overledenen. Biechtgelegenheid: dagelijks vóór de H. Mis en zaterdags van 19-20 u. RECTORAAT HEIDE Eerste zondag van de Vasten 7.30 leesmis voor het rectoraat; 10 uur hoogmis voor de overl. ouders Lambertus Pouwels en Anna Derks. Akolieten: Wim Derikx en Martien Philipsen. Misdienaars van de week Jeu Spee en Rinus Stevens. Maandag: 7.30 leesmis Harry Muy sers. Dinsdag: 7.30 leesmis Peter Paul Janssen. Quatertemperwoensdag in de vas ten: 7.30 u. leesmis Jeanne Giezen- Swinkels. Donderdag: 7.30 leesmis Martinus Ewals en Wilhelmina Leijssen. Quatertempervrijdag in de vasten 7.30 leesmis Petrus Mathijs Janssen. Quatertemperzaterdag in de vas ten: 7.30 leesmis voor overl. familie leden van Rens-Litjens. Biechten van 7-8 uur. Kerkpoetsen Wies van Osch en Tilly Linders. RECTORAAT VEULEN Eerste zondag van de vasten. 8 uur leesmis t.e.v. St. Antonius van Padua (offerblok); 10 uur hoogmis voor de parochie; 2.30 uur 3de Orde. Maandag: 8 uur leesmis afgest. familie Jenneskens-Poels. Dinsdag: 8 uur leesmis voor zal. Sj. Burgers. Woensdag: 8 uur leesmis v. zal. Theodorus Jacobs en zoon Leo. Donderdag: 8 uur leesmis overl. fam. Wilms-van Lin. Vrijdag: 8 uur leesmis int. fam. Kuypers-Wolters. Zaterdag: 8 uur leesmis voor zal. Theodorus Willems. Accolieten voor 12 febr.: Jan. Gee- len, Gerard Koenen en Harry Ver hoeven. Kerkpoetsen: Mien Ewals en Wil ly van Staveren. RECTORAAT SMAKT Eerste zondag van de Vasten 7 uur H. Mis voor overl. ouders De Haart-Creemers; 8.30 H. Mis voor Gerrit Janssen; in de kapel H. Mis voor de schooljeugd; 10 uur hoog mis int. fam. Wijnhoven-Braun. Maandag: 7.30 H. Mis. Dinsdag: 7.30 H. Mis voor Peter Antoon Philipsen en zoon Albert. Woensdag: 5e woensdag als voor bereiding op het feest van St. Jozef; 7.30 H. Mis t.e.v. H. Jozef. Donderdag: 7.30 H. Mis voor Jo- sephien Asselberghs. Zaterdag: 7.30 H. Mis voor rektor Cremers. DE OUDE HISTORISCHE BOUWWERKEN VAN VENRAY Aanstaande maandag 13 februa zal dit punt ter sprake komen in vergadering van de Geschied- t Oudheidkundige Kring Venray i omgeving. De heer C.A. Huygen y, Monumentenzorg zal op de vergad ring een belangrijke lezing houdt over Venrayse monumenten (oui boerderijen etc.) welke op de ljj van Monumentenzorg voorkomen. De bewoners en belanghebbende van deze bouwwerken zullen da; ook aanwezig zijn, terwijl verdi iedereen op deze vergadering we kom is. Het wordt hoog tijd dat Venray meer aandacht schenkt aan dez monumenten uit haar verleden. De heer Huygen heeft over <j oude panden van Veltum 'n belang rijke documentatie verzorgd, welk ook ter sprake zal komen. Deze vergadering zal worden gt houden in het Cultureel Centrum ingang Jan Hensenstraat. Voor alle reparaties (a. MARTENS Schoolstraat 30 Tel. 2389 SCHREEUWERS KUNNEN SIMPELE WAARHEDEN NIET VERANDEREN De hoofdredacteur van de Katho- lieke Illustratie heeft dezer dager weer eens de vinger gelegd op eer zieke plek in onze katholieke sa menleving. Hij zeide, dat er hevig beweging in de Kerk is en dat mer zoekt naar nieuwe bezinning op d( oude waarheden. „Maar" zeide hij; „het ziet er naar uit dat de woorden wisseling de echte naastenliefde schijnt dood te praten". Hij zegt ook dat al dat gepraat voorlopig alleen maar tot gevolg heeft, dat er steeds minder mensen in de kerk komen; minder priesterroepingen ontstaan dat de kloosters verouderen en leeg lopen. Terecht klaagt de schrijver dat de doorsnee katholiek het alle maal niet meer begrijpt en op die manier de dupe wordt van het ge krakeel om de verneiuwing. Wij zijn bereid hem te volgen in zijn .opvatting, omdat wij voelen, dat de gewone christen behoefte heeft aan eenvoudige waarheden en richtlijnen. Zoals men die vroeger gehad heeft. Wij zijn er echter van overtuigd, dat die simpele stellingen weer netjes op hun plaats zullen ko men; natuurlijk wel gezuiverd van te veel aan formaliteiten, ontdaan van overdrevenheden, van veel on waarachtigheden. Die richtlijnen zullen simpel en eenvoudig zijn als het evangelie zelf is, omdat zij de simpele richtlijnen van Christus zelf zijn. Wij zullen erkennen, dat ons leven in de wereld alleen echt-chris- telijk kan zijn, als we goed voor anderen zijn, desnoods ten koste van alles. Wij zullen opnieuw over-; tuigd raken, dat het gewone offer, het blij aanvaarden van ellende en ziekte en tegenslag de echt-christe- lijke houding blijft van de pelgrim op aarde. En zeker zal, ondanks alle geschreeuw van nu, blijken dat, niemand van ons het kan stelleni zonder eenvoudige vroomheid. Die komt niet uit de lucht vallen, maar die komt uit het eerlijke gebed voort. Vaders en moeders moeten hun kinderen in die eerlijke een voudige geloof s-praktij ken blijven voorgaan. Als het dan geen rozen krans is die zij bidden, laten ze dan een eigen tafelgebed of een morgen gebed bidden. Laten ze in tijden van, ellende neerknielen voor het kruis beeld, dat geen vernieuwingsbewe ging uit onze huizen behoort te ver drijven. Laat ouders en kinderen toch in de vastentijd iets aan boete doen. Geen vernieuwingsbeweging heeft; het recht, de boete uit ons christe lijke levenswandel weg te praten Bidden, versterven en goed doen blijven even waarachtige en nood zakelijke dingen, die de christen ty peren, als al die andere deugden, die Paulus en Petrus en Johannes in hun brieven aan de eerste dopelin gen der Kerk hebben voorgehouden. Kijk, wat de Iglo-koks deden. Zij hakten zorgvuldig spinazie. Die vyerd snel gaar gekookt. Intussen maakten zij een apart romig sausje met exquise kruiden. Dat mengden zij door de spinazie. En toen proeven... verrassend I En kijk nu eens bij uw winkelier in de diep- vrieskast. Daar ligt die verbazend lekkere spinazie a la crème! Voor u! Tafelklaarl Alleen maar opwarmen. Niets toevoegen! Nietsl Eet vandaag nog deze heerlijke Iglo- keuken-vondst. Spinazie a la crème! Pak van 450 gram 1.45. Met proefbon 25 ct. reductie. Verkrijgbaar in: Cuijk, Venray, Helmond en omstreken

Peel en Maas | 1967 | | pagina 10