V akantie vreugde ook voor deze streek I 50.-- I 75.-- SOLEX POELS Limburgs beste stomerij Filmnieuws Politierechter Rijschool JAN JANSEN JANNY BAR Aan onze abonné's. Deze weken komen de kwitantielopers van PEEL EN MAAS weer bij U aan de deur voor het abonnementsgeld over het 3e kwartaal c.q. het 2e half jaar. De kosten van incasseren zijn dermate hoog dat wij U dringend moeten verzoeken de kwitantie bij eerste aanbieding te willen voldoen, waarvoor bij voorbaat onze dank. ADMINISTRATIE PEEL EN MAAS Vakantie-bungalows openen nieuwe perspectieven De vakantie-industrie is voor ons land een belangrijke zaak. Naar schatting heeft zij in 1965 voor on geveer 1%% bijgedragen tot het na tionaal inkomen en dit percentage kan nog stijgen als wij oog hebben voor het nog braak liggend terrein. Het open vakantieveld ligt voor ons land letterlijk en figuurlijk in een betere outillage voor de huisvesting en service van de toeristen. Daar naast blijft het probleem van een voldoende vakantiespreiding ons be zighouden. Onze onvolprezen Algemene Ne derlandse Vereniging voor Vreem delingenverkeer heeft in het belang van ons toerisme een vijfjarenplan ontwikkeld. Dat plan is gericht op de propaganda voor Nederland in den vreemde, op de spreiding en op de bouw van een beter dienstver leningsapparaat. In den brede ge zien moeten die plannen worden toegejuicht maar daarnaast moet er door initiatieven van plaatselijke en regionale colleges aanvullend wor den gewerkt en niet het minst door 'het daarbij betrokken bedrijfsleven. Voorbeeld van dergelijke initia tieven vinden we in ons eigen Ven- ray, waar de Stichting Recreatieoord Vlakwater niet alleen gezorgd heeft voor prima campings, maar ook naast Venrays jeugd de jeugd van onze kampeergasten gelegenheid geeft zich bezig te houden in de kin derspeelplaats. Daarnaast is er de camping aan de Buus, de camping aan de Maas, terwijl in Sevenum nijvere middenstanders van de Schatberg inderdaad een schatberg maken voor de vele gasten, maar ook voor hen zelf. Is het wonder dat ook Horst be zig is met kampeerplaatsen? Van de andere kant zijn onze verwachtingen omtrent het door ze ven gemeenten in dit gebied ge vormde recreatieschap Peel en Maas misschien wat te hoog gespannen geweest. We hebben van dit schap niet veel meer gehoord dan dat een plan voor een betere ontsluiting van de Maasovers voor de recreatie zal worden opgesteld. OPEENGEPAKT Als wij Nederland toeristisch be zien, dan treft het ons altijd dat de meeste toeristen uit het buitenland onze randstad opzoeken. Zij verblij ven er om te genieten en zij ver blijven er ook om te slapen, te eten en uit te rusten. Het komt ons juist voor dat vreemdelingen daar onze kunstschatten, oude steden, water werken en stranden bezoeken. Het lijkt ons minder verstandig wanneer zij daar ook blijven om er te slapen en uit te rusten. De dichtbevolkte streken van ons land behoeven hun ruimte in de eer ste plaats voor handel en industrie en de trek naar het westen voor dit doel zal nog toenemen. Het is dan een raadsel dat men rust en ont spanning gaat zoeken temidden van de verontreinigde lucht. Niemand mag de vrijheid worden ontnomen dit te doen maar wij moeten dit niet bevorderen. In controle moet dit het volgende beleid tot resultaat heb ben. SPREIDEN De propaganda voor vakantiebe huizing in het westen late men aan het bedrijfsleven dat hierbij reeds belangen heeft. De propaganda van gesubsidieerde organisatie dient te worden gericht op de rest van Ne derland, waar nog ruimte is en lucht en waar men er ecoonmisch behoef te aan heeft om van de vakantie industrie te profiteren. Wij denken aan grote delen van ons land en met name aan deze streek. De betere accomodatie voor toe risten in de vorm van goed aange- voor uw oude fiets of voor uw oude brommer bij aankoop van 'n nieuwe Solex Service Station Grotestraat Telefoon 1553 legde campings en uitstekend ge outilleerde hotels zullen in de eer ste plaats moeten worden gebouwd in gemeenten, die in de recreatie 'n rol moeten en kunnen spelen. Daar mee moet niet verboden worden dat er ook in de overbevolkte gebieden voorzieningen komen. Maar de trek is daar voldoende om het initiatief aan het bedrijfsleven over te laten. NIEUWE OORDEN Waar impulsen met geld en pro paganda nodig zijn, dienen de nog maagdelijke en voor het toerisme geschikte plaatsen in de planning te worden betrokken. Daarmee wordt niemand geschaad want de trek pleisters van ons toerisme worden toch wel bezocht. De moderne vervoersmiddelen hebben het afstandsbezwaar wegge nomen. In ht kleine Nederland be staan geen afstanden meer. Juist als het gaat om buitenlanders, die in groepsreizen „alles-inbegrepen" ons land bezoeken, heeft men het in de hand de verblijf- en ontspannings centra meer naar stille oorden te verplaatsen en van daaruit excursies te organiseren. Helaas beschikt het onontdekte Nederland nog over voldoende ac comodatie. Zelfs het wel ontdekte deel van ons land kan op dit gebied nog wel bijgeschoold worden, maar daarbuiten moet nog veel meer ge beuren. Het is uitstekend om met grote sommen geld mensen naar ons land te lokken, maar als ze werke lijk eens in drommen kwamen moe ten we ons op allerlei manieren be helpen. Op de topdagen van ons toe risme wordt dit duidelijk gedemon streerd. VENRAY Wat Venray betreft we berij den een oud stokpaardje moet op dit terrein nog zeer veel gebeuren. Dat er mogelijkheden zijn, als die worden aangegrepen heeft de Stich ting Vlakwater bewezen, die toch Rijks steun gekregen hebben voor de bouw van een twaalftal vakan tiehuisjes. En hopelijk zijn- dit niet de laatste. Maar hebben de indruk dat het animo voor verbetering van het vreemdelingenverkeer in deze contreien helemaal op een klein pit je is komen staan sinds de stichting van het recreatieschap. Men meent zeker, dat nu de over heid het verder wel op zal knappen. Maar overheid en bedrijfsleven zul len hierin moeten samenwerken wil men wat bereiken en wil men ook een aandeel van deze „industrie" mee-pikken. Het land tussen Peel en Maas biedt daartoe alle mogelijk heden. Maar men moet ze aangrij pen en niet blijven afwachten. En misschien dat we daarbij van het vijfjarenplan van de ANVVV ook hulp kunnen krijgen. Wie autorijden wil leren, moet het bij Jansen proberen. Tedderstraat 19 tel. 04780-1600 AMERICAN FIELD SERVICE Vrijdag j.l. is het m.s. Seven Seas in Rotterdam aangekomen met aan boord 700 jeugdige Amerikanen. 44, van hen zullen de twee zomermaan den in Nederlandse gastgezinnen doorbrengen. Een van hen, Douglas Anderson verblijft bij de familie Timmermans, Laagriebroekseweg 14 in Leunen. De Nederlandse gastfamilie heeft geheel belangeloos haar huis open gesteld opdat de Amerikaanse mid delbare scholier een goede indruk kan 'krijgen van Nederland en de Nederlandei's. Hij is geen gast, maar zal alle rechten en plichten, plezier tjes en karweitjes met zijn broer of zuster delen. Deze jongeren uitwisseling wordt gerealiseerd door de American Field Service, een particuliere instelling die zich als doel stelt op deze wijze het begrip en daardoor de vrede tus sen'de volkeren te bevorderen. LAAT NIET ANDEREN OOK UW WERK DOEN Doet het zelf Geef aan instrumenten- fonds Euterpe Eindstraat 16, Venray tel. (04780) 1303 Deze week is er weer een aan kondiging gedaan van een groot aan tal films, die normaal gesproken de provincie niet bereiken. In de grote steden in de zgn. „Art Theater" lo pen deze films weliswaar tientallen weken, maar in de provincie is men op filmgebied dermate conservatief en is men zover achtergelopen, dat de enige hoop voor de provincie is, de studenten die thans in de steden de „art Houses" doen uitpuilen. Voor Venray is het haast een be schamende zaak, dat nagenoeg alle films van waarde artistiek of op voedend „de mist" ingaan. In 9 jaar tijd. dat men in Venray inder daad goede films kon zien, is daar in geen enkele verbetering gekomen. Dit jaar gingen met enorme verlie zen „de mist" in films als: The Train van Frankenheimer, Miche langelo, My fair Lady, A taste of Honey. Zorba de Griek. La Ronde, Lieve lieve John, Liefdesparen en veel anderen. De films daarentegen die liever niet op het programma genomen worden, maar om zuiver economi sche redenen al was het alleen maar om de verliezen van de goede film te compenseren gedraaid moeten worden, trekken enorme massa's publiek. Zolang de bioscoop een zwaar be laste instelling is, die moet werken zonder overheidssubsidies, zal het noodzakelijk blijven tegemoet te blijven komen aan de wensen die 't bioscooppubliek nu eenmaal stelt. Deze wensen zijn nu eenmaal an ders dan de directie zich eigenlijk voorstelt en dat maakt een doeltref fende exploitatie dubbel moeilijk. De hoop gaat uit naar de vorming van een FILVORMINGSCYCLUS voor volwassenen. De jeugdfilmvor- ming die reeds drie jaar met stij gend succes werkt is daartoe een flinke aansporing. De jeugdfilmvor ming heeft ten doel, de jeugd kri tisch te maken bij de keuze en be oordeling van film en T.V. pro gramma's. In de drie achter ons lig gende jaren werden een aantal goe de films vertoond met opmerkelij ke resultaten. Ook bij de ouderen MOET er be hoefte bestaan, om een goede film te leren waarderen. In de steden is men ons daarin ver voor. Dat be wijzen de tientallen „ART HOU SES" die regelmatig vol zitten. Dat de films er niet zouden zijn is non sens, want zeker éénderde van alle films die in Venray vertoond wor den, is alleszins de moeite waard. Een nog groter gedeelte is uitslui tend bedoeld als ontspanningswerk, zodat er voor de slechte film een klein gedeelte overblijft. Bovengenoemde films als Zorba, A taste of Honey etc., welke alle vrij recent vertoond werden, onder schrijven het niveau voor een pro vincieplaats als Venray. Dat het juist deze films zijn die stuk voor stuk de mist ingaan is beschamend voor Venray en dat de waardeloze films soms overvolle zalen trekken is toch een teken aan de wand'. De Directie van Luxor geeft zich echter nog steeds niet gewonnen, want aangekondigd worden nu al weer films als „Porgy and Bess", ,The sound of music", „Le Bonheur" „The collector", „De vrouw in het zand", „Jules et Jim", „Desserto Ros so", „Evangelie volgens Matheus", „The Hill" e.a. Een dergelijke keuze treft men nauwelijks in de stadi aan en waar om vindt men het in Venray niet nodig daar enige aandacht aan te schenken? Schijnbaar valt alleen een film op waarin sex en sadisme tot uiting komen en dat leest men dan zo intensief, dat men over de goede film heen kijkt. TOT VANAVOND IN DE De bus was vol. Nu is vol een zeer betrekkelijk begrip bij bussen, want nergens blijkt zo duidelijk dat de mens als het nodig is met weinig Lebensraum toe kan, als in een bus op de spitsuren. Men schakelt een extra bus in, maar halverwege stopt die om de een of andere duistere re den en dan wordt het publiek van twee in één geperst. Men hangt aan tal lieden aan de stangen, plaatst anderen op de likdoorns van ande ren en voort gaat het. Zo was het ook toen deze bus stopte in een van de prachtige in hammen die we daartoe in onze we gen maken. Enkele mensen stapten uit, enkele andere schoven tussen de menigte in de middenpad. En één man. die daarin al geruime tijd met twee grote koffers had staan wach ten, klom met een koffer van de bus, zette zijn bagage daar neer ging terug om de tweede koffer te halen. Bussen hebben echter evenveel haast als de mensen die er in zit ten. De man had nauwelijks de hand geslagen aan het handvat van zijn tweqde koffer toen de deur dicht- zwiepte en de bus zich uit de voe ten begon te maken. De gedupeerde passagier begon op de inham te schreeuwen van moord en brand. Eén van de binnenstaanden had het geval gezien. Hij begreep, hoe deze buitenstaander zich moest voelen, nu plotseling een van zijn koffers van hem was afgesplitst. De rijden de nam een kloek besluit. Hij druk te op de rode knop, die de deuren automatisch open (alleen in tijden van gevaar staat er bij.) Hij greep de koffer die al bij de trap stond en wierp die met een ferme zwaai op straat, naast de iniham. Daar barstte de koffer poen en de passa giers zagen vol leedvermaak hoe de ander daar buiten het boeltje bij elkaar graaide, terwijl hij woest naar de wegrijdende bus wees en luide kreten slaakte. „Hij roept ze ker: Goede reis!" dacht er een, en alle anderen vonden dat een goede opmerking. De reis werd evenwél niet zo goed als men zou mogen verwachten. Na enige tijd stopte de bus opnieuw en uit de kluwen der samengedrevenen maakte zich een persoon los om te kunnen uitstappen. Hij greep een zware koffer bij de deur. En op dit moment kreeg men de indruk alsof de bus onder stroom was komen te staan. De gedienstige passagier had na melijk de verkeerde, koffer op straat geworpen. De man die weg wilde, ontdekte nu de fatale vergissing. Hij slikte vele malen met grote hevig heid en ving aan met zijn ledematen tt schudden, gelijk een bord papie ren harlekijn. De schuldige gedienstige passagier trachtte vergeefs dekking te zoeken achter de massa. De ander plukte hem er uit als een rijpe vrucht. Hij dreef hem de trap af en de bus uit. De chauffeur werd erbij gehaald en die zette de verkeerde koffer naast de mannen, en reed door. Er was. naar tijdens de zitting bleek, een groot verschil in lichame lijke uitgroei tussen de beide man nen. De gedienstige bleek éen klein, schrielig mannetje, dat in zijn jeugd kennelijk niet op tijd naar een va kantiekolonie was gezonden. De an der daarentegen was onwaarschijn lijk breed en zijn spieren waren dwars door zijn colbertje zichtbaar. De grote joeg de kleine op naar het politiebureau. De kleine be zweek bijna onder de koffer, die de ander hem dwong te dragen. Maar de woedende oermens gebruikte zijn lichamelijk overwicht niet zonder succes. Met inspanning van zijn laat ste krachten zeulde het kleintje de verkeerde koffer het politiebureau binnen. Daar zat de rechtmatige eigenaar al te wachten, zodat ieder zijn eigen bagage terug kreeg. Maar de gedienstige kleine man bleek vol schaven te zitten. Dat heeft de grote nu 25 gulden gekost. LAGERE TECHNISCHE SCHOOL SLOOT JAAR AF De R.K. Lagere Technische School van Venray sloot in tegenwoordig heid van ouders, leerlingen, docen ten, vertegenwoordigers van ouder raad, gemeentebestuur en kerkelijke overheid het schooljaar af. Begon nen werd met de herdenking van het zo plotseling overleden hoofd de heer P. Oomens, welke door zijn stimulerende ijver een aparte stem pel op deze school had gedrukt. Voorzitter L. Nelissen zegde toe dat op het graf van dit eerste hoofd van de school bloemen zouden wor den gelegd. Wnd. directeur Noyens begon voor dat de diploma's werden uitgereikt nog eens te wijzen op het feit dat dit voor de 19e maal zou gebeuren en dat dank zij de school meer dan 2.000 jongeren aan de maatschappij werden afgeleverd. De basis door de school gelegd voor gedegen vakman schap waarbij niet vergeten mocht worden het voortgezet onderwijs. Niet het verdiende loon moet ideaal zijn, maar de kennis. De LTS kampt nog steeds met ruimtegebrek. Van de eerste klas werden van de 93 leerlingen er 85 bevorderd; van de 2e klas van de 153 werden er 101 bevorderd en van de 3e klas werden er van de 80 68 gediplomeerd. Van de Part-time cursus van klas 2 en 3 van de 9 werden er 8 bevor derd, van de 4e klas 48 leerlingen 39 bevorierd, van de 5e klas van de 39 leerlingen kregen 35 het diploma. De heer Pardieske. gedelegeerde van het instituut voor lastechniek liet een ernstig woord horen over het hoge percentage van de leerlin gen welke niet bevorderd werden of het diploma nog niet behaalden. Overheid en bedrijfsleven wat zo'n berg geld op tafel brengt om de stu die mogelijk te maken is ernstig te leurgesteld. Jammer is dat bij de jeugd van tgeenwoordig een menta liteit te beluisteren valt dat men het niet zo nauw neemt. Een cursus welke opzettelijk eenvoudig gehou den is moet met inzet worden vol bracht. De verhoging van de pro- duktiviteit is dat deze verhoging uit het hoofd en niet uit de handen moet komen. De heer Burgman, voorzitter van de Industriële Club Venray reikte aan de leerlingen, welke de beste prestaties hadden geleverd een prijs uit, waarvoor in aanmerking kwa men: Metaal: J. Horvers, Venray en G. Claves, Venray en G. Logtens, HoltJhees; afd. Houtbewerking: H. Jacobs, Castenray, J. Koenen, Veu len; afd. schilderen: H. Schoeber, Horst. De heer Burgman vertelde o.m. dat de banden tussen deze school en de industrie goed zijn. Van de jaar gang '66 hoopte Venrays industrie veel goed te mogen verwachten. Als men de gedachte heeft dat bij de voortschrijdende industrialisatie geen vakmensen meer nodig zouden zijn, dan is deze gedachte misplaatst. Vakmanschap is en blijft nodig en werk blijft v-oor de vakman wach ten. Pater Latte vertelde dat de jeugd van Venray en omstreken nog altijd goed en degelijk is- Hij waarschuw de echter dat ook geslaagden, die in het bedrijfsleven hun intrede zou den doen nog vele tegenslagen te wachten staat. Er zijn en blijven nog altijd voor de jeugd bepaalde gevaren als zij tussen de ouderen komen welke vroeger geen kansen kregen om zich te bekwamen. Wethouder Schols was blij dat weer een percentage geslaagden voor de woningbouw konden worden afgeleverd waardoor zijn zorgen om meer woningen weer wat verlicht konden worden. Alleraardigst deed de leerling Jan Rutten het om bestuur en docenten te danken voor 'hetgeen zij hadden gedaan om de leerlingen van de LTS de kennis bij te brenigen al was dit niet altijd even gemakkelijk. Namens de geslaagden van de cursus lastechniek werd aan de heer Bollen een cadeau aangeboden. Voorzitter Nelissen dankte in zijn slotwoord ook de ouders van de leerlingen en dankte eveneens de heer Beemer van de Ouderraad voor de toegezegde steun. Gediplomeerden dagschool: Metaalbewerkers M. Klaassen. Overloon; W. Cor- nelissen, Leunen; G. Janssen, Ven ray; H. van Vegchel, Venray; H. Claessens, Ysselsteyn; H. Claessens, Ysselsteyn; Fr. de Groot, Venray; H. Leyendeckers, Leunen; J. Beunen, Overloon; J. Claassens, Geysteren; G. Logtens, Hol thees; G. Clevers, Venray; L. Bouwmans, Venray; M. Houba, Venray; Th. Wienen, Over loon; G. Weys. Oostrum; M. Na- buurs, Overloon; H. Baartman, Ven ray; J. Eibers, Overloon; W. v. d. Geugten, Venray; H. Hendrickx, Leunen; W. van Mil, Overloon; J. Janssen, Venray; J. Rutten. Wans- sum; W. Poels, Merselo; A. van Gooi Venray; M. Sanders, Ysselsteyn; H. Hendriks, Overloon; H. de Munnik en H. Leukers, Venray. Timmerlieden: J. v. d. Cruysen, Oploo; W. Broers, Venray; F. Apers. Venray; P. Swin- kels, Oirlo; Th. Beckers, Overl-oon; J. Gooren, Venray; Fr. Kuijpers, Castenray; H. Camps, Wans sum; R. van Rijswijck, Meerio; W. Raedts, Meerlo; H. Jacobs, Castenray; C. Heidens, Oostrum; G. Janssen. Holt- hees; G. van Dijck, Merselo; H. Noyen, M. Arts, Venray; Zwetsloot, Voorhout; P. Bissohops, Venray. Schilderen: G. Bexkens, C. Coppus, W. Jansen, A. Matijssen, H. Oomens. H. Ste vens, allen uit Venray; L. Verhaegh, Horst; Th. van de Water, Meerlo; J. van der Werf, Juvenaat Venray. Metselen: H. Rongen, Venray; W. Nabuurs, Overloon; J. Reyntjes. Meerlo; G. Janssen, Oploo; J. Kusters, Oirlo; J. Arts, Venray; J. Beterams, Wans- sum; J. van Bracht, Oostrum; Fr. Kerstens, Venray; A. van Katwijk, Oploo; P. van Kempen, Venray; P. van der Voorn, Venray. Gediplomeerden Part-Time cursus A-afdeling: Metaalbe werken G. Emonts, Leunen; H. Linskens, Venray; W. Vervoort, America. Afdeling Metselen: A. Stiphout, Venray. Part-Time cursus B-afdeling: Metaalbewerken: H. Clevers, Venray; H. Cuppen, Wanssum; J. Emonts, Ysselsteyn; W. Ewal-s, Venray; H. Janssen, Venray; A. Kuenen, Overloon; J. Pingen, Meerio; P. Rongen, Venray; Th. de Rijck, Oirlo; N. Spreeuwenberg, Ys selsteyn; M. Vissers, Meerlo; P. Voermans, Venray; H. Willems. Ven ray. Timmerlieden: W. Gielen, Wanssum; J. Renkens, Venray; J. van Gerven, Venray; R. Kroh, Venray; L. Thielen. Venray; J. Rongen, Venray; H. Toonen, Wes terbeek; H. Verhoeven, Overloon; H. Willems, Overioon; G. Evers en H. Peeters, Venray. Schilderen: P. Arts, Venray; P. Buddiger, Oirlo; L. Classens, Oirlo; Fr. Frans- sen, W. Swinkels, M. v. d. Bekerom allen Venray. Metselen: J. Aldenzee. Deume; J. Dinnesen, Oploo; H. Eibers, Overloon; C. Ger- rits, Oploo; L. Lenssen, Venray. Lascursus voor beginners: A. Voermans, Venray; W. Claes sens, Venray; B. v. d. Water. Meer lo; W. Verstegen, Horst; G. v. Sta veren, Veulen; W. Jacobs, Overloon; M. Denissen, Vierlingsbeek; J. van Tilburg. Horst; A van Vliet, Venray. Lascursus voor gevorderden: A. van Heesch, Oirlo; W. Janssen, Vredepeel; L. Joosten, Oirlo; P. Drabbel-s, Venray; W. Linders, Horst A. Poéls, Wanssum. GESLAAGD - Op het te Den Bosch gehouden examen, voor Electrotecbnisch In stallateur slaagden dé heren L. Cus- ters en J. van Bracht, alhier. Aan de Middelbare school voor meisjes te Venray slaagden op 28 juni 1966: M. van Bolderik, Maashees; J. Geurts, Venl-o; T. Janssen, Oostrum; H. Klant, Oosterhout; H. Knoet, M. Kortmann. J. van Lieshout, Venray; M. Neuhaus, Den Bosch; L. Rutten, Oostrum; C. Schreuder, Haarlem; L. Spl-iet, Utrecht; A. Ververgaart, Te- gelen. A. Claessens, Blitterswijck; L. Dinighs, Castenray; M. Gerrits, Venray; G. Hermans, Wanssum; M. Hermans, Horst; M. Hoedemaekers, Venray; G. Keysers, Horst; S. Klok ke. Venray; H. van Lankveld, Mer selo; M. Martens. Tienray; M. Meu- lendijks, Horst; M. van Meyel, Ys selsteyn; W. Poels, Oostrum; I. Si mons, A. Storms, Venray; R. Ver- blakt, Tienray; G. Vullin-gs, Casten ray. Op het te Den Haag gehouden examen voor assistent schoonheids specialiste en manicure slaagde mej. Mieke van den Bosch uit Venray. R.K. HUISHOUDSCHOOL MARIANUM VENRAY Voor de primaire opleiding slaag den: Nelly en Ell'y Aben, Elly Arts, Jo Baltussen en Lia Hoex uit Oos trum. Truu-s en Antoinette Arts, Mar ion de Bruyn, Nelly Claessens, Mia.van Dijck, Trees Ewals. Els Janssen, José v. d. Laar, Wilma van Opbergen, Netty de Römph, Ans Schuurmans, Gerrie Stevens, Thea Verstappen. Floor Wijnhoven, Ma- rie-Louise Ghiel-en, Irma Goertz, Truu-s Janssen, Els Kelders, Henny Pouwels, Elly Rommen, Mary Ver bakei, Thea Verhaegen. Lucia Apers Helena Bastiaans, Tiny v. d. Berken Els Geurtjens, Maria Janssen, Lies- beth Lenssen, Truus Valckx en Truus VoUeberg uit Venray. Miep Arts, Jo en Tilly de Mulder, Elly en Laura Engels en Carolien Flinsen- berg uit Merselo; Leen Classens, Leonie Drüggen, Martha Cramers en Anny Roel of s uit Castenray; Toos Custers, Leunen; Truus Classens, Oirlo; Gerda Juffermans, Wilma v. Veghel, Tonny Pouwels en Nelly Vergeldt, Ysselsteyn; Wies en Ria Willems en José Janssen uit Heide. Assistenten-opleiding A: Martha Barends, Toos van Els, Ginie Geurts, Nelly Lenssen, Anita Martens, Nelly Thij ssen, Maria v. d. Werken, Agnes v. d. Wijngaard, Ag nes van Ass. Nelly van Bracht, Ber tha Jansen, Jeanne Janssen, Anny Linders, Gerrie van Rinsum, Door- tje Smits en Koos Thoone uit Ven ray. Ria Bruysten uit Vredepeel. Nelly Custers en Bep van Oyen uit Oostrum. Annie van Cuyck, Lies v. d. Hoogenhof, Wilma Janssen, An nie Poels. Mary Willems uit Merse lo. Mia Direks, Oirlo. Liny Janssen, Heide. Anny Thuijls, Truus Holt- ackers, Door Janssen, Leunen. Hetty ten Brink en Gerry Fleuren, Maas hees. Fie Heidens, Riet van Kuyck en Ria Steeghs. Castenray, Jo Jans sen, Veulen. Vooropleiding verzorgende beroe pen: Gerry Adam, Vortum; Margriet Bo- nats, Maria Fonteyn, Ria Jansen, Annie en Nelly Janssen, Ans Kate- rnan, Marian Nelissen en Nelly Smits uit Venray; Bets Poels. Hei de; Annie Potten, Ysselsteyn; Wil- my Verdijk, Vierlingsbeek; Lies Verrijth, Sevenum; Miek Wassen- berg, Boxmeer,

Peel en Maas | 1966 | | pagina 6