in \ymiay Openbare werken en voorzieningen Cultuur, sport en vreemde lingen verkeer DUIVENSPORT S.V.V. NIEUWS BADMINTON VRIJDAG 16 DECEMBER 1966 No. 50 ZEVEN EN TACHTIGSTE JAARGANG \tl PEEL EN MAAS 'B DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY 1A/CCITDI in \ir\(~\ D WCMDAV ET KI flIUICTDC VCU PRUS PER KWARTAAL 1.75 (buiten Venray 2.—) GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL 1512 GIRO 1050652 ÏVCCADLAU VUUR VCIMIRMT El IN <J IVI O I K C f\ C TM ADVERTENTIEPRIJS 12 ct p. mm. ABONNEMENTS- Ook over dit belangrijke hoofd stuk in Venrays begroting heeft men in de commissievergaderingen de nodige vragen gehad. Een^ samen vatting vindt U hieronder. Hoe staat het met de doortrek king van de Midden Peelweg naar het Noorden? De weg is thans doorgetrokken tot enkele kilometers voor Ravestein en wordt thans opgehouden door een nog aan te leggen viaduct onder de spoorlijn NijmegenDen Bosch. Wanneer aan dit viaduct begonnen wordt is nog niet bekend. Wordt de Deurneseweg in 1967 verbeterd? j Dat hoopt men van harte. De Ka mer van Koophandel heeft zich ook al met de zaak bemoeid en gevraagd om snelheid te betrachten .De vraag is echter of er geld voor beschikbaar komt. Hoe staat het met de nieuwe weg HorstVenray? Onder Horst is men al begonnen met enkele kunstwerken. Zijn vol doende financiën beschikbaar dan gaat men verder met de uitvoering van het bestek voor kunstwerken en grondwerken. In 1966 werd al aangekondigd dat het stuk van de Paardenkopweg tussen Midden Peelweg en Yssel- steyn verbeterd zou worden. Tot heden is er niets gebeurd. Komt dat nu voor rekening van 1967. De kwestie is dat er geen geld is. Want het beschikbare geld heeft men voorlopig nodig voor andere dingen. De weg zal provisorisch wat worden opgeknapt. Wordt de verlichting van de Stationsweg vanaf de Mgr. Hanssen- straat tot aan het station ook ver beterd. Er zijn plannen om enkele lampen aan het bovengronds net aan te sluiten. De voorgenomen verbete ring van de weg OostrumOirlo blijft in portefeuille omdat er geen geld is. Wordt de toegangsweg naar de kerk in de Heide verbeterd? Hier wordt alleen wat kiezel op gestrooid. Geld voor andere voor zieningen is er niet. Kan in afwachting van het van wordt aangewezen als „reserve woongebied". In het oostelijk deel wil men in de komende tien jaren komen tot 11 winkels, bijzondere bebouwing, 158 verdiepingswonin gen, 16 bungalows, 2 patiowoningen en 3 sportvelden. Over een en ander is nog beraad gaande. Is er kans dat enkele agrarische bedrijven uit Oostrum zelf naar el ders verplaatst kunnen worden? Ja, hierover zijn besprekingen gaande, o.m. in ruilverkavelingsver- band. VERLICHTING - Naar aanleiding van desbetreffen de vragen, deelde B. en W. mede, dat de verlichting van de uitmon ding Beekweg reeds in de laatste raadsvergadering ter sprake kwam. De verlichting van Grote Markt en Schoolstraat wordt verbeterd als het centrumplan in uitvoering komt. De verlicthing van de Merseloseweg wordt verbeterd door het aanbren gen van 7 lampen aan de boven grondse leiding. De verlichting van de Veulenseschoolweg wordt beke ken, in het verlicthingsplan Kerk dorpen, dat thans bij de PLEM in studie is. Als deze instantie de prij zen zal opgeven, zal bekeken worden wat financieel mogelijk is. J WATER Hoe staat het met het pomp station Breehei. Kan dat in de toe komst het door Venray gevraagde water leveren? De nieuwe toevoerleiding van Horst naar het pompstation in Grubbenvorst nadert zijn voltooiing, zodat in voorjaar 1967 een stuk van het net van Horst en Sevenum voor taan uit Grubenvorst bediend zal worden. Doch ook dan is de toestand niet ideaal. Er moet een tweede nieuwe transportleiding komen van Venray naar de Breehei, waarvoor financiële steun is aangevraagd in het kader van de verbetering van de infra-structuur. De vraag of in 1967 alle super- onrendabele aansluitingen water krijgen, kan eerst worden opgelost als de betrokkenen met de voorstel- ruilverkavelingsplan Merselo niet nu len akkoord gaan en het rijk gelden vast begonnen worden met de ver betering van landbouwwegen? Dat zal bekeken worden, al zijn B. en W. wat dat betreft aldaar niet op timistisch. Blijft het plein rond het cul tureel centrum in zijn huidige vorm liggen? Ja, voor verdere verbeteringen is geen geld. Waarom maakt men van het terrein, dat vrij komt aan de St. Jo- zefweg door de afbraak der wonin gen, geen parkeerterrein. Dit terrein is indertijd gehuurd en nog geen eigendom. Zodoende kan men er moeilijk een parkeerterrein van ma ken. Hoe staat het met de grondver werving in plan Veltum? 15,5 ha is hier aangekocht, dat ge deeltelijk door Ged. Staten is goed gekeurd. Ruim 11 ha moet nog aan gekocht worden. I TOEKOMST VAN YSSELSTEYN Waarom wordt het bestem- mnigsplan Yselsteyn in twee gedeel ten gesplitst? Men wil daarmede de ontwikke ling van dit kerkdorp op langere termijn vastleggen. Voor de toekom stige ontwikeling en ontsluiting is gedacht aan het gebied ten zuiden van de kerk, begrensd door Midden Peelweg, Ringweg en Timmer- mannsweg. Het westelijk deel daar- hiervoor beschikbaar stelt. Op de vraag hoe het staat met de riolering in Ysselsteyn wordt verteld, dat de zuiveringsinstallatie klaar is en het bestaande net daar op is aangesloten. Nu wordt de rio lering uitgebreid in de Timmer- mannsweg, de Kerkweg en de Heid- se Peelweg. Als dat karwei achter de rug is, zijn de centen op. Voor de riolering in Oirlo wor den thans plannen opgesteld, die begin 1967 in de raad zullen komen. Voetgangersoversteekplaatsen zullen in de trottoirs niet verlaagd worden omdat de nadelen groter zijn dan de voordelen. De verkeerssituatie nabij het postkantoor wordt bekeken in het Venrayse Veilig Verkeer-plan en de bushalte bij het Lyceum wordt ver plaatst. Vuilnisstortplaatsen in Leunen, Veulen, Heide, Vredepeel en Smakt zijn gewenst, doch men heeft daar toe geen geschikte plaats. B. en W. vragen om suggesties in die richting. Onderzocht wordt thans of er nog meer brievenbussen en postze gelautomaten moeten worden ge plaatst. Het poststation in Merselo en de telegraaf- en telefoonstations in Leunen, Castenray en de Nachtegaal gaan verdwijnen. VAN OUD OP NI [UW Voor motorfietsen en scooterrijders is het per 1 januari verboden iemand voor de bestuurder te laten meerijden. De passagier mag wel achterop plaatsnemen. u Uit de op- en aanmerkingen van de raadsleden op dit hoofdstuk van de gemeentebegroting 1967 tekenden wij het volgende op: Hoe staat het met het binnen bad en met de particuliere bijdrage? Men wacht op de machtiging tot gunning. Een en ander gaat kosten 465.200,waarvan door subsidies ongeveer 4 ton bijgedragen wordt. De resterende 65.000,moet Ven rays publiek zelf op tafel leggen. De aktie Maak de kuip vol, heeft intus sen 29.000,bijeen gebracht, zo dat het zaak is, nu nog het resteren de bijeen te halen. Hoe staat het met het plan voor de sportaccomodaties op de kerkdorpen? Zoals bekend heeft men de con junctuur-reserve van 290.153, hiervoor gereserveerd voor de erst- komende drie jaren. Men hoopt te komen tot een soort urgentieplan voor alle kerkdorpen en een bepaald standaardplan. Intussen wordt met de ruilverkaveling overleg gepleegd om te komen tot reservering van gronden voor dit doel? Krijgt de aanleg van 2 hockey velden voorrang boven de sport- accomodatie op de kerkdorpen. Beiden hebben niets met elkaar te maken. Het bestaande hockeyveld heeft men nodig voor woningbouw en men moet verder overgaan tot vervanging wegens de slechte toe stand van het veld. Hoe staat het met de voorberei ding van een sporthal? Hiervoor worden gegevens verza meld. Daarnaast wordt bekeken of de combinatie van een der gymnas tieklokalen bij het nieuwe lyceum met een gemeentelijke sporthal niet tot vlottere realisering zal komen, afgezien van de daaruit voort vloeiende rijkssubsidies. Hoe staat het met het Recrea tieschap Peel en Maas? Dit heeft intussen een concept- ideeënschets op laten stellen (zie Peel en Maas van vorige week), dat binnenkort in de raad komt. Worden de plaatselijke VW's in dat recreatieschap gefuseerd? Neen, dat is niet de bedoeling, al kan iemand uit de VW wel in het bestuur van het recreatieschap ko men. De schouwburg is een streek- aangelegenheid. Wordt het dan niet tijd dat de betrokken gemeenten ook hun steentje bijdragen tot een ge zonde exploitatie? Hierover is het stichtingsbestuur al in kontakt met de betrokken ge meenten. Wat gebeurt er met de kelders van het Cultureel Centrum. Hierover bestaat kontakt met het verenigings- en jeugdwerkleven. Men hoopt binnen afzienbare tijd een definitieve bestemming hiervoor te hebben. Waar blijft het rapport van het Hoogveldinstituut over Venrays jeugd en zijn de conclusies door de lange duur van het uitblijven nog wel iets waard? Het eerste deel van dit rapport is binnen en men hoopt voor de zo veelste keer op een spoedige af ronding. Dan zal vanzelf wel blijken of het intussen al achterhaald is Is er geen andere mogelijkheid nu een muziekschool financieel niet haalbaar is, toch te komen tot een of ander instituut, waarin b.v. de leerlingen voor de muziekgezel schappen kunnen worden opgeleid? Hiervoor zal een adviescommissie in het leven worden geroepen, die o.m. in overleg met de muziekge zelschappen een oplossing zal probe ren te bereiken. Maar ook hier zal weer veel afhangen van de finan ciën. Is er nader nieuws over de op richting van een geschied- en oud heidkundig museum in Venray? Met het bestuur van de Geschied en Oudheidkundige Kring wordt ge poogd alvast een voorlopige oplos sing te zoeken in die zin, dat een ruimte gehuurd wordt, waarin be paalde voorwerpen verzameld, gere gistreerd en bewaard kunnen wor den. Maar ook hier zal eerst achter haald dienen te worden wat een en ander gaat kosten en of dat betaal baar is en wie het betaalt. PAROCHIEKERK MERSELO Zondag: 4e zondag van de Advent. 7.00 leesmis voor de parochie; 8.15 leesmis voor Jan en Martha Gielen; 10.00 Hoogmis voor Theodora van Osch-Poels; 11.30 gest. lsm. voor Anna Catharina Muysers; 5.00 Boe te-oefening. Maandag: 7.30 gest. jgt. voor Theodorus Puben, echtgenoten en Anna Catharina Custers. 7.30 Boete oefening. Dinsdag: 7.30 gest. jgt. voor Jaco bus van Helden. Woensdag: 7.30 gez. H. Mis voor overl. fam. Michels-van Rijswijck. Donderdag: 7.30 gest. jgt. voor Ar- noldina Michels-van Vegchel. Vrijdag: 7.30 gest. jgt. voor Mar- tinus Gerrits en echtgenote. Zaterdag: Vigilie van Kerstmis. 7.30 best. jgt. voor Carolina van Dijck-Verstegen. Biechtgelegenheid: Dagelijks na H. Mis. - Vrijdagmiddag van 6 tot 7.30 en van 8 tot 9.30 uur bij vreemde biechtvader. - Zaterdag van 6 tot 7.30 uur. Boete-oefening: zondag om 5 uur en maandagavond om 7.30 uur. De zieken wordt de H. Communie gebracht op Kerstdag na de H. Mis van 7.30 uur. Eerste en Tweede Kerstdag zijn aanbiddingsdagen voor onze paro chie. Gaarne kaarsen voor de Kerst kribbe en de aanbidding. RECTORAAT SMAKT Zondag: 4e zondag van de Advent. 7 uur (in de kapel) H. Mis voor overl. fam. Geurts-Verschure; 8.30 (in de kerk) H. Mis voor zegen in gezin. Kapel: H. Mis voor de school jeugd (int. fam. Wijnhoven-Braun); 10 uur Hoogmis voor overl. fam. Koenen-Evers. Maandag: 7.30 H. Mis tot zekere intentie. Dinsdag: 7.30 H. Mis voor Jose- phien Asselbergs. Woensdag: 7.30 H. Mis ter ere van de H. Jozef, om zegen in gezin. Donderdag: 7.30 H. Mis; 8.30 pl. H. Eucharistieviering uit dankbaar heid, bij gelegenheid van het af scheid van de heer J. L. Wijnhoven- Vrijdag: vandaag of morgen (vigi lie van Kerstmis) naar keuze: vas ten- en onthoudingsdag als voorbe reiding voor Kerstmis. 7.30 H. Mis; 's avonds om 7.30 uur Boete- en Eucharistieviering. Zaterdag: Vigilie van Kerstmis. 7.30 H. Mis; gelegenheid om de biecht te spreken van 5 tot 5.30 en van 6 tot 7.30 uur. Zondag 25 dec.: Hoogfeest van Kerstmis. 11.45 voorbereiding op de Nachtmis; 12 uur plechtige Nacht mis. Holthees: 6.15 voorbereiding; 6.30 pl. Nachtmis. Smakt: 8 uur pl. H. Mis, muzikaal verzorgd door koor en orkest van de j eugd; 10 uur pl. Hoogmis; 's middags om 3 uur pl. middag- dienst. RECTORAAT VREDEPEEL Zondag: 4e zondag van de Advent. 7.45 vroegmis jaarget. v. d. zielerust van Martina en Gerardina Arts; 10 uur hoogmis tot int. van leden Vee verzekering; 3 uur Boeteviering ter voorbereiding op Kerstfeest. Maandag: v. d. overl. van fam. Arts-Franssen. Dinsdag: tot int. van fam. Jans- sen-Achten. Woensdag: H. Thomas, apostel, tot int. van fam. Derikx-Willems; 19.30 Boeteviering. Donderdag: v. d. meest verlaten zielen in het vagevuur. Vrijdag: tot int. van fam. Coolen- van Lankveld. Zaterdag: Vigilie van Kerstmis: v. d. zielerust van overledenen. Biecht gelegenheid: dagelijks vóór H. Mis; zaterdag van 34 uur, van 79 uur (vreemde biechtvader). WAT „DE BOOG" BRENGT IS MODE Gaat de gemeente binnenkort kunstvoorwerpen aankopen uit de gelden, die hiervoor gespaard zijn? En wordt het niet tijd een com missie ad hoe te benoemen voor een kunstzinnige aankleding van open bare gebouwen, plantsoenen e.d.? Een dergelijke commissie komt in samenwerking met de Culturele Raad Limburg en de Adviescommis sie Sociale Bijstand Beeldende Kun stenaars, die dan ook zal adviseren, wat er met het intussen opgespaar de „kunst-geld" moet worden ge daan. Dit is dan de nieuwe Raad van Elf van Oirlo, die zaterdag j.l. tijdens een karnavalszitting aan de Oirlose gemeenschap werd voorgesteld. Na het aftreden van de oude raad gaf de voorzitter de scepter over aan Vorst Bert, die zal regeren tot de nieuwe prins 1966 gekozen is. P.D.V. DE VREDESDUIF Zondag 11 dec. j.l. organiseerde P.D.V. De Vredesduif een nationale tentoonstelling. Voor deze tentoon stelling waren ruim 800 duiven in geschreven. Als keurmeesters fun geerde^ de heren Roosendaal en van Donk, Helmond en Wekx, Venlo, die het beslist niet gemakkelijk hadden om uit zo'n prima kollektie inzen dingen de beste aan te wijzen. Zij hebben zich echter prima van hun taak gekweten. Hier volgen dan de eerste 5 prijs winnaars van iedere klasse: Oude doffers (kras): 1. J. Janssen V.; 2. P. Kersten; 3. P. Janssen H.; 4. P. Hendriks, allen Venray; 5. Hub. Henckens, Overloon. Oude doffers (bont): 1. Hub. Henckens, Overloon; 2. P. Cox, Ys selsteyn; 3. J. Bastiaans Zn.; 4. H. Hendriks, Veulen; 5. Hub. Henckens Overloon. Jarige doffers (kras): 1. J. Janssen V.; 2. Th. Rutten, Wanssum; 3. J. Custers, Ysselsteyn; 4. P. v. d. Laar, Venray; 5. H. Janssen, Horst. Jarige doffers (bont): 1. J. Janssen V.; 2 en 3 H. Henckens; 4 W. v. d. Pas, Overloon; 5. Hendriks-Schoen makers, Venray. Jonge doffers (kras): 1. W. Lor- mans; 2. P. v. d. Laar; 3. Hub. Henc kens, Overloon; 4. Jac. Ewalts; 5. J. Bastiaans Zn. Jonge doffers (bont): 1. J. Janssen V.; 2. Th. Rutten, Wanssum; 3. P. Hendriks; 4. Chr. Cuppen; 5. Hub. Henckens, Overloon. Late doffers: 1. W. v. d. Pas, Over loon; 2. G. Engels, Liessel; 3. J. Cus ters, Ysselsteyn; 4. H. Janssen, Horst 5. G. Linders, Ysselsteyn. Oude duivinnen (kras): 1. P. Ber trams; 3. P. Kersten; 3. P. v. d. Eyn- den, Deurne; 4. J. Custers, Yssel steyn; 5. Hub Henckens, Overloon. Oude duivinnen (bont): 1. J. Jans sen V.; 2. J. Bastiaans Zn.; 3. J. Verstegen Zn.; 4. P. Hendriks; 5. Hub. Henckens, Overloon. Jarige duivinnen (kras): 1. Hub. Henckens, Overloon; 2. J. Bastiaans Zn.; 3. Hendriks-Schoenmakers; 4. J. Verstegen Zn. Jarige duivinnen (bont): 1. J. Janssen V.; 2. P. v. d. Pasch, Over loon; 3. Gebr. Basten; 4. J. Verste gen Zn.; 5. P. v. d. Laar, allen Ven ray. Jonge duivinnen (kras): 1. Hub Henckens, Overloon; 2. J. Bastiaans Zn.; 3. P. Hendriks; 4. P. v. d. Laar; 5. G Baltussen, Castenray. Jonge duivinnen (bont): 1. M. de Bruyn; 2. P. Kersten; 3. Br. Staps; 4 en 5. Hub. Henckens, Overloon. Late duivinnen: 1. Hub Henckens, Overloon; 2. Jac. v. d. Laar; 3. Hen driks-Schoenmakers; 4. B. Sanders; 5. J .Hofmans, Horst. Schoonste doffer: J. Janssen V.; schoonste duivin: P. Bertrams. Winnaar hoofdprijs, een varken: Hub. Henckens, Overloon. Winnaars bekers: J. Janssen V. 6 stuks; Hub. Henckens, Overloon 5 stuks; W. Lormans, W. v. d. Pas, Overloon, P. Bertrams, M. de Bruyn, allen 1 beker. De P.D.V. De Vredesduif kan te rug zien op een zeer goed geslaagde tentoonstelling. Tevens dank aan al le schenkers van de ereprijzen en bonnen, die voor deze tentoonstel ling beschikbaar waren gesteld. (11 „DE BOOG" CONFECTIE symbool van charme, ele gance, vakmanschap en moderne uitvoering Programma zondag 18 dec.: Reuver 1Venray 1 2.30 u. Megacles 2Venray 2 2.30 u. Venray 3Geysteren 2.30 u. Castenray 1Venray 4 2.30 u. Wittenhorst 4Venray 5 12.00 u. Venray 6Hegelsom 3 12.00 u. Opnieuw heeft een Venrays meis je het klaargespeeld Limburgs kam pioene te worden en wel dit keer tijdens de grote Limburgse kam pioenschappen, welke gehouden werden in de sporthal te Venlo op zaterdag en zondag j.l. Meer dan 100 spelers en speelsters bonden daar de zware strijd aan om gedurende 2 dagen uit te maken wie de sterk ste was. Pim Janssen speelde in de mixed partijen met een haar onbe kende speler een prachtige partij badminton. In de halve finale scha kelde zij het sterke Limburgse paar Hanssen-Loog uit. Vooral door het spel van Pim werd de tegenpartij finaal uit cadans gespeeld. In de fi nale echter moest Pim met haar partner in drie sets het hoofd bui gen. Jammer was het, dat ook dit maal de steun van haar partner ont brak. Met mej. Wil Thijssen uit Venlo speelde zij de finale tegen het als kampioen getipte paar: Hanssen- Hölting. Ook hier echter verstoorde Pim door haar sterk spel met steun van mej. Thijssen de prognoses. In 2 sets werden Hanssen-Hölting overspeeld, zodat het eerste Lim burgse kampioenschap een feit was. In de dames-enkel toonde Pim haar klasse pas goed. Vrijgesteld van voorrondes speelde zij haar partner mej. Thijssen in de halve fi nale in 2 sets met 11-2 en 11-3 van de kaart. In de finale ontmoette zij mej. Rosseau uit Maastricht? die het klaar had gespeeld twee gerenom meerde tegenstandsters w.o. Ans Hanssen te verslaan. Met prachtige serves speelde Pim mej. Rosseau di rect zwaar in de verdediging, waar door deze geen enkele kans kreeg ook maar één aanval op te bouwen. Ook hier had Pim met twee sets haar tegenstandster op de knieën en werd zij daardoor Limburgs kam pioene in de B-klasse. Al met al een prachtige prestatie van deze jeugdspeelster, die het tussen de senioren uitstekend doet. Door haar spel in Venlo werd zij door de keuzecommissie voorgedra gen voor indeling in de landelijke jeugdselectie. Over twee weken zal Pim deelne men aan de nationale jeugdkam pioenschappen, die in Tilburg ge houden zullen worden. Wij wensen haar bij voorbaat veel succes op dit zware toernooi, waar zij diverse na tionale spelers en speelsters zal ont moeten. Competitie Slechts één puntje speelde Venlo 2 tekort om zich kampioen van klasse 2 te noemen. In een spannen de wedstrijd te Helmond, won Pim ook ditmaal van een A-dame en wel in twee prachtig gespeelde sets. Mevr. Peskens, die bij de eerste ontmoeting Pim nog had verslagen, kon ondanks felle tegenstand, Pim niet tot overgave dwingen. Ook hier een buitengewone prestatie, die nie mand verwacht had. Met haar he renpartner won zij ook nu weer de mixed, doch het dames dubbel met Wil Thijssen ging ditmaal in drie sets verloren.

Peel en Maas | 1966 | | pagina 5