DE LELIE VENRAY DE NIEUWE SCHILDER Pauselijke onderscheiding Opening nieuwe zaken MET BETREKKING TOT LIMBURG bekwame plaat-bankwerkers MUVER0 n.v. ketel- en apparatenfabr. Hardboard Triplex Hardplasticplaat Plastic golfplaten de eerste... de beste... Burgerlijke Stand PAROCHIE PATERSKERK Mededeling: Het D.O.-bestuur heeft Pater Primald uitgenodigd om maandag avond om 8 uur in San Damiano een causerie te houden over zijn bijbel se reis door Klein Azië en Grieken land: „In het voetspoor van St. Pau- lus". Alle parochianen zijn van har te welkom op deze avond. S. R. 65 - VENRAY Vrijdag 9 sept.: 20.15 uur. De heer K. Tax spreekt over zijn belevenis sen in Zuid-Amerika. Na 20.20 uur tot plm. 22.00 uur is de sociëteit gesloten; komt dus op tijd. Zaterdag 10 sept.: 7.00-8.45 uur so ciëteit geopend voor leden beneden 16 jaar. 9.00-11.30 uur sociëteit geopend voor leden boven 16 jaar. Zondag 11 sept.: normaal geopend. Dinsdag 13 sept.: 7.00-9.00 socië teit geopend voor jongens onder de 16 jaar. Woensdag 14 sept.: 7.00-9.00 uur sociëteit geopend voor meisjes be neden 16 jaar. 9.00-11.30 uur sociëteit geopend voor leden boven 16 jaar. PATRONAAT VENRAY Deze week beginnen we weer met het Patronaat en wel als volgt: A.s. vrijdagavond van 19.00-21.00 uur; zaterdagavond van 19.00-21.00 en zondagmorgen van 10 tot 12 uur. Tevens kunnen zich dan nog nieuwe leden opgeven. TENTOONSTELLING Bij gelegenheid van de opening van het Cultureel Centrum alhier zal een groep Limburgse kunste naars (verenigd in de K.I.R.A.) een tentoonstelling van hun werken ver zorgen in en om het nieuwe cen trum. MATER AMABILISSCHOOL VENRAY Met ingang van 15 september a.s. is voor de lessen kinderverzorging en verpleegkunde aan de M.A. ver bonden: mevr. G. Kuypers-Hotten- reys uit Venray. De Mater Amabilisschool is dit cursusjaar gestart met 6 groepen: 3 eerste jaars en 3 tweede jaars groe pen. Vanwege de grote deelname aan de sportclub wordt de groep ge splitst n.l. een groep traint op maan dagavond en de andere op donder dagavond na de lessen in de gym zaal van de Mulo. De eerste bijeenkomst van de der de jaars cursisten is op dinsdag avond 13 september om half acht in het clubhuis. KIND BIJ OVERSTEKEN DOOR AUTO GESCHEPT Dinsdagmiddag omstreeks half 4 stak het 4-jarig meisje Martina Broere plotseling de Brugstraat te Wanssum over zonder voldoende te letten op het verkeer. De kleine werd door de luxe auto bestuurd door de Venrayer H. B. geschept en moest met zeer ernstige verwondin gen per ambulance naar het zieken huis te Venray worden vervoerd. WAGEN UIT DE BOCHT Drie gewonden te Leunen In de nacht van maandag op dins dag omstreeks half een is waar- schnijlijk door te hoge snelheid en onoordeelkundig rijden de luxe auto bestuurd door de Venlonaar J. S. uit de bocht gevlogen in de Albion- straat te Leunen. De bestuurder moest met diverse verwondingen van ernstige aard naar het zieken huis te Venray worden overge bracht. Twee inzittenden werden licht gewond en konden na verbon den te zijn naar huis worden ver voerd. De auto werd totaal vernield. SPAARMUTATIES OVER AUGUSTUS Bij de gezamenlijke Boerenleen banken in de gemeente Venray werd in augustus aan spaargelden inge legd 1.841.679,91 en terugbetaald 1.332.774,71, zodat de besparingen toenamen met 508.905,20. RANK XEROX PERSONEELSVERENIGING Onder voorzitterschap van de heer v. d. Pool is op de Rank Xerox vestiging alhier een personeelsver eniging opgericht, die de ontspan ning van de 220 werknemers bij deze industrie wil gaan bevorderen. Het voorlopige bestuur dat thans ge vormd is, heeft zich met een schrij ven tot de employees van Rank Xe rox gericht, waarin zij enige aktivi- teiten opsomt, die ze in de toekomst denkt te ondernemen. Dat is op r eerste plaats bevordering van de sport, daarnaast het organiseren van excursies en avonden in de ont spanningszaal van dit bedrijf. Men hoopt echter dat ook van de kant van de leden zelf de nodige initia tieven ter tafel zullen komen. En dat is al vrij gauw mogelijk want op vrijdag 14 oktober zal de eerste vergadering worden gehou den, waarop statuten en huishoude lijk reglement ter goedkeuring wor den aangeboden. Vooraf zal op za terdag 8 oktober een kontaktavond worden gehouden, waarop behalve de werknemers ook de echtgenoten worden uitgenodigd, terwijl dan de gehele fabriek te bezichtigen zal z- voor het personeel en hun dames. Op deze avond zijn ook uitgeno digd de besturen van de andere personeelsverenigingen in Venray, waarmede men in de toekomst pret tig hoopt samen te werken. VOOR DE HEER J. TILLEMANS Donderdagmorgen kon de H.E.H, Deken Loonen in lunchroom Ver heugen een wel wat overdonderde heer J. Tillemans de mededeling doen dat Z.H. Paus Paulus hem de onderscheiding verleend had Pro Eclesia et Pontifice. De heer Tillemans, die gemeend had naar een vergadering van de Vastelaovesvereniging te gaan, trof in lunchroom Verheugen tot zijn verbazing het hoofdbestuur aan van de Nederlandse Katholieke Bond van Werkgevers in het loodgieters-, fitters- en sanitair instalaltiebedrijf, alsmede de bestuurderen van de plaatselijke en gewestelijke afdelin gen van de bond, met daarnaast vertegenwoordigers van de Venray- se vastelaovesvereniging, het Ven- rays Mannenkoor, de Aid Prinse Kompeneej en de Rotary, Venrayse verenigingen waarin de heer Tille mans functies bekleedt of waar hij lid van is. Men hielp hem uit de droom, dat dit geen Vastelaovesver- gadering was, doch een heel wat ernstiger plechtigheid, namelijk de uitreiking van de genoemde Pause lijke onderscheiding, die hem op de eerste plaats verleend was voor het feit dat hij 25 jaren hoofdbestuurs lid is geweest van genoemde Katho lieke Bond (waarvan vele jaren eer ste secretaris), maar daarnaast ook zo zei de H.E. Heer Deken nog eens nadrukkelijk voor het vele werk wat hij plaatselijk en regio naal gedaan heeft in verschillende organisaties en verenigingen. Alus hoofdbesturslid van de Ka tholieke Bond heeft hij vele be moeienissen gehad met de herop bouw van deze vakorganisatie na de bevrijding en heeft als secretaris de verschillende moeilijkheden die bij de wederopbouw van Nederland ook op maatschappelijk terrein naast specifieke vaktechnische pro blemen ontstonden, niet alleen van nabij leren kennen, maar ook helpen oplossen. In de Stichting Raad van Bestuur, waarin behalve de Katholieke Bond ook de neutrale en de Protestans-Christelijke werk gevers samenwerken was zijn in breng zeer groot, terwijl zijn be moeienissen voor de gewestelijke af deling Limburg alom gewaardeerd zijn. Van dit alles werd door de voor zitter van de Bond in zijn felicitatie rede gewag gemaakt, die daarnaast ook wees op de plaatselijke en re gionale aktiviteiten van de gedeco reerde. KONINGIN WILHELMINAFONDS Mogen wij nog wijzen op de kol- lekte voor het Koningin Wilhelmi- nafonds, die thans overal in den lande en dus ook in Venray gehou den wordt. Men weet dat door het Koningin Wilhelminafonds gelden beschikbaar komen ter bevordering van de kankerbestrijding. Iets waar ieder van ons belang bij heeft dat deze gevreesde ziekte eindelijk over wonnen wordt. Het hoeft dus geen betoog hoe belangrijk de bijdrage van ieder van ons wel is en dat men ondanks het feit dat zoveel ge vraagd wordt juist deze collecte toch van iedereen een goede bijdra ge mag verwachten. VLASBLOEM-NIEUWS Toneelgroep „De Vlasbloem" te Oostrum bereidt zich momenteel voor op de streekavond in de schouwburg te Venray, waar ook zij haar steentje aan zal bijdragen. Op 1 oktober a.s. zal De Vlas bloem zich presenteren met de één- acter „De Driftkoppen", naar een novelle van de zeer bekende auteur Anton Tsjechow in een bewerking van Léon Chancerel. Per 1 oktober a.s. zal worden be gonnen met de in studiename van het toneelspel „De Spooktrein" door Arnold Ridley vertaald door 'J. C. van der Horst. De uitvoering van ,De spooktrein" zal geschieden in de traditionele jaarlijkse samenwer king met harmonie Sub Matris Tu- tela, die tegelijkertijd een winter- concert zal verzorgen op de derde zondag van januari in het parochie huis te Oostrum. DAMES ZWEMMEN MEER Zwemclub Spio gaat weer in Ven- lo zwemmen en de belangstelling daarvoor is groot. Men kan dat o.m. lezen uit de ledenstop die men al weer heeft moeten invoeren. Woensdagavond gingen de senioren d.w.z. personen boven de 16 jaar, met 2 bussen naar het sportfondsen- bad. Opmerkelijk was dat van de bijna 100 deelnemers er slechts acht mannen waren. Kwam dat door de voetbalwedstrijd NederlandHon garije? DRANKWET Burgemeester en wethouders van Venray brengen ter openbare ken- is dat is ingekomen een verzoek schrift van de Stichting Cultureel Centrum te Venray om een tap ver gunning, als bedoeld in artikel 12, lid 3 der Drankwet, voor 8 localitei- ten van het door haar te exploite ren Stichting Cultureel Centrum te Venray. Binnen twee weken na de dag tekening van deze bekendmaking kan eenieder tegen het verlenen van de gevraagde vergunning schriftelijk bezwaren indienen bij burgemeester en wethouders. Venray, 6 september 1966. Burgemeester en wethouders voor noemd, Mr. M. M. L. G. M. CUSTERS, burgemeester. H. P. L. VORST, secretaris. PATER VAN OOL In tegenstelling tot wat wij vorige week berichtten blijkt de Braziliaans missionaris Pater van Ooi reeds op 15 september a.s. naar zijn missie gebied terug te keren. Giften in na- tura en geld voor dit missiegebied worden voor die datum in dank aan vaard door de fam. Jans Beken, Wilhelminastraat 28. Het nummer van de rekening van deze missiona ris bij de Boerenleenbank is 6044. Zaterdag werd in de Wilhelmina straat het nieuwe pand geopend dat de fa. Manders en Zn. daar heeft laten bouwen. Architect Martens heeft een pracht winkelpand ont worpen, met daarboven een tweetal woningen, welk ontwerp door de firma Verhoeven tot werkelijkheid is gemaakt. Een ruime showroom, magazijn, werkplaats en kantoor staan dit loodgieters- en verwar mingsinstallatiebedrijf thans ter be schikking in de oude Veldstraat, die mede daardoor binnen afzienbare tijd uitgroeit tot een prachtige winkelstraat. Het is allemaal even prettig ingericht in dit nieuwe pand en in de showroom vindt men een keur van verwarmingsketels en sa nitaire artikelen, alsmede de nieuw ste gasfornuizen. De heer Manders en zijn drie zonen hadden op de openingsdag vele, vele gelukwensen in ontvangst te nemen, terwijl zoals gewoonlijk een keur van bloemen een kleurrijke omlijsting gaven van dit openingsfeest, waarop velen acte de presence gaven. Eerder had de firma Pijpers in de Eindstraat een geheel nieuwe win kelinventaris zijn klanten kunnen laten zien. Ook voor deze heropening bestond grote belangstelling, niet in 't minst van de kant van de jeugd, die hier in een grabbelton haar hart heeft kunnen ophalen. Maar de ouderen hebben meer gekeken naar de prak tischer indeling van de winkel, waarbij een deel van de grote kol- lektie welke de firma Pijpers biedt thans in zelfbediening te krijgen is. Ook voor dit kant van het centrum een aanwinst, die op prijs wordt ge steld. Ook Oost blijft niet achter bij de vele vernieuwingen. De Kroonwin- kei Hebing op de hoek Kolkweg- Prins Bernhardstraat toonde woens dag het publiek van Zuid een be langrijk uitgebreide zaak, waarin men door interne verbouwing een heel wat grotere vloeroppervlakte tot zijn beschikking kreeg. Een vloeroppervlakte, die gebruikt is om de zelfbediening in deze winkel be langrijk uit te breiden en daarmede het Kroon-assortiment. Ook hier kan de jeugd leuke prijzen winnen en ook hier was de belangstelling voor deze vergrote buurt-winkel groot. Tot laat in de avond moesten de heer en mevr. Hebing gelukwen sen in ontvangst nemen. voor het economisch leven van j plaats en streek. De vele en belang- rijke cijfers, die drs. Hutschemae- kers in zijn artikel over de Lim- burgse land- en tuinbouw brengt vragen om vergelijkend materiaal met onze eigen plaats, temeer waar hier de industrieën al klagen dat van de verwachte overgang van landbouw naar industrie nog zo wei nig merkbaar is. Ir. Knols heeft het over de ontwikkeling van het weg verkeer en de wegen in Limburg, maar schijnt de doortrekking van 'n Midden Peelweg naar Noord en Zuid niet eens belangrijk te vinden. Op de kaart, die zijn artikel verlucht komt hij niet eens voor. Het belang van een Deurneseweg en een betere oeververbiding in Well vindt men tevergeefs aangeduid in zijn artikel. Daarentegen bloeit de Noorderling zijn hart open op het gevaar chauvenist genoemd te worden als hij Ir Krens in zijn bijdrage over planologie ziet schrijven. „Zo zou op het gebied van de woningbouw moeten worden bepleit het zwaarte punt te verleggen naar Noord- en Midden-Limburg Men moet dit boek echter niet le zen als NoorderlingDegenen, die eens een dwars-snee willen zien, 'n momentopname van onze provincie, moeten dik boek lezen. Men zal zich op bepaalde momenten ergeren, om dat de spiegel die men voorgehouden krijgt niet altijd een fraai beeld geeft, maar men krijgt een over zicht, waarom vele andere provin cies ons zullen benijden. Of het daarom een handleiding moet zijn voor de herstructuering, zoals de samensteller aanduidt, is een ande re vraag. Maar belangrijk is het boek beslist. Er is een boek over Limburg ver schenen bij de uitgeversmaatschap pijen Polak en van Gennep en Paul Brand, met de titel: Met betrekking tot Limburg. Een boek waarover nogal wat deining is geweest bij het totstand komen, omdat verschillende ge vraagde medewerkers en weer an deren zich buitengesloten voelden bij het opmaken van de röntgenfoto van een gewest, zoals de ondertitel van dit boek zegt. De samensteller H. Derks, een jong Maastrichts jour nalist heeft inderdaad vogels van verschillende pluimage hun mening laten zeggen over de sociaal-econo mische situatie van onze provincie over de maatschappelijk, culturele, politieke en godsdienstige situatie van onze provincie, een en ander in geleid door een voorwoord van de minister-president, zelf een oud- Limburger. Maar daarnaast ontbre ken in dit boek toch bijdragen van deskundigen, die men ongaarne mist. Wat moeten we nu zeggen over deze bijna 400 pagina's tellende pa perback. Als Noord-Limburger is men geneigd te zoeken naar de goe de en misschien slechte dingen, die over dit deel van onze provincie ge schreven zijn, ook al omdat men zich de laatste tijd het gevoel aanmeet dat met de drukte rond het zuiden het noorden vergeten wordt Dan schrikt hij al van de overi gens goed inleiding van Dr. Nuyens en Hans Berghuis, die beweren dat behalve in Rolduc geen modern middelbaar onderwijs in Limburg gegeven werd Dr. Lr. Oele betrapt hij er op in zijn artikel over de industrialisatie en werkgelegenheid in Limburg, dat hij na een overigens gedegen overzicht over de geschiedenis en de toekomst van de industriële ontwik keling zich nergens afvraagt waarom de migratie van het drukke zuiden naar het stillere noorden van dit gewest niet tevens geregeld is in de industrialisatieplannen van Mi nister Den Uyl Het artikel van drs. Nooteboom en drs. Sprengel over het midden- en kleinbedrijf toont wel overduidelijk aan, dat in Limburg een bepaalde achterstand in te halen is en we ge loven dat bepaalde op- en aanmer kingen nog meer relief gekregen hadden als ook de cijfers van ver schillende streken van onze provin cie naast elkaar had gezet. Menig gemeentebestuurder kan er echter uit leren hoe belangrijk nog steeds het midden- en kleinbedrijf zijn De gemeente heeft de gelegen heid aangegrepen om een speciale uitgave van het maandblad De Maasgouw over onze gemeente over te laten drukken, als een soort vi sitekaartje van Venray. Verschillende medewerkers geven daarin hun visie over Venrays ver leden, heden en toekomst en een keur van foto's geven vooral de vreemdeling enkele karakteristieke merkpunten van onze gemeente te zien. De Venlose journalist M. Plukker vertelt hierin iets over de Peelont- ginningen, die niet alleen 3000 ha ontgonnen grond ter beschikking van de landbouwers stelden, maar ook vestigingsruimten boden voor drie nieuwe dorpen. Daarnaast wijst hij op een andere ontwikkeling, de industrialisatie, die onze gemeente nieuwe kansen geeft tot uitgroei. Daarbij vergeet hij niet een kenschets te geven van ieder 'der kerkdorpen, die met het centrum een der grootste gemeente vormen van Nederland. In een andere bijdrage vertelt hij iets over de oorlogsgeschiedenis van Venray, de verwoesting van onze gemeente en de wederopbouw en uitbouw. In weer een ander artikel wijst hij Venray aan als een van de hoofdplaatsen in het recreatieschap Peel en Maas, die profiteren kan van de recreatiemogelijkheden, die behalve de bossen en het recreatie oord in Venray zelf, o.m. ook de Maas, met jachthaven in Wanssum en de nieuwe watersportmogelijkhe den onder Bergen biedt. Het maatschappelijke leven in on ze gemeente wordt ook door hem onder de loupe genomen, waarbij hij opmerkt dat thans ruim een derde van Venrays bevolking van elders afkomstig is. Onderzoekingen op sociaal gebied en daadwerkelijke leiding zijn uitermate gewichtig bij het snelle proces van verstedelijking dat vooral het centrum thans door maakt, is een van zijn conclusies. De Venrayse archivaris Dr. H. P. H. Camps doet in deze brochure een voorzichtige poging iets van Ven rays geschiedenis naar voren te brengen. Al bevat het nog weinig nieuws (over Betelrode wordt zelfs helemaal niets gezegd) het toont toch wel aan, dat Venray-centrum van oudsher een vooraanstaande positie in de gehele streek heeft ingenomen. De stedebouwkundige Ir. J. Magry geeft een uitvoerige expose van het nieuwe centrumplan en men leest met enige verbazing dat het plan Landweert een volledige wijk wordt met twee parochies er in. Nieuws dat bij de moeilijkheden, die we rond Veltum al hebben wel met een tikkeltje pessimisme ontvangen zal worden. Het feit echter dat Venray momenteel ruim twintig bestem mingsplannen onder handen heeft zal ook voor de buitenstaander wel duidelijk maken, dat men met de uitbouw van onze gemeente vooruit wil. Dr. H. C. W. Roemen geeft in een kort overzicht een beeld van Venray als plaats met centraal verzorgen de functies, waarbij de onderwijs mogelijkheden niet de minste zijn. De economische ontwikkeling van onze gemeente is het onderwerp van 'n bijdrage van Dr. S. J. H. Spronck, die met dorre cijfers aantoont hoe de veranderingen in de bestaans- bronnen van onze plaats zijn ver lopen en probeert een voorzichtige prognose te geven van de toekomst, waarbij hij opmerkt dat een meer gedefferentieerde industriële bedrij vigheid (niet alleen maar metaal) noodzakelijk ontwikkeld dient te worden. Dr. F. Gorissen, de stadsarchivaris van Kleef, blijkt zijn hart aan Ven rays Grote Kerk verloren te hebben Voor onze afdeling aparatenbouw - in roestvrij staal en aluminium - vragen wij enkele Men gelieve zich te melden bij de personeels chef aan de fabriek. Stationsweg 120 Venray-Oostrum telefoon 04780-2556 HET GOEDKOOPSTE ADRES Paterslaan 7 Venray SCHOONMAAK BEDRIJF GLAZENWASSERIJ PRINSES MARIJKESTR. 20 VENRAY TELEFOON 1837 en geeft in zijn bijdrage daarvan lucht. Het is bij ons weten een van de beste artikelen, die ooit over Venrays Dekenale kerk geschreven zijn en men mag slechts hopen, dat hij te zijner tijd nog een uitgebrei der studie over deze kerk zal doen verschijnen. Nieuw voor ons was dat stukken van het oude Petrus-altaar, vroeger het hoofdaltaar in de Grote Kerk, terug te vinden zijn in het Suer- mondtmuseum te Aken. Men kan zelf oordelen, dat in deze brochure Venray voor inwoner en vreemde ling vrij uitvoerig getekend wordt en een kontakt legt, zoals Mr. Cus ters in zijn voorwoord zegt, dat tot grotere belangstelling prikkelt, gro tere waardering en mee-doen aan de eigen zaak. Een qua inhoud goed visitekaart je, al moet het ons van het hart dat de mee opgenomen advertenties in deze uitgave de uitvoering, die vrij conservatief gehouden is, alleen maar schaden. Maar een groot winstpunt is, dat na jaren praten men nu tot daden gekomen is en dat men de belang stellende nu kan helpen aan een brochure, die hem, ook na zijn be zoek aan Venray, een goede her innering meegeeft en de noodzake lijke informaties. Daarom wensen we „Venray" alles succes toe. MGR. JANSEN IN VENRAY Mgr. M. A. Jansen, bisschop van Rotterdam, heeft deze week in Ven ray gelogeerd bij zijn familie. Mgr. Jansen heeft enkele dagen vakantie genoten en deze incognito in Venray doorgebracht. GEEN GELD VOOR VORSTVERLET Het Risicofonds voor de Bouwnij verheid, waaruit de vorstverletuit- keringen moeten worden betaald, zit krap in de middelen. Met de winter voor de deur heeft het fonds een schuld van circa 50 miljoen gul den. De komende maanden zal deze schuld door het binnenkomen van de premiebedragen snel teruglopen, maar het is de vraag of er voldoen de geld in kas is, als eventueel de vorst dit jaar vroeg begint. Werkgevers en werknemers in de bouwwereld voeren samen met de overheid besprekignen om te voor komen, dat het fonds bij een moge lijk vroeg uitbreken van de vorst geen vorstverletuitkeringen aan de bouwvakkers kan doen. WITTE POMPEN VERLAGEN BENZINEPRIJS Diverse exploitanten van zo genaamde witte pompen hebben met ingang van gisteren hun benzine prijs weer verlaagd. De benzineprijs aan de witte pomp in Maastricht ging gisteren een halve cent naar beneden. Super kost er nu 47 ct. per liter, gewone 45 ct per liter. Het grootste benzinestation van Neder land, Autorama bij Utrecht, heeft deze week de benzineprijs van de „witte" benzine met 0.6 ct. per liter verlaagd. De prijzen daar zijn nu 47,9 ct. voor een liter super benzine, 44,9 voor de gewone. Deze prijsverlagingen zijn een re actie op de verlagingen die enkele grote maatschappijen vorige week hebben doorgevoerd. Desondanks blijven de de omzetten van de „witte pomphouders" stijgen. Autorama bv. haalt een gemiddelde van ongeveer 250.000 liter per week. Weken van 300.000 liter vormen echter geen uit zondering. 8352 NIEUWE WONINGEN In juli 1966 zijn volgens gegevens van het Centraal Bureau voor de Statistiek 8.352 nieuwe woningen gereed gekomen. In juli 1965 werden 8.580 nieuwe woningen opgeleverd. In de jaren 1960 tot en met 1964 kwamen in de maand juli gemid deld 6.838 woningen gereed. BRANDENDE BOOM Dinsdagavond werd Venrays brandweer gealarmeerd voor een brandende boom op de hoek Julia- nasingelWilhelminastraat. De stam bleek hol te zijn en hierin was vuur terecht gekomen. De boom werd geblust en omgezaagd. SCHADEPOST De Venlose bestuurder van een personenauto kreeg woensdag de schrik van zijn leven. Toen hij in zijn wagen wilde stappen, die op de Grote Markt geparkeerd stond, bleek deze aan de rechterzijde flink beschadigd te zijn. De politie zoekt zijn buurman-parkeerder die men voor deze schade aansprakelijk acht. MAASHE(E)SEWEG We hebben ons laten vertellen door mensen die het weten kunnen doctoren in de Nederlandse taal dat de aanduiding „Maashese- weg" met 2 e's dient te geschieden. Dit dan in afwijking van de gebrui kelijke schrijfwijze, die ook door de gemeente wordt aangehouden. Wij hebben nog gezocht naar een straat- namenbordje maar er geen gevon den. Wie heeft er gelijk? Wij vragen nog steeds P tr R S G N E E L U- geschoold en ongeschoold Aar.melden dagelijks - ook na werktijd - aan de fabriek, bij ce portie; N.V, IN ALFA VENRAY in de week van 1 t.m. 7 september GEBOREN: Verstegen, Pia, Langeweg 25. Jans-Beken, Antoon, Kruisstraat 40 Klein, Mirian, Deken Berdenstr. 4 v. d. Brand, Adrianus, Vierlingsbeek Noordijk, Hester, Demseystraat 16 Nellen, Maria, Heidseweg 27 van Vliet, Christiaan, Beukenlaan 9a Bonants, Petrus, Helfrichstr. 58 Vermeulen, Leonardus, Vlakwater- weg 15. van Vegchel, Henricus, Timmer- mannsweg 28. Overmeer, Irene, Gerbrandystr. 2 Klabbers, Richard, Bergen L. Manders, Anna, Eikenlaan 47 Hebben, Hermanus, Bergen L. Verbruggen, Martinus, Mgr. Hans- senstraat 17. Weijs, Astrid, Steegse Peelweg 4a Verhaeg, Arnoldus, Oude Oostrum- seweg 28. Smits, Johannes, Eikenlaan 49. Strijbos, Maria, Klein-Oirlo 7. OVERLEDEN: Thijssen, Johanna, wed. van Philip- sen Godefridus, 77 jr., Venray. Beerkens, Johanna, weduwe van Litjens, Simon, 75 jr., Venray. Koenen, Jacobus, echtgenoot van Hermsen Theodora, 79 jr., Over- loon. Geurts, Josephina, 4 jr., te Venray. ONDERTROUWD: Kleuskens, Jan, Horst, Nieuwe Peel- dijk 39 en van Kempen, Gertruda, Venray, Past. Ruttenstraat 2. Michiels, Johannes, Venray, Markt straat 2 en van den Munckhof, Sibilla, Venray, Maasheseweg 5. GETROUWD: Munoz Quintana, José en Sijbers, Johanna, Venray. Geurts, Hermanus, Venray en van Dijck, Petronella, Venray. Thijssen, Jacob, Horst en van der Sterren, Maria, Venray. Wijnands, Johannes, Boisheim Did. en van den Hoogenhof, Catharina, Venray.

Peel en Maas | 1966 | | pagina 2