Mlcutaiao yéeSêui/f Kerkelijke Diensten Limburgs beste stomerij van 11 tot en met 17 september Geestelijk artikel JANNY BAR Schouwburg nieuws maak uw boekhouding gemakkelijker neem nu een telmachine INGEZONDEN Eindstraat 16,Venray tel. (04780) 1303 PAROCHIEKERK VENRAY Priester v. d. week: Kapl. Driessen Grote Markt - Tel. 1882 Zondag: 15e zondag na Pinksteren, 7.00 Fr. Vermaaten; 8.00 Antoon van Dijck; 9.30 Anna van der Linden; 10.00 Hoogmis voor de parochie te Oostrum; 11.00 Karei Sijbers, echt genote en zoons Jan en Fons; 18.00 Gerardus Vullings. Maandag: 7.30 Herman Jeuken 8.15 Antoon Jans Beken; 9.00 overl. fam. Sijbers-Tijhuis; 19.00 mevr. Janssen-Derkx. Dinsdag: 7.30 overl. ouders Schols-Leers; 8.15 overl. fam. Wijn hoven-Roelof s; 9.00 Bernhard Kro nenberg; 19.00 dokter Bloemen. Woensdag: Feest van de Kruisver heffing. 7.30 Gerardus Aarts v.w. Genootschap St. Joseph; 8.15 Jan v. Waayenburg; 9.00 Martin Wismans- Verstappen; 19.00 Anna v. d. Linden v.w. de buurt. Donderdag: Feest van de Zeven Smarten van O.L. Vrouw. 7.30 Leo- nardus Stiphout; 8.15 Theodorus Pouwels; 9.00 fam, Janssen-Klaassen en Harry Janssen. Vrijdag: 7.30 J. Gossens-Kessels; 8.15 jrd. José Kremer-Vullings; 9.00 mevr. Bertrams-Vermeulen v.w. de Chr. Moeders; 19.00 Piet Jacobs. Zaterdag: 7.30 Bernhard Kronen berg; 8.15 M. Verschuuren; 9.00 Har- rie Janssen en Jo van Vegchel; 19.00 W. Swinkels en zoon Harry. Biech ten van 18.00-19.00 uur. Processie naar Oostrum A.s. zondag 11 sept. gaat, zoals andere jaren, Venray ter bedevaart naar O.L. Vrouw Behoudenis der Kranken in Oostrum. Het is jammer dat het aantal parochianen, die de voettocht meemaken, de laatste ja ren zo is teruggelopen. Verschillen de gaan op eigen gelegenheid naar Oostrum. Dit is de reden waarom wij, na overleg, besloten hebben dit jaar de voettocht te laten verval len en nu vragen wij dat ieder op eigen gelegenheid naar Oostrum gaat. A.s. zondag is in Oostrum om 10 u. een Hoogmis met preek voor de pa rochianen van Venray. Wij sporen u allen aan zondag naar Oostrum te gaan en om 10 uur de hoogmis bij te wonen. Laten we heel bijzonder bidden tot O.L. Vrouw voor kerk en wereld, dat beiden elkaar mogen helpen tot heil van het Gods volk. Laten wij op deze manier de oude traditie voortzetten. PAROCHIE PATERSKERK Pater van de week: Pater Primald Tel. 1973 b.g.g. 2337 Zondag: 15e zondag na Pinksteren. H. Missen om 6.30, 7.45, 9.00 en 11.45, hoogmis 10.15; 7 uur lof met over weging. Maandag: Feest van de H. Naam van Maria. Dinsdag: Zalige Apollinaris èn ge zellen, martelaren. Woensdag: feest van Kruisverhef fing. Donderdag: Feest van de Zeven Smarten van Maria. Vrijdag: H. Cornelis en Cyprianus, bisschoppen en martelaren; 19.00 u. Mis voor onze gezinnen. Zaterdag: Feest van de Wondte kenen van St. Franciscus. Om 5 uur en 6 uur en van 7 tot 8 uur gelegen heid om het Sacrament der Biecht te ontvagnen. Mededeling Deze week iedere avond om 7 uur avondmis, behalve zaterdag. Misintenties Zondag: 6.30 Pater Casimirus en ouders; 7.45 Herman Jans Beken; 9.00 Sjaakie en Jan Jacobs; 10.15 voor de parochie; 11.45 overl. fam, Stoks-Janssen. Maandag: 7.45 Anna Philipsen- Thijssen en echtgenoot (buren); 8.30 Maria v. d. Voort-Linskens (buren); 7 uur avondmis Herman Jans Beken. Dinsdag: 7.45 Martinus Hendriks; 8.30 Gerardus Aarts en Maria Theo dora Aarts-Martens; 7 uur avond mis Noud v. Lin en Martien Jans sen. Woensdag: 7.45 overl. fam. Am- brosius; 8.30 Maria van Well-Peters als jgt.; 7 uur avondmis Anna Man- ders-Hüpen. Donderdag: 7.45 Frans Sijbers als lid der D.O.; 8.30 Hendrika v. d. Beuken-Peters; 7 uur avondmis Ma ria Cornelia Jacobs-Duyf. Vrijdag: 7.45 Wilhelmina Hendriks, 8.30 overl. ouders Pouwels-Friezen en zoon Antoon; 7 uur avondmis Anna Manders-Hüpen. Zaterdag: 6.55 gelovige zielen (Of ferbus); 7.45 Gerardus Arts en Ma ria Theodora Aarts-Martens; 8.30 Thei Willems (buren). Dienbeurten Accolythen Zondag: 6.30 Gerrit en Karei Jeu ken; 7.45 Wim Timmermans en Paul Pop; 9.00 A. Derks en P. Philipsen; 11.45 Cor en Jan Evers. VREDESKERK VENRAY Zondag: 15e zondag na Pinksteren. 7.30 leesmis voor overl. Wim Jan sen; 9.00 leesmis voor overl. Wil helmina Siebers-Dielemans; 10.00 u. hoogmis voor alle parochianen; 11.30 leesmis voor overl. Karei Janssen en Theodorus van Zoest (Bruns en Bonke). Maandag: 8.00 leesmis tot voor spoedige genezing; 19.00 avondmis voor overl. fam. van Dijck-Keuren- tjes. Dinsdag: 8.00 leesmis voor overl. fam. Min-Vermeulen; 18.00 plechti ge huwelijksinzegening en eucharis tieviering voor bruidspaar Latupei- rissa-Joosten; 19.00 avondmis voor overl. Herman Jeuken (petekinderen Mia en Herman). Woensdag: 8.00 leesmis voor overl. Johanna en Gertruda Smits; 19.00 avondmis voor overl. Petronella Kusters-Ewalts. Donderdag: Feest van O.L. Vrouw van Zeven Smarten. 8.00 leesmis v. overl. Jos van Lierop; 19.00 avond mis voor overl. Karei Janssen en fam. Vrijdag: 8.00 leesmis voor overl. Martinus Tonen; 10.00 plechtige hu welijksinzegening en eucharistievie ring voor bruidspaar Ponjée-Vul- lings; 19.00 avondmis voor overl. Martinus Martens. Zaterdag: 8.00 leesmis voor overl. Peter Oomens; 19.00 avondmis voor overl. ouders Johannes Stevens en Johanna Pijpers; biechtgelegenheid van 57 uur n.m. HERVORMDE GEMEENTE Zondag is weer dienst in de Vel- tumse kapel, aanvang tien uur. Pre dikant is de Weleerw. Heer Keers. In Blitterswijck geen dienst. Zondag: 15e zondag na Pinksteren. 7 uur Parochiemis; 8 uur Piet en Gerrit Camps; 9 uur Hoogmis, gest. jrd. Christiaan Stappers; 10 uur Hoogmis voor de deelnemers aan de processie van Venray. Maandag en dinsdag begint de H. Mis om 8 uur. Maandag: 8 uur Mathijs Janssen en Regina Cox. Dinsdag: 8 uur gest. leesmis Ger- trudis Broeren-Gommans. Woensdag: 7.30 Peter Joh. Peeters en Petr. Loonen. WILLY LAGES EN DE GOEDE MOORDENAAR 9 September zal de datum zijn, waarop volgens berekeningen de oorlogsmisdadiger Willy Lages, die tijdelijk uit de gevangenis van Bre da werd ontslagen, zal moeten te rugkeren. De Minister van Justitie heeft hem destijds naar zijn vaderland laten terugkeren, omdat hij ongeneeslijk ziek was. Nu de man niet gestorven is, gaan sommigen zich de vraag stellen of Lages dan maar weer moet terugkeren en in de gevange nis van Breda zal moeten sterven. Men kan er welhaast zeker van zijn, dat er een groep Nederlanders is, die voor een terugkeer zal plei ten; zij zijn niet geneigd te verge ven; en als zij zouden willen ver geten, dan willen zij geen barmhar tigheid tegenover deze man met zijn grote en zware misdaden aan den dag leggen. Het is vurig te hopen, dat het overgrote deel van ons volk deze houding niet zal aannemen. Het zou een sieraad voor onze nationale ge meenschap zijn als wij met grote meerderheid aan een barmhartige oplossing wilden meewerken. En als men het dan niet uit over wegingen van barmhartigheid zou willen doen, laat men het dan als iets menselijks beschouwen. Of is humanisme niet in staat deze waar de op te brengen. Zit in het huma nisme een soortgelijke grootmoedig heid niet opgesloten? Blijft barm hartigheid misschien iets eigens van het christendom alleen? Want dat deze barmhartigheid gaat in de voetsporen van Chris tus zelf kunnen we ondubbelzinnig vaststellen uit het gedrag van Chris tus, op een ogenblik dat wij helaas te veel vergeten. Hangend aan zijn kruis en volkomen vernietigd om wille van onze misdaden, zei Hij tot de man, die met hem ter dood ge bracht werd, maar zijn schuld be leed: „Heden nog zult gij met mij zijn in het Paradijs." Let wel: er werd deze boef niet zo maar een gedeeltelijke of algeheel kwijtschel ding van zijn misdaad verleend, er werd hem niet een mildere straf opgelegd, hem werd het paradijs ca deau gegeven. Dat Paradijs niet als een ydille, als een fraaie begrafenis of als een mytisch, onbezorgd verder leven in het hiernamaals. Neen, dat Paradijs betekent voor die man een voor al tijd diep en diep gelukkig zijn. Nog meer: een eeuwig God van aange zicht tot aangezicht aanschouwen. Het voorbeeld van Christus is on ze duidelijke levenslijn, een con creet voorschrift voor een concreet gedrag. Het ware te wensen, dat onze Nederlandse maatschappij met name in het geval Lages dit stem pel van op-Christus-gericht-zijn, mocht dragen. Donderdag: 7.30 H. Mis tot bijzon dere intentie. Vrijdag: 7.30 gez. mnd. Hubert Janssen. Zaterdag: 7.30 H. Mis tot bijzon dere intentie. Biechten van 67 u. PAROCHIEKERK OIRLO Zondag: 15e zondag na Pinksteren. H. Missen om 6:30, 7.30, 8.30, paro chiehoogmis 10 uur. Maandag: 7.30 zieledienst Gerar dus Peters. Dinsdag: 7.34 zieledienst Martinus Vermeulen. Woensdag: 7.30 gest. jaargetijde pastoor Gerards en ouders. Donderdag: 7.30 stichting Petro nella, Herman en Jacobus Rongen. Vrijdag: 7.30 zieledienst Martinus Philipsen. Zaterdag: 7.30 zieledienst Martinus Rongen; zaterdagavond biechtgele genheid van 57 uur. •PAROCHIE CASTENRAY Zondag: 15e zondag na Pinksteren. 7.30 leesmis tot int. Duykers-Ram- bags; 10 hoogmis voor de parochie. Maandag: 7.30 gez. jrd. Peter Jans sen en Bernardina Emonts. Dinsdag: 7.30 gez. H. Mis ter ere van O.L. Vrouw van Fatima. Woensdag: 7.30 Gezinsmis tot int. van hen die in deze mis offeren. Donderdag: 7.30 hoogmis tot dankz. vanwege Ida Roelofs. Vrijdag: 7.30 gest. gez. jrd. Jac. van Kuyck en Petronella Verriet. Zaterdag: 7.30 leesmis ter ere van O.L. Vrouw van Altijddurende Bij stand tot int. van hen die hiervoor offerden. Biechtgelegenheid: van 6 7 uur. Kerkpoetsen: Miep Emonts en Tr. Kuypers. Misdienaars: H. Steeghs - J. Thie- len J. Geerets - P. Dinghs. Accolythen: J. Houwen, Jef Ram- bags, J. Strijbos, H. Vissers. A.s. zondag buskkolekte voor de Miva (missie verkeersmiddelen). Wij vragen nog steeds PERSONEEL geschoold en ongeschoold 1 Aanmelden dagelijks -- ook na weiktijd - aan de fabriek, bij de portier bV N.V. IN ALFA VENRAY TOT VANAVOND IN DE Zondag: 15e zondag na Pinksteren. Om 6.45 leesmis voor de parochie: 8 uur leesmis voor Gerard Willem- se; 9.15 hoogmis voor Z.E. Heer pas toor Vostermans; 10.30 leesmis voor Willem Jenniskens. Maandag6.45 leesmis voor de overleden familie Lucassen-Jacobs; 7.30 leesmis voor Th. Swinkels en echtgenote en overleden dochter. Dinsdag: 6.45 leesmis voor Mar tinus Claessens, echtgenote en zoon Gerard; 7.30 leesmis voor de over leden familie Willems-Loonen (kin dermis). Woensdag: 6.45 leesmis voor Ge rard Jenneskens; 7.30 gezongen jgt. voor Gerardus Voesten. Donderdag: 6.45 leesmis voor Wil helmina Philipsen-Rongen; 7.30 lees mis voor Antoon Loonen, Frederica Loonen-de Ponti en Johanna Ver- heijen-Loonen (kindermis). Vfijdag: 6.45 leesmis voor de Z.E. Heer pastoor Joosten en zuster Pau line; 7.30 leesmis voor Antoon Mi- chels en Johanna van de Voort; 10 u. huwelijksmis voor het bruidspaar van Geenen-Cox. Zaterdag: 6.45 leesmis voor Willem Gommans; 7.30 leesmis voor Hen- drina Koenen-Hendriks; van 45 u. biechtgelegenheid. Accolythen: 6.45 Bert Smets en Peter Bistervelts; 8 uur Jan Voer- mans en Tonny Cornelissen; 9.15 P. Heesen, M. Janssen, J. van Ooi en G. Jenniskens; 10.30 Theo Cornelis sen. PAROCHIE YSSELSTEYN Zondag: 15e zondag na Pinksteren. 7 uur leesmis voor Catharina Stof- felen-Kroon; 8.15 leesmis voor Pie- ter Luyten best. door de boeren bond; 9.15 leesmis voor de parochie; 10.30 Hoogmis best. jaarg. voor Pe ter Joh. Rongen. Maandag: 7.30 leesmis uit dankb. voor de fam. van Osch-Verhaegh. Dinsdag: 7.30 weekdienst v. Louis Arts. Woensdag: 8 uur maanddienst v. Hans van Dierendonck. Donderdag: 7 uur avondmis, lsm. voor int. van de familie Philipsen- Lemmen. Vrijdag: 7.30 maanddienst voor Peter Joh. van Dijck. Zaterdag: 7.30 leesmis voor de overl. fam. Philipsen-Nijssen. Zondag 11 september na de hoog mis zal weer de zegening va auto's en andere voertuigen plaats vinden. PAR(OCHIEKERK MERSELO Zondag: 15e zondag na Pinksteren. 7.00 leesmis voor de parochie; 8.15 leesmis voor Leonard Verlinden en overl. fam.; 10.00 Hoogmis voor Theodora van Osch-Poels; 11.30 lsm. voor Petrus Pubben. Maandag: 7.30 gest. jgt. voor An toon Klaassen. Dinsdag: 7.30 gest. jgt. voor Adria- na van Helden-Timmers. Woensdag: 7.30 gez. H. Mis voor Peter Johannes van Rijs wij ck en Elisabeth Klaassens. Donderdag: Feest van Zeven Smarten van O.L. Vrouw. 7.30 gez. H. Mis voor Wim van Hoek. Vrijdag: 7.30 gest. jgt. voor Ge rardus Emonts, echtgenote en kin deren. Zaterdag: 7.30 gez. H. Mis voor Lambert Michels. Biechtgelegenheid dagelijks na de H. Mis en zaterdag avond van 6.30 tot 7 uur. RECTORAAT VREDEPEEL Zondag: 15e zondag na Pinksteren. 7.30 vroegmis v. d. overl. van fam. Poels-Geurts; 10 uur hoogmis v. d. zielerust van overledenen. Maandag: uit dankbaarheid na mens fam. Arts-Berents. Dinsdag: tot int. van fam. Muij- sers-Janssen. Woensdag: tot int. van fam. van V egchel-Peeters. Donderdag: Zeven Smarten van O.L. Vrouw: v. d. zielerust van een overledene. Vrijdag: v. d. zielerust van Jo hannes en Johanna Janssen (Merse- lo). Zaterdag: tot bijz. int. Biechtgele genheid: dagelijks vóór H. Mis; za terdag van 19.30-20.30 uur. RECTORAAT HEIDE Zondag: 15e zondag na Pinksteren. 7.30 leesmis voor Johannes van Kempen; 10 uur Hoogmis voor het rectoraat. Accolythen: Tonny De- rikx en Tonny Poels. Misdienaars van de week: Rinus Stevens en Peter Muijsers. Maandag: 7.30 leesmis voor Jeanne Giezen-Swinkels v.w. de buurt. Dinsdag: 7.30 leesmis voor Peter Paul Janssen. Woensdag: 7.30 leesmis voor Mar tinus Ewals en Wilhelmina Leijssen. Donderdag: 7.30 leesmis tot bijz. intentie van de familie Linders-van Dijck. Vrijdag: 7.30 leesmis voor Marti nus Wismans en overl. familieleden. Zaterdag: 7.30 leesmis uit dank baarheid ter ere van O.L. Vrouw. Biechtgelegenheid van 78 uur. Kerkpoetsen: Mia Peeters en Han- ne Janssen. KECTORAAl VEULEN Zondag: 15e zondag na Pinksteren, 7.30 leesmis voor zal. Maria Dirven- de Lauw; 10 uur Hoogmis voor de parochie; 2.30 Derde Orde. Speciale kollekte voor onze vertrekkende Broeders Nabuurs. Maandag: Allerheiligste naam van Maria. 8 uur leesmis voor zal. Cor nelis van Oers. Dinsdag: 8 uur leesmis uit dank baarheid. Woensdag: 8 uur leesmis voor zal. Sj. Burgers. Donderdag: Zeven Smarten van O.L. Vrouw. 8 uur gest. Hoogmis tot zekere intentie ter ere van de H. Machutus. Vrijdag: 8 uur leesmis voor zal. Theodorus Willems. Zaterdag: 8 uur Hoogmis uit dankbaarheid (v. O.). Accolythen voor 11 sept.: Jan Geelen, Gerard Koenen en Harry Verhoeven. Kerkpoetsen: Jet Burgers en Mien Nijssen. RECTORAAT SMAKT Zondag: 15e zondag na Pinksteren. 6.15 H. Mis tot zekere intentie; 7.30 jrd. voor Herman Hofmans. Kapel: H. Mis voor de schooljeugd tot int. van fam. Wijnhoven-Braun; 10 uur Hoogmis voor Martin Moorrees. Maandag: 7.30 H. Mis tot zekere intentie. Dinsdag: 7.30 H. Mis voor zegen in gezin. Woensdag: Feest van Kruisver heffing. 7.30 H. Mis ter ere van de H. Jozef. Donderdag: Feest van O.L. Vrouw van 7 Smarten. 7.30 H. Mis voor Jo hannes van de Winkel. Vrijdag: 7.30 H. Mis voor Johanna Elisabeth Sijmons-Swemmers. Zaterdag: 7.30 H. Mis ter ere van O.L. Vrouw. Volgende week donderdag begint de vrije verkoop voor bijna alle voorstellingen in de openingsweek. Er is variatie ten over en al die genen die geen abonnement hebben genomen kunnen dus vanaf de 15e september terecht. Om organisatorische redenen, die nen de kaarten voor Wim Kan, die reeds gereserveerd zijn voor de 15e afgehaald te zijn. In een openings week is er zoveel drukte dat men verlost wil zijn van de kaartver koop. Op die dag wil men alle aan dacht vestigen op al het nieuwé dat een schouwburg met zich mee brengt. De kasa wil men op die dag gesloten houden. De streekavonden zijn op zaterdag en zondag. De eerste avond zal laten zien wat Venray en omgeving op toneel en muziekgebied te bieden heeft. De tweede avond is gereser veerd voor koren. Deze koren avond is groots opgezet, doordat Vierlingsbeek met 180 zangers op de planken komt en voor het eerst zul len ook de Venrayse koren geza menlijk optreden. Een en ander met instrumentale begeleiding. De middag voor de ouden van da gen belooft ook zeer goed te wor den. De sterren van vroeger, Heintje Davids, Sylvain Poons, Ab de Booy e.a. treden dan op. Er zijn reeds aanvragen binnen voor 330 plaatsen en ook verenigingen uit de omge ving wordt aangeraden kontakt op te nemen met de directie. Deze mid dag komt natuurlijk stampvol te zit ten, zodat ook hier haast geboden zal zijn. De teeneravond behoeft geen be toog. De topsterren van het ogen blik die Nederland rijk is treden op. Ronnie Tober, Trea Dobbs, Karin Kent zullen de jeugd beslist weten in te palmen. De operette Zwei Herzen im Drei- vierteltakt is de eerste voorstelling uit een abonnementenreeks. De hoofdstadoperette is een zeer bekend gezelschap en behoeft geen nadere aanbeveling. Al degenen die geen abonnement kunnen nemen, omdat ze geen planning kunnen maken door hun werk, kunnen dus vanaf de 15e terecht. Het grote sluitstuk van de week is een feestconcert door het Lim burgs Symphonie Orkest. De solist Herman Krebbers zal dan het viool concert van Max Bruch uitvoeren. We zijn benieuwd of ook deze hoogstaande avond uitverkocht zal zijn. De abonnementenverkoop ook voor deze reeks is zeer groot. Men dient ér wel rekening mee te houden, dat er zeer weinig kaarten over zijn, daar het aantal mensen dat een abonnement heeft genomen zeer groot is. AUTOZEGENING VENRAY Op initiatief van de R.K. Vereni ging voor Handelsreizigers St. Chris- toffel had aan de St. Petrus-Ban- denkerk alhier de autozegening plaats. Niet alleen auto's en vracht wagens werden onder de schutse ge steld van St. Christoffel, maar ook scooters en bromfietsen, alsmede tractoren. BOEKHANDEL VAN DEN MUNCKHOF N.V. Grotestraat 28 - Venray telefoon 04780 - 1512 LANDBOUW NYLABOURBANDEN MET ANTISLIPWERKING Alle beschikbare trekkers zien we dagelijks op de velden. De vele moeilijkheden welke door het slechte weer hierbij optreden bren gen de „slip' weer extra naar vo ren. Thans is hiervoor een speciale band ontwikkeld, welke door het In stituut voor Landbouwtechniek en Rationalisatie te Wageningen is be proefd. Het rapport hierover is thans ver schenen. Een belangrijke conclusie die men er uit kan treken is, dat de Nylabourband een bijzonder slijt- bestendige band is. Voorts blijkt uit de vermelde be proevingsresultaten en de beoor deling waarmee het rapport wordt besloten, speciaal de nadruk gelegd, dat de band zich o.a. onder scheidt door bijzonder hoge kam men, die verder dan gebruikelijk uiteen geplaatst zijn. De voordelen hiervan komen het sterkst onder zeer ongunstige om standigheden aan het licht, waarbij is gebleken dat de „trekkracht" van deze band in natte weke grond t.o.v. die van de gewone trekker band soms wel verdubbelt. De proefneming heeft plaatsge vonden op de Oostwaardhoeve in de Wieringermeer, het proefbedrijf van het I.L.R. Na de proefperiode (waarbij ook 25 pet. op de harde weg werd gereden) bleken de kam men van het profiel 5 a 6 mm lager te zijn geworden en aan de randen iets te zijn afgerond. De slijtage van de kammen was zeer regelma tig. Verder vertoonden de banden geen slijtage, ze verkeerden in de zelfde toestand terwijl de vergelij kingsbanden in dezelfde periode versleten waren. De gunstige resultaten welke met deze Nylabourbanden worden ver kregen, zijn door praktijkervaringen tevens bevestigd. QUAM DELICTATEM EX STUDIO CEPIMUS Gegroet gij, Venray, de tijd is voorbij, de borstel erover, weer 'n schone lei om opnieuw te beschrijven, in Beek of Donk gesterkt door de heilzame dronk, die wij hebben uitgebracht in uw wereldstad, waar we het alles bij elkaar leuk hebben gehad. Uw bruin geschitter in huizen en straten, mag hier en daar wat wrevel achterlaten, bedenk dat 'n mens wat moet tieren anders valt er niet zoveel te versieren. En heus, U was gezellig, joviaal, vrij iets te veel misschien voor mij een gastvrije, huiselijke, echte moeder met soms op het gelaat veel te veel poeder! Vaarwel nu, Venray, gegroet voor een tijd, ik ga heen, werp mij in een nieuwe strijd, die mij een jaar zal voeren in rust en vree van boeken en bidden en voor de rest? Ach nee, U weet ook niet wat er ligt in het verschiet, alleen dat er geluk komt en verdriet Ik dank u op deze plaats voor al wat gij gaf het was uiteenlopend van plezier tot graf Toch was het leuk, ondanks 't leed wat ik, waarlijk, het eerst niet vergeet. Gegroet gij, vriendinnen en vrienden, die ik kennen mocht. Gegroet gij, mensen, die mij voorthielpen op de tocht. Gegroet gij allen, in uw fijne stad, blijft er nog wat leven, het geeft plezier, ik heb het ook gehad. Voor het geval dat ge mij eens verkiest: ik ben leerling-priester en woon op de Biest. Valete. Ton v. d. Valk.

Peel en Maas | 1966 | | pagina 10