s.vv Bejaarden centrum en ziekenhuis Rotary Venray ZWEMMEN TAFELTENNIS M.H.C.V. JUDO BILJARTEN V.C.R00Y WANDELSPORT SCHAKEN HANDBAL LYCEUM '64 AUTOSPORT Onderwijsproblemen en moeilijkheden VETERANE N Mater Amabillisschool VELDLOOP IN VENRAY Zaterdag j,l, speelde Red Stars 1 haar laatste competitiewedstrijd. Dit was een inhaalwedstrijd tegen ATTV 1 uit Arcen. De eerste game werd gespeeld door H. Theuws. Hij wist deze in drie sets te winnen. B. Hendriks en J. Wijnhoven wonnen ook beiden hun eerste wedstrijd. Toen wist Ar cen het eerste tegenpunt te scoren door het dubbelspel te winnen. Red Stars kwam echter terug en namen al gauw een 51 voorsprong. J. Wijnhoven was echter niet in vorm en kon dan ook slechts een wedstrijd winnen. H. Theuws en B. Hendriks wonnen beiden hun drie wedstrijden. De einduitslag was 7-3 in het voordeel van Red Stars. De eerste helft van de competitie is hiermee achter de rug. De tweede helft begint medio ja nuari. Wij hopen dat alle teams van Red Stars nog beter zullen gaan spelen en zodoende iets hoger op klimmen in de ranglijst. RS 5 was opbezoek in Horst om daar de strijd aan te binden tegen Armada 4, dat de tweede plaats op de ranglijst bezet. Het was echter geen klasse voor onze spelers en al leen J. Verblakt was in staat 2 van de 3 sets te winnen en voorkwam daarmee een smadelijke nederlaag! Stand 3e klasse: JSM 3 9 8 1 0 17 68-22 Seta 2 9 6 2 1 14 60-30 Genooi 5 9 6 2 1 14 58-32 JSM 2 9 5 1 3 11 47-43 Hegta 1 9 5 0 4 10 47-43 Red Stars 1 9 4 1 4 9 43-47 Red Stars 2 9 4 1 4 9 43-47 TTC 4 9 3 0 6 C 38-52 ATTV 1 9 0 1 8 1 25-65 Setos 2 9 0 1 8 1 21-69 Vanwege het slechte weer werden alle wedstrijden vorige week afge last. Voor a.s. zondag is een inhaal programma vastgesteld. Geen van onze elftallen behoeft echter te spe> len. De winterpauze is dus ingevallen en tot 11 februari 1967 ligt de com petitie gedwongen stil. Dit wil ech ter niet zeggen dat we de sticks aan de kapstok hangen. Zolang het weer dit toelaat blijft de training op de vrijdagavonden van 67 uur ge woon doorgaan. Benut dit uurtje dus om conditie en techniek op peil te houden. Voorts zullen wij moeite doen en kele zaalhockeywedstrijden te kun nen spelen. Raadpleeg dus steeds 't raambiljet bij Cals en de rubriek in deze krant. Indien de weersomstandigheden dit toelaten spelen de SW-vetera- nen a.s. zaterdag tegen SVCB. Weer of geen weer, wat wel door gaat is a.s. zaterdagavond om 8 uur het kienen in Hotel Manders. Ieder een is weer van harte welkom. Er zijn weer vele waardevolle prijzen te verdienen. A.s. zaterdag start de competitie voor B-ploegen district Zuid. Voor deze competitie heeft Venray inge schreven met één team. De eerste wedstrijden voor ons zullen zater dagavond gespeeld worden in Weert waar we moeten aantreden tegen sportschool Vorstenbosch, Kerkrade en Lottum. Wij zijn in staat een re delijk sterk team op de mat te bren gen. Of dit zo is zal zaterdagavond blijken. A.s. zondag houdt de J.V. Venray haar open kampioenschappen. De inschrijvingen overtroffen alle ver wachtingen. Zeker 90 deelnemers zullen op de mat verschijnen om in een sportieve strijd elkaar de hoog ste eer te betwisten. Onder de deelnemers zijn enkele gerenommeerde figuren. Eén fina list van de Europese kampioen schappen, één Nederlandse kam pioen, enkele leden van de kern ploeg en verder vele clubkampioe nen. Om dit hele programma rond te krijgen wordt reeds om 11.00 uur met voorwedstrijden begonnen. (Om half elf is de weging voor junioren) in de Wilhelminazaal. Wij wensen alle deelnemers veel succes en een sportieve middag toe. Het ledenaantal is de laatste we ken met 25 procent gestegen, maar in de verschillende groepen is nog plaatsing mogelijk, anders komt er nog een les bij. Kom gerust kijken en vraag inlichtingen op de lesavon- den of bij een van de bestuursleden thuis: Dhr. van Stokkem, Linden- straat 34, tel. 2059 of dhr. A. Heyl, Eikenlaan 66 of dhr. A. Janssen, Pa- tersstraat 5a, tel. 1765. Lessen op dinsdagavond en don derdagavond in de Wilhelminazaal. „DE BOOG" VOOR VESTEN EN PULLOVERS Uitslagen B-klasse: Los BandOnder Ons 84 V.O.P.Onder Ons 66 Groene LakenO.N.A. 84 Onder OnsO.N.A. 48 C-klasse: Onder OnsGroene Laken C 48 De KetsersOnder Ons 210 De KetsersPommerans 84 O.B.K.Onder Ons 66 O.B.K.Groene Laken B 48 Stand B-klasse: Groene Laken A 8 68 O.N.A. 8 61 Los Band 8 56 Wanssum 8 49 V.O.P. 8 49 Onder Ons 8 44 Ons Genoegen 8 38 S.V.C.B. 8 37 Burggraaf 8 30 Stand klasse C: Biljartte 7 61 Groene Laken B 8 58 Los Band 6 49 Onder Ons 8 48 B.C.Y. 7 40 De Ketsers 8 40 O.B.K. 8 40 Pommerans 8 38 Groene Laken C 6 22 P. Swinkels (Los Band) toonde zich deze week met slechts 6 beur ten de sterkste speler, terwijl in de „topper" Groene LakenO.N.A. J. Hulleman met 10 en C. v. d. Heuvel met 14 beurten, eveneens goed voor de dag kwamen. Zaterdagmiddag a.s. is er een kringvergadering in café Volleberg, Henseniusstraat, waarbij de afge vaardigden en 2 bestuursleden van alle aangesloten verenigingen ver wacht worden. Aanvang 3 uur. BILJARTVERENIGING V.O.P. Op 11, 12 en 13 december werden de kampioenschappen verspeeld van de 4e klasse KNBB te Boxmeer. Na de voorwedstrijden wist J. Driessen zich voor deze eindstrijd te plaat sen. Na 3 dagen zware strijd werd Jan kampioen met het fraaie mo yenne van 3.16. Hierdoor promo veerde hij naar de 3e klasse. Op 9 en 10 dec. werden de kam pioenschappen van de 3e klasse te Mill gehouden. Hiervoor hadden zich geplaatst P. Volleberg VOP, H. Janssen, Venray, P. Swinkels, Los Band en H. Lenssen De Ketsers. Na de finalepartij zaterdagavond was de heer J. Zeelen uit Cuyk kampioen met een moyenne van 3.f en promoveerde naar de 2e klasse. 2e werd P. Volleberg met 3.: gem. en wordt afgevaardigd naar de gewestelijke kampioenschappen Bra bantZeeland. H. Lenssen werd 4e, P. Swinkels 5e en H. Janssen 7e. Een spannende wedstrijd was te zien in Venlo, waar Dames 2 uit kwam tegen T.V.C. 1. Nadat zij eerst twee sets verloren hadden, kwamen zij fantastisch terug met goed en snel spel, zodat de volgende sets op hun naam kwamen. Setstanden 15-7 15-12 14-16 3-15. Het 5e herenzestal bracht het er ook goed af. De door iedereen ver wachte overwinning bleef niet uit, hoewel RAS 2 toch nog goed op kwam in de tweede set (15-7 4-15 15-13 15-9). Een slechter resultaat boekte He ren 1, dat dankzij de intensieve training van de laatste weken, toch een zeer goede tegenstander bleek voor een sterker RMC 1. Setstanden: 8-15 13-15 12-15. Roermond BC, een sterke rivaal van Dames 1 zette de strijd goed in. Zij wonnen de le set (8-15), maar in de volgende sets wist Rooy zelf aan te vallen en door een zeer taktisch spel zetten de dames de strijd in een gloerieuze overwinning om: 15-9 15-10 15-13. Zondag j.l. werden te Blerick de wedstrijden voor Junioren clubkam pioenschappen, afd. Venlo gespeeld. Bij de meisjes zorgde Valuas voor een le plaats, terwijl VC Rooy de 4e plaats bezette, wat voor hen een zeer behoorlijke prestatie genoemd mag worden. De derby van de dag was VC RooyHovoc. Ondanks goede aan vallen bleek er aan de verdediging van V.C. Rooy nogal wat te manke ren, zodat Hovoc vóór VC Rooy van de eerste plaats bezit nam. Programma 17 december: Heren: UVS 1—VC Rooy 2 20.45 u. Hovoc 5VC Rooy 5 20.15 u. VC Rooy 3—VC Rooy 4 15.00 u. Eventuele andere wedstrijden zie raambiljet bij Hotel Kemps. De Gezamenlijke Wandelsportver enigingen organiseren winterserie- wandeltochten. De serie bestaat uit vier tochten om een medaille te ont vangen moet men aan DRIE tochten deelnemen. Inschrijfgeld voor elke deelnemer of deelneemster 0.50. De eerste tocht is op zondag 18 december. Start vanaf Café Thielen, Kennedyplein om 1 uur. Afstanden 5, 10 en 15 km. De tweede en volgende tochten worden in dit blad bekend gemaakt. De schaakclub Venray werd 21 jr., dus meerderjarig en dus vierde men feest. De leden met hunne dames en en kele gasten werden feestelijk ont vangen in restaurant 't Vlakwater, waar ieders plaats met een toepas selijk embleem was aangegeven. Na genoeglijk een kopje koffie te hebben gebruikt zong men tesamen het eigen clublied en gaf de heer Verhaegh een berijmd verslag van de historie. Geserveerd werden Limburgse vla's van de echtgenoten der Lim burgse schakende leden en een En gelse cake van Mrs. Slevin, echtge note van het Engelse schakende lid. Mevr. Slevin had er, geheel in de sfeer van de avond, iets bijzonders van gemaakt, een levensgroot schaakbord met stukken in marse pein, een sieraad van banketbak kerskunst. Het officiële gedeelte omvatte de uitreiking van prachtig uitgevoerde oorkonden aan verdienstelijke leden en oud-leden Pater Dr. Otgerus Janssen, J. Peters oud-voorzitter, thans te Blerick en J. Verhaegh. Een muziekje, 's dansje, 'n spelle tje, 'n hoedje, 'n drankje, 'n hapje, dat alles bij elkaar maakte er een gezellige intieme avond van, die tot in de vroege morgenuren werd voortgezet. Op vrijdag j.l. werd op feestelijke Zondag a.s. wordt echter weer se rieus gewerkt, dan moet het Ven- rayse team om 14.00 uur aantreden in een thuiswedstrijd tegen Venlo 3. DAMMEN Uitslagen van de 5e ronde van de onderlinge competitie: J. BeerkensL. Janssen 11 Mevr. M.Beerkens-Th. Claessens 20 W. HeylSj. Beerkens 20 Th. ZaalB. Beerkens 02 G. BeerkensL. Schel 02 WerinussaA. Kennis 20 Nieuwe leden en belangstellenden zijn steeds welkom op de clubavon den, elke dinsdag om 20.00 uur in café-restaurant Vlakwater Venray. De sportzaal in Venlo was het vo rige weekend niet beschikbaar voor de handbalsport en zodoende moes ten onze wedstrijden zondagavond in Roermond worden gespeeld. Onze dames ontmoetten daar het team uit Horst. Wij zagen een aar dige wedstrijd, die vooral vóór de pauze het aankijken best waard was. De ruststand was 54 in ons na deel. De 4 doelpunten van Witten- horst in de tweede helft maakten weliswaar aan eventuele overwin- nings-illusies definitief een einde, maar de wedstrijd kon ons toch de indruk niet ontnemen dat onze da- mesploeg het steeds beter gaat doen en meer routine begint te krijgen. Eindstand dus 49. Het herenteam trad ditmaal aan tegen Meyel en speelde een goede wedstrijd. Als er alles uit het heren team gehaald wordt zou het team waarschijnlijk tot de koplopers kun nen behoren. De punten tellen ech ter. De oorzaken voor deze neder laag zijn op de eerste plaats dat tij dens de wedstrijd een goede coach het team zou moeten leiden. Als een stand van 96 verandert in 10-11, dan laat men de moed zakken. Op de tweede plaats heeft het he renteam nog weinig routine. Maar dit is een logisch gevolg van het als nieuweling starten in een competi tie. Verder blijkt de conditie, vooral in de tweede helft nog onvoldoende te wezen; de balbehandeling en de afstandsschoten hadden in de twee de helft even goed moeten zijn als in de eerste. De eerste overwinning is hopelijk in zicht! Eindstand RKMSV-^Hera: 18—15 (6—9). Wedstrijdprogramma voor a.s. zon dag 18 dec.: Dames: Hera 1—RKAVW 20.25 u. Zorg dat U om 19.15 uur op het Henseniusplein aanwezig bent. Veel succes. Uitslagen: VCTLyceum '64 1 22 Lyceum '64 2Valuas 3 30 Set UpLyceum '64 3 13 Lyceum 1 speelde in Tegelen te gen VCT. Het wantrouwen waarmee het eerste team deze wedstrijd tege moet had gezien werd in de 2e set bewaarheid. Nadat de eerste set met gering verschil door het le was ge wonnen, kwam VCT in de daarop volgende 2 sets bijzonder sterk te rug. Met hard aanvalsspel en uit stekend verdedigen bouwde onze te genstander in de tweede set een rui me voorsprong op, die ze niet meer uit handen gaf. De derde set gaf hetzelfde beeld te zien: een aan het net en in het achterveld beduidend sterker VCT dat ook in deze set de boventoon voerde. Ook de 4e en te vens laatste set was VCT sterker, maar een enthousiast spelend Ly ceum wist toch nog een gelijkspel uit het vuur te slepen. Met deze uit slag mag het eerste dik tevreden zijn. Lyceum 2, dat met een debutant speelde, die prima voldeed, gaf Va luas 3 geen schijn van kans en be sliste de strijd in een half uur. Lyceum 3 speelde in een frisse tuinbouwloods de belangrijke wedstrijd tegen runner-up Set-Up. In een zeer spannende eerste set trok het 3e zestal aan het langste eind. Maar Set-Up gaf zich niet zo maar gewonnen en kwam in de tweede set sterk terug en won deze. Maar onze jongens lieten zich niet kennen en maakten er een eind aan (21). Hierdoor was de zware te genstand van Set Up gebroken en de vierde en tevens laatste werd met grote cijfers door Lyceum 3 ge wonnen. Voor het komende weekend staan er geen wedstrijden op het pro gramma. „TWAALF DORPEN RIT" Voor zondag 18 december a.s. is weer de „Twaalf Dorpen Rit" uit gezet door de heren Herwers en Schoenmakers. Het wordt een kaart- leesrit met diverse systemen, gere den in een A en een B klasse. Benodigde kaart: Top. kaart blad 46 West (Vierlingsbeek). De kaarten van de Herfstrit kunnen worden ge bruikt. De kaarten zijn tegen kost prijs aan het startbureau verkrijg baar. Lengte van de rit: circa 60 km.; Rijtijd: A klasse 2V2 uur, B klasse 3 uur; Reglement: KNAC 1966; In schrijfgeld 8.50 (leden 2.50 re- duktie). Startbureau Hotel de Kroon Markt, Gennep, open vanaf 12.30 u. Start eerste deelnemer: 13.01 uur. Prijzen: bekers en waardevolle her inneringen. Prijsuitreiking en uitleg: 's avonds half negen in Hotel Riche, Boxmeer. Telefonische inschrijving en in lichtingen: J. Oostlander, Gerard Doustraat 9, Boxmeer, Tel. 08855- 1280. „DE BOOG" VOOR HEREN- EN JONGENS-COSTUUMS Aanmelding nieuwe leden en betaling kontributie 1967 Vrijdag 23 december zal o.m. in Peel en Maas bekend worden ge maakt wanneer en waar de kontri butie voor 1967 kan worden afge dragen. Tevens kunnen nieuwe le den zich laten inschrijven. Wil iedereen de gegevens die hier voor vereist zijn nu reeds klaar ma ken. Dit is nodig voor een vlotte af handeling. Bij het voldoen van de kontributie moet iedereen dan eventuele zwem diploma's en de oude kontributie- kaart meenemen. Verdere gegevens: geboortedatum, geboorteplaats, naam roepnaam, voorletters, adres, woon plaats en eventueel telefoon nr. Dit geldt voor alle leden! Afgelopen zondag ging onze vereni ging naar Venlo om daar deel te nemen aan de wedstrijden om de „In Memoriam Jo Hassig-trofee". Tussen de zwemeliten van Limburg (Mosa, Kimbria, ZON) kwam Spio toch nog zeer goed voor de dag, ondanks het gemis van een binnenbad. Mosa won deze wedstrijd. Een logisch gevolg, door praktisch dagelijkse training in een binnenbad, evenals Kimbria en ZON, die van deze voordelen het hele jaar kunnen profiteren. Tweemaal werd een derde prijs door Spio behaald. Op de 100 m. schoolslag jongens onder 16 jaar werd Ben Janssen derde. Op de 100 meter schoolslag meisjes onder 16 j. werd Antoinette van Soest met een tijd van 1.38.3 derde. De andere zwemmers en zwem sters verbeterden weer hun tijden en zullen volgende zomer ongetwij feld ook tot betere prestaties komen. Verder worden in de kring Lim burg weer enkele cursussen gegeven. O.a. hulp - zwemonderwijzer en KNZB-oficial. Degenen die hiervoor interesse hebben, kunnen zich op geven voor zondag bij het secreta riaat Marktstraat 5, Venray. Bij de begrotingsbespreking kwam ook het onderwijs in Venray onder de loupe. De vraag werd gesteld of het waar is dat in Venray-kom een kleuterlokaal leeg staat omdat geen leidster kan worden aangetrokken. Ja, antwoordde B. en W. er zijn zelfs twee lokaalen leeg in de kleu terschool van de Zusters Ursulinen, omdat men geen kleuterleidsters heeft kunnen vinden. Dit horen nu eenmaal bevoegde krachten te zijn. De gemeente kan alleen bemiddelen door het verlenen van een tegemoet koming in de verplaatsingskosten, wat in 7 gevallen al gebeurd is. Voor het overige kan ook zij slechts hopen dat aan deze nood van kleu terleidsters snel een einde komt. Is de aanstelling van een vak onderwijzer voor muzikale vorming voldoende? Het blijkt dat zelfs die ene nog steeds niet is aangesteld. Eerst dan kan in overleg met de inspectie be keken worden of meer vakkrachten nodig zijn. Kan ook de jeugd van de kerk dorpen meedoen aan het school zwemmen. Ja, indien het instructiebad klaar komt zeker. Wat het openluchtbad betreft hierover is overleg gaande De scholen, die geen gymnastiek- accomodatie hebben, krijgen voor rang bij het schoolzwemmen. De oprichting van een gemeng de commissie voor schoolaangele- genheden wordt door elk raadslid toegejuicht, maar eerst moet een centrale schooladministratie worden doorgevoerd. Een commissie van onderzoek betreffende die admini stratie heeft juist haar rapport klaar, dat binnenkort aan de raad zal worden voorgelegd. De voorgenomen verbouwing van de Mulo-school geschiedt vol gens de eisen, die aan het MAVO- onderwijs worden gesteld. Aanpassing van het Venrayse nijverheidsonderwijs aan de behoef ten van de industrieën hier ter plaatse en voldoende variatie van dit onderwijs wordt bepleit, doch dan zal de school moeten worden uitgebreid. En die mogelijkheden schijnen nog steeds zeer klein. Het feit dat een Levensschool en Mater Amabilisschool nog steeds primitief onder dak zijn gebracht, toont al hoe moeilijk de situatie ligt. VERKIEZING VOOR DE TWEEDE KAMER DER STATEN-GENERAAL De burgemeester van Venray brengt ter openbare kennis, dat een ieder kosteloos ter gemeentesecreta rie, Afdeling II, de inlichtingen uit het kiezersregister kan verkrijgen, waaruit deze kan opmaken, of hij zelf of een ander daarin al dan niet of niet behoorlijk is opgenomen. Venray, 2 december 1966. De Burgemeester voornoemd, Mr. M. M. L. G. M. CUSTERS. De ambtelijke hindernissen zijn hoog en groot doch men hoopt komend jaar de definitieve rijksgoedkeuring te krijgen voor de bouw van beide scholen. Vrij uitvoerig is de raad stil blij ven staan bij het nieuwe bejaarden centrum en het ziekenhuis. Zo vroeg men zich af of het feit dat het bejaardencentrum op wo ningwetbasis zal worden uitgevored, het daarvoor benodigde bouwvolume niet zal onttrekken aan het gewone contingent. B. en W. verwachten in ieder ge val van niet, al zijn er besprekin gen over gaande. Daarnaast moet men er ook aan denken dat in het nieuwe centrum 200 wooneenheden komen, waarheen mensen trekken uit andere woningen, die dan weer ter beschikking komen. Juridisch eigenares van het nieuwe centrum is de Woningbouw vereniging St. Oda, die dit hele ge bouwencomplex in huur en exploi tatie geeft aan de Stichting Bejaar dencentrum Venray. In deze stich ting zal ook een afgevaardigde van de bejaarden zitting krijgen. De bouw van een sociaal me disch centrum in dat bejaardencen trum zal niet gelijktijdig kunnen beginnen met de bouw van het cen trum zelf. Hier blijken nog zoveel haken en ogen aan te zitten en daar is het laatste woord nog lang niet over gezegd. Of het huidige ziekenhuis, na het gereedkomen van het nieuwe, ingericht zal worden tot een bejaar denverpleegtehuis, is nog niet be kend. Er zijn alleen suggesties in die richting gedaan. De parkeerruimte nabij het zie kenhuis is te klein. De suggestie om een provisorisch parkeerterrein te maken, daar waar nu de noodwo ningen staan, is heel mooi, maar wanneer worden die noodwoningen afgebroken. Tot zo lang zal de berm parkeerplaats blijven met alle on prettige kanten van dien. Bij het nieuwe ziekenhuis komt een grote parkeerruimte, terwijl dan ook die van het zwembad zal worden inge schakeld. De stichting St. Elisabethzie- kenhuis bestaat uit de volgende le den: L. Laurensse, voorzitter, E. J. Knoet, secretaris-penningmeester; Zr. M. Gabriël, Mr. M. Custers, Mr. M. Receveur en J. Verlinden. Deken Loonen is bisschoppelijk commissa ris. „DE BOOG" voor manchetknopen mouwhouders en bretels COMMUNIQUÉ VAN DE CHARTERUITREIKING AAN Zaterdag 10 december j.l. ontving 1 de Rotary-club Venray uit handen van Gouverneur Meyerink het char- 1 ter. Dit charter was reeds op 9 fe bruari van dit jaar, de dag na de j installatie van de club, in Nederland aangekomen, maar de plechtige uit reiking moest door allerlei omstan- j digheden lang op zich laten wach ten. Omdat dit charter in Amerika j door de toenmalige president van Rotary-international werd getekend 1 en deze president zeer toevallig een Nederlander was, zijn op het char ter twee van de drie handtekenin gen van Nederlanders en wel die van president Teenstra en oud-gou- verneur Lepelaars. Voorzitter Oosterbaan opende de zitting in het Cultureel Centrum, waarbij het het grote aantal gasten j welkom kon heten. Hij gaf een zeer interessant historisch overzicht van Venray en stelde tenslotte de Ven- rayse Rotarians aan het internatio- j nale gezelschap voor. In zijn redevoering, wees Gouver- neur Meyerink boven alles erop, dat een Rotary-club vooral geen gezellig en gezapig vriendenclubje onder el kaar mag worden, maar dat steeds moet worden gedacht en gewerkt aan de wereld-Rotary-gedachte, t.w. J te helpen en dienen waar dit moge- j lijk en wenselijk is. In verband hiermede raadde hij j de jonge club aan, spoedig de uit- bouw van Rotary - Venray ter hand te nemen. Tijdens de plechtige ziting voer- den diverse sprekers het woord, i waarbij de voorzitter van de spon- sorclub Roermond snedig opmerkte, wijzend op de met bloemen versier de bijenkorven, dat men in Venray kennelijk nogal „bij" was, terwijl een lieftallige, maar niet op haar i mondje gevalen echtgenote, spre- kend namens de Venrayse Rotary dames, de statistieken verrijkte met de mededeling, dat zij dinsdagsmid dags tijdens de lunch toch maar met 96 kinderen achterbleven. Na de zitting maakte de club met 1 haar 150 gasten een tocht per auto- I bus door Venray, waarna het ge meentebestuur het gezelschap op 1 huize St. Servatius otving. Hierbij deed de Burgemeester het één en ander uit de doeken over I land en volk van Peel en Maas, j waarbij hij de statistieken, aange vuld met de zo juist vermelde nieuw verworven gegevens, niet buiten be schouwing liet. Met maquettes en tekeningen be- 1 krachtigde hij zijn woorden en ont vouwde zodoende de naaste toe komst van Venray. Tijdens het gebruiken van het apéritif werden de gasten in de ge legenheid gesteld in een terzijde ge- j legen ruimte een film van Venray te zien, waarbij het carnaval een be langrijke rol speelde. En zo, het kon niet uitblijven, transfgormeerde de plechtige viering langzaam tot de vrolijke viering. Terug in het cultureel centrum, j vond men nu de tafels gedekt en de dansvloer vrij. En zo verging de avond, gevuld met vrolijkheid, mu ziek en dans en geestige tafelspee- ches. Rotary Venray zal een prachtige herinnering behouden aan dit mag nifieke festijn, maar ziet zich, meer nog dan voorheen, gesteld voor de taak zichzelf waar te maken. VENRAY Van 19 december tot 2 januari zijn er geen lesavonden of andere akti- viteiten van de M.A.-school. 2 januari worden alle le jaars cursisten met hun moeders in San Damiano verwacht voor een des kundige voorlicthing over basiskle- ding. 3 januari is voor de 3e jaars in j het clubhuis een Nieuwjaarsviering en de 4e januari is er voor de 2e jaars en hun vrienden in San Da- j miano de discussiefilm: „Slaap der rechtvaardigen". Maandag 9 januari beginnen de lesavonden en de sportclubs weer. Bij de viering van hun eerste lus trum organiseren de MBL en JBTB afd. Venray op zondag 8 januari een cross-loop. Aan deze wedstrijd kan worden deelgenomen door alle MBL en JBTB-leden uit Limburg. Verder worden aan de start ver wacht eenieder uit de gemeente Venray die aan sport doet, zoals j voetballers, hockeyers enz. enz. Er wordt gestart in de volgende klas se: 1. Meisjes jun. tot 18 jaar 2. Meisjes senioren 18 jr. en ouder; 3. Jongens jun. tot 18 jr.; 4. Jongens sen. van 18 jr. en ouder. Plaats en aanvangstijd worden na der in dit blad bekend gemaakt.

Peel en Maas | 1966 | | pagina 6