Ballast overboord op concertreis 55 jaren bnckó beton WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN DE ZANGERTJES VAN ST. FRANS s.vv VETERANEN WANDELSPORT Actie Venrays Kon. Harmonie Zondagsdienst huisartsen VRIJDAG 10 JUNI 1966 No. 23 ZEVEN EN TACHTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS Sr DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL 1512 GIRO 1050652 ADVERTENTIEPRIJS 12 cl p. mm. ABONNEMENTS- PRUS PER KWARTAAL 1.75 (buiten V.nray 2.—) Er is een tijd geweest, dat Venray een uitstekend jongenskoor had, waaraan indertijd de heer van Heijster zijn beste krachten heeft gegeven. Maar toen die ermee ophield, scheen de tijd voor jongenskoren voor goed voorbij in ons Venray. Dat was niet meer mogelijk, aldus le mensen, die het weten konden. Maar Pater Wolfgang, eens pastoor in Den Haag, had daar een onderwijzer leren kennen, die op dit terrein toch wonderlijke dingen uithaal de. In 1958 haalde hij de heer Buys naar Venray en sindsdien heeft Venray weer een jongenskoor: de Zangertjes van St. Frans. Want de heer Buys was ternau wernood in Venray of ook hier kroop het bloed waar het niet gaan kon. Met zes jongens begon hij, mede om in de nieuwe parochie van O.L. Vrouw van Zeven Smarten de Eucharistieviering op te kunnen luisteren. Het is bij die zes niet ge bleven. Op dit moment telt het koor 82 jongens en wat meer is, de sfeer is er zodanig dat ook nog de jonge lui van het eerste uur, al hebben ze de lagere school al lang verlaten, nog steeds lid zijn. Er is in die afgelopen zes jaren wat afgezongen. Want men was geen papieren lid. Naast kerkelijke liede ren kwamen al gauw anderen op 't repertoire en naast kerkelijke plech tigheden, werden ook feesten op school, feesten van ouderen opge luisterd met steeds nieuwe liederen, met steeds nieuwe vondsten. En bij zingen bleef het niet. Uit het koor vormde zich een hobby-club, een sportclub en outsiders hebben zich wel eens afgevraagd, waar de heer Buys tijd en gelegenheid vandaan haalt om „zijn" jongens zo intens bezig te houden, zo innig aan het koor te binden. Men zong voor radio-zuid, men werkte mee aan de Mattheus Pas sion, men verzorgde kerstavonden, kortom de Zangertjes van St. Frans werden een begrip in de afgelopen 6 jaren en vanuit andere scholen en plaatsen keek men soms wat af gunstig naar wat bij dit koor be reikt kon worden. BAD GRUND En nu staan zc dan voor hun eer ste grote concertreis. Het is allemaal een tikkeltje vreemd gelopen, die concertreis, want men zou reeds eerder naar Engeland gaan, maar dat mislukte. En toch wilde men met de jongelui er uit. Die kans bood zich aan verleden jaar sep tember. toen een Venrayse familie op een camping in de Harz een Hel- mondse pastoor ontdekte, die het in zijn standplaats beslist niet gemak kelijk had. Deze pastoor van den Broek was door Mgr. Bekkers z.g. „uitgeleend" aan de Bisschop van Hildesheim om te gaan werken in een van de modernste misiegebieden van deze tijd, de Duitse diaspora gebieden. Zo kwam pastoor van den Broek voor goed anderhalf jaar in Bad Grund in een van ouds her de meest gereformeerde streken van Duits land. Daar hebben zich direct na de oorlog wat Oostduitse katholieke vluchtelingen gevestigd en voor de ze mensen moest Pastoor van den Broek opkomen. Nu is oecumene in Nederland en in ons eigen Venray een heel gewoon begrip, maar daar in het Harz-gebergte heeft men er geen notie van. Men ziet daar die Hollandse pastoor doodgewoon niet staan. En voor een goede samenwer king, voor een juist begrip is dood gewoon menselijk kontakt toch een eerste vereiste. Om „er tussen te komen" had deze pastoor een of andere stunt nodig en voor die stunt zorgen nu de Zangertjes van St. Frans. Want het idee, geopperd om deze pastoor te helpen, sloeg in. Sloeg in bij de zangertjes zelf, maar ook bij hun ouders, die achter elkaar een ouder comité vormden om te zorgen voer de financiën en.voor de aan kleding van het koor. Want bij con certen moet je er keurig op staan. SAMENWERKING Welnu het koor staat er keurig op met hun rode jasjes, grijze broe ken en wite hemden. Vraagt niet wat het allemaal gekost heeft. Men heeft er voor met speldjes geleurd, met balpennen; men heeft er fietsen voor gestald en alle mogelijke klus jes opgeknapt. En men heeft uit voeringen gegeven. De opbrengsten gingen allemaal in de reiskas. Want een dergelijke reis kost watAan busgelden. aan verblijfkosten, aan eten, drinken en ontspanning Zaterdag a.s. worden voor dit doel nog lucifers verkocht en er is nog een balonnenaktie in de maak. En men sloeg aan het repeteren. De 45 uitverkorenen hebben prak tisch dagelijks geoefend en hun re pertoire kent thans schrik niet meer dan 100 liederen. Kerkelijke, wereldlijke, volksliedjes in alle ta len, negro-spirituals. Vorige week brachten ze in Meerlo hun „wereld lijk concert". Het duurde liefst 2,5 uur en is opgebouwd rond een ge dicht van Goethe: Die Sanger. Op 15 juni a.s. geeft men weer opnieuw een concert in kasteel Well, alle maal om toch vooral in Bad Grund een goed figuur te slaan EEN GNUIVENDE PASTOOR wacht daar in het Harz gebergte in tussen op zijn Venrayse gasten. Wat hij nooit heeft durven dromen is bewaarheid geworden. De kranten uit die streek brengen al grote ver halen over de Zangertjes en hun prestaties en de VW mensen uit dit toeristenland zijn er op gebrand de Zangertjes ook in hun Kur-gebouw te laten optreden. Pastoor van den Broek wordt nu aangesproken, ook door een burge meester, die hem eerst niet kende en gevraagd te vertellen over dit Venrayse koor en zijn plannen Welnu, die plannen zijn niet ge ring. Men vertrekt op 2 juli a.s. naar deze badplaats in het Harz- gebergte. Het eerste doel is en blijft de opluistering van de Eredienst in de kerk van Pastoor van den Broek. Ook hiervoor zijn weer speciale nummers ingestudeerd, die men ook op band heeft gezet, zodat als de Zangertjes terug zijn hun stemmen toch blijven klinken in de St. Bar- bara-kerk van Bad Grund. Een zangkoor is er namelijk niet, maar de Zangertjes van St. Frans zorgen nu dat de H. Missen de nodige mu zikale omlijsting blijven krijgen. Maar naast de kerkuitvoeringen en speciale kerkconcerten zijn er uitvoeringen in zalen, in Kurhausen, voor de hele bevolking van de streek en de vele toeristen, die er ook dit jaar ongetwijfeld weer zijn. Liefst 17 heeft de heer Buys er op zijn lijstje staan. Daaruit blijkt wel ho deze aktie van de Zangertjes van St. Frans in Bad Grund „aangesla gen" is. Maar de heer Buys, die met de heren v. d. Tillaart en Peters de leiders van de reis, heeft ook ge zorgd dat de Zangertjes ook op an dere manier aan hun trekken ko men. Er zijn uitstapjes georgani seerd voor de jongelui, o.m. met een bezoek aan een ertsmijn in die con treien, men hoopt zelfs een bezoek te brengen aan de Volkswagenfa brieken, men gaat een kijkje nemen aan het ijzeren gordijn, kortom de jongelui hoeven niet alleen te zin gen, er is voor sport en ontspanning op allerli wijze gezorgd. SPONTAAN Wat opvalt bij dit alles is de spontaniteit van de jeugd. Het idee door hun zingen iets bij te dragen dat een Nederlandse pastoor daarin die contreien eens wat meer en beter gekend en erkend wordt, het idee ook in dit diaspora gebied zelf een steentje te kunnen bijdragen aan, wat we de missie zouden kun nen noemen, is bij hen geweldig aangeslagen. We hebben hierboven al gezegd hoe ze op alle mogelijke manier ge spaard en gewerkt hebben om de nodige gelden bijeen te brengen voor de reis, We hebben ook al ge zegd dat er praktisch iedere avond, ondanks televisie, ondanks voetbal len en wat dies meer zij, stug en strak is gerepeteerd. En ze doen dat met liefde en elan. Waarbij vooral niet vergeten mag worden, dat ze zelf ook ideeën aandragen voor uit voeringen voor show, die ook een koor niet ontberen kan. De grootsten hebben weer ieder 5 kleineren on der hun leiding, waarvoor ze ver antwoordelijk zijn, kortom de jon gelui hebben bergen werk verzet en doen dat nog om deze reis tot een groot succes te maken. Als dan op de 2e juli a.s. de 450 km lange tocht begonnen wordt met de bus en de materiaalwagen is er een enorme hoop werk gedaan. Werk door de ouders, werk door de jongelui, maar vooral ook door de leiders, die uiteindelijk de verant woordelijkheid dragen voor deze concertreis, waarvan de jongelui zich zoveel voorstellen en waarvoor ze veel over haddien. Van 2 tot 18 juli zullen zij in de Harz een pastoor gaan hepen op wel zeer uitzonder lijke manier. „Ich reiche durch die Kinderhan- de allen Mitbewohner und Gasten des Harzes und seiner Gemeinden die christliche Bruderhand. zo zegt Pastoor van den Broek in een inter view met een van de Duitse pers mensen. Het zal aan de Zangertjes van St. Frans beslist niet liggen De voorbije verkiezingen hebben in feite het huidige regeringsbeleid veroordeeld. Het is daarbij duidelijk gebleken dat velen in ons volk zicht bare verandering wensen. In de eer ste plaats op fiscaal terrein. Met de ze verkiezingsuitslagen is het onmo gelijk met nieuwe zware directe be lastingen te komen. Regeren op dit terrein betekent dus beperken en verlagen en dat is ook geen wonder. Van jaar tot jaar is ons toegezegd dat er belastingverlaging zou komen. De Europese samenwerking zou wel van ons eisen dat het accent van de heffing meer naar de indirecte zijde zou worden verlegd maar de directe heffing zou dan merkbaar vermin deren. Dit kabinet heeft een poging gedaan om de indirecte belastingen te verhogen, maar de directe zo on geveer op het oude niveau te hand haven. Een goede verzorging van het onderwijs en het verkeer zouden voorrang moeten genieten. DE BELASTING Het is niet alleen duidelijk dat ons volk meer klaarheid wil zien in de politieke verhoudingen, maar ook in de wijze van belasting heffen. Er zal verder moeten worden verscho ven naar de indirecte heffing. Er zullen ook minder soorten belasting moeten worden geheven. Deskundigen hebben er op gewe zen dat wij niet met enkele soor ten belasting toekunnen. Dat moge juist zün, het is evenmin te ver kopen dat wy om een goede be lastingheffing te krijgen liefst 22 soorten fiscale voetangels en klemmen in het maatschappelijk leven legen. Wellicht is dit zo ge groeid maar het is bepaald een vergroeiing. Er komt toenemende weerstand tegen overmatige organisatie. Daar mee wordt gemikt op een sterke vereenvoudiging of afschaffing van de publiekrechtelijke bedrijfsorgani satie. Daaronder vinden wij enige nuttige organen, maar wel een goed deel vormt kostenballast, die over boord kan worden geworpen. Met name op dit terrein kan het kabinet bewijzen dat het over sterke man nen beschikt. DE VERZEKERING Een ander punt van wrevel wordt gevonden in de gecompliceerdheid en zwaarte van ons systeem van sociale verzekering. Vanzelfsprekend zijn wij allen verheugd over zoveel sociale voorzieningen. De kosten daarvan blijken echter zo hoog en vertonen nog steeds zo'n stijgende tendens dat men zich toch moet af vragen of er zoveel soorten verze kering met zo'n reeks opeengesta pelde premies nodig zijn met zoveel organen om de Nederlandse burger in conditie te houden. Onbegrijpelijk zijn de loon- en prijspolitiek. Met de lonen is zo lang gesold en heeft men zoveel compromissen gevonden, dat elk systeem nu duidelijk tot een aan tal onbillijkheden leidt, die dan ook trouw worden opgesomd zodra een combinatie van gedragsregels wordt voorgesteld. In feite heeft men een groot deel van de lonen vrij ge maakt en geen instantie in Neder land is in staat daar tegen een dam op te werpen die enig effect sor teert. De enigen, die blijkbaar van mening zijn dat er nog wel een loonsysteem bestaat zijn de z.g. loon- deskundigen, die trouw allerlei for mules aan ekaar rijgen met percen tages. Of zij er zelf nog in geloven, valt ernstig te betwijfelen. DE PRIJZEN Is het met de prijzen anders? Er is een prijzenstop afgekondigd, maar deze heeft geen andere dan politie ke betekenis. In een wereld met zo'n uitgebreid, assortiment van be hoeftebevredigingsmiddelen als wij nu rondom zien is het onmogelijk de prijzen te beheersen. Er bestaan legio uitwijkmogelijkheden naar nieuwe artikelen als de oude niet duurder mogen worden. Artikelen met geen of onvoldoende winstmar ge worden eenvoudig uit de markt genomen. Men kan een prijzenstop hoog stens effectief zien voor een aantal eerste levensbehoeften. Het is echter duidelijk dat ook daar geen succes mogelijk is omdat er eenvoudig geen prijzeneiland van een beperkt aan tal artikelen kan bestaan. Daarom mogen ook nu reeds gestegen „ex terne" kosten worden doorberekend. Bij een dergelijk economisch beeld mogen wij toch nauwelijks succes Vrijdag 24 juni a.s. viert de N.V. Encko in Wanssum haar 55-jarig jubileum. Een jubileum wat gevierd zal worden met een officiële ont vangst en een feestconcert van de Wanssumse fanfare, met daaraan verbonden een feestavond. Bij deze gelegenheid heeft de N.V. Encko een brochure doen verschij nen, waarin nog eens even terug ge keken wordt over de voorbije jaren. En die terublik blijkt om meer dan een reden intressant. De Van Enckevorts stammen uit Oyen, waar voor alle kinderen in 't gezin geen toekomstmogelijkheden lagen op de ouderlijke boerderij. Dat was oorzaak dat Frans en Chris naar Duitsland trokken, waar ze in de bouwerij terecht kwamen en ken nis maakten met een betrekkelijk nieuwe vinding: gewapend beton, 'n Frans systeem dat einde van de vo rige eeuw in Duitsland terecht kwam en daar bij de industrialisatie van het Ruhrgebied goede diensten deed. In 1910 besloot de familie van Enckevort in Oyen een nieuwe boerderij te gaan bouwen, omdat de oude niet meer voldeed en onge schikt was om de nieuwere metho den, die ook al door het kunstmest, in die tijd opgeld deden, te verwe zenlijken. Welnu, dat was iets voor de twee bouwers uit de familie, die in 1911 inderdaad 'n nieuw stamhuis bouw de, waarbij ook gebruik gemaakt was van gewapend beton. 1911, dat de stichtingsdatum is van het aan nemingsbedrijf dat uitgroeide tot de N.V. Encko in 1966. Want de nieuwe boerderij trok nogal wat bekijk door de toen re volutionaire bouwmethode en vele anderen wilden hun oude potstallen veranderd zien in moderne Holland se stallen met een stevige betonnen girkelder. Aanvankelijk haden de boeren er het daar niet op, maar als garantie dat hun betonnen kelders het zou den houden, trokken de gebr. na af loop van de karwei er met het zwaarste paard en met zwaarste kar overheen, ten teken dat wat zij met beton gemaakt hadden, ook stevig genoeg was voor de zwaarste vrach ten. TIENRAY In 1916 werd het bedrijf overge plaatst naar Tienray, waar meer los- en laadmogelijkheden waren en waar ook de bouwmaterialenhandel ter hand werd genomen. Bovendien begon men hier met de fabricage van eenvoudige betonnen buizen, putringen, tegels enz., terwijl er la ter betonnen landrollen e.d. bijkwa men. OOSTRUM In 1920 ging broer Chris uit de firma en deed Frans van Enckevort het voortaan alleen. In 1921 werd het bedrijfje overgeplaatst naar Oostrum, waar nabij het station een nieuwe loods werd gebouwd. Een loods die niet alleen de firma van Enckevort als startplaats zou dienen voor grotere uitbreidingen, maar later ook Muvero de eerste werk ruimte veschafte. Het bedrijfje breidde zich uit, zoals Venray en I verwachten van de z.g. prijzenstop? KOUDE DOUCHE Wij zullen wel effect zien van praktische maatregelen. Beperking van de overheidsuitgaven op elk terrein zal in de eerste plaats de staatskas ten goede komen en de in flatie matigen. Vervolgens zullen door deze maatregel een aantal op drachten aan particuiere bedrijven achterwege blijven, die in handel en industrie een koele douche kunnen betekenen voor de orderpositie en de werkgelegenheid. Alleen de nodige ruimte op de ar beidsmarkt die mede tot stand komt door beperking der investeringen in de particuliere sfeer, zal de econo misch verhitte gemoederen tot beda ren kunnen brengen. Moet zich een particulier ondernemer beperken in zijn uitbreiddngsdrang als hij weinig middelen heeft, voor de overheid geldt dit zoveel te meer. Er is een reeks van projecten in de sfeer van de collectieve voorzieningen op sta pel gezet, waarvan de regering bij benadering niet geweten heeft hoe veel zij wel kosten als zij tot uit voering komen. Als men al die projecten en de daaraan verbonden kosten nu eens uitkamt, misschien dat er dan nog een aanvaardbare begroting voor het komende jaar uit de bus komt met inbegrip van een belastingverlaging. Want alle overtollige ballast moet overboord om tot een betaalbaar en onvoorzienbaar regeringsbeleid te komen. Noord-Limburg zich uitbreidde, rus tig en kalm, want de crisisjaren lokten niet naar grote avonturen. Daarvoor was het geld te krap en te raar. In 1930 greep het bedrijf de kans toen de afwatering van de Molenbeek verschillende nieuwe bruggen noodzakelijk maakte. Ze werd bruggenbouwer en dit was ook de brug naar een grotere toekomst, want mede door deze karwei werd de ruimte in Oostrum te klein en werd besloten naar de nieuwe ha ven in Wanssum te trekken, waar in 1934 30 are nieuw industrieterrein werd aangekocht. Hier groeide het bedrijfje langzaam uit. ook al om dat opgroeiende zoons een plaats daarin kregen. De oorlog brak uit en het einde van die oorlog scheen ook het einde van dit bedrijf dat grotendeels verwoest werd. Maar weer bouwde Fr. van Enckevort op en droeg het nieuwe en weer uit gebreide bedrijf zijn steentje bij aan de opbouw van Noord-Limburg. In 1960 werd het bedrijf een fa milie N.V. en kreeg de officiële naam Encko. De 30 are van 1935 zijn uitgegroeid tot 5 ha en straks als de nieuwe kantoren en de kantine voor het personeel gereed zijn, zullen daarvan 10.000 m2 bebouwd zijn. En uit dit grote complex rijden dage lijks de wagens met ramen en ven- tilatiedorpels, met systeemv 1 oeren, met lateien, met elementen voor boerderij bouw, met trilbetonraten, met filterbodems, met stenen en blokken en met het vele speciaal werk, waarvoor Encko een goede naam verworven heeft. Vrijdag 24 juni a.s. stopt het werk even. Men gaat dan feestvieren om wat in 55 jaren werd bereikt. Een eenvoudig boerenjong, die door gebrek aan werk voor 60 jaren naar Duitsland moest om de kost te verdienen, heeft dank zij hard werken een bedrijf gekregen in zijn eigen geboorte streek, die na al die jaren is uitge groeid tot het grote complex dat naast de silo in Wanssum zo ken merkend is voor die streek. Het is een felicitatie waard. de fanfare zondagavond in zaal Lins- kens in de bloemen te zetten. Pas toor Vervoort bood gelukwensen aan, namens de gemeenschap en een cadeau onder couvert. Ook de an dere Oirlose verenigingen boden via hun voorzitters gelukwensen aan. De SVV-veteranen voetbalden za terdag tegen Deurne. Het werd na een plezierige wedstrijd een 1—1 ge lijkspel. A.s. zaterdag gaan wij de Witten- horst-veteranen bezoeken; als onze ploeg kan beschikken over de beste spelers, zit er wel een kans in. Ver trek half vijf op het Henseniusplein. W.S.V. ONS PLEZIER W.S.V. Ons Plezier wist zondag bij Stella Duce Venlo op de 5 en 10 km de eerste prijs te behalen, te vens kreeg de 10 km groep de extra prijs die met ontroering in ont vangst werd genomen door de leid ster voor het hoogst^ aantal behaal de punten. De 15 km groep behaal de de 3e prijs. Al met al een prach tige prestatie. De aktie die Venrays Harmonie Euterpe onderneemt om aan de no dige gelden te komen voor een ge heel nieuw instrumentarium, loopt nu enkele weken. Zoals bekend is het noodzakelijk dat deze Koninklijke vereniging 'n nieuw instrumentarium aanschaft wil ze het hoge peil. waarop deze harmonie thans staat handhaven en tot nog betere prestaties in staat zijn. Ondanks het feit dat de ver enigingskas er niet florissant uit ziet heeft men voor enkele maan den besloten toch een aktie te on dernemen om de benodigde gelden bijeen te krijgen. Dit is een gebeu ren, dat om en nabij de 25.000 gul den zal vragen. Via een persoonlijk aanschrijven zijn verschillende men den in Venray benaderd met de vraag of zij niet een instrument voor hun rekening willen nemen of bereid zijn een gift te schenken, of willen intekenen op een voor dit doel uit te geven obligatielening. Deze aktie thans enkele weken oud heeft tot dusver tot resultaat gehad dat voor meer dan 12.000 gul den is toegezegd. Een resultaat dat er zijn mag. Maar.12.000 gulden is nog altijd geen 25.000 gulden. Daarom dit stukje dan. om de genen, die nog niet op dat schrijven gereageerd hebben, aan te sporen de bijgesloten kaart in te zenden en zo de zorgen van de penningmees ter van de Harmonie Euterpe te verlichten. Voor degenen, die niet aangeschreven zijn en toch wat wil len doen voor de Harmonie, die zo veel voor Venray doet, bestaat er bij alle banken gelegenheid hun bij dragen te storten. De gulden is even welkom als het briefje van honderd. Want de weg naar de 25.000 is nog lang en Venrays Harmonie kan niet lang wachten. Men wil niet blijven zeuren en zanikken. maar van de andere kant zal het geld er moeten zijn wil men verder kunnen. Daar om: laat ieder zijn bijdragen geven in de komende week, dan zal ook de rest van het geld er zijn en kan Venrays Harmonie vooruit. Letter lijk en figuurlijk. U doet toch ook mee SUCCES VOOR OIRLO'S FANFARE Op het zondag j.l. gehouden Bonds muziekconcours van de Ko ninklijke Philharmonie in Bocholtz wist Fanfare Ons Genoegen uit Oirlo de eerste prijs te halen in de 3e afdeling. Het verplicht werk was Argus van Del beek, terwijl men als keuzewerk Jugendtraume van Fors- ter had genomen. Dirigent A. Schel- 1 lens wist met zijn mensen 265 pun- ten te halen. Deze le prij9 was voor de Oirlose gemeenschap aanleiding NIEUWS UIT VENRAY EN OMGEVING Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagnacht 2 uur DR. VERCAUTEREN Grotestraat 11 Telefoon 1335 Uitsluitend voor spoedgevallenl ZONDAGDIENST PAROCHIE GEESTELIJKEN VENRAY-KOM P. BONGAERTS Mariannhill - Tel. 2044 De zondagdienst duurt van zon dagmorgen tot maandagmorgen 8 u. ZIEKENAUTO Bel 04780-1592 b.g.g. 2116 ZONDAGSDIENST GROENE KRUIS ZR. J. JANSSEN Albionstraat 15, Leunen - TeL 1361 GROENE KRUIS ZUIGELINGENBUREAU kerkdorpen van 23 uur Maandag: Oostrum, Leunen, Heide. Veulen. Dinsdag: Oirlo, Castenray, Merselo, Smakt. ZONDAGSDIENST VERLOSKUNDIGEN Vroedvrouw Stevens-Heinen Merseloseweg 23 - Venray Tel. 1152 (04780) b.g.g. 1061 S. R. 65 - VENRAY De sociëteit is deze week wegens verbouwing gesloten. Voor zondagavond moeten alle le den hun lidmaatschapskaarten heb ben afgehaald. Op zondag 19 juni brengt de so- oiëteit een bezoek aan de jongeren- sociëteit te Venlo. 's Middags wor den er sportwedstrijden georgani seerd, o.a. voetbalwedstrijden voor heren en handbalwedstrijden voor dames. Zij die willen deelnemen, moeten zich opgeven in de sociëteit (schrif telijk). De reis naar Venlo is gratis, 's Avonds zullen we te gast zijn van de Venlose jongerensoos. Daar SR '65 de eerste zondag in juli een tuinfeest hoopt te organise ren, vragen wij jongens om de tuin hiervoor in orde te maken. Zij die hiermede wilen helpen kunnen zich opgeven bij de heren van Kempen, tel. 1980 of Raedts tel. 1469. KONIN GSCHIETEN Zondag j.l. is op de banen van St Anna te Halfweg het jaarlijks ko- ningschieten gehouden. Onder prachtige weersomstandig heden werd door 5 zestallen een spannende wedstrijd geschoten. Na 62 pijlen werd W. Smits koning met 563 punten, terwijl de reeds jaren zijnde koning Jos Wijnhoven 562 no teerde. Door enkele leden van St. Anna was ter beschikking gesteld 1 vaatje bier, eieren en vlees, zodat er drin ken en na afloop eten was voor de schutters. De stemming was weer als vanouds.

Peel en Maas | 1966 | | pagina 1