t<?t p'ijls §Fns GESPREKSGROEPEN in Venray van start Yenrayse ondernemers te zelfstandig de bezetting PvdA-karavaan WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN INGEZONDEN Tegelen 150 jr bij Nederland Fotoclub Venray jeugdgemeenteraad VRIJDAG 13 JANUARI 1967 No. 2 ACHT EN TACHTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 1512 GIRO 1050652 ADVERTENTIEPRIJS 12 et p. mm. ABONNEMENTS PRIJS PER KWARTAAL 1.75 {buitan Vtnroy 2.—) Met een algemene vergadering van de parochie-afgevaardigden, dit zitting hebben in de functiegroep 'Conciliegespreksgroepen De kenaat Venray' is maandagavond feitelijk de formele start vrij gegeven van de gespreksgroepen in ons Dekenaat. Het leek alle maal een beetje moeilijk en onwennig toen de 16 afgevaardigden bijeen zaten, omdat in verschillende vooral kleinere paro chies de gespreksgroepen ofwel nog niet zijn ofwel niet gevormd kunnen worden, maar ze konden steun en hulp vinden bij die af gevaardigden, die al wat praktijk opgedaan hadden en die dus wisten hoe een en ander in zijn werk ging en die vooral het en thousiasme konden weergeven dat in verschillende gespreksgroe pen begint te groeien. GROTE VERANTWOORDELIJKHEID In zijn inleiding stelde aalmoeze nier Dings nog eens duidelijk wat het doel is van de gespreksgroepen. Het Tweede Vaticaans Concilie heeft zoals Paus Joannes zei de ra men en deur van de Kerk openge gooid en frisse lucht gebracht. Er zijn besluiten gevallen, er zijn be sprekingen gevoerd. Maar zulk een concilie heeft weinig zin, als die be sluiten niet doorwerken in alle ge ledingen van de Kerk, als de grote openheid, die het Concilie gebracht heeft, niet benut wordt. Daartoe is nu in de' Nederlandse Kerkprovincie een pastoraal Concilie bijeen geroe pen. Een Pastoraal Concilie, dat geen vergadering wil zijn van alleen maar kerkelijke gezagsdragers, maar waarin ook de invloed van de „ge wone gelovige", de stem van de leek te merken is en duidelijk doorklinkt. Om dat te bereiken is men geko men tot het „systeem" van gespreks groepen. In het Bossche diocees is Mgr. Bekkers z.g. hier verschillende ja ren geleden mee begonnen en het blijkt goed te voldoen, in die zin, dat hierdoor de Bisschoppen een duidelijk overzicht krijgen van wat leeft onder de gelovigen, terwijl daarnaast de gelovigen niet alleen praten kunnen, maar ook naar el kaar kunnen luisteren, meer leren over eikaars opvattingen en denk beelden. Op die manier wordt dus de leek, U en ik, betrokken in het pastoraal Concilie, waarmede in Nederland 'n eerste begin is gemaakt en waar naar de hele wereld feitelijk uit ziet. Dat brengt dus voor ieder van ons een grote verantwoordelijkheid met zich, aldus aalmoezenier Dings, die van de andere kant nogmaals iedere benadrukte, dat juist door deze opzet de problemen van en in het leven van iedere mens van deze tijd naar boven kunnen doorklinken en meer inhoud en zin kaan geven van de besluiten, die er genomen zullen worden. PRAKTIJK Hoe werkt nu, in de praktijk, een en ander. Reeds eerder hebben we U hiervan in dit blad een overzicht gegeven. Ook aalmoezenier Dings gaf nog eens aan, hoe in elke paro chie een of meerdere gespreksgroe pen gevormd moeten worden. Dan kunnen een stel kennissen van el kaar zijn, dat kunnen leden van stands- en vakorganisaties zijn, le den van verenigingen e.d., die op bepaalde tijden eens bij elkaar ko men en eens praten over onderwer pen, die aan de orde komen. Over het gezag in de kerk bijv., over moeilijkheden met de jeugd, over verschillende problemen. Zo'n ge sprek voert dikwijls niet tot een op lossing, maar dat is ook niet de be doeling. Men praat eens over die dingen onder elkaar, men geeft er zijn eigen mening eens over en men hoort wat andere daarover zeggen. Van die vergadering wordt een ver slag gemaakt, dat via de parochie afgevaardigde (zijn of haar naam vindt U hieronder) doorgestuurd wordt naar de zgn. funktiegroep. Deze functiegroep bestaat uit de af gevaardigden van alle parocihes, die op haar beurt weer met de paro chiegeestelijken het Dekenaal Cen trum vormen. Via deze kanalen gaan de verslagen van alle gespreksgroe pen naar het Pastoraal Centrum in Roermond, dat bovendien via post bus 99 openstaat voor alle mensen, die buiten de gespreksgroepen om nog een inbreng willen geven in het Pastoraal Concilie. Het Pastoraal Centrum in Roer mond brengt alle verslagen en brie ven in de Concilieraad, die op haar beurt weer kontakten heeft met be staande instituten en organisaties, met aparte studiecommissies en wat dies meer zij en uiteindelijk al de rapporten van de deelnemers zal indienen bij de Centrale Commissie van het Pastoraal Concilie. Hieruit blijkt dus wel dat van onder af, dus uit iedere parochie, uit iedere ver eniging de mogelijkheid bestaat een inbreng te geven in dit Pastoraal Concilie. 31 GESPREKSGROEPEN Nu blijkt dat in verschillende pa rochies deze gespreksgroepen inder daad ai van de grond gekomen zijn. Het hele dekenaat telt er op het mo- ment al 31. De een keer is zo'n groep ontstaan uit een stel kennissen, die besloten een keer in de maand eens te praten over alle problemen, die het concilie aan de orde heeft ge steld. Daar is dan iemand gespreks leider, die o.m. zorgt voor notulering van een en ander. In het eerste begin kan de func tiegroep voor een gespreksleider zorgen, maar het kan ook best iemand zijn uit de groep zelf, die zijn leiderschap nog verstevigen kan door het volgen van een leiderscur sus, die ook in het dekenaat Ven ray binnenkort van start gaat. Een andere keer is zo'n groep ontstaan uit de een of andere vereniging en na een nog wat onwennig begin, blijkt het over het algemeen wel te lopen. Men is dan over de grootste schrik heen en merkt dan vanzelf dat over alle problemen geen pas klare oplossing te vinden is, op alle vragen geen direct antwoord. Men ervaart dan dat andere mensen an dere meningen hebben en men komt vanzelf al pratende dieper op de kwestie als zodanig. En waar het dikwijls op praktische problemen gaat, die idereen tegen kan of zal komen, blijkt ook al heel gauw dat men geen theoloog of filosoof be hoeft te zijn om eens gewoon te kunnen praten over dingen, die men anders zou willen hebben, die men niet begrijpt, die moeilijkheden met zich brengen. Ook blijkt dat in andere parochies aan dit alles nog niets gedaan is, omdat men schijnbaar wacht op mijnheer pastoor. Maar het is geen zaak van mijnheer pastoor, het is zaak van U en mij en als de pastoor er niet mee begint, dan kan dat een ander rustig doen. Op de ene plaats zal dat b.v. een groep zijn in de boerenbond, op de andere plaats doen het een stel boe rinnen, op een weer andere plaats de oudere voetballers, maar feit is, dat als men er eenmaal mee begon nen is, en de eerste schrik te boven is het voor de meeste deelnemers 'n belevenis is. Een belevenis die zij nog niet zozeer zien als hun inbreng in het Provinciaal Concilie, als wel dat andere mensen ook zitten te tob ben met problemen, dat andere mensen dikwijls heel anders tegen iets aankijken als men zelf wel doet. Men wordt aan het denken gezet en men praatEn dat blijkt ook de onderlinge verstandhouding maar ten goede te komen. HOE Voor alle zekerheid herhalen we nog even, wat op deze vergadering nog eens duidelijk werd gesteld. Wie beignnen wil met een gespreksgroep of hieraan wil deelnemen, melde zich bij de parochie-afgevaardigden. Hieronder volgen hun namen: Blitterswijck: Parochie O.L. Vrouw Geboorte: A. G. C. Rouschop Wanssumseweg 1 Blitterswijck. Castenray, Parochie H. Matthias: Mej. Colberfs, Horsterweg 57, Castenray. Geysteren Parochie H. Willibrordus: J. Eyssen, Schoolstraat 3, Geysteren, Tel. 04784-280. Heide, Rectoraat O.L. Vrouw O.O.: Rector M. G. W Cox, Heidseweg 18 Heide, Tel 04780 - 1703. Leunen, Parochie H. Catharina: Mej. P. Chr. B. Loonen, Albionstr. 34, Leunen, Tel 04780 - 1130. Merselo, Parochie H Johannes de Doper: J. H. Cox, Grootdorp 20, Merselo, Tel. 04786 - 337. Oirlo, Parochie H. Gertrudis: Mevr. Rongen-Strijbos, Castenrayseweg 20, Oirlo, Tel. 574. Oostrum, Parochie O.L. Vr. Geb.: J Raedts, Wanssumseweg 3, Oostrum, Tel. 04780 - 1469. Smakt: Rectoraat H. Jozef: Pater W. Terlouw, St. Jozeflaan 56 Smakt, Tel. 04782 - 232 Venray: Par. St. Petrus-Banden: Mevr. M. Ruyten-Wanders Julianasingel 28, Venray, Tel. 04780 -1383. Par. O.L. Vr. van Zeven Smarten: P A van Lierop, Pr. Bernhardstr. 14, Venray, Tel. 04780-1185. Par. Christus Koning: Th. N. Min, Merseloseweg 57, Venray, Tel. 04780-2013. Veulen: Rectoraat H. Ant. v. Padua: J. van Oers, Veulenseweg 13, Veulen. Vredepeel, Rectoraat O.L. Vrouw van de Vrede: Rëctor P. H. A. Pelt, Ripseweg 8a, Vredepeel, Tel. 04786-256. Wanssum, Parochie H. Michaël: J. van Els, Venrayseweg 9, Wanssum, Tel. 04784-260. Ysselsteyn, Parochie H. Oda: J. P. A. Vrijhoeven, Heidsepeelweg 18, Ysselsteyn. Mocht men die niet kunnen be reiken, dan kan men zich melden bij de leden van de zgn. functiegroep, waarvan de namen zijn: Voorzitter: Dhr. J. H. C. Coppel- mans, Merseloseweg 41, Venray, Tel. 04780-2368. Sekretaris: Dhr. A. M. N. Aarts, Gerbrandystraat 12, Venray, Tel. 04780-2571. Penningmeesteresse: Mevr. M. E. F. Kremer-Duynstee, Mgr. Nolens- straat 12, Venray, Tel. 04780-1000. Lid: Mevr. Th. H. M. Faesen- Bouwman, Pr. Irenestraat 2, Venray, Tel. 04780 - 1078. Lid: Aalmoezenier H. A. G. Dings, Merseloseweg 49b, Venray, Tel. 04780 - 2179. Onze middenstanders heten sinds een jaar zelfstandige onderne mers. En als zodanig hebben ze een bepaalde inbreng in onze ge meenschap, die wel eens te laag wordt aangeslagen. De indus trieën zorgen mede via hun Industriële Club en Industriële Com missie voor de behartiging van hun belangen, de werknemers ver enigd in hun vak- en standsorganisaties spelen ook in de plaatse lijke gemeenschap een grote rol; de landbouwers met hun coöpe raties en afdelingen z\jn als het ware de voorvechters van de kerkdorpen, maar tegen die achtergrond steken onze zelfstandige ondernemers wat mager af. GROTE OFFERS Het is alweer meer dan twintig jaren geleden dat Venray met recht en reden „een afgebrand dorp" ge noemd kon worden. Een gemeente, waar het oorlogsgeweld doorheen gewoed was en zijn sporen had ach tergelaten. Diepe sporen, die vooral de zelfstandige onderemer van toen troffen. Want juist in het centrum waren vele winkelpanden gebom bardeerd of kapotgeschoten en wat de ondernemers nog in hun am- bachtsbedrijven terug vonden na te rugkeer van evacuatie was bedroe vend weinig. In die dagen heeft me nigeen zich afgevraagd of het nog wel de moeite zou lonen de rommel op te ruimen en opnieuw te begin nen. Opnieuw te beginnen met een schier onmogelijk opbouwwerk, op nieuw beginnen met zaak en onder neming in een wat triest lijkende toekomst. Maar men is begonnen en als nu, een vreemdeling in het centrum en kerkdorpen prijst om zijn moderne en goed geoutilleerde winkels, als men nu forse en grote zaken ziet, dan is dat het resultaat van hard werken en een gelukkige gok op een hoogconjunctuur, die zich toen niet raden liet En al zijn er ongetwijfeld nog wen sen over, men mag vandaag-aan-de- dag constateren, dat de winkelstand in Venray een uitgebreid assortiment van alle mogelijke goederen brengt, dat onze hotels en café's er goed uit zien en dat de meeste van onze on dernemingen gelukkig zijn meege groeid met een steeds groter wor dend en veeleisender Venray. Een prestatie waarom men de in dividuele middenstander van toen en de zelfstandige ondernemer van nu alleen maar prijzen mag en kan. individualist Maar als we de individuele mid denstander dat deel van zijn werken en streven prijzen mogen, dan mag van de andere kant ook gezegd wor den dat hij individualist is geble ven. Een enkeling, die maar moeilijk samen kan gaan met zijn collega's, waaronder hij dikwijls meer con currenten ziet, dan werkelijk mede standers O, zeker, de middenstand ver- SCHEIDSRECHTERSCURSUS Na de grote campagne voor het aanwerven van voetbal-scheidsrech ters in de kring HorstVenray en omstreken van de afd. Limburg van de K.N.V.B., is de mogelijkheid ont staan een scheidsrechterscursus te houden, die op 9 januari j.l. is be ëindigd. Tijdens deze cursus is ge bleken dat er nog gegadigden waren, die echter wegens te grote achter stand aan deze afgelopen cursus niet meer konden deelnemen. De scheidsrechterscommissie van de afd. Limburg van de K.N.V.B. heeft echter besloten om deze men sen nog een kans te bieden en wel op 13 februari a.s. door het inlassen van een volledige cursus. Bij voldoende deelname te Horst, waaronder te verstaan 8 tot 10 kan didaten, of te Venlo in combinatie, indien dit aantal niet zou worden bereikt. Als lid van de scheidsrechterscom missie van de afd. Limburg spoor ik diegenen aan die er iets voor voelen te gaan scheidsrechteren van deze gelegenheid gebruik te maken, aan gezien 't eerst komende jaar geen cursussen meer zullen worden geor ganiseerd. Opgave kan geschieden vóór februari 1967 rechtstreeks aan het bondsbureau Wilhelminastraat 51 te Sittard of bij ondergetekende: H. LANGENKAMP Oude Heerweg 30, Biltterswijck Telefoon 04784 - 242 zorgt een kerststal en geeft zijn auto's voor een ritje van de Ven- rayse bejaarden. Dat is een soort traditieal is het dan een goede. Maar voor de rest Wie middenstandsvergaderingen bijwoont, weet dat men alleen wat mensen daar naar toe krijgt als het gaat over een winkelsluiting en zelfs dan is eenheid maar moeilijk te vin den. En als iets gezegd wordt over belastingen, ja, dan wil men ook nog wel eens komenMaar voor de rest, is het eerlijk gezegd, „lauw 'oenen". Hij kijkt niet verder dan naar dingen, die zijn directe belang stelling hebben. Er is een tyd geweest dat een be paalde groep winkeliers met een eigen uitgave „De Venrayse Win kelbel" vooral de omliggende plaatsen wezen op het feit, dat Venray een winkelcentrum wilde zijn- Er is een tijd geweest dat Pik-in en andere akties kleur gaven en zelfs licht brachten in de Sint Ni- colaas- en Kersttijd en dat het werkelijk pretig was voor ieder een in die tijd in Venray te win kelen. Zijn al die akties ten onder gegaan door de hoogconjunctuur? Wat in andeer plaatsen dan moge lijk is, schijnt in Venray niet meer te kunnen. WENSEN EN VERLANGENS Naast uitbreiding en versteviging van eigen zaak schijnt de zelfstan dige Venrayse ondernemer weinig andere belangstelling meer te heb ben. Zelfs niet als er voor hem zelf dan nog bepaalde winsten uit voort komen, iets waar hij anders toch vrij gevoelig voor is. Is het anders ver klaarbaar dat om maar enkele voorbeelden te geven in tegen stelling tot de Schatberg in Seve- num, hier in het recreatieoord en de kinderspeeltuin Vlakwater de Ven rayse ondernemer maar weinig eigen inzet heeft. Waar zitten de onder nemers in de Venrayse VW. Ook dat laat men aan anderen over. Twee dingen die voor hem alleen maar winsten af kunnen werpen. Hij schijnt zich niet bewust te zijn dat zijn taak verder strekt dan tot uitbouw van eigen zaak en dat hij verder moet kijken dan naar de di recte belangen. Als men in Venray inderdaad een streek- en winkelcen trum wil maken, dan is dat geen taak van overheid alleen. Dan is dat mede een taak van de zelfstandige ondernemer, die zich tot heden bijv. te weinig gelegen laat liggen aan de gemeentepolitiek en dat terwijl men thans de voorbereiding schept voor een nog grotere uitbreiding van Venray. In dit verband mag bijv. eens gewezen worden op de afde ling Gennep, die in een druk be zochte lezingcyclus juist de toekomst van Gennep op verschillend terrein laat belichten en zo de zelfstandige ondernemers van die plaats met hun neus drukt op de dingen die komen gaan. Daar maar ook in Venray is zulks nodig. Zich inzetten voor verdere uit bouw van eigen zaak en onderne ming is een eerste vereiste voor el ke ondernemer. Maar daarnaast kan hij er niet aan ontkomen om zich ook in te zetten aan een verdere uitbouw van de gemeente, waarin hij werkt en woont. En we menen, dat juist aan deze laatste is meer aandacht geschonken mag worden door onze Venrayse ondernemers, die wel getoond hebben hun man netje te staan als het er om gaat vooruit te willen. OPDAT WIJ NIET VERGETEN Door dr. L. de Jong Het aantal boeken, dat men bij herhaling leest, is uiterst gering. Daarvoor is het aanbod te omvang rijk en onze tijd te beperkt ook al door de zich steeds nog uitbrei dende funktie van andere massa media: grammofoonplaat, film, ra dio, televisie. En toch gelukkig! verschijnen er van tijd tot tijd werken, waarvan men reeds dadelijk bij eerste lezing wéét: dit boek zal ik nog héél vaak in handen nemen. De Bezetting van dr. L. de Jong is een van die weini ge werken. U kent het ongetwijfeld reeds allemaal; hetzij door het zien van de vele tv-uitzendingen, hetzij door de vijf pocketdeeltjes, waarin de uitgeverij Querido deze uitzen dingen bundelde. Weliswaar bestaat er een zéér om vangrijke literatuur over Nederland in de Tweede Wereldoorlog, maar nóch de geschiedschrijving, nóch de „geuzenpoëzie", noch de litteraire neerslag in het werk der roman schrijvers is zo zeer algemeen aan vaard en gewaardeerd nationaal be zit geworden als juist De Bezetting. Het boek De Bezetting verschijnt ditmaal als een standaardwerk in een band. In meer dan een opzicht een „bezit voor uw léven", zoals een vaak gebruikte term luidt. Een te gelijk groots en tragisch bezit. De uitgever spreekt van „de onbe schrijflijke nachtmerrie 1940'45". Wie in dit overvloedig geïllu streerde boek gaat bladeren, die springen de wanhoop en de ellende naar de keel en de tranen in de ogen. Daar brandt Rotterdamen daar verdrinkt Walcheren Maar toch: De Bezetting is niet alleen 'n monumentaal geregistreer de nachtmerrie. Het is ook een hart verwarmend épos geworden. Want tegenover de ongelooflijke laaghe den stonden even ongelooflijke hel dendaden, tegenover menselijke fa len ontroerende zelfopoffering, te genover de wanhoop stonden trouw en vriendschap en de haast niet te omvatten verrukking van de Bevrij ding. En tenslotte: gelukkig ontbreekt in De Bezetting ook de humor niet. De felle karikaturen en de tragi komische anekdotes, waarin wij on ze gal uitspuwden en waarmee wij elkaar trachtten op te beuren. De toenemende belangstelling vooral ook bij de jeugd voor de ze verschrikkelijke jaren, de bescha mende aktualiteit, die blijkt uit de processen tegen oorlogsmisdadigers en de symptomen van een herlevend fascisme, het zijn alle faktoren die een herverschijning van De Bezet ting in deze vorm nodig maakten. Het buitengewone illustratiemate riaal noemde ik u al (ruim 1.500 il lustraties op voortreffelijk papier). Een uitgebreid personen- en zaken register maken deze uitgave tot een ideaal hand- en studieboek. Verkrijgbaar bij: BOEKHANDEL VAN DEN MUNCKHOF N.V. Grotestraat 28 - Venray telefoon 04780 - 1512 OOK IN VENRAY Op woensdag 11 januari a.s. zal de verkiezingstoernee van start gaan, die de Partij van de Arbeid heeft georganiseerd gedurende de weken voorafgaande aan de Tweede Kamerverkiezingen. De verkiezingskaravaan „Twee op wielen" zal zijn samengesteld uit 'n daartoe speciaal omgebouwde en aangepaste autobus, die als rijdend hoofdkwartier zal fungeren van de lijstaanvoerder van de Partij van de Arbeid, de heer J. M. den Uyl, als mede een zestal volgbusjes en ande re auto's. Het rijdende hoofdkwartier zal in een steeds dagelijks wisselend gezelschap naast lijstaanvoerder Den Uyl bemand zijn door de ka merkandidaten van de Partij van de Arbeid, door leden van het partij bestuur, gewestelijke bestuurders en veel anderen. Daarnaast is steeds een vaste staf als bemanning aanwezig. De autobus is voorzien van radio en televisie en het rijdend hoofd kwartier beschikt over een commu nicatiesysteem, waardoor steeds kontakt met het partijbureau te Am sterdam mogelijk zal zijn. Deze karavaan zal op dinsdag 24 januari a.s. ook Venray aandoen, waarbij de voorzitter van de Partij van de Arbeid, de heer Tans, zal ko men spreken. Dit jaar viert Tegelen, dat vooral bekendheid verwierf door zijn Pas siespelen, het feit dat het 150 jaar geleden bij het Koninkrijk der Ne derlanden werd gevoegd. Op 26 juni 1816 werd bij het Trac- taat van Aken Tegelen bij het Ko ninkrijk der Nederlanden gevoegd. Bij dat tractaat werd Herzogen- rath geruild voor Tegelen, wat een endave vormde daar de grens aan de Maas en niet zoals men toen wil de hebben op een kanonsafstand van de Maas hetgeen niet bevorderlijk was voor een goede grenshandha- ving. Op 15 oktober 1816 machtigde de gouverneur van Limburg tot het in bezit nemen van Tegelen. maar het duurde tot november 1817 voordat de feitelijke inlijving bij het Ko ninkrijk der Nederlanden plaats had gevonden en de Tegelenaren tot dan behorende bij het Hertogdom Gulich zich inwoners konden voelen met de onderdanen van het Koninkrijk der Nederlanden. Donderdag 4 januari j.l. hield de Fotoclub Venray haar eerste bijeen komst in het nieuwe jaar. Deze bij eenkomst, die het karakter droeg van een propaganda-avond had een zeer goed onthaal. Gezien de slechte weersomstandigheden waren toch nog een dertigtal nieuwe gezichten te tellen, waaruit blijkt, dat er in Venray een behoefte bestaat om een fotoclub op de been te houden. De heer Roodnat opende als voor zitter de vergadering en memoreer de in het kort de geschiedenis van de club, maar stapte al gauw over naar de toekomst, waarbij hij de na druk legde op de behoefte van vrij wel elke serieuze foto-amateur om zijn gemaakte werk te tonen aan de mede-amateurs. Middels deze foto club wordt zodoende bewerkstelligd, dat de amateur zijn foto's besproken ziet, waarbij ervan wordt uitgegaan dat een opbouwende kritiek als het ware een foto-les wordt. De voorzitter gaf tevens een resu mé van de verschillende aktiviteiten die in het komende seizoen gaan plaatsvinden. Een hoopvol program ma met interessante hoogtepunten. Na een korte bespreking van hui dig fotowerk zowel in zwart/wit als in kleur werd de avond met een rondvraag besloten. De volgende bijeenkomst vindt plaats in Hotel De Keizer op 26 ja nuari a.s. om 20.30 uur. MEERLO—WANSSUM HEEFT Met veel enthousiasme heeft de jeugd van de gemeenten Wanssum en Meerlo gereageerd op het initia tief van de burgemeester van beide gemeenten drs. Dittrich, om een jeugdgemeenteraad te kiezen welke voor beide gemeenten een advise rend karakter zal krijgen en vier maal per jaar bijeen zal komen. Zondag werden de verkiezingen gehouden en 772 jeugdigen in de leeftijd van 14 tot 20 jaar waren opgeropeen om in 6 stemlokalen hun stem uit te brengen op een van de kandidaten, welke op de zes lijs ten voorkwamen. 69 procent van de opgeroepenen verschenen op de stemlokalen en brachten hun stem uit. Geysteren spande de kroon wat de opkomst betreft, daar slechts één opgeroepene verstek liet gaan. Twee leden werden voor dat dorp geko zen. In Wanssum was de opkomst 55 procent en werden 3 kandidaten gekozen; Meerlo 71 procent, 4 kandi daten gekozen; Tienray 67 procent, 3 gekozenen; Swolgen 80 procent, 3 gekozenen, Blitterswijck 61 procent, 2 gekozenen. Deze jeugdgemeenteraad is de sa menstelling, uniek voor ons land, zal worden gepresideerd door de burge meester van beide gemeente, drs. Dittrich. UITSLAG RIKWEDSTRIJD De uitslag van de rikwedstrijd ten bate van de jeugd, die op maandag 9 jan. in De Burgraaf werd gehou den, is als volgt: le prijs Hr. v. d. Bekerom 493 p. Middenprijs: Hr. G. Ousters 339 p. 2e prijs Mevr. Goumans 460 p. 3e prijs Hr. Rutten, Blerick 411 p. 4e prijs Mevr. Lenssen 404 p. Meest betaald: Hr. Rutten, Blerick met 5.60. De eerstvolgende ri ka vond is op 30 januari a.s. in Hotel Kemps.

Peel en Maas | 1967 | | pagina 1