kindem{daq~kind Bejaarden onderzoek Bij een afscheid SOLEX P0ELS Politierechter WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN Verkiezingen VRIJDAG 3 JUNI 1966 No. 22 ZEVEN EN TACHTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL 1512 GIRO 1050652 ADVERTENTIEPRIJS 12 et p. mm. ABONNEMENTS PRIJS PER KWARTAAL 1.75 (buiten V.nray 2.—) UITBREIDING VAN 'T BEGRIP Terwijl er reeds enkele nieuwe sociale wetten op stapel staan, worden in de bestaande sociale verzekeringswetten keer op keer belangrijke verbeteringen aangebracht. Zo is in de kinderbijslag wetten per 1 juli 1965 en 1 januari 1966 het begrip „kinderbü- slagkind" uitgebreid. Deze wijzigingen zijn lang niet bij iedereen bekend. Daarom is het dienstig nog eens uiteen te zetten voor welke kinderen en onder welke voorwaarden momenteel recht op kinderbijslag bestaat. WANNEER DUBBELE KINDERBIJSLAG? Met betrekking tot de kinderen jonger dan 16 jaar die tot het huis houden behoren is er vrijwel niets veranderd. De ouders behoeven niet aan te tonen, dat zij deze kinderen onderhouden, omdat de wet dit als vanzelfsprekend aanvaardt. Er is echter een uitzondering. Een wettig gescheiden of duurzaam ge scheiden levende vrouw ontvangt voor de bij haar inwonende kinde ren geen kinderbijslag, indien de wettige vader deze kinderen voor meer dan de helft onderhoudt. De kinderbijslag wordt dan aan de va der uitgekeerd, tenzij krachteps een alimentatie de kinderbijslag aan de moeder toekomt. Voor tot het huishouden behoren de pleegkinderen die jonger zijn dan 16 jaar kan eventueel ook aanspraak gemaakt worden op kinderbijslag. Men kan pas van een pleegkind spreken, indien het kind blijvend of althans voor langere duur in het ge zin is opgenomen. Naast de pleeg- ouderlijke zorg wordt vereist, dat de pleegvader een bepaalu bedrag per week (thans gesteld op tenminste 6,25) in het onderhoud van het pleegkind bijdraagt. INTERNAATSKINDEREN Dan heeft men de categorie van de tot het huishouden behorende aangehuwde kinderen jonger dan 16 jaar. De stiefvader behoeft niet aan te tonen dat hij deze kinderen on derhoudt, tenzij de wettige vader voor deze kinderen kinderbijslag wenst te ontvangen. In dat geval moet worden vastgesteld wie van hen de hoogste noodzakelijke bijdra ge levert. Deze kwestie geeft nogal eens aanleiding tot onenigheid tus sen reeds gescheiden partners, te meer daar bovenstaande ook van toepassing is voor de kinderaftrek bij de belasting. Welke bepalingen gelden er ten aanzien van kinderen jonger dan 16 jaar, die in inrichtingen verblijven? Vele kinderen wonen niet bij hun ouders, maar verblijven wegens studie, invaliditeit of andere rede nen in internaten. Voor deze kinde ren bestaat recht op enkelvoudige bijslag, indien de kinderbijslagver- zekerde deze kinderen in belang rijke mate. d.w.z. met minstens 6,25 per week onderhoudt. Deze kinder bijslag wordt alleen aan de verze kerde uitbetaald, indien hij na ont vangst van de bijslag toch nog min stens 6.25 per week uit eigen mid delen in het onderhoud blijft bij dragen. Doet hij dit niet, dan maakt het uitvoeringsorgaan de kinderbij slag rechtstreeks over aan de inrich ting of de dienst van sociale zaken, die de verpleeg- of studiekosten be taalt. Door een recente wetswijziging bestaat nu ook de mogelijkheid voor genoemde internaatskinderen dubbele kinderbijslag te ontvangen. Daarvoor is o.a. vereist, dat het kind door of in verband met het volgen van onderwijs niet tot het huishou den behoort of wegens invaliditeit het eerstkomende jaar niet in het gezin zal vertoeven. SCHOLTEN'S DOCHTER Voor studerende kinderen van 16 tot en met 26 jaar kan dubbele kin derbijslag worden ontvangen, wan neer de verzekerde voor meer dan de helft bijdraagt in de totale on- derhouds- en studiekosten van die kinderen. Draagt de verzekerde voor minstens 90 pet. bij in deze kosten, dan kan hij zelfs (sinds 1 januari 1966) aanspraak maken op drievou dige kinderbijslag. Aanspraak op dubbele kinderbij slag kunnen ook die ouders maken, Voor alle reparaties fa. MARTENS Schoolstraat 30 Tel. 2389 die een invalide kind hebben in de leeftijd van 16 tot en met 26 jaar. Dit alleen, wanneer zo'n kind gro tendeels op kosten van de verzeker de wordt onderhouden. Tenslotte heeft kortgeleden een nieuw soort kinderbijslagkind zijn intrede ge daan in de kinderbijslagwetten, te weten de zogenaamde Scholten's dochter. Het kamerlid Scholten heeft via een amandement dit kind in de wet binnengeloodst. Dit kind behoeft niet noodzakelijk een doch ter te zijn. Het mag ook een zoon zijn, maar dit zal weinig voorko men. Het gaat hier om kinderen, dan wel pleegkinderen van 16 tot en met 26 jaar, wier voor werkzaamheden beschikbare tijd grotendeels in be slag wordt genomen door het ver zorgen of medeverzorgen van het huishouden van de verzekerde. Voor deze kinderen bestaat recht op en kelvoudige kinderbijslag. Een onder- houdseis van 12,50 per week is voor deze kinderen niet gesteld. Voor een huishoudend verzorgend of medeverzorgend kind ontvangt men dubbele kinderbijslag, indien voor meer dan de helft in het on derhoud van het kind moet worden bijgedragen. Ieder knielde ootmoedig neer in zijn eigen hokje. Stemde verheugd weer op meneer al schiet ie eens een bokje, want Venray is de hemel nie dat zal U niet verbazen 't Is Middenstand en Industrie maar geen gedonder in de glazen. Nu voert men fel wat politiek één verlangend gapen naar cultuur en Jazz-muziek om tevreden voort te slapen. Want Venray is zo slecht nog nie zoveel schoons leeft daar verborgen. Een ware Knoevel-melodie voor de jeugd van morgen. Hier staat trots de boerenbond met zijn droogje voor schapen Hier ligt vroomheid in de mond Bouwt men scholen om dat na te apen. Want Venray is zo goed nog nie om alles maar te slikken. Zo'n pil, bijvoorbeeld, potverdorie daar zal geen kind naar kikken. Al zit ik hier wat dwars maar veilig tussen stille kloosters Hier branden toch ook bars geil en lichtzinnig Oosters. Maar Venray is de hel nog nie dat zal U niet verbazen. In Bels gaan drinken tot 's nachts 3 geeft hier geen donder in de glazen. Hier stemde men uit princiep op reine, zuivere harten. Bij uitstek op een type dat geen rooie is of zwarte want Venray zit nog vol muziek. Bij kaarten en biljarten - speelt een partij - zeer katholiek - eeuwig trouw U parten. Louis Ekels. HENGELOSE ARTS ONDERZOCHT AL ZIJN PATIËNTEN BOVEN DE 65 Een groot deel van de Nederland se bejaarden blijkt zyn algemene gezondheidstoestand zo gunstig te beoordelen, dat men dikwijls doorloopt met lichamelijke afwij kingen. Per bejaarde werden ge middeld drie afwijkingen gevon den. Bij bijna 60 pet. van de be handelbare afwijkingen zou bin nen drie maanden verbetering kunnen worden bereikt, als men zich maar liet behandelen. Een en ander staat te lezen in de dissertatie „Bejaardenonderzoek in een huisartsenpraktijk" van de Hen gelose huisarts A. Fuldauer, die hiermee kortelings aan de Leidse universiteit tot doctor in de genees kunde promoveerde. Deze arts heeft al zijn patiënten boven de 65 aan een intensief onderzoek onderworpen en bij deze 241 mensen vond hij in to taal circa 700 afwijkingen. Op grond van de gevonden gegevens zou men kunnen verwachten, dat bij 1,2 mil joen Nederlandse bejaarden onge veer 50.000 behandelbare afwijkin gen zullen worden gevonden bij een periodiek geneeskundig onderzoek, waarvoor dr. Fuldauer dan ook een warm pleidooi houdt. PROEFSCHRIFT MET INTERESSANTE CONCLUSIES De doelstelling van deze studie was door middel van een zo volle dig mogelijk onderzoek van alle per sonen van 65 jaar en ouder, die deel uitmaakten van de praktijk van de Twentse heelmeester, een beter inzicht te krijgen in de gezondheids- tostand van dze bejaarden en daar door van de bejaarden in het alge meen. Onderzocht werden 241 bejaarden. De verdeling naar geslacht was: mannen 45 pet., vrouwen 55 pet. De verdeling over de verschillende leef tijdsgroepen kwam ongeveer over een met de verdeling van de totale bejaardenbevoking in ons land. Be halve het lichamelijk onderzoek werd naar anaogie van het bejaar denonderzoek T.N.O., dat in de vijf tiger jaren onder leiding van dr. Zonneveld werd gehouden, een uit gebreide sociale anamnese opgeno men, die een uitstekend beeld geeft van de leefgewoonten van de onder zochten. Dr. Fuldauer stelde o.m. vast, dat door 46 pet. van de onderzochte mannen en 65 pet. van de vrouwen geneesmiddelen werden gebruikt. Slaapmiddelen vormden hiervan het grootste gedeelte. Op voorschrift van de arts geschiedde dit door 40 procent van de mannen en 56 pet. van de vrouwen. Het percentage van de op voorschrift van de arts inge nomen medicamenten lag dus op merkelijk laag. Dr. Fuldauer acht dit een beden kelijk teken. Noch slaapmiddelen, noch andere pillen en poedertjes dienen door de bejaarde op eigen initiatief te worden ingenomen. De slaapmiddelen kunnen gemakkelijk tot versuffing leiden. Ze kunnen bovendien de nierfuncties aantasten. WELKE AFWIJKINGEN? Van de onderzochte mannen en vrouwen klaagden resp. 15 pet. en 24 pet. over hoofdpijn, 17 pet. en 30 pet. over vergeetachtigheid, 15 pet. en 38 pet. over nervositeit en 20 pet. en 37 pet. over slecht slapen. Bij vele bejaarden bleek grote be hoefte aan voetverzorging te be staan. Voetafwijkingen werden ge vonden bij 25 pet. van de mannen en 50 pet. van de vrouwen. Opmer kelijk is het hoge percentage bij de vrouwen. Reden? Ook bejaarde da mes lopen graag in elegante schoen tjes rond. die echter voor hun voe ten minder geschikt zijn en daar door voetafwijkingen kunnen ver oorzaken. Veel bejaarden liet zich niet voor deze afwijkingen behande len omdat zij er bij voorbaat van uitgingen dat „de ouderdom komt met gebreken." Opmerkelijk veel afwijkingen werden bij de onderzochten gevon den. Gemiddeld drie per persoon! Het merendeel van de afwijkingen was niet van ernstige aard. Bij bijna 60 pet. hiervan zou binnen drie maanden verbetering kunnen wor den bereikt. Ook de ernstige afwijkingen (3,5 pet. van het totaal) hadden voor het merendeel eerder vastgesteld kun nen worden, wanneer men deze be jaarden regelmatig aan een periodiek geneeskundig onderzoek had onder worpen. POSITIEF Slechts ongeveer 15 pet. van de mannen en vrouwen deelde mee, dat het ouder worden als een on aangenaam verschijnsel werd onder vonden. Meer vrouwen dan mannen vonden het ouder worden geen pro bleem. Van een positieve instelling tegenover het leven gaf 93 pet. van de mannen en 84 pet. van de vrou wen blijk. Onder positieve instelling werd verstaan, het aanvaarden van het leven met al de gebreken die de oude dag kan geven. Zij die kinde ren en kleinkinderen hadden, had den de meeste reden om „zin in het leven" te hebben. De krant werd door bijna 90 pet. van de mannen en vrouwen gelezen. Ongeveer 87 pet. keek regelmatig naar de televisie. Ongeveer 40 pet. luisterde minder dan 1 uur per dag naar de radio. Ruim 37 pet. van de mannen en 51 pet. van de vrouwen had geen liefhebberijen. Dat spreekt voor de man meer dan voor de vrouw, die veelal afleiding genoeg heeft in de huishouding. Slechts een klein deel Terwijl men zich in deze con treien dinsdag al dan niet druk maakte over de gemeenteraadsver kiezing, heeft zich in Maastricht een gebeurtenis afgespeeld, die o.i. terecht hier de nodige ver bazing gewekt heeft. In Maastricht is toen namelijk 't nieuwe college van Gedeputeerde Staten gekozen, waarvan reeds eerder heren Mae- nen, Paulussen en Dings afscheid hebben genomen. Bij deze verkie zing werd in plaats van de heer Asten uit Horst de heer van de Voort uit Venlo als deputé gekozen. Een tegenvaller voor de kieskring Horst, een tegenvaller voor de land bouwers uit deze contreien, die des te pijnlijker gevold wordt nu in zijn plaats een overigens zeer verdien stelijk man als drs. v. d. Voort ge kozen is, iemand, die beslist niet als boeren-vertegenwoordiger genoemd kan worden. Is de verbazing aan d ene kant groot, aan de andere kant was wel duidelijk dat er iets broeide. Zelfs de gouverneur versprak zich in de afscheidszitting van genoemde de- puté's en noemde al de naam Ach ten, voordat r gestemd was, maar ook in verschillende artikelen van de Limburgse dagbladen kon men merken dat er in KVP kringen over een eventuel herverkiezing van de heer Achten het nodige te doen is geweest. Wat hierover te doen ge weest is, daar zal de simpele KVP- kiezer wel nooit achter komen. We hebben reeds eerder de afge lopen verkiezing voor de Provinciale Staten een vreemde geschiedenis genoemd. Daar is landspolitiek bij betrokken geworden, daar is van al les en nog wat bijgehaald, en er is meed door de KVP en de kiezers veel te weinig aandacht geschon ken aan wat er wel moest gebeuren, namelijk deskundige mensen bren gen in dit bestuurscollege van de provincie, die de vele problemen, waarvoor Limburg in de toekomst komt staan en al staat moten op lossen. Dat heeft tot gevolg gehad, dat ook hier vele stemmen verloren gin- I 50.- voor uw oude fiets of I 75.- voor uw oude brommer bij aankoop van 'n nieuwe Solex Service Station Grotestraat Telefoon 1553 van de bejaarden bezocht een be- jaardensociëteit. Ruim 16 pet. van de mannen en 10 pet. van de vrou wen gaven aan regelmatig bezoe kers te zijn. Verschillende bejaarden wisten niet eens dat er zulke in stellingen bestonden! BELANGSTELLING Wat kan er no? voor bejaarden worden gedaan? Deze vraag legde dr. Fuldauer al zijn oudere patiënten voor. Enkele antwoorden waren ze ker van algemeen belang. „Wij hebben belangstelling no dig, geen filantropie", zo meenden vele onderzochten. Een belangrijke opmerking die goed aangeeft wat een bejaarde nodig heeft: daadwer kelijke belangstelling en geen dood doeners waarmee men wordt afge scheept. Meer sociale voorzienin gen was ook een algemene wens. Vooral de hoogte van de zieken fondspremie was voor velen een zware last. Dr. Fuldauer had overigens wel de indruk, dat vele bejaarden met name over de toepassing van de bijstandswet in het ongewisse ver keerden. Hij pleit voor een orgaan, waar alle bejaarden met hun pro blemen terecht kunnen. Vanuit een dergelijk adviesbureau, waarvan prof. Muntendam ook altijd een voorstander was, kan de bejaarde de weg worden gewezen naar de in stanties, die hem kunnen helpen. De animo voor bejaardencentra blijkt niet zo groot te zijn en nog altijd als een noodzakelijk kwaad te worden gezien. Ruim 46 Dct. van de mannen en 31 pet. van de vrouwen wilde beslist niet naar een bejaar dencentrum. gen. Het gevolg hiervan was dat in de kieskring Horst slechts drie af gevaardigden van de agrariërs in de Staten gekozen werden en dat de heer Laurensse zijn zetel verloor. Dat was de eerste rekening die men gepresenteerd kreeg. De tweede is dan dinsdag j.l. aangeboden. Sinds d bevrijding tot 19582 heeft de heer Th. Peeters z.g. als deputé in de Staten Noord-Limburg vertegen woordigd en als zijn opvolger werd toen de heer Achten gekozen. De heer Achten, die o.m. door zijn ijve ren voor het verkavelingsplan Lol- lebeek, voor de aanleg en doortrek king van de Midden Peelweg, voor een nieuwe provinciale weg Horst Venray en doortrekking van de Deumeseweg tot Wanssum, wel be wezen heeft ook de belangen van deze streek te dienen, heeft twee zittingsperioden in het College van Ged. Staten zitting gehad en men verwachtte niets anders, dan dat hij als zodanig weer terug zou keren. Het heeft nit mogen zijn. De Sta ten- kring Horst heeft ook zijn deputé verloren. Het lijkt ons dat de kieskring Horst toch ordentelijke slagen krijgt. En we kunnen ons voorstellen dat het kiezersvolk, nu het geconfron teerd wordt met de „resultaten" van de jongste statenverkiezingen toch wel eens wat meer van de ach tergronden van dit alles wil weten. Een traditie van meer dan twintig jaren is verloren gegaan. En hoewel we Drs. v. d. Voort capabel genoeg achten voor zijn nieuwe functie, is en blijft de vraag open. waarom zulks gebeuren moest en waarom de kieskring Horst het kind van de re kening is geworden. Dat het nu al lemaal fouten zijn van het kiezers publiek in deze contreien gelooft beslist geen mens. Intussen zullen we in de komen de periode de heer Achten niet meer als deputé terugzien. Het lijkt ons billijk dat we hem danken voor wat hij, speciaal voor deze contreien heeft gedaan. De verhouding Ven rayHorst, die na de oorlog ge lukkig niet meer gekenmerkt werd door de onderlinge rivaliteit van voor de oorlog, had toch nog altijd iets scherps bij de statenverkiezing. De heer Achten heeft desondanks ook in Venray alle achting gekre gen en verdiend. Men had hem graag weer gezien op de plaats, die hij 8 jaren lang bezet heeft. Dat lijkt ons de beste dank, die hem gegeven kon worden. Het heeft echter niet zo mogen zijn. En dat betreuren we om meer dan een reden. „Ik denk haast', zei de officier van justitie, „dat de kroegbaas die zaal gratis beschikbaar heeft gesteld." In het cafézaaltje werd namelijk een examen afgenomen. Op de mottige spiegel stond nog met zeep het „Wel kom aan het bruidspaar" geschre ven en onder het plafond hingen de guirlandes als kleurige herinnering aan het feest van de vorige avond. Maar aan de tafeltjes zaten de zwijgende zwoegers onder het wa kend oog der eximinatorpn hun op gaven uit te werken. Een uur na afloop werd de uit slag al bekend gemaakt. Alle deel nemers waren geslaagd, op één na. Juichend nam de schare die mede deling in ontvangst, samen met het in goud, rood en blauw uitgevoerde diploma. Want diploma's plegen in ons land meer dan op iets anders op een nougattent van de kermis te lij ken. De geslaagden omhelsden elkan der, de dochter van de kastelein, de vrouw van de kastelein, de hond van de kastelein en tenslotte de kas telein zelf. Vervolgens zetten ze zich aan de stamtafel om elkaar toe te vertrouwen hoe ze 's hadden gekne pen en hoe ze bijna waren gebakt. Ondertussen vulden zij zich boven mate met edele en klare vochten. Zingend verlieten zij hierna het café om in een volgende instelling van die aard. enkele huizen verder, het overwinningsfeest voort te zet ten. Ook deze kastelein deelde in de algemene vreugde en ijverig droeg hij glazen af en aan. Toen de heren uit dit etablissement vertrokken, hadden zij gemiddelde per persoon zestien borrels op, naar de politie naderhand heeft berekend. Dit vormde echter geen rem nog een derde café in de omgeving te bezoeken. Deze caféhouder felici teerde de geslaagden hartelijk en bood ieder gratis een kop zwarte koffie aan. Het werd algemeen als mop goed gewaardeerd. Maar toen de man niet genegen bleek iets an ders te tappen dan koffie zakte de stemming enigszins en begon men over naar huis gaan te denken. De dampende koppen bleven onaange roerd staan. Voor drie van de geslaagden leid de deze route over de hobbelige weg die hun noodlot is geworden. „Zelfs en nuchter mens kan daar niet rij den zonder te slingeren", zei de raadsman vergoelijkend. Maar dat nam niet weg, dat de drie jongelui allesbehalve nuchter waren. Ten slotte heeft de politie het drietal uit een hooiberg gehaald, waar zij in broederlijke eensgezindheid lagen te snurken, met de verkeerde diploma's in de hand. Een van de drie had zich niet ont zien onderweg de wethouder on vriendelijke woorden toe te voegen. „Kom d'r maar eens uit", had hij geroepen tot de wethoudcrlijke wo ning. En tégen de wethouderlij ke echtgenote (die gezien haar omvang slechts gedeeltelijk schuil ging ach ter een schreeuwend gekleurd ver kiezingsplakkaat) had hij ge schreeuwd: „Ik stem niet op je man. Die heeft toch niks te zeggen in de raad". En toen de mevrouw van de wethouder daartegen protesteerde, had hij deze verklaring zelfs nog aangedikt door te beweren, dat haar edelachtbare echtgenoot ook thuis niet anders had in te brengen dan lege briefjes. Door dit misbruik der democratie werd deze geheelonthouder van al coholvrije dranken als hoofddader gekenmerkt. Hij kreeg veertig gul den boete en twee weken voor waardelijk, want de politie heeft verklaard dat hij een lastige dronk over zich heeft. De beide andere examinandi kwamen er af met vier tientjes boete; alles wegens het be sturen van een rijwiel met hulpmo tor zonder daartoe door alcoholge bruik in staat te zijn. NIEUWS UIT VENRAY EN OMGEVING Zondagsdienst huisartsen Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagnacht 2 uur DR. VAN THIEL Patersstraat 30 Telefoon 1887 Uitsluitend voor spoedgevallen! ZIEKENAUTO Bel 04780-1592 b.g.g. 2116 ZONDAGSDIENST GROENE KRUIS ZR. COX Telefoon 1269 of 04701-382 GROENE KRUIS ZUIGELINGENBUREAU Zuigelingenbureau kom van 23 uur maandag voor letters A t.m. L; dins dag voor letters M t.m. Z. ZONDAGSDIENST VERLOSKUNDIGEN Vroedvrouw Kruysen-Meesters Julianasingel 41-43 - Venray Tel. 1061 (04780) b.g.g. 1152 GESLAAGD Aan het R.K. Lyceum voor jon gens te Venray slaagden voor het eindexamen Gymnasium A: J. ten Berge, Heemskerk; F. Bur ger. Den Haag; J. Cup, Maashees; R. van Eijk. Tegelen; P. v. d. Gul ik, Wervershoof; J. van Heijster, Horst; P. Hoebers, Horst; C. Hofmans, Overloon; I. Joma, Fatum Tzum; W. Linskens, Blitterswijck; J. Oomen, Maastricht; W. van Os, Vierlings beek; W. Palstra, Bolsward; J. v. d. Pasch, Venray; Ch. Verstraelen, Venray; W. Peters, Nijmegen; L. Rambags, Castenray; P. van Rens, Heide; F. van Rijckevorsel, Berli- cum; A. v. d. Valk, Delft. Gymnasium B: M. Amtz, St. Anthonis; H. Bas ten, Vierlingsbeek; Chr. Dri essen, Melderslo; Chr. Goumans, Venray; H. Goumans, Venray; J. Janssen, Venray; J. Janssen, Venray; J. Pee ters, Venray; J. Remmen, Venray; J. Houwen. Horst; W. Soberjé. Horst M. Kunen. Castenray; J. Lamboo. Buitenveldert; A. Loonen. Leunen; A. van Overmeeren, Amsterdam; J. Rutten, Wanssum; J. Rutten, Over loon; W. Tacken, Horst; G. Will ems, Kaageiland. VERTREKTIJDEN VAN DE BUSTOCHT NAAR MADURODAM A.s. zondag 5 juni zal de jaar lijkse reis plaats vinden, georgani seerd door het bestuur van de Der de Orde afd. Venray. De bussen vertrekken vanaf het busstation Zuid-Ooster, Julianasin gel om kwart vóór acht. Men kan ook instappen bij Café De Nachte gaal om 7.55 uur of bij het Pomp station Ysselsteyn om 8 uur. De deelnemers krijgen in de bus een folder, waarin de reis tot in bijzonderheden beschreven wordt Er wordt naar gestreefd, dat we 's avonds om half tien weer in Ven ray terug zijn. Er zullen twee bussen rijden. Daardoor zijn er nog enkele plaat sen vrij. Gegadigden kunnen zich dus nog opgeven: graag hiervan dan onmiddellijk bericht Bestuur Derde Orde.

Peel en Maas | 1966 | | pagina 1