gpns pljls in Kdeniaty s.v.v. JEUGD v.v. OOSTRUM tot tot pijls S.V.V. NIEUWS Sü.VV S.V. LEUNEN ZWEMMEN HANDBOOG V.C.ROOY M.H.C.V. WANDELSPORT HENGELSPORT Openstelling P. en T. kantoren TAFELTENNIS WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN mode pasvorm kwaliteit RIAENS-ROYERS VRIJDAG 9 SEPTEMBER 1966 No. 36 ZEVEN EN TACHTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS §T DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL 1512 GIRO 1050652 PRUS PU KWARTAAL 1.75 (button V.nrtty 2. SPORT Uitslagen zondag 4 september: Venray 1Venlose Boys 1 31 Venray 4Meerlo 3 11 Castenray 2Venray 6 12 De eerste competitiewedstrijd voor Venray 1 zit er weer op. Het werd een verdiende 31 overwinning op' Venlose Boys 1. Verdiend op de eer ste plaats door het prachtige spel en de geweldige inzet die ons eerste elftal wist op te brengen. Vooral in de eerste speelhelft was het spelpeil van hoog gehalte. Het eerste succes was echter voor de Boys. Na 7 min. spelen werd een hoekschop onvoldoende weggewerkt. De bal kwam bij de rechtsbinnen, die van dichtbij hard inschoot. Doel man De Kerf stopte keurig, doch kreeg de bal niet voldoende onder controle om de aanstormende Boys aanvaller van een doelpunt te weer houden: 01. Een niet te best be gin dus voor de SW'ers. Venray was hierdoor echter niet geïntimideerd. Integendeel. Met fris opgezette aanvallen vanuit de ach terhoede werd het doel der gasten belaagd. De Venlonaren hebben het beslist aan hun doelman te danken dat in deze periode hun doel nog aan doorboring ontkwam. De ene aanval na de andere werd besloten met een daverend schot, dat meestal de goe de richting had, maar telkens de jeugdige Venlose doelman in de baan trof. Doelpunten konden echter niet uit blijven, daardoor werd de druk op het Venlose doel te zwaar. Na 27 min. spelen werd van binnen het strafschopgebied tot viermaal toe 'n hard schot afgevuurd, maar even- zovele malen vond men de doelman of een speler in de baan van het schot. Drie min. later herhaalde zich ditzelfde schuttersfestijn, maar ook nu weer had de Venlose doelman het nodige keepersgeluk. In de 37e min. werd het hem toch te machtig. Uit een schermutseling voor het doel kreeg J. de Klerk de bal in bezit en schoot ineens on houdbaar in: 11. In de laatste speelminuut van de eerste helft kwam Venray aan leiding door Leo Jenneskens, die een goede schiet kans kreeg en die ook prompt be nutte: 21. Ook na de hervatting hadden de gasten weinig in te brengen. Na 10 min. spelen verraste Leo Jenneskens de Venlose doelman volkomen, door hem met een boogbal te passeren: 31, een prachtig doelpunt. Hoewel Venray in de tweede speelhelft het windvoordeel had, ging men het toch wat rustiger aan doen. Men behield wel een veld- overwicht, maar het tempo lag toch een stuk lager dan in de eerste helft. De SW-achterhoede hield de oran jemannen goed in bedwang, zodat de eerste competitiewedstrijd, onder aanvoering van Joep Arts in een overwinning werd omgezet. Vooral in de eerste speelhelft was het H. Coppus, die met zijn razend snelle rushes de Venlose verdedi ging keer op keer in paniek bracht. Ook de overige Venrayse aanvallers deden het prima. Kortom het werd een wedstrijd waarin alle spelers ruim voldoende behaalden. Een wed strijd ook, waarin alle spelers zich hebben ingespannen en de talrijke toeschouwers een goede ontspan ning kregen. Venlose Boys was een sportieve verliezer. SW kreeg tegen deze ploeg ook kans om te voetbal len. Dit werd voor 100 procent uit gebuit. Het werd een wedstrijd, die als een der beste sinds lange tijd gekenmerkt kan worden. Mannen ga op deze weg voort en de resultaten zullen niet uitblijven. Venray 4 dat Meerlo 3 op bezoek kreeg, heeft het er minder goed af gebracht. Hoewel de eindstand 11 toch niet zo ongunstig mag lijken, hebben de SVV ers in de. eerste, speelhelft volop kans gehad om een ruime voorsprong en de volle winst te nemen. De voorhoede draaide echter nog niet zo soepel. De rust ging dubbelblank in. Na de hervat ting kwam Venray 4 door een mooi doelpunt van J. Jeuken aan de lei ding. Meerlo kwam hierna flink op zetten en wist de gelijkmaker in de touwen te werken. Verder liet de Venrayse verdediging het niet ko men. Het bleef na een matig par tijtje voetbal bij 11. Castenray 2—Venray 6: 12. Na een matige start van beide partijen wist Venray toch vrij spoedig een klein veldoverwicht te krijgen, het geen tot uitdrukking kwam in de 10e min. door een treffer van P. Cor- tenbach uit een voorzet van H. de Mulder. Doordat de achterhoede soms te traag was met het wegwer ken van de ballen wist Castenray in de 20e min. hiervan te profite ren en keeper v. Bunzei kansloos te passeren. Hierna werden enkele goede kansen door Venray onbenut gelaten en ging de rust in met een 11 gelijkspel. Na de rust hetzelfde spelbeeld met ditmaal Castenray iets in de meerderheid. Na 10 min. spe len kreeg Castenray een strafschop te nemen omdat één der verdedigers met name Pieper, een zeker doel punt had voorkomen, door met een fraaie snoeksprong de bal uit de uiterste hoek te stompen. Om deze strafschop te nemen werd de zwaar ste speler van Castenray in het ge weer geroepen. Dit maakte op kee per Otto von Bunzei echter geen indruk, zodat deze de keihard ge schoten bal op fraaie wijze stopte en hierdoor een achterstand voor kwam. Een kwartier voor het einde kreeg Venray een vrije trap te ne men, waarmee Harry de Mulder zich belastte. Deze bracht de bal voor de voeten van Theo Jans Be ken, welke de keeper met een hard schot het nakijken gaf. Hierna werd het accent meer op de verdediging gelegd en wist men de 21 voor sprong te behouden tot het einde van een van beide zijde zeer spor tief gespeelde wedstrijd. Programa zondag 11 sept.: Milsbeek 1Venray 1 Venray 2Blerick 3 Venray 3Wanssum 2 America 2Venray 4 Venray 7Venray 5 2.30 u. 2.30 u. 2.30 u. 2.30 u. 12.00 u. Venray 6Molenwiekers 2 12.00 u. Venray 1 speelt a.s. zondag de moeilijke uitwedstrijd tegen Mils beek. De 42 nederlaag die we en kele maanden geleden daar moesten incasseren ligt nog vers in het ge heugen. Deze wedstrijd heeft ge leerd, dat de Milsbekers over een snelle en schietgrage voorhoede be schikken. Onze achterhoede zal dan ook geen duimbreed vrijheid hoeven te geven om de Milsbekers in be dwang te kunnen houden. De ach terhoede van de Milsbekers is met goede en snelle combinaties beslist te passeren, terwijl hun doelman niet 't sterkste punt is. SW zal het niet gemakkelijk krijgen, maar als er met de inzet wordt gespeeld van zondag j.l., dan is men beslist niet kansloos. Venray 2 opent de competitie met een thuiswedstrijd tegen Blerick De Venray-reserves zullen de eer ste winstpunten waarschijnlijk thuis houden. Venray 3 staat de eerste de beste wedstrijd dat ze in de eerste klasse uitkomen, meteen voor een zware opgave nu Wanssum 2 op bezoek komt. De Juliaantjes zijn moeilijk te overwinnen. Venray 3 zal dan ook van meet af aan flink aan dienen te pakken. Venray 4 gaat op bezoek bij Ame rica 2. Deze opgave kon voor deze SW'ers wel eens wat te zwaar zijn. Venray 7 speelt „thuis" tegen Ven ray 5. De „gasten" zullen een kleine overwinning behalen. Venray 6 neemt het thuis op tegen plaatsgenoot De Molenwiekers 2. Dit zal voor de SW'ers een zware op gave worden. Uitslagen zaterdag 3 sept.: Venray sel.Roermond sel. 23 DEV Al—Venray Al 4—1 Venray A2—BW Al 5—2 Merselo AlVenray A3 50 Venray BISparta BI 20 EWC BI—Venray B2 (L.) 3—1 Venray B5 (L.)Venray B6 53 Programma voor zaterdag 10 sept. Blerick sel.Venray sel. 4.30 u. Venray AlBlerick Al 4.00 u. Meerlo AlVenray A2 4.00 u. Venray A3Ysselsteyn Al 4.00 u. Venray B2 (L.)Hegelsom BI 4.00 u. Venray B3Wansum B2 2.30 u. Leunen B2Venray B4 2.30 u. Venray B6Meerlo BI 2.30 u. VETERANEN De tegen de Volharding-veteranen in Vierlingsbeek gespeelde wedstrijd zaterdag j.l., eindigde met de stand 2—2. A.s. zaterdag gaat de reis naar Krefeld om daar het alom bekende Marathon te ontmoeten. Er zal zeer goed gespeeld moeten worden, wil len onze veteranen niet met een ne derlaag huiswaarts keren. Vertrek om 2.30 uur vanaf Henseniusplein. Oostrum heeft de eerste competi tiewedstrijd achter de rug. Welis waar waren de resultaten niet hele maal wat we er van verwacht had den. Oostrum 1 was op bezoek bij Brughusia en verloor met 2-1. Toch speelde Oostrum niet onverdienste lijk, zeker de achterhoede niet. Maar het gemis aan krachten, die een aanval met een doelpunt kunnen af ronden, doet zich dan wel duidelijk voelen. Oostrum 2 kreeg Hegelsom 4 op bezoek en won met duidelijke cij fers: 63, terwijl er nog twee doel punten werden afgekeurd. Een goed begin weliswaar, maar 't is pas de eerste wedstrijd. Zondag 11 september zijn beide elftallen vrij. Uitslagen: Kronenberg 1Leunen 1 23 Leunen 2Wittenhorst 5 31 Castenray 3Leunen 3 11 Castenray ALeunen A 56 Leunen BIMerselo BI 81 Oostrum B2Leunen B2 42 Programma zondag 11 sept.: Leunen 1Meterik 2 2.00 u. Zaterdag 10 sept.: Leunen AlMerselo Al 4.00 u. Molenwiekers BI-Leunen BI 4.00 u. vertrek 3.30 uur Leunen B2Venray B4 2.30 u. Melderslo B2Leunen B3 4.00 u. vertrek 3.00 uur ZWEMCLUB SPIO Het secretariaat van Spio, Markt straat 5, is vanaf heden alleen nog maar geopend op: maandag van 6-7 uur n.m.; donderdag van 6-7 uur n.m.; zaterdag van12-1 uur n.m. Eenieder wordt verzocht zich zoveel mogelijk aan deze tijden te houden. Spio heeft op het ogenblik 580 le den. Afgelopen zaterdag en woensdag ging Spio voor het eerst in dit win terseizoen weer in Venlo zwemmen. De toeloop was zo groot dat het be stuur van Spio zich genoodzaakt ziet wederom een ledenstop in te voeren. Deze geldt voor alle leden en gaat in op zaterdag 10 sept. a.s. Wij wijzen alle zwemmers en zwemsters er nogmaals op geen rin gen, armbanden, horloges en andere waardevolle voorwerpen mee te ne men, omdat het Sportfondsenbad bij verlies hiervoor geen vergoeding kan geven. Denken alle dames, meisjes eraan de volgende keer een badmuts mee te nemen, omdat men anders niet toegelaten wordt in het sportfond senbad. Omdat door een zetfout in het Dagblad voor Noord-Limburg nogal verwarring is ontstaan over de ver trektijden van de diverse groepen, volgen deze hier nogmaals: Groep 1: om kwart vóór vijf (le den uit Venray); groep 2: vijf uur (voor leden uit Venray, Leunen, Oir- lo, Castenray); Groep 3: om half zes vertrek Venray (voor de leden uit Oostrum, Oirlo en Castenray); Groep 4: om kwart vóór zes (alléén de wedstrijdploeg). 's Woensdagsavonds vertrekken de bussen voor de senior-leden nor maal vanaf het Henseniusplein om kwart vóór negen. Wij wijzen erop dat iederen bij dezelfde groep is als het vorige sei zoen. Diploma-zwemers denkt er aan om kwart vóór zes aan het zwembad klaar te staan. „ST. ANNA" Op 21 augustus nam „St. Anna" deel aan de nationale concoursen te Nederweert en Ospel, waar op beide plaatsen de 2e prijs werd behaald in de ereafdeling. In Nederweert veroverde men bovendien de kam- pioensprijs. In Ospel behaalde P. van Ooi de 2e personele prijs na loting met 5 x 10. Jos Wijnhoven met 5 x 9 de 5e prijs na loting. Onze landskampioen Jos. Wijn hoven versloeg de Belgische kam pioen bij de interlandwedstrijd te Tingeren op 28 aug. met 141 punten in 15 pijlen, Mertens schoot 139 p. Op 4 september j.l. werd te Bou- koul geschoten om het korpskam pioenschap van Nederland. Hier be haalde St. Anna de 3e plaats met 2556 punten. Zondag j.l. werd te Horst het tra ditionele en voor ons het laatste toernooi gehouden. Het eerste herenteam, dat de lang ste dag maakte, moest na le te zijn geworden in hun poule en de halve finale de eerste prijs afstaan aan AMVJ, waarvan zij de finale ver loren. Heren 2 was na de eerste ronde reeds uitgeschakeld. Het 3e herenteam draaide goed en moest in de finale spelen om de 3e en 4e plaats. Maar omdat een spe ler van de tegenpartij ernstig ge blesseerd werd, ging men over tot loting, die voor onze heren ongun stig uitviel: 4e plaats. Zowel het 4e als 5e herenteam werden 3e in de poule en zodoende voor de volgende ronden uitge schakeld. Het 2e dameszestal kon ook dit keer geen overwinning behalen, ter wijl Dames 1, die in dezelfde klas se, maar andere poule speelden, weinig moeite hadden om van de zwakke tegenstanders te winnen. Door in de finale van WW te winnen bereikten ze weer, zoals op elk toernooi dit jaar de le plaats. Uit slagen gespeelde vriendschap pelijke wedstrijden: Dames 1: DeurneVenray 16 Heren 1: DeurneVenray 31 Heren 2: Horst—Venray 24 Zaterdag j.l. speelde Heren 2 te gen een elftal van gelijke sterkte uit Horst. Al met al was het een leuke wedstrijd, waarin onze jongens goed wisten te profiteren van fouten in de achterhoede van Horst en daar door enkele doelpunten konden sco ren. Dames 1 en Heren 1 togen zondag naar Deurne om daar de sticks te kruisen met de hockeyclub „Deur ne". Onze dames hadden geen moeite met hun veel zwakkere tegenstand sters en wonnen ruim met 61, na met de rust al met 21 de leiding genoemen te hebben. Heren 1 had het wat moeilijker tegen de 1 klasse hoger geplaatste Deurnese ploeg. Vooral op het flit sende aanvalsspel van de gastheren had onze achterhoede dikwijls te weinig vat. Alhoewel onze ploeg met enkele invallers speelde was vooral het aanvalsspel niet groots. Het enigste tegendoelpunt moest uit een strafpush worden gescoord. Om in de competitie hoge ogen te gooien, zal er nog hard getraind moeten worden. Programma a.s. weekend: Zaterdag: Mixed wedstrijd Dames 2-Heren 2, aanvang 2.00 uur. Terrein Leunse- weg. Voor opstelling zie raambiljet bij Cals. Zondag: HopbelVenray (dames) VenraySon (Heren) aanvang 1.30 Wij wensen alle elftallen, en voor al de senioren, in hun eerste com petitiewedstrijd veel succes. Gegevens over de training zullen spoedig gepubliceerd worden. De juniorencompetitie zal waar schijnlijk eind september beginnen. W.S.V. ST. CHRISTOFFEL WSV St. Christoffel nam j.l. zon dag deel aan de wandeltocht te Hel mond, georganiseerd door WSV St. Leonardus. Op de 5 km behaalde St. Christoffel een 3e prijs; de 10 km groep behaalde een 10e prijs en de 15 km groep de 19e prijs. W.S.V. VENRAYS GLORIE Zondag gaan wij wandelen naar Eindhoven. De bus vertrekt om llu. op de hoek Odastraat-Maasheseweg. Wij verwachten dat allen om 10 vóór elf aanwezig zijn. Op zondag 4 september j.l. vond wederom het jaarlijkse koningsvis- sen plaats, waaraan in totaal 54 le den van „Het Alvertje" Oostrum deelnamen. De uitslag was als volgt: 1. Van Diessen, Deurne, koning 2. M. v. Vegchel, Deurne, wisselb. 3. Mevr. v. Vegchel, Deurne 4. W. Drabbels, Venray 5. J. Bol, Wanssum. H.S.V. DE ROERDOMP A.s. zaterdag 10 sept. 2e en laat ste onderlinge wedstrijd tegen Blit- terswijek. Aanvang 4 uur n.m. Bijeenkomst half vier bij het Veerhuis te Bliterswijck. Duur van de wedstrijd lVt uur, daarna prijs uitreiking in het clubhuis aldaar. Voor G0MMANS KLEDING Langstraat Telefoon 1281 Met ingang van 12 september a.s. is het P. en T. kantoor te Venray als volgt geopend: Geldverkeer: Giro, postwissels, uit- Maand.-dond. Vrijdag Zat. betaling Soc. Verzekeringsbank, Postbetalingen 08.30-15.00 08.30-18.00 08.30-11.30 1) Frankeerzegels 08.30-18.00 08.30-18.00 08.30-11.30 Rijkspostspaarbank 08.30-18.00 08.30-18.00 08.30-11.30 1) Munten 08.30-12.00 08.30-12.00 gesloten Telegraaf-Telefoondienst 08.30-18.00 08.30-18.00 08.30-11.30 1) uitsluitend voor spoedbehandelingen op zaterdag. De busrechthouders kunnen hun post afhalen van 07.00-18.00 De verzending die aansluiting op de nachtposttreinen geeft is vervroegd. De „laatste bus" aan het P. en T. kantoor is uiterlijk 18.40. De instellingen worden er wel op gewezen, dat grote hoeveelheden cor respondentie vóór sluiting van het kantoor, dus vóór 18.00 aan het loket afgegeven kunnen worden. De openstelling van de ressortkantoren is als volgt: Hulpkantoren Broekhuizenvorst Meerlo Tienray Wanssum Ysselsteyn Lb Zaterdags gesloten. Maandag/Donderdag 10.30-12.30 14.00-15.00 17.30-18.00 idem idem idem idem Vrijdag 10.30-12.30 14.00-15.00 17.30-18.00 idem idem idem idem 11.30-12.30 14.00-15.00 idem idem Post-Telegraaf-Telefoonstations Oirlo 11.30-12.30 14.00-15.00 Oostrum idem Merselo idem Zaterdags gesloten. De ressortkantoren zijn tot 15.00 opengesteld voor het geldverkeer. Op vrijdag echter de gehele openstellingsduur. 's Avonds van 17.30-18.00 alléén voor frankeerzegels en Rijkspostspaar bank met uitzondering van de vrijdag zie boven. Verdere de gehele openstelling voor Telegraaf- en Telefoondienst. HET ADRES VOOR AL UW SPORTARTIKELEN LSPORTHUIS VENRAY - GROTESTRAAT 18 - TEL 1253 VOETBALLEN - VOETBALSCHOENEN SHIRTS EN BROEKEN Zoals wij reeds de vorige keer melden, gaat Red Stars met 7 teams aan de competitie deelnemen. De teams zijn als volgt samengesteld: Senioren: Team 1 (3e klas): J. Wijnhoven, H. Theuws, B. Hendriks. Team 2 (3e klas): R. Verblakt, M. Draaisma, H. Cuppen. Team 3 (4e klas): H. Houben, J. Manders, H. Jacobs. Team 4 (4e klas): W. Verblakt, M. Sedee, M. Claesens, J. Janssen. Als reserve zal optreden de heer Verstappen. Junioren: Team 5 (junioren B): J. Verblakt, J. Stevens, Th. Verhalle. Res. J. Schwachöfer. Team 6 (junioren C): J. Schwa chöfer, H. Barents, F. van Stokkum. Res. H. Thijssen. Team 7 (junioren C): H. Thijssen, W. Koenen, E. Verbove. Res. M. Vol- lenberg. Zoals U ziet bevat het 4e en 5e team 4 spelers. Deze zullen een rou latiesysteem spelen. De uitslagen van genoemde teams zullen we, zo dra de competitie begint, elke week in dit blad publiceren. Zoals U ziet heeft Red Stars een flinke vooruitgang geboekt tegen over het vorige seizoen toen met slechts twee teams aan de compe titie kon worden deelgenomen. Dit brengt voor de spelers evenwel nog al wat problemen mee, want de bondscontributie bedraagt voor dc junioren 2,en voor de senioren 4,Hierbij komen nog de kosten voor de medische keuring die 3.50 bedragen. RIJKSPOSTSPAARBANK Bij de Rijkspostspaarbank werd in Venray en ressort ingelegd 146.000,— en werd 132.000,— uit betaald. Hoe vreemd het moge klinken, de nederlaag" die onze honkballers af gelopen zondag leden was tamelijk groot, doch gerekend naar het ver toonde aanvalsspel van onze kant, geflatteerd. Elke geworpen bal werd door onze slagploeg het veld in getimmerd met een flair en een gemak, alsof het dagelijks werk was. Het leek ook inderdaad een gemakkelijk te beha len overwinning. Helaas was onze werper F. Vroomen geplaagd door griep en een bijzonder vreemd op tredend voetbalpubliek dusdanig uit concentratie gebracht, dat hij alle controle op zijn worpen miste. Ge makkelijk kon DVS nu „rondjes" gaan lopen en de thuisplaat passe ren. Roelof Pijls nam het van hem over en met meer succes. Nog slechts enige tegenstanders kregen in de volgende innings kans. Ze kwamen niet verder dan het eerste kussen. Aan slag ging ons geweld gewoon door, echter de juiste richting en juist dat beetje geluk, dat een ge slagen bal tot honkslag maakt, ont brak ons. Bijna alle slagen vorm den een zekere prooi voor de grijp- vaste handen van onze tegenstan ders. Als relief-pitcher nam Henk de Römph de laatste innings voor zijn bekwame rekening en de tegenstan ders, reeds gewoon aan curve-balls van hun eigen werper, konden zijn worpen niet meer bekijken. De wedstrijd werd een niet ver wachte nederlaag. Echter onze kracht in het slagperk is met vele rake klappen aangetoond. Als „hout- slepers" die met 3-slag op de spe- lersbank gezet werden, hebben we onze tijd gehad. De algemene jaarvergadering, het behalen van de Europa-cup door de Harlem Nichols en het honkbaltoer- nooi in Geldrop zullen de volgende week uiteengezet worden.

Peel en Maas | 1966 | | pagina 5