Bouw binnen-zwembad is begonnen Veilig Verkeer... S.V.V. NIEUWS BADMINTON WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN SSS Overloon VRIJDAG 20 JANUARI 1967 No. 3 ACHT EN TACHTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL 1512 GIRO 1050652 ADVERTENTIEPRIJS 12 ei p. mm. ABONNEMENTS PRIJS PER KWARTAAL 1.75 (buiten Vtmroy Z— Uitslagen: Venlose Boys 1Venray 1 22 Ysselsteyn 1Venray 3 03 Na een onderbreking van enkele weken speelde Venray 1 zondag j.l. dan weer een competitiewedstrijd en wel in Venlo tegen het laag geklas seerde Venlose Boys 1. Venray 1 was deze middag in nieuwe, frisse rood witte shirt gesto ken. Deze frisheid is in het spel. van deze middag echter weinig terug gevonden. Er werd in vrij hoog tempo ge speeld. maar de trapvaste en stevig verdedigende Boys-achterhoede gaf de SW-aanvallers weinig kans. Bo vendien misten de Venrayers de man met het beslissende schot. Nadat J. de Klerk in de beginfase van de wedstrijd de goede spelende Boys-doelman op de proef had ge steld, nam Venray een flinke veld- meerderheid. De voorhoede hield het spel meestal veel te kort en boven dien misten de aanvallen de minste fantasie. In de 32e minuut kwam Venlose Boys, geheel tegen de verhoudingen in, aan de leiding. Met een verre trap zette de Venlose verdediging hun aanvallers aan het werk. Zij wisten de SVV-defensie te doorbre ken. Doelman De Kerf twijfelde met uitlopen, waardoor de rechtsbinnen van Venlose Boys vrij simpel kon doelpunten: 10. Venray had echter het antwoord klaar, want één minuut later knalde men hard tegen de lat en de terugspringende bal werd door Joop de Klerk precies naast gekopt. Vijf min. later was het de goed spelen de P. Smits die uit een vrije trap hard tegen de lat knalde; de terug springende bal werd door P. van Aalsum opnieuw ingeschoten, maar precies in handen van de doelman. In de 3e min. van de tweede helft werd de bal uit een hoekschop scherp voor doel getrokken en een Boys-verdediger kon alleen een doelpunt voorkomen door de bal met de handen uit doel te slaan, maar dit ontging de overigens goed lei dende scheidsrechter Crijns uit Roermond, zodat de reeds ver wachte strafschop, ondanks protes ten uitbleef. In de 17e min. kwam dan eindelijk de verdiende gelijk maker. Een voorzet van grote af stand kwam voor -het doel, maar voordat de aanstormende De Klerk de bal kon bemachtigen, had hij de Boys-verdediger dermate in het nauw gedreven, dat hij in eigen doel schoot: 11. In de 23e min. kwam Venray aan de leiding. Een op doel geschoten bal werd wederom door de Boys back met de hand gekeerd, maar ditmaal werd dit bestraft met een strafschop. Piet Smits voltrok het vonnis zeer beheerst: 12. Tot 4 min. voor het einde wist Venray deze voorsprong te verdedi gen, maar toen kwamen de Boys door een fout van de Venray-doel- man toch nog aan de (onverdiende) gelijkmaker. Een bal die van ver af hoog in de doelmond werd geplaatst werd door de Venray-goalie niet weggestompt, doch probeerde de bal te vangen, terwijl de Venlose aan vallers gelijktijdig trachtten het leer te bemachtigen. Doelman De Kerf liet de bal los en dat betekende 2-2. In de laatste minuten van de wed strijd deden zich nog enkele goede kansen voor, maar deze bleven door de schotloze voorhoede allen onbe nut, zodat Venray genoeegen moest nemen met een draw: 22. De wedstrijd Ysselsteyn 1Ven ray 3 is geen beste geworden, al thans voor rust niet. Toen was het een vrij slechte vertoning; de voor hoede kwam niet tot behoorlijke combinaties en een schot van M. Lucassen tegen de onderkant lat was dan ook 't enige wapenfeit. Door een omzetting in de voor hoede ging 't na rust een stuk beter. In de 60e min. wist J. Rosmanics het eerste doelpunt te scoren; en kele minuten later scoorde J. van Duynhoven 20; dit was een pre sentje van de Ysselsteyn-doelman, die voor vermeend buitenspel bleef staan, maar de goed leidende scheidsrechter Weijers was een an dere mening toegedaan en wees re soluut naar het midden. M. Lucas sen maakte er een kwartier voor het einde met een bijzonder fraai doel punt 30 van. Dit werd ook de eindstand, na een wedstrijd waarin Yselsteyn veel beter speelde dan de rangschikking deed vermoeden. Programma zondag 22 januari: H.B.S.V. 1—Venray 1 2.30 u. Venray 2Wittenhorst 2 2.30 u Hegelsom 1Venray 3 2.30 u. Venray 4Hegelsom 2 2.30 u. Venray 5Sparta 4 12.00 u. Venray 7Ysselsteyn 3 12.00 u. Zaterdag 21 jan.: Venray 6—SVCB 2.30 u. (oef enwedstrij d) Na de halve misstap van zondag j.l. staat er voor Venray 1 opnieuw een uitwedstrijd op het programma en wel tegen HBSV 1 in Hout-Ble- rick. De SW'ers weten dat de HBSV'ers thuis een zeer sterke te genstand bieden op hun zeer klein voetbalveld. Thuis werd een kleine, „Resumerend kan worden gesteld dat in 1966 het Venrayse zwem bad is bezocht door 136.188 bezoekers, gemiddeld bijna 1100 per dag dat het buitenbad geopend was, waarmede voldoende aange toond is dat het bad in een grote behoefte blijkt te voldoen. Ge hoopt wordt dat de werkzaamheden met de bouw van het over dekte gedeelte spoedig kunnen beginnen, opdat ook het binnen bad in gebruik kan worden genomen Met deze fraaie volzinnen eindigt bet rapport ongeveer van de gemeentelijke sportstichting over het zwembad in Venray. Een rapport dat al weer enkele maanden oud is, maar dat net voor de jaarwisseling zijn uitgesproken wens in vervulling zag gaan, na melijk dat met de bouw van het binnenbad begonnen kon wor den. En zo zijn deze week de eerste mensen van het aannemingsbedrijf Gebr. Vervoort uit St. Oedenrode gearriveerd om inderdaad de laat ste hand te gaan leggen aan de ver dere afbouw van Venrays zwembad. Een karwei, dat nog altijd wel een maand of 11 - 12 zal duren. Maar nieuwjaar 1968 hoopt men het bin nenbad gereed te hebben en Ven rays zwembad geheel klaar. Einde lijk mag men dan zeggen GESCHIEDENIS I We gaan niet weer de geschiede nis induiken, maar stellen alleen maar vast, dat nu in 1967 verwezen lijkt gaat worden, wat in 1958 al ge pland werd. En 9 jaren is een lange lange tijd. Als men later ooit tot de geschiedschrijving van ons Venray gaat komen, dan kan men uit deze jaarcijfers misschien bevroeden, dat het zelfs in deze stormachtige na oorlogse jaren niet allemaal van een leien dakje is gegaan en dat er soms lang, heel lang bij alle mogelijke instanties aan de bel getrokken is moeten worden, voordat men einde lijk de vereiste toestemming kreeg ende financiën. Maar goed, de belletjes-trekkerij heeft intussen resultaten opgeleverd en wel dat Venrays binnenbad nu inderdaad gebouwd kan worden. De keten en opbergplaatsen, die het aannemingsbedrijf Gebr. Vervoort in 1965 in arrenmoeder maar opbrak, toen wel bleek dat de bouw van het binnenbad niet door de Commissa ris van de Koningin als openings- I doch verdiende 21 zege behaald. Wil Venray ook in Hout-Blerick winst behalen, dan weten ze dat er voor gevoetbald zal moeten worden. Venray 2 speelt thuis tegen Wit tenhorst 2 en zal met halve winst niet ontevreden zijn. De topper in de le klasse afd. Limburg is ongetwijfeld Hegesom 1 Venray 3. Beide ploegen volgen elkaar op de voet. Zorgt Venray 3 weer voor een verrassing? Venray 4 heeft het ook al niet ge makkelijk nu thuis Hegelsom 2 be- kampt moet worden. Speelt men met de volle inzet dan houden we het toch op een kleine zege. Venray 5 krijgt bezoek van Spar ta 4 en zal waarschijnlijk de puntjes wel thuis kunnen houden. Venray 7 tenslotté speelt thuis te gen Ysselsteyn 3 en ook zij achten wij in staat de volle winst te beha len. cadeau bij het openen van het bui tenbad werd meegebracht, komen nu weer terug en zijn deze week opge bouwd, als een teken van een nieuw begin, dat nu hopelijk ook het ein de gaat worden 5 TON Voor een aanneemsom van bijna 5 ton gaat dit aannemingsbedrijf nu het binnenbad verwezenlijken. Bo ven het reeds aangelegde kelderge deelte, waarin de kostbare pompen, de filters en de bassins zijn onder gebracht voor het water, wordt nu de moderne hal opgetrokken met de kassa's, de dienstverblijven, de da mes- en heren-kleedzalen, de dou che-gelegenheden, waarna men dan in de zwemzaal komt. Hierin komt dan de „zwemkuip" anders dan hij op bijgaande tekening geprojecteerd is. Het lag namelijk oorspronkelijk in de bedoeling om het binnenbad een L-vorm te geven. Dat is iets ge makkelijker bij de instructie, omdat men in de ene poot van de L dan de beginners kon instrueren en in de andere poot de al wat geoefenden hun gang kon laten gaan, maar van de andere kant is zulk een bad voor diploma-zwemmen en wedstrijd- zwemmen niet geschikt. Dat is ook de reden waarom b.v. zwemclub Spio zich ingezet heeft om het bad zodanig te maken dat het ook ge schikt is voor wedstrijden e.d. Dat is gelukt en men krijgt nu een kuip van 25 bij 8 meter. Een kuip, waar in het waterpeil gewisseld kan wor den. Wordt instructie gegeven, dan zakt het waterpeil tot 50 tot 60 cm en wordt „normaal" gezwommen dan staat op het hoogste pijl het wa ter op 1.10 m tot 2.20 m. SCHOOLZWEMMEN Het binnenbad is vooral belang rijk voor het schoolzwemmen. Men heeft hier afgelopen jaar enige er varingen mee opgedaan, omdat men toen het buitenbad voor school zwemmen beschikbaar heeft gesteld. Op de maandagen, dinsdagen en woensdagen hebben toen in totaal 3072 leerlingen van de lagere scho len in Venray-kom alsmede de lage re klassen van de ULO en de BLO telkens een half uur zweminstruc- tie gehad. Men heeft ervaren dat de jeugd dit schoolzwemmen wel aan staat en men heeft van leraarszijde ook enige ervaring opgedaan, die 't schoolzwemmen in het binnenbad alleen maar ten goede zal kunnen komen. Want in het buitenbad is men te zeer afhankelijk van het weer, maar met een binnenbad kan men onafhankelijk van het weer deze lessen het hele jaar door geven. De chef-zwemmeester de heer Mo- bers is al volop bezig de ervarin gen op papier vast te leggen en een voorlopig rooster op te maken van te geven lesuren voor schoolzwem men. Dat eist nog een hele organi satie, waarbij behalve de inspec teurs voor het Lager Onderwijs ook nog andere instanties te pas komen en de regeling van het vervoer van en naar de scholen zelfs een dienst regeling noodzakelijk maakt. Maar men heeft intussen nog een heel jaar, omdat allemaal klaar te maken. Intussen hoopt de aannemer dat de winter niet te veel roet in het eten jaagt, i.e. vorst in de grond, want dan zal binnen afzienbare tijd de dragline kunnen beginnen aan het uitgraven van het binnenbassin. Er staat dus nog heel wat te ge beuren daar op de 4 Uutersten en het zal dit jaar nog behelpen zijn met het parkeren van fietsen e.d. Maar als de nieuwbouw klaar is, hoopt men ook daar voor meer ruimte te kunnen maken. AANKLEDING Intussen blijft het bestuur ook duimen dat ook gelden beschikbaar komen om nu eens de beplanting en het groen in en rond het bad defi nitief in orde te krijgen. Er is een prachtig bad en magnifieke zonne weiden, maar een en ander wordt wel ontsierd door alle mogelijke paaltjes en afrastering, die dan moet dienen om groenstroken af te scher men. Groenstroken, waarin het eni ge groen, wat lupinen zijn. Deze provisorische „aankleding" kost ook handenvol geld, maar het vorig jaar is al bewezen, dat ze weinig effect en nog minder nut heeft en dat het gehele bad er door ontsierd wordt. Men kan dan misschien zeggen, dat we wel wat veel eisen hebben, maar juist bij een dergelijk recreatiecen trum speelt groen en beplanting 'n voorname rol. MAAK DE KUIP VOL Nu de bouw van het binnenbad een aanvang neemt, zal het stich tingsbestuur spoedig kontakt opne men met het aktiecomité „Maak de kuip vol", teneinde op korte termijn de reeds bij elkaar gebracht 29.000 aan particuliere bijdragen op te voe ren tot de vereiste 60.000, Welke akties, of wat dan ook, daarbij naar voren gebracht zullen worden is niet bekend. Wij komen daarop zeker nader terug. BRAND VERWOEST SPORTHAL EN NOODKERK TE GEMERT In de nacht van zaterdag op zon dag brak door onverklaarbare oor zaak brandt uit in de houten nood kerk annex sporthal van de St. Jo zefparochie te Gemert. In een om mezien stond het gehele complex in lichterlaaie en de vrijwillige brand weer van Gemert kon niets anders dan belendende percelen nat houden. Het gehele complex, enkele maan den geleden in gebruik genomen, werd totaal verwoest. Ook van de inventaris kon vrijwel niets worden gered. Het complex bestond uit hout, tri plex en plastic. De schade bedraagt meer dan een half miljoen gulden en wordt door de verzekering ge dekt. HOUD UW SNELHEID IN TOOM Voor de veiligheid en de vlotte doorstroming van het steeds druk ker wordende verkeer is het nood zakelijk, dat automobilisten, afhan kelijk van de omstandigheden, de snelheid van hun voertuig opvoeren dan wel matigen. Zo bepaalt artikel 50 lid 20 van het nieuwe Reglement Verkeersre gels en Verkeerstekens (RW): „Hij (bestuurder) mag de normale gang van andere voertuigen niet be lemmeren door zonder noodzaak uit zonderlijk langzaam te rijden in verhouding tot het overige gelijk soortig verkeer ter plaatse". Het zonder noodzaak te langzaam rijden leidt tot: filevorming, waardoor het gevaar van kettingbotsingen wordt be vorderd. irritaties, waardoor een onrustig en paniekerig verkeersbeeld ont staat. gevaarlijke inhaalmanoeuvres, die fatale frontale botsingen tot ge volg kunnen hebben. Het is daarom onjuist de stelre gel te hanteren, dat tè langzaam rijden, veiliger rijden zou zijn. Vaak zijn zij de individuele niet in de ongevallenstatistieken genoemde veroorzakers gebleken van catastro fale ongelukken. Veilige rijders zijn automobilisten, die met het nodige verkeersinzicht hun snelheid aanpassen aan de steeds wisselende omstandigheden en aan de situatie van het moment. Aan de verzamelwoede van bekers en medailles komt schijnbaar voor lopig nog geen einde bij Pim Jans sen. In het eerste B-toemooi, gehou den in de prachtige badmintonhal Duinwijck in Haarlem, verraste Pim vriend en vijand door haar uitzon derlijk goed spel. Het was alleen jammer, dat zij met haar vaste part ner, de heer Hölting, in de mixed niet goed voor de dag kwam. Wij zagen dit paar zelden zo slecht. Het wilde niet lukken tegen het latere finale-paar, dat uiteindelijk toch nog door het andere Venlose paar Höl- ting-Meurs werd verslagen. In de dames-dubbel speelde Pim ditmaal met Mevr. Hölting. Ofschoon de eerste partij niet zo bijzonder was, kwamen de B.C. Venlo speel sters er steeds beter in en in de fi nale versloegen zij dan ook het ge plaatste paar uit Haarlem met 15-13 en 18-13. In het dames-enkel was Pim eerst in haar element. Steeds beter spe lend overheerste zij thans praktisch alle B-klassers. In de halve finale versloeg zij de sterke Haarlemse speelster mej. Kliphuis in 2 sets, ter wijl in de finale Mar ja Lucskens haar tegenstandster was. Ofschoon Marja als kampioene getipt was, liet Pim zien, dat er nog wat anders no dig is om haar te verslaan. Prachtig plaatsend wist zij Marja tenslotte op de knieën te krijgen in 2 sets met 112 en 114. Wel een bewijs dat er geen gevaar voor de eerste plaats is geweest. A.s. zondag zal Pim in Amersfoort moeten laten zien wat zij waard is, want dan zal zij selectie-wedstrijden moeten spelen tegen de sterkste jeugdspeelsters van Nederland. Er worden dan slechts twee meisjes bij de selectiegroep gevoegd. Voor deze groep zijn inmiddels al gekozen de nummers 1 en 2 van de Nederlandse Jeugdkampioenschap pen. Mocht Pim erin slagen in Amersfoort de eerste of tweede plaats te behalen, dan is zij zeker van haar uitverkiezing tot de groep van de 4 sterkste meisjes. Wij wen sen haar bij voorbaat veel succes. In Haarlem vernamen wij nog via een telefoontje uit Helmond, dat de plaatselijke club verloren had van Tilburg, waardoor het team van Venlo 2 thans kampioen is in de tweede klasse van de landelijke bond. Pim had met haar spel een groot aandeel in dit kampioenschap. Binnenkort zullen er dan promotie wedstrijden gespeeld moeten wor den, waarbij Venlo 2 niet kansloos Daarom: Houdt uw toom! snelheid in S. R. 65 - VENRAY Vrijdag 20 jan.: Om 8.30 houdt Gerard Kruijsen een inleiding over fotografie. Daarna zal er een bezoek worden gebracht aan zijn studio. Eigen camera's kunnen meegebracht worden en enkele van de eventuele gemaakte foto's in de soos, zullen die avond ontwikkeld worden. Zaterdag 21 jan.: Introduktie- avond, noramal geopend. Zondag 22 jan.: normaal geopend. Dinsdag 24 jan.: Soos voor jon gens. Woensdag: 25 jan.: soos voor meis jes. Beide avonden van 7.008.30 u., tevens introduktie-avonden. Op de introduktie-avonden zijn niet-leden van harte welkom. Deze avonden zijn gepland om iedereen de kans te geven om zelf eens te komen kijken in de soos. Hiermee kunnen vele misverstanden uit de weg worden geruimd. Nu kan ieder een zien dat de soos geen studenten club is, of iets in die aard. Maar dat het een trefpunt is van jongeren uit alle groeperingen uit heel Venray. Introduktiekaarten geldig t.m. 4 fe bruari, zijn verkrijgbaar in de so ciëteit, Hoenderstraat 10. S.S.S. OverloonDijkse Boys In Overloon begon een wedstrijd die zeer belangrijk was voor de stand. Het ging van meet af aan zeer hard. Het Helmondse Dijkse Boys, dat bekend staat voor hun harde spel, liet dit ook blijken. De partijen waren goed aan elkaar ge waagd. Het was Overloon dat de eerste kansen kreeg, echter zonder succes. Toch kregen de SSS-man- nen nog een goede kans, door een vrije trap die genomen werd door H. van Abel, maar die door pech te gen de lat belandde. Ook de Boys lieten het er niet bij zitten en be gonnen zeer snel te spelen, wat ook werd beloond: 01. Er ontstond voor de thee een op en neergaande strijd. Een misverstand van de keeper en een achterhoedespeler van Overloon, waarbij laatstgenoemde per ongeluk de bal raakte en de stand 02 in het voordeel van Dijkse Boys werd. Na de rust ging het aanvankelijk goed voor de SSS mannen, maar al le aanvallen werden afgeslagen of met geweld over de zijlijn gescho ten. Het spel van de Helmonders had nog weinig met voetbal gemeen. De Loners werden sterker en het was kort voor het einde toen er toch nog gescoord werd door J. Hermens 12. De tijd was tekort om de ver diende gelijkmaker nog te scoren. De wedstrijd stond onder zwakkke lei ding van de heer Schoenmakers uit Siebengewald. Pech voor Overloon, maar laat de moed niet zakken. Overloon 3Toxandria Rijke voort 3 Overloon 3 was hier favoriet voor de eindzege, wat dan ook gebeurde. Overloon was de beste ploeg, die met enkele invallers speelde. Het werd snel 10, maar ook Rijkevoort kwam terug en bracht de balans weer in evenwicht. Na de rust was het spel geheel in handen van Over loon en drukte dit uit in nog 2 doel punten. Eindstand 31. Goed werk en proficiat! Overloon 2 dat het tegen Gennep 3 moest opnemen is niet binnen de krijtlijnen geweest, omdat er een misverstand was ontstaan betreffen de het aanvangsuur. Dit zal de SSS reserves, die goed op de ranglijst staan, waarschijnlijk 2 kostbare strafpunten gaan kosten.

Peel en Maas | 1967 | | pagina 5