KABO Kerkelijke Diensten IMourismc WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN van 13 tot en met 19 maart Gtesielijk artikel VRIJDAG 11 MAART 1966 No. 10 ZEVEN EN TACHTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL 1512 GIRO 1050652 ADVERTENTIEPRIJS 12 ct p. mm. AtONNEMENTS- PRUS PER KW ART AAI 1.75 (buiten Vumor 2.— HIELD JAARVERGADERING De afdeling van de KABO, de Bond van Overheidspersoneel, hield onder voorzitterschap van de heer Th. Peeters een zeer druk bezochte en geanimeerde vergadering in hotel Manders. Hierop was tevens verte genwoordigd het NKV en de Arbei dersvrouwen. Voorzitter Peeters wees op het ve le werk wat door deze aktieve vak afdeling in het afgelopen jaar is verzet, maar wees ook op het vele wat nog gedaan moet worden. Spre ker riep de overheidsdienaren op om zich te scholen op sociaal terrein, want ook de overheid heeft op dit terrein vakbekwame medewerkers nodig. Secretaris Verblakt gaf in zijn jaaroverzicht een revue van het vele werk wat gedaan is, terwijl J. van Kessel, zoals altijd het financieel gedeelte voor zijn rekening nam. Nog altijd is er een groot batig saldo maar dat wordt gereserveerd voor het komende diamanten be- staansfeest. Desondanks konden er nog enkele giften van af, Zo krijgt de secretaris telefoon en Herwonnen Levens kracht ƒ250,voor haar aktie Zieke Kinderen naar Lpurdes. De aftredende bestuursleden J. Beterams, G. Troisfontaine, Voer- vans en Verblakt werden bij accla matie herkozen. Het aftredende lid van de kascon trolecommissie P. Lerissen werd ver vangen door Piet Kusters. Districtsbestuurder Pouw wees op de problemen die de Vakbeweging in deze tijd ter harte gaan. De kwes tie van georganiseerden en ongeor ganiseerden dreigt in de mist terecht te komen. Het ondernemingsrecht moet verbonden worden aan het sta kingsrecht. Het vraagstuk van het sluiten van de bedrijven zonder de vakbeweging in zulk een sluiting te kennen, moet aandacht hebben. Arbeid is geen koopwaar, wel is de arbeid een deel van de winst in een bepaalde onderneming. Daaraan ontleent degene, die de arbeiders le vert het recht op een deel van de winst. Maar hoe dit te verwezenlij ken in overheidsdienst, waar in de meeste gevallen geen winst gemaakt wordt. Winstdeling voor het overheids personeel is een apart vraagstuk wat dringend om oplossing vraagt. De ontwikkeling van de vele so ciale wetten en uitbreidingen der volksverzekeringen, welke in ont werp van wet zijn vragen op een ander terrein weer meer dan ge wone aandacht. Wordt het niet tijd dat de loon index verbonden zal worden aan de prijsindex, zo vroeg deze bestuurder zich af. Is er sprake van een geld ontwaarding en is er kans op een inflatie? Ook de overheidsdienaren moeten beseffen dat zij niet in een eigen enige kring leven maar internatio naal de ontwikkeling moeten vol gen en daarom is nog meer dan in het verleden scholing en ontwikke ling nodig. Aandacht vroeg deze bestuurder voor de nieuwe pensioenwet, welke juist voor het Overheidspersoneel zo van belang is. omdat in die wet een zgn. „generaal pardon" is afgekon digd hetgeen betekent dat nu nog een wachttijd kan worden ingekocht wat na 1 jan. 1967 niet meer moge lijk zal zijn. Dit is zelfs nog mogelijk voor gepensioneerden. De kwestie van de mindere kon- tributie, welke de leden van Sales Informorum tot heden betalen, kwam in de rondvraag ter sprake. Vele werknemers van de psychia trische ziekenhuizen betalen, omdat Sales Informorum niet aangesloten is bij het NKV, minder kontributie dan de leden van de KABO. Dis trictsbestuurder Pouw verklaarde dat er een innig kontakt is met alle bonden. Hij meende dat binnenkort Sales Informorum zal worden opge nomen binnen de KABO. Verschillende vragen, welke in de rondvraag werden gesteld, werden door de districtsbestuurder naar ge noegen beantwoord. Er rest ons nog alleen te vermelden dat iedere aan wezige met sigaren of sigaretten huiswaarts keerde van de tombola, welke een traditie is op de KABO- jaarvergaderingen. f. PAROCHIEKERK VENRAY Priester v. d. week: Kapl. Bongaerts Westsingel 1 - Tel. 2044 Zondag: 3e zondag van de Vasten. 7.00 Wim Vermeulen; 8.00 Karei Ja cobs; 9.30 Hoogmis voor de parochie; 11.00 Gerardus Vullings; 18.00 Harrie Swinkels. Maandag: 7.30 Antoon Sikes; 8.15 Mevr. Aben; 9.00 Johannes v. d. Ven. Geert Ewals en Br. Clemens; 19.00 Gerardus P. Mariens. Dinsdag: 7.30 Janssen-Klaassen en zoon Harrie; 8.15 gest. jgt. G. Swin kels en Arnoldina Bistervels; 9.00 overl. fam. Sijbers-Tijhuis; 19.00 Piet Jacobs. Woensdag: 7.30 gest. jgt. Theodo ras Wintels en Johanna Maria Ver beek; 9.00 Deken Hanraets; 19.00 Tonnie Kennis. Donderdag: 7.30 Helena Hanraets; 8.15 Roelof Drenth; 9.00 Mevr. Abcn v.w. de buurt. Vrijdag: 7.30 Leonardus Stiphout; 8.15 Janssen-Klaassen en zoon Har rie; 19.00 Johanna Stevens-Pijpers v.w. kleinkinderen. Zaterdag: Feest van de H. Jozef, bruidegom van de Moeder Gods. 7.30 Piet Jacobs; 8.15 Lambert Noten; 9.00 Helena Hanraets; 19.00 Mevr. Drissen-Ariaens; biechten van 18.00- 19.00 uur. Mededelingen: Vrijdag 11 maart is in het kader van onze vastenoefeningen om 7.00 avondmis met korte preek, speciaal gericht tot alle gehuwde mannen. Vrijdag 18 maart is de preek gericht tot alle gehuwde vrouwen. Wij wilen op deze avonden de bij zondere aandacht richten van al on ze gehuwden. Laat niemand weg blijven. Zondag is de eerste gelegenheid om de zakjes met uw vastenoffer. in te leveren. Hierdoor staan achter in de kerk bussen, waarin U de zakjes kunt deponeren. Geven wij van on ze welvaart voor hen die niets ehb- ben. Laat het ook een offer zijn. Het woord is nu aan U. Dinsdag om 7.30 Christelijke Moe ders. De leden worden verzocht zo veel mogelijk ook de avondmis om 7 uur bij te wonen. Zondag 13 maart gaan de leden van de H. Familie ter bedevaart naar de Smakt. Om 9.00 uur is al daar de H. Mis. Vertrek om 8.40 uur op de Grote Markt. PAROCHIE PATERS FRANCISCANEN Priester der week: Pater Seraphinus Tel. 1973 b.g.g. 2337 Zondag: 3e zondag van de Vasten. H. Missen om 6.30. 7.45, 9.00 en 11.45. De hoogmis om 10.15; 7 uur oefening voor de vasten. Maandag t.m. vrijdag: Mis van de dag. Zaterdag: Feest van St. Jozef, pa troon van de wereldkerk. 8.30 ge zinsmis. Van 38 gelegenheid om het Sacrament der Biecht te ontvan gen. Mededelingen I. Deze week iedere avond om 7 a avondmis behalve zaterdag. 2. Dinsdagavond 8.30 uur in San Damiano de tweede avond voor de 15 tot en met 20 jaar gehuw den. Onderwerp: Waardering en beleving van de lichamelijkheid. 3. Donderdagavond 8 uur in het klooster jongerencursus voor 18- en 19-jarigen. 4. Bruidsparen-cursus zaterdag 19 maart a.s. om 4 uur in San Da miano. 5. Zondag 13 maart (vandaag) is de eerste inzameling voor de vasten- aktie. Helpt uw hulpbehoevende medemens royaal in deze boete tijd. Werpt het zakje s.v.p. in de kist voor de gezins-bijdrage ach ter in de kerk. Dank U! Laat in wonenden en kinderen ook meedoen. Hebt U geen zakje ge kregen, aan het klooster zijn er te krijgen. Misintenties Zondag: 6.30 Johanna van Cuyk- Verhoeven; 7.45 voor de parochie; 9.00 Herman Jans-Beken (buren); 10.15 Petronella Brand-van Harck; 11.45 Herman Jans-Beken (perso- neelsbond). Maandag: 6.55 Wed. Hoeymakers- Claassens; 7.45 voor genezing van een zieke; 8.30 Maria Haenen-Lau- men; 7 uur avondmis uit dankbaar heid. Dinsdag: 6.55 ter ere van de H. Geest; 7.45 Harry Lenssen; 8.30 Hendrika v. d. Beuken-Peeters; 7 u. avondmis Frits Philipsen. Woensdag: 6.55 Peter Johannes Swinkels; 7.45 overl. oudere Linders- v. d. Woldenberg; 8.30 overl. ouders Karei Thomassen en kinderen; 7 uur avondmis Wilhelmina Pouwels-van den Munckhof en kinderen. Donderdag: 6.55 Antoinette Ram- melmans-Elsevier; 7.45 Martien Lenssen en zoon Mathy; 8.30 Maria van Well-Peters; 7 uur avondmis Piet Schaeffers. Vrijdag: 6.55 Johannes Burgers D.O.; 7.45 gel. zielen (offerbus); 8.30 Peter Joannes Swinkels; 7 u. avond mis overl. moeder. Zaterdag: 6.55 Constans Rojer; 7.45 levende en overl. leden Stille Om gang; 8.30 Jan Arts en Everdina Janssen. Dienbeurten Aocolythen Zondag: 6.30 Cor en Jan Evers; 7.45 Gerrit en Karei Jeuken; 9.00 Wim Timmermans en Paul Pop; 11.45 A. Derks en P. Philipsen. VREDESKERK VENRAY Zondag: 3e zondag van de Vasten. 7.30 leesmis voor overl. fam. Rou- vroye-Ritzen; 9.00 leesmis voor overl. Wilhelmus Tijssen; 10 uur hoogmis voor alle parochianen; 11.30 leesmis voor overl. Antoon Peeters. Maandag: 8.00 leesmis voor overl. Wim Jeuken (buurt); 19.00 avondmis tot zekere intentie. Dinsdag: 8.00 leesmis voor overl. fam. Heesen-Custers; 19.00 avond mis voor Marietje Janssen. Woensdag: 8.00 leesmis voor ouders en kinderen waarvan moeder overleden; 19.00 leesmis voor overl. Harry Swinkels (personeel Nelissen). Donderdag: 8.00 leesmis voor de overl. fam. Vollenberg-Verstegen; 19.00 avondmis voor overl. Johannes Stevens en Johanna Pijpers. Vrijdag: 8.00 leesmis voor overl. ouders Appels-Molenkramer; 19.00 avondmis voor overl. Wim Jansen (buurt). Zaterdag: Feest van St. Jozef. 8.00 leesmis voor levende en overleden leden van de Stille Omgang; 19.00 avondmis voor overl. Antoon Pou- wels en echtgenote. Biechtgelegen heid van 57 uur. Mededelingen 1. De tweede les van de cursus voor bruidsparen wordt gegeven a.s. zaterdag 19 maart om 4 uur in San Damiano. 2. Denk eraan a.s. zondag 13 maart uw zakje voor 't vastenoffer mee naar de kerk te brengen? Zondag: 3e zondag van de Vasten. Vandaag eerste inzameling van de spaarzakjes van de Bisschoppelijke Vastenaktie. Wilt U uw zakje mee brengen en in de offerbus werpen achter in de kerk? 7.30 Parochiemis; 8.45 Hoogmis, gest. jrd. Jacob v. d. Voort en echtgenote; 10 uur tot int. fam. Manders. Maandag: 7.30 Hendrika Fleuren- Broeks. Dinsdag: 7.30 gest. gez. jrd. Bertha Hendriks. Woensdag: 7.30 gest. leesmis ter ere van de H. Jozef. Donderdag: 7.30 Theodora Derks- Janssen. Vrijdag: Missievrijdag voor de jeugd. 7.30 tot dankzegging (H.). Zaterdag: Feest van de H. Jozef. 7.30 gest. gez. H. Mis ter ere van de H. Jozef. Biechten van 67 uur. Zaterdagavond om half elf lof voor de deelnemers aan de Stille Omgang van het Dekenaat Venray. PAROCHIEKERK OIKLO Zondag: 3e zondag van de Vasten. H. Missen om 7 uur, 8 uur, 9 uur; Parochiehoogmis om 10 uur. Eerste kollekte voor de kerk; tweede kof- lekte Bisdom. Maandag: 7.30 maanddienst Ber nard v. d. Sterren. Dinsdag: 8 uur H. Mis voor Ma- thias Jacobs. Woensdag: 7.30 maanddienst Wil helmus Wennekers. Donderdag: 7.30 feest van de H. Gertrudis, patrones van onze kerk, zieledienst Gerardus Gooren en An- tonetta Lommen. Vrijdag: 8 uur H. Mis voor Anto- netta en Jo Swinkejs. Zaterdag: St. Jozef-feest, stichting Martinus Bomm en Maria Catharina Poels; zaterdagavond biechtgelegen heid van 5-—7 uur. EEN GEVIERD MENS ZIJN Als ik de berichten van de radio- nJSuwsdicnst hoor. st Ik er telkens weer over versteld, dat je doodge- pra.tt wordt met politieke berichten: mflt reizen van Rusk, van Johnson, van Erhard en Wilson. Nkroema, Nasser en Soekamo. Vervolgens worden we op de hoogte gesteld van woorden en daden van filmsterren, acteurs en nobelprijswinnaars, met enorme record verbeteringen door spórtcracks. Deze manier van doen weerspiegelt iets van de mensen zelf, voor wie die berichten be stemd zijn: het is namelijk de spie gel van hun daadwerkelijke aspira ties en opvattingen. Het exceptione le, het groot-zijn, machtig zijn, het in staat zijn tot iets bijzonders, dat wekt bewondering. Op zichzelf zal niemand daar be zwaar tegen hebben, dat iemand groot is op een of ander gebied. Maar het zou wel fout zijn in dit groot-zijn of in het leveren van bui tensporige prestaties het levens ideaal te zien. Zoals sommige meis jes ervan dromen eens een filmster te worden of en ijverig politieke propagandist hoopt het eens tot mi nister te brengen. Alsof hij daarmee zijn levensideaal bereikt had en zijn levensdoel in vervulling zag gaan. In het Christelijk perspektief zien we dat anders. Leerzaam in dit op zicht is het verhaal, dat we bij drie van de vier Evangelisten lezen en dat het standpunt van onze Hoer zelf inneemt met betrekking tot die rare en toch zo menselijke manier van doen van ons. Toen de aposte len onderweg onder elkaar hadden lopen kibbelen, wie van hen wel de grootste zou zijn in het Nieuwe Ko ninkrijk (de apostelen dachten dat Christus eventjes een nieuw en machtig rijk over de hele wereld zou stichten, een soort van Verenig de Naties met wereldregering), toen heeft Christus een kind genomen, het omhelsd en midden in de kring der apostelen geplaatst. „Als jullie niet worden als kleine kinderen, kom je zelfs dat Koninkrijk niet eens binnen." i- c~n nog duidelijker te maken wat er echt aan de hand is en wat echt als groot-zijn of als prestatie- leveren voor God telt, is het volgen de: „Wie zichzelf gering acht. zoals dit kind, is de grootste in het Rijk der Hemelen." Men ziet dus duidelijk het ver schil tussen de normen, die in het aardse rijk gelden en die welke in het Rijk der hemelen telen. Wij ar me pelgrims naar dat hemel-rijk hebben dus zelf onze houding to be palen aan welke normen wij ons willen houden. Volgens mij zou dat zo zijn: aardse grootheid is er wel, die behoeft men niet te verwerpen, mag men zelfs ambiëren. Maar zon der het uitzicht op en het verband leggen met onze werkelijke groot heid heeft het groot-zijn of prestatie leveren geen betekenis. Er is maar één groot, zegt Chris tus, en dat is God. Minister en bode zijn voor Hem beide kinderen, die zich op niets kunnen laten voorstaan dan op hetgeen zij in Christus ont vangen hebben: hun kindschap Gods. •?ARO«:H!E lasffnrat Zondag: 3e zondag van de Vasten. Eerste inzameling van de Bisschop pelijke Vastenaktie. Werpt uw zak je in de grote offerbus achter in de kerk. (Na de hoogmis in de brieven bus van de pastorie). 7.30 leesmis; 10 uur Hoogmis voor de parochie. Maandag: 7.30 gest. gez. jrd. Joh- Voesten en Wilhelmina v. d. Voort. Dinsdag: 7.30 gest. gez. jrd. Maria Hènrica Litjens. Woensdag: 7.30 Gezinsmis tot int van hen vanmorgen offeren. Donderdag: 7.30 gez. overl. oudere Thielen-Tacken. Vrijdag: 7.30 get H. Mis Piet Phi lipsen. Zaterdag: feest van de H. Jozef, patroon van de hele kerk. 7.30 lsm. ter ere van O.L. Vrouw van Altijd durende Bijstand tot int. van hen die hiervoor offerden; 7.30 's avonds hoogmis t.e.v. de H. Jozef (SL). Ge legenheid om Xe biechten van 6.30- 7.30. Kerkpoetsen: Berta en Helma Duy- kers. Misdienaars: P. Roelofs-N. Jans sen G. Rambags-J. Emonts. Accolythen: J. Houwen, Jef Ram- bags, J. S tri j bos, H. Vissers. PAROCHIEKERK LEUNEN Zondag: 3e zondag van de Vasten. Om 6.45 leesmis voor de parochie; 8 uur leesmis voor Johanna van Cuijk-Verhoeven v.w. de bejaarden vereniging; 9.15 hoogmis jaargetijde voor Wilhelm Gomans; 10.30 lees mis van dankzegging; 3 uur kruis weg en lof. Maandag: 6.45 leesmis tot zekere inttenie (fam. Teunis-Weij»); 7.30 gezongen jaargetijde voor Martin Croijmans. Dinsdag: 6 45 leesmis voor Maria Locnen-TTileien; 7.30 leesmis voor Martin Hocson (kindermis). Woensdag: 6 45 geen H. Mis; 7 30 gesticht jaargetijde voor Peter Emons en echtgenote; 's avonds om 7.30 locsmis voor Piet Emonts. Donderdag: 6.45 leesmis voor Hen drik en Piot Cl a essen*; 7.30 leesmis voor Willem Jcnniskcns (kindermis). Vrijdag: 6.45 leesmis voor de over leden familie Litjens-Nabuure; 7.30 gesticht jaargetijde voor Peter Jo hannes Rongen en echtgenote. Zaterdag: Feest van SL Jozef. Om 6.45 leesmis voor Jozef Locncn; 7.30 gesticht jaargetijde v. Henri Weijs. Biechtgelegenheid van 45 uur. Kerkpoetsen: Mlentje Litjens. Accolythen: 6.45 M. Comelissen en Piet Hecsen; 8 uur A. Loonen en H. Litjens; 9.15 J. van Ooi, M. Jans sen. J. van Vegchel en H. Baltusscn; 10.30 P. Stevens en G. Jcnniskcns. PAROCHIE YSSF!STEVN Zondag: 3c zondag van de Vasten. 7 uur leesmis voor Harry Goumans; 8.15 leesmis voor Peter Joh. Philip sen; 9.15 leesmis voor Catharina Stoffelen-Kroon; 10.15 Hoogmis voor de parochie. Maandag: 7.30 leesmis uit dankb. v. d. fam. Peters-Michels. Dinsdag: 7.30 weekd. Johanna Ver- lindcn-Muasscn. Woensdag: 8 uur maanddienst Pe ter Joh. van Dijck. Donderdag: 7.30 leesmis overl. fam. Lemmens-Poels. Vrijdag: 7.30 maanddienst Alde- gonda Janssen. Zaterdag: 7.30 maanddienst Mari- nus van Dijck. PAROCHIEKERK MERSEIO Zondag: 3e zondag van de Vasten. 7.00 Leesmis voor bekering van de zondaars; 8.15 leesmis uit dankbaar heid te.v. OT* Vrouw (van Meyd- Jansscn); 10 uur Hoogmis voor de parochie. 6.00 Vastoefening. Maandag: 7.30 gest. leesmis voor Anna Bouten. Dinsdag: 7.30 gest jgt. voor Mart van Stiphout. Joanna van Rijswijck en zoon Wilhelmus. Woensdag: 7.30 best Jgt. voor Jo hanna Casters. Donderdag: 7.30 gest. jgt voor Jo annes Claes, Hendrica Friezen en overl. ouders. Vrijdag: 7.30 leesmis voor Gerr# Borssen. Zaterdag: Feest van de H. Jozgf. 7.30 H. Mis ter ere van de H. Jozef tot int van leden Veeverzekering; biechtgelegenheid van 5 6 uur. Vrijdagavond 8 uur tweede les van de 18-19 jarigen cursus. RECTORAAT VREDEPEEL Zondag: 3e zondag van de Vasten. 7.30 vroegmis tot int. van fam. Pee- ters-Janssen; 10 uur hoogmis voor de zielerust van overledenen; 19.00 gebedsoefening van de Vasten en lof. Maandag: tot int van fam. Vul lings-Jansen. Dinsdag: tot int. van fam. Peeters- Clacssens. Woensdag: tot int van fam. Claes- sens-v. d. Weijer. Donderdag: uit dankbaarheid na mens fam. Bloemen-Brienen. Vrijdag: v. d. zielerust van over ledenen (Horst). Zaterdag: H. Jozef, patroon van de hele Kerk. 7.30 H. Mis voor de overj. van fam. van Keijsteren-Geurts; 19.30 gez. H. Mis voor de zielerust van overledenen. Biechtgelegenheid: dagelijks vóór H. Mis; zaterdag voor en na avondmis. RECTORAAI HEIDE Zondag: 3e zondag van de Vasten. 7.30 leesmis voor de overl ouders Fleuren-Ewals; 10 uur Hoogmis voor het rectoraat. Acolythen: Joost en Toon Droesen. Misdienaars van de week: Harry Claes en Gerrit Michcls. Vandaag is de eerste inzameling van de bisschoppelijke vastenaktie. De envelopjes kunt U in de bus ach ter in de kerk deponeren. Maandag: 7.30 leesmis tot bijz. int van dc familie Linders-van Dijck. Dinsdag: 7.30 leesmis voor Johan nes van Kempen. Woensdag: 7.30 leesmis voor Har ry Muijsers. Donderdag: 7 30 leesmis voor En- gelbertus Nellen en Helena Rutten. Vrijdag: 7.30 leesmis voor overl. familieleden Drabbcls-van MeijeL Zaterdag: St Jozef. 7.30 leesmis uit dankbaarheid ter ere van de H. Maria en Pater Karei. Biechtgele genheid van 7—6 uur. Kerkpoetsen: Truus en Neily De- rik x. RECTORAAT SMAKT Zondag 3c zondag van de Vasten. 6.15 H. Mis tot zekere Intentie; 7.30 tot int van fam. Derks-Meulensteen; 9 uur Bedevaart H. Familie Venray; 10 uur Hoogmis voor Antoon van Dijck Kapel: 8 30-9 30 en 11.30 H. Missen. 3 uur Gebedsdienst „De mem op doortocht"; 8 uur Avond mis. Maandag: 7 uur en 7.30 H. Ml* Kapel: 8.30 H. Mis; avonds om 7.30 Avondmis. Dinsdag: 7 uur H. Mis; 7.30 voor overl. ouders de Haart-Crecmer» Kapel: 8 30 H Mis; s avond* 7.30 Avondmis tot int van fam. Kcrsten- Geurts. Woensdag: 9e woensdag ter ere van St Jozef. 7 uur H. Mis ter ere van de H. Jozef; 7.30 ge*. H. Mi* voor Th. Gooren. Kapel: 8 30 H. Mis tot int fam. Bos-Ewulds; 's middags om 3 uur H. Mi*. Donderdag: 7 uur H. Mi*; 7.30 voor overl. moeder. Kapel: 8 30 H. Mis; 'x avonds om 7.30 H. Mis tot Int van fam. Geurts-Verschure. Vrijdag 7 uur en 7.30 H. MU. Ka pel: 8.30 H. Mis; 's avonds om 7.3Q H. Mi* voor Maria Theodora I-iris sen (Ud van St Jozef broederschap). Zaterdag: Feest van de H. Jozef. 6 uur H. Mis tot int. van Handboog- schutterij; 6.30 H. Mis; 7.30 voor Jo zef Asselberghs; 8 30 pi. Hoogmis, deze H. Mis wordt ook uitgezonden via dc K.R.O.. Kapel: 8 30 H. Mis voor fam. Schreurs-Peters; 10 uur H. Mis voor overl. vader; 11 uur H. Mis voor voorspoedige beterschap. Kapel: 11.30 H. Mis; 3 uur pi. lof met feestpreek; 's avonds om 7.30 pl. avondmis ti.v. fam. Peters-Verstcc- gen. RECIORAAT VEULEN Zondag: 3c zondag van de Vasten. 7.30 leesmis voor de parochie; 10 u. Hoogmis voor zal. Jacobus Geurt*; 2 30 Vastcnlof voor dc Derde Orde. Vandaag eerste inzameling van het Vastenoffer. Maandag: 8 uur Hoogmis, jgt voor zal. Henricus Vollcnberg. Dinsdag: 8 uur leesmis voor zgl. vr. Burgers en zoon Hubert Woensdag: 8 uur leesmis jgt voor zal. Peter Joh. Swinkels. Donderdag: 8 uur leesmis jgt voor zal. Adeleida Jacobs-Linders. Vrijdag: 8 uur Hoogmis zesweken- dienst voor zal. Theodorus Willem*, 's Avonds 7.30 Kruisweg. Zaterdag: 8 uur Hoogmis ter ere van de H. Jozef tot bijz. int. (B). Accolythen voor 13 maart: Harry Geelen, Mart van Staveren cn Piet Mulders. Kerkpoetsen: Riek Geurts en Miet Geelen. LEKKER AUTO'S KIJKEN LANGS DE WEG Het gesmade bermtoerisme blijkt inderdaad te bestaan en zelfs een zeer geliefde vorm van recreatie te zijn. Dat heeft een onderzoek uitge wezen. dat een instituut van de Utrechtse Universiteit vorig jaar zo mer heeft ingesteld. We moeten er bij zeggen, dat dit onderzoek alleen Noord-Nederland betreft cn niet Brabant en Limburg, zodat het best mogelijk is. dat dc situatie In het zuiden anders en beter is dan in het noorden. Maar wat men kan kon stateren langs dc rijksweg Tllburg- Brcda en in mindere mate ook wel langs dc weg Eindhoven-Weert wijst toch ook wel enigszins naar de fei ten, die in 't Gooi langs de Utrecht se heuvelrug en in de Krtmpener- waard zijn geconstateerd. Welnu, heel veel mensen die te genwoordig over een auto beschik ken en daar vooral op dc vrije za terdagen en zondagen gebruik van maken, trekken eenvoudig naar een druk verkeerspunt en gaan daar op 20 meter van de weg leker zitten kijken naar pas&erendc auto's. Om het zich gezellig te maken nemen ze kam peerspul len mee. Wat is daar tegen? Veel anderen echter zoeken hun toevlucht in bermen, die dicht bij viswater liggen De man kan dan. terwijl hij zijn familie dicht bij zich heeft zich onledig houden met het ook al niet veel inspanning vergen de vissen. Men kan vaststellen, dat dit soort van ontspanning hand over hand zal toenemen. En dat kan ertoe leiden, wat misschien hier cn daar al ge beurt. dat de veiligheid van hel ver keer op de grote wegen, dat ook in intensiteit toeneemt dc nadelige ge volgen van dit type recreatie zal on dervinden. Het onderzoek had dan ook ten doel de overheid gegevens te ver schaffen om een goed opgezette po litiek te voeren, waar het gaat om nieuwe recreatieoorden te scheppen. Tenslotte kan niet de ene helft van Nederland aan de kant van de weg gaan ziten om de andere helft te zien passeren. Wij vtagen -.09 ««eed» PFRSON*Fl geschooid en ongeschoold Aanmelden dagelijks ook na weiktijd - aan de fabriek, bij de portier N.V. INALFA VENRAY

Peel en Maas | 1966 | | pagina 1