s.v.v. JEUGD S.VY miele wasautomaten in Weniay $ima martens vemai) S.V.Y. NIEUWS v.v. OOSTRUM S.V. LEUNEN MOTORSPORT V.C.R00Y Omdat een vrouw PULS uw modehuis VETERANEN- Konijnenvereniging Lederwaren voor: kolen olie petroleum tevens kongolese hout-blokken de Mis gaan, maar ook is er iets mis als we er trots op zijn dat we onze plicht doen en geen doodzonde be drijven. Ja, het klinkt gek als ik zeg dat er iets mis is met ons geloof, als we gehoorzamen de wet van de Kerk opvolgen. Men begrijpt mij goed, gehoorzaam zijn is geen on deugd, maar deugd. Ook in het mis- horen op zondag. Maar de opvatting is fout. De uitdrukking „mis horen" is het beste bewijs, dat we de zaken verkeerd zien. Want ten eerste wordt een mis niet „gehoord", ook niet bijgewoond. Een mis horen moet in werkelijkheid heten: De H. Eucharistie vieren of nog beter: de dood van Christus herdenken. Want de dood van Christus is de rugge- graat van ons geloven. Het is de be lijdenis van onze zondigheid en de belijdenis, dat wij uit onze zonde ons aan Christus hebben overgege ven. En datomdat Hij dood ging, verzoening aan onze Vader in de hemel aanbood. En nu is het ook zó, dat Christus niets liever wilde, dan dat wij de H. Eucharistie zouden vieren als 'n herdenking. Juist zoals we de do den van de tweede wereldoorlog herdenken. Kan men nu enigszins begrijpen, dat het voor de katholiek een voor recht moet zijn, deze Dood van de Heer, onze persoonlijke verlossing en onze opneming in de gemeenschap van Zijn Mystiek Lichaam te mogen herdenken? In dat licht gezien noem ik het een slechte beleving van zijn geloof, als men dit hemelse gebeu ren op aarde afdoet met „je moet zondags naar de mis." Het is en blijft een triest ver schijnsel, dat de Kerkelijke overheid die plicht heeft moeten invoeren. Toen dat gebeurde was het eigenlijk al mis met de geloofsovertuiging. Van een slap katholicisme, dat nog niet eens begrijpt, van Christus' Verlossing en de herdenking ervan betekent, kan je niet veel heil ver wachten. Moet de kerkelijke overheid, die plicht nu maar opheffen? Een moei lijk vraagstuk. Ik zou zeggen, ja, zodra onder ons katholieken de ech te zin van het Eucharistie vieren is doorgedrongen. En dat komt op gang als men de Eucharistieviering weer leert zien in haar ware zin en be tekenis. SPOOT Uitslagen: VenloVenray 40 Venray 2Belfeldia 2 13 Sparta 3Venray 6 61 Onder een gestaag neerplensende regen had de „topper" VenloVen ray in Venlo plaats. Het totaal door weekte, in de doelgebieden beslist door de modder onbespeelbaar ter rein eiste van de spelers het uiter ste aan lichaamsbeheersing, conditie en techniek. Ondanks deze wel uit zonderlijke slechte omstandigheden werd het door hetgeen voor bei de partijen op het spel stond een felle match om de punten met een totale inzet van alle spelers. Nemen we de eerste speelhelft na der onder de loupe dan zien we ge durende de eerste 10 min. een klein Venray overwicht dat resulteerde in enkele corners. Het Venray-spel liep iets vlotter dan de zwaarder ge bouwde Venlonaren en het bleek wat beter verzorgd. In de volgende 10 min. komt Ven lo enkele keren met zeer snelle aan vallen opzetten en laat de gevaarlij ke voorhoede het gewicht zien. Tus sen deze bedrijven door onderneemt L. Jenneskens een snelle rush langs de lijn. doch voordat hij gevaar kon stichten wordt zijn ren abrupt on derbroken. De hieruit toegekende vrije trap wordt door de Venlo-ver- dediging afgeslagen. Het antwoord van Venlo laat niet op zich wachten en uit een corner wordt rakelings naast geschoten. In de volgende periode golft het spel snel op en neer en beurtelings moeten de verdedigingen alle zeilen bijzetten. Na 35 min. spelen komt voor onze ploeg een fatale periode, die voor het verdere verloop beslissend zou zijn. Een massale Venlo-stormloop desorganiseerde onze verdediging. Een hard schot wist J. Arts op de rand van het doelgebied nog weg te koppen, waarbij hij echter onklaar raakte. Van de daardoor ontstane verwarring maakte Venlo gebruik. Een direct hierop volgende voorzet was een prooi voor de Venlo-mid- denvoor die ongehinderd raak kop te: 10. Venray had meteen het antwoord gereed en zette zich ste vig op de aanval. Snelle aanvall over rechts zaaiden paniek in de Venlo- verdediging en tot tweemaal toe moest J. de Klerk het ontgelden. In de 40e min. leek hij zijn tegenstan der te vlug af te kunnen zijn, doch de door de Venlo-spil op hem toe gepaste heupzwaai was dermate af doende dat Joop per ambulance-auto voor een onderzoek naar het zieken huis in Venlo werd gebracht. (Jam mer van dit incident in deze wel felle en harde, doch overigens ac ceptabele wedstrijd). J. van Bakel maakte de voorhoe de compleet, doch in dezelfde tijd sloeg het noodlot toe. Onze doelman deelde in de depressie die even over de ploeg kwam na bovenvermeld gebeuren. Een mistrap van hem bracht de bal bij de snel en vrij doorgelopen Venlo-linksbinnen die de bal al tussen de palen had ge plaatst alvorens Leo zich in het doel had kunnen opstellen: 20. Een minuut later kon de Venlo- middenvoor met een simpel trapje de stand op 30 brengen toen hij de bal als op een presenteerblaad je op de rand van het doelgebied kreeg aangeboden. Vlak voor de rust liet J. Arts zich nog vervangen door Bastiaans. Alhoewel de slag gestreden was, ging onze ploeg de 2e helft aan met een hernieuwd elan, waarbij de in vallers zich goed aanpasten. Al was men in feite verslagen, men wenste niet geheel onder de voet gelopen te worden. Na 17 min. werd een te ver opdringen fataal, een verdediger miste waarna de Venlo-middenvoor ongehinderd op het Venray-doel af kon stevenen en onze doelman geen kans bood: 40. Venray bleef stormlopen op het Venlo-doel ondernemen. Een mooie gladde combinatie van van Bakel en Coppus bood L. Jenneskens een kans tot een schot waarmee de Ven- lo-doelman alle moeite had doch de hem ontglipte bal kwam tegen de doelpaal tot stilstand. Ook hierna kwam Venray nog een paar maal zeer dicht bij een doelpunt, doch in laatste instantie kon de Venlo-doel- man het nog klaren. Vlak voor het einde trok J. Siebers mee naar vo ren. Hij kreeg de bal op maat te ruggespeeld doch zijn oerharde schot vond de keeper op de juiste plaats. Alhoewel Venlo vooral in het voorhoedespel wat meer inhoud en directere combinaties toonde, gaf de eindstand toch wel een erg geflat teerde uitslag. Eveneens in een stromende regen werd de wedstrijd Venray 2Bel feldia 2 gespeeld. Ondanks het zeer gladde en zware veld, werd de wed strijd in een vrij hoog tempo ge speeld. De gasten bleken het minste moeite te hebben met de terrein omstandigheden. Met goede en snel opgezette aanvallen kwam het Ven ray-doel de eerste 10 min. onder zware druk te staan. Venray 2 wist zich echter los te werken en na 22 min. spelen zelfs de leiding te ne men. Een ingeschoten bal van Ton- ny Elfrink werd door de lat ge keerd, maar kwam in het bezit van de aanstormende A. van Zwol, die beheerst inschoot: 10. Lang heb ben de Venray-reserves hierop niet kunnen teren, want 2 min. later lag de gelijkmaker in de touwen. De Belfeldia-linksbuiten wist van een verdedigingsfout gebruik te maken, stormde alleen op doelman Ewalts af, die even treuzelde met uitkomen, zodat hij kansloos was: 1-1. Venray 2 wist het spel in evenwicht te hou den, ofschoon de aanvallen van de gasten veel soepelder werden opge bouwd en bovendien veel gevaarlij ker waren. Er zat een beter verband in de Belfeldse ploeg. Kort voor rust namen ze dan ook verdiend de lei ding: 1—2. Na de hervatting ging Venray fel in de aanval, maar een doelpunt viel aan de andere zijde. De Venray-ach- terhoede tastte mis op een snelle uitval van de Belfeldianen en tegen een keihard schot dat volgde had de goed spelende doelman Ewalts geen verweer. Hierna heeft Venray 2 bijna voort durend in de aanval gespeeld, maar het beslissende schot ontbrak, ter wijl de Belfeldia-verdediging ook weinig kansen weg gaf. Er zat veel te weinig verrassing in de Venray- aanvallen om deze sterk spelende verdediging te doorbreken. Het bleef bij 13, een verdiende zege voor de gasten. Ook Venray 6 bleef zonder winst. Uitspelend tegen Sparta 3 moesten ze genoegen nemen met een 61 ne- derelaag. Door de SW'ers werden twee strafschoppen gemist. De gast heren waren over alle linies sterker en wonnen dan ook volkomen ver diend. Programma voor zondag 30 okt.: Venray 1-^Quick Boys 1 2.30 u. Helden 2Venray 2 2.30 u. Venray 3Molenwiekers 1 2.30 u. Kronenberg 1Venray 4 2.00 u. Castenray 3Venray 5 12.00 u. Venray 6Wittenhorst 5 12.00 u. Sparta 4Venray 7 12.00 u. Zoals U al uit bovenstaand pro gramma hebt kunnen waarnemen, staan er voor a.s. zondag weer veel belangrijke ontmoetingen te wach ten. Dat begint dan met de wedstrijd Venray 1Quick Boys 1. De Venlose gasten hebben 2 winstpunten min der dan Venray, maar hebben één wedstrijd minder gespeeld. Men kan dus verwachten dat het een wed strijd wordt tussen twee gelijkwaar dige tegenstander, die beiden de aansluiting met de kopgroep niet willen missen. Er zal spanning te over zijn bij deze wedstrijd, waarin hij terreinvoordeel waarschijnlijk doorslaggevend zal zijn. Ook bij alle overige ontmoetingen zal het er spannend naar toe gaan. Wordt het weer een zevenklapper? Uitslagen zaterdag 22 okt.: Lindenheuvel sel.Venray sel. 31 Venray AlSparta Al 11 HRC Al—Venray A2 3—2 Venray A3—DIS Al 1—10 Venray B2 (L.)—HRC BI 4—2 Venray B3Oostrum BI 11 Venray B4Venray B6 14 Oostrum B2Venray B6 51 Venray Cl—HRC Cl 0—0 Venray C2Ysselsteyn C2 51 Programma zaterdag 29 okt.: Tiglieja AlVenray Al 3.30 uur Venray A2Melderslo Al 3.30 uur Leunen AlVenray A3 3.30 uur Venray BIWittenhorst BI 3.30 uur Sparta BIVenray B2 (L.) 2.30 uur Wittenhorst B3Venray B3 2.00 uur Venray B6Castenray BI 2.30 uur Venray B5 (L.)Venray B4 2.00 uur Wanssum ClVenray Cl 3.00 uur Venray C2Molenw. Cl 2.30 uur De wedstrijd tegen Grubbenvorst verliep voor ons slecht; er werd met 52 verloren. A.s. zaterdag krijgen wij bezoek van Meiderich SV, een sterke ploeg, waartegen wij ons sterkste elftal zullen moeten inzetten om een goed resultaat te bereiken. Aanvang 3.30 uur aan de Oostsingel. Uitslagen: Oostrum 1BW '27 2 01 Merselo 2Oostrum 2 afgelast Programma zondag 30 okt.: HRC 2Oostrum 1 Oostrum 2RKLW Uitslagen: Oostrum ALeunen A 02 Leunen BIWittenhirst B3 31 Meerlo BILeunen B2 32 Leunen B3America B2 112 Programma zondag 30 okt.: Leunen 1Merselo 1 2.00 u. Lottum 5Leunen 2 12.00 u. vertrek 11.00 uur Leunen 3Hegelsom 4 12.00 u. Zaterdag 29 oktober: Leunen AlVenray A3 3.30 u. Ysselsteyn BILeunen BI 3.30 u. vertrek 2.45 uur Leunen B2Molenwiekers B2 2.30 u. Hegelsom B2Leunen B3 3.30 u. vertrek 3.00 uur Leunen ClWittenhorst C2 1.30 u. Ysselsteyn C2Leunen C2 1.00 u. vertrek 12.30 uur In de op zondag 23 oktober ge houden motorcross te Veldhoven behaalde de Ysselsteynse crosser P. Willems in twee manches een twee de plaats in de eindklassering. In de eerste manche ging hij als laatste van start, maar lag bij het ingaan van de laatste bocht op de vierde plaats die hij niet meer af stond. In de tweede manche ging hij als eerste van start, maar die kon hij niet handhaven, maar bleef ech ter wel op de tweede plaats. In de eindklassering behaalde hij een tweede plaats, waarna hij in de bloemetjes werd gezet. Verder mocht hij ook nog een beker in ont vangst nemen voor zijn prachtige prestatie. „DE PEELHAAS" Op 8 oktb. werd in zaal Volleberg 'n tafelkeuring gehouden. Als keur meester was aangewezen mevr. Ko ning-Roos uit Overschie, hetgeen haar wel was toevertrouwd. Kampioen werd H. Coenders met vl. reus, A. v. d. Borst met witte zeerlander 2e kampioen. H. Willems was le en 5e bij de vl. reus; H. Ver meulen 2e en 4e bij vl. reus; J. Strij- bosch 3e en 6e bij vl. reus en H. van Meyel 7e. M. Jacobs was bij de Tan le 2e en 3e; H. Vermeulen bij Belg. haas le en 2e; A. v. d. Borst was 3e bij de Zeelanders. De sensatie van dit weekend vormde ongetwijfeld de wedstrijd van het le herenteam, dat, nog wat stijf in de le set tegen Hajraa (Eindhoven) reeds blijk van zijn overmacht gaf. Het won namelijk deze set met 15-11. Door een inzin king in de 2e set werd de stand van 1-12 spoedig beslist met een set stand van 2-15 in het voordeel van Hajraa. In de derde set zetten bei de teams alles op alles, waardoor magnifiek spel geleverd werd. Maar V.C. Rooy wist door zuiver geplaat ste smashes Hajraa enkele punten voor te blijven (15-11). De 4e en zo als later bleek de .beslissende set, vormde een prachtig slotstuk. In 'n gelijk opgaande strijd werd het 14- 14; vurig en bovendien nog aange moedigd door een enthousiast pu bliek, steeg het puntental aan beide kanten geleidelijk. De spanning steeg ten top, maar VC Rooy bleek in dit geval mentaal sterker en zij wonnen deze set met 21-19. Uitslag: 3—1. Dat ook Hovoc 1 (Horst) geen ge makkelijke tegenstander aan V.C. Rooy 2 had, dat bij hen op bezoek was, bleek uit de eerste setstand 21- 19. In de 2e en 3e set echter liet VC Rooy 2 deze tegenstand gedeeltelijk varen, zodat Hovoc het makkelijker kreeg en van zijn overwicht blijk gaf. (15-6 15-9). Uitslag 3—0. Dames 2 moest ook spelen tegen een team van Hovoc. Ze waren ech ter niet opgewassen tegen dit nog ongeslagen team. De uitslagen luid den dan ook 6-15 6-15 10-15. Resultaat: 03. VC Rooy 5 moest de strijd aan binden tegen zijn plaatsgenoten Ly ceum 3. Door veel foute services en technisch niet al te zuiver spel schonken zij Lyceum tè gemakke lijk de overwinning (15-10 15-8 15-0). Uitslag 3—0. Het tegenovergestelde beeld toon de VC Rooy 3. Door goed te serveren wisten zij uit de eerste set tegen Concordia 2 een overwinning van 15-3 te behalen. Na een achterstand van 38 wonnen zij ook de tweede set (15-8). Daarna verslapte de strijd en hoewel het spel minder gecon centreerd was en daardoor de wed strijd langer duurde dan nodig was, was de overwinning toch aan hen (15-11). Resultaat 30. Het 4e herenteam, dat door z'n hu moristische inslag en speelheid het publiek wist te amuseren, had een al te gemakkelijke tegenstander aan V.C. Bree (15-6 15-2). In de 3e set werd er slordig gespeeld, wat ook tot uiting kwam in een verlies van 12-15. De 4e set maakte de over winning volledig (15-9). Uitslag 3-1. Programma zaterdag 29 okt.: Heren: V.C. Rooy 2Concordia 1 18.00 u. V.C. Rooy 3Hovoc 3 18.45 u. V.C. Rooy 4Concordia 2 19.30 u. Swift—VC Rooy 1 20.00 u. Dames: V.C. Rooy 2Tupos 20.15 u. Swift—VC Rooy 1 20.00 u. „WAT EEN SCHATJE, Uw baby. En wat een leuk jasje heeft 't aan. Waar heeft U dat toch gekocht, me vrouw?" „Natuurlijk bij van Opbergen; daar hebben ze werkelijk fantastisch veel snoezige baby-artikelen. Ook voor complete baby-uitzetten en grappi ge overgordijnen voor de kinderka mer bent U daar aan 't goede adres." VOOR EEN BETERE HANDTAS IN LEDER (CALFS - BISON - NAPPA) OF IN SKAI SLAAGT U ZEKER BIJ EEN RUIME SORTERING - IN PRIJZEN VANAF 1350, Zo juist ontvangen de miele droogtrommel - de enigste voor 4'A kg. wasgoed - kom eens vrijblijvend in onze zaak kijken telefoon 2389 schoolstraat 30 (voor open haarden) BRANDSTOFFEN CENTRALE VENRAY ook vrouw wil zijn, dus jong, sportief, modern, ontwierp Roulette een nieuw stretch-corselet. „Nieuw" niet alleen door de zachte elastische schouderbandjes, die ook verstelbaar zijn, maar vooral door de gunstige prijs 23.50 de mode onder de mode Grotestraat

Peel en Maas | 1966 | | pagina 16