M.H.C.V. vecht tegen alcohol Venrays riolering breidt zich uit Lyceum kampioen HENGELSPORT BASKETBAL WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN £1 Rl AENS-RO YERS VRIJDAG 11 MAART 1966 No. 10 ZEVEN EN TACHTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL 1512 GIRO 1050652 ADVERTENTlEPtUS 12 ct p. nun. ABONNEMENTS PRIJS PU KWARTAAL t 1.7S (buitnn Vwn| 2.—1 ST. PASCHALIS IN OOSTRUM Zonder veel vertoon is in St. Paschalis te Oostrum de strijd be gonnen tegen de alcohol of liever tegen het alcohol misbruik. In dit klooster van de Broeders van Liefde heeft men namelijk een opname-mogelijkheid geschapen voor alcoholisten, die hier onder medische controle van het Psychiatrisch Centrum Servatius ont- houdingskuren ondergaan. Alcoholisten moet men in veel op zichten als patiënten beschouwen. Niet alleen heeft de verslaving, waar zij aan lijden een abnormaal, ge dwongen karakter, maar ook verto nen de aan alcohol verslaafden ten slotte allen echte ziekelijke afwijkin gen, zowel op lichamelijk alsook op geestelijk gebied. Dat mensen aan de drank raken uit verdriet, vanwege huiselijke of zakelijke moeilijkheden, weet ieder van ons. Door hun drankzucht ont staan weer lichamelijke moeilijkhe den, omdat maag, lever, hart en her senen een funeste invloed ondergaan van het voortdurende alcoholgift. Men mag dan menen omdat men niet zoveel dronkelappen meer langs de straat ziet vallen dat het met de drankzucht nogal mee valt in deze tijd, niets is minder waar. Drankzucht is er wel degelijk nog in deze tijd en op de verschillende consultatiebureaux tegen alcoholis me kan men ontstellende cijfers to nen. ST. SERVAAS BIEDT HULP Men was dan ook in het Limburg se helemaal niet gelukkig dat het centrum, wat eertijds in Schöndelen bij Roermond was, werd omgezet in een saantorium en datum en nu hier geen plaats meer had voor een meer klinische behandeling van dergelijke patiënten. De Federatie van Consul tatiebureau heeft dan ook 'n drin gend beroep gedaan op Huize Ser vatius om zich het lot van deze aan te trekken. Huize Servatius had ai enige ervaring met deze mensen, ook al omdat er in de bestaande inrich ting enkele van dergelijke patiënten waren opgenomen en ook al omdat Havermans, een der oud geneesheer-directeuren indertijd zich a\ had ingezet voor de behandeling van de drankzucht. Nu horen deze meisen feitelijk in Huize Servatius nie thuis en ook daar liep men al mi plannen om ergens een apart cétrum te maken. Een voornemen d nog versterkt werd door het ap- van de Federatie en door de mo- ijkheden, die men nog had in St. schalis, het noviciaat der Broeders Oostrum. Dat is er nu dan van gekomen en et enige interne veranderingen is i St. Paschalis een opname moge- jkheid gekomen voor 18 patiënten, ie daar een gemiddeld 36 maan- en durende behandeling ondergaan. Je officiële opening zal nog wel ïven duren, want men wacht nog op nieuwe meubels, waarvan echter de levertijd niet bekend is. Intussen is men echter aan het werk gegaan om alcoholisten te helpen. WAAROM EEN DERGELIJK CENTRUM? De vraag wordt wel eens gesteld of het nu nodig is voor deze mensen een dergelijk centrum in te richten. Er zijn toch voldoende preparaten in de handel, die dranklust tegen gaan en dan komt het vanzelf wel in or de Zo eenvoudig is het echter niet. Een ..onthoudingskuur" mag op de eerste plaats slechts onder medische controle plaats hebben, terwijl daar naast de lichamelijke cn geestelijke conditie van de betrokkene zo kan zijn. dat opname en behandeling in een kliniek nodig zijn. Het heeft gewoonlijk nog al enige voeten in de aarde voordat deze mensen zich tot de consultatie bureaux voor alcoholisten wenden en bereid zijn mede te werken aan een onthoudingskuur. De op deze bureaux aanwezige deskundigen maken dan uit ook naar aanleiding van de geestelijke en lichamelijke toestand van de pa tiënt of opname in St. Paschalis nodig en/of noodzakelijk is. Daar is het verbeteren van de algemene ge zondheidstoestand van de patiënten de ene helft van de taak. terwijl de andere bestaat uit het leiden van 'n ontwenningskuur. Deze ontwen ningskuur zal gewoonlijk bestaan in het gebruiken van preparaten, die de patiënt een geweldige afkeer be zorgen van alcohol, wanneer men die weer proeft. Dat bij deze behande ling het psychiatrisch centrum Ser vatius volop zal worden ingescha keld is logisch. De mogelijkheden, die dit ziekenhuis biedt, zijn prak tisch onbeperkt en kunnen van groot voordeel zijn voor de patiën ten in Oostrum. GELOOP IN HERSTEL ONMISBAAR Herstel van de drankzucht te ver krijgen is een moeilijke, vaak ho peloos schijnende zaak. Het komt er vooral op aan. dat de drankzuchti gen zelf. evenals degenen die hun willen helpen, een vast vertrouwen behouden in de mogelijkheid van herstel, ook als er misschien eens een terugval in het oude kwaad plaats heeft Dit geloof in herstel blijkt onmis baar te zijn. Men moet leren dat als belangrijker te beschouwen dan het geloof in „de tabletjes", want dat zijn toch slechts ondergeschikte hulpmiddelen. Ook bij St. Pascalis waar men de nieuwe taak om de aan drank verslaafde medemensen te ge nezen. met enthousiasme begonnen is, gaat men van dit beginsel uit. Toen in 1927, byna 40 jaren geleden. Venrays gemeenteraad het besluit nam riolering aan te leggen in de kom van de gemeente, was er vooraf nog al enige tegenwerking geweest. Op de eerste plaats vond men de plannen van het bureau Noorman nogal duur 30.000,is een bedrag dat in die dagen nog al indruk maakte. Op de tweede plaats begreen.de boeren-fractie niet waarom de bur gers het niet afkonden met zinkputten en dip boercnfractic was nogal groot. En op de derde plaats had het Waterschap nogal enige bezwaren dat nu het afvalwater zo maar in beken en sloten zou komen. Het heeft Burgemeester v. d. Loo wel enige overredingskracht gekost zijn vroede vaderen er van te over tuigen dat Venray toch niet meer zonder riolering kon. Een Venray dat trottoirs en nieuwe bestrating in zijn kom kreeg, moest daar in ieder geval het regenwater kwijt kunnen, terwijl ook de zinkput-misère voor degenen, die geen mestvaalt de hun ne konden noemen, juist in de kom urgent ging worden. En hoewel deze magistraat zuinig met de gemeentegelden was, meende hij dat dit bedrag toch uiterst nut tig besteed zou worden. Daarnaast kon hij als Watergraaf de mensen van het waterschap in zoverre ge rust stellen, dat beken en sloten niet zouden verstopt raken door de Venrayse viezigheid, al keek hij af gunstig naar zijn vaderstad Venlo, dat rechtstreeks op de Maas kon lo zen en geen dure vloeivelden nodig had. 3,5 KM. Zo is de Venrayse riolering dan toch gekomen. In de straten van. de kom tenminste. Grotestraat, Paters- straat, Paterslaan, Antoniusstraat. Kruisstraat, eerste gedeelte van de Langstraat. Leeuwstraat. Hensenius- straat, Marktstraat, Hoenderstraat en een kant van de Stationsweg. Deze ring mondde uit in de leiding die via Maasheseweg en Smakter- weg naar de vloeivelden ging. In die tijd iets moderns, waar men het rioolwater in verschillende bassins leidde, tot stilstand en bezinking liet komen, een proces van biologische reiniging door liet maJ^jn en dan het water tenslotte via een beek Maas- waarts leidde. Deze methode hield wel in dat men op gezette tijden die bassins van het bezinksel moest ont doen. maar dat hoorde en hoort er nog altijd bij. Men foeterde dan wel over rioolbelasting, die werd inge voerd. maar van de andere kant had men er toch ook zijn gemak van. Alleen scheen de berekening niet zo heel goed te kloppen, want kwam er eens een flinke stortbui dan was het op verschillende plaatsen van de kom pootje baden geblazen, want dan kon de riolering het niet meer aan en liep over, met alle kwalijke gevolgen vandien Het duurde tot 1940 voordat aan dit eerste rioolnet uitbreiding werd gegeven. De Merseloseweg werd aangesloten i.v.m. de vestiging van het ziekenhuis en zo links en recht»; werden nog wat straten van riole ring voorzien. Het vooroorlogse Ven ray groeide maar langzaam en in de crisistijd was er eenvoudig het geld niet voor om dergelijke kapitaalwer- ken te beginnen. En onder de oorlog was het helemaal mis. Toen was er geen geld en er waren geen mensen NA DE OORLOG begon dan de ontstuimige ontwikke ling van Venray met de wederop bouw van Venrays kom, van nieu we uitbreidingsplannen in Oost. met nieuwe wegen en buurten en dat al lemaal met vernieuwde of nieuwe aansluitingen op het zich steeds uit breidende rioleringsnet. De vloeivel den moesten groter worden gemaakt en in enkele jaren was de lengte der leiding al verdubbeld tot bijna 10 ki lometer. Maar de deskundigen voorspelden dat het zo niet langer kon en daar om viel het besluit, toen om een tweede stamriool langs het westen van de kom aan te leggen, ter ont lasting van het eerste net en betere mogelijkheden voor de toen geplan de uitbreidingen in Zuid en West. Dit tw?eede stamriool is er dan ge komen langs de Westsingel en ach ter langs Huize St. Anna om, waar speciaal een pompstation moest ko men om het hoogteverschil op te vangen en het rioolwater verder te kunnen persen naar de vloeivelden. Een hels karwei, dat het tiendubbe le kostte van wat de eerste Venrayse riolering gekost heeft. Hier had men tevens gelegenheid overstortplaatsen aan te brengen, die bij te hevige en te langdurige regenbuien het water, wat de riolen dan niet meer „krop pen" kunnen, kwijt raken, zonder dat rioleringsputten verstopt raken en overlopen. Met de uitbreidingen in de kom kwamen ook de uitbreidingsplannen op de kerkdorpen met nieuwe we gen, maar vooral met nieuwe wonin gen. En bij die woningen: zinkput ten. of wilt U liever een nettere naam: anticeptie-tanks. Maar het zijn en blijven vieze dingen, die op gezette tijden leeg gemaakt moeten worden. Kan men het regenwater van de straten dan nog wel met toe stemming van het Waterschap in de een of andere beek kwijt, zoals bijv. in Oirlo. datzelfde waterschap is er niet van gediend als daarin ook fe cal iën komen. En dus riolering. ook voor het huishoud-water, ook voor de w.c.'s Want intussen is de waterleiding gekomen en het water verbruik per persoon is enorm toe genomen. Het afvalwater hiervan moet ook ergens blijven Zo is er dan het probleem geko men van riolering op de kerkdor pen. Dat is een tellen en cijferen, waarbij de 30.000,van 1927 hoog stens nog als een post voor „bij werk" op de begroting komt. Wat kan men het beste doen In Leunen heeft men een perslei ding naar het net van Venrays kom aangelegd met een apart pomp- en persgemaal er tussen. In Ysselsteyn is men bezig met een pas-veer-in stallatie. zoals men die noemt. Dat betekent dat men voor Ysselsteyn een modem vloeiveld heeft gemaakt, waar ook weer het water langs me chanische en biologische weg gerei nigd wordt. Dat betekent dat men voor Oirlo en Oostrum plannen op zet. waarbij Oirlo en Oostrum ver bonden wordt en dat dan vanaf Oos trum weer een persleiding naar Ven ray gaat komen, met pomp- en pers- gemalen er tussen om hoogtever schillen op te heffen en de zaak draaiende te houden. Maar dat kost allemaal kapitalen, waar men van duizelt. Intussen laat men de zuig- wagen uit Horst komen voor hen. die niet zelf hun zinkputten schoon willen maken. Die slurpt tegen een bepaald bedrag die putjes wel leeg. maar het is nog altijd geen goede oplossing. 40 KILOMETER BUIS ligt thans alleen al in Venrays bo dem om het rioleringswater weg te krijgen. Een afstand, die menig gro te stad nog niet nodig heeft. En er zullen nog heel wat kilometertjes bij moeten komen, als ook in Merselo en in Castenray meer mensen komen wonen. Dat betekent niet alleen lei dingen. dat betekent ook nieuwe overstortplaatsen. nieuwe pers- en pompgemalen. die nu dag-in dag-uit alles naar de vloeivelden persen VLOEIVELDEN Ja die vloeivelden. Kon men er vroeger nog op schaatsen, thans lig gen ze verborgen tussen de giganten van brandnetels en ander onkruid. Het werkt nog allemaal en op zijn tijd gaan de bassins leeg om het be zinksel weg te kunnen halen. Maar die tussentijden worden met het jaar kleiner, omdat er met het jaar meer wordt aangevoerd. Is het wonder H U I VENRAY - GROTESTRAAT 18 - TEL 1253 VOLLEYBAL Zaterdag 5 maart was dè dag voor V.C. Lyceum. Om 8.15 moest V.C. Lyceum aantreden tegen de sterke lste klasscr Concordia 1 uit Pannln- gen. Het zestal, dat tot nog toe on geslagen was, had nog slechts één punt nodig om zich kampioen te kunnen noemen. Met een groot aan tal supporters vertrok Lyceum aldus naar Panningen en in oen stampvol le zaal kon de wedstrijd beginnen. Lyceum kwam. ondanks de zenu wen, bijzonder goed voor de dag. Van het begin af aan, trok het zestal fel van leer en kon dank zij goede set-ups en prima smashes een voor sprong opbouwen van 52. Aange moedigd door het in de smaak val lende publiek, bouwde Lyceum vak kundig aan haar voorsprong en Con cordia kreeg geen kans de achter stand weg te werken. Via 12-8 kwam Lyceum op 13-10. Langzaam liep Concordia nu echter in en kon de stand opvoeren tot 13-12. Lyceum vocht echter hard terug en moest koste wat kost de belang rijke eerste set winnen. Via een kei harde smash en een prima geplaatst balletje moest Concordia haar meer dere erkennen en zo won Lyceum deze set met 1512. De tweede set moest dus de be slissing brengen, daar Lyceum slechts 1 punt nodig had. Meteen trok Concordia fel van leer cn vla 3—1 konden ze de stand opvoeren tot 5—2. Na een time-out voor Ly ceum. kwam er verandering in het spel. Door prachtige twee-slagen en goed geplaatste bajlen kwam Ly ceum terug en kwam naast Concor dia: 5—5. Voor een moment scheen Concordia aangeslagen en hiervan werd door Lyceum gretig gebruik gemaakt. De smashes werden keer op keer door hel blok geslagen en de stand werd opgevoerd tot 106 voor Lyceum. Concordia kwam na de kleine inzinking goed terug en het werd 108. Zou Lyceum deze set toch nog verliezen? Via 11—9 kwam de stand op 13-11 voor Ly ceum en op een magnifieke manier aangemoedigd door het publiek, ste vende Lyceum recht op het kam pioenschap af en won deze set met 15-12. Lyceum kon zich kampioen noemen in de lste klasse heren af deling Venlo. De 3e set bracht, wat er van ver wacht zou worden. Lyceum, nog in vreugde-roes. liep een achterstand op van 83. Echter na een timc-out. werd er weer nom\aal gespeeld en de stand werd 88. Nu drukte Ly ceum prachtig door en zo kon deze set met 1510 gewonnen worden. Eindstand 30! Een zeer goede wedstrijd, waarin beide ploegen om de winst streden. Lyceum won en werd dus kampioen. Een zéér vroege kampioen, wat voor al te danken is aan de prachtige sfeer en de manier waarop de jon gens vechten voor de winst. Rest mij alleen nog te zeggen, dat een dank woordje aan het adres van P. Tim mermans op zijn plaats is voor de prachtige manier waarop hij deze ploeg getraind en gecoached heeft Hartelijk dank en proficiat! dat men zich bij gemeentewerken intussen afvraagt of er geen an dere betere methode is om dit afval water kwijt te worden. Een zuive ringsinstallatie, waar langs chemisch biologische weg het water gereinigd wordt is al lang geen luxe meer voor Venray en ook het Waterschap, dat nog altijd op de bres staat tegen verontreiniging van de afwaterings- sloten is er hard voorstander van. Alleen, het gaat miljoenen kosten. Het zal toch binnen nu en enkele jaren moeten gaan gebeuren als de ze groei van Venray door blitft zet ten. Het Westen begint al weer vol te raken en in Veltum worden al hele lappen grond aangekocht voor weer een nieuw uitbreidingsplan. Op de kaarten is de eerste opzet al te vinden van een nieuw Landweert- plan. Dat betekent weer kilometers riolering, die niemand ziet liggen, maar die toch ergens hun spul kwijt moeten Op gemeentewerken is men daar om ijverig aan het cijferen, deskun digen zijn ingeschakeld om de zaak technisch zo volmaakt mogelijk te krijgen cn de betrokken instanties, die de lucht- cn waterverontreini ging moeten tegen «aan. zijn ge waarschuwd dat Venray ook hier aan mee wil doen. als er tenminste geld isAl zijn de dagen van Venrays vloeivelden nog niet geteld, toch hebben ze hun langste tijd ge had. Hun grafkrans zullen brand netels zijn. En de vroede vaderen van 40 jaren geleden zullen nooit gedacht hebben dat hun grootste plannen van toen nu al achterhaald zijn Lyceum 2 moest aantreden tegen Hovoc 4 uit Horst cn heeft haar 2e plaats op de ranglijst goed verde digd. De eerste set was een aange legenheid voor Lyceum. Via goed cn bekeken spel werd het 103. Ly ceum ging goed door en kon de stand opvoeren tot 13I. Even kwam Ho voc 4 terug tot 13-7, echter door het prima spelen van onze ploeg kregen zij geen schijn van kans. Setstand 15-7. De tweede set bracht een gel ij k- opgaande strijd, met kansen voor beide ploegen. Lyceum bleef on danks het aandringen van Hovoc sterker en won: 15—11. De 2c set was binnen 8 minuten gespeeld en via prachtige smashes werd Hovoc van de kaart gespeeld. Setstand: 15-3. Eindstand: 30. Ga zo door en vecht voor Je kansen. Lyceum 3 moest de strijd aanbin den tegen RAS 2 uit Venlo. Het 3e zestal startte goed en kon via het lang niet altijd gesloten achterveld de eerste set met 154 winnen. De tweede set gaf hetzelfde beeld. Een overheersend Lyceum 3 gaat prach tig door en wint ook deze set met dp cijfers 155. De 3e set was in eerste instantie voor RAS. Door het wat nonchalant spelen van het Lyceum zestal, konden ze de stand opvoeren tot 74. Echter Lyceum kwam na een time-out magnifiek terug cn won met 15—9 deze beslissende set Eindstand 30. Een prachtig weckend voor V.C. Lyceum, waarin alle drie de ploegen met 30 wonnen. Op zondag 8 mei a.s. wordt er In Düsseldorf (Did.) een groot internat hengelconcours gehouden. Leden van H.S.V. De Roerdomp en Het Al- vertje, die hiervoor interesse hebben, kunnen zich vóór maandag 21 maart as. opgeven bij de heer W. J. van Gogh. Laaghcidscwcg 3. Venray. Huisgenoten zijn ook welkom. Uitslagen: Dames: BestVenray 2—6 Venray 2Geldrop 5—0 Heren: GeleenVenray O—1 In tegenstelling tot vorige weck kunnen we nu mededelen dat onze elftallen afgelopen weekend de volle winst uit de wedstrijden behaald werd. Dames 1 zorgden in Best weer voor een flink succes. In een vrij eentonige wedstrijd waarin zij bij na steeds de overhand hadden liepen zij deze tegenstanders onder de voet Zes formidabele doelpunten waren ruimschoots voldoende om de zege veilig te stellen, alhoewel de twee tegendoelpunten erop wijzen dat on ze achterhoede lang niet waterdicht was. De afweer zal dus in volgen de wedstrijden iets hechter georga niseerd moeten worden, want „nul doelpunten tegen" is altijd een hech te basis waarop een team kan steu nen. Dames 2 wonnen met 50 zonder te spelen. Geldrop liet namelijk we ten dat zij niet konden aantreden vanwege veel ziektes onder haar speelsters. Aangezien in deze klasse echter al veel wedstrijden zijn uitge steld was afgelasting niet mogelijk zonder dat het verdere competitie- verloop in het gedrang zou komen Vermoedelijk zal de Bond dan ook dit gedrag van Geldrop bestraffen door de wedstrijd aan Venray ge wonnen te geven, waarop wij. zoals U aan de uitslag al kunt zien. reeds op vooruitgelopen zijn. Heren 1 traden aan in Geleen te gen de hekkesluiter van de afdeling. De strijd werd met 10 gewonnen maar het was een „narrow escape" want het spel was volledig gelijk- opgaand zonder een duidelijk over wicht aan een van beide kanten. Eric van Haaren scoorde fraai het enige doelpunt terwijl de mogelijk heid om deze stand te vergroten vig een strafbal gemist werd. Bijna op het einde kwam Geleen nog steile opzetten en in een van die aanvallen werd onze doelman verschalkt maar de paal kwam hem te hulp. zodat de zege toch aan ons bleef. As. weekend wordt gespeeld: Zaterdag: Aspiranten VenrayDeume Dames 2 Venray—Boxmeer Zondag: Dames: Venray 1Oirschot Tegel en 3—Venray 2 Heren: VenraySitlard Voor aanvangs- en vertrektijden raadplege men de raambiljetten bij Cal*. TAFEL TENNIS De wedstrijd tegen Msasbree van onze Junioren ging In verband met de wedstrijd Maasbree— Ned Lloyd, niet door. Onze senioren kregen bezoek van J.SM. uit Venlo. Door ziekte van een onzer spelers moest onze reserve meespelen. Dit had echter geen gun stig resultaat. Onze heren moesten dan ook tegen het beter spelende JSM het loodje leggen; ze verloren met 7—3. De competities tand zal hierdoor echter niet veel veranderen. Red Stars staat nog vast op de tweede plaats. Zondag gingen we op toernooi ln Arnhem. Onze Junioren moesten echter bij de derde wedstrijd het strijdperk verlaten. Bij de senioren ging het iet# beter. Het dubbelspel (4c klas) dal door de heren H. TheuwsB. Hendriks ge speeld werd, ging goed Dc eerste ronde ging het een beetje moeilijk, maar toch wisten ze een zege te be halen. De verdere rondes gingen al len vrij gemakkelijk. En al spoedig stonden onze spelers in dc finale. Nu zou de beslissing vallen. Ook nu speelden onze heren uitstekend. De uitslagen van de finale-wedstrijd waren: 21-14 en 21-12. Dus een kam pioenschap voor ons dubbel-team. Beide spelers kregen een leuke me daille aangeboden. Bij het senioren enkel 4e klasse wist alleen B. Hendriks door dc voorrondes te komen. Hij bracht het zelfs nog verder en wist door een paar schitterende zeges tot in de fi nale door te dringen. Hier was het een gclijkopgaandc strijd. Toch moest B. Hendriks na een uitdag van 19-21, 21-11, 21-23 het onderspit delven. Toch had hij hier nog een tweede plaats en ging ook nu weer met medaille naar huis. Een kampioenschap en een tweede plaats voor een vereniging die amper één jaar bestaat, is een seer goed resultaat, dat beslist nog vaal beloften voor de toekomst kan In houden. Voor as. zaterdag zijn geen wed strijden vastgesteld, doch eenieder die Interesse heeft is van harte wel kom. Paulus 3—BIC 2 Twintig ballen, niet minder dan twintig mooie, glanzend nieuwe bas ketballen vlogen door de zaal en naar de baskets, 't geluid van ha gelbuien nabootsend op de vloer en een heel klein beetje beteuterd rol de om ongeveer tien voor drie zater dagmiddag 5 maart een grijs gewor den balletje, vaak opgepompt, aan z'n pensioen toe. er tussen door. Het durfde haast niet te springen, «char me. het schaamde zich. geloof ik. 'n beetje. Niet echter de spelers van BIC 2 die meteen na het startschot dc bal (een van de twintig nieuwe) de goe de richting ln spoelden. Het eerste doelpunt viel echter in het voordeel van Paulus, dus ln het netje van BIC 2—0. Kennelijk moesten dc spelers erg wennen aan de kleine zaal en het kleine bord. Zeer kort na het Paulus doel punt. sloeg nummer 16 in het gewone leven gewoon Ko Vrins genaamd, toch loc. Ko Vrins die weer eens de taak van topscorer op zich nam: 2—2. En gewU BIC kreeg de nieuwigheid jet van de zaal en van de bal onder de knie en de volgende twee doelpunten waren voor de gasten: 6—2 Intussen had een van hen. Ben geheten, het onge luk door zijn enkel te zakken, zodat h»J 10 minuten lang met 'n lelijk uit ziende voet en een nog lelijker uit ziend gezicht aan de kant zat Dit laatste knapte echter snH op cn het eerste ook een beetje, zodat Ben. die ook heel wat puntjes heeft gemaakt weer kon spelen, als break-out wat hi) uiteraard goed deed. U ziet ge achte basketballlefhebbor. bij Pau lus vielen niet zoveel slachtoffers, maar ook niet zoveel doelpunten. Rust was 822 In het voordeel van BIC. In de tweede helft waren de jon gens helemaal gewend en regelmatig mltecrdc het netje nu het geluid van een kleerborstel. Ook Paulus gaf nu redelijk partij. Achterspeler Kern Neggers van BIC leverde nog een aardige prestatie door twee straf- orpen er ln te gooien, iets wat be slist vermeldenswaard Is voor «en ach terspeler. Rest mij nog op te mer ken dat na afloop dc stand zeer goed de verhouding tekende, dat dg BIC spelers unaniem verklaarden dal de fijnste douches Ier wereld in Tilburg staan en dat er nog 19 goede ballen ln de hooggelegen zaal rollen.

Peel en Maas | 1966 | | pagina 13