V oetbal-huwelijk Yastelaovend Burgerlijke stand WANSSUMMERS BOTSTEN IN VENRAY DOORTREKKING DEURNESEWEG NAAR WANSSUMSEWEG Twee bestuurders uit Wanssum kwamen naar Venray en botsten, zo luidde het verhaal. Op de kruising Poststraat nabij het postkantoor verleende de be stuurder van de luxe auto P. Th. D. uit Wanssum toen hij uit de Paters- straat kwam, geen voorang aan de luxe auto bestuurd door mej. J. A. W. uit Wanssum, die uit de Post straat kwam. De materiële schade was groot, maar persoonlijk letsel deed zich niet voor. KVP'ERS BEZOEKEN VENRAY In Maastricht is maandag j.l. door Provinciale Waterstaat aanbesteed de doortrekking van de Dèurnese- weg naar de Wanssumseweg. Voor het aanlegggen van het grond- lichaam voor deze doortrekking, lang circa 3200 m. en een gedeelte lijke verlegging van de Oostrumse Beek hadden liefst 18 maatschap pijen ingeschreven. De laagsten hiervan waren: H. Haukes «Sc Zn. Kekerdom 1.317.000 N.V. Bruil, Doetinchem 1.310.000 N.V. van Lee, Veghel 1.301.000 N.V. De Kempen, Eindh. 1.290.000 Reef N.V., Oldenzaal 1.283.000 De gunning is aangehouden. Op 9 februari a.s. zullen de kan didaten voor de Tweede Kamerver kiezing der KVP, de Meyer, van Son, Hutsemaekers, Duynstee, mevr. van Soest en Hanssen, alsmede de statenleden Achten, Emonts, Loonen en v. d. Broek en de bestuursleden van de Statenkring Horst een be zoek brengen aan Wanssum en Ven ray. In Venray wordt N.V. Inalfa bezocht. NIEUWE DAF GARAGE Per 1 augustus a.s. zal in Venray een official-dealer van de DAF-wa- gens gevestigd worden. De Top- garage die o.l.v. de heer K. van Ha ren staaten gevestigd wórdt aan de Wilhelminastraat, zal zich bezig houden met de verkoop van DAF personen- en vrachtauto's. GYMNASTIEK A.S. MOEDERS Zaterdag was het dan zover dat voor een uitverkochte zaal Wilhel- mina de Piëlhaas zijn nieuwe Prins voor 1967 kon voorstellen. Het is de heer Jos Keyzers, die als Prins Joos 1 Venrays Vastelaovend 1967 zal lei den. Deze voorstelling was omlijst door circus Mok, waarin de Min- broeders de vastelaovesliedjes brachten en als kozakkenkoor te recht de aandacht trokken door de aardige opzet eh de goede uitvoe ring van enkele Venrays-Russische songs. Daar was Matties, de hofpre diker, die ditmaal verslag uitbracht van een voetbalwedstrijd van be jaarden tegen een dito club van Merselo en Mevr. van Aarssen-Lins- s'en, die een boekje opendeed over haar mevrouw, waarbij ze in dienst was geweest. Geen onaardig debuut in de buut van deze Venrayse dame. Het succes van deze avond waren I weer de beide Fritsen, t.w. Frits Basten en Frits Linssen, die als Frederik en Gotfried weer Venrayse toestanden in woord en gezang on der schot namen en zelfs zo dat een vrij rumoerige zaal er stil van werd en genieten kon van milde humor, goede liedjes en puntige opmerkin gen. Dat allemaal als inleiding op de „onthulling" van Prins Joos, die in een tulp binnengedragen werd en met zijn adjudanten Peters en San ders werden voorgesteld aan een zaal, die weldra een hossende en dansende menigte was. Zondagavond was het in Leunen te doen, waar Wim Vervuurt als Prins Wim de jubileum vierende Knöllekes van Leunen voor zal gaan in het Vastelaovend vieren. Hij kwam uit een bierpul tevoorschijn en gezien de stemming die er heerste in het gemeenschapshuis belooft ook in Leunen de vastelaovend dit jaar goed gevierd te worden. Daar zal ook het jubileum wel debet aan zijn. De Leunse vastelaovesvereniging be staat namelijk 11 jaren en zal dit vieren met een receptie, die zaterdag a.s. van 6.00 tot half 8 wordt gehou den in café Kusters, waarna het lus- trum-aldewieverbal bezocht wordt, waarop liefst twee orkesten spelen. Maandag was het in Oostrum te doen waar op het Aldewieverbal de Gebr. Pollux uit Venlo en Matties staaltjes van hun buutreedners- kunnen gaven. Prins Paul 1 die aan het einde van zijn bewind komt heeft een goede avond geleid samen met vorst Grad in een goed verzorg de zaal-entourage. Zondag komt in Oostrum de nieu we Prins voor de dag op het Prin senbal. Maandag was on Venray-kom het getrouwdenbal en traditiegetrouw was de stemming hier opperbest. En nu maar weer op het Prinsen bal in Venray en Oostrum kienen. Zondag heeft voor de laatste maal de optochtkommissie zitting voor de optocht. Men kan hier nog altijd ideeën krijgen voor wagens en groe pen en men kan zich ook aanmelden voor deelname. Wie van de kerk dorpen wil deelnemen aan de grote optocht kan zich melden bij de vol- gende personen: Leunen: J. van Meyel, v. Berlo- straat 5, Tel. 1693. Oostrum: G. Lemens, Mgr. Hans- senstraat 31, Tel. 1480; Ysselsteyn: W. Koonings, v. Beur denstraat 2, tel. 309; Oirlo: B. van Rhee, Pastoor Ge- rardsstraat 3, tel. 291; Merselo: M. A. W. Hoenselaar, Kleindorp 15, tel. 259; Veulen: J. Geelen, Veulenseschool- weg 27, tel. 259. Castenray: H. Strijbosch, St. Joris- park 5, Venray-centrum, tel. 1395. Leunen verzoekt ons nog te vra gen dat degenen, die daar aan de Boerebruiloft willen deelnemen zich daarvoor kunnen opgeven bij de be kende bestuursleden voor 6 febr. GEMEENTERAADS VERGADERING In de dinsdag te houden gemeen teraadsvergadering komen o.m. de volgende punten ter bespreking: Donderdag 2 februari a.s. is er gymnastiek voor a.s. moeders van 2.30 - 3.30 uur in San Damiano. Op gave en inlichtingen verkrijgbaar tussen 12.30 en 13.30 uur op het Groene Kruis, tel. 1269. Onbewoonbaarverklaring van de woning Pastoor Gerardsstr. 6 te Oirlo en van de woning Bodden- broekerloop 9. Verpachting van 2.16 ha uit ka vel 10 van de Vredepeel aan A. Botden, Twistweg 2 voor 75,- per ha, 2.16 ha aan H. van Veg- chel, Vredeweg 17 voor 130, per ha en 2.18 ha aan A. Peeters, Vredeweg 21 voor 135,- per ha. Verkoop van 234 m2 bouwgrond in de Schoolstraat aan R. van Haaren voor 75,per m2. Benoeming van 4 leden voor het College van Bijstand, waarvoor kandidaat zijn: A. Albers, Kemp- weg 15; A. L. Kroft, Oostsingel 32; Mej. M. te Loeke, Helfrich- straat 40; H. Reintjes, Steegse Peelweg 3 hun plaatsvervangers, waarvoor kandidaat zijn: L. Claessens, Hoofdstraat 24; H. Kortmann, St. Annalaan 3; mevr. A. Pijls-Drenth, Grotestraat 14 en J. Joosten, Stationsweg 175. Algemene machtiging aan B. en W. om tot 2 miljoen kasgeld op te nemen. Verkoop van 504 m2 bouwgrond te Merselo aan M. Th. Janssen, Daland voor 16,per m2. Beschikbaarstelling van 15.000 voor het opstellen van een plan tot doortrekking van de Beek- weg. Beschikbaar van 40.923,25 voor de aankoop van 6580 m2 te Cas tenray van B. Friesen voor de bouw van de kleuterschool. Deelname in de Stichting Ont wikkelingsorgaan Noord-Limburg Krediet voor schattingen in het centrümplan. Aankoop van gronden in plan Veltum en de uitvoering van openbare werken aldaar. Het instellen van een sociogra fisch onderzoek t.b.v. structuur- en bestemmingsplannen. Aan- en verkoop van grond van L. Gooren, Langeweg. ZWEMCLUB SPIO Zondag 29 jan. neemt Spio deel aan een zwemcompetitie tegen Mo- sa Venlo, HZPC Horst, SZ Swalmen en RZ Roermond. Deze wedstrijd wordt gehouden in het sportfondsenbad te Venlo en is voor iedereen gratis toegankelijk. Wij wensen onze zwemmers en zwemsters veel succes. Met ingang van 1 februari heeft Spio weer een ledenstop; dit in ver band met de grote toeloop van leden in de afgelopen maand. HINDERWET Openbare kennisgeving verzoek om vergunning Op de secretarie van de gemeente Venray ligt ter inzage een verzoek met bijlagen van P. J. A. Claessens, Poststraat 8, Venray om vergunning tot uitbreiding van een motorbrand- stoffenpompinstallatie aan de Leun- seweg 47a, kadastraal gemeente Venray sectie L nr. 547 (ged). Schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kan eenieder gedurende tien dagen na dagtekening van deze bekendmaking inbrengen bij het gemeentebestuur, waar dit verzoek ter inzage ligt. De ingekomen bezwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. Mondelinge bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbrengen op een openbare zitting te houden op 13 februari 1967 om 16.00 uur in het gemeentehuis. Venray, 23 januari 1967. Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray, Mr. M. M. L. G. M. CUSTERS, burgemeester. H. P. L. VORST, secretaris. APOSTOLAAT DES GEBEDS Zondag vergadering van het Apos tolaat des Gebeds op Jerusalem om half twaalf. Dinsdag hees d^ directeur van Rank Xerox de vlag op de 5600 m2 grote nieuwbouw van dit concern naast de nieuwe fabriek, waardoor Rank Xerox thans bijna 36.000 m2 bebouwde oppervlakte in gebruik heeft. De nieuwe hal, 100 x 50, is in de uitzonderlijk korte tijd van 61 werkdagen, gebouwd door Gebr. Janssen N.V., in samenwerking met de firma Niessen en Jamar uit Reu ver, die o.m. zorgden voor de 300 ton staal, die aan deze nieuwbouw ver werkt zijn. Einde mei hoopt men de nieuwe hal, ontworpen door Austin Europe in gebruik te nemen. Men schat de kosten op ruim 3,5 miljoen. In deze hal zullen 85 werk nemers assemblage-werk gaan doen, wat voornamelijk zal bestaan in het ombouwen, moderniseren en revise ren van de Rank Xerox kopieerma chines, die „als nieuw" deze hal zul len verlaten. Half februari denkt men te gaan beginnen geoefenden en ongeschoolden te gaan aantrek ken, alsmede mensen die verstand hebben van fijn-mechaniek, die al len in de bestaande fabriek getraind zullen worden voor dit nieuwe werk dat ook vooruitzichten biedt voor toeleveringsbedrijven i.v.m. ver schillende onderdelen, die men zo mogelijk door deze bedrijven wil la ten maken. Onderhandelingen hier over zijn gaande. Bij Rank Xerox, evenals bij ande re Venrayse bedrijven, heerst wel zorg hoe men deze nieuw aan te trekken krachten onderdak moet ge ven. De toewijzing van woningen aan de industrieën in het algemeen en Rank Xerox in het bijzonder is ontoereikend. In samenwerking met de gemeente poogt men aan deze te korten op zo kort mogelijke termijn een einde te maken. van 19 t.m. 25 januari 1967 GEBOREN: Martens, Ybe, Mgr. Nolensstraat 30 van Helden, Lambert, Molenpad 17 Steeghs, Johannes, Zandhoek 16 Vullings, Ronald, Burg v.d. Loostr.22 Vervoort, Peter, Montgomerystr. 13 Arts, Petrus, Twistweg 6 Linders, Antonia, v. Broekhuizen- straat 3. Jeuken, Fredericus, Stationsweg 82 Stoks, Marianne, Oude Oostrumse- weg 42a. Hermans, Johanna, Lindenstr. 19 Wilmsen, Aldegonda, Peelweg 4 Mater, Petrus, St. Antoniusstraat 4b van Ooi, Catharina, Schoor 9 OVERLEDEN: Verstraaten, Wilhelmus, 72 jr., te Venray. Borgman Catharina, echtgenote van Drenth, Bernardus, 68 jr. te Ven ray. Cremers, Leonardus, weduwn. van Theeuwen Marie, 70 jr., landbou wer te Overloon. Koppes, Gerard, echtgenoot van Rongen, Maria, 30 jr., chauffeur te Venray. Brands, Anna, echtgenote van Sie- bers, Engelbertus 63 jr., Venray. ONDERTROUWD: Steeghs, Johannes, Horst, Bergsteeg 1 en va Vegchel, Gertruda, Venray Brienshoekweg 5. GETROUWD: Huynen, Joseph, Schimmert en Her mans, Gertruda, Venray. VOOR FAMILIEDRUKWERK NAAR VAN DEN MUNCKHOF N.V. Op dinsdag 7 februari a.s. zal het burgerlijk huwelijk worden voltrok ken tussen Siebers, Hubertus Johannes geb. 30-6-46 en Houwen, Margarctha Jacoba, Wil- helmina, geb. 19 - 11 - '47 op het bordes van het gemeentehuis te Venray, ten getuige van de gehele Boerebrulleft. De bruidegom is de prominente linksback van het eerste elftal van de voetbalvereniging SVV, welke vereniging dit jaar verzocht werd hun medewerking te verlenen aan de grote Venrayse Boerebrulleft. Dit festijn zal dit jaar nog groter en beter zijn dan andere jaren: veel muziek en prachtige oude kleder drachten en een massale deelname. Bovendien zal de stoet dit jaar voor het eerst vertrekken vanuit Garage Hendriks Langstraat, terwijl vanaf 1 uur voor de bruiloftsgasten een boerenbal is in Garage Hen driks. Een en ander belooft iets groots te worden, want wat S.V.V. doet, doet het goed Deelnemersbewijzen zijn vanaf heden a 1,verkrijgbaar op de volgende adressen: Restaurant S.V.V. op het sportpark aan de Oostsingel; Café Hulsman, Henseniusplein en De Burggraaf, Stationsweg 1. mm

Peel en Maas | 1967 | | pagina 2