0 t a:s ,amp6 JANNY BAR Burgerlijke Stand v.d. Munckhof n.v. 40 JAAR VERPLEGER Op 28 juli a.s. zal de heer W. Sol- der de dag herdenken dat hij 40 jaar onafgebroken als verpleger werk zaam is bij het psychiatrisch cen trum St. Servatius. Wim Selder is nog een van de verplegers van de oude garde welke de gehele gedaan tewisseling van St. Servatius heeft megomaakt. Ook de veranderde ge neesmethoden werden door deze verpleger als een der eersten tot uitvoering gebracht. Het Venrayse gemeenschapsleven had in deze ver pleger een goede voorspreker. Als bestuurslid van de KABO en later als voorzitter van Sales Informorum deed hij veel om de verplegers die plaats te geven welke zij verdienen. Oprichter en stimulator van de per soneelsvereniging, terwijl ook jaren lang de toneelclub van St. Servatius kon profiteren van de akteerkwali teiten van deze verpleger. Zelfs had de heer W. Seller gedurende twee perioden zitting in de Venrayse ge meenteraad en de stem van dit raadslid vond een willig gehoor ook bij de andere groeperingen. Al met al zal Wim Selder zich op 28 juli a.s. een welverdiende huldi ging moeten laten wegevallen. een huldiging welke deze eenvoudig ge bleven verpleger meer dan verdiend heeft. VERPLEEGSTERS EINDELIJK IN FLAT Eindelijk is een einde gekomen aan de ongewenste huisvesting van de verpleegsters van het streekzie kenhuis te Venray. Het onderkomen van de zusters was op de bovenste verdieping onder de pannen. Maar vrijdag kon dan eindelijk het nieu we gebouw een prachtige flat wor den betrokken en kregen de ver pleegsters die huisvesting welke zij verdienen. NKV OP REIS NAAR MUNSTER Onder ideale weersomstandighe den gingen de leden van de reisver- eniging op reis, ditmaal naar het schone Westfalen met als einddoel Munster. Na in Munster diverse bezienswaardigheden ging het langs de Nederlands-Duitse grens naar de nieuwe brug bij Emmerik en van daar via Groesbeek naar Geysteren waar de reis met een Limburgse koffietafel in zaal Bergmans werd besloten. Voor het volgend jaar zijn plan nen om de reis een ander doel te geven met meer inhoud vooral voor de ouderen welke zich moeilijk ver plaatsen. Als reisleider fungeerde de heer G. Troisfontaine. OVERPLAATSING Opperwachtmeester Renckens van de post Posterholt is met ingang van 7 juli overgeplaatst naar Ven ray. GESLAAGD Te Arnhem slaagde voor le be diende en te Amsterdam voor vak bekwaamheid voor de Banketbakke rij Hubèrt Creemers uit Venray. Voor het diploma studiekring en documentatie van de administra tieve organisatie der Overheid slaag I en te Den Haag de opper wachtmeester Peeters en de wacht meester I franken van de grorp Venray der Rijkspolitie. BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders van Venray brengen ter openbare ken- j nis dat zij voornemens zijn aan de raad dezer gemeente het voorstel te doen tot onttrekking aan het open-1 baar verkeer van een gedeelte van1 de I ullsche Pasweg te Venray, ka- j dastraal bekend gemeente Venray, sectie E, no. 3384, voorzover gelegen tussen de percelen kadastraal be- kend gemeente Venray, sectie E, nos. 3379 en 3382 ter ener zijde en het perceel sectie E, no. 3583 ter an dere zijde. Het betreffende voorstel ligt met de daarbij behorende tekening waarop het aan het openbaar ver keer te onttrekken gedeelte in kleur staat aangegeven vanaf 11 juli 1966 gedurende 1 maand op de gemeente secretarie, afdeling I, ter inzage. Belanghebbenden kunnen gedu rende genoemde termijn bezwaren tegen het voorstel indienen bij de gemeenteraad. Burgemeester en wethouders voor noemd, Mr. M. M. L. G. M. CUSTERS, burgemeester. H. P. L. VORST, secretaris S.R. '65 HIELD TUINFEEST EN HEROPENDE SOCIËTEIT Venrays Jeugdsociëteit SR '65 hield het afgelopen weekend een tuinfeest wat in alle opzichten ge slaagd kan worden genoemd. Twee bands zorgden voor afwisselende muziek en de prachtige verlichting droeg bij dit slagen het zijne toe. Verschillende autoriteiten kwamen een kijkje nemen en het was wel jammer dat dit opvangcentrum voor de jeugd enkele weken geleden klappen heeft moeten incasseren toen de storm oorzaak was dat het houten noodgebouw als een kaarten huis in elkaar zakte. Vol goede moed is het bestuur verder gegaan en als alles meezit zal binnenkort het noodlokaal over eind staan. De sociëteit zelf heeft een ware gedaantewisseling ondergaan welke de jeugdige bezoekers zeer ten goe de zal komen. In het voormalige pand Messemaeckers kan gedanst worden en dat is al voornaam, het hoofddoel is nu bereikt om Venrays jeugd op een verantwoorde wijze ontspanning te geven. Met vertrouwen in de toekomst dat de gemeentelijke overheid dit soort vrijetijdsbesteding beter zal gaan subsidiëren, gaat het bestuur o.l.v. kapelaan ï^riessen op de in geslagen weg vqort. ZANGERTJES VAN ST. FRANS NAAR BAD GRUND Welgemoed vertrokken zaterdag morgen in alle vroegte de Venrayse Zangertjes van St. Frans voor hun 450 km lange autobusrit naar het Harzgebergte in de buurt van het ijzeren gordijn, om met hun good will ambassadeursreis door het dis- poragebied van de Nederlandse pas toor van den Broek te beginnen. Bij het vertrek van de knapen was aan wezig de pastoor van de parochie van O.L. Vrouw van Zeven Smarten Thomas Pothof en de voorzitter van het oudercomité de heer Derikx. Reeds de avond ervoren hadden de ouders afscheid genomen van ambassadeurtjes van het goede, ver breding van de kontakten tussen de disporabewoners. Tijdens dit afscheid sprak Pastoor Thomas Pothof en gewaagde van de trots van hem als pastoor dat zijn jongens apostolaatswerk gingen doen. Na een voorspoedige reis zijn de Zangertjes van St. Frans zaterdag middag om 2 uur in Bad Grund ge arriveerd, alwaar onze Venrayse jongens onder leiding van de heer W. Buys 18 dagen zullen verblijven als gast van pastoor v, d. Broek en de zusters Charles en Goverdine. Overal in Bad Grund hangen af fiches met: „Er singt der berühmte Kinderchor St. Frans a us Nieder- land". Het koor is ondergebracht in de prachtige zalen onder de kerk van pastoor v. d. Broek en de jongens hebben hier een prachtig uitzicht op de bergen en zien in de diepte het schilderachtige plaatsje Bad Grund liggen. Zondag 3 juli was een drukke dag voor de zangertjes. Allereerst werd een hoogmis gezongen in Lauten- thal in de Evangelische Kirche we gens gebrek aan een Katholieke kerk. aanvang 7.30 uur. Om 9.30 uur werd de Hoogmis gezongen in Bad Grund. Op beide plaatsen waren de kerken stampvol waaronder vele protestanten. Om 11 uur werd de derde Hoogmis door de zangertjes gezongen, deze was voor genodig den en notabelen. De jongens zongen uitstekend en enthousiaste berichten bereiken hen overal. In de namiddag van diezelf de zondag werd in Ositenrode een kerkconcert gegeven om 4 uur. We derom een propvolle kerk, met niet alleen inwoners van Ostenrode, maar zelfs vele Nederlanders die hun vakantie in de Harz doorbren gen. Hier hebben de zangertjes van St. Frans zich voor honderd procent gegeven. Te Ostenrode werd dit kerkconcert een enorme succes. Na dit concert hebben de kinde ren zich kunnen verfrissen in het prachtige zwembad van Bad Grund. Maandag was het rustdag en wer den er geen uitvoeringen gegeven. De gehele dag hebben de jongens grote wandelingen gemaakt en de omgeving van Bad Grund bezich tigd. Tijdens deze tochten en wan delingen in de bossen en berghellin gen worden de zangertjes van St. Frans door de vele toeristen die hier verblijven op de hartelijke wijze be groet met „Da sind die Sangerkna- ben". Dinsdag heeft het koor zich voor bereid voor het volksliederenconcert dat in Altenau gegeven werd om 8 uur. De jongens zijn zeer enthou siast en geven de volle medewer king. Daarnaast genieten zij van een heerlijke vakantie. De gehele Oberharz staat in het teken van Venray's jongenskoor. Nog een week zullen zij hier ver blijven. Vanuit vele plaatsen berei ken hen berichten die hen veel suc ces toewensen. Wilt U dat ook doen? Het adres van de Zangertjes van St. Frans is: Barbara Parochie Danzingerstrasse 11, Bad Grund (Harz 3395). VREDEFEEST IN DE VREDEPEEL Het traditionele Vredefeest op 't jongste kerkdorp der gemeente Ven ray, de Vredepeel, wordt dit jaar gehouden van 16 tot en met 19 juli. PATERSKERK Nu bekend is dat de Venrayse Minderbroeders t.z.t. het klooster alhier gaan verlaten, hoort men regelmatig allerlei geruchten als zou het klooster verkocht zijn en reeds een bestemming gevonden hebben. Het laatste gerucht vertelde deze week dat er een revalidatiecentrum zou komen, al dan niet voor ouden van dagen. Bij informatie ter be voegde plaatse deelde men ons me de dat dit pertinent niet waar is. Het klooster is nog niet verkocht. TOT VANAVOND IN DE in de week van 30 juni - 6 juli 1966 GEBOREN: Coppelmans, Catharina, St. Ursula- straat 8. Rambags, Yvonne, Castenraysestr. 7 Gielens, Eduard, Heidsemolenweg 11 Barents, Johannes, Spurkt 1. Dobbe, Theodorus, Kempkensberg 1 Linders, Gerardus, Peter Janssen- weg 20. Leys, Mariëtte, Hogeweg 10. Peetjens, Karin, Doormanstraat 24 Hendriks, Julian, Tedderstraat 43. Canli, Marina, Kruisstraat 17. OVERLEDEN: Derckx, Francisca, echtgenote van Janssen, Gerardus Jacobus, 55 jr. te Venray. Vossen, Gillis, 22 jr.. frater Karme liet te Venray. ONDERTROUWD: Luijpers, Wilhelmus, Venray, Land- weertweg 16 en Michiels, Maria, Venray, Zuidsingel 139. Ermens, Antoon, Oploo ca., Spek- klef 10 en van der Zanden, Wil- helmina, Venray, Twistweg 18. GETROUWD: Janssen Peter, Eindhoven en Hoe- demaekers, Henriëtte, Venray. Reintjes, Theodorus, Vemray en Tacken, Elisabeth, Venray. Coppus, Petrus, Horst en Emonts, Leonora, Venray. Lemmen, Jan. Horst en Strijbosch, Anna, Venray. Gommans, Jo, Venray en Kunen, Maria, Oirlo. Oudenhoven. Franciscus, Venray en Keunen, Martina, Venray. Draineringswerkzaamheden aan de weg Oostrum-Oirlo stellen de uit voerders in dit moerassige gebied soms voor onverwachte moeilijkheden het is dan ook geen peuleschilletie om zulke boomstronken als op deze foto „eventjes" te verwijderen. Foto: G. Kruijsen. De jaarlijkse Jeugd vierdaagse was ook dit jaar weer in de volle belangstelling. Prima wandelweer zorgde er voor dat de deelnemers met genoegen aan deze dagen kunnen terugdenken. Onze foto toont het tradi tionele défilé voor de autoriteiten. Uitslagen en wat dies meer zij vindt U elders in dit blad. Foto: G. Kruijsen. NOG GEEN AARDGAS Deze week heeft men in de kran ten het nieuwe (verlaagde) aard gastarief kunnen lezen, dat Li- magas haar afnemers per 1 augus tus a.s. zal gaan beregenen. Dit was voor ons aanleiding om eens te gaan informeren hoe het nu wel staat met het aardgas voor Venray. Ons is ge bleken dat we voorlopig nog aan geen aardgas behoeven te denken, ondanks het feit dat die grote toe voerleiding dwars door onze ge meente gaat. Eerst in 1968 zal Ven ray op het aardgasnet worden aan gesloten, nadat vanuit Helmond een nieuwe aanvoerleiding zal zijn ge legd. Dat betekent dat we dus tot dan toe met het oude kooksoven- gastarief blijven zitten en niet kun nen profiteren van het goedkopere aardgas. Wel heeft Limagas voor deze con treien een overgangstarief vastge steld voor diegene die reeds nu op gasverwarming overstappen. Voor hen geldt een maandelijks vastrecht van 7.50 en een kub. meterprijs van 11 ct. Liefhebbers voor gasverwarming zullen dus uit moeten rekenen of dit tarief wellicht voordeliger is dan kolen of olieverwarming en anders maar rustig afwachten tot 1968 S.R. '65 de Venrayse Jeugdsociëteit hield zaterdag en zondag een groots tuinfeest. Dank z(j het mooie weer slaagde dit volkomen. Alleen zon dagavond dwong een fikse regenbui de tallcze danslustigen naar bin nen. Meer hierover leest U hiernaast. Foto: G. Kruijsen. ll Él 0 TAN JA de sierlijke verlovingsring Juwelier Horloger Opticien ZES MAANDEN HECHTENIS WEGENS DIEFSTAL Voor de rechtbank te Roermond stond een 22-jarige Venrayer te recht wegens diefstal van een aantal boeken uit een instelling alhier. De officier vroeg 6 maanden hechtenis, waarvan 4 voorwaardelijk en opna me in een inrichting voor drank zuchtigen. Ook gelastte de officier onmiddellijke gevangenneming ter zitting, waarmee de rechter akkoord ging. BRAND De vrijwillige brandweer werd woensdagmiddag gealarmeerd voor brand in een vrijstaand schuurtje van de gemeente-arbeider J. Jacobs aan de Kulutweg te Veltum. Mede doordat gevaar bestond voor over slaan op het woonhuis rukte de brandweer met groot materiaal uit en het gelukte de brandweerlieden uitbreiding te voorkomen. De schuur brandde geheel uit en enkele ma terialen en 50 pakken stro gingen verloren. Omtrent de oorzaak wordt een onderzoek ingesteld, terwijl de schade door de verzekering is ge dekt. L. LAURENSSE VOORZITTER „STICHTING ST. ELISABETH- ZIEKENHUIS VENRAY" Zoals we vorige week reeds meld den hebben de Zusters van Roosen daal het Venrayse ziekenhuis over gedragen aan de Stichting „St. Eli- sabeth-ziekenhuis Venray". Woens dag j.l. is bij notariële akte deze stichting officieel opgericht. Nog in de loop van dit jaar zal deze stich ting de exploitatie van het zieken huis van de Zuster Franciscanessen overnemen. Tijdens de eerste ver gadering werd de heer L. Laurensse tot voorzitter gekozen. Onder voorzitterschap van de heer Laurensse heeft sinds 1 januari van dit jaar een commissie de conse quenties en voorwaarden van deze overname bestudeerd. Naast de heer Laurensse hadden zitting in deze commissie: moeder Grabriël. provin ciaal overste te Roosendaal; deken Loonen; burgemeester mr. Custers; mr. M. Receveur en de heer Knoet uit Venray, evenals drs. P. van Haa- ren uit Roosendaal. Met uitzondering van de heer van Haaren hebben deze peroneii thans ook zitting in het stichtingsbestuur, dat door de heer P. J. Verlinden uit Nijmegen werd gecompleteerd. Se cretaris-penningmeester is de heer E. Knoet. De officiële overdracht zal waar schijnlijk binnen enkele maanden plaats vinden. De Zusters van Roo sendaal die vanaf de oprichting van dit ziekenhuis het beheer in handen hadden, zulen bij de medische zorg betrokken blijven. Schrijf- en Telmachines SPAARLOON De CNV-voorzitter van Eibergen heeft een reeks maatregelen voorge steld ter sanering van de economi sche situatie in ons land. Een er van was, dat verdere loonsverhogin gen niet persé in kontanten moeten worden uitbetaald, maar dat ook een mogelijkheid bestaat om een deel van die loonsverhoging terug te houden in de vorm van spaar geld. De verhoogde inkomsten zou den dan geen gevaar lopen in de consumptiesfeer terecht te komen, maar zouden een aardige basis vor men voor de kapitaalmarkt, terwijl de werknemer zo „ongemerkt" een spaarcentje opbouwt. De gedachte die hier achter schuilt is ongetwijfeld uitstekend, maar of zij ook altijd even gemakkelijk uit voerbaar is, moeten wij toch betwij felen. Wij denken met name aan de gezinnen met de laagste inkomens. Hun aandeel in de loonsverhoging is door de percentagebewerking al tijd het geringst, zodat een gedeelte- 1 ke inhouding niet wel mogelijk is. Zij zitten immers met hun inkomen op een minimum-basis, die door ge deeltelijke inhouding beneden mini maal zou worden. Maar van de an dere kant is het juist deze groep, die zo goed een reserve zou kunnen gebruiken. Is hier niet de plaats, waar .sociale" rechtvaardigheid be dreven kan worden, en wel in die zin, dat de sterkeren voor de zwak-, keren meebetalen? KIP MET GOUDEN EIEREN De Nederlandse economie is een tijdje bezig geweest een paar kippen met gouden eieren te slachten. Zij zijn er nog niet allemaal aan gegaan en men is nu naarstig bezig ze weer op krachten te krijgen voor verde re eierenpoduktie in plaats van dat men de dieren de nek omdraait en ze oppeuzelt. Het was wel nodig. Maar nu is men dan ook bezig de schade voor de toekomst zoveel mogelijk te her stellen. De regering is bezig met haar begroting voor 1967 en daarin is het 'hoofdmotief zuinigheid. De vakbonden als NKV en CNV hebben al aangekondigd, dat zij hun beleid aan de huidige situatie zullen aan passen en dat zij bescheiden zullen zijn in hun eisen. Dat is prachtig, dat is mooi. Maar daarmee zijn we er nog niet. Een belangrijk aandeel zal kunnen en moeten komen van heel potverte- rend Nederland, dat zijn aardigheid in sparen nogal heeft verloren. Hoe meer geld wij laten rollen, des te minder is er op de kapitaalmarkt en des te hoger wordt de rentevoet. De beste manier om de spaarzin te herstellen is de waardevastheid van het geld. Dat zou een belangrijke dergelijke sociale maatregel van de regering zijn, misschien belangrijker dan welke sociale voorziening ook. ZWAAR BELASTE AUTO'S GEVAAR BIJ DRUKTE OP DE WEG Tijdens de komende vakantie weken wordt een grote drukte ver wacht in het verkeer. Automobilis ten dienen niet alleen rekening te houden met overbelaste wegen (af stand houden, aanpassen van de snelheid), overbelaste auto's beteke nen ook een groot gevaar voor de verkeersveiligheid. Veel auto'9 zeker in de kleinere klasse zijn niet berekend op 4 of 5 personen met daaraan nog togeevoegd hoog opgestapelde rijen koffers en tas sen. De wettelijk toegestane maximum druk op de banden ligt ongeveer in de buurt van het maximum toelaat bare gewicht dat de automobielfa brieken opgeven. Dit betekent dat bij verschillende auto's weinig of geen bagageruimte meer over is, als alle zitplaatsen bezet zijn. Men overtuige zich dus van de laadcapaciteit van eigen auto! Bij het beladen van de auto moet het zwaartepunt niet (te veel) naar achteren verlegd worden. Met an dere woorden, de bagage dient niet alleen achterin te worden gelegd, maar verdeeld te worden over de geheel auto (dus bijvoorbeeld ge bruik makend van een imperiaal). Alle koffers en valiezen achterin gaat overbelasting betekenen van één, in dit geval de achteras. Bij auto's met ene laadruimte voorin ligt bij belading het zwaartepunt veelal beter. Verkeerde verdeling van veel ba gage heeft tot gevolg: wijziging van de stand van de koplampen, waardoor verblinding kan optreden; de auto krijgt een ander stuur- karakter (onderstuurde wagens worden overstuurd). Treedt bij lange vakantieritten vermoeidheid op bij de (niet erva ren) chauffeur en wordt de controle over de wagen daardoor minder, dan betekent het samengaan van ge noemde faktoren vaak het abrupte eind van een plezierig begonnen va kantie. En vaak erger. Het blijkt maar al te vaak dat er veel te veel overbodige spullen mee worden genomen, die 'bij elkaar toch een heel gewicht vertegenwoordigen. Hierbij denfken we vooral aan het vele eten-in-blik, dat de vakantie ganger vanwege de buitenlandse keuken meesleept. De echte vakan tieganger wil ook de andere keuken leren kennen. Hij bespaart zich bo vendien een te zwaar belaste auto. DE POLITIE MELDT: Deze week zijn er gelukkigerwijze slechts drie ongevallen te melden. Wel waren het weer allemaal ge vallen van voorrangsregels en wan neer we ieder voor zich acht blij ven geven op deze regels dan be hoeven we vermoedelijk zelden of nooit méér ongevallen te vermelden. Maar dat zal wel toekomstmuziek blijven Vrijdag was 'het raak op de hoek HenseniuspleinSchoolstraat waar een personenauto tegen een wielrij der opbotste. Deze werd licht ge wond en de auto licht beschadigd. Zaterdag raakten op de Stations weg twee personenauto's elkaar die beiden meenden dat de weg te smal was. Hoe breed moet die dan wel zijn? Zondag kwam een wielrijdster op de Eikenlaan - hoek Lindenstraat met een personenauto in aanraking. Schaafwonden waren voorshands de straf voor het niet opletten.

Peel en Maas | 1966 | | pagina 2