Overpeinziogea Burgerlijke Stand NIEUWS UIT VENRAY EN OMGEVING Zondagsdienst huisartsen Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagnacht 2 uur DR. VAN THIEL Patersstraat 30 Telefoon 1887 Uitsluitend voor spoedgevallen I ZON DAGDIEN ST PAROCHIE GEESTELIJKEN VENRAY-KOM PASTOOR POTHOF PATER P1UMALD WILLARD bij geen gehoor 2337 De zondagdienst duurt van zon dagmorgen tot maandagmorgen 8 u. ZIEKENAUTO Bel 04780-1592 b.g.g. 2110 ZONDAGSDIENST GROENE KRUIS ZR. COX Telefoon 1269 of 04701-382 GROENE KRUIS ZUIGELINGENBUREAU DEZE WEEK GEEN ZUIGELINGENBUREAU ZONDAGSDIENST VERLOSKUNDIGEN Vroedvrouw Steveus-Helnen Merseloseweg 23 - Venray Tel. 1152 (04780) b.g.g. 1061 PAROCHIEKERK VENRAY Nagekomen kerkberichten Dinsdag: 9.00 H. Mis ter ere van de H. Geest bij gelegenheid van het begin van het schooljaar voor leer krachten en leerlingen van Gymna sium en M.M.S. van Jeruzalem, int. mevr. Odenhoven-Swinkels. Vrijdag: 17.00 huwelijksmis voor bruidspaar Ornik-Smits is één week uitgesteld. APOSTOLAAT DES GEBEDS Zondag om 11.30 uur vergadering van het AApostolaat des Gebeds op Jerusalem. PATER AEGIDIUS VERSLUYS PREEKT IN VENRAY Het is 10 jaar geleden, dat pater Aegidius Versluys Venray verliet om voor de emigranten te gaan werken in Australië. Nu is hij voor enkele maanden op vakantie in Nederland. Het grootste deel van zijn vakantie heeft hij gewijd aan het bezoeken van families van emigranten in Ne derland. Pastoor Pothof had hem ook gevraagd nog eens zijn oude kennissen in Venray op te zoeken, maar door al die bezoeken is er niet veel van gekomen. Daarom heeft de pastoor hem de gelegenheid gegeven vanaf de kan sel a.s. zondag 28 augustus, de ge meenschap toe te spreken en mis schien ook 's avonds hen te ontmoe ten in het zo dierbare San Damiano dat hij gesticht heeft. Langs deze weg blijft de band toch enigszins bestaan. Hij zal niet spreken over emigra tie maar over de missie van Nieuw Guinea, waarvan hij in Australië missieprocurator is. Hij zal preken voor pater van de Laar, die voor hij missionaris werd in dat land, ook enige jaren in Australië is geweest. Pater Nicasius van de Laar uit Hee- ze N.Br. is die zondag ook aanwe zig in Venray en zal 's avonds in San Damiano ook een kleurig beeld geven van deze Nieuw Guinea Mis sie. Moge dit woord en beeld een gro te steun worden voor Nieuw Guinea en ons doen begrijpen, dat wij als katholieken een grote verantwoor delijkheid hebben voor anderen. JONGEREN CURSUS Op donderdag 1 september a.s, 's avonds om half acht zal de ope ningsavond van het nieuwe cursus jaar van de Jongeren Cursus te Venray plaats hebben in het club huis Maasheseweg 10. Op deze avond zullen alle meisjes die zich als nieu we cursisten reeds hebben aange meld of die dit alsnog willen doen, worden uitgenodigd. Op dinsdag 30 augustus a.s. zal 's avonds om half acht de openings avond voor de tweedejaars plaats vinden, eveneens in het clubhuis. MATER AMABILISSCHOOL VENRAY Het nieuwe cursusjaar van de Mater Amabilisschool gaat maan dag 29 augustus van start met een kennismakingsavond voor de le jaarscursisten, 's avonds om half 8 in de huishoudschool. Tot 29 augus tus is nog gelegenheid tot opgave. Aanvang van de lessen is op maan dag 5 september. De toneelclub van de Mater Ama bilisschool houdt zaterdagavond 3 sept. een bijeenkomst in het club huis. De sportclub begint weer op maandag 5 september 's avonds na de lessen in de gymzaal van de Mulo. AUTO OVER DE KOP Waarschijnlijk door te hoge snel heid vloog een luxe wagen in de bocht van de Overloonseweg ter hoogte van de Zwarte Klef uit de bocht en over de kop. De bestuur der P. P. uit Well, moest met lichte hersenschudding en andere kwets uren naar het ziekenhuis te Venray worden overgebracht. De twee me de-inzittenden kwamen met de schrik vrij. De wagen werd totaal vernield. GYMNASIUM EN M.M.S. Dinsdag om 9.00 uur worden de leerlingen van het Gymnasium en M.M.S. van Jeruzalem in de Petrus Bandenkerk verwacht, waar een ge zamenlijke Misviering plaats vindt ter ere van de H. Geest. PATRONAAT VENRAY Ook dit jaar zijn onze leden van het patronaat en de drumband op kamp geweest, verdeeld in twee groepen. De eerste groep ging naar Zuid- Limburg, waar ze gastvrij ontvan gen werd op een boerderij in de buurt van Gulpen. Hier konden zij een week lang vakantie houden, wat ze ook werkelijk gedaan hebben, zo dat die week voorbij was, voor ze er erg in hadden. Op zaterdagmor gen zijn ze toen weer huiswaarts gekeerd. Voor deze groep is er op zaterdag 3 september a.s. om 19.00 uur ge legenheid de foto's te bekijken en nog wat na te praten in het patro naatsgebouw. De tweede groep, die uit de leden van de drumband bestond, zijn een week lang te gast geweest in Feh- lingen (Did.), eveneens op een boer derij. Ook zij kwamen hier aan hun trekken en waren verbaasd dat een week zo snel voorbij gaat. Beide groepen kunnen terug zien op een prachtige en goed geslaagde kampweek en mede daardoor werd de onderlinge band nog eens extra verstevigd tussen de leiders en de leden. Daags na hun terugkeer uit Duits land moest de drumband al weer paraat staan om in Castenray voor de voetbalvereniging aldaar een hul digingswedstrijd op te luisteren. Er bestaat nog gelegenheid om zich op te geven voor het patronaat en drumband. Hierover komt nog een nadere aankondiging en tevens wordt dan het nieuwe seizoen aan gekondigd. PARKEREN We verraden geen geheim als we zeggen dat de fietsenstalling bij het zwembad niet op zomerse dagen be rekend is. Dan kunnen de rekken onmogelijk alle fietsen bergen. Maar zelfs als ze dat wel kunnen, dan ziet men dat lang niet alle fietsers van deze rekken gebruik maken. Men gooit zijn fiets liever tegen bomen, in de bossen rondom of tegen de afrastering van het St. Odapark. En men presenteert de vreemdeling een visitekaartje van Venray dat op z'n zachtst gezegd allermiserabelst is. Hetzelfde kunnen we zeggen van onze automobilisten. Er is een pracht parkeerterrein, maar men rijdt zijn wagen ook hier de bossen in en zet hem in de berm. Berm en bossen zijn nu eenmaal geen par keerplaatsen en beschadigde bomen en kapotgereden bermen zijn souve nirs van mensen, die weliswaar hart hebben voor hun wagen, die ze lie ver niet in de zon zetten, maar die het overigens weinig kan schelen dat de omgeving van het zwembad langzaam maar zeker „verpaupert". Als vandaag of morgen de politie in gaat grijpen, ja zelfs in móet grijpen, dan krijgt men de rekening gepresenteerd voor nonchalance en onnadenkendheid, maar zonder bon schijnt het hier niet te kunnen. VERLICHTING Langs onze nieuwe straten en we gen komt een verlichting, die be hoorlijk is. Destemeer valt bijv. de schamele verlichting op in de Schoolstraat. Er is nog een stuk weg dat beslist onvoldoende verlicht is, namelijk het stuk Merseloseweg vanaf de kruising met de Westsin gel tot aan 't nieuwe verpleegsters huis. Het is een van de meest druk ke wegen die we in Venray hebben omdat alle patiënten, verplegend personeel en de honderden bezoe kers van 't ziekenhuis hier gebruik van maken. Nu de nieuwe verlich ting van het eerste gedeelte van de Merseloseweg klaar is, blijkt nog eens overduidelijk dat genoemd stuk weg, met daarnaast de bomen van het St. Odapark en Notarisberg be slist onvoldoende verlicht is, met zes lampen. Nu de zomer langzaam gaat ver dwijnen en de avonden steeds lan ger worden, wordt het zaak ook hier eens een wat beter verlichte entree naar ons streekziekenhuis te maken. Misschien dat dit eerder verwezen lijkt kan worden dan een parkeer terrein bij dit ziekenhuis. VAKONDERWIJS Er komt een nieuwe vorm van vakonderwijs voor de tuinbouw in onze provincie. Fruitteelt, bloemen teelt, boomteelt, aanleg en onder houd van tuinen, groenteteelt zijn allemaal speciale cursussen, die ge geven zullen worden om de mensen, die al een diploma hebben van een land- of tuinbouwschool nieuwe mogelijkheden te openen. Het schijnt in de bedoeling te lig gen, dat deze vakscholen zullen ko men in Horst, Venlo, Roermond en Valkenburg. Het spijt ons dat Ven ray, waar men bezig is met de bouw van een nieuwe land- en tuinbouw school niet als vestigingsplaats voor deze nieuwe vakcursus in aanmer king schijnt te komen. Uitdrukkelijk heeft men indertijd gesteld bij de opzet van het ruilverkavelingsplan Lollebeek dat ook in deze contreien tuinbouw zal moeten komen. Maar erg hard loopt zulks niet. Misschien dat juist speciale vakcursussen de belangstelling groter had doen wor den. Verantwoordelijke instanties doen er o.i. goed aan te pogen als nog in de nieuwe school ook dit vakonderwijs een kans te geven. PARTICULIERE WONING Dat de verkoop van woningwet woningen aan particulieren een groot goed is, daarvan is iedereen wel overtuigd. Men bevordert eigen bezit en ook de eigen verantwoor delijkheid. Dat dit ook kan leiden tot een metamorfose ten goede van de bestaande woning kan men over al waarnemen. Een van de spre kendste voorbeelden is wel het wit te hoekhuis op de kruising Kemp- weg-Langeweg, dat niet alleen be hoorlijk is uitgebouwd, maar in al zijn helderheid de schamelheid van de overige „Wasserman-woningen" wel uit doet komen. De bewoner verdient een pluim voor wat hij hier tot stand bracht en is een voor beeld voor anderen KERMIS We zijn intussen de kermis alweer grotendeels vergeten. Maar de er gernis van sommige mensen over de vaak abnormale hoge prijzen, die verschillende exploitanten vroegen voor hun attracties rommelt toch wel wat na. Botsauto's, waarin de pret nog geen zeventig seconden duurde en waarvoor kinderen aan de kassa 5 dubbeltjes moesten neer tellen, zijn geen amusement meer, maar geldkloppersHet initiatief van het gemeentebestuur uit Hel mond, waarbij bij de toewijzing van de standplaatsen en het afsluiten van de contracten tussen gemeente en exploitanten bepaald werd dat verschillende attracties hun prijzen ook betaalbaar zouden houden, mag dan daar wel enige heibel gegeven hebben, maar de exploitanten heb ben bakzeil gehaald. We ontkennen niet dat exploitan ten ook met hoge lasten zitten en iets aan een kermis dienen over te houden, maar van de andere kant moet men het ook niet te grof gaan maken. Een tweede euvel, waarover te recht geklaagd wordt, is het feit dat een groot deel van de kermisattrac ties bestaat uit goktentj es. Terwijl men het overige jaar door gokkasten en -machines in Venray niet duldt en de caféhouders de exploitatie van dergelijke dingen verbiedt, worden met de kermis deze dingen rustig op de goegemeente losgelaten, ter- wille van het standgeld. Een beper king zou wijs zijn. Tenslote brengt het feit dat Hel- mondse kermis verzet gaat worden de mogelijkheid dat het areaal van kermisattracties in Venray uitge breid kan worden. Immers vroeger was het argument dat Helmondse kermis verschillende grotere attrac ties voor zich opeiste. Misschien dat nu eens onderzocht kan worden of hiervan niet iets naar Venray kan komen. Al heeft men dit jaar dan een stuk Schoolstraat dicht gebouwd; met kermisspullen, als het plein, rond de schouwburg klaar is, is er nog best wat ruimte voor wat ex tra attracties. KLEUTERS We dachten met nieuw gebouwde en gemoderniseerde kleuterscholen eindelijk uit de ellende te komen in die zin dat minstens alle 4-jarige kleuters naar school zouden kunnen. Het nieuwe schooljaar heeft anders geleerd. Deskundigen mogen dan uitgemaakt hebben dat er genoeg kleuterleidsters zijn, in feite is het zo dat deze dames al voor ze de no dige examens achter de rug hebben, al gevraagd worden. Er zijn er te weinig en de moeders krijgen de re kening gepresenteerd. Zelfs de mooiste schoolgebouwen hebben geen zin, als men de kinderen er niet in laten kan GOKJE Het jaarverslag van SW dat deze week werd uitgebracht toont nog eens duidelijk aan, dat we zo stie kem tj es allemaal wel van een gok je houden. Liefst 18.000 toto-formu lieren zijn in het afgelopen voetbal seizoen alleen al door SW-mensen ingediend, waarmee een bedrag ge moeid was van 25.000,SW is wel de grootste voetbalclub, maar ook bij de andere sportverenigingen zal de opbrengst van de toto wel navenant zijn. We spreken dan niet eens van de Lotto-deelnemers, die ook in onze gemeente met tientallen rondlopen. Zo gaat alleen al in Ven ray ieder jaar een behoorlijk bedrag in de gokkerij zitten. Maar ja, je kunt immers niet weten HINDERLIJK We hebben in ons schone Venray bepaald niet veel last van reclame vliegtuigen. Vliegtuigen, die met een of andere sleep achter zich, recla me maken voor sigaretten of wat ook. Trouwens er zijn niet veel van dergelijke machines, maar het eigen aardige is dat de regering zich toch wel bar bezorgd maakt over het ru moer dat deze machines bij hun re- clametochten maken. Er zal in de toekomst minder reclame gevlogen kunnen worden, zodat de mensen het wat rustiger krijgen. Men schiet met een dergelijke maatregel toch wel even in de lach als op datzelfde moment boven in de lucht een knal weerklinkt, die in het hele dorp de ruiten doet rinke len. De zoveelste maal dat een ja ger door de geluidsbarrière schiet. De commandant van het vliegveld Volkel, die wij in het begin van dit jaar eens vroegen of we in dit jaar weer veel last zouden hebben van deze geluidsbarrière-doorbrekerij vertelde ons dat dit zoveel mogelijk voorkomen zal worden. Als het ef fect bij de reclame-vliegtuigen even groot is, als bij onze jagers, dan is het zonde en jammer dat een amb tenaar zijn tijd aan die maatregel verknoeid heeft. KLAD IN DE BOUWERIJ De Venrayse aannemers kijken op het ogenblik niet zo opgewekt de toekomst in. Wat de woningwetsec tor betreft is men weliswaar met 20 woningwetwoningen aan de gang in Oostrum, met 8 in Oirlo en 4 in Cas tenray, terwijl men daarnaast nog 8 op het programma heeft staan in de Smakt, maar het feit dat de rijksgoedkeuringen, ondanks alle mogelijke beloften, hiervan een hele poos op zich hebben laten wachten, heeft kostbare tijd verloren doen gaan. Het bericht dat nu de rijks goedkeuring eindelijk binnen is voor 44 woningwetwoningen, die tussen de Hoenderstraat en Merseloseweg gebouwd zullen worden, mag dan reden tot optimisme zijn, maar ook hiervoor is men ruim een half jaar te laat. Bovendien had men graag gezien dat ook de rijksgoedkeuring voor de torenflat aan de Beekweg af zou komen. Dat zijn ook nog al tijd 80 woningen, maar geen mens weet wanneer die zal komen. Bo vendien staan nog woningwetwo ningen voor Ysselsteyn, Vredepeel en Leunen al een hele poos op het programma, maar ook hier zijn de rijksgoedkeuringén de struikelblok. „En vergeet niet dat aan de West singel feitelijk nog 48 flats en 12 be jaarden woningen zouden moeten worden gebouwdvertelt ons een aannemer. „Die heeft men nu inge trokken omdat daar het bejaarden centrum zal komen. Maar wat gaat er mee gebeuren, als men de plan nen voor dit centrum rond heeft. Is de bestedingsbeperking dan intussen niet dermate hard geworden, dat ze niet meer verwezenlijkt kunnen worden Premie-woningen en woningen in de vrije sector kunnen weliswaar vlotter gebouwd worden, maar wie gaat er nog aan met hypothecaire leningen van 7 en 7,5aan het bouwenEn het kind van de re kening is uiteindelijk de aannemer. Wat utiliteitsbouw betreft is ook in Venray merkbaar dat Minister Vondeling alleen al voor deze sector een mindering ingevoerd heeft van 80 miljoen gulden. Lyceum, levens school e.d. zijn projecten die naast een verdere uitbouw van het zie kenhuis, het binnenbad enz. in nor male tijden al aan de gang zouden zijn. Nu weet geen mens, wanneer voor deze projecten de goedkeurin gen zullen komen. GEMEENTERAADS VERGADERING Woensdag a.s. zal de laatste ver gadering gehouden worden van de thans zittende gemeenteraad. In de ze vergadering komen ter sprake: aankoop van grond van M. G. Derickx in Ysselsteyn t.b.v. de bouw van een rioolwaterzuive ringsinstallatie. verkoop van grond aan wethou der Schols. verkoop van grond aan G. Kem pen, Oostrum. verkoop van een gedeelte van 't industrieterrein aan C.V. Neli- pak. overschrijving van grondpacht van J. Stiphout in Ysselsteyn op J. Janssen Haag 14. Het betreft hier 4,2 ha aan de Ossendijk. aankoop van grond en opstal van J. H. de Riet aan de Jan Hensen- straat t.b.v. het centrumplan. verkoop van grond aan G. Pon- jee. aankoop van grond en opstallen van A. A. Thijssen aan de Mer seloseweg t.b.v. het plan West. uitbreiding van de openbare ver lichting aan de Kampweg. aankoop van grond in West 1 en Desselke van de Woningbouw vereniging St. Oda. aanwijzing van het kantoor ruil verkaveling in Castenray als hulpsecretarie t.b.v. het ter in zage legen van stukken voor de ruilverkaveling. Bij de ingekomen stukken blijkt dat G.Sa akkoord gegaan zijn met de aankopen van de grond van de Wed. Giezen-Bistervelts, van M. Wilmsen, van J. v. d. Broek, van G. H. Kleuskens, C. H. Arts, Leunen en W. J. Janssen. Verdaagd zijn de besluiten om trent de grondaankopen van L. Coopmans en M. Lonen, van Th. Kusters en van G. van Sinten. De goedke.uring is geweigerd op het besluit grond aan te kopen van J. Mommen. VOETBALSCHEIDSRECHTERS MAKEN RECLAME Door de scheidsrechters van Noord- Limburg is een folder samengesteld die eerstdaags huis-aan-huis in de- ze contreien verspreid zal worden. Men wijst daarin op het grote ge brek dat men heeft aan goede wed strijdleiders en leidsters en men hoopt middels deze brochure de mensen niet alleen wat meer begrip voor de voetbalregels bij te brengen maar hen daarnaast ook te bewegen toe te treden tot het gilde van de scheidsrechters opdat nog meer jeugd kan voetballen en zo zich uit kan leven op onze sportvelden. BRAND Dinsdagmorgen vroeg werd Ven- rays brandweer gealarmeerd voor een brand in Oirlo, waar een ka pitale kippenkooi van de firma C. geheel uitbrandde. De brand schijnt ontstaan te zijn door een defect aan de verwarmingsinstallatie, die in werking was omdat in dat hok kui- kens zouden komen. De verzekering dekt de schade. Ondanks het vroege uur was de belangstelling zeer groot. KIJKDAGEN BIJ DE POLITIE Dit weekeinde kunnen mensen, die een brommer, een fiets, of een autoped kwijt zijn nog een kijkje gaan nemen op het politiebureau. Daar heeft men namelijk een hele kollektie van deze „voertuigen" staan, maar men weet geen eige naars. Elders in dit blad kan men zelfs al lezen dat er een gestolen fiets bij staat, waarvan men wel de dader, doch niet de eigenaar kent. Komende week worden ze afge voerd naar de centrale opslagplaats in Den Bosch en dan wordt het heel wat moeilijker om zijn fiets of brommer terug te krijgen. Men grijpe dus de kans. Trouwens de po litie heeft wel de indruk dat men sen, die een fiets, brommer of auto ped kwijt raken zelfs de moeite niet doen om de politie op de hoogte te stellen. Er staan soms maanden fietsen op het politiebureau waar niemand om komt vragen. GEEN BELASTINGVERLAGING Ondanks alle mooie beloften van de politieke partijen zal er vermoe delijk per 1 januari a.s. geen verla ging van de loon- en inkomstenbe lasting plaats hebben. De PvdA wil die verlaging weer 6 maanden uit stellen, terwijl de KVP tot 3 maan den wil gaan. Vandaag (vrijdag) zal het kabinet moeten trachten een compromis te vinden voor de vol gende punten: Een uitstel van de loon- en in komstenbelastingverlaging van 6 of 3 maanden; Een eventueel uitstel van de huurverhoging, die per 1 januari a.s. zou moeten ingaan; Een uitstel van de invoering van de wet op zware geneeskundige risico's. De verkoop door gemeenten van gronden aan particulieren; Op welke wijze de omzetbelas ting zal worden verhoogd; Met een uitstel van 3 maanden moet zeker rekening worden gehou den. En dat levert de Nederlandse staat dan een voordeel op van 200 miljoen gulden. En over 3 maanden hoort de Nederlandse burger wel weer een ander smoesje HULP VOOR TURKIJE Er is in Turkije een onvoorstel bare ramp gebeurd, die, ook wat het aantal slachtoffers betreft, vergele ken kan worden met onze waters noodramp van 1953. Het Nederlandse volk is altijd zeer hulpvaardig geweest en wil zich ook thans van zijn beste zijde laten ken nen. Er is keus te over, want niet min der dan vier organisaties hebben al rampengiro's opgesteld: Het Neder- landsche Roode Kruis, de Stichting Mensen in Nood, de Vereniging Ne- derland-Turkije en de Wereldraad van Kerken. Bij dit gedrang komt een tweede nationale eigenschap naar voren: onze vaderlandse verdeeldheid. De ze zal de hulp aan de slachtoffers in Turkije beslist niet ten goede ko men. NIEUWS IN HET KORT Pas geboren kinderen kunnen voortaan gedoopt worden op een tijdstip dat zowel de vader als de moeder hierbij aanwezig kunnen zijn. Vanaf 1 september zal op de weg van Nijmegen naar Venlo een snelheidsbeperking van 90 km wor den ingevoerd. In Tegelen is een bloemenvei ling opgericht. in de week van 18 t.m. 24 aug. 1966 GEBOREN: Emonts Anna Horsterweg 4 Keijsers Martina Dep. Petersstr. 28 Michiels, Gerardus, Kempweg 55 Custers Henri, Stationsweg 129 Vermeulen Peter Vlakwaterweg 11 Stoks Peter Doormanstraat 16 Willems Johannes Zandhoek 11 van Keijsteren, Miranda Molenw. 5 Linskens Monique Meerlo. OVERLEDEN: Rijnders Gottfried echtgenoot van Deckers Johanna, 71 jr., Vier lingsbeek. Linskens Carolina, echtgenote van van de Voort, 60 jr., Venray. ONDERTROUWD: Munoz Quintana, Luis, Venray Marktstraat 2 en Sijbers Johanna, Venray, Hoenderstraat 30. Peeters, Jacobus Arcen ca, Schans 9 en Janssen Francina Venray, Past. Jacobspeel 1. Giantsios, Stefanos, Venray, Markt straat 2 en Ariëns, Regina, Ven ray Kempweg 33. Peeters Pieter, Horst, Dijker Heide weg 5 en Stiphout Wilhelmina, Venray, Endepoel 5. Wynands, Johannes, Boisheim Did. en van den Hoogenhof Catharina Venray. Beeks, Peter, Kessel, Rijksweg 17a en Verheijen, Antonia, Venray, Grootdorp 22. GETROUWD: van Gogh Wilhelmus, Waalre en Linskens, Petronella, Venray. Lawson, Willem en Kroh, Mathilde Venray. Driessen, Leonard, Overloon en Koonings, Oda, Venray. van den Brandt Johannes, Grubben vorst en van Lierop Petronella, Venray. Koenen Theodorus, Bergen L. en Janssen Maria, Venray. Engels Ludovicus, Wanssum en Hei dens Helena, Venray. Arts, Peter en Lensen Oda, Venray.

Peel en Maas | 1966 | | pagina 6