ais Kerkelijke Diensten JUBILEUMVIERING ziens WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN van 15 tot en met 21 mei in Venrays dekenale-kerk VRIJDAG 13 MEI 1966 No. 19 ZEVEN EN TACHTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL 1512 GIRO 1050652 ADVERTENTIEPRIJS 12 ct p. mm. ABONNEMENTS PRIJS PER KWARTAAL 1.75 (buitan Vnnroy 1— PAROCHIEKERK VENRAY Priester van de week: Kapelaan J. Driessen Grote Markt 5 Tel. 1882 Zondag: 5e zondag na Pasen. 7.00 Mevr. Poels-Schots v.w. de buurt Hofstraat; 8.00 Michels-Sey- kens en Hendrikus Versieyen; 9.30 Hoogmis voor de parochie; 11.00 Gerardus Vullings; 18.00 Bernhard Kronenberg. Maandag: 7.00 de heer Th. Camps; 8.15 Arnoldina Aben-v. d. Mond; 9.00 deken Hanraets; 19.00 Nelly Linders. Dinsdag: 7.00 Helena Hanraets; 8.15 Maria Voermans-Janssen; 9.00 Godefridus van Opbergen en Petro- nella Theeuws; 19.00 mevr. Poels- Schots v.w. de buurt Stationsweg. Woensdag: 7.00 de heer Th. Camps; 8.15 Karei Jacobs v.w. de buurt; 9.00 Antoon van Mil; 19.00 mevr. Poels- Schots en Piet Geurts v.w. de Brid geclub. Donderdag: Feest van 's Heren Hemelvaart; 7.00 de heer Th. Camps; 8.00 Deken Hanraets. Tijdens deze H. Mis doen de kinderen van de 2e klas hun Eerste H. Communie; 9.30 Hoogmis voor de parochie; 11.00 W. Broers, echtgenote en kinderen; 18.00 Antoon Laurensse. Vrijdag: 7.30 gest. jgt. Evarist Messemaeckers, Agnes Geenen en kinderen; 8.15 W. Broers, echtgenote en kinderen; 9.00 GEEN H. Mis; 10 uur pl. huwelijk Vullings-Clephas; 19.00 Piet Jacobs. Zaterdag: 7.30 Helena Hanraets; 8.15 deken Hanraets; 9.00 mevr. Poels-Schots v.w. de buurt Hof straat; 19.00 mevr. Mar tens-Toll; biechten van 18.00-19.00 uur. Mededelingen: I. Maandag, dinsdag en woensdag zijn de kruisdagen; om 7.00 uur H. Mis en processie voor de vruchten der aarde. 2. Dinsdagavond om 7 uur bijeen komst van de Christelijke Moe ders. Let op de tijd. 3. Woensdag Wereldmissiedag der kinderen (Kindsheidsdag)De kinderen worden op deze dag 'bijzonder in de H. Mis van 8.15 uur verwacht. 4. Donderdag feest van 's Heren Hemelvaart geboden feestdag. De Missen zijn als op zondag. Tijdens de H. Mis van 8.00 uur zullen de kinderen de eerste H. Communie doen. Wij verzoeken de gereserveerde plaatsen in de kerk vrij te laten. i 5. Vrijdag begin van de Pinkster noveen. H. FAMILIE Zondag 15 mei a.s. gaat de Aarts broederschap van de H. Familie ter bedevaart naar O.L. Vrouw van Oostrum. De H. Mis is om kwart over negen. Bus vertrekt bij het ge meentehuis om kwart vóór negen. PAROCHIE PATERS FRANCISCANEN Priester der week: Pater Seraphinus Tel. 1973 b.g.g. 2337 Zondag: 5e zondag na Pasen. H. Missen om 6.30, 7.45, 9.00 en 11.45. De Hoogmis om 10.15; 7 uur lof met rozenhoedje voor de mei-maand. Maandag: H. Ubaldus, belijder. Dinsdag: H. Paschalis Baylon, be lijder. 5e der 9 dinsdagen van de St. Antoniusnoveen; 's avonds om 7 uur avondmis met voorbede voor de aanbevolen intenties. Woensdag: Vigilie van Hemel vaart; 7.45 schoolmis voor de We- reldmisiedag van de kinderen. Donderdag: Hemelvaartsdag. H. Missen om 6.30, 7.45, 9.00 en 11.45. Hoogmis om 10.15; 's avonds 7 uur lof met rozenhoedje voor de mei maand. Vrijdag: H. Berardinus van Siëna, belijder. Zaterdag: Mis van Maria op za terdag. 8.30 Gezinsmis; 10 uur plech tige H. Mis waaronder huwelijks sluiting voor het bruidspaar Pullen- Janssen. Van 38 gelegenheid om het Sacrament der Biecht te ont vangen. Mededelingen I. Deze week iedere avond 7 uur avondmis, behalve donderdag en zaterdag en iedere avond om 18.45 Rozenhoedje voor de mei maand. Donderdagavond onder het lof van 7 uur. 2. Maandag, dinsdag en woensdag zijn de Kruisdagen, 's Morgens is de processie 6.30 voor de vruch ten der aarde. 3. Dinsdag 17 mei 8 uur veragde- ring Derde Orde in San Damia- no. 4. Woensdag is het Wereldmissie dag van de kinderen. Kinderen van hier denken aan de kinderen van ginds in de missie. Leef mee en deel mee! 7.45 schoolmis voor alle schoolkinderen. Misintenties Zondag: 6.30 Maria Haenen-Lau- men; 7.45 Johanna van Cuyk-Ver- hoeven; 9.00 Herman Jans Beken; 10.15 voor de parochie; 11.45 Anna Rutten-Peeters en kleinkind Wim. Maandag: 6.55 Ida van Weelden- Muringer; 7.45 Johannes Burgers D.O.; 8.30 Maria van Well-Peters; 7 uur avondmis Wilhelmus Aarts (buren). Dinsdag: 7.45 Maria Haenen-Lau- men; 8.30 Jan Arts en Everdina Janssen; 7 uur avondmis Antoon Coopmans en overl. fam. Woensdag: 7.45 Martien Hendriks; 8.30 zekere int. fam. Janssen-Drab- bels; 7 uur avondmis jgt. overl. moeder. Donderdag: 6.30 gel. zielen (offer bus); 7.45 Antoon Cremers9.00 Sjaakie en Jan Jacobs; 10.15 Ellie Smedts als jgt.; 11.45 Albert Fleur- kens, echtgenote en zoon. Vrijdag: 7.45 Wilhelmina Hen driks; 8.30 Peter Smedts, echtgenote en kinderen; 7 uur avondmis overl. fam. De Rijk-Aarts. Zaterdag: 7.45 Theodorus Willems; 8.30 gezinsmis; 10 uur huwelijksmis. Dienbeurten Accolythen Zondag: 6.30 P. Philipsen en A. Derks; 7.45 Cor en Jan Evers; 9.00 Gerrit en Karei Jeuken; 11.45 Wim Timmermans en Paul Pop. Donderdag Hemelvaartsdag: 6.30 Peter Wijnands en Lex Faessen; 7.45 Jan Meesters en Henk Arts;, 9.00 Arno Sanders en Ant. Claas- sens; 11.45 Pieter Ewals en Ronal Vastert. VREDESKERK VENRAY Zondag: 5e zondag na Pasen. 7.30 leesmis voor overl. ouders Lensen-Jacobs; 9.00 leesmis voor overl. Wilhelmina Siebers-Diele- mans; 10 uur hoogmis voor alle pa rochianen; 11.30 leesmis voor overl. Jacob Stels en Catharina Hinsen. Maandag: 7.15 processie, aanslui tend 7.30 leesmis voor overl. Mgr. Bekkers (Verenigingen Zorgenkind afd. Venray); 19.00 avondmis voor overl. Martinus Martens. Dinsdag: 7.15 processie, aanslui tend 7.30 leesmis voor óverl. Zwa- nik v. d. Berg; 19.00 avondmis voor overl. fam. Scaf van Iersel. Woensdag: 7.15 processie, aanslui tend 7.30 leesmis voor overl. Jos. van Lierop; 8.00 leesmis bij gele genheid van Wereldmissiedag der kinderen. In deze H. Mis worden al le schoolgaande kinderen verwacht; 19.00 avondmis voor Grad Sinten. Biechtgelegenheid van 57 uur n.m. Donderdag: Feest van Hemelvaart des Heren. 7.30 leesmis voor overl. mevr. van Deursen-Jansen; 9.00 H. Mis voor de kinderen die de Eer ste H. Communie doen; 10 uur hoog mis voor overl. fam. Janssen-Ja cobs; 11.30 leesmis voor overl. Peter Oomens (buurt). Vrijdag: 8.00 leesmis voor overl. Wim Jansen (Personeelsfonds St. Servatius); 19.00 avondmis voor overl. Johannes Stevens en Johanna Pijpers. Zaterdag: 8.00 leesmis voor overl. Peter Oomens (afd. St. Bemardus); 16.00 plechtige huwelijksinzegening en eucharistieviering voor bruids paar Weymans-Visser; 19.00 avond mis voor overl. fam. Kusters-Loo- nen. Biechtgelegenheid van 57 uur n.m. Mededelingen 1. Maandag, dinsdag en woensdag wordt 's morgens om 7.15 de pro cessie van de kruisdagen gehou den om Gods zegen te vragen voor de vruchten op het veld, maar ook voor alle geestelijke en tijdelijke noden. We hebben allen wel iets aan God te vragen. Laten we dan ook proberen deze dagen de korte processie mee te maken en de H. Mis van half acht. 2. Woensdag: Wereldmissiedag der kinderen. De kinderen worden verwacht in de H. Mis van 8 uur. Het offerzakje moeten ze dan meebrengen. Na de H. Mis wordt de kinderzegen gegeven. 3. Donderdag op 't feest van 's He ren Hemelvaart: Eerste H. Com munie van de kinderen. Om 8.30 komen de kinderen bij elkaar aan de kleuterschool op de Vlak- waterweg eventuele jasjes kunnen daar gelaten worden. Op tocht met de harmonie naar de kerk waar om 9 uur de H. Mis begint. Om voor de kinderen de H. Mis begrijpelijk te maken, wordt deze geheel in het Neder lands gebeden. We hopen dat heel veel gelovigen deze plech tigheid bijwonen, de kerk is groot genoeg, er is voor allen plaats. Zondag: 5e zondag na Pasen. 7 u. Parochiemis; 8.30 Pierre Maes- sen; 9.15 H. Mis voor de deelne mers aan de processie van de H. Fa milie uit Venray; 10 uur Hoogmis, jrd. Piet Camps; 3 uur Marialof. Maandag, dinsdag en woensdag zijn de kruisdagen, 's Avonds om 8 uur kruisprocessie en H. Mis. Maandag: 7.30 Mart. Reijnders en Petr. Kleuskens-Verheijen; 8 uur. Kruisprocessie en gest. gez. jrd. J Hendrina de Best en fam. Dinsdag: 7.30 gez. mnd. Mart en Wilhelmina Hendriks; 8 uur Kruis processie en gest. gez. jrd. Michel Camps en echtgenote. Woensdag: Wereldmissiedag der kinderen; 8 uur H. Mis voor alle missionarissen; 8 uur Kruisproces sie en gest. gez. jrd. Peter Joh. Vul lings en Gertrudis Wilms. Donderdag: Feest van Onze Heer Hemelvaart. 7 uur H. Mis voor de parochie; 8.30 Nelly Deenen; 10 uur Hoogmis, gest. jrd. Henricus Rutten en Johanna Cremers; 3 uur lof met preek en ommegang over de Vlas- j akker. Vrijdag: 7.30 Maria Muyres-Du- pont. Zaterdag: 7.30 overl. fam. Jeuken- Nissen; 7.30 Marialof. PAROCHIEKERK OIRLO Zondag: 5e zondag na Pasen. H. Missen om 6.30, 7.30, 8.30, paro chiehoogmis 10 uur. Eerste kollekte voor de kerk; tweede kollekte Bis dom. Maandag, dinsdag en woensdag zijn de Kruisdagen met processie na de Hoogmis van 7 uur. Maandag: 7 uur stichting Leonard Custers en Barbara Lenssen. Dinsdag: 7 uur maanddienst Hen ricus Op Hey. Woensdag: 7 uur jaardienst Ber- nardina de Ponti. Donderdag: feest van Hemelvaart des Heren, geboden feestdag. H. Mis sen 6.30. 7.30, 8.30, parochiehoogmis 10 uur. Gewone koliekten. Vrijdag: speciale kindermis, ziele- dienst Gerradus Peters. Zaterdag: 7.30 jaardienst Catha- rma Bisterfels; zaterdagavond ge legenheid om te biechten van 5-7 u. Vrijdag begint de Pinksternoveen. •PAROCHIE CASTENRAY Zondag: 5e zondag na Pasen. 7.30 leesmis tot dankzegging fam. Smits-Friesen; 10 uur hoogmis voor de parochie. Maandag, dinsdag en woensdag zijn de kruisdagen. Om 7 uur mis viering en kruisprocessie. Maandag: 7 uur gez. jrd. Maria Donders-Hoedemakers. Dinsdag: 4e zeswekendienst P. J. Classens. Woensdag: 7 uur gez. H. Mis Leo- nardus Geurts en overl. ouders; 11 uur leesmis voor de Missie bij Wereldmissiedag der kinderen. Ge legenheid om te biechten van 78. Donderdag: Hemelvaart van de Heer. Verplichte feestdag. Eerste H. Communie. 7.30 H. Mis v. d. com municanten. Ze worden om 7.15 af gehaald. De eerste 7 banken aan beide kanten zijn gereserveerd voor comm. en ouders; 10 uur hoogmis; 3 uur bloemenhulde der comm. aan O.L. Vrouw. Vrijdag: begin van de Pinkster noveen. 7.30 2e zeswekendienst Elis. Smits-Friesen en jrd. Henricus Smits. Zaterdag: 7.30 gez. H. Mis ter ere van O.L. Vrouw voor een zieke. Biechtgelegenheid van 78 uur. Kerkpoetsen: Riet Dinghs en E. Vullings. Misdienaars: M. Wismans-P. Hei dens T. Vullings-H. Dinghs. Accolythen: J. Rambags (Gz), J. Rambags (Jz), L. Rambags, J. Swin- kels. Zondag: 5e zondag na Pasen. Om 6.45 leesmis; 8 uur leesmis voor Jacob Reijnders en echtgenote; 9.15 hoogmis; 10.30 leesmis tot zekere intentie. Maandag, dinsdag en woensdag zijn de kruisdagen. De eerste mis om 7 uur en daarna processie; de tweede mis om 8 uur. Maandag: 7 uur gezongen H. Mis voor Peter Willemse en Catharina Geeraets; 8 uur leesmis voor Willem Jenniskens, echtgenote, Peter Jen- niskens. Godefr. Loonen, Mathijs Marecllis en echtgenote. Dinsdag om 7 uur gezongen H. Mis voor dezelfde intentie als maan dag om 8 uur; 10 uur huwelijksmis voor het bruidspaar Martens-Lit- jens. Woensdag: 7 uur gezongen jaarget. voor Jacob Thijssen en echtgenote; 8 uur leesmis voor de viering van wereldmissiedag der kinderen. Donderdag: Hoogfeest van 's He ren Hemelvaart. De eerste H. Mis om 7 uur. de tweede Mis om 8.30. Onder deze H. iMs doen de kinderen hun eerste H. Communie. Ze wor den 8.15 afgehaald aan de meisjes school. Deze H. Mis wordt opgedra gen voor de parochie. Om 9.30 hoog mis gesticht jaargetijde voor Ge rard Heintjes en echtgenote; 10.30 leesmis voor Johanna van Cuijk- Verhoeven. Vrijdag: 6.45 leesmis voor Arnold Pijpers, echtgenote en zoon Harry; 7.30 leesmis voor de overleden fa milie Loenen-Verschuuren- Zaterdag: 6.45 leesmis voor de overleden familie Voermans-van Gerven; 7.30 leesmis voor Nella Kusters; van 45 biechtgelegen heid. Accolythen: ZONDAG: 6.45 M. Janssen en P. Heesen; 8 uur Tonny Cornelissen en Jan Voermans; 9.15 P. Stevens, J. van Ooi, A. Loonen en M. Comelissen; 10.30 G. Jenniskens en H. Baltussen. Donderdag: 7 uur G. Jenniskens en H. Baltussen; 8.30 M. Janssen en P. Heesen; 9.30 P. Stevens, J. van Ooi, M. Comelissen; 10.30 Tonny Comelissen en Jan Voermans. PAROCHIE YSSELSTEYN Zondag: 5e zondag na Pasen. 7 uur leesmis voor de parochie; 8.15 leesmis voor Johanna Verlinden- Maessen best. d.d. bejaarden; 9.15 leesmis voor Theo Geerets best. d.d. buurt; 10.15 Hoogmis jaarg. voor Harry en Gerard In 't Hulst. Maandag, dinsdag en woensdag zijn de Kruisdagen. Telkens na de H. Mis is de kruisprocessie. H. Mis is dan om 7 uur. Maandag: 7 uur maanddienst voor Aldegonda Janssen. Dinsdag: 7 uur maanddienst voor Peter Joh. van Dijck. Woensdag: 7 u. maanddienst voor Marinus van Dijck. Donderdag: Feest van 's Heren Hemelvaart: verplichte feestdag. 7 uur leesmis voor Gerard Deters; 8 uur leesmis voor de communican ten die onder deze H. Mis de eerste communie doen; 9.15 leesmis voor Hans van Dierendonck best. door de van Montfortstraat; 10.15 Hoogmis v. d. parochie. Vrijdag: 7.30 leesmis voor Jan Wit- tenhoven. Zaterdag: 7.30 leesmis voor Wim Bus en Martin Bus en echtgenote. Op Hemelvaart zullen de kinderen de eerste H. Communie doen onder de mis van 8 uur. Wij verzoeken dringend dat alleen degenen die rechtstreeks betrokken zijn bij deze plechtigheid naar deze mis komen en dat de anderen naar een andere mis komen. PARpCHIEKERK MERSELO Zondag: 5e zondag na Pasen. 7.00 leesmis tot int. van fam Mi- chels-Beerens; 8.15 leesmis tot dankzegging (Pluk); 10.00 Hoogmis voor de parochie; 11.30 leesmis ter ere van O.L. Vrouw uit dankbaar heid (Janssen-Jenniskens). Deze week zijn de Kruisdagen. Maandag: 7.00 gest. jgt. voor Pe- tronella Emonts. Kruisprocessie. Dinsdag: 7.00 gest. lsm. voor Wil lem Verheyen, echtgenote en kinde ren. Kruisprocessie; 10.30 plechtige Hoogmis tot dankzegging bij gele genheid van het gouden huwelijks feest fam. Michels-Poels. Woensdag; 7.00 gest. jgt. Peter Jo hannes Emonts en ouders. Kruis processie. Donderdag: Hemelvaart des He ren. Geboren feestdag. 7.00 lsm. voor Maria Arnoldina Ewals-van Encke- vort; 8.15 leesmis voor Petrus Pub ben; 10.00 Hoogmis voor Theodora van Osch-Poels v.w. LVB; 11.30 gest. lsm. voor Martinus Verhoeven. Vrijdag: 7.30 gest. jgt. voor overl. ouders Mart. v. d. Heuvel-Niesten en kinderen. Zaterdag: Wereldmissiedag der kinderen. 8.30 gest. jgt. voor Joan nes Lemmens en Joanna Jenniskens. Deze H. Mis wordt door de kinderen verzorgd, gelegenheid om de ge spaarde gelden te offeren en na de mis kinderzegen. Biechtgelegenheid van 6 tot 7 uur. Vrijdag begint de Pinksternoveen. RECTORAAT VREDEPEEL Zondag: 5e zondag na Pasen. 7.30 vroegmis tot int. van fam van Bakel-Peters; 10 uur Hoogmis voor de zielerust van overledenen. Maandag, dinsdag en woensdag Kruisdagen. Maandag: 's morgens geen H. Mis; 20 uur kruisprocessie en gez. H. Mis voor de zielerust van Cath. Janssen-Ti essen. Dinsdag: 's morgens geen H. Mis; 20.00 kruisprocessie en (stille) H. Mis tot int. van fam Arts-Ploeg makers. Woensdag: 7.30 H. Mis, speciaal voor de kinderen ter gelegenheid van Wereldmissiedag van de kinde ren; 20 uur Kruisprocessie en (stil le) H. Mis tot int. van fam Janssen- Achten. Donderdag: Hemelvaart des He ren, verplichte feestdag. 7.30 vroeg mis tot int. van fam. Huijs-van En- ckevort; 9.30 H. Mis (geen hoogmis) Samen met Deken Loonen, de pastoors Geerits, Pothof, Jonkers en Thomassen en met Rector Pelt, vierde Mgr. P. Moors vrijdag avond in Venrays Grote Kerk een plechtige concelebratie. Mgr. P. Moors was speciaal uit Roermond naar Venray gekomen om hier in de Dekenale Kerk de voorgeschreven jubileumviering te houden, als besluit van het concilie en als een aansporing de richtlijnen van dit concilie uit te voeren. In zijn predikatie ging Mgr. Moors nader in op het gehouden concilie. Een concilie dat o.m. een kerkver nieuwing tot resultaat heeft. Een kerkvernieuwing, die sommige men sen met vrees vervult omdat ze me nen dierbare dingen te verliezen, terwijl anderen vol ongeduld de daaruit voortvloeiende veranderin gen afwachten. Het kan hem niet te snel gaan. Uitdrukkelijk stelde Mgr. Moors, dat kerkvernieuwing geen verandering van het geloof met zich brengt. De katholieke kerk blijft geloven aan de Godheid van Christus, aan Zijn maagdelijke ge boorte, aan de verrijzenis van God en ons, aan de sacramenten. Maar de kijk, de waardering en de beleving van de geloofswaarden moeten worden aangepast, verbe terd, gezuiverd. Dat is alles anders dan een beeldenstorm TE VEEL HIËRARCHISCH INSTITUUT Op het Concilie kwamen vele bis schoppen met vele, vele vragen. Toen is gebleken dat een antwoord op die vragen slechts mogelijk was, als de Kerk de vraag oploste: wat ben ik en wat heeft God met me met plechtigheid van Eerste Com munie tot intentie van de communi cantjes. Vrijdag: tot int. van fam. Pou- wels-v. d. Steeg. Vandaag begint de Pinksternoveen. Zaterdag: v. d. zielerust van een overledene; 20 uur meimaand-lof. Biechtgelegenheid: dagelijks vóór H. Mis; woensdag 20 - 21 uur; za terdag voor en na het lof. RECTORAAT HEIDE Zondag: 5e zondag na Pasen. 7.30 leesmis voor de overl. familie Droesen; 10 uur gesticht gezongen jaargetijde voor Maria Eibers-Man- ders. Accolythen: Jan Ewals en Jacques Derikx. Misdienaars van de week: Jos van Rens en Wim Gielens. Kerkdeurkollekte voor onze Lim burgse blinden. Maandag van de kruisdagen: 7 u. processie waarna H. Mis voor Jean ne Engels-Potten. Dinsdag van de kruisdagen: 7 u. processie waarna leesmis voor Peter Paul Janssen. Woensdag van de kruisdagen: 7 u. processie waarna leesmis voor An dreas v. d. Sterren. Onder de H. Mis opdracht van de kinderen aan het Jezus Kind vanwege de Wereld missiedag der kinderen. Er is gele genheid om de gespaarde gelden te offeren. Donderdag: Hemelvaart des He ren. 7.30 leesmis voor Johannes van Kempen; 10 uur Hoogmis voor de overl. familieleden Janssen-Nelis- sen. Geen lof. Misdienaars: Jan Gie- len, Jos van Rens. Jos Janssen, Frans Vousten, Hary Claes, Gerrit Spee. Vrijdag: Begin van de Pinkster noveen. 7.30 leesmis tot int. van de fam. Drabbels-van Meijel. Zaterdag: 7.30 leesmis voor Leo nard us Spee en Lamberdina Arts. Biechtgelegenheid van 78 uur. Kerkpoetsen: Anny en Nelly De rikx. RECTORAAT SMAKT Zondag: 5e zondag na Pasen. 6.15 H. Mis; 7.30 voor Antoon Bo- nants (namens de biljartclub). Kapel: H. Mis voor de schooljeugd; 10 uur Hoogmis voor Gerrit Janssen (na mens personeel Fa. Koenen); 11 uur H. Mis voor bedevaart Deventer. Maandag, dinsdag en woensdag zijn de Kruisdagen. Maandag: 7 uur en 7.30 H. Mis; 's avonds om half acht te Holthees H. Mis en processie. Dinsdag: 7 uur H. Mis; 7.30 voor overl. Zeegers-Emonts's avonds om half 8 H. Mis met processie voor de vruchten der aarde. Woensdag: Vigilie van Hemelvaart: Wereldmissiedag voor de school jeugd. 7 uur en 7.30 H. Mis; 8 uur H. Mis voor de schooljeugd; 's mid dags om 4 uur pl. H. Mis bij gele genheid van het 40-jarig huwelijks feest Wijnhoven-Braun. Donderdag: Hemelvaartsdag. 6.15 H. Mis; 7.30 H. Mis; Kapel: H. Mis voor de schooljeugd; 10 uur Hoogmis als jaardienst voor Gerrit Janssen. Vrijdag: 7 uur H. Mis; 7.30 voor overleden echtgenoot. Zaterdag: 7 uur H. Mis; 7.30 voor Hubert us Weys. voor? De Kerk heeft toen in een spiegel gekeken, is zich gaan bezinnen op haar eigen mysterie en het inzicht verdiept, dat zij. die in God gelo ven, door God zelf in de Kerk bij een gebracht zijn. De Kerk was in het verleden een hiërarchisch insti tuut met een bepaalde geloofs inhoud. Het concilie heeft gesteld dat alle gelovigen de Kerkelijke gemeenschap vormen, waarin God en de mensen samen zijn in en de mensen onderling. De Kerk, zo is de nieuwe visie, is het volk van God op weg door de wereld en met de we reld KERKVERNEUWING- ZELF VERNIEUWING Kerkvernieuwing, aldus Mgr. Moors, is de eigentijdse beleving van noden en vreugde, maar zij is niet mogelijk, zonder dat ook de mensen, die de kerk vormen, zich vernieuwen. Met de uiterlijke ver anderingen in deze kerk, moet ook de mens zich vernieuwen, d.w.z. zich stellen onder Gods leiding en met liefde voor elkaar. Dat eist een ne derig geloof, dat eist liefdeEn die gesteldheid dienen we ons dan te bezinnen op de grondgedachten van het concilie, zoals die zijn vast gelegd in rapporten en verslagen. Deze grondgedachten zullen we moeten bestuderen en vertalen voor de situatie in Nederland. Aan het einde van dit jaar, aldus Mgr. Moors gaat het Nederlandse concilie be ginnen. Hij drong aan dat velen zul len gaan deelnemen aan de pastora le gesprekken, die gehouden worden tussen priesters en leken. Met de opstelling van voldoende richtlijnen voor deze gesprekken, is men druk bezig. RESPECTVOL LUISTEREN Maar behalve de aansporing om mee te doen aan deze uitwerking van het Concilie, wees Mgr. Moors er tevens op, dat men in deze ge sprekken respectvol zal dienen te luisteren naar de ander. De groei naar de nieuwe stijl brengt pijn met zich. Maar veel van die pijn kan ver meden worden als men respect heeft voor de mening van de ander. Hij vertrouwde dat in deze gesteldheid het komend overleg ook in het De kenaat Venray vele en goede vruch ten af zou werpen STIJLVOLLE PLECHTIGHEID De concelebratie was een zeer stijlvolle plechtigheid, die werd op geluisterd door de zang van de aan wezige gelovigen, het kerkkoor van St. Petrus-Banden. De publieke be langstelling had o.L wat groter mo gen zijn. Alle geestelijken uit het Dekenaat waren aanwezig. RECTORAAT VEULEN Zondag: 5e zondag na Pasen. 7.30 leesmis voor de parochie; 10 u. Hoogmis jgt. voor zal. Peter Ewals, Johanna Pouwels en dochter Anna; 2.30 meilof. Maandag, dinsdag en woensdag v.w. de Kruisdagen 's avonds om 8 uur processie, daarna H. Mis. Maandag: 8 uur Mis uit dank baarheid (J.). Na de processie lees mis overl. fam. Nabuurs-van Dijck. Dinsdag: 6e dinsdag ter ere van de H. Antonius van Padua; 8 uur leesmis ter ere van de' H. Antonius van Padua (intentie offerblok). Na de processie lsm. overl. fam. van Wylick-Engelen. Woensdag: 8 uur leesmis overl. ouders fam. Kuypers-Wolters. H. Mis voor de schoolgaande jeugd vanwege Wereldmissiedag. Na de processie leesmis overl. ouders Rein- tjes-Lemmen. Biechten van 7.30-8.00. Donderdag: Hoogfeest van 's He ren Hemelvaart. 7.30 Hoogmis v. d. communicanten. 7.15 worden de kin deren afgehaald aan het kapelletje bij van Meyel. Ouders van de Eerste Communicanten nemen plaats in de eerste 4 banken achter de commu nicanten; 10.30 leesmis voor de ver volgden (B.). Middagoefening om 3 uur met toewijding. Vandaag in alle H. Mis sen extra kollekte voor de plaatse lijke jeugdbeweging. Vrijdag: 8 uur leesmis voor zal. Sj. Burgers, echtgenote en zoon Hu bert. Begin van de Pinksternoveen. Zaterdag: 8 uur leesmis voor zal. Theodorus Wil lans. Accolythen van 15 mei: Harry van Rijswijck, Gerrit Reintjes en Piet Cox. Kerkpoetsen: Anny Classens en Jet Geerits.

Peel en Maas | 1966 | | pagina 5