Camping Vlakwater maakt zich gereed Vergadering van de Gemeenteraad NATIONAAL RHEUMAF0NDS (vervolg van voorpagina) BELASTING AANGIFTE KAN VOORDELIG ZIJN SEIZOENWERK Heel sprekend kan een voorbeeld van teruggaaf zijn wanneer iemand slechts enkele maanden per Jaar In loondienst werkt en voor de rest van het Jaar niet meer. Geniet deze loontrekker een hoog inkomen dan wordt hem een flink bedrag aan loonbelasting ingehouden. Laten wij aannemen dat het hier om een afgestudeerd ingenieur gaat, die na zijn studie op 1 juni in loon dienst treedt en een salaris bemach tigt van 2000, per maand. Nadat hij 3 maanden gewerkt heeft, geeft hij zijn baan op en gaat verder stu deren. Hij heeft nu 6.000,— ver diend en daarvan als gehuwd man bijvoorbeeld 1400,— loonbelasting betaald. Deze man kan aan het einde van het kalenderjaar aan de inspecteur van de belastingen een aangiftebil jet A vragen en zijn inkomen aan geven met vermelding van de be taalde loonbelasting. Hij mag dan minimaal 240,kosten aftrekken en ontvangt een aanslag op basis van 6.000,240,— - 5760,—. Het inkomen wordt beschouwd als een Jaarinkomen en volgens de tabel zou onze man 453,inkomstenbe lasting moeten betalen. Hij ontvangt dus in het veronderstelde geval 947, be—lasting terug, nog afge zien van de herrekening a.o.w. REGELS KENNEN Veel studenten die in de zomer maanden vakantiearbeid verrichten kunnen van deze aanslagregeling op verzoek profiteren al zal het in de meeste gevallen om veel lagere be dragen gaan. De aangifte als hiervoor bedoeld moet steeds binnen zes maanden na afloop van het kalen derjaar worden gedaan. Ook voor werknemers, die verzuimd hebben bijvoorbeeld aftrek wegens persoon lijke verplichtingen te vragen. Is een aanslag op verzoek mogelijk. De staat noemt en geeft in het fis cale pokerspel dat het zo langzamer hand is geworden. Ook van dit spel moeten de spelers de regels kennen en goed toepassen. In de meeste ge vallen zullen dat deskundigen zijn. Het is zaak in vele gevallen daarvan gebruik te maken omdat de over heid een modespeer is geworden in onze privé-hulshoudingen. Wanneer het spel eerlijk gespeeld wordt is het volkomen juist dat er van de geboden verzach tings regels gebruik wordt gemaakt. Ze zijn er tenslotte voor gemaakt. Aannemer Dingh.s stond zich in de handen te wrijven. Op het mo ment dat de Kdksgocdkcurlng er was, kon hU beginnen te bouwen aan de zes bungalows, die in het recreatieoord Vlakwater zullen verschijnen. Vissers Wegenbouw had juist de nieuwe toegangs wegen kant en klaar en niets stond dus het werk nog in de weg. Het zal wel poot-aan spelen zijn, daarin dat recreatie-oord, want de bungalows zijn al verhuurd voor het zomerseizoen en de eerste steen moet nog gelegd worden. Had aan nemer Dinghs goede zin, het bestuur van het Recreutieoord was niet zo best te spreken. Want al sinds ge ruime tijd heeft men toegezegd dat de stichting de subsidie en goedkeu ring zou krijgen voor 12 bungalows, maar het eindresultaat Is nu ten minste dat nog maar eerst de rijksgoedkeuring gegeven is voor de bouw van 6 van deze vakantie woningen. Men heeft intussen de fi nanciering e.d. wel in orde kunnen maken, maar dat er slechts 6 goed keuringen afgegeven zijn, is een le lijke streep door de rekening, die men dan ook zo gauw mogelijk on gedaan wil maken. Er is toch al tijd genoeg verloren gegaan. Maar in Maastricht geeft men Venray niet veel kansen, het heeft toch al een zeer behoorlijk aandeel gekregen uit het „bungalow-potje". Van de andere kant wijst het stichtingsbestuur op stapels brieven, afkomstig uit ale delen van het land van mensen, die zo'n bungalow wil len huren voor de vakantiedagen. „Er is nog geen cent reclame voor gemaakt, maar alleen uit kranten berichten, dat in Venray zulke bun galows zouden komen, hebben tien tallen mensen bij ons een aanvraag voor zo'n vakantiewoning ingediend. Of er ook behoefte aan bestaat Neen, wat het bestuur betreft, zal over de laatste zes nog wel een rob bertje gevochten worden met de be voegde instanties. PRACHTIG Intussen heeft men niet stil geze ten. Vissers Wegenbouw is bezig in beide vakantie-oorden de hoofdwe gen te verharden, zodat men niet al leen via een behoorlijk harde weg bij de bungalows kan komen, maar ook de tenten praktisch vlak bij een verharde weg geplaatst worden. Had men in het ene kamp nog wel eens last van water, dat bleef staan, door de aanleg van putten en riolering is ook dat euvel ongedaan gemaakt. Door deze bitumen-wegen hebben beide kampen een heel ander aan zicht gekregen en mogen rustig ge rekend worden tot de best uitgerus te van heel Limburg. Dit temeer waar ook de winterperiode benut is om de WC's en douche-gelegenheden grondig te veranderen en te moder niseren. R^eds nu al blijkt een grote be langstelling te bestaan voor beide campingplaatsen. Er is plaats voor 110-120 tenten, maar in het topsei- zoen kan men alle aanvragers al lang niet meer bergen. De nieuwe kampbeheerder, de heer Hensing, (vroeger verbonden aan het Duits kerkhof in Ysselsteyn) zal zijn han den vol krijgen met de vele klanten, maar heeft van de andere kant een goed overzicht. Wat de speeltuin betreft, ook deze is decce winter weer onder handen genomen zodat èn de Venraysc jeugd én de jeugd, die met hun ouders op de campingplaatsen liggen komende zomer verschillende nieuwe speel tuigen vinden en de rest netjes op geverfd en gerestaureerd. Ook het bad is weer in orde gebracht en de inspectie van de Gezondheidsdienst is wat best tevreden over de maat regelen, die genomen zijn om het water tijdig te kunnen verfrissen, zodat ook op de drukste dagen het aan alle door deze dienst gestelde voorwaarden voldoet. Trouwens de voortdurende inspecties gedurende het jaar dwingen hier wel toe. MOTEL. Ja en dan is er nog altijd het Am bonezenkamp, waarop het bestuur zit te vlassen. Men heeft wel aan gekondigd dat de daarin verblijven de Ambonese gezinnen een huis zou den krijgen en dit vervallen kamp nu eindelijk gaan verlaten, maar feit is, dat ook voor die huizen de eerste steen nog gelegd moet wor den. Het wachten ls op de rijksgoed keuring, die men wat best gebrui ken kan, want de betrokken aanne mers beginnen zonder werk te ra ken. Ook al weer een tegenvaller, want men had toch wel verwacht dat voor dit seizoen dat kamp gro tendeels geruimd was Maar dat is nu eenmaal niet en met de uitbreidingsplannen, die het Stichtingsbestuur heeft juist ten aanzien van deze ruimte, moet men wachten. Dat wachten heeft tot re sultaat gehad, dat men er thans ern stig over denkt om op de ruimte, die door het kamp vrijkomt, een motel te plaatsen, dat is een restaurant verbonden aan enkele flats, die spe ciaal voor zomergasten en vakantie gangers zijn ingericht. Maar een en ander kost natuurlijk de nodige centen en men wil eerst toch wel de 12 bungalows klaar krij gen. waarvoor de plannen al lang gereed zijn. Wat echter in het vat zit verzuurt niet en zo heeft men kans, wind en weder dienende, dat Venray's camping binnen enkele ja ren ook een motel rijk zal zijn, dat vooral voor degenen, die wat hogere eisen stellen aan hun vakantiever blijf. van belang is. Wat er van zij, er wordt thans hard gewerkt om beide camping plaatsen zo goed mogelijk in orde te krijgen en na de regen van het vo rig jaar heeft het Stichtingsbestuur St. Clara dit jaar een heel dikke worst beloofd voor wat beter weer. En dan zal het waarachtig wel gaan. VERGADERING L.L.T.B. KRING VENRAY Op maandag 28 maart j.l. werd in het gemeenschapshuis te Leunen de derde vergadering van de L.L.T.B. Kring Venray gehouden om te ko men tot de oprichting van een be- drij fsverzorgingsdienst Op deze vergadering werd door dertig leden het ledenregister gete kend. Het besluit was dat, om met deze dienst te starten, het register door 40 leden getekend moet worden. Als bestuur werd gekozen de he ren: J. Houben. Ysselsteyn, voorzit ter; Lenkens, Vredepeel; Tacken, Castenray; J. Loonen, Heide; J. Rut ten, Wanssum, vice-voorziter. Leden van de L.L.T.B. die willen toetreden kunnen zich bij deze be stuursleden melden voor 8 april. Het plaatselijk comité van het Nationaal Rheumafonds te Venray maakt bekend, dat in de week van 21-27 maart 1966 gehouden kollekte heeft opgebracht: Vonray-kom Oost rum Ysselsteyn Merselo Leunen Oirlo Castenray Vredepeel Veulen Heide Totaal 2.953,81 Het bestuur dankt alle inwoners hartelijk voor de wijze, waarop zij eraan hebben meegewerkt, dat deze kollekte, welke voor eerste keer in de gemeente Venray werd gehouden, zo bijzonder is geslaagd. 1.731,72 259,53 162.69 156.44 154,25 145, 135, 75.15 71,03 63 RIJKSGOEDKEURING BINNENBAD KOMT DEZE WEEK Er zaten enige jongelui op de anders zo kale publieke tribune. Ze wilden schijnbaar zich eens komen overtuigen van de gang van zaken in de gemeenteraad, aan wiens verkiezing z(j op de lste juni a.s. ook een steentje bijdragen. Of ze veel wijzer gewor den zUn, is vers twee, want Venray's gemeenteraad schoot in snel treinvaart door een 20 punten tellende agenda, die zonder de bij behorende toelichting toch al moeilijk begrijpbaar is. En het tra ditionele kopje koffie ging ook al aan hun neus voorbü, want voor ze aan de beurt waren, was de vergadering reeds afgelopen. Wel hebben ze en dat was dan de pleister op de wond van de VOORZTER op het einde van de vergadering gehoord dat de rijksgoedkeuring voor de bouw van het binnenbad in het Venray sc zwembad deze week nog verwacht kan worden. Maar voegde hü er veelbetekenend aan toe: „Dan zal ook de Venrayse bijdrage op korte termijn in orde dienen te komenEn dat kan men zich voor gezegd houden. Maar zoals gezegd, toen was men al door de agenda heen, die als ge woonlijk begon met de notulen van de laatste vergadering, welke zon der meer werden goedgekeurd. De ingekomen stukken waren goedkeu ringen van Ged. Staten van geno men raadsbesluiten en de medede ling dat de heer Reintjes uit Leunen geen opvolger wil zijn van de heer Steeghs. En nu is dus de heer Bruijsten aan het woord VOORSCHOTTEN Opdat het werk aan de scholen zijn voortgang kan vinden krijgen deze ieder jaar ingevolge betreffen de wetten alvast voorschotten op de vergoedignen, die de raad vaststelt. Maar ook het verlenen van deze voorschotten moet door de raad weer worden goedgekeurd. Zo kregen bij hamerslag 886 Ven rayse kleuters bijna 64.000,toe gewezen voor hun onderwijs, terwijl de lagere schooljeugd t.w. 3281 jon gens en meisjes ieder 75,de 313 Ulo-leerlingen ieder 95,en de 255 b.l.o.-kinderen elk 135,voor hun rekening namen. Deze voor schotten vragen in totaal de kapitale som van bijna een kwart miljoen guldens. PERSONEELSPROBLEMEN Diverse wijzigingen met betrek king tot de bezoldiging en de rechts positieregelingen van het gemeente- personeel, zijn in het verleden al door de Raad goedgekeurd. Alleen moesten in de desbetreffende ver ordeningen deze wijzigingen nog worden opgenomen. Dat gebeurde in dit raadsbesuit, waarbij liefst 10 verordeningen aan de nieuwe din gen worden aangepast. BARTELS vroeg of intussen b.v. de verhoogde salarissen al uitbe taald waren. De VOORZTTER beaamde zulks. LOLLEBEEK Door de Plaatselijke Commissie voor de ruilverkaveling „Lollebeek" is verzocht om de in het ruilverka- velingsblok gelegen gemeentegron den tegen een vergoeding in geld voor de tijd van 1 november 1965 tot 1 november 1966 in gebruik te mo gen nemen. Het betreft hier de vol gende gronden: a. 7.73 ha bouwland voor een totale pacht van 966, b. 6.05 ha bouwland en 8.49 ha wei land voor 1.817,pacht. Verder werd gevraagd om vanaf 1 november 1965 tot aan de kavel overgang in gebruik te mogen ne men: 1. het perceel bouwland groot 0.89.80 ha, met een pachtwaarde in 1966 van 108,en in 1967 en volgende jaren van 112,en 2. het perceel bouwland groot 1.32.54 ha met een pachtwaarde van 166,en met ingang van 1 november 196 tot de ka vel over gang een perceel weiland groot 0.73.10 ha met een pachtwaarde van 73, De Raad kon hiermee gaan. akkoord RUILING In verband met de uitbreiding van het fabriekscomplex vraagt Ke- telfabriek „Muvero" te Oostrum van de gemeente te koop een gedeelte ter grootte van 540 m2 van de Veld weg. In plaats van deze weg is door voornoemde n.v. een nieuwe grind weg aangelegd om gedeelten tesa- men groot 520 m2. Zij bood deze ge deelten a'an de gemeente te koop aan als compensatie. De raad had er vrede mee, stelde de grondprijs vast op 2,per m2 en bepaalde dat de kosten van deze ruil ten laste van Muvero komen. Ook de ruiling van 35 m2 grond gelegen aan de Westsingel met G Janssen, Langstraat 8. ging zonder meer onder de hamer door. Genoemde Janssen krijgt 35 m2 andere grond en geeft plm. 35 m2 terug. Het eventuele verschil wordt verrekend tegen 10,per m2. ONTEIGENING IN LEUNEN Ten behoeve van de woningbouw in het bestemmingsplan Leunen zijn door de gemeente aangekocht de gronden gelegen in genoemd plan zuidwest van de St. Catharinastraat. Met de eigenaar van een der per celen waarvan een gedeelte ter grootte van 6220 m2 nodig is om het plan te kunnen realiseren, is niet te venvachten dat langs minnelijke weg tot overeenstemming zal wor den gekomen. Om de fcxxiw van de woningen niet verder te stagneren j nam de raad thans maatregelen om zonodig langs de weg van onteige ning de eigendom van bedoeld per- ceelsgedeclte te verkrijgen. De raad nam daartoe een voorlopig besluit tot onteigening, wek besluit gedu rende 30 dagen ter inzage moet wor den gelegd. Na afloop van die ter mijn kan een definitief besluit tot onteigening worlen genomen. VERMEULEN vroeg wat nu fei telijk wel de moeilijkheden waren. Het bleek dat men betrokkene eerst al zijn grond had willen nemen, waartegen deze man geprotesteerd heeft. Later heeft men de zaak zo geregeld dat men met slechts 6220 m2 volstaan kan. Voor dit stuk is een nieuw taxatierapport opgesteld en de betrokkene een voorstel gedaan. Hierop is nog geen antwoord bin nen, maar om geen stagnatie bij de verwezenlijking van de plannen te krijgen, heeft men dit voorlopig be sluit vast genomen. De wijziging van een hypothecaire inschrijving, waarbij i.v.m. structu rele wijzigingen van een bedrijf de gemeente thans met een andere in stelling van de oude hypotheek schuld thans gezamenlijk een nieuwe eerste hypotheek maken, kreeg zon der meer het fiat van de raad. GRONDVERKOPEN J. W. Coolen, Vredepeel, Johan van Wyttenhorstweg 18, vroeg van de gemeente te koop ongeveer 1174 m2 gelegen in de Vredepeel. Op ge noemd gedeelte heeft belanghebben de in 1962-'63 met toestemming van B. en W. een werkplaats gebouwd. Bij die werkplaats wil hij nu een woning bouwen. Over de verkoopprijs is wel enige deining geweest. De raad mag dan wel in 1965 de grondprijzen op 7,- in de Vreej gesteld hebben, de koper was van mening dat de prijs hoog stens 3,per m2 zou bedragen. Zo hij 7,per m2 zou moeten beta len, was het hem onmogelijk het door hem reeds gevestigde bedrijf te financieren. B. en W. hebben genade voor recht laten gelden en gelet op de grote oppervlakte, welke werd verkocht, de prijs nader bepaad op 7,per m2 voor het voorterrein (750 m2) en 3,per m2 voor het achterterrein (424 m2). Daar had de Raad vrede mee. Ten behoeve van de bouw van een Gewestelijk Arbeidsbureau vroeg de Staat der Nederlanden te koop 950 m2 grond, gelegen aan de Juliana- singel voor 50,per m2. Op dit stuk komt wel een erf dienstbaarheid t.b.v. het pand Tho massen op de hoek van de Juliana- singel. BARTELS was wel in zijn schik dat er nu na veel gepraat toch deze verkoop doorgaat. Hij wilde daar mede niet zeggen dat de gemeente de zaak getraineerd had, maar het heeft toch wel zijn tijd geluurd. Voor wat betreft die erfdienstbaarheid, had hij niet bepaald de indruk dat met de Fa. Thomassen in diezelfde mate overleg hierover was gepleegd als met de Staat. Bepalingen als dat deze firma de daar geprojecteerde weg uitsluitend mag gebruiken als aan- en afvoerweg voor handelsgoe deren; dat zij 3/4 en de Staat slechts 1 4 van de kosten moet dragen; dat bij iedere overtreding direct maar 100,boete is te betalen, spreken wat dat betreft duidelijke taal. Is er overleg gepleegd met deze firma of heeft men alleen maar de voorwaar den van de staat geaccepteerd. De VOORZITTER wees er aller eerst op dat Bartels de indruk ves tigde dat de Rijksinstanties in deze de zaak getraineerd hebben. Hij wil de er slechts op wijzen alle moge lijke medewerking ontvangen te hebben van het betrokken ministe rie. de Rijksgebouwendienst een en ander Domein. BARTELS repliceerde dat deson danks een en ander zeer lang ge duurd heeft. Vervolgens ging de VOORZITTER in op de kwestie erf dienstbaarheid. Er is overleg ge weest ook schriftelijk met de betrokken firma, die over dit stuk bouwgrond graag een uitweg wilde hebben. Welnu dit recht van uitweg heeft men bij de onderhandelingen met de Staat uitdrukkelijk vastge legd. Wie weet dat erfdienstbaarhe den op Staatseigendommen prak tisch een onhaalbare zaak is, kan zich voorstellen hoe moeilijk het was aan dit recht van uitgang vast te houden. Dat is na veel onder handelen gelukt. Ook is gelukt dat de Staat zelfs een deel der kos ten van de aanleg van deze weg. die voor haar van geen nut is, betaalt. Ook aan deze wens van de betrok ken firma is voldaan kunnen wor den. Wat betreft de verdere regeling van gebruik e.d., die zaafc moet na tuurlijk afgerond worden voordat de notaris de acte passeert Maar om de zaak niet langer te vertragen is er vast lit raadsbesluit dat B. eri W. bovendien nog het uitdrukkelijk recht geeft om met en in samen- werking met beide partijen even tuele wijzigingen aan te brengen. En met deze uitleg had zowel BAR TELS als de raad vreda GRON DA A N KOPEN Ten behoeve van de in het Vlak water geprojecteerde begraafplaats was er het voorstel om van J. H. M. v. d. Broek aan te kopen 7255 m2 met de zich daarop bevindende op stallen voor de prijs van 61.447,28. De Raad had hier geen enkel be zwaar tegen. GRONDAANKOPEN Ten behoeve van de uitvoering van het bestemmingsplan „Veltum" kocht de raad van G. van Sinten. Groenewoltsepad 22 en consorten 6820 m2 grond aldaar met opstallen voor 30.195,Daarbij komt dan later de pachtvergoeding, waarop pachters van die grond recht heb ben. Voor hetzelfde plan kocht de raai ook van G. H. Kleuskens, Veltum 16. 14.140 m2 grond met opstallen voor de prijs van 85.256,25. UITBREIDING SCHOOL YSSELSTEYN Natuurlijk keurde de raad zij het wat grommend ook de bouw van houten lokalen aan de lagere school in Ysselsteyn goed. Een en ander gaat wel 65.819,kosten, maar men is dan eindelijk van de last af, dat een deel van de Yssel- steynse schooljeugd zijn onderwijs moet krijgen in het gemeenschaps huis of in een café. Maar DE BRUYN snapte nog al tijd niet waarom wel dergelijke hou ten gevallen gebouwd, maar een normaal stenen klaslokaal niet ge bouwd kan worden. Er zijn aanne mers genoeg en werkkrachten ge noeg, die dit karwei kunnen klaren, aldus dit raadslid, die zich overi gens ook opwond dat men voor ieder ding de toestemming van de wel standscommissie nodig heeft, die te recht waakt dat bouwerken er goed en aangepast uitzien, maar dat deze dingen maar links en rechts neer gepoot worden, al slaan ze soms uit het oog van de welstand gezien als een tang op een varken. De VOORZITTER had alle begrip voor deze stellingname, maar de fei ten liggen er nu eenmaal dat er slechts voor houten gebouwen toe stemming komt of anders niets ge bouwd wordt. Wat moet men dan doen? „Die dwaze maatregel veran derengromde DE BRUYN, maar kreeg te horen dat dit geen gemeentelijke aangelegenheid is, maar onder het rijk hoort. Wie baas is, bakt nu eenmaal koek Als pleister op de wond deelde de VOORZITTER mede dat intussen gemeente- en schoolbesturen met de Inspectie aan de ronde tafel zijn gaan ziten en eens gepraat hebben over alle mogelijke vraag stukken, zoals muzikale vorming op de scholen, beter gymnastiek onderwijs, levering door plaatselij ke handelaren en meer van deze problemen. Als besluit van deze vergadering is een commissie be noemd, die bepaalde vormen van samenwerking tussen de besturen zal bestuderen en hen rapport zal uitbrengen. Het is zo goed als ze ker dat voor 1 september vak- krachten voor muzikale vorming en lichamelijk onderwijs zullen worden aangetrokken. PONJEE hoopte dat deze commis sie dan ook zal zorgen voor een tij dige planning van noodzakelijke herstelwerkzaamheden. Nu komt men altijd vlak voor de vakanties en dan moet de raad maar zien dat een en ander zijn beslag krijgt. EMONTS waarschuwde dat men zo ver nog niet is. Per 1 september zal men een rapport krijgen over de vorm van samenwerking en eerst dan kunnen dergelijke problemen aan de orde komen. De VOORZITTER bevestigde dit, maar vertelde dat ook de Inspectie de scholen reeds gewaarschuwd heeft te zorgen voor een tijdige planning van de werkzaamheden. JENNISKENS was best tevreden dat nu eindelijk die twee school lokalen verrijzen zullen, maar vroeg zich af hoe het onderhoud, dat der gelijke houten lokalen nu eenmaal meer vragen dan normale stenen lo kalen, betaald zouden moeten wor den. De VOORZITTER vertelde dat ook dit probleem in deze vergade ring ter sprake is gekomen en dat met de Inspectie overeengekomen is, dat men zal pogen van alle Venray se scholen het gemidelde onderhoud vast te stellen, waardoor deze extra lasten iets verlicht zulen worden. FEESTCADEAU Op 27 oktober 1965 werd het feit herdacht, dat het gymnasium van Jerusalem alhier 50 jaar geleden werd opgericht. Gezien de grote be tekenis. welke dat gymnasium door de jaren heen als onderwijsinstel ling voor het gehele land heeft ge had en de grote weldaden, welke het klooster in die periode aan de Venrayse gemeenschap heeft bewe zen, heeft de Raad reeds eerder be sloten een feestcadeau aan te bie den. Thans besloot zij dat dit een waarde mocht hebben van 1.000,-. DOORSTROMINGSFONDS Er leven in ons goede vaderland en dus ook in Venray mensen in te grote woningen, maar ook in te klei neMensen met grote inkomens wonen in goedkope woningwetwo ningen en de man, die net getrouwd is woont in een dure flat Dat zijn misstanden. Om daaraan een einde te maken moet men twee dingen doen. Een goed sortiment woningen opzetten, waarin voor alle partijen de keuze is. Dat is punt 1 en daar mankeert wel het nodige aan. Ook in ons Venray al zal men langzamerhand de mogelijkheden, die nu pas geschapen worden, aan grijpen om tot sortiment te komen. Op de tweede plaats kan men men sen. die verhuizen willen, die dus van een te grote woning naar een kleinere willen gaan, van een goed kopere naar een duurdere financieel tegemoet komen. Ook daartoe zijn thans mogelijkheden geschapen, na melijk door de instelling van het zgn. doorstromingsfonds. De steun van rijkswege in dit fonds bedraagt per jaar 50,voor elke in het voorafgaande jaar ge reed gekomen woning (of wooneen- heid in een verzorgingstehuis voor bejaarden) plus een bedrag van 0.50 per inwoner van de gemeente op 31 december van het afgelopen jaar Die eerste bijdrage is thans ont vangen, waarbij dan de gemeente deze bijdrage verhoogt met eigen middelen met 50 pet., zodat er nu 29.083,50 beschikbaar is voor de doorstroming. De raad keurde de instelling van dit fonds zonder meer goed. De regeling voor het verkrijgen van geldelijke steun bij doorstro ming houdt in, dat de gemeente naar eigen inzicht kan bepalen wel ke gevallen in aanmerking komen voor geldelijke steun uit het door stromingsfonds. Hierin is opgeslo ten, dat ook de mate van en de wij ze waarop die steun wordt verleend, ter beoordeling van het gemeentebe stuur staat. Er zal aan de instelling van dit fonds ruime bekendheid gegeven worden. Voorshands wordt van ge val tot geval beslist. Na het opdoen van enige ervaring zal een algemene regeling terzake worden vastgesteld. Zowel BARTELS als DE BRUYN drongen aan op een zo goed moge lijke basis voor een geldelijke bij drage, maar de VOORZITTER wees erop, dat men eerst ervaring op moest doen. Het verlenen van een garantie- subsidie ten behoeve van de uitvoe ring van de Matthaeuspassion tot een maximaal bedrag van 1.000, was de kwestie van een hamerslag, maar bij het volgende punt kwamen de stemmen los. BEPLANTING ST. LUCIASCHOOL Indertijd heeft de raad bij de stichting van de St. Luciaschool in West 5500,beschikbaar gesteld voor een groenbeplanting rond die school. Nu heeft echter het school bestuur de N.V. Grontmy een be plantingsplan op laten maken, dat het lieve bedrag van 22.000,- groot was. B. en W. zijn daar wel een tik keltje van geschroken en hoewel ze ervan overtuigd is, dat speciaal rond deze school in de dichtbevolkte buurt wel een fraaie groenvoorzie ning op zijn plaats is, heeft dit col lege gemeentewerken opdracht gege ven om de zaak maar eens wat zui niger te bekijken. Wat nu uiteinde lijk uit de bus is gekomen kost nog 15.000,zodat er nog een aan vullend krediet verleend moet wor len van 9.500, De raad had daar geen overwe gende bezwaren tegen, maar DE BRUYN vond het maar een vreemde zaak, dat, terwijl Venray een groen- adviseur heeft, het schoolbestuur naar de N.V. Grontmy gaat voor een plan. De VOORZITTER was daar ken nelijk niet gelukkig mee en had bij de bezuiniging derhalve de groen- adviseur mee ingeschakeld om zo ook tevens een betere aansluiting op an dere plannen daaromtrent te krijgen. In de toekomst zal men proberen een en ander te co-ordineren. Verder had DE BRUYN bij de be groting gezien dat verschillende te gels „herlegd" moesten worden. Dat was volgens hem een taak van de aannemer en behoefde hierop niet vermeld te worden. WETHOUDER JANSSEN bestreed dit. De tegels die indertijd gelegd zijn moeten, omdat dit plan ze op die plaats niet ge bruiken kan, verlegd worden en die post hoort dus wel degelijk bij deze 15.000 VAN VALKENGOED vond het maar een dure geschiedenis, te meer waar wel blijkt dat zowel de jeugd als de ouderen dergelijke ver- fraai-ingen niet naar waarde weten te schatten. WETHOUDER JANSSEN vond dat juist rond de scholen in West iets dergelijks niet gezegd kan worden. Wie b.v. de groenversiering rond de kleuterschool ziet, moet er kennen dat dit een model voor ge heel Venray is. Altijd keurig, altijd netjes... De zorg van het schoolbe stuur gaat daar beslist wel naar uit. VAN VALKEUGOED vertelde toen maar gauw dat zijn opmerking in 't algemeen bedoeld was, maar MEVR. RUTTEN kwam met constructievere opmerking. Zij vroeg rich namelijk af of niet juist bij de Luciaschool de proef eens genomen kon worden om de jeugd in te schakelen bij het onderhoud van het groen ter plaatse. Dan leert de jeugd vanzelf deze ver fraaiingen waarderen en kan na sla gen van dit experiment de actie ver der doorgevoerd worden. DE BRUYN wees er op dat in Horst reeds op deze manier gewerkt wordt en mis schien dat men de ervaring daar 'ns kan opvragen. DE VOORZITTER beloofde een en ander eens te bepra ten en te bekijken. JENNISKENS had toch wel gehoord dat groenver siering niet altijd die waardering kreeg, die het verdiende en vroeg zich af of het dan nog wel nut had om dergelijke bedragen daar aan te spenderen. Kan men er dan niet be ter sportvelden op de kerkdorpen voor aanleggen...? DE VOORZITTER vond dit te ver gaan. Die sportvel den komen binnenkort toch wel aan de orde. aldus de Voorzitter, die overigens onderschreef dat wat meer waardering voor het openbaar groen - maar ook voor de verkeersborden en de straatverlichting - door jong en oud beslist geen kwaad kan. Het herstel van een en ander kost jaar lijks kapitalen, die beslist beter te gebruiken zijn... Dit was dan het einde van deze raadsvergadering die niet werd bij gewoond door raadslid Colsen.

Peel en Maas | 1966 | | pagina 12