1# t K amps B B De politie meldt: Nieuwe instrumenten Gouden bruiloft Een weddenschap mei gevolgen Weinig kans op ontwikkeling voor het kleinbedrijf Burgerlijke Stand 0 0 o n 0* 0- 0 0 cn er 0 "1 0 0 s- 0 P- 0 O- 0 C 0 H er o 0 0 0 0- o 0 o O K cr 0 0 0 0 0- 0 0 a:s HERVORMDE GEMEENTE Zondag is er weer dienst in de Veltumse kapel, aanvang tien uur. Predikant is Ds. Everaars uit Venlo. In de Hervormde Kerk aan de Maasweg te Blitterswijck geen dienst. ZONDAGSDIENST DOKTOREN In afwijking van hetgeen op de voorpagina vermeld staat, zal op Hemelvaartsdag de zondagsdienst worden waargenomen door W. J. BLOEMEN Stationsweg 15 - Tel. 1564 AMBTSJUBILEUM Te Veghel herdacht de heer C, Geurts het feit dat hij 25 jaren in dienst was bij de N.V. Grontmy. In Venray hebben velen deze hoofd opzichter leren kennen o.m. bij de ontginning van Peelplan Zuid en de Vredepeel en verschillende heront ginningen. GESLAAGD Aan de Kunstacedemie „St. Joost" te Breda slaagde de heer J. Ver stappen uit Oirlo voor reclame-ont werper. BRANDALARM Dinsdag werd de brandweer ge waarschuwd voor een brand in de Endepoel, waar 30 are heide in brand stonden. De brand was vrij snel geblust, maar naar de oorzaak wordt nog een onderzoek ingesteld. Men meent te weten dat hier kinde ren met vuur gespeeld hebben. BERLIJNSE KLOK VOOR VREDESKERK IN VENRAY Loco-burgemeester Heinrich Al- bertz van West-Berlijn heeft vrij dag de Nederlandse consul-generaal in die stad een cheque van 10.000 mark overhandigd voor de Vredes- kerk in Venray. Het actiecomité heeft de drie hoofd steden Washington, Londen en W. Berlijn verzocht ieder voor een klok te zorgen. De Berlijnse klok wordt met de vrijdag overhandigde cheque betaald. ZWEMCLUB SPIO Op het te Helmond gehouden examen voor assistent zweminstruc- teur slaagden de volgende Spio- leden: Mevr. Kortekaas-Dupont Mevr. van den Munckhof-Strijbos de heer H. Eberink mej. Ine van den Munokhof mej. A. Sijbers. Op 28 mei a.s. is er in Venlo di ploma-zwemen voor zwemproef (1) en geoefend zwemmer (2). Opgeven uiterlijk a.s. maandag, bij voorkeur zaterdag in het bad of bij Mevr. van den Munckhof, Schoolstraat 35, Venray, tel. 2161. DIEFSTAL OPGEHELDERD? Door de Venrayse politie zijn za terdag een tweetal personen aange houden, bij wie men 22 kg koper draad vond, die eerder vermist wa ren bij een bouwonderneming al hier. Een van hen is ingesloten ge weest, maar naar verhoor op vrije voeten gesteld. Afgelopen zaterdag heeft het weekend ingezet met een botsing op het terrein van Huize St. Anna. Op het moment dat daar een personen auto de poort binnenrijdt, komt van rechts een andere personenauto. Een botsing was niet te vermijden en de materiële schade was behoorlijk. De omleiding van het verkeer vanwege de restaüratie van de Hofstraat brengt moeilijkheden met zich. Op de Akkerweg kwamen een vrachtauto en een personenauto met elkaar in botsing omdat een van beiden de bocht naar de Landweert te kort nam. Ook hier materiële schade. Op de Horsterweg was een per sonenauto een Volkswagenbusje aan het inhalen, op he moment dat de bestuurder van het Volkswagenbus je links af wou slaan. Voor de per sonenauto zat er niets anders op dan ook uit te wijken, maar kwam daar door tegen een boom terecht. Die ging niet aan de kant en het gevolg was behoorlijk wat materiële scha de. Dat Venray 's nachts ook niet al te veilig is. werd zaterdagnacht be wezen toen enkele jongelui eens even van de Beekweg af Venray in reden. De bocht werd te snel geno men en de bestuurder verloor de macht over het stuur, De wagen vloog de trottoir op, ramde een lichtmast, die liefst 28 meter ver meegesleurd werd, klom toen over het 35 cm. hoge muurtje rond de ambachtsschool en streelde nog 12 meter de muren van dit gebouw, voordat 'hij eindelijk stil stond. De wagen was totaal vernield, maar slechts een van de 4 inzittenden moest zich met een beenwond onder doktersbehandeling stellen. Zondag werd op de Westsingel een 7-jarige wielrijder geschept, toen die onverwachts de weg op draaide. Een achter hem rijdende wagen kon hem niet ontwijken en de jongen werd met wonden aan linkerbeen en ge zicht naar het ziekenhuis overge bracht. Op de Meerloseweg onder Oirlo raakte een bromfietser van de weg en kwam te vallen. Een achter hem oprijdende brommer reed op zijn beurt over de gevalen bromfiets en viel ook. De eerste bromfietsbestuur der moest met een gebroken sleu telbeen naar het ziekenhuis, de tweede bromfietsbestuurder en zijn duo-passagier liepen schaafwonden op. De beide bromfietsen hadden veel geleden. Maandag was het op de Pastoor Ruttenstraat te doen, waar een per sonenauto. die de garage in wou rijden, een juist aankomende brom fietsbestuurder geen vrije toegang verleende. De brommer kon de wa gen niet meer ontwijken en zijn be stuurder kwam op de wagen terecht. Met snij wonden aan zijn rechter voet moest hij in het ziekenhuis worden opgenomen. Die dag gebeurde op de Deurne- seweg een vrij merkwaardig onge luk. Daar vloog een fazant tegen de ruit van een naar Venray rijdende personenauto. De bestuurder, ge schrokken, remde heftig. De achter hem komende politiewagen uit Deurne wist ook op tijd te remmen, maar de achter deze wagen rijden de personenauto had die stopma noeuvre te laat in de gaten en wil de de politiewagen ontwijken door links de weg op te schieten. Die operatie lukte gedeeltelijk want hij raakte nog de politiewagen, maar wat erger was, een uit Venray aan rijdende personenauto botste fron taal tegen hem op. Beide wagens werden zwaar beschadigd, al deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Waar de fazant gebleven is, kon na opruiming van de stukken, niet ontdekt worden. Dinsdag was wederom een dier oorzaak van een ongeluk. Nu op de Paardenkopweg, waar een hond plotseling de weg overstak en onder een wagen terecht kwam, die hier bij vrij ernstig beschadigd werd. Ook hier is van het lot van de hond verder niets bekend. In de Eindstraat vroeg een vracht auto-chauffeur de weg aan een voorbijganger en reed daartoe zijn wagen op het linker wegggedeelte. Een achterop komende bestelauto besloot derhalve rechts te passeren, maar op het moment dat hij langs de vrachtwagen kwam reed die weer het weggedeelte op. E'en bot sing was toen vanzelfsprekend en ook hier was de nodige materiële schade te noteren. Dinsdagmorgen al vroeg werd het feest voorgezet, nu op de kruising Zuidsingel, Oostsingel, Oude Oos- trumseweg, waar al om 6 uur twee personenauto's tegen elkaar zaten. De een kwam van de Zuidsingel, de ander van de Oude Oostrumseweg en beiden wilde de Oostsingel op. Ze deden het tegelijkertijd en de botsing was er. Ook hier materiële schade. Even later was het te doen op het kruispunt Deurneseweg - Midden Peelweg waar een personenauto, die netjes voor de stopstreep gewacht had, op hetzelfde moment opreed, toen een vrachtwagen wilde afslaan. Ook hier bleef het bij materiële schade. S.R. '65 Vrijdag 13 mei: geopend voor 16 jaar en ouderen vanaf 20.00 uur. Om 20.30 uur is er in de sociëteit een z.g. kontaktavond van de leden en het jeugdbestuur. Er zullen drie nieuwe bestuursleden bij gekozen worden. Op de voordracht zijn ge plaatst: mej. Elly de Bruyn; de he ren Henk Ebberink, Edmond Rutten. Eventuele andere kandidaten kun nen alsnog gesteld warden tot vrij dagavond 20.30 uur. Zij moeten door tenminste 10 sociëteitsleden schrif telijk worden voorgedragen. Allen worden verzocht hun. lidmaatschaps kaart mede te brengen. Zaterdag 14 mei: Sociëteit geopend voor 16 jaar en ouderen van af 19.30 uur. Zondag 15 mei: Sociëteit geopend voor 16 jaar en ouderen vanaf 19.30. Dinsdag 17 mei: S.R. '65 heeft voor de jongens beneden 16 jaar een Bliksemaktie georganiseerd. Aan vang 19.30 uur. Woensdag 18 mei: meisjes van 12 «..m. 15 jaar. Discussie-avond ver houding jongen - meisje. Donderdag 19 mei: Op Hemel vaartsdag is de sociëteit geopend voor 15 jaar en ouderen vanaf 19.30. VOOR EUTERPE Zoals we voor veertien dagen al meldden, gaat de Koninklijke Har monie Euterpe haar instrumenta rium vernieuwen. Een kostbare, maar noodzakelijke geschiedenis, wil Euterpe niet alleen het hoge peil handhaven, maar ook onder leiding van de nieuwe dirigent grotere hoogten gaan bereiken. In de be trokken vergadering heeft het be stuur lang en breed over deze kwes tie gepraat en de leden haarfijn voorgerekend dat dit alles meer dan 25.000,gaat kosten. En dat is geen kleinigheid. Maar de leden hebben zich volledig achter dit plan gezet en nu veertien dagen later heeft de penningmeester al de toe zegging voor bijna 6.000,aan in strumenten. Wel een bewijs, dat men helpen wil. Intussen zijn instellingen en be drijven ook benaderd om de Ko ninklijke bij dit „reuze-plan" te helpen. Ze worden gevraagd om een of meerdere instrumenten te schen ken of een gift in geld te storten voor het instrumentenfonds. Men hoopt natuurlijk dat Venray's Har monie uit deze aktie inderdaad een flink deel van het benodigde bedrag binnen zal krijgen. Dat wil echter niet zeggen, dat degenen, die niet officieel, zoals dat heet, gevraagd worden niets kunnen doen voor het instrumentenfonds. Zowel op de Boerenleenbank als op de Credietbank wordt ook van U en van iedereen graag de bijdrage ont vangen voor dit doel. Daarnaast bestaat er ook nog ge legenheid in te tekenen op een voor dit doel uit te schrijven obligatie lening, waar men terecht kan voor coupures van f 100,en een rente krijgt van 4°/o met een looptijd van 15 jaren. Willen we in Venray een goed muziekcorps houden en dit verder uitbouwen, dan is de aanpak van dit reuze-karwei noodzakelijk. Dan is noodzakelijk dat iedereen meehelpt. Er is geen bijdrage te klein, geen bijdrage te groot. De aktie loopt tot 1 juli en Euterpe, dat altijd klaar staat om uit te trekken en op te tre den. hoopt dat Venray nu voor dit doel ook klaar staat en bijdraagt deze grote last zoveel als mogelijk is te verkleinen. De banken ver wachten U graag voor dit doel IN MERSELO Dinsdag zal er feest zijn in Mer- selo. Feest bij de familie Michels- Poels, die dan hun gouden bruiloft vieren, waarop waarschijnlijk wel heel Merselo acte de presence zal geven. Want de gouden bruidegom, P. G. Michels heeft in de 78 jaren, die 'hij nu oud is, heel wat verdien sten verworven voor deze gemeen schap. Hij en zijn vrouw zijn gebo ren en getogen in Merselo. Vader Michels, die kerkmeester en raadslid was, stuurde rond de eeuw wisseling zijn zoon naar Rector Wierts in Oostrum (netjes te voet) om daar muzieklessen te nemen. „Als we een orgel in de kerk wil len hebben, hoort daar ook een or ganist bij....", zei hij. Het orgel kwam en 62 jaren geleden werd de gouden bruidegom Merselo's orga nist. In 1911 volgde hij v. d. Hoo- genhof op als koster en sindsdien heeft hij 5 rectoren en 3 pastoors „versleten". Maar op 16 mei 1918 vergat hij ook niet te trouwen en trok met zijn bruid in een boerderijtje, dat het bruidspaar van een ongetrouwde oom hadden kunnen kopen. „Knap duurgromt de koster nu nog. In dat huis zijn 4 kinderen geboren, een zoon en drie dochters, waarvan er een het voorbeeld van twee tan tes volgde en zuster werd. Zij en die tantes zullen met de andere kin deren en de 14 kleinkinderen na tuurlijk op ht feest aanwezig zijn. Daar zal ook hun pleegkind komen dat 12 jaren bij zich hadden. En daar zal zijn pastoor de Bot, die zijn koster van zovele en lange jaren niet vergeten heeft. Daar zal ook zijn de fanfare van Merselo, waar van koster Michels een der oprich ters is en het kerkkoor, waarvan hij sinds zijn 8ste jaar steeds een trouw lid was. Daar zullen komen het be stuur van de Boerenbond, waarvan hij meer dan 23 jaren lid is geweest en de Boerenleenbank, welk bestuur hij ook vele, vele jaren gediend heeft. Ja in het verenigingsleven van Merselo heeft koster Michels een grote rol gespeeld en ook daarvoor zijn zijn verdiensten gehonoreerd met een koninklijke onderscheiding, zoals de Paus hem beloonde met het Pro Ecclesia et Pontifice, voor alles wat hij deed op „kerkelijk" terrein. En dat was heel wat, hij heeft daar voor zelfs als een der eersten k Merselo een fiets aangeschaft, om dat hij het moe werd voor ieder wiswasje naar Venray te moeten lopen Dat alles zal ongetwijfeld bij dit gouden feest nog wel eens worden opgehaald. Vader Michels is nog trouw iedere morgen present in de kerk en samen met zijn hroer zorgt hij voor de zang. En moeder Michels zorgt in het eigen gedeelte van de woning, die ze met hun zoon delen, voor eten en drinken, als in al die jaren. En voor de rest doen ze gewoonwat ze 50 jaren lang deden. Eh van alle nieuwe dingen die er in zijn leven gekomen zijn, vindt hij het prettigst dat het lof op zondag middag is afgeschaft, dan kan hij met zijn vrouw tenminste eens op bezoek naar de getrouwde kinderen. Toen indertijd Minister Suurhoff in de Tweede Kamer kwam verkla ren, dat de tijd tekort was voor een speciale zegel bij het huwelijk van Prinses Beatrix, lachte een litho graaf uit Oss de minister hartelijk uit. Dat gebeurde ten 'huize van zijn verloofde, bij de familie Janssen aan Kempweg 35 alhier. Hij meende dat een dergelijke zegel nog gemak kelijk in een maand te maken zou zijn. De vader van de verloofde, die zijn zilveren bruiloft in het ver schiet had, daagde de jongeman uit zijn bewering waar te maken en hem dan maar eens duizend post zegels te leveren met zijn portret en dat van zijn zilveren bruid er op. De jongeman uit Oss nam de uitda ging aan en wist inderdaad binnen de gestelde tijd een keurige zegel af te leveren, waar behalve de foto's van het zilveren bruidspaar, ook de 25 jaren bekroond en wel voorko men en om het geheel nog echter te maken enkele bandelieren, waarop, te lezen stond Republica Venray en| Pays Bas J. F. M. Janssen, met daarnaast nog een prijsvermelding van 125 peseta's. Toen men de zegels eenmaal had, was de verleiding natuurlijk groot om deze te gebruiken op de uitno digingskaarten voor het zilveren feest, die nog verzonden moesten worden. Om echter geen moeilijk heden te krijgen met de PTT werd op het postkantoor alhier gevraagd of het geoorloofd was naast de ge bruikelijke postzegel ook deze zegel te plakken. Men vond het idee wel leuk, maar aangezien een dergelijke procedure schijnbaar nog niet was voorgekomen, werden hogere PTT- ambtenaren ingeschakeld, die na en kele dagen de toch wel teleurstel lende mededeling deden dat zulks niet geoorloofd was. Ze hadden dan schijnbaar andere regels dan de Britse PTT, die rustig toeliet dat naast de postzegel met de afbeelding van The Queen ook een zegel met het zilveren bruidspaar geplakt werd. Ze stempelden beiden. Maar daarvoor zijn het dan ook Engelsen. In Nederland gebeurde er verder niets. Voor zover mogelijk werden de uitnodigingen persoonlijk over handigd met de bewuste zegel en zij, die per post verstuurd werden kregen de normale frankerezegels. In verschillende vaderlandse dag bladen heeft deze geschiedenis de aandacht getrokken, maar wordt de indruk gewekt of vanuit de Repu blica Venray de bewuste zegels in derdaad ter afstempeling en als frankeerzegels zijn aangeboden en dat daardoor de uitgever en de ma ker gehandeld zou hebben in strijd met ai'esluiten. Dit is niet waar, zoals bovenstaand reeds verteld wordt. Voor het overige heeft deze zilveren zegel wel de aandacht ge trokken en heeft Minister Suurhoff intussen misschien geleerd dat een postzegel binnen een maand zelfs voor een jonge lithograaf geen on overkomelijk bezwaar is. Op een bijeenkomst van de Dr. Wiardi Beckmanstichting heeft de minister van economische zaken aangekondigd dat de Stichting Ont- wikkelings- en Saneringsfonds voor het midden- en kleinbedrijf binnen kort tot leven zal worden geroepen. Met de komst van dit fonds worden er twee gedachten tot realiteit ge maakt, die o.i. op een vergissing be rusten. In de eerste plaats zal in de poli tieke en organisatorische bespre king van dit fonds de indruk worden gewekt dat het met het midden- en kleinbedrijf maar een droeve zaak is en dat dit met kunst- en vlieg werk in leven moet worden gehou den. Dit is een grote misvatting. Tenminste twee-derde van dit soort ondernemers gaat goed met zijn tijd mee, In geld en goederen gemeten boeken zij van jaar tot jaar grotere omzetten. Zij weten eveneens hun bedrijxen wel aan te passen aan de veranderde tijdsomstandig heden. Ook in hun bedrijven een breder en vooral dieper assortiment. Ook daar bij de meer ambachtelij ke bedrijfstakken een omzwaai naar industriële technieken, mechanisatie en automatisering. De moeilijkheden liggen niet bij de middenstanders, maar bij het kleinbedrijf dat de geschetste ont wikkeling niet heeft kunnen bij houden. Een deel van deze onderne mers heeft met de ogen dicht gelo pen. Zij sterven door gebrek aan visie op de toekomst maar in dit te ken gaan ook de groten ten onder. ZELF BETALEN De regering had hen in de rug kunnen steunen door voor hen een sociaal patroon te ontwerpen dat gelijk is aan dat van de werkne mers. Mimster Veldkamp heeft er veel aan gedaan (hoewel te weinig) maar heeft die kleine ondernemers daar zelf voor laten betalen. Zij ver loren hun liquiditeit door hoge bij dragen volgens de a.o.w., hoge pre mies a.w.w. en a.k.b., die allemaal wel -gunstig voor hen zijn, maar steeds op moment dat men geen ondernemer meer is. De door de re gering gestimuleerde inflatie, de sa nering in tal van gemeenten heeft de achteruitgang van hun positie verstrekt. Wie met gezond verstand deze bui heeft zien hangen, is al vertrokken uit deze groep of heeft zich al ver plaatst, dikwijls onder zware lasten. Nu gaat de regering ontwikkelen en saneren voor de meer moeilijke en trage gevallen. Als wij naar de ont wikkelingskant van 'het in te stellen fonds zien, komt bij ons twijfel bo ven over de kans op succes. De be drijf sverbetering zal worden gesti muleerd. Er komt subsidie voor be drijfseconomische doorlichting. Ove rigens is die subsidie er al lang. Er zijn onvoldoende deskundigen voor dit werk en de animo is onvoldoen de. ONTHEFFING? Belanghebbenden bij de midden standsorganisaties en publiekrech telijke lichamen hinderen elkaar bij een goede organisatie van dit werk. Daarnaast wil men ontheffingen verlenen van de vestigingseisen om parallellisatie mogelijk te maken. Als dit kansen biedt voor econo mische versterking komt die kans aan iedereen toe. Men heeft een di ploma nodig of niet. Men wil be drijf svergel ij king stimuleren. Dat is toe te juichen maar wie in het ver leden er niet vrijwillig naar zocht, kan nu niet als een kat op het spek worden gebonden. Moet een klein ondernemertje naar een branche of plaats worden verplant waar meer kansen zijn? Men kan hen er in beuren. Een en keling zal slagen. Men kan iemand niet omscholen voor een andere branche. Daar moet men in groeien en zo'n proces vergt veel tijd. De regering kan branche- of streekonderzoeken doorvoeren en daarvoor veel geld op tafel leggen. Zij kan een staf van personeel in leven roepen om daarmee haar ge weten te sussen dat zij in het ver leden een aantal winstmarges tekort heeft gehouden of om politieke win- dow-chessing te bedrijven. In wezen weet de regering dat het zwaarte punt van haar plannen ligt bij de sanering, bij het uitdrijven van een deel van de kleine middenstand. KRACHTVOER GEVRAAGD Het op plannen maken beluste deel van dit bewind wil onze werk krachten maximaal benutten. Zij heeft arbeidskrachtvoer nodig voor de industrie. Zij wil omzet ver plaatsen van onrendabele zaakjes naar grotere bedrijven. Zij gaat pen sioenen uitdelen aan mensen die 50 jaar en ouder zijn en bereid zijn hun ondernemerslier aan de wilgen te hangen. Zij gaat likwidatie-vergoe- dingen geven aan jongere mensen, die nog geschikt zijn voor het werk nemerschap, maar die door flink aanpakken ook voor het onderne merschap zouden kunnen worden behouden. Vanzelfsprekend is er een beperkt aantal mensen dat met deze rege ling geholpen is. Waar echter het ondernemerschap ontbreekt kan men dat met pensioenen, verplaatsingen en het maken van rapporten niet bijspijkeren. Het zou van meer vi sie getuigen als de regering het land regionaalsgewijze zou voorzien van een aantal bijscholingscentra, waar uitstekende applicatiecursussen voor kleinondememers zouden kunnen worden gegeven door goed betaalde deskundige mensen. VOORUITZIEN Het zou van een vooruitziende blik getuigen als het detailhandels- apparaat meer middelbare opleidin gen kreegf dan waarover het thans beschikt. Dan kweekt men betere ondernemers voor de toekomst als zij tenminste bereid zijn in de prak tijk ondernemer te worden. De re gering zou voor 'kleine industrie en ambacht eens kunnen overwegen om een bureau voor exportbevordering in leven te roepen. Talrijke kleine bedrijven maken handige appara tuur, die op de wereldmarkt moet verschijnen maar daar niet k omt omdat men de internationale 'han delswegen niet kent of die niet kan bewerken. Laat het weldenkende deel van onze fabrikanten-ondernemers en van onze grote handelswensen de ontwikkelings- en saneringsplannen voor het kleinbedrijf van de over heid eens bezien. Laat men zich in die kringen liever beraden over goe de vormen van samenwerking met het kleinbedrijf en zodanige verban den scheppen dat het midden- en kleinbedrijf voor zover in nood, door zakenmensen met zakelijke maatre gelen uit de nesten komt. Zo niet, dan vrezen wij de opbouw van een nieuw ambtelijk apparaat met veel rapporten, waarvan de resultaten mogelijk gaan naar de warenhuizen en voor een deel naar het groot winkelbedrijf omdat die met vreug de een vrijgekomen omzet zullen op vangen. Er bestaat geen twijfel over dat voorstanders van een centraal ge leide economie een deel van het kleinbedrijf met vreugde zullen weg saneren. Of zij daarmee de gezonde middenstanders een goede dienst bewijczen' is een andere zaak. Het ontwikkelingsprogramma voor de kleine zelfstandige ziet er mager uit en biedt weinig kans op succes. He laas. in de week van 5 t.m. 11 mei 1966 GEBOREN: Sijbers, Maria, Hoenderstraat 28. Jakobs, Leonardus, Castenraysew. 48 Kopczinski, Gerardus, Bergen L. Barents, Catharina, Zuidsingel 71 Klaaijsen, Maria, St. Ceciliapad 25 van Eek, Paul, Eisenhowerstraat 4 van Lin, Johanna, Merseloseweg 34 Cup, Edith, Churchillstraat 2 Siebers, Bernardus, Min. Ch. Ruys- straat NW 1 Hendriks, Henricus, Overloonsew. 14 Schoenmakers, Henrica, Beukenl. 17 Loonen, Peter, Hoogriebroeksew. 21 OVERLEDEN: Rijvers, Anna, echtgenote van Poeth Franciscus, 71 jr., Tegelen. ONDERTROUWD: Hoeben, Bernardus, Deurne de Vis ser 22 en Tonen, Gertruda. Ven ray, Vlakwaterweg 21. Kersten, Leonard, Meerlo, Donker- hoek 6 en Jakobs, Maria, Venray, Horsterweg 58. Bonants, Johannes. Weert, Groene- woud 42 en Kellenaers, Gerarda, Venray, Kolkweg 13. Jenniskens, Henricus, Venray, Wie- ënweg 1 en van Meijel, Anna, Venray, van Berlostraat 5. van Doorn, Johannes, Rotterdam en Janssen, Maria, Venray, Oostsin gel 2. Heemskerk, Kees, Noordwijk, Goq- weg 37 en van Meijel, Maria. Ven ray, van Berlostraat 5. Peters Peter, Helmond, Mgr. Noyen- straat 32 en Ronken, Maria, Ven ray, Hoopweg 6. Custers, Matheus, Julianasingel 24 en Mulders, Margaretha, Venray, Stationsweg 122. Clabbers, Johannes, Meerlo, Swol- genseweg 27 en Willeman, Elisa beth, Venray, Langstraat 60. Cfl 0 0 GTQ O O >1 1 0 0 h* 0 GTQ 0 >1 Cfl 0 t/j i N*. a> Met grote dankbaarheid en blijdschap geven wij U kennis van de geboorte van ons eer ste kindje. Bij het H. Doopsel ontvangt zij de namen: Hendrika Gerarda Theodora Wij noemen haar INGRID A. E. J. Schoenmakers T. P. J. Schoenmakers- Bergmans Venray, 11 mei 1966 Beukenlaan 17 Op zaterdag 14 mei a.s. hebben wij feest Onze ouders zijn dan 25 jaar getrouwd. Op die dag is er van 15.00 tot 17.00 uur re ceptie in Hotel De Keizer, Patersstraat, Venray. H. Mis om 11 uur. Gerrit, Annemie, Gerda, Karei Jan, Frans en Marijke Janssen Kempweg 35, Venray. Dagadres: Hotel De Keizer, Patersstraat. NELLY LINDERS en PIERRE WIENTJES hopen op zaterdag 14 mei tijdens een plechtige Eucha ristieviering om 10 uur el kaar het H. Sacrament van het huwelijk toe te dienen in de parochiekerk van O.L. Vrouw Geboorte te Oos trum. Oostrum, mei 1966 Geysterseweg 20 Stationsweg 70 Dagadres: Parochiehuis Oostrum Receptie van 2-3 uur Toekomstig adres: Merse loseweg 53 b MIEN LIT JENS en PIET MARTENS hebben de eer U kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de plech tige inzegening zal plaats hebben op dinsdag 17 mei a.s. tijdens de H. Mis van 10 uur te Leunen: Leunen, Laagriebroeksew. 10 Leunen, Albionstraat 32 Dagadres: Zaal Martens, Albionstraat 32 Receptie van 2.00-3.30 uur Toek. adres:: Albionstraat 32 NELLY CLEPHAS en HARRY VULLINGS hebben de eer U kennis te geven van hun voorgeno men huwelijk, waarvan de plechtige inzegening zal plaats hebben op vrijdag 20 mei a.s. tijdens een plech tige H. Mis die om 10 uur in de Dekenale kerk van St. Petrus-Banden te Ven ray zal worden opgedragen. Venray, Overloonseweg 27 Gennep, Ottersumseweg 71 Dagadres: Hotel Modern, Maashesewög Receptie van 2.00 - 3.30 uur Toek adres: Willemstraat 20 Het stemt ons tot vreugde en dankbaarheid U te laten we ten, dat onze ouders en groot ouders P. J. VULLINGS TH. VULLINGS-WILMSEN op dinsdag 24 mei a.s. hun gouden huwelijksfeest hopen te vieren. Op die dag zal tot hun intentie een H. Mis wor den opgedragen in het Ge meenschapshuis te Leunen om 10 uur. Dat God hen nog lang moge sparen is de wens van hun dankbare kinderen en kleinkinderen. Leunen, Horsterweg 14 Dagadres: Zaal Martens, Leunen Receptie van 13.30-15.00 uur Allen die er toe hebben bij gedragen om de herdenking van mijn zilveren ambtsjubi leum voor mij onvergetelijk te maken, zeg ik namens mijn echtgenote en kinderen, har telijk dank. Zeer speciaal dank aan de Fa. J. Theuws Zn., en mijn collega's. M. WEYMANS Venray, Past. v. d. Gaetstr. 53 TAN JA de sierlijke verlovingsring Juwelier Horloger Opticien

Peel en Maas | 1966 | | pagina 2