BOILER 2. 8" EBBERIN Weg met de rijdende melk ontvangst.. Automobielbedrijf Gommans nv Directie - Secretaresse Zwembad - Venray NET MEISJE A.C.S. dry cleaning EBBERINK Fa. v.d. Mun< De nieuwe FIAT 1100 R in onze showroom te bezich f6200 (sim. leder) Wasserij »DE PEELPAREL Voor rijles en autoverhuur Claessens Poststraat 8 Gevraagd: <D &J CD O SS? O 3 O cu_ O O <D <D &J N Ondertrouwkaarten Ondertrouwbrieven Huwelijksaankondig Menukaarten Receptiealbums HEETWATER-RESEF Onze zuivelfabriek is een schoon bedrijf, zoals men dat zegt. Ruim 850 leden van deze fabriek zorgden dat hun (bijna 7000) koeien zo'n slordige 25 miljoen kilogram melk per jaar opbrengen, die in deze fa briek verwerkt worden Het bedrijf kent een gelukkige groei en binnenkort worden weer nieuwe stukken, als teken van deze groei, aan de bestaande fabriek aan gebouwd. Maar deze overvloed van melk brengt toch ook zijn problemen met zich. De capaciteit om al deze melk te ontvangen is in de bestaande fa briek aan de krappe kant en men stond en staat dus voor de opgave die te vergroten of zodanig te ver anderen, dat al die overvloed toch in de juiste banen teercht komt. Men koos na lange overwegingen voor een tweede systeem als tot heden gebruikelijk was, namelijk 'n rijdende melkontvangst, wat dan een tankauto is, die bij de boeren op hun bedrijf of aan de weiden de melkbussen leeg komt zuigen, auto-' matisch bemonstert en weegt, dan naar de fabriek vervoert. De fabriek heeft dan niets meer te doen met de bussen, die uitgeladen, omge- schud, gereinigd rijdende melkont vangst goede ervaringen op gedaan en het schijnt wel dat in de toe komst heel wat meer fabrieken ge deeltelijk of geheel op dit systeem zullen overstappen. Men besloot tot de inzet van een dergelijke tank auto in de Vredepeel (40 bedrijven) en op een 40 bedrijven in Ysselsteyn noord, waar de bedrijven liggen, die veel aan stalmelken doen, de groot ste melkopbrengst hebben en waar dus een dergelijke wagen het meest rendabel gemaakt zou kunnen wor den. Men is dan vanuit de fabriek met deze 80 „uitverkorenen" gaan praten. Want er moest gepraat wor den. Zagen de meeste veehouders wel in dat een dergelijke gang van zaken veel rendabeler zou worden voor de fabriek en dus voor hun eigen portemonnaie, er zat een maartje aan. De bussen, die men anders schoon en wel van de fabriek thuis ge bracht kreeg, blijven nu leeggezo gen aan de kant van de weg staan en de veehouder moet maar zien dat hij die dingen schoon krijgt. Op de fabriek gaat dat lekker machinaal, maar thuis moet moeder de yrouw er met de borstel aan en gezien het vele werk, wat deze toch al heeft, was ze daar helemaal niet happy op. Zelfs de extra cent per liter die de fabriek de eerste vijf jaren wilde uitbetalen als „poetsgeld" boden te weinig soulaas om die „ouderwetse" karwei weer te beginnen. Maar de fabriek bood een andere oplossing. In plaats van de bekende melkbus sen zijn er ook tanks in de handel, die ieder 200 liter melk kunnen be vatten, gekoeld en vertransporteerd kunnen worlen. Het schoonmaken van dergelijke tanks vraagt niet zo veel moeite en de kosten van een en ander komen er wel uit als men wat melk levert en verzekerd is van die poetscent Na al dat gepraat meende het be stuur dat het grootste deel van deze 80 „uitverkorenen" akkoord kon gaan met de aanschaf van een rij dende melkontvangst en de tank auto werd besteld. Toen na verloop van tijd dat ding voor de deur kwam staan en besloten werd dat op 1 mei met deze lijdende melkontvangst begonnen zou worden, bleek dat ze ker voor de bedrijven in Ysselsteyn- noord de fabriek misschien te opti mistisch is geweest. Want uit die hoek begonnen protesten te komen, vond men de voorlichting onjuist, meende men dat het te veel geld zou gaan kosten, kortom wilde men eerst nog wel eens praten, voordat ze die wagen voor de deur wilde hebben. Er is weer gepraat, er zijn weer berekeningen opgesteld, maar het enige resultaat was, dat op een gegeven ogenblik het bestuur van de fabriek 18 lijsten voor de neus kreeg met in totaal de namen van 335 leden om een algemene verga dering over dit probleem. De buitenstaander zal zich dan verbaasd afvragen, wat in 's hemels naam nu wel 335 leden hiermede te doen hebben, terwijl het toch in feite om 80 bedrijven gaat. Maar het is nu eenmaal nodig dat 1/5 deel der leden tekent voor een algemene ver gadering en men is dus met lijsten rond gegaan met bovengenoemd re sultaat. Ja op die vergadering in Leunen is donderdagavond weer lang en breel gepraat. Gepraat over de eco nomische voordelen voor de fabriek, gepraat over de nieuwe tijd, de nieuwe methode eist, gepraat over de kosten voor de veehouder, die door de ene partij als te zwaar, door de andere partij op grond van ver schillende financiële rapporten als dragelijk en reëel beschouwd wor den, temeer waar ook de fabriek voorschotten tegen 6 pet. rente wil geven. De veehouders uit de Vrede peel, zo bleek op deze vergadering, gingen akkoord met de rijdende melkontvangst. Enkele veehouders uit Ysselsteyn-noord, ook, maar an deren niet. Toen kreeg men de voor de buitenstaander wederom vreem de figuur dat 380 leden uit gingen maken of al dan niet in Ysselsteyn- noord de rijdende melkontvangst zou komen. Eerst wilden die dat ook nog voor de Vredepeel, maar die 40 veehouders zeiden terecht dat niemand over hen te oordelen had, voor. daar waren ze zelfs mans genoeg Dat gaf wel enige strubbeling in de vergadering, maar uiteindelijk legde men zich hierbij neer. Maar dat gebeurde niet voor Ysselsteyn- noord. De vergadering achtte het bij stemming noodzakelijk dat over de rijdende melkontvangst in Yssel steyn-noord gestemd zou worden. En men stemde dus. 380 mensen stemden of bij 40 veehouders in Ysselsteyn-noord de tankwagen moest komen, ja dan neenDat er bij deze 380 mensen zaten, die kilometers van Ysselsteyn-noord af zitten en die waarschijnlijk nooit 'n tankwagen voor hun bedrijf zullen krijgen, mocht allemaal de pet niet drukken. De vergadering sprak en stede met 173 stemmen tegen een slagboom op voor de tankwagen in Ysselsteyn-noord. Men had zijn zin. En van de veehouders in datzelfde Ysselsteyn-noord, die wel de rijden de melkontvangst willen, daar trok zich niemand iets van aan. De buitenstaander vraagt zich al leen maar af, of dit nog iets met gezonde democratie te maken heeft. Als in de toekomst om maar een voorbeeld te stellen de fabriek overeen komt met een groep vee houders in Oostrum om daar de tankwagen voor te laten rijden, dan heeft het toch geen zin dat hierover 850 leden van de zuivelfabriek hun oordeel geven. Dat mag misschien niet allemaal in statuten en regle menten vastliggen, voor de buiten staander is en blijft deze hele ge schiedenis, zoals ze tot heden gelo pen is, een vrij dwaze vertoning, die men beslist niet verwacht had van mensen, die in voorbije jaren, onder dikwijls zware financiële of fers, getoond hebben samen op te kunnen bouwen K.I. NIEUW LEVEN VENRAY Op de onlangs gehouden Centrale MRY stierenkeuring te Neer, heeft de K.I.-vereniging Nieuw Leven Venray met 5 stieren deelgenomen, de bekroningen in de diverse ru brieken was als volgt: Rubriek 4: de la prijs voor de pas aangekochte Hentje's Roland zoon Benno. Rubriek 5: een 2d prijs voor Hans Rubriek 6: Hier waren 3 stieren ingedeeld, waarvan de la prijs voor Elbert van Hoenhorst, een 2a prijs voor Clara's Robin en een 2c prijs voor Karei. Een succesvolle keuring dus voor „Nieuw Leven". DISTRICTS- PATROUILLEWEDSTRIJDEN 1966 Afgelopen weekend zijn er onder zeer ideale weersomstandigheden door de staf van het heropgerichte district HorstVenray van de Kath. Verkenners patrouillewedstrijden georganiseerd. Met 13 patrouilles is er sportief gestreden om de hoogste plaatsen. Via een krantenadvertentie een afbeelding van een ANWB- handwijzer en een routebeschrijving gingen de patrouilles zaterdagmor gen per fiets naar het Rozendaal nabij de Ballonzuil. Nadat de tenten opgezet waren en de meegebrachte boterhammen ver orberd waren, werden de verschil lende opgezette stunts door de pa trouilles doorgewerkt. Zo waren er: een tent op aanwijziging blindelings opzetten, een evenwichtsbalk. een kanaalovergang via zelfgebouwde apparatuur, een vuurtje aanleggen, paalklimmen, touwklimmen en af dalen enz. enz. Totaal 14 in getal. Na een primitief klaar gemaakte maaltijd, waarbij vooral de gebak ken aardappeltjes enige moeilijkhe den gaven, was er als slot van de dag een kort kampvuurtje, waarbij liedjes gezongen werden en yells in de zomerse avond wegknalden. Na een korte nachtrust, voor veel verkenners, was dit hun eerste nacht in een patrouilletent, was het om half 8 reveille geblazen. Het ontbijt werd onder een stralende zon naar binnen gewerkt en toen kwamen de sportwedstrijden aan de beurt. Estafette-lopen, romeins wa gen rennen, last dragen, hankstap- sprong, kogelstoten enz. met als slot een bosloop. Enthousiast is er die paar uur in de voormiddag gewerkt door de jon gens. Tot besluit van dit bijzonder geslaagde weekend was er een ge zamenlijke eucharistieviering in de vrije natuur. En toen alles keurig opgeruimd was, kon commissaris Linssen de uitslag bekend maken: 1. Tijgers, St. Odatroep, Venray 2. Vossen, St. Odatroep, Venray 3. Valken, Pater Leonardustroep Venray 4. Bevers, St. Odatroep, Venray 5. Vossen, Don Boscotroep, Leunen. Tot slot namens de districtsstaf 'n compliment voor de prettige mede werking van de R.A. 32 bij de or ganisatie van deze patrouilledagen 1966. HOOG BEZOEK Op uitnodiging van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Venlo brengen vrijdag 6 mei een zevental leden van de Tweede Kamerfractie der Anti Revolutionaire Partij een bezoek aan het gebied van de Ka mer. Het is de bedoeling dat deze heren een inzicht geboden wordt in de ontwikkeling en de problematiek van Noord-Limburg. De Tweede Kamer-leden komen ook in Venray en zullen o.m. een werkbezoek brengen aan Metaalwa- renfabriek Inalfa N.V. De leider van de fractie, de heer Roolvink, zal bij die gelegenheid beslist nog wel even naar de Beschutte Werkplaats kij ken, die hij indertijd als staatssecre taris hier plechtig is komen openen. BEKENDMAKING Verorening Bouwvoorschriften Kampeercentra en Zomerhuisjes Venray 1966 Burgemeester en wethouders vgn Venray brengen hiermede ter age- mene kennis, dat vanaf heden ge durende drie maanden ter gemeen te-secretarie, afdeling I, voor een ieder ter inzage is nedergelegd de „Verordening Bouwvoorschriften Kampeercentra en Zomerhuisjes Venray 1966", vastgesteld door de gemeenteraad bij besluit van 25 januari 1966, no. 180. en goedge keurd door Gedeputeerde Staten van Limburg bij besluit van 21 maart 1966, 6e afdeling, no. B 2956. Bedoelde verordening is in af schrift tegen betaling der daarvoor vastgestelde kosten verkrijgbaar. Venray, 3 mei 1966 Burgemeester en wethouders voor noemd, Mr. M. M. L. G. M. CUSTERS, burgemeester H. P. L. VORST, secretaris. DRANKWET Burgemeester en wethouders van Venray brengen ter voldoening aan het bepaalde in artikel 16 der Drankwet (S 1931 no. 476), ter open bare kennis, dat op 2 maart 1966 is ingekomen een verzoek van Ger hard Marie de Groot, chef cantine en recreatiezaal te Venray, Helfrich- straat 17, ter verkrijging van een tapvergunming voor de recreatie zaal van de fabiek van Rank Zerox (Nederland) N.V., Maasheseweg 89- 91, welke localiteit een oppervlakte heeft van 367,69 m2. Binnen twee weken na dagteke ning dezer bekendmaking kan een ieder tegen het verlenen van de tap- vergunning schriftelijke bezwaren bij het college van burgemeester en wethouders indienen. Venray, 3 mei 1966. Burgemeester en wethouders voor noemd, Mr. M. M. L. G. M. CUSTERS, burgemeester H. P. L. VORST, secretaris. „SCOUTING '67" Scouting: Springplank voor moderne jeugd! Wereld-scounting: tien miljoen jongens! De welpen en verkenners van Ne derland gaan propaganda maken voor hun eigen beweging. Dit keer niet direkt dienstbaar zijn voor an deren U kent toch nog wel de vroeger alom bekende „goede daad?" nee, dit keer voor hun eigen zaak! U kent ze toch wel allemaal? de welp (811 jaar) de land verkenner (1115 jaar) de zeeverkenner (1115 jaar) de luchtverkenner (1115 jaar) de rowan (1518 jaar) de voortrekker (1821 jaar) Wat ze allemaal doen? Dat willen wij U laten weten door middel van een fleurige hou der met lucifers, welke wij U te koop aanbieden. Ja, wij gaan ons propaganda-ma- teriaal aan U verkopen, want ook de financiële zijde willen wij niet vergeten. Doet U mee? Wij vertellen U over onze bewe ging, U draagt Uw geldelijk steentje bij om ons doel te kunnen verwe zenlijken. Officieel is deze aktie op 23 april 1966 gestart. Wij, hier in Venray, starten zaterdag 7 mei a.s. Dan komt een welp of verkenner bij U aan de deur; U laat hem toch niet voor niets komen? Wij rekenen op uw medewerking en bij voorbaat onze dank! De Katholieke Verkenners afd. Venray. S.R. '65 Geopend voor 16 jaar en ouders: Vrijdag 6 mei vanaf 20.00 uur; 20.30 voorlichtingsavond door Ven- rayse politici. Zaterdag 7 mei, geopend voor 15 jaar en ouder, vanaf 19.30 uur. Zondag 8 mei, geopend voor 16 jaar en ouder, vanaf 19.30 uur. JONGEREN CURSUS VENRAY Op maandag 9 mei en donderdag 12 mei a.s. zal mej. Hoedemaekers, schoonheidsspecialiste, een lezing en demonstratie verzorgen over huid verzorging voor de desbetreffende groepen van de Jongeren Cursus te Venray. Op dinsdag 10 en woensdag 11 mei a.s. zal de heer Conen uit Broekhuizen, in Venray bekend door enkele pantomine-uitvoeringen, en kele lessen verzorgen voor de dins dag- en woensdaggroep. GESLAAGD Aan de kweekschool voor vroedvrouwen slaagde voor de aan tekening kraamverpleging mej. M. Mommen uit Venray. 1188 4 dl* 1089 cc, 53 pk, 130 km/u, acceleratie... 1 km met staande star, schijfremmen vóór, robuuste carrosserie met Aqualit anti-roest bj air-conditioning en verwarming met aanjager, indirecte stuurovi anti-verblindingsspiegel, handgrepen met kledinghaakjes voor a-symmetrische verlichting, rubber stootkussens op beide bump sproeiers, 4-deurs Stationsweg Venray telef. 1337-2351 •Was"*, :vr;:.*3É Offi. dealer voor Venray, Wanssum, Meerlo, Broekhuizen, Well, Tienray, Sw<j Voor zo spoedig mogelijk gevraagd: voor eenvoudig kantoorwerk Kempweg 23A-24 Tel. 1586-2300 [ANWB en VAMOR-dipIoma Vereist: diploma Mulo, typen, ruime zelfstandigheid, leeftijd vanaf 23 jaar Geboden wordt: hoog basisloon met ruime toelagen, prettig gevarieerd werk. Brieven onder nr. 61 bureau van dit blad Seizoen 1966 DATUM OPENSTELLING: 15 mei 1966 OPENSTELLINGSUREN: maandag tot en met zaterdag van 7.00 tot 19.30 uur zondag van 13.00 tot 19.30 uur TARIEVEN: 1. Losse baden: voor personen vanaf 16 jaar 1, voor personen tot 16 jaar 0,60 2. Tien-badenkaarten: voor personen v.a. 16 jaar 9, voor personen tot 16 jaar 5, 3. Persoonlijke abonnementen: voor personen vanaf 16 jaar 25, voor personen tot 16 jaar 15, 4. Gezinsabonnementen: voor het gezinshoofd 45, voor gezinsleden vanaf 16 jaar 10, voor de echtgenote en de overige gezinsleden 5. Leskaarten: voor personen vanaf 16 jaar per maand 10, voor personen tot 16 jaar per maand 5, Persoonlijke abonnementen en gezrnsabonnementen kun nen reeds nu worden aangevraagd. Aanvraagformulieren daartoe zijn verkrijgbaar ter gemeentesecretarie, afde ling I. (beter dan stomen) Woensdag voor half tien gebracht vrijdag terug hoek Marktstraat-Schoolstraat - Tel. 1294 M V* Een vrome ,-s een vrouw is een vt Ze teil tricotage die m fijn zacht is - en rimpel fa En wat vraagt ze di behaagt haar dus, draagt model Soria. Hemdje f De bevallige tricotage j TEN CAW hoek Marktstraat-Schoolst LEDIGEN VAN BEERPUTTEN Als gevolg van kostenstijgingen zijn wij gi tarieven voor het ledigen van beerputten te Het nieuwe tarief luidt als volgt: Per lediging een vaste vergoeding ad li naast per geledigde m3 een vergoedini Hoeveelheden minder dan een halve m3 i voor een halve m3 gerekend. Het nieuwe tarief geldt met ingang van hei De Directeur van Gemeentel in grot Grotestraat 28 Tel. 1512 vakkundige aanleg geheel volgens PLEM-voors concurrerende prijzen (ima martens t\ •choc

Peel en Maas | 1966 | | pagina 6