Kerkelijke Diensten Werk ten dienste van de jeugd DUIVENSPORT van 3 tot en met 9 juli JANNY BAR V.C.ROOY M.H.C.V. IIOGRAF PAROCHIEKERK VENRAY Priester van de week: Kapl. Driesscn. Westsingel 68 Tel. 2385 Zondag: 5e zondag na Pinksteren. 7.00 Wilhelmina Rongen-van Kes- sel en dochter; 8.00 Leonardus No- yen en Petronclla Zegers en zoon Simon; 9.30 Hoogmis voor de paro chie; 11.00 Wismans-v. d. Ven; 18.00 overl. fam. Bongaerts. Maandag: 7.30 gest. jgt. Helena Hanraets en Deken Hanraets; 9.00 Hub. Laurensse en Mathilde van Gerven; 19.00 Piet Geurts. Dinsdag: 7.30 best. jrd. Piet Bae- ten; 9.00 tot zekere intentie; 19.00 dokter Bloemen. Woensdag: 7.30 Truus Sc hols-Vos- ters; 9.00 G. Odenhoven-Swinkels; 19.00 Mevr. Aben-Fleurkens. Donderdag: 7.30 Lambertus van Haren; 9.00 Jos Hendricx. Vrijdag: 7.30 gest. jgt. Hub Jans sen en zuster Johanna; 9.00 J. v. d. Tillaart v.w. de buurt; 19.00 Piet Jacobs. Zaterdag: 7.30 J. Gossens-Kessels. 9.00 moeder Hendriks en ouders Theelen; 19.00 mevr. Poels-Schots v.w. buurt Stationsstraat. Biechten van 18.00-19.00 uur. Mededelingen 1. Aan de kerkdeuren koliek te voor de blinden. Wij bevelen deze kol- lekte bijzonder aan. 2. In de vakantie zal de H. Mis van 8.15 komen te vervallen. Deze regeling gaat deze week in. De reeds op deze tijd bestelde missen zullen zoveel mogelijk op dezelf de dag op een ander uur gelezen worden. PAROCHIE PATERSKERK Priester der week: Pastoor Pothof Tel. 1973 b.g.g. 2337 Zondag: 5e zondag na Pinksteren. H. Missen om 6.30, 7.45, 9.00 en 11.45. Hoogmis om 10.15; 7 uur lof met overweging. Maandag: zal. Gregorius en gezel len, martelaren. Dinsdag: H. Antonius Zaccaria, belijder. Woensdag: Mis van zondag j.l. of votiefmis. Donderdag: H. Cyrillus en Metho dius, misschoppen en belijders. Vrijdag: H. Koningin Elisabeth, weduwe. 16 uur pl. H. Mis waar onder huwelijkssluiting van het bruidspaar Borghs-Janssen; 19 uur gezinsmis. Zaterdag: Feest van de Martelaren van Gorcum, H, Nicolaas en gezel len. martelaren. Van 38 gelegen heid om het Sacrament der Biecht te ontvangen. Mededelingen I. Deze week iedere avond om 7 u. avondmis behalve zaterdag. 2. Zondag a.s. komt P. Janssen o.f.m. preken over zijn nieuw te bouwen kerk in Rossum-Herwe- nen en bij dit moeilijke werk uw financiële steun vragen, Misintenties Zondag: 6.30 Hubertus Lucassen. 7.45 Harry Lenssen; 9.00 Heiman Jans Beken; 10.15 Martien Hoede- makers; 11.45 voor de parochie. Maandag: 6.55 Ida van Weelden- Muringen; 7.45 overl. ouders Sjang Gossens-Kessels; 8.30 Piet Thijssen; 7 uur avondmis Hans van Zwamen (buren). Dinsdag: 6.55 Piet en Wim Volle- berg; 7.45 Piet Thijssen; 8.30 Jan Arts en Everdina Janssen; 7 uur avondmis overl. fam. Borghs-Jans- sen. Woensdag: 6.55 tot zekere inten tie; 7.45 Hans van Zwamen; 8.30 Lamb. Kerkhoff; 7 uur avondmis Anna Manders-Hüpen. Donderdag: 6.55 zekere intentie. 7.45 fam. Cox-Verstegen; 8.30 uit dankbaarheid; 7 uur avondmis. Vrijdag: 6.55 Piet en Harry Her mans, Oostrum; 7.45 overl. fam. Cox-Verstegen; 8.30 Maria Haenen- Laumen; 16 uur huwelijksmis; 7 uur avondmis als gezinsmis. Zaterdag: 6.55 overl. ouders Ba- rends-Verhaag en zoon Martien; 7.45 Anna Manders-Hüpen (buren); 8.30 Lambert Kerkhof f (collega's). Dienbeurten Accolythen 6.30 Peter Wijnands en Lex Faes- sen; 7.45 Jan Meesters en Henk Arts; 9.00 Arno Sanders en Ant. Claassens; 11.45 Peter Ewals en Rolan Vastert. overl. Karei Janssen. Donderdag: 8.00 leesmis tot zekere intentie; 19.00 avondmis voor overl. Johannes Gossens en Elisabeth Kes- sels. Vrijdag: 8.00 leesmis uit dankbaar heid (Aben); 19.00 avondmis voor overl. Wim Jeuken. Zaterdag: 8.00 leesmis voor overl. Peter Oomens (bestuur L.T.S.); 11.00 plechtige huwelijksinzegening eucharistieviering voor bruidspaar Smeets-Vullinghs; 19.00 avondmis voor overl. ouders Johannes Stevens en Johanna Pijpers. Biechtgelegen heid van 57 uur n.m. HERVORMDE GEMEENTE Zondag is er weer dienst in de Veltumse kapel, aanvang tien uur. Predikant is Ds. Everaars uit Venlo, die tevens afscheid neemt wegens vertrek naar elders. In de Hervormde Kerk aan de Maasweg te Blitterswijck GEEN dienst. Zondag: 5e zondag na Pinksteren. 7 uur Parochiemis; 8.30 Hoogmis, •mnd. Theodora Derks-Janssen; 10 u. Bernard v. d. Berg. Maandag: 7.30 overl. fam. Hen- drikx. Dinsdag: 7.30 overl. fam. Janssen en Tacken. Woensdag: 7.30 Hendrika Fleur- kens-Broeks. Donderdag: 7.30 Theo Camps. Vrijdag: 7.30 Johannes Rongen. Zaterdag: 7.30 geen H. Mis; 10 u. Huwelijksmis voor het bruidspaar Morsch-Martens. PAROCHIEKERK OIRLO P. Heesen; 9.15 A. Loonen, M. Jans sen. G. Jenniskens en M. Cornelis» sen; 10.30 Jan Voermans en Tonny Cornel issen. Op de eerste zondag van de maand is er maandkollekte voor de kerk. PAROCHIE YSSELSTEYN Zondag: 5e zondag na Pinksteren. 7 uur leesmis voor Harry Poels; 8.15 leesmis voor de parochie; 9.15 lees mis voor Johannes Keyzers en Cath. Janssen; 10.15 Hoogmis voor de overl. fam. Rongen-van Asten. Maandag: 8 uur gest. jgt. voor Catharina van Lipzig-Geurts en Ma ria van Lipzig-Willems. Dinsdag: 8 uur gez. jgt. v. d. overl. ouders Peeters-van Asten. Woensdag: 8 uur leesmis voor Ge rard Deters. Donderdag: 7 uur avondmis gez. jgt. voor Gerard en Willy Puts. Vrijdag: 7.30 maanddienst voor Johanna Verlinden-Ma es sen. Zaterdag: 9 uur leesmis v. d. fam. van Beers. PAROCHIEKERK MERSELO Zondag: 5e zondag na Pinksteren. 7.00 leesmis voor Jan en Martha Gielen en Johannes van Cuijck; 8.15 leesmis voor overl. fam. Handrix- Heyman; 10.00 Hoogmis voor de pa rochie; 11.30 leesmis voor Gerrit Borssen. Maandag: 7.30 gest. jgt. voor Theo doras Hendrix en Wilhelmina Enge len. Dinsdag: 7.30 gez. H. Mis voor Christina Michels-v. d. Hoven. Woensdag: 7.30 leesmis voor Jo hannes Janssen en Johanna Janssen. Donderdag: 7.30 gez. H. Mis voor Eudoxia Michels. Vrijdag: 7.30 gez. H. Mis voor Ma ria Arn. Ewals-van Enckevort. Zaterdag: 7.30 gez. H. Mis voor Lambert Michels; biechtgelegenheid van 6 tot 7 uur. RECTORAAT VREDEPEEL Het Hoogveldinstituut uit Nijmegen stelt een onderzoek in naar Venrays jeugd. Een onderzoek dat op de eerste plaats de plaat- selijke overheid eens wat meer inzicht zal geven in wat leeft in dat deel van de bevolking, dat hoewel nog jong. toch een groot percentage van deze bevolking uitmaakt. Dit onderzoek duurt om allerlei oorzaken vr« lang en naar de conclusies zal men nog moeten raden. Maar vast staat, dat men er met dit rapport op zich natuurlijk niet is. Zondag: 5e zondag na Pinksteren. Eerste zondag der maand. H. Missen om 6.30, 7.30, kindermis 8.30, H. Mis voor overl. familie de Rijck-Clas- sens; 10 uur parochiehoogmis. Eer ste kollekte is buitengewone koliek- te; 2e kollekte Bisdom. Maandag: 7.30 H. Mis ter ere van O.L. Vrouw van Altijddurende Bij stand. Dinsdag: 7.30 kindermis ter ere van de H. Paus Pius X. Woensdag: 7.30 H. Mis ter ere van de H. Antonius van Padua. Donderdag: 7.30 H. Mis voor over leden ouders. Vrijdag: 7.30 H. Mis ter ere van St. Machutus. Zaterdag: 7.30 H. Mis tot zekere intentie; zaterdagavond biechtgele genheid van 57 uur. VREDESKERK VENRAY Zondag: 5e zondag na Pinksteren. 7.30 leesmis voor overl. Theodora Coenen en Piet Hermans; 9.00 lees mis voor overl. Johan Jansen en Catharina Arts; 10.00 hoogmis voor alle parochianen; 11.30 leesmis voor overl. Grad Sinten. Maandag: 8.00 leesmis tot zekere intentie (Willems); 19.00 avondmis voor overl. Jos Sanders (kaartvrien- den). Dinsdag: 8.00 leesmis uit dank baarheid (Aben): 19.00 avondmis voor overl. fam. Willems-Thijssen. Woensdag: 8.00 leesmis voor overl. Antoon Nijs; 19.00 avondmis voor •PAROCHIE CASTENRAY Zondag: 5e zondag na Pinksteren. Plechtige Hernieuwing der Doopbe loften. 7.30 hoogmis voor de paro chie vooral voor hen die vandaag de plechtige hernieuwing doen. 10 uur leesmis tot herstel van Paul Stoks; 3 Namiddagoefening ter ere van Maria. Maandag: 7.30 gest. hoogmis ter ere van O.L. Vrouw van Altijddu rende Bijstand. Dinsdag: 7.30 gest. gez. jrd. Joh. van Eindt. Woensdag: 7.30 Gezinsmis tot int. van hen die vanmorgen offeren. Donderdag: 7.30 gez. H. Mis overl fam. Seykens-Collin. Vrijdag: 7.30 gez. H. Mis tot int. Hengstenassociatie. Zaterdag: 7.30 gez. H. Mis ter ere van O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand tot intentie van hen die hiervoor offerden. Biechtgelegen heid: 7—8 uur. Kerkpoetsen: L. Kuypers en E. Cremers. Misdienaars: J. Rambags-H. Roe- lofs J. Steeghs-H. Steeghs. Accolythen: J. Houwen, Jef Ram- ags, J. Strijbos, H. Vissers. Kerkbijdrage: Denken wij aan on ze toezegging? Het tweede kwartaal is voorbij. Zondag: 5e zondag na Pinksteren. Om 6.45 leesmis voor de parochie; uur leesmis voor de overleden fa milie Nijssen-Voesten; 9.15 Hoogmis gest. jaargetijde voor Gerardus Smits, Hendrina Meijers en dochter Maria. Om 10.30 leesmis voor An toon Janssen v.w. de buurt. Maandag: 6.45 leesmis voor Mar- tinus Claessens (gesticht); 7.30 gest. jaargetijde voor Hendrik Marcellis en echtgenote. Dinsdag: 6.45 leesmis voor Peter Willemse en Catharina Geeraets; 7.30 leesmis voor Johannes Voer mans. Woensdag en verder de hele week geen H. Mis om 6.45. 7.30 leesmis voor Henricus Bomm, echtgenote en Johanna Beclet. Donderdag: 7.30 gesticht jaarget. voor Mathijs Litjens. Vrijdag: 7.30 gesticht jaargetijde voor de afgestorven fam. Schreurs- Verdellen. Zaterdag: 7.30 leesmis voor de overleden familie Voesten-Claes- sens-Nijssen. Accolythen: 8 uur H. Baltussen en Zondag: 5e zondag na Pinksteren. 7.30 vroegmis tot int. van fam. De- rikx-Willems; 10 uur hoogmis tot bijz. int. Vandaag maandel. bijzon dere kollekte voor de kerk. Maandag: v. d. overl. van fam. Comdlissen-J acobs. Dinsdag: tot int. van fam. Arts- Berents. Woensdag: v. d. zielerust van Jo hannes en Johanna Janssen (Merse- lo). Donderdag: v. d. zielerust van overledenen. Vrijdag: v. d. overl. ouders Jans sen-Winnen. Zaterdag: v. d. zielerust van over ledenen (Horst). Biechtgelegenheid dagelijks vóór H. Mis; zaterdag 20- 21 uur. RECTORAAT HEIDE Zondag: 5e zondag na Pinksteren. 7.30 leesmis voor de overl. familie leden Peeters-Gerrits; 10 uur ge sticht gezongen jaargetijde voor Jo hannes Camps. Accolythen: Bas Rutten en Wim Derikx. Misdienaars van de week: Jos Janssen en Theo Arts. Maandag: 7.30 leesmis voor Jo hannes van Kempen. Dinsdag: 7.30 leesmis voor Jacoba Michels-Jakobs. Woensdag: 7.30 leesmis voor Peter Paul Janssen. Donderdag: 7.30 leesmis voor Har ry Muijsers. Vrijdag: 7.30 leesmis voor Maria Elbers-Manders. Zaterdag: 7.30 leesmis ter ere van O.L. Vrouw Onbevlekt Ontvangen. Biechtgelegenheid van 78 uur. Kerkpoetsen: Lea Rutten en Mi a van der Sterren. RECTORAAT VEULEN Zondag: 5e zondag na Pinksteren. 7.30 leesmis voor de parochie; 10 u. Hoogmis voor de overl. fam. Jon- kers-Hagens; 2.30 lof. Maandag: 8 uur leesmis voor zal. Mathijs Kunen. Dinsdag: 8 uur leesmis overl. fam. Willems-Jacobs. Woensdag: 8 uur leesmis voor zal. Rector J. Geurts (v. G.). Donderdag: 8 uur leesmis voor zal. Sj. Burgers. Vrijdag: 8 uur leesmis voor zal. Theodoras Willems. Zaterdag: 8 uur leesmis uit dank baarheid (v. O.). Accolythen voor 3 juli: Harry Geelen, Mart. van Staveren en Piet Mulders. RECTORAAT SMAKT Zondag: 5e zondag na Pinksteren. 6.15 H. Mis; 7.30 H. Mis tot int. van fam. Wijnhoven-Braun. Kapel: H. Mis voor de schooljeugd; 10 uur Hoogmis voor Martin Moorrees; 11 uur Hoogmis voor de bedevaart uit Waspik. Na de H.H. Missen aan de kerkdeur kollekte voor de ker misvreugde van de schooljeugd. Maandag: 7 uur en 7.30 H. Mis. Dinsdag: 7 uur H. Mis; 7.30 voor overl. ouders de Haart-Creemers. Woensdag: 7 uur H. Mis ter ere van de H. Jozef; 7.30 voor welsla gen van examen. Donderdag: 7 uur H. Mis; 7.30 voor overl. Zeegers-Emonts, Vrijdag: 7 uur en 7.30 H. Mis. Zaterdag: 7 uur en 7.30 H. Mis. Want ongetwijfeld zal men in dit rapport suggesties vinden voor be paalde aktiviteiten voor en ten be hoeve van de Venrayse jeugd en doet zich de vraag voor wie dat dan wel op zich zal nemen. Als een ant woord daarop is een rapport ver schenen van de Stichting Opbouw en Vormingswerk van het Kasteel in Well, die zich over het werk ten dienste van de jeugd beraden heeft. De betreffende commissie stelt in dit rapport dat de jeugd in deze con treien zich de laatste jaren minder aangetrokken voelt tot het strak ge organiseerde jeugdwerk, men zoekt nieuwere „opener" vormen. Deze verbreding en verbetering van het jeugdwerk vraagt veel vrije tijd van de mensen, die zich hieraan willen geven, waarbij nog komt dat zij dikwijls te weinig weten van wat ze nu feitelijk wel moeten doen en hoe ze het zo goed mogelijk kunnen doen. Als we voor de scholen een vak man aanschaffen voor lichamelijke oefeningen of om de jeugd zingen te leren, is het dan ook niet noodzake lijk dat we beroepskrachten aantrek ken voor het jeugdwerk. Mensen, die zich niet bemoeien met de da gelijks gang van zaken in jeugdver enigingen, maar die wel kunnen hel pen, wel kunnen adviseren, en veel van het werk dat nu vrijwilligers doen ten koste van eigen tijd op knappen? Die mensen zijn er al, in diocesaan of provinciaal verband., maar ze moeten hun aandacht geven aan een heel diocees, aan een hele provincie. Het rapport vraagt zich af. of we niet beter dergelijke men sen kunnen aantrekken voor een kleiner gebied, voor een plaats als Venray bijv. Ja maar, horen we al zeggen, Horst heeft al eens een der gelijke kracht aangesteld, maar dat is toch ook op een mislukking uit gelopen. We geloven dat in Horst wel be wezen is dat een dergelijke beroeps kracht wel degelijk zin heeft, doch dat de moeilijkheid 'hier op een an der vlak lag, namelijk dat de man alleen stond en feitelijk gezien werd als een ambtenaar van de gemeente. Het is naar onze mening de ver dienste van dit rapport dat zij juist daarin verandering wil brengen. Als we ons tot Venray beperken kunnen we vaststellen dat in cen trum en kerkdorpen de jeugdbewe gingen over het algemeen vertegen woordigd zijn in plaatselijke jeugd comité's of in de jeugdraad. Maar ook verschillende jeugd-ak- tiviteiten vinden daarin geen plaats, hebben hierin geen vertegenwoor diging. maar krijgen, wanneer ze zulks vragen, de steun en de raad van het plaatselijk comité of de jeugdraad. Dit is een bewijs dat een jeugd raad niet per se op basis van ver tegenwoordiging hoeft te werken. Het rapport vraagt zich af of zulks dan ook nodig is. Werkt men niet gemakkelijker als de jeugd de jeugdraad van hun wensen, behoef ten, doen en laten op de hoogte houdt door middel van een vertrou wenspersoon, die ook andere aktivi teiten in clubs op welke andere wijze ook opgezet, volgt en waar nodig in de plaatselijke jeugdraad brengt? Wat het rapport nu feitelijk wil is, dat in iedere plaats dus ook in ieder kerkdorp een jeugdraad komt, die middels vertrouwensmensen de noden en behoeften kent van de jeugd. Deze plaatselijke jeugdraden werken op hun beurt samen i,n een gemeentelijke jeugdraad, waarin dus de geheel problematiek van de ge meentelijke jeugd als het ware sa menkomt. Deze gemeentelijke jeugd raad zal o.m. het kontakt onderhou den met de overheid, zal aktiviteiten waar nodig coördineren en stimule ren en initiatieven kunnen nemen o.m. aan de hand van het te ver wachten Hoogveld,-rapport. Ze kan voor dit werk een beroepskracht aantrekken, een jeugdwerker. Het rapport stelt zich voor, dat een dergelijke gang van zaken zal plaats hebben in Venray, in Horst-Seve- num, waar dan een intergemeente lijke jeugdraad gevormd wordt, evenals in de Maasdorpen, in Ber gen, Arcen, Velden en in de ge meenten Gennep, Ottersum en Mook. Dat betekent dus dat uiteindelijk 5 jeugdwerkers in deze streek zullen werken in de genoemde gemeenten, maar ook samen kunnen werken. Want zoals de gemeentelijke en in tergemeentelijke jeugdraden weer samenwerken in dit centrum, dat o.m. de directeur over deze jeugd werkers aanstelt. Dat is dan de man voor de re gionale en landelijke contacten, de ruggesteun voor de jeugdwerkers in deze streek. Een opbouw dus, die het mogelijk maakt dat de jeugdraden van elkan ders ondervindingen profiteren, die TOT VANAVOND IN DE het mogelijk maakt jeugdwerkers aan te trekken, die hun hele dag- taak voor alle jeugd-aktiviteiten ter beschikking kunnen stellen en die tenslotte zorgt dat in een orgaan een samenbundeling van het hele jeugd werk verenigd wordt en hulp ge geven kan worden. Het is duidelijk dat ook bij deze opzet de verant woordelijkheid gelaten wordt bij degenen, waar ze behoort, namelijk de jeugd en bij 'hen, die zich daar voor verantwoordelijk weten. Het is logisch dat om dit te kun nen bereiken niet alleen nodig is dat de plaatselijke jeugdcomité's en jeugdraden gaan samenwerken, maar dat ook de gemeenten elkaar weten te vinden. Zij moeten immers de financiën voor het aantrekken van een jeugdwerker verschaffen. Maar gezien het feit dat men op ander gebied' ook die samenwerking ongetwijfeld ook komen nu het gaat heeft weten te vinden, zal die er om een groot goed namelijk om onze gehele jeugd. Uitdrukkelijk stelt het rapport dat dit geen opdringen is van me ningen, maar dat men gepoogd heeft om te komen tot wat men noe men kan service-stations, die diensten geven aan het jeugdwerk, waar dit gevraagd wordt. We mogen hopen dat het initiatief wat de Stichting in Well genomen heeft via haar sektie jeugd inder daad verwezenlijkt gaat worden. Speciaal voor Venray, waar men toch binnen afzienbare tijd resul taten mag verwachten van 'het al zo lang lopende jeugdonderzoek en waar men aan de hand van de re sultaten en conclusies redelijkerwij ze kan verwachten dat een beroeps kracht onontbeerlijk gaat worden. toernooi voor jongens van 8-13 jaar. Er zijn plannen om bij voldoen de deelname het komende seizoen een competitie te laten spelen voor deze jongens tussen clubs uit de om trek zoals: Horst. Deurne, Venlo, Tegelen, Blerick enz. Wij wensen onze jongens veel succes a.s. zater dag. Voor opstelling zie het raam biljet bij Cals. Vertrek om 12.30 uur per Zuid-Ooster lijnbus vanaf het busstation. Voorts zal onze vereniging op zon dag 21 augustus met een dames- en herenteam deelnemen aan het „Rog- staekerstoemooi" te Weert en op 28 augustus met een Mixed-elftal aan een toernooi, georganiseerd door de HC „Hopbel" uit Schijndel. Houdt dus deze data vrij! VOLLEYBALTOERNOOI V.C. Rooy organiseert a.s. zondag 3 juli het traditionele toernooi op 't sportpark aan de Leunseweg. waar bij wij veel bezoekers verwachten. Het spreekt vanzelf dat de leden die dag allen aanwezig zullen zijn, ook degenen aan wie nog geen taken toe bedeeld zijn. Er ligt altijd werk te wachten. Afgelopen zondag werd er te Vortum-Mullem een leuk toernooi gehouden. VC Rooy werd vertegen woordigd door 3 dames- en 4 heren teams. Het eerste dameszestal starrtte goed en hield dit vol tot het einde. Zo vergaarden zij 10 punten, het hoogste aantal dat zij konden be reiken. De wisselbeker ging nu voor de derde en laatste maal mee naar Venray en kan nu officieel in de prijzenkast geïnstalleerd worden evenals de beker die de eerste heren guorieus wisten te bemachtigen in een prachtig gespeelde finale tegen Hovoc (Horst). Beide partijen gin gen goed tegen elkaar op, maar VC Rooy 1, dat de afgelopen competitie al veel ervaring opgedaan had in de overgangsklasse 'bleek na twee sets toch de sterkste. Het 2e damesteam dat in dezelfde klasse speelde als het le kon het niet rooien en moest genoegen ne men met de 5e plaats (van de zes), evenals het derde team in de 2e klasse, dat na twee wedstrijden al uitgeschakeld was. Het was zeer moeilijk spelen door de wind sterke tegenstanders voor onze ju nioren. Het 2e herenteam kwam uit in de le klasse en na de le ronde waren hun kansen verkeren door meerdere verliezen. Niet alle leden konden mee deze zondag en zo ontstond een geïmpro viseerd. slecht op elkaar ingespeeld 3e en 4e team, waarvan 't 3e toch nog de derde plaats in de 2e klasse heren behaalde. Het vierde team werd in de fina le door VC Rooy 3 verslagen en be reikte zodoende de 4e plaats. A.s. zaterdag geen training. Vel den opbouwen om 10.00 uur. De laatste training zal zijn op za terdag 16 juli, terwijl we op 13 aug. weer allen uitgerust en met frisse moed op de training worden ver wacht. We hebben dan nog maar een maand voordat de competitie weer begint. Nu het hockeyseizoen al enige we ken afgelopen is en de leden hun ontspanning zoeken in de beoefening van de zomersporten, kunnen wij toch nog enige aktiviteiten aankon digen. De hockeyclub Horst organiseert s. zaterdag 2 juli een junioren- ballpoints zegge en schrijve de beste...! BOEKHANDEL VAN DFN MUNCKHOF N.V. Groleslraat 28 - Venray telefoon 04/80 1512 P.D.V. DE ZWALUW A.s. zondag hebben we al weer de eerste wedvlucht met de jonge dui ven .De leden worden verzocht zo vroeg mogelijk met hun duiven te komen, zodat het inmanden een vlot verloop krijgt. Dat deze vlucht wordt gehouden t.b.v. het Sanato rium St. Jozef heil willen we hier nog even vermelden. We rekenen erop, dat alle leden er aan mee zul len doen. Zij, die voor dit goede doel nog een ereprijs beschikbaar willen stellen, kunnen deze inleveren bij onze secretaris. Zij die op Barcelona willen mee doen, moeten hun duiven inzetten in lokaal Volleberg, a.s. zaterdag van 11 tot 1 uur. Op St. Denis 19 juni j.l. was het W. Peeters, die op prachtige wijze de eerste won en ook in C.C.-ver band trots bovenaan de lijst prijkt. J. Bastiaans maakte een prachtige uitslag. Beide uitblinkers onze ge lukwensen. De uitslag was als volgt: St. Denis 19 juni. 387 km. Los 7.15 uur, eerste duif 11.29.32, laatste duif 11.52.47. W. Peeters 1 43 59; P. Schwachö- fer 2 40; P. Hendriks 3 10 25 31 34 37 57; Lormans 4 18; Bastiaans 5 6 9 15 28 46 47; E. Vermeulen 7 29 63; De Riet-Sijbers 8 12 14 33 36 44; J. Boom en Zn. 11 35 65; Voermans 13; P. Philipsen 16 66; P. Willems 17; P. Mandors 19; Munckhof-Poels 20 22 32 39; A. Smits 21; J. Janssen V. 23 38; Coopmans 24; M. de Lauw 26 55; H. Lucassen 30 50 56; F. Schellen 41 58; E. Oudenhoven 42; M. de Bruyn 45 60; J. Gommans 48; P. Kersten 49; H. Thissen 51 61 62; J. Versieyen O. 52 53; Br. Staps 54; C. Barends 64.. P.D.V. DE VREDESDUIF Wedvlucht St. Denis 19 juni. Af stand 387 km., aantal duiven 126. Aankomst eerste duif 11.33.42, laat ste duif 11.53.22. P. Janssen K. 1 8 9 16 18 23 26 27 29; J. Maas 2; J. Verstegen Zn. 3 19 22 32; H. Kleuskens 4; Gebr. Wil lems 5 15; H. Crooymans 6 20 30; H. v. d. Heuvel 7; P. Strijbosch 10; J. Janssen K 11 14 25; J. Ewalts 12 13 17 21 24 31; J. Strijbosch Zn. 28. P. Janssen K. was wederom de fa voriet. Deze liefhebber speelde drie duiven bij de eerste 10. Inkorven Pont St. Max van 9 tot 9.30 uur. Jonge duiven Diest van 10.30 tot 11.30 uur. Voor al de Belgische vluchten steeds dezelfde tijd. Inikorven voor Barcelona zaterdag 2 juli van 11 tot 13 uur. Voor deze wedvlucht zijn de volgende prijzen beschikbaar gesteld: Beker, ge schonken door de fa. P. Stoks, graanhandel voor de eerste prijs „Vresdesduif". Tien rollen kamerbe- hang geschonken door schildersbe drijf Fr. Hendriks voor de eerste prijs plaatseijlk. Aan de schenkers van deze prijzen onze hartelijke dank. Vitesse kampioenschappen: Ringnr. Punten I. Jac. Verstegen 763700 5961 2. G. Janssen W. 1066085 5885 3. J. Janssen K. 762731 5655 4. J. v. d. Laar 763604 5607 5. J. Verstegen Zn. 762843 4929 Generaals - Vitesse: 1. J. Maas, gen. aangewezen -7973 1. J. Janssen K. gen. onaangew. 15790

Peel en Maas | 1966 | | pagina 8