a RIAENS-RO Y E R S tot gpns pills tot Kerkelijke Diensten Piiii einaij Puls WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN van 20 tot en met 25 november rarumracip massage Geestelijk artikel Grote keuze in trainingspakken voetbalschoenen en schaatsen. tot en met 19 nov. dubbele bankzegels. S.V.V. HIEUWS VRIJDAG 18 NOVEMBER 1966 No. 46 ZEVEN EN TACHTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS gons DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 1512 GIRO 1050652 PRIJS PER KWARTAAL 1.75 (buiten Vanroy 2.—) ADVERTENTIEPRIJS 12 et p. mm. ABONNEMENTS- PAROCHIEKERK VENRAY Priester van de week: Kapelaan Bongaerts Westsingel 1 - Tel. 2044 Zondag: 25e en laatste zondag na Pinksteren. 7.00 Leonardus van Dijck en Johanna Jenniskens en zoon Antoon; 8.00 Jacobus van de Bogaert; 9.30 Hoogmis voor de pa- rachie; 11.00 Verkoeijen-Creemers en dochter Lena; 18.00 Gerardus Vul- lings. Maandag: 7.30 Gerardus Gossens en echtgenote; 8.15 Maria Voer- mans-Janssen; 9.00 overl. ouders Oudenhoven-Loonen; 19.00 Herman Jeuken. Dinsdag: 7.30 gest. jgt. Martien Poels en Catharina Joosten; 8.15 A. Sikes; 9.00 overl. fam. Pouwels- Wismans; 19.00 dokter Bloemen. Woensdag: 7.30 Adolf Verbeek en echtgenote; 8.15 Martinus Verstrae- len v.w. de spaarkas; 9.00 Johanna oijbers-Creemers en overl. fam.; 19.00 Herman Jeuken (VS). Donderdag: 7.30 J. Gossens-Kes- sels; 8.15 Riek Derikx en Joop van Keeken; 9.00 overl. fam. Verhoeven- Arts en kinderen. Vrijdag: 7.30 Adolf Verbeek en echtgenote; 8.15 overl. fam. Peeters- Claessens; 9.00 overl. fam. Beterams; 19.00 P. Geurts. Zaterdag: 7.30 pl. gest. jgt. pastoor A. Essers, ouders, broers en zusters; 8.15 Joseph Sanders en Maria Huijs; 9.00 Martinus Veldhuis v.w. de buurt; 11.00 pl. huwelijk de Zee-Sala 19.00 Joh. Franc. v. d. Heuvel v.w. de buurt; biechten van 18.00-19.00. PAROCHIE PATERSKERK Pater van de week: Pastoor Pothof Tel. 1973 b.g.g. 2337 Zondag: 25e en laatste zondag na Pinksteren. H. Missen om 6.30, 7.45, 9.00 en 11.45; Hoogmis 10.15; 18.00 avondmis. Maandag: O.L. Vrouw Presentatie. Dinsdag: H. Caecilia, maagd en martelares. Woensdag: H. Clemens, Paus en martelaar. Donderdag: H. Johannes van het Kruis, belijder en kerkleraar. Vrijdag: H. Humilis, belijder. 8.30 gez. H. Mis bij het 25-jarig huwe lijk Naus-Splinter. 10 uur pl. H. Mis waaronder huwelijkssluiting van 't bruidspaar Thijssen-Cleven; 19.00 avondmis voor al onze gezinnen. Zaterdag: H. Leonardus van Por- tu Mauritio, belijder. Om 5 uur en om 6 uur en van 7 tot 8 uur gele genheid om het Sacrament der biecht te ontvangen. Mededeling Deze week iedere avond om 7 uur avondmis, behalve zaterdag. Misintenties Zondag: 6.30 Stina Goumans; 7.45 Antoon Cremers; 9.00 Herman Jeu ken en Jan Vollenberg; 10.15 Her man Jans Beken als jgt.; 11.45 voor de parochie; 6 uur avondmis Albert Fleurkens, echtgenote en zoon. Maandag: 6.55 overl. ouders Her mus-van Oers; 7.45 Martinus Arts- Ver koeyen; 8.30 Gerardus Aarts en Maria Theodora Aarts-Martens; 7 u. avondmis overl. fam. Derks-Heesen; 7.30 avondmis Maria Hoedemaekers- Verstegen, besteld door het Vrou wengilde. Dinsdag: 6.55 Martinus Hendriks; 7.45 Maria Hoedemaekers-Verstegen (kennissen); 8.30 overl. fam. Hen driks; 7 uur avondmis Maria v. d. V oort-Linskens Woensdag: 6.15 Selida Virginia Rojer; 6.55 Jac. Gelissen; 7.45 overl. broer; 8.30 Ant. Martinus Janssen; 7 uur avondmis Maria Cornelia Ja- cobs-Duyf. Donderdag: 6.15 Constans Rojer; 6.55 voor overledene; 7.45 Jacobus Reynders en echtgenote; 8.30 overl. fam. Hendriks; 7 uur avondmis uit dankbaarheid t.e.v. St. Antonius. Vrijdag: 6.15 Antoinette Rammel- mans-Elsevier; 6.55 voor overledene; 7.45 Jan Emonts en dochter; 8.30 gez. H. Mis 25-jarig huwelijk; 10 uur Huwelijksmis; 7 uur avondmis voor onze gezinnen. Zaterdag: 6.55 Wilhelmina Hen driks; 7.45 overl. fam. Valks-Jacobs; 8.30 overl. ouders Wijnhoven-Cus- ters en zoon Martien. Dienbeurten Accolythen Zondag: 6.30 Jan Meesters en Henk Arts; 7.45 Arno Sanders en Ant. Claassens; 9.00 Peter Ewals en Eric Vastert; 11.45 Peter Wijnands en Lex Faessen; 6 uur avondmis Wim Timmermans en Paul Pop. VREDESKERK VENRAY Zondag: 25e en laatste zondag na Pinksteren. 7.30 leesmis voor overl. Hubertus Lucassen; 9.00 leesmis voor overl. Gerardus Relouw; 10 u. hoog mis voor alle parochianen; 11.31 leesmis voor overl. Hans en Gerard van Dierendonck; 18.30 (half zeven) avondmis voor overl. ouders Thelo- sen-van den Broek. Maandag: 8.00 leesmis voor overl. Martinus Tonen; 19.00 avondmis v. overl. Albert Stevens. Dinsdag: Feest van de H. Cecilia, patrones van het zangkoor. 8.00 lees mis voor overl. ouders Voermans- Leysen; 19.00 avondmis voor overl. Johannes de Bruyn en Regina Wei ten. Woensdag: 8.00 leesmis tot zekere intentie; 19.00 avondmis voor overl. fam. Smits. Donderdag: 8.00 leesmis voor fam. Oudenhoven-Evers; 19.00 avondmis voor overl. Mathias van den Berc ken. Vrijdag: 8.00 leesmis voor een overl. vader (E)19.00 avondmis voor overl. Josephina Lamerikx-Dirks. Zaterdag: 8.00 leesmis voor overl. Frans v. d. Heuvel (reisvereniging N.K.V.); 19.00 avondmis voor overl. ouders Johannes Stevens en Johan na Pijpers; biechtgelegenheid van 57 uur n.m. Mededelingen: Maandagavond om 8 uur derde les van de godsdienstcursus voor de 18-jarige jongens en meisjes in 't parochiezaaltje bij de kerk. Dinsdagavond om 7 uur wordt bij gelegenheid van het Ceciliafeest, de avondmis opgeluisterd met zang van het kerkelijk zangkoor. HERVORMDE GEMEENTE Zondag begint de dienst in de Hervormde Kerk aan de Maasweg te Blitterswijck om tien uur. Predi kant is de Weleerw. Heer Keers. In de Veltumse Kapel geen dienst. PAROCHIEKERK OOSTRUM MODIEUS MASSEREND DE MEEST IDEALE STEUNKOUS 12,90 naadloos en met naad Zondag: 25e en laatste zondag na Pinksteren. 7.30 Parochiemis; 8.45 Harrie Kessels; 10 uur Hoogmis, gest. jrd. Willem Loonen en Elis. 1 Heijster. Maandag: 7.30 overl. fam. Houba. Dinsdag: 7.30 gez. mnd. Mart. en Wilhelmina Hendriks. Woensdag: 7.30 Theo Camps. Donderdag: 7.30 overl. fam. van den Hoogenhof-Spreeuwenberg. Vrijdag 7.30 gest. gez. jrd. Theo dora Janssen-Tacken. Zaterdag 7.30 Maria Muyres-Du- pont. Inde kapel van Sta Paschalis de ze week: Maandag: overl. fam. Weerts. Dinsdag: overl. fam. Heidens-Bos. Woensdag: bekering van de zon daars. Donderdag: t.e.v. O.L. Vrouw tot bijzondere intentie. Vrijdag: voor een overledene (C). PAROCHIEKERK OIRLO Zondag: 25e en laatste zondag na Pinksteren. Octaaf-zondag ter ere St. Machutus, sinds onheugelijke tij den vereerd in onze parochie. H. Missen om 7 uur, 8 uur, 9 uur en plechtige hoogmis om 10 uur met feestpreek; om 2.30 kinderzegen, ge volgd door een plechtig lof. Na iede re H. Mis verering van de relikwie en zegening van water en brood; 9 uur H. Mis voor Jozef en Jozefina Versieyen. Wij hopen en vertrouwen dat vele pelgrims, vooral op deze zondag en de andere dagen aanwe zig zullen zijn. Maandag: 8.30 Hoogmis t.e.v. St. Machutus, jaardienst Aloysius Gom- mans. Dinsdag: 8.30 Hoogmis ter ere van de H. Cecilia voor de levende en overleden leden van het kerkelijk zangkoor, kerkbestuur en kollektan- ten. Woensdag: 7.30 eerste jaardienst Bernard v. d. Sterren. Donderdag: 7.30 zieledienst Ber- nardina en Joannes Verway. Vrijdag: 7.30 zieledienst Antonet- ta Teuws. Zaterdag: 7.30 zieledienst Gerar dus Kemmelings; zaterdagavond ge legenheid om te biechten van 5-7 u. •PAROCHIE CASTENRAY Zondag: 25e en laatste zondag na Pinksteren. 7.30 leesmis v. Anna Colbers-Naus; 10 uur hoogmis v. d. parochie. Maandag: 7.30 gest. gez. jrd. Mart. Philipsen. Dinsdag: 7.30 gez. H. Mis overl. ouders Versteegen-Litjens. Woensdag: 7.30 Gezinsmis tot int. van hen die vanmorgen offeren. Donderdag: 7.30 gez. maandd. Elis. Smits-Friesen. Vrijdag: 7.30 leesmis tot int. van fam. Tielen-Janssen; 17.00 pl. hgm. van dankz. bij 50-jarig bestaan van ons kerkkoor en 50-jarig lidmaat schap van de directeur H. Kuypers. Zaterdag: 7.30 gest. hgm. ter ere van O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand. Biechtgelegenheid van 5.30 tot 6.30 uur. Kerkpoetsen: Mia Duykers en Gerda Wismans. Misdienaars: J. Geerets-P. Dinghs M. Keysers-J. Thielen. Zondag: 25e en laatste zondag na Pinksteren. Om 7.30 leesmis voor de parochie; 9 uur hoogmis van dank baarheid bij een 25-jarig klooster jubileum. Om 10.30 leesmis voor de overleden familie Heidens-Berden. Maandag: 6.45 leesmis voor Peter Willemse en Catharina Geeraets; 7.30 gesticht jaargetijde voor Jacobus Peters en familie. Dinsdag: 6.45 leesmis tot intentie van de familie Willems-Loonen; 7.30 leesmis voor Arnold Pijpers, echt genote en zoon Harry (kindermis); s avonds om 6.30 leesmis voor de vrouwenbond. Woensdag: 6.45 leesmis voor An- tonia Croijmans-Peeters; 7.30 gest. jaargetijde voor Johannes Voermans. Donderdag. 6.45 leesmis voor An- tonia de Mulder; 7.30 leesmis voor Gerrit Camps (kindermis). Vrijdag: feest van de H. Cathari na; 6.45 leesmis tot intentie van de fam. W. Loenen-Pouwels; 7.30 gest. jaargetijde voor Willem Loonen en Johanna Cruijsen; 4 uur gezongen dienst van dankbaarheid bij 't 25- jarig huwelijksjubileum Wismans- Timmermans. Na de H. Missen ver ering van de relikwie van de H. Ca tharina. Zaterdag: 6.45 leesmis voor de overl. familie Pijpers-Philipsen; 7.30 leesmis voor de overl. fam. Kusters- Derks. Van 45 biechtgelegenheid. Kerkpoetsen: Mia Litjens (Over- broek). Accolythen: 7.30 Leo Heidens en Piet Heesen; 9.00 M. Janssen, H. Baltussen, J. van Ooi en W. Corne- lissen; 10.30 Jan Voermans en Theo Cornelissen. PAROCHIE YSSELSTEYN Zondag: 25e en laatste zondag na Pinksteren. 7 uur leesmis voor de parochie; 8 uur leesmis voor Peter Joh. Philipsen; 9 uur leesmis v. d. overl. fam. Stevens-Smeets; 10 uur Hoogmis voor Antoon Jenniskens en Wilhelmina v. d. Pas. Maandag: 7.30 leesmis v. d. overl. fam. Janssen-Heiligers. Dinsdag: 7.30 maandd. voor Pieter Luyten. Woensdag: 8 uur jaarg. v. Theodo ra Winnen-Holtermans. Donderdag: 7 u. avondmis, week- dienst voor Frans Kuunders. Vrijdag: 7.30 leesmis voor Anna Smits-Weys. Zaterdag: 7.30 leesmis voor Anna Maria Hellegers-Cremers. PAROCHIEKERK MERSELO Zondag: 25e en laatste zondag na Pinksteren. 7.00 leesmis voor de pa rochie; 8.15 leesmis voor Royer van Valkengoed; 10.00 Hoogmis voor de overl. fam. Kessels-de Rijck; 11.30 leesmis voor Elisabeth L'Orthy. Maandag: 7.30 gez. H. Mis tot ze kere intentie. Dinsdag: 7.30 gez. H. Mis voor overl. fam. Wilms-Claes. Woensdag: 7.30 gez. H. Mis voor Lamberdina van Rijswijck-Verhoe- ven. Donderdag: 7.30 gest. jgt. voor overl. fam. Verstegen-Arts. Vrijdag: 7.30 gez. H. Mis voor overl. fam. de Rijck-van Rijswijck; 15.00 pl. Huwelijksmis voor bruids paar van Opbergen-Emonts. Zaterdag: 7.30 gez. H. Mis voor Wed. Zegers. Biechtgelegenheid: da gelijks na de H. Mis en zaterdag middag van 6 tot 6.30 uur. RECTORAAT VREDEPEEL Zondag: 25e en laatste zondag na Pinksteren. 7.30 vroegmis tot int. van fam. van Bakel-Peters; 10 uur hoog mis v. d. zielerust van overledenen. Maandag: v. d. zielerust van Hen- ricus Bloemen en Herman Eibers. Dinsdag: tot int. van fam. Na- buurs-v. d. Broek. Woensdag: v. d. zielerust van Wil helmina Ermens-Arts. Donderdag: v. d. zielerust van overledenen (Horst). Vrijdag: v. d. overl. van fam. Janssen-Winnen. Zaterdag: v. d. zielerust van over ledenen. Biechtgelegenheid: dagelijks vóór H. Mis; zaterdag van 19.00-20.00 u. RECTORAAT HEIDE Zondag: 25e en laatste zondag na Pinksteren. 7.30 leesmis voor Mar tinus Janssen; 10 uur Hoogmis voor het rectoraat. Accolythen: Wim en Sjraar Loonen. Misdienaars van de week: Joop Gielens en Martien Peeters. Maandag: 6.30 (niet 7.30) leesmis voor de overl. familieleden Geurts- Gellings. Dinsdag: 7.30 leesmis uit dank baarheid. Woensdag: 7.30 leesmis uit dank baarheid tot int. van familie Jans- sen-Muijsers. Donderdag: 7.30 leesmis voor Jo hannes van Kempen. Vrijdag: 7.30 leesmis voor Peter Paul Janssen. Zaterdag: 7.30 leesmis voor Jeane Giezen-Swinkels. Biechtgelegenheid van 78 uur. Kerkpoetsen: Truus en Nelly De rikx. Zondag a.s. eerste kollekte voor Latijns Amerika. RECTORAAT VEULEN Zondag: 25e en laatste zondag na Pinksteren. 7.30 leesmis voor de pa rochie; 10 uur Hoogmis overl. fam. v. d. Sterren-Burgers; 2.30 lof. Maandag: 8 uur lsm. afgest. fam. Roosen-Verscharen. Dinsdag: 8 uur leesmis tot gene zing van een zieke (v. O.); 6.30 avondmis tot int. zangkoren, feest van Cecilia. Woensdag: 8 uur leesmis zal. Sj. Burgers, echtgenote en zoon Hubert. Donderdag: 8 uur leesmis voor zal. Theodorus Willems. Vrijdag: 8 uur genezing van een zieke (fam. de L.). Zaterdag: 8 uur leesmis voor zal. Drini van Rijswijck. Accolythen voor 20 nov. Harry Geelen, Mart. van Staveren en Piet Mulders. Kerkpoetsen: Miet Geelen en Riek Geurts. Vanaf de le zondag van de Ad vent zondags eerste H. Mis om 8 u. RECTORAAT SMAKT Zondag: 25e en laatste zondag na Pinksteren. 7 uur H. Mis tot zekere intentie; 8.30 H. Mis voor Johannes Hub. v. d. Winkel. Kapel: H. Mis voor de schooljeugd, int. fam. Wijn- hoven-Braun; 10 uur Hoogmis voor overl. fam. Seykens-Fleurkens. Maandag: 7.3 OH. Mis voor Jose- phien Asselbergs. Dinsdag: feest van de H. Cecilia. 7.30 H. Mis voor Antoon Janssen en Theodora Vermeulen. Woensdag: 7.30 H. Mis voor overl. fam. Versteegen-Kuypers. Donderdag: 7.30 H. Mis voor overl. fam. Rutten-Bonants. Vrijdag: 7.30 H. Mis voor overl. fam. te Fruchte. Zaterdag: 7.30 H. Mis voor overl. familie; 's avonds om 6 uur pl. H. Mis, bij gelegenheid van de viering van ons Ceciliafeest, tot intentie van de levende en overleden léden van ons zangkoor. CHRISTUS - GELIJK GEVEN Wanneer wij het over christelijk leven hebben, dan gebruiken wij een uitdrukking, welke tot op de draad is versleten, maar welke bij enig nadenken toch een levensechte in houd heeft. Het wil immers niet an ders zeggen dan: Christus-gelijk ge ven, Christus stellen tot het voor beeld, waaraan de Christen zoveel hij kan wil beantwoorden. Het is heel simpel gezegd, maar niet zo simpel uit te voeren, want er zit al 2000 jaar theologie tussen Christus en de mens van deze tijd. Nu heeft de theologie oftewel god geleerdheid een zeer belangrijke taak in de Kerk. Zij moet steeds dieper proberen door te dringen in de zin en betekenis en omvang van Christus' boorschap aan de wereld. Maar die godgeleerdheid is ook steeds mensenwerk met alle nadelen daaraan verbonden. Er wordt in Nederland altijd veel aan theologie gedaan, de laatste ja ren wel bijzonder veel. Niet alleen de vaktheologen, maar ook gewone mensen zoals U en ik. Er wordt zo veel getheologiseerd, dat wij door de bomen het bos niet meer zien. Wij pralen met elkaar over de Eucharistie, over het priesterschap, over het Volk Gods-onderweg, over huwelijk en gezinsleven, over Maria. De verbijstering is dan bij velen vaak van het gezicht te lezen. Wij hebben niets tegen deze dis cussies. Integendeel, we doen er graag aan mee. Maar het gevaar is toch wel aanwezig, dat men in die detail-discussies verdrinkt en geen oog meer heeft voor de zeer prak tische boodschap yan Christus, die weinig theologiseerde maar des te meer in heel simpele woorden de mensen de grondregels voorhield en voorleefde van een leven, dat ons dichter bij God brengt. Dit is misschien een gedachte, waaraan we kunnen vasthouden, wanneer we weer eens verzeild ra ken in een verhit debat over de vraag hoe de Maria-dogma's moeten worden verstaan en hoe het pause lijk primaatschap in elkaar zit. Christus navolgen betekten immers helemaal niet een goed figuur slaan in het theologisch debat als wel je zelf weten weg te cijferen voor een ander, zoals Christus. h u i VENRAY - GROTESTRAAT 18 - TEL 1253 SPORT Uitslagen: VOS 1—Venray 1 2—4 Venray 2Panningen 2 10 Meterik 1Venray 3 32 Venray 4Meterik 2 60 Venray 5Oostrum 2 14 Molen wiekers 4Venray 6 72 Venray 7Castenray 3 10 Venray 1, dat zondag j.l. met drie invallers we strijd moest aanbinden tegen het (eveneens met drie inval lers spelende) VOS, heeft een vrij goede wedstrijd gespeeld. De 24 overwinning die de SW'ers behaal den was dan ook een verdiende be loning voor het in totaliteit juist iets gavere voetbal dat de SW'ers lie ten zien. In de 8e min. nam Venray de lei ding. Uit een door P. van Aalsum genomen vrije trap kwam de bal voor de schietgrage voeten van Piet Smits, die beheerst en onhoudbaar inschoot: 0—1. De beslist niet ster ke VOS-defensie moest na 15 min. spelen voor de tweede maal capitu leren. Het duo Elfrink-Peeters ont wrichtte het gehele rechter verdedi gingsblok. W. Peeters speelde de bal door naar de vrijstaande J. van Ba- kei. die de VOS-doelman voor de tweede maal de bal uit het net liet halen: 02. Ook de VOS-aanvallers zaten niet stil. Zij hadden in de oud-VW er de Bruyn een stuwende kracht, die met listige pasjes steeds op- nieuwe openingen trachtte te vin den in de SW-defensie en via hun linksbuiten kwamen ze dan ook eni ge malen tot gevaarlijke schoten, die door doelman L. de Kerf echter su bliem werden gestopt. Na 37 min. erd het 03. W. Peeters was we derom op links zijn directe tegen stander te vlug, plaatste de bal voor doel, die door de aanstormende Jan van Bakel keurig werd ingekopt. Een zeer mooi doelpunt. Hierna trokken de SW'ers er niet meer zo hard aan, zodat de VOSsen iets meer in de aanval konden gaan. Verder dan een schot tegen de lat kwamen ze voor rust echter niet. Direct na de rust ging VOS zeer snel van start en het Venray-doel kwam dan ook even flink onder druk te staan. Het bleef echter bij een drietal hoekschoppen. De rood- witten wisten zich weer los te wer ken en na 6 min. spelen dachten we zeker dat J. van Bakel een hat trick zou voltooien. De uit positie gespeelde VOS-doelman had echter het geluk dat de ingeschoten bal te gen de paal terecht kwam. De Venrayse voorhoede heeft hierna nog diverse goede kansen ge had, doch deze bleven onbenut. In de 37e min. van de tweede speel- helft wist Burhenne een goede VOS- aanval doeltreffend af te ronden: 13. In diezelfde minuut werd het echter 14. W. Peeters omspeelde enkele tegenstanders, incluis de doelman en doelpuntte zeer be heerst. In de 42e min. wist Burhen ne opnieuw te doelpunten voor zijn ploeg, door gretig te profiteren van een misverstand in de SW-verde- diging. Ook Venray kreeg in de laat ste min. nog kans de voorsprong te vergroten. Linksbinnen Peeters ont ving op het middenveld de bal in geheel vrijstaande positie en doordat de VOS-verdedigers heel ver wa ren opgedrongen, stonden vier SW- ers tegen één VOSje. Het werd ech ter een mislukte pass. Het bleef 2-4. Twee kostbare puntjes werden be haald in een zeer sportieve wed strijd, waarin de SW'ers vooral in de eerste helft de toon aangaven. Ook de invallers hebben zich vrij behoorlijk van hun taak gekweten. Ook Venray 2 heeft in de wed strijd tegen Panningen 2 de puntjes weten te veroveren. Na een matige eerste helft, zagen we in de tweede periode van de wedstrijd een her boren Venray 2. Een kwartier na de rust wist J. Custers het eerste en enige doelpunt te scoren na goed voorbereidend werk van J. Bas- tiaans. Beide doelverdedigers waren zeer goed in vorm, zodat in de stand geen verandering meer kwam. Het werd dus een kleine, maar volko men verdiende overwinning voor de S W-reserves. Eindelijk is er een tegenstander in geslaagd Venray 3 een nederlaag toe te brengen. Zondag werd in Me terik namelijk met 32 verloren. Na 15 min. spelen wist Meterik 10 te scoren. Doelman Ewalts wist in eerste instantie het schot prach tig uit doel te stompen, maar één van de Meterik-voorwaartsen plaat ste de bal over de Venrayse keeper in doel, waar J. Kusters nog pro beerde de bal te stoppen, hetgeen net niet lukte: 10. Venray 3 was overwegend in de aanval, dit geeft trouwens de cornerverhouding (16-2 in het voordeel van Venray 3) wel duidelijk aan. In de tiende min. na de rust werd M. Janssen op de penalty-stip door 2 achterhoedespe lers van Meterik in de clinch geno men. De scheidsrechter gaf echter geen strafschop, doch legde de bal een meter buiten het strafschopge bied, waar een vrije trap genomen mocth worden. In de 20e min. wist de Meterik-rechtsbinnen door te breken en 20 te scoren. Enkele min. later werd een sliding van Ros- manics juist binnen het strafschop gebied bestraft met een penalty. De SW-doelman sloeg de bal uit het doel, maar de toestormende Mete- rik-speler werkte hem toch nog in het doel: 30. Toen kwamen dan voor Venray 3 de drie produktieve minuten. In de 87e min. bracht Ros- manics de stand op 31 en 1 minuut voor het einde maakte J. Michiels er nog 32 van, terwijl men hier na nog eenmaal de lat trof. Venray 4 trad aan tegen het laag geklasseerde eMterik 2. Reeds in de le min. bleek dat Venray er deze middag geen doekjes om zou win-

Peel en Maas | 1966 | | pagina 11