EBBERINK TAFELTENNIS M.A.C. R00Y M.H.C.Y. Loop der bevolking over 1966 Vasftelaovend Zangertjes van St. Frans voor 't zorgenkind dubbele bankzegels MOSA porcelein voor halve prijzen KOFFIE-Serviezen 12 persoons nu f 58,90 EET SERVIEZEN 6 persoons met dekschalen nu f 49,50 Kop met schotels diverse modellen nu 6 st. f 9,95 Elaast U de voorraad is beperkt Zaterdag j.l. is de tweede helft van het tafelseizoen begonnen. De uitslagen waren als volgt: Red Stars 2Red Stars 1 010 Red Stars 3Armada 3 64 Red Stars 6NOAD 5 46 Blue Stars 7—Red Stars 7 9—1 Een superieur spelend eerste team versloeg vrij gemakkelijk en wel met de grootst mogelijke cijfers het tweede team. De eerste wedstrijd tussen beide teams was in een ge lijkspel geëindigd (55). Hetgeen er op wijst dat het krachtsverschil tus sen onze beide 3e klas teams enorm is toegenomen. Dit is voornamelijk te danken aan het feit, dat beide teams gewijzigd zijn. Hierdoor be staat voor het eerste team een be tere mogelijkheid tot promotie. Red Stars 3 moest tegen Horst. Dit was een zeer spannende wed strijd. De overplaatsing van J. Man- ders naar het 2e team bleek geen verzwakking te zijn. Mej. W. Ver- blakt verving hem uitstekend. De gelijkopgaande strijd stond na acht partijen op gelijke hoogte, doch daarna namen ze de leiding en de overwinning. Vooral de heer Houben speelde een prachtige wedstrijd. Hij won dan ook al zijn drie wedstrij den. Ook het dubbelspel werd een overwinning voor ons. Red Stars 6—NOAD 5 4—6. Of schoon ze de wedstrijd in Reuver met 73 haden verloren zagen ze deze wedstrijd toch optimistisch te gemoet. Toch was het ook deze keer niet mogelijk voor onze junioren om winst te boeken. Ze moesten dan ook met het kleinst mogelijke verschil verliezen. Dit betekent toch een vooruitgang voor onze junioren. Blue Stars 7Red Stars 7. Ook deze keer moest Red Stars 7 de vol le winst laten aan Blue Stars 7 uit Venlo. In deze uitwedstrijd was Blue Stars duidelijk de sterkste, hetgeen de einduitslag ook wel aantoont: 9-1 Het enige tegenpunt dat gescoord kon worden werd behaald in het duhbelspel, dat door het duo Koe- nen-Thijssen gewonnen werd in drie games. Programma voor a.s. zaterdag: Red Stars 1—Hegta 1 6.15 Red Stars 4Genooi 6 6.15 Red Stars 5Armada 5 6.15 Red Stars 7—NOAD 5 6.15 TTC 4Red Stars 2, vertrek 5 uur Seta 4Red Stars 6 nog onbeèted ATTV 2—Red Stars 3 Als sluitstuk van het ralley-sei- zoen 1966'67 hield Motor en Auto mobielclub Rooy haar jaarvergade ring in Hotel Kemps, welke werd ingezet met de verloting van enkele grotere en kleinere prijzen onder de controleurs welke het afgelopen jaar menig vals stempeltje op de contro- lekaarten drukten. De hoofdprijs, een draagbare radio, werd gewon nen door A. Martens, Stationsweg. Om half negen verwelkomde de voorzitter de leden met hun kaart lezers en bracht dank uit aan allen, die in het afgelopen jaar meehiel pen MAC Rooy tot een grootse ver eniging te maken, die in het zuiden des lands al grote bekendheid ver wierf. Ook feliciteerde hij de rijders, die de diverse Limburgse kampioenr schappen op hun naam wisten te brengen, evenals met de goede re sultaten bij de landskampioenschap pen, ondanks het gemis van de wa terdragers. Hierna mocht ere-lid J. Janssen, namens Handelsmy „Ven rode" de wiselbokaal voor het club kampioenschap uitreiken aan Fr. Janssen, die na een harde strijd kampioen werd in de A-klasse. In de B-klase werd dit G. van Daal, Horst. En nadat zonder com mentaar de kontributieverhoging tot 10,werd aangenomen en de no tulen van de vorige jaarvergadering werden goedgekeurd, kwam traditie getrouw de penningmeester met een reeks van getallen voor de dag wat uiteindelijk toch nog op een batig saldo uitdraaide. Verder werd het bestuur uitgebreid met de heer van Enckevort uit Oostrum, de nodige mededelingen en voorstellen goed gekeurd, waarna de rondvraag z'n beurt kreeg en waarvan ook door verschillende leden goed gebruik werd gemaakt, waardoor deze pret tige vergadering met „Sluiten He ren", aan z'n eind was. Zondagmiddag dan een ritje over 45 km waarvoor een kleine 60 rij ders inschreven. Via de nodige val letjes in de kerkdorpen, keerde iedereen toch behouden aan de fi nish terug, alwaar na enkele ogen blikken de volgende uitslag bekend kon worden gemaakt: Bekerklasse: 1 Fr. Janssen 61 str., 2. P. Janssen 63; 3. P. Driessen, Ven lo 77 4. Th. Janssen 108; 5. J. Bosch Blerick 110 Klasse gebruiksartikelen: 1. De Geer, Eindhoven 55 str. (algemeen winnaar), 2. van Meyel, Veulen 65; 3. Huybers, Mierlo-Hout 66 str.; 4. Erben Veulen 67; 5 Peters, Helmond 95 str. Mededeling betrefende de droog- rit van het laatste clubblad: Deze kan nog worden ingeleverd tot 1 fe bruari en zij die nog niet gestart zijn en dit nog wel van plan zijn, moeten starten bij de controlestem pel 0 en van daaruit verder met op dracht 3. Alhoewel de competitie stil ligt zijn er toch diverse aktiviteiten in het hockey-kamp. Zo nam zondag j.l. ons eerste damesteam deel aan een internationaal zaal hockey-toer- nooi in Viersen. Negen dames van het eerste elf tal vertrokken verleden zondag naar de Duitse hockeyvrienden in Vier sen. Aladaar waren zij voor een zaalhockeytoernooi uitgenodigd. Een beetje onwennig nog betraden zij de sporthal, daar het voor de meeste speelsters de eerste keer was dat zij zich aan dit spel waagden. Het vraagt dan ook een heel andere tak- tiek dan het gewone veldhockey en vergt veel van het uithoudingsver mogen. Want dit spel wordt slechts door twee groepjes van zes gespeeld, de overigens zijn wiselspeelsters en het spel gaat met grote snelheid ge paard. Dat de dames weinig kaas van dit hockey gegeten hadden, bleek reeds uit de eerste wedstrijd tegen het meer geroutineerde Viersen 1, waar van zij met 31 verloren. Hoewel zij zich prachtig te weer stelden, werd de volgende wedstrijd tegen Neuss door hen eveneens verloren, eindstand 41. Maar langzaam op dreef gekomen, wisten zij toch nog een kleine overwinning uit het veld te slepen, nl. de wedstrijd tegen Viersen 2 werd gewonnen met een 2-1 uitslag. Al met al was het een plezierige hockeyzondag, mede dank zij de grote gastvrijheid die onze speelsters daar genoten hadden. Warm gedraaid Aopen zij in het ver schiet deze sport nog vaker te mo gen beoefenen. Voor de nieuwe jeugdleden wor den de komende woensdagavonden spelregelavonden gehouden om 7.00 uur op het Gymnasium. Komt dus allen en leert de hockeyregels. A.s. vrijdag 20 januari is 's avonds in De Zwaan de voorverkoop van het carnavalsbal, hetwelk op 28 ja nuari in genoemd hotel wordt ge houden. Dit feest in nieuwe stijl be looft weer knots te worden. Voor de junioren is het carnavals bal vastgesteld op zaterdag 4 febr. a.s. in de jeugdsoos aan de Hoender straat. Ga dus alvast aan een origi neel pakje werken! Zaterdag heeft Venrays jeugd zijn hart op kunnen halen op de jeugd- zitting, die ditmaal wel uitzonderlijk belangstelling trok doordat de nieu we jeugdprins zich kwam presen teren. Voordat het zover was had men voor een ware confetti-regen van buuts gezorgd o.a. van Pietje Ruytenbeek uit Venlo, Wieleke Zee- gers uit Maasbree, Twan Vestjens uit Venlo en de Pipo's uit Tegelen. Of dat nog niet voldoende was trad j ook nog op José van Beers uit Ven lo met liedjes, evenals de Venrayse Minbroeders, die ook hier blijken van hun kunnen gaven. Antoinette Flinsenberg en de jeugdgarde dansten dat een lieve lust was en zorgden mede voor een goede stemming in de zaal, die zijn hoogtepunt bereikte toen Prins Mi chel den Urste de nieuwe jeugdprins bleek te zijn. Michel Claessens kreeg de tekenen van zijn nieuwe waar digheid omgehangen door Vorst Re- né, die vlot de avond leidde. Gasten bij dit alles waren de Raad van XI van de Piëlhaas, de Aid Prinse Kompaneej, wethouder Fr. Janssen, terwijl later op de avond Burge meester Custers naar zijn jonge on derdanen kwam kijken. De jeugd gaf hiermede een goed voorbeeld aan de ouderen, die nu za terdag de kans hebben om in Cir cus Mök de installatie van de nieu we prins mee te maken. Wie de nieuwe Opperhiër over alle Piëlha- zen zal worden en de Opvolger van 21 doorluchtige voorgangers is een vraag, die verschillende gemoederen bezig houdt en waarop links en rechts nogal wat wedenschappen zijn afgesloten. Zaterdagavond zal dit grote geheim onthuld worden, maar niet voordat de zaal o.m. de vastelaovesliedjes nog eens gehoord heeft en Jan Gerrits, Frits Linssen en Frits Basten het hunnen gezegd zullen hebben over het Venrayse le ven van ieder dag en we voor de eerste maal een dame in levende lij ve in de buut haar debuut hebben horen maken. Zondag is het in Leunen te doen, waar het Prinsenbal gehouden wordt. In Leunen wil men het elf jarig bestaan van de Knöllekes, de Leunse vastelaovesvereniging eens extra goed vieren en in de onlangs gehouden jaarvergadering is hier over langdurig van gedachten ge wisseld, evenals aan de jeugdbals, die in het verleden prima bevallen zijn. Voor maandag staat op het pro gramma HET bal van het jaar, na melijk het bal van de Vorst, dat dit jaar in Prinsenhof gevierd wordt. Degenen, die dit bal een keer heb ben meegemaakt, komen beslist te rug en dat is wel de beste reclame voor de gezelligheid en de heel ech te sfeer, die men hierop treft. Ook Oostrum heeft dan zijn bal voor gehuwden in het Parochiehuis. Voor degenen, die menen dat ze er ongetrouwd of niet verkleed bin nen kunnen komen, geldt de extra waarschuwing van de Piëlhaas, dat streng gecontroleerd zal worden en dat eventuele zondaars zonder par don naar buiten gaan. Tenslotte wijzen we er nog op dat de commissie optocht nog altijd zon dagsmorgens ziting houdt in Hotel, De Zwaan. Blijkens mededelingen van deze commissie heeft men nog nooit zo vroeg al een zo grote opgave van wagens en groepen gehad en het blijkt dus wel dat men aan alle kanten vlot aan het werk is om dit jaar van de optocht werkelijk iets goeds te maken. Er zijn nog leuke ideeën en ook voor de uitvoering worden goede adviezen gegeven. Dat men dit jaar geldprijzen beschik baar stelt als tegemoetkoming in de kosten zal misschien een extra sti mulans zijn vooral op de afwerking beter te letten, terwijl het "open- weer" het de wagenbouwers niet al te moeilijk maakt Maandagavond vergaderden de ouders van de Zangertjes van St. Frans in restaurant Kemps. De be langstelling was zeer goed te noe men, waaruit wel blijkt dat ohders metterdaad interesse hebben voor 't wel en wee van hun zingende kroost. Het feit dat het oudercomité zich met stille trom tot voorlopig bestuur had geformeerd, ontlukte enige dis cussie, omdat men wanneer er van een vereniging sprake is ver wacht dat er een huishoudelijk re glement etc. aan te pas komt. Dit reglement zal er komen en de be stuursvorming was dan ook als voor lopig te beschouwen. Het grote aantal leden, 72 jongens, vraagt nu eenmaal een verenigings verband, niet alleen om de vele ta ken te verdelen, maar ook om de verantwoordelijkheid voor de kinde ren tegenover de ouders niet op één paar schouders te laten rusten. De aanschaf, vernieuwing en aan vulling van de uniformen vraagt veel van de toch al zeer bescheiden kas van de Zangertjes van St. Frans en het was daarom dat een kleine verhoging der kontributie gevraagd werd. Staande de vergadering werd op initiatief van een ouder „met de hoed rondgegaan" om de financiële situatie al vast te verbeteren. Deze spontane kollekte bracht nog 150,- op. Een bijzonder belangrijk punt was de Rome-reis, die mogelijk dit jaar voor de Zangertjes in het verschiet ligt. Concrete mededelingen hierover konden nog niet worden gegeven omdat de beslissende instanties over het wel of niet doorgaan eerst eind van deze maand een besluit nemen. Hoewel de reis naar Rome geheel zal worden gesubsidieerd, moet de jeugd toch een behoorlijke zakcent meenemen en het was hierover én over een voorgesteld spaarsysteem, dat nog lang en breed gediscussieerd werd. Men kwam echter tot de kon- klusie dat de jeugd (en de ouders) daarvoor zelf te laten sparen. Gaat de reis door, dan zal t.z.t. een maxi mum-bedrag worden vastgesteld. Het huisvestingsprobleem, speciaal wat betreft repetitieruimte, vroeg eveneens de aandacht. Hier kon ech ter geen oplossing voor worden ge vonden en het zal dus nog wel re peteren blijven in een klaslokaal. Verschillende kleine puntjes wer- dan nog naar voren gebracht en die zullen uiteraard de aanctecht van het bestuur gaan vragen. Belangrijk hierbij was o.i. dat werd aangedron gen dat naast de volwassen be stuursleden ook de Zangertjes zelf een stem in het kapitel krijgen en daarmee ook hun verantwoordelijk heid blijven dragen. Nadere mededelingen zullen de ouders bereiken via het „clubblaad je" dat thans regelmatig in een gro tere omvang zal gaan verschijnen. JAARVERGADERING OUDERVERENIGING LANDELIJK VOORZITTER HIELD INLEIDING De landelijk voorzitter van de R.K. Oudervereniging „Voor het Zorgen kind", de heer J. M. J. van Gooi, was dinsdag extra naar Venray ge komen om de aktieve leden van de Venrayse afdeling eens zijn visie te geven over het nut en de noodzaak van de Oudervereniging „Voor het Zorgenkind". Deze begaafde spreker heeft dit op menselijke, maar voor allen zeer be vattelijke wijze gedaan. De heer van Gooi begon met erop te wijzen, dat zolang de wereld bestaat en zal be staan, er gehandicapte kinderen zul len zijn. Kinderen met hun speci fieke problemen, die ook voor hun ouders vele problemen met zich brengen. Deze voorzitter, zelf vader van 7 kinderen, waaronder een zor genkind, vertelde in begrijpende be woordingen over het dieptepunt in zijn leven toen aan hem ook een zorgenkind werd toevertrouwd. Er kwam een crisis in zijn ouder schap, hij was diep gekrenkt in zijn oudertrots en had wel willen weg vluchten, maar heeft tenslotte ook dit kind weten te aanvaarden. In dit kind wil deze voorzitter proberen het leed der wereld te zien. Doelbewust is de vereniging ge sticht om gezamenlijk de belangen van de ouders van zorgenkinderen te kunnen behartigen. Opkomen voor de belangen van deze kinderen is hun taak. Nog lange na niet zijn alle ouders verenigd in deze ouder verenigingen, hun ledental bij elkaar bedraagt 20.000, terwijl er 250.000 ouders van zorgenkinderen in Ne derland zijn. Dat is jammer, want gelukkig is er een kentering geko men onder de belangstelling bij gro te groepen van ons volk. Was er eerst geen belangstelling van de kant der medici, geen pastorale be langstelling, waren er geen sociale voorzieningen en hielden de ouders hun zorgenkinderen verborgen. Nu is dat veel veranderd. Thans is die belangstelling er wel, die o.m. heel duidelijk blijkt uit de op stapel staande wet verzekering voor zware geneeskundige risico's. Dat blijkt ook uit het feit dat er thans ouder verenigingen zijn, waarin juist de problemen van de zorgenkinderen openlijk aan de orde komen. Initiatiefnemers voor de ouderver eniging zijn de Kruisverenigingen en B.L.O. geweest. Ontzettend dankbaar mag men, aldus de landelijk voorzitter, zijn voor hetgeen voor deze kinderen is en wordt gedaan. Sinds 1946, toen de wereld gecon fronteerd werd met beestachtige methodes, die op veelal gehandicap ten waren toegepast, is door de Unesco veel gedaan. Het handvest van deze wereldorganisatie sperekt duidelijke taal over de rechten van het lichamelijk of geestelijk gehan dicapte kind. Dit kind heeft recht op de opvoeding en behandeling die zulk een kind nodig heeft. Daar ligt ook de opdracht voor de ouders, die deze kinderen moeten begeleiden ook lang na de school gaande periode. Hoofdzaak is liefde te schenken. Die mag ook verwacht woi'den van de buurt, van de ge meenschap, van de medici en van iedereen. Hij bracht hulde aan de Venrayse overheid en de Venrayse gemeenschap voor de plaats, welke zij aan de zorgenkinderen reeds heb ben gegeven, ook door de financiële medewerking. Onze Kroonprinses is reeds voor gegaan; immers haar huwelijksge schenk stond zij af voor zorgen kinderen in Nederland, in de Neder landse Antillen en andere gebieds delen. In 10 jaar is veel bereikt en als de wet zware financiële risico's er eenmaal is, zal veel leed weg genomen worden. De Ouderverenigingen hopen van harte dat deze wet spoedig zal wor den aangenomen. Langer wachten is niet verantwoord. Met de opwekking dat deze kin deren welke onze voortdurende zorg nodig hebben, steeds zullen worden geaccepteerd en met liefde zullen worden bejegend, besloot deze des kundige spreker zijn menselijke in leiding. Na de pauze werden vragen ge- setld, die door de voorzitter naar genoegen konden worden beant woord. stond. Het kamp had echter een be drag van 2567,gekost. Bestuursverkiezing. De aftreden den C. de Boer en A. Fleurkens wer den herkozen terwijl voor de be- stuursuitbreiding J. Janssen en Fr. van Opbergen werden gekozen. Het was een zeer geslaagde en vruchtbare vergadering. Van gemeentewege zijn de voor lopige cijfers vrijgegeven over Ven rays bevolking in het afgelopen jaar. GEBOORTEN Hieruit blijkt dat er 561 kinderen in 1966 in de gemeente Venray zijn geboren. In 1965 en 1964 waren die cijfers resp. 578 en 541. Tegenover 1965 loopt dus het aantal geboorten iets terug. Van deze 561 boorlingskes waren er 281 van het mannelijk geslacht, zoals dat deftig heet en 280 van het vrouwelijke, 's Mans hand baove. gold dus in 1966 in tegenstelling tot in 1965 toen de dames de baas ble ven met 296 tegen 273 jongens. VESTIGINGEN In 1964 vestigden zich in Venray 1382 nieuwe inwoners. In 1965 waren er dat 1204. 1966 breekt wel het ge tal van 1965, doch blijft onder 1964. In 1966 vestigden zich namelijk 1260 nieuwe inwoners in onze gemeente. Hiervan waren er 649 mannen en 611 vrouwen. Ook hier weer 's mans hand baove, zoals ook in 1964 en 1965 toen zich resp. 792 en 622 man nen hier vestigden tegen resp. 590 en 582 vrouwen. Van de 649 „nieuwe" mannen en 611 „nieuwe" vrouwen, kwamen er liefst 109 mannen en 48 vrouwen vanuit het buitenland. (In 1966 wa ren die cijfers 64 en 44). OVERLIJDEN Voorzitter Teeuwen kon dinsdag avond bijna driekwart van de leden van de afdeling Venray van de R.K. Oudervereniging „Voor het Zorgen kind" welkom heten in de foyer van het Cultureel Centrum. Daarnaast waren aanwezig het onderwijzend personeel van de BLO-school, de wijkverpleegsters van het Groene Kruis, een afvaardiging van de af deling Horst-Sevenum, pastoor W. Geerits en vertegenwoordigers van het maatschappelijke en sociale le ven. De afdeling Venray zo ver klaarde voorzitter Theeuwen, is een levenskrachtige afdeling welke nu een ledental van 122 heeft bereikt, maar wier aantal nog groter zou kunnen zijn als alle ouders hun schuwheid over hun zorgenkind lie ten varen. Het streven is en blijft gericht om alle ouders van zorgen kinderen, die hulp en bijstand te geven waarop deze recht hebben. De Zangertjes van St. Frans maak ten zingend een reisje door Europa en ook nu weer stonden wij ver steld over het goede stemmenmate- riaal van de knapen, de discipline van het koor en het beheerst zingen van maar liefst 7 talen. Een sympa thiek gebaar was van het bestuur van de Oudervereniging dat zij als dank, een bijdrage aanboden voor de Rome-reis. JAARVERSLAG Administrateur, oud-adjudant Jan sen liet de vele aktiviteiten van de vereniging de revue passeren, van kindervakantiekampen, kleuterdag verblijf, bedevaart, St. Nicolaaspak- ketten, uitstapje voor de moeders, tot jaar- en ledenvergaderingen, waarbij gememoreerd werden de stijging van het ledental van 115 tot 122. Formidabel was het geldverkeer van deze vereniging. Kienen, kontri butie, hengelconcours, giften (2818,-) subsidie (3080,-) lieten aan inkomsten een bedrage zien van 8.623,en aan uitgaven 7809,Leuk was de bijdrage van de Zuivelfabriek, die van het „verslaapgeld" uit de tijd- klokpot een bedrag van 50,af in totaal overleden in de gemeen- MEER LEDEN te Venray in 1966 196 mensen. Ook hier waren 't meer mannen dan vrouwen. 106 mannen en 90 vrou wen werden ten grave gedragen. Die cijfers waren over 1965 resp. 85 en 92 en over 1964 105 en 100. VERTREK Uit Venray vertrokken in 1966 1111 personen. Nu zijn de dames in de meerderheid met 564 tegen 547 heren. Daarvan gingen 59 dames naar het buitenland, gevolgd door 87 heren. De cijfers voor 1965 zijn 552 man nen en 477 vrouw. Voor 1964 waren ze 705 mannen en 538 vrouwen. TOTALEN Venrays bevolking is dus toege nomen door geboorten met 51 inwo ners en door vestiging met 1260 mensen. In totaal dus 1821. Gestor ven zijn er 196 en vertrokken 1111. Dat totaal is 1307. Trekken we beide totaal cijfers van elkaar af, dan blijkt er dus een „voordelig verschil" te zijn, in die zin dat Venrays be volking toenam met 514 inwoners (227 heren, 237 dames). "We blijven daarmede onder het voordelig ver schil van 1965, dat 576 bedroeg. Op 1 januari 1967 telde Venray 24.581 inwoners. Het opmerkelijke is dat het aantal vreemdelingen dat in 1964 nog 321 was steeg tot 441 in 1965 en nu in 1966 opliep tot 528. BEVOLKINGSGROEI Het onderstaande lijstje laat zien hoe onze bevolkingsgroei er sinds 1960 uitziet. Totaal Toename Index 1 jan. 1960 20.954 100 1 jan. 1961 21.345 +389 101,4 1 jan. 1962 21.915 +570 104,6 1 jan. 1963 22.409 +494 107 1 jan. 1964 23.011 +602 109,8 1 jan. 1965 23.490 +479 111,6 1 jan. 1966 24.066 +576 114,9 1 jan. 1967 24.580 +514 117,3 Gemiddelde toename +518 2,5 HUWELIJKEN In 1966 werden 223 huwelijken gesloten, 5 meer dan in 1965. 0p NIET SPECIAAL GEPRIJSDE artikelen Hoek Marktstraat-Schoolstraat

Peel en Maas | 1967 | | pagina 6